علت علاقه مردان به ممه زنان و دختران

1397/07/03

سایز سینه و فرم پستان خانم ها برای مردان از اهمیت بالایی برخوردار است و از نظر جنسی جزء اعضای تحریک پذیر به شمار می آید . اما چرا آقایان این علاقه را نسبت به سینه زنان دارند؟
چرا معمولا خواسته یا ناخواسته، وقتی مردان در برابر زنان قرار می گیرند بخش مهمی از توجه شان صرف پستان آنها می شود؟ چرا در هر فرهنگ و زبان های سیاره ما، لغات بسیاری برای توضیح و تفسیر و تجسمِ پستان نظیر لیمو و انار وجود دارد؟ چرا این تمنا برای دیدن، لمس، نوازش و حتی مکیدن پستان زنان، در تکامل جنسی مرد، برنامه ریزی شده است؟

انسان ها تنها گونه ای از پستانداران هستند که علاقه ای جنسی به پستان های زنانه دارند.

اکنون دو محقق تلاش کرده اند که زمینه های فرگشتی این علاقه قدیمی را رمزگشایی کنند. آنها متوجه شده اند که انسان ها تنها گونه ای هستند که مونث ها حتی بدون بارداری هم پستان های شان بزرگ می شود و در زمان رابطه جنسی، تمرکزی دایمی بروی این عضو وجود دارد. علاقه به این عضو در هنر یک صد هزارساله بشری هم کاملا پیداست. اما محققین می گویند این تمرکز، نه نتیجه یک فرهنگ ابزار ساز بر زن بلکه نتیجه انتخابی ژنتیکی است.

یک تئوری می گوید که چون پستان بخش عمده اش بافت چربی هست، برای نر ها علامتی بر سلامت ماده بوده است.

در واقع، دلیل این کشش به سینه، ارتباطی ست که میان مادر و بچه از لحاظ عاطفی ایجاد می شود. نوزاد با مکیدن پستان، اعصابی را تحریک می کنند که باعث ترشح هورمونی در مغز مادر می شوند که جاری شدن شیر را تسهیل می کند.

این هورمون اکسی توسین است که فعالیت بسیار مهم تری دارد: ایجاد علاقه عاطفی . وقتی این هورمون در بدن مادر ترشح می شود، مرکز توجه او در دنیا می شود نوزاد. به علاوه اکسی توسین در همراهی با ماده ای دیگر به نام دوپامین در مغز، بو و صدا و حس لمس نوزاد را در مغز مادر با خاطره ای شیرین و پاداش دهنده حک می کند و اثری دیرپا بر مغز مادر می گذارد.

اینگونه است که وقتی مردان بالغ پستان های زنان را نگاه یا لمس می کنند، آن خاطره شیرین محبت مادری زنده می شود. این کلک طبیعت بوده است که از علاقه مادر و فرزندی برای ایجاد کشش جنسی هم استفاده کرده است. علاقه به پستان ، نه یک انحراف جنسی، بلکه استفاده از یکی از پایه ای ترین مکانیسم های ایجاد علاقه عاطفی است.

ضمن آنکه لمس این عضو برای زنان نیز محرک و لذتبخش است ، همانگونه که شیر دادن به فرزند برای زنان آرامش بخش است ، بد نیست بدانید مردان بالغ در اولین نگاه به اندام زنان ، اولین عضوی که از بدن زنان بررسی می کنند برجستگی سینه ها می باشد چرا که مغز مردان به گونه ای طراحی شده که به این برجستگی ها واکنش نشان می دهد.

این اواخر سعی شده از نشانه و شواهد علمی نیز استفاده شود. صحبت از این است که ما تنها پستانداری هستیم که به سینه ها علاقه جنسی پیدا کرده ایم چون توانسته ایم بر روی دو پا بایستیم و با این تحول، پستان ها در معرض دید قرار گرفتند. در ادامه، همین تغییر حالت راه رفتن و ایستادن در طی خوابیدن و آمیزش نیز به مردان فرصت داد از شیوه قدیمی جفت گیری گاهی فاصله بگیرد و از روبرو و بر روی هم خوابیدن را تجربه کند. شیوه ای که پستان ها را در معرض توجه و لمس بیشتر قرار داده است. همانطور که در بالا گفته شد مکیدن شیر توسط نوزاد باعث ترشح هورمون اکسی توسین در مغز می شود که به محبت و وابستگی مادر به نوزاد می افزاید و حیله ایست تکاملی برای روحیه دادن به زنان که قادر باشند سالهای طولانی زندگی شان را صرف فرزندانشان کنند.
در ادامه همین مسیر هورمون شناسی، دکتر Larry Young استاد روانپزشکی یک دانشگاه امریکایی، به یک تحلیل فراگیر رسیده است.او می گوید مردان و میلیاردها اسپرم داشتن شان، به آنها دلیلی نمی داد که اهل انتخاب و ماندگاری با یک زن باشند. مردان در دوران باستانی بدشان نمی آمد به هر اندازه که می توانند پدرِ فرزندان بیشتری باشند. که البته یکی از شرط های اصلی حیات و تداوم بقای تک تک مردان و نتیجتا نوع بشر بود.

مردان به این نکته پی بردند که برای ترغیب زنان به تصمیم دشوار و پر هزینه حامله شدن، بهتر است هورمون های محبت به نوزاد را در زنان فعال سازند. در قدم اول، با زل زدن به سینه زنان و در فرصت های پیش آمده با لمس و سایر اعمال تحریک کننده، خود را برای زنان خواستنی سازند تا مقدمات جفت گیری فراهم شود. در حین آمیزش نیز با مکیدن پستان زنان و رهایی دوباره هورمون محبت اکسی توسین، زمینه های دلبستگی بیشتر را فراهم آورند.
#باشد که قدر این عضو شگفت انگیز را بدانیم ^_^

منابع:
ریشه یابی دلیل اینکه چرا مردان به سینه زنان علاقه دارند
دلیل علمی برای توجه مردان به پستان زنان
عشق مردان به پستان

10759 👀
7 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-09-24 22:22:39 +0330 +0330
نقل از: سیندرلا23 مث همیشه

نظر لطفت سیندرلا جان این گلا تقدیم به تو ? ? ?

1 ❤️

2018-10-25 08:02:22 +0330 +0330

دختر دومیه چقد شبیه منه ?

2 ❤️

2018-10-25 08:22:06 +0330 +0330
نقل از: Lady_Ronaak دختر دومیه چقد شبیه منه ?

خخخخخخ پ چقد زشتی 🙄 🙄

2 ❤️

2018-10-25 10:12:07 +0330 +0330
نقل از: شبح سیاه پوش

خخخخخخ پ چقد زشتی 🙄 🙄

حسود 🙄

2 ❤️

2018-10-25 15:57:03 +0330 +0330
نقل از: Lady_Ronaak

خخخخخخ پ چقد زشتی 🙄 🙄

حسود 🙄

چرا حسود؟من پسرم خوشگلی برا پسر اهمیت نداره ! دختر نیستم که غصه بخورم چرا زشتم من همین جور خلق شدم :)

1 ❤️

2018-10-25 16:22:04 +0330 +0330

توی اون عکس کارتونی، مَرده داره کون خانمه رو دید میزنه؛ کاری که به پساتینش نداره؟!

2 ❤️

2018-10-25 19:17:15 +0330 +0330
نقل از: HarmlessDeception توی اون عکس کارتونی، مَرده داره **کون** خانمه رو دید میزنه؛ کاری که به پساتینش نداره؟!

والا عکس که چیز دیگه می گه شاید شما بهتر می دونی

1 ❤️

2018-10-26 00:02:00 +0330 +0330

اشاره ای ظریف به سیستم چند همسری شد... که به نظرم ربطی به این مسئله نداره... این موضوع مختص هیومنیدها (انسان فعلی به عنوان تنها گونه زنده) نیست. در ایپ ها و و سایر پستاندارن هم به وفور دیده میشه. تعداد زوجات رو در بابون ها در نظر بگیرید... همه اعضای گله فارغ از جنسیت با نفرات متعدد آمیزش میکنن. در بی مهرگان و حشرات هم شاهد این موضوع هستیم. در نیکان نزدیک ما هم وجود داشته. در شامپانزه ها به عنوان نزدیکترین خویشاوند ما هم وجود داره. در خود ما هم به صورت بالقوه وجود داره، کما اینکه در طیف گسترده ای از جوامع امروزی مردان چند زنه داریم. حتی در نقاط خاصی شاهد سیستم چند شوهری زنانیم. مخلص کلام اینکه علت چند همسری یا تک همسری مربوط به شایستگی تکاملی هست و تاثیر انتخاب طبیعی... اگر امروزه غالبا شاهد سیستم تک همسری در بین انسان ها هستیم نه به دلیل علاقه به پستان یا ناتوانی کنید نر و یا ماده بلکه به دلیل محدودیت های فرهنگیه... فی الواقع گونه هومو ساپینس تنها گونه ای هست که فرهنگی تا این اندازه پیچیده داره.

2 ❤️

2018-10-26 13:12:21 +0330 +0330

بودنت را پاس میداریم ای گران قدر

1 ❤️

2018-10-27 05:49:00 +0330 +0330
نقل از: کیر ابن آدم

اشاره ای ظریف به سیستم چند همسری شد... که به نظرم ربطی به این مسئله نداره... این موضوع مختص هیومنیدها (انسان فعلی به عنوان تنها گونه زنده) نیست. در ایپ ها و و سایر پستاندارن هم به وفور دیده میشه. تعداد زوجات رو در بابون ها در نظر بگیرید... همه اعضای گله فارغ از جنسیت با نفرات متعدد آمیزش میکنن. در بی مهرگان و حشرات هم شاهد این موضوع هستیم. در نیکان نزدیک ما هم وجود داشته. در شامپانزه ها به عنوان نزدیکترین خویشاوند ما هم وجود داره. در خود ما هم به صورت بالقوه وجود داره، کما اینکه در طیف گسترده ای از جوامع امروزی مردان چند زنه داریم. حتی در نقاط خاصی شاهد سیستم چند شوهری زنانیم. مخلص کلام اینکه علت چند همسری یا تک همسری مربوط به شایستگی تکاملی هست و تاثیر انتخاب طبیعی... اگر امروزه غالبا شاهد سیستم تک همسری در بین انسان ها هستیم نه به دلیل علاقه به پستان یا ناتوانی کنید نر و یا ماده بلکه به دلیل محدودیت های فرهنگیه... فی الواقع گونه هومو ساپینس تنها گونه ای هست که فرهنگی تا این اندازه پیچیده داره.

حرفت متینه حسین جان ولی ممه حساس ترین قسمت زن هستش تو یه تاپیک حتی خوندم زنان تنها با تحریک ممه هاشون می تونن ارضا بشن چه برسه به اینکه بخوان همبستر بشن و بچه دار . چند همسری در زمانای قدیم یه روش برای افزایش نسل بوده و همونطور که تو متن تاپیک اومده برای راضی کردن زنا به بچه دار شدن از تحریک ممه استفاده می کردن

1 ❤️

2018-12-13 15:30:05 +0330 +0330
نقل از: Different_man زندگیت شده ممه...!

ممه وجود منه همه چیز منه دنیای منه بی ممه یه چی تو دنیام کمه ?

1 ❤️

2018-12-14 00:50:38 +0330 +0330

من فقط دوس دارم باهاش بیب بیب کنم ?

شوخی میکنم خب عضو مهمی تو بدن زن هاهست دیگه ب نظر من خانما یکی رو کسشون خیلی حساسن یکی رو سینه هاشون

که راحت میشه ارضاشون کرد از این طریق

2 ❤️

2018-12-14 05:24:38 +0330 +0330
نقل از: mohammad_21qomi من فقط دوس دارم باهاش بیب بیب کنم ?

شوخی میکنم خب عضو مهمی تو بدن زن هاهست دیگه ب نظر من خانما یکی رو کسشون خیلی حساسن یکی رو سینه هاشون

دیگه هیچ وقت با عشق من شوخی نکون! من اعصاب درس دمون ندارم (dash)
بله بهترین عضو دنیاس ممه

3 ❤️

2018-12-14 15:05:08 +0330 +0330

بله بهترین عضو دنیاس ممه

? باشه باشه 🙄

2 ❤️

2018-12-14 15:10:00 +0330 +0330
نقل از: mohammad_21qomi

بله بهترین عضو دنیاس ممه

? باشه باشه 🙄

آفرین ممه که شوخی بردار نیس بسیار حساس و لطیفه

2 ❤️

2018-12-14 15:21:38 +0330 +0330

بله بهترین عضو دنیاس ممه

? باشه باشه 🙄

? 🙄

2 ❤️

2018-12-14 15:26:02 +0330 +0330

بله بهترین عضو دنیاس ممه

? باشه باشه 🙄

? 🙄

ببین داری مجبورم می کنی داس خوشگلمو وردارما! ? تو خجالت نمی کشی ممه رو با پتوی بی ارزش مقایسه می کنی؟ هـــــــــــــان!؟ ? ? ?

1 ❤️

2018-12-20 06:45:18 +0330 +0330
نقل از: Ryder من بیشتر به پا علاقه دارم تا به پستان ...

چون می دونی ممه بهت علاق نداره دست پیشُ گرفتی پس نیفنی! ?

1 ❤️

2019-02-04 05:53:10 +0330 +0330

اینهمه توضیح واس چیه ؟! تو که خودت خالق ممه بودی :) بهتر از هر کسی دلیلشو باس بدونی …

( ممه ندیده داخل پرانتز )

2 ❤️

2019-02-04 06:25:06 +0330 +0330
نقل از: icy_girl اینهمه توضیح واس چیه ؟! تو که خودت خالق ممه بودی :) بهتر از هر کسی دلیلشو باس بدونی ...

( ممه ندیده داخل پرانتز )

من خالق ممه نیستم من پیشنهاد دادم خدا هم ساخت و منو صاحب همه ممه های اوناث جهان کرد! اینا رو می دونم برا اطلاعات عمومیه توی کچل و بقیه گذاشتم! :D
(کچل زیشت چاقال ^_^)

2 ❤️

2019-02-04 09:10:00 +0330 +0330

هممم از قضا تو باید از نوادگان پیامبران باشی :) خدا مرسی بخاطر وجود شبح ^_^ اگه نه الان ممه نداشتیم :(

همش خودتی :)

2 ❤️

2019-02-04 16:46:17 +0330 +0330
نقل از: icy_girl هممم از قضا تو باید از نوادگان پیامبران باشی :) خدا مرسی بخاطر وجود شبح ^_^ اگه نه الان ممه نداشتیم :(

همش خودتی :)

نه عزیزم من قبل انسان ها آفریده شدم درست بعد از اینکه زمین به وجود اومد :) پیامبران انسان هستند ! من متعلق به همه ی خانوم ها هستم آیسی ^_^ آره دیگه قدر منو بدونین پس (blush)
واسه من مهم نیس اونا باشم واسه تو بده که اونا هستی :D

2 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «