فلورانسش زیاده!

1398/04/28

چند وقت پیش میخواستم یه ملکی رو بفروشم. مطابق عرف راه افتادم این بنگاه اون بنگاه که تشکیل فایل بدم و مظنه هم دستم بیاد. ایرانه دیگه! هر کسی یه چیزی پروند اما خوب که نگاه میکردی، میدیدی ۱۵ درصد حد وسط قیمت، بالا پایین گفته بودن. رفتم آخرین بنگاه که از بقیه مثلا با کلاس تر بود و شیک و پیک و منشی خوشگلی و دکوراسیون خوبی و نسکافه ای…با مدیرش صحبت کردم لامصب ۳۰ درصد پایین گفت! پرسیدم داداش، بقیه که اینجوری میگفتن! گفت آخه “اینجا فلورانسش زیاده” اول کمی جا خوردم بعد گوشی دستم اومد که رفیقمون منظورش “تولرانس” یعنی جای بازی و انعطاف هست! یه چیزی شنیده، داره تقلید میکنه! بهش گفتم دوست گرامی! فلورانس یه شهریه تو ایتالیا! منظور شما احتمالا تولرانس هست! خوشم اومد که رفیقمون اصلا جا نخورد و به روی مبارک هم نیاورد و با اعتماد به نفسی در حد لالیگا! فرمودن، **توی عرف کار ما، بهش میگیم فلورانس!**😁 🙄

یه رفیقمون هم هست توی همین سایت که لامصب زیر هر تاپیکی اظهار نظر میکنه، معمولا غیر مرتبط! کاملا دور از منطق، شعاری و صرفا برای جلب توجه و بدتر از همه، توی هر دو خطش ۵ تا غلط ناجور املایی داره!..اومده بود زیر یکی از تاپیکای من نوشته بود “این تاپیک دیگه اکس پاین شده!” اولش هنگ کردم، بعدش فهمیدم استاد معظم خواسته چس کلاس انگلیسی بذاره بگه اکسپایر! گفته اکس پاین! 😁 🙄

رفته بودم یکی از بزرگترین مراکز فروش بازی و نرم افزار تهران که برای عزیزی چند تا بازی کامپیوتری بگیرم. اسم بازی اصلی که خواسته بود این بود:

The vanishing of Ethan Carter

آقا این عزیزان فروشنده بزنم به چوب همه خودشون رو در حد Mark Zuckerberg, Steve Jobs, Bill Gates… میدونستن و همچین راجع به این بازیها صحبت میکردن که فکر میکردی طرف برنامه نویس ارشد تیمی بوده که این بازیها رو نوشتن… ماشالله اصلا بازی زیر ۲۰۱۹ رو هم قبول نداشتن! و این بازی هم از بد روزگار مال اواخر 2014 بود! همه هم خبره و انگلیسی بلد! اما وقتی اسم بازی رو شفاهی می گفتی عین بزی که سمفونی پنجم بتهون رو براش گذاشته باشن نگات میکردن! 😁 🙄 فهمیدم باید نوشته رو نشونشون بدم که شاید کورسوی امیدی باشه! وقتی نشون کاردرست ترینشون دادم، طرف برگشت گفت، داداش! دقت کن! اشتباه نوشتی که! این van helsing هست، ما رو به اشتباه میندازی! یعنی دوستمون فرق vanishing و van helsing رو نمیدونست، اما طلبکار هم بود! 😁

یه مورد دیگش که خیلی تو ذوق میزنه، این داستان “اورجینال” هست! از دم میدون گمرک تا مجتمع پالادیوم! همه میگن جنسامون “اورجینال” هست! هرچی هم بگی عزیز دل برادر! اون کلمه “اوریجینال” هست هیچکی تو کتش نمیره!

یه داستان با نمک دیگه که تو آمریکا برام پیش اومده مربوطه به یکی از این شبکه های اجتماعی. خانم محترمی friend request داده بود. از نظر بعد مسافت و علایق به هم نزدیک بودیم پس رفتم biography طرف رو خوندم، همه چیز خوب بود تا رسید به اینجا که نوشته بود

I have a very high self-steam

خوب، در نگاه اول همه چیز اوکی به نظر میاد و این دوستمون میخواسته بگه که “من عزت نفس خیلی بالایی دارم!” اما اینجوری که نوشته ترجمه فارسیش میشه “من بخارات شخصی خیلی زیادی دارم!” 😁 🙄

خلاصه باید مینوشت esteem نه
steam !!!

یه مورد دیگه که بصورت غیر مستقیم به موضوع بالا و قمپز انگلیسی مربوطه؛ تازه از آمریکا برگشته بودم که یکی از آشناها گفت فلانی! یه کیس خیلی خوب سراغ دارم…گفتم عزیز، من اصلا توی فاز ازدواج نیستم الان. گفت برو ببینش حیفه! آقایی که شما باشین قراری با سرکار خانم گذاشتیم. ایشون فوق داشتن و حدودا ۳۰ ساله و از این خانواده های بازاری. رفتم سر قرار دیدم مادر محترمشون هم تشریف آوردن! باعث تعجب بود برای یه دختر ۳۰ ساله که مامانشم برداره بیاره!..به هر حال همون تعارفات متداول ایرانی و سبک و سنگین کردن های معمول…که یه دفعه مادر محترم فرمودن “راستی شما چرا لهجه ندارین؟” حالا طرف جیک و پیک ما رو درآورده بود که این بابا ۱۷ سال آمریکا بوده و اونجا تحصیل کرده و…این انتظار داشت من مثل این فیلم فارسیا بگم “ااااا من تازه آمد از آمریکا! ااا من بود کیلی کیلی کوشحال از آشنایی شما…” یا اینکه توی هر جمله ۱۰ کلمه ای ۵ کلمه رو انگلیسی بگم و وانمود کنم که معادل فارسیشون یادم رفته! وقتی کمی بیشتر به موضوع فکر کردم، فهمیدم که مادر محترم نگران کلاسی بوده که میخواسته جلوی دوست و آشنا بذاره که " آره دامادمون ماشاالله تحصیلکرده آمریکاست! و بچه نکه زیاد بوده اونجا، لهجه داره و فارسی یادش رفته!.."🙄 (dash)

حالا از این حکایتا زیاده اگه دیدم حال میکنین بازم میذارم! 😁 🙄

3691 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-07-19 12:36:45 +0430 +0430
نقل از: zeus007 منم یه بار رفتم یه جایی چمن مصنوعی بگیرم خیلی هم باکلاس بود هی میگفت اینا تراکنشش بالاس اینا تراکنشش پایینه بجای تراکم گره میگفت تراکنش??

این کلاس الکی گذاشتن این ملت و برباد داده، میده و خواهد داد! 😁 🙄

2 ❤️

2019-07-19 13:25:35 +0430 +0430
نقل از: mofo56 ما تا حالا از این چیزا زیاد دیدیم 😁 ولی کونسوزترین یکی بود که به "متر" میگفت "مرت"،اونوخ 7-8 میلیارد تومن پول داشت(که حرف 15-16 سال پیشه)

پس "مرتش" زیاد بوده!

دختر نداره این دوستمون؟ 😁
1 ❤️

2019-07-19 14:45:10 +0430 +0430
نقل از: .Salma. ما عادت داریم اخه تو هرچیزی نظر بدیم و اصرار به خارجی گفتنش و بدتر اشتباه گفتنش ! مثل این مغازه دارای کامپیوتر که یکیشون همچین بهم گفت خانم ماین بورد(مین بورد) خراب شده 😁

حالا “ماین بردش” درست شد؟ 😁

1 ❤️

2019-07-19 19:39:28 +0430 +0430
نقل از: pesarak.bahoosh رفته بودم تو یه شرکت معروفی . روز مصاحبه بود . منشی میگفت رییس گاهی میره خارج کپاسیتی.نمیدونم منظ.ورش صفاسیتی بود یا چیز دیگه ای مد نظرش بود؟ 😁

داداش شفاف سازی میکردی خوب! 😁

1 ❤️

2019-07-19 19:41:20 +0430 +0430
نقل از: pesarak.bahoosh رفته بودم تو یه شرکت معروفی . روز مصاحبه بود . منشی میگفت رییس گاهی میره خارج کپاسیتی.نمیدونم منظ.ورش صفاسیتی بود یا چیز دیگه ای مد

عزیز! این یه ترکیبی بوده از capacity و همون صفاسیتی! شده کپاسیتی! 😁

0 ❤️

2019-07-19 20:01:00 +0430 +0430
نقل از: سفیدبرفی74 خخخ اریجینال دگ اکس باس شده:d الان لاکچری گفتن کلاس حساب میشه:d

دوست عزیز، “اکس پاین” درسته! اشتباه نگین لطفا، بد آموزی داره! اونم توی این محیط فرهنگی! 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-20 02:27:50 +0430 +0430
نقل از: zeus007 منم یه بار رفتم یه جایی چمن مصنوعی بگیرم خیلی هم باکلاس بود هی میگفت اینا تراکنشش بالاس اینا تراکنشش پایینه بجای تراکم گره میگفت تراکنش??

حالا نکنه منظورش traction بوده این دوستمون؟ یعنی میخواسته بگه اصطکاک بالایی داره و بازیکن روش لیز نمیخوره…چه میدونم والا!!! از این ملت متظاهر ما هر چی بگی بر میاد! 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-20 02:33:07 +0430 +0430
نقل از: docome یه مورد ایرانگلیسی مسخره که رواج عام هم پیدا کرده «لاکچری» است. این کلمه در اصل luxuary است که در انگلیسی «لاگژری» تلفظ میشه. جالبه این عبارت مسخره «لاکچری» اینقدر رایج شده در حالی که قبلن معادل درستش وجود داشت: لوکس

مورد داشتیم که طرف تو منوی قلیونشم نوشته بود “لاکچری” دیگه چی بگم… 😁

0 ❤️

2019-07-20 02:34:37 +0430 +0430
نقل از: Master_Shahoo_Kord بدترین نادانی بشر اینه که فکر میکنه میدونه!

آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند!

0 ❤️

2019-07-20 02:35:22 +0430 +0430
نقل از: rezakirdagh 😁 🙄 🙄 🙄 🙄

رفیق خوشحالم که باعث انبساط خاطر مبارک شد!

0 ❤️

2019-07-20 02:37:04 +0430 +0430
نقل از: حیرتزده

Christopher Columbus میشه کریم پوس کلفت

Steve McQueen میشه استکان نلبکی دیگه حساب شو بکن

رئیس آیا دیکشنری کاملی در این زمینه وجود داره؟! یا باید به صورت موردی به خود شما مراجعه کنیم؟ 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-20 02:39:12 +0430 +0430
نقل از: سفیدبرفی74 خخخ اریجینال دگ اکس باس شده:d الان لاکچری گفتن کلاس حساب میشه:d

ضمنا گفته باشم اون اکس باکس هست، شما همش میگی اکس باس! 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-20 07:42:33 +0430 +0430
نقل از: hotstar1980 هاهاهاهاهاها کلا ازین موارد زیاد می بینیم

حالا جالبتر از هنه اینه که شما می ری مکانیکی مشکل ماشینتو می گی، ده نفر اونجا عیب ماشینتو می گن! خب پس خودتون واسه چی اومدین اینجا مکانیک های لنتیییییی

یا تو هر موضوعی که بگی از پزشکی تا هوافضا همه ماشالا خدای اطلاعاتن

دکتر جان! کلا "نمیدونم" در زبان فارسی تابو هست! یعنی تا حد امکان از گفتنش باید خودداری کرد! هر چیزی از آدم پرسیدن، و حتی اگه نپرسیدن!، آدم حتما باید اظهار نظر کنه وگرنه افت داره! 😁 🙄

1 ❤️

2019-07-20 07:46:19 +0430 +0430
نقل از: arzhang_1990 مخصوصا اگه تو جمعای فامیلی با سند و مدرک ب طرف ثابت کنی ک داره اشتبا میزنه چنان ناراحت میشن ک اگه کفر خدا و دین اسلام ر بگی ناراحت نمیشدن

مخصوصا طرف اگه تو فامیل سنش بالا باشه 😁 😁 😁 😁 😁

نمیدونم ایرانی جماعت کی میخاد اون غرور تخمیش ر کنار بزاره

نه دیگه! اومدی نسازی! در فرهنگ غنی ما بزرگتر هر مزخرفی هم گفت باید به نشانه تایید سرت رو تکون بدی! و به به چه چه کنی! اینکه بخوای دلیل بیاری و…داری با دم شیر بازی میکنی! ۲۵۰۰ سال فرهنگ رو میخوای زیر سوال ببری؟! 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-20 08:14:34 +0430 +0430
نقل از: arzhang_1990
نقل از: axm432
نقل از: arzhang_1990 مخصوصا اگه تو جمعای فامیلی با سند و مدرک ب طرف ثابت کنی ک داره اشتبا میزنه چنان ناراحت میشن ک اگه کفر خدا و دین اسلام ر بگی ناراحت نمیشدن

نه دیگه! اومدی نسازی! در فرهنگ غنی ما بزرگتر هر مزخرفی هم گفت باید به نشانه تایید سرت رو تکون بدی! و به به چه چه کنی! اینکه بخوای دلیل بیاری و…داری با دم شیر بازی میکنی! ۲۵۰۰ سال فرهنگ رو میخوای زیر سوال ببری؟! 😁 🙄

سر همین داستانه ک تو مهمونیای فامیلی وقتی میرم بقیه روو ب تخمم میگیرم و با گوشیم ور میرم

سعی میکنم حرف نزنم , چون اگه بزنم بلد نیستم رعایت کنم و رک و پوست کنده جواب طرف ر میدم ب تخمم نیس طرف چقد سن داره 😁 😁 😁 😁

دمت گرم! امید ما هم به شماهاست که شاید این رسوم تخمی تخیلی ما هر چه زودتر برچیده بشه! آمین! 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-20 10:39:44 +0430 +0430
نقل از: .Salma.
نقل از: .Salma. ما عادت داریم اخه تو هرچیزی نظر بدیم و اصرار به خارجی گفتنش و بدتر اشتباه گفتنش ! مثل این مغازه دارای کامپیوتر که یکیشون همچین بهم گفت خانم ماین بورد(مین بورد) خراب شده 😁

حالا “ماین بردش” درست شد؟ 😁

نه دیگه سوخته بود اخه 😁

اشکالش اینه که این چیزی که دوستمون می گفته میشده “صفحه مین جنگی” 😁

0 ❤️

2019-07-21 02:42:54 +0430 +0430
نقل از: فامیل.دور

هنر نزد ایرانیان است و بس

منظور شاعرِ جام بدست از هنر: بی محتوایی بود

رییس، این جملات هشت ریشتریمون رو که دیگه نگو و نپرس! “هنر نزد ایرانیان است وبس”، “اصفهان نصف جهان”،“خوشا شیراز و وضع بی مثالش”، “چو ایران نباشد تن من مباد”…فکر میکنم از نظر توهم زدن، اگر در سطح جهانی مسابقه ای برگزار میشد، حتما روی سکو بودیم ماشا الله! 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-21 02:45:21 +0430 +0430
نقل از: mofo56 ما تا حالا از این چیزا زیاد دیدیم 😁 ولی کونسوزترین یکی بود که به "متر" میگفت "مرت"،اونوخ 7-8 میلیارد تومن پول داشت(که حرف 15-16 سال پیشه)

رفیق، نگفتی این دوست "مرت"یمون دختر داره یا نه!

0 ❤️

2019-07-21 02:52:39 +0430 +0430
نقل از: arzhang_1990

سر همین داستانه ک تو مهمونیای فامیلی وقتی میرم بقیه روو ب تخمم میگیرم و با گوشیم ور میرم

سعی میکنم حرف نزنم , چون اگه بزنم بلد نیستم رعایت کنم و رک و پوست کنده جواب طرف ر میدم ب تخمم نیس طرف چقد سن داره 😁 😁 😁 😁

پس خیلی خلاصه، همه رو دایورت میکنی به چپی! 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-21 02:55:04 +0430 +0430
نقل از: Lana_Del_Ray رفته بودم یجا قاب گوشی بگیرم، ب یارو گفتم میخوام قابش ساده باشه، این بالاش نوشته فوکِس... آقا یه نگاهی کرد گفت آهاا ینی این فوکووس رو نداشته باشه؟؟! :)))

آره خواهر من! البته ایشون لهجشون آکسفوردی بوده، شما متوجه نشدین! 😁

0 ❤️

2019-07-22 04:51:03 +0430 +0430
نقل از: mofo56

رفیق، نگفتی این دوست "مرت"یمون دختر داره یا نه!

خدمت شما عرض بنمایم که همه بچه ها در ولایت فرنگن.
آقا 75 رو رد کرده هنوز میاد تو دفترش دنبال پول(البته نه هر روز).این آدم “**عموی ناتنی **” بنده س که من 18-19 ساله براش دارم با جون و دل کار میکنم(بدون ذره ای دزدی) و ثروتش رو فراوون اضافه نمودم.خدمت شما عرض بنمایم که بین تمام برادرهای تنی و ناتنی پدر بنده،ایشون کم سواد ترین و پولدارترینه.البته بسیار آدم باهوشی باس باشه که به من شغل داد و فهمید چه مغزیم 😁

همین که شما رو کشف کرده برای رزومش کافیه رفیق! 😁

0 ❤️

2020-11-26 10:55:58 +0330 +0330

up

0 ❤️

2020-12-14 21:50:01 +0330 +0330

شما هم با موارد مشابه از کاربرد غلط انگلیسی مواجه شدین؟

0 ❤️

2020-12-14 22:28:30 +0330 +0330

↩ axm432
یه دوستی داشتیم به فلش های اپیسر میگفت آپاسِر
یا به هارد های وسترن دیجیتال میگفت دبلیو دی.
یا دوست نزدیکم به بنفش میگه بِنَفش.
به all in one میگه ell in one.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «