قران چیست؟

1399/12/06

مسلمانان قرآن رو به عنوان معجزه ای میشناسن که از طرف خدا توسط جبرئیل بر محمد نازل شده تا باعث سعادت بشر بشه ولی تا اینجای کار با وجود آیاتی که مسلمانان رو تشویق به جنگ و قتل و تجاوز میکنن چیزی جز شر و فتنه برای بشر نداشته.
من خودم هم قرآن رو به عنوان یه معجزه قبول دارم. البته نه به دلیلی که مسلمانان قبولش دارن، بلکه به این دلیل که با وجود اینکه کتابی ابتدایی و بی محتوا هست ولی تونسته کاری بکنه که حدود یک میلیارد آدم با سواد و بیسواد بدون اینکه تا حالا حتی یه سوره رو به زبانی که میفهمن خونده باشن عاشقش شدن.
اگه ترجمه فارسی قرآن رو بخونین متوجه میشین که کتابی هست بسیار سطحی، پر از تناقض، اشکالات علمی، توهین، … (که در پستهای بعدی اشاره خواهدشد) و کاملا مشخصه که کار یه انسان زمینی نسبتا باهوّش و باسواد بوده که قبلا انجیل و تورات و اوستا رو خونده و با بهره گیری از اونها و گاها به اقتضای شرایط زمانی و مکانی با به کار بردن جملاتی به نفع خودش باعث پدید آمدن این کتاب شده که البته خودش هم فکر نمیکرد آیاتش یه روزی تبدیل به کتاب بشه و میلیونها نفر ادمم به کشتن بده.
قرآن در زمان عثمان (خلیفه سوم) گردآوری شد و اینکه چرا به عقل خود رسول الله که عالم بر همه چی بود نرسید این کار رو بکنه بماند.
یک سری آیات در زمان محمد بر روی پوست حیوان و فلس خرما و خشت خام نوشته شده بود و بقیه رو هم در زمان عثمان اصحاب باقیمانده از زمان پیامبر رو جمع کردن و گفتن هر کسی هر آیه ای که از محمد شنیده رو نقل کنه و برخلاف نظر مسلمانان که میگن قرآن تنها کتاب دینی بدون تحریف هست باید خدمتشون عرض کنم که اصلا اساس و پایه گردآوری قرآن تحریف هست.
الان من اینجا یه جمله ۱۰ کلمه ای بنویسم و شما به عنوان آدم باسواد بخونیدش و فقط ۲۴ ساعت بعد ازتون بخوان همون جمله رو نقل کنین بدون شک یا چنتا کلمه کم و زیاد میکنین یا لغاتش رو تغییر میدین، حالا تجسم کنین ۱۵۰۰ سال پیش عرب بیابانگرد راهزن از بیخ بیسواد شمشیر به دست وایستاده و منتظر دستور حمله و غارت هست و تو همین حین مثلا برای محمد آیه ای نازل میشه و اونم براشون میخونه و طرف هم ذهنش درگیر این بوده که تا چند ساعت دیگه یا پیروز شده مشغول عشق و حال با کنیزهای تصاحب شده هست و یا شهید شده و تو بهشت با حوریها داره سکس میکنه و اصلا توجهی به آیه نداره و همین عرب رو چندین سال بعد صداش میکنن و ازش میپرسن که فلان سال و فلان روز آیه ای که محمد پیشت گفته بود رو برامون بخون و دیگه میتونین تجسم کنین چیزی که گفته با آیه محمد چقدر تفاوت داشته، تازه این در حالتیه که عمدا از خودش نبافته باشه.
برای فهمیدن زمینی یا آسمانی بودن قرآن باید به چنتدتا نکته توجه کرد:

۱- نوع ادبیات و گویش در آیات قرآن که اکثرا سوم شخص مفرد هست و اگه قرار بود آیات از طرف خدا باشه اصولا باید اول شخص مفرد میشد.

۲- مطلب علمی که پیشکش، هیچ مطلب شبه علمی هم در قرآن نیست که قبلا در یکی از کتابهای تورات و انجیل و اوستا نیومده باشه.

۳- تمام مطالب مثلا علمی قرآن متناسب با علم و معلومات اون دوره هست که بشر از آن مطلع بود که با پیشرفت علم غلط بودن خیلیاشونم ثابت شد و هیچ مطلبی در مورد صنعت و تکنولوژی و … در قرآن وجود نداره. مثلا چون در اون زمان علم در مورد کاربرد مغز معلوماتی نداشت و فکر میکردن وظیفه احساس و تفکر با قلب هست در آیات متعددی این موارد به قلب نسبت داده شده و حتی در یک آیه هم از مغز به عنوان مرکز تفکر اسمی برده نشده است.

۴- متناقض بودن تعدادی از آیات که نشون دهنده اینه که خالق قرآن یه شخص زمینی بوده که گاهی به فراخور حال آیه ای ابداع میکرد بدون اینکه حواسش باشه قبلا ضد این رو گفته که مسلمانان برای ماست مالی این قضیه اصطلاح ناسخ و منسوخ رو ابداع کردن که خودش عذر بدتر از گناه حساب میشه. چون اگه قرآن کلام خدا باشه و خدا آگاه و عالم به گذشته و آینده باشه پس خیلی احمقانه هست که یه آیه بفرسته و چند سال یا ماه بعد یه آیه دیگه بفرسته که قبلی رو نقض کنه.

برای بهتر مشخص شدن مطالب بالا یه مثال میزنم.
الان با پیشرفت علم دیگه یه بچه ۱۰ ساله هم میدونه شهاب سنگ چیه، از کجا میاد، چجوری میاد، … ولی عجیبه که اون موقع خود خدا این قضیه رو نمیدونست و فکر میکرد شهاب سنگ تیرهای آتشینی هست که کاربردش متفرق کردن جنیان هست.

آیات ۸ و ۹ سوره الجن:

وَأَنَّا لَمَسْنَا السَّمَاءَ فَوَجَدْنَاهَا مُلِئَتْ حَرَسًا شَدِيدًا وَشُهُبًا (٨)

و اینکه [برای کسب خبر] به آسمان نزدیک شدیم، پس آن را پر از نگهبانان نیرومند و تیرهای شهاب یافتیم

وَأَنَّا كُنَّا نَقْعُدُ مِنْهَا مَقَاعِدَ لِلسَّمْعِ ۖ فَمَنْ يَسْتَمِعِ الْآنَ يَجِدْ لَهُ شِهَابًا رَصَدًا (٩)

و اینکه ما در آسمان برای شنیدن [خبرهای ملکوتی و سخنان فرشتگان] در نشست گاه هایی می نشستیم، ولی اکنون هر که بخواهد استراق سمع کند، شهابی را در کمین خود می یابد

از مسلمین عزیز خواهش میکنم چنانچه خواستن از قرآن دفاع کنن قبلش حتما یه دور ترجمه فارسی قرآن رو بخونن.

بیشترین کمک رو برای انکار قرآن خود قرآن میتونه بهتون بکنه، اونم با خوندنش.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-02-24 16:10:50 +0330 +0330

تو این تاپیک میخواستم اشکالات و ایرادات آیات قرآنی رو بذارم که تا بخوام پستی بنویسم تاپیک رسید به صفحه ۳ و ۴
بنابراین تاپیک دیگه ای با همین عنوان برای این موضوع زده شد که لینکش رو همینجا میذارم

https://shahvani.com/forum/topic/قرآن-چیست-۲-

2 ❤️

2021-02-24 16:11:04 +0330 +0330

آیات رو در این تاپیک میتونین ببینین

https://shahvani.com/forum/topic/قرآن-چیست-۲-?page=1

0 ❤️

2021-02-24 16:15:03 +0330 +0330

شاید هوشمندانه ترین کاری که آخوندها میکنند اینه که قرآن رو به عربی میخونن. منو در کودکی ،شب قدر به زور بردن مسجد و همون شب شروع کردم به ورق زدن و خواندن ترجمه پارسی. کل کتاب پر از مزخرفاته.

6 ❤️

2021-02-24 19:57:50 +0330 +0330

↩ Loyce

شاید هوشمندانه ترین کاری که آخوندها میکنند اینه که قرآن رو به عربی میخونن. منو در کودکی ،شب قدر به زور بردن مسجد و همون شب شروع کردم به ورق زدن و خواندن ترجمه پارسی. کل کتاب پر از مزخرفاته

پس خوش به حالت که شب آزادیت و تاریخش کامل یادته 😀
هر کسی ترجمه فارسی قرآن رو بدون تعصب بخونه متوجه میشه که کتاب شنگول و منگول پر محتوا تر از اونه
فقط چون همیشه عربیشو میخونن و هیچی ازش نمیفهمن و از یه طرف هم این قاریان قرآن با صوتی دلنشین میخوننش خیلی خفن به نظر میاد

3 ❤️

2021-02-24 20:26:31 +0330 +0330

شما وقتی میبینی یه کتابی رو بهش میگن معجزه ی الهی و جملات و ایاتش برای تموم قرن ها بکار میره پس نمیتونی بگی سطحیه چون هر ایه از قران حداقل ده صفحه تفسیر داره
چون کتاب کاملیه و درباره ی هرچی که به ذهنت برسه براش حرفف زده
و خشونت و قتل و اینا که میگی
اینا سو استففاده گرایی هستن که بخاطر بقدرت رسیدن خودشون کردن
امثال داعش و ریگی و …
وگرنه خدایی که 70 مرتبه از مادر مهربونتر هسش نمیاد بگه بکشید همدیکگه رو
قران تفسیر داره و هر ایه و سوره تو روز و یه وقت خاص نازل شده
و هرکسی نمیتونه تفسیر کنه و علم بالا و دونستن روایات زیاد لازمشه

2021-02-24 21:06:08 +0330 +0330

↩ akhjoonami
بعد کی باید تفسیر کنه؟

3 ❤️

2021-02-24 21:19:00 +0330 +0330

↩ akhjoonami
دوست عزیز
پس این چه خدایی هستش و چه کتابی
خدایی که خودش نتونه حرف خودش رو رک و راست و صاف و پوست کنده به بندش بکه که خدا نیست
خدایی که برای اینکه حرفش و منظورش رو چندتا دیگه از بندهاش باید تفسیر کنن تا بقیه بفهمن که خدا نیست
پس باید به وجود چنین خدایی و کتابی از بیخ و بن شک کرد

2021-02-24 21:21:03 +0330 +0330

↩ Deadlover5

میگن با کمک سلمان فارسی نوشته شده است

برخلاف ادعای مسلمانان در اینکه محمد خودش آدم با سوادی بود شکی نیست ولی احتمال خیلی زیاد سلمان تو این قضیه نقش داشته

3 ❤️

2021-02-24 21:42:17 +0330 +0330

↩ ShivaBanoo

قرآن کتابی است که عده زیادی از انسان‌ها بدون اینکه معنی و مفهوم آن را بدانند، تا حد مرگ به آن تعصب دارند!

فقط ۴ تیپ آدم میتونن از قرآن طرفداری کنن
کسانی که اصلا نخوندنش
کسانی که فقط عربیشو خوندن و چیزی ازش نفهمیدن
کسانی که از قرآن سوء استفاده میکنن
کسانی که خودشونم مشکل روانی دارن

7 ❤️

2021-02-24 22:06:43 +0330 +0330

↩ Daryaaa80

من کلا حرفم اینه که مگه نمیگن کتاب برای کل جهانه و اسمانیه و از طرف خدا اومده برا همه انسان ها؟؟
مگه ما عربیم؟؟ چرا باید توش یه زبونی باشه که زبون ما نیس
و حتی!!! حتی وقتی ترجمش رو هم میخونی میگن نههه باید تفسیر بخونی😏
این خودش ایراد بزرگیه
من باید یه بار ترجمه یه بار تفسیر بخونم برا یه کتاب که میگن طرز زندگیتو باید از اون یاد بگیری!! جالبه
تازه اونم برم توش کسشعر پیدا کنم که یه جاش نوشته حق زن نصفه یه جاش نوشته مرد میتونه چند همسر داشته باشه یه جاش نوشته مرد میتونه زنشو بزنه…هه

زمان محمد اعراب اصلا تو ذهنشون هم راه نمیدادن که بتونن کشورگشایی کنن و ویروس اسلام رو کشورهای دیگه پخش کنن و حتی تو ذهن خود محمد هم همچین چیزی وجود نداشت و کشورگشایی مسلمونا هم بعد از مرگ محمد و در زمان خلفای ۴ گانه اتفاق افتاد

4 ❤️

2021-02-24 22:07:46 +0330 +0330

کتاب تجارت گدایان از بی شعوران زمانه

2021-02-24 22:44:50 +0330 +0330

↩ akhjoonami

شما وقتی میبینی یه کتابی رو بهش میگن معجزه ی الهی و جملات و ایاتش برای تموم قرن ها بکار میره پس نمیتونی بگی سطحیه چون هر ایه از قران حداقل ده صفحه تفسیر داره
چون کتاب کاملیه و درباره ی هرچی که به ذهنت برسه براش حرفف زده
و خشونت و قتل و اینا که میگی
اینا سو استففاده گرایی هستن که بخاطر بقدرت رسیدن خودشون کردن
امثال داعش و ریگی و …
وگرنه خدایی که 70 مرتبه از مادر مهربونتر هسش نمیاد بگه بکشید همدیکگه رو
قران تفسیر داره و هر ایه و سوره تو روز و یه وقت خاص نازل شده
و هرکسی نمیتونه تفسیر کنه و علم بالا و دونستن روایات زیاد لازمشه

اولا اعتقاد داشتن عده زیادی آدم به یک موضوع اصلا دلیلی بر حقانیت اون موضوع نیست، همانطور که زمانی همه دنیا اعتقاد داشتن سیاه پوستها برده هستند
دوما خدا چه مرضی داشت که قرآن رو به صورت معادله چند مجهولی فرستاد تا برای فهمیدن نیاز به تفسیر داشته باشیم؟
سوما اگه لازم بود حتما تفسیر بخونیم چرا تفسیرش رو هم خود محمد ارائه نکرد؟ یا حداقل امامان بعد از محمد که از بیت المال میخوردن و راست راست میچرخیدن و کلی هم وقت آزاد داشتن
چهارما اگه این فرمایش شما درست باشه پس تکلیف ادعای فصاحت و بلاغت (ساده و شیوا) قرآن چی میشه؟ اینم که باز شد ناسخ و منسوخ
راسی اون خدایی که گفتی ۷۰ بار از مادر مهربانتره منظورت همون خداییه که قراره به خاطر ساده ترین گناهها تو اون دنیا آهن گداخته شده فرو کنه به ماتحتمون؟
😀

2021-02-24 22:54:29 +0330 +0330

اینقدر این آیات قویه که کاملا مشخص میکنه از زبان انسان در اون زمان نیست.
این آیات رو قرآن از زبان اجرامی گفته که به سمت زمین میان و چون اجرامی ناشناخته بودند به آنها جن اطلاق شده کلا ههر چیز پوشیده ای در قرآن از ریشه جن هست مانند جنت که پوشیده از سر سبزی و گیاهان است.
این اجرام قبلا میتونستن به سمت زمین بیان و لی با تشکیل جو دیکه نمیتونن از جو عبور کنن و به زمین برخورد کنن بخاطر همین شما سطح سیارات بدون جو روو پر از برخورد می بینی و این جو زمین پس از تشکیل از چردد شهابها جلوگیری میکنه
واژه لمسنا به معنی لمس کردن و سمع چون در واقع شنیدن از طریق امواج هست اون رو سمع بیان میکنه قرآن به زبان انسان ۱۴۰۰ سال پیش صحبت کرده شما خیلی راحت باید درکش کنی واسه شما خیلی باید ساده باشه
به نظر بنده شما خیلی سطحی و فقط با یک کپی کردن مطاب قضاوت میکنی شما هم به نظر بنده مثل اون انسانها که نخونده از قرآن دفاع میکنند شما هم نخونده قرآن رو قضاوت می. کنی .
اینقدر این کتاب واضح و شفاف هست و اینقدر باعث راحتی و شادی روح و روان انسان میشه که گاهی غصه میخورم چرا کسی قرآن نمیخونه شاید یخورده بفهمه زندگی چیه چقدر خدا خوبه چقدر با خدا بودن خوبه چقدر احساس آزادی و بی اعتقادی خوبه.

تمام آیات این سوره به الف ختم میشه جالبه تمام آیات سوره کهف هم به الف ختم میشه هر دوسوره مطالب عجیب و جالب توش زیاد داره یخورده بخونید کیف کنید از خدا لذت ببرید.

تو همین قرآن نوشته مثه یهودیها و مسیحیها ملا هاتون رو نپرستین یعنی هر چی ملاهاتون گفتن نگین چشم باورتون میشه.

تو همین قرآن نوشته به چیزی که علم نداری عمل نکن باورت میشه

تو همین قرآن نوشته بنده من من برات راحتی میخوام نه سختی میگه همه کاره منم جایی نرو از پیش من گم میشی منم که آخر باید دستتو بگیرم هیچکس نیست.

بخوابین شب تو بغل خدا بخوابین این کتاب شمارو آزاد میکنه ایه های اول همین سوره جن خیلی زیباست.این کتاب رو بخونین خواهید فهمید که خدا شمارو همینجور که هستین دوسداره اصن خدا دوس نداره هممون یکجور باشیم یکجور به همه چی نگاه کنیم

به نظر من کتاب خوبیه اینقدر که این کتاب بار از رو دوش انسان بر میداره و آدم رو آروم میکنه ربه نظر من که هیچ جایگزینی نداره .

5 ❤️

2021-02-24 23:11:07 +0330 +0330

↩ Daryaaa80
البته ایراد از شما نیست کمبود مطالعه در قرآن و زبان عربیست.
در قرآن فعل از مصدر ضرب به معنی مثال زدن به کار رفته (ضرب مثلا) به معنی مسافرت و دور شدن بکار رفته وقتی گارگران اعتصاب میکنن در عربی میگن اضراب کردن یعنی دوری از کار متاسفانه جو مردانه روایات نقلی باعث سو استفاده شده و امر بر زدن زن رو جایز دونسته در صورتیکه بیشتر به نظر بنده همون دور شدن از همسر یا ترک خانه است

زیاد سخت نیست شما معانی فعل ضرب رو در قرآن جستجو بفرمایید

3 ❤️

2021-02-24 23:22:46 +0330 +0330

↩ Daryaaa80
در ۱۴۰۰ سال پیش که زن از هیچ جایگاه اجتماعی برخوردار نبود خدا برای زن حقوقی رو در قرآن در نظر گرفت اصلا خدا نگفت این زن نصف مرد خدا این حقوق رو ایجاد کرد تا مرد اون زمان بفهمه زن حقوقی داره باید پرداخت بشه دیه مهریه ارث حالا اگر ملاها هنوز تو ۱۴۰۰ سال پیش با همون حکم متاسفانه حکم میکنن تقصیر خدا نیست تو قرآن همه چی رو به عقل انسان و عقل جمعی سپرده وقتی عقل جمعی ما و آخوند ما عقلش کار نمیکنه این میشه که شما قانون بشه که زن برابر مرد حقوق بگیره خوب بگیره مگه خدا گفت نگیره .

2 ❤️

2021-02-24 23:26:43 +0330 +0330

کتابی که 1400 سال هست مارو مسخره ی خودش کرده!

2 ❤️

2021-02-24 23:27:11 +0330 +0330

↩ Daryaaa80
به مرد گفته از همسرت دور شو فاصله بگیر شاید دور شدن تو در آخرین مرحله بتونه زن رو اصلاح کنه ازون رفتارش دقت کنید که آخرین راهه و دقت کنید که به مرد گفته هر وقت زن آشتی کرد دیگه تو حق نداری به زنت سرکوفت بزنی و منت سرش بزاری همونجا تمام کن مسئله رو و دیگه یادآوری نکن

اینکه لعنت میشی کجاست من ندیدم

3 ❤️

2021-02-24 23:29:49 +0330 +0330

↩ Daryaaa80

تاسف باره که بچه هارو از زمان مدرسه شستشوی مغزی میدن .
من به تفکرات سه سال پیشم فکر میکنم میگم خاک تو سرت!

همه هم مثل من نمیرن دنبالش که اصل قضیه رو بفهمن!

طرف ۴۰سالشه خدا خدا کردنش گوش فلک رو کر کرده.اونوقت میگم فلان ایه رو خوندی که اینجوری داری خودتو جر میدی؟! میگه نه مگه میشه همچین چیزی؟😂😂ادم نمیفهمه بخنده یا گریه کنه.یکی نیس بگه ابله بی جا میکنی وقتی یه دور هم کتابو نخوندی پیروی میکنی!
فک میکنن همین که نماز بخونن روزه بگیرن سه شب برن تو مسجد به چیزای کسشعر گوش بدن گریه کنن بکوبن تو سرو کونشون ینی همه چیزو میدونن

کاملا درسته و تو پست اول هم عرض کردم که تنها معجزه قرآن همینه که نخونده و نفهمیده عاشقش میشن

0 ❤️

2021-02-24 23:30:46 +0330 +0330

↩ Daryaaa80
شما زیر دست نیستید شما به عنوان زن شبیه ترین موجود به خدا هستید متاسفانه نظام سرمایه داری چه از طریق دین چه از طریق پول زن رو زیر دست کرده .
نظام سرمایه داری میدونه زن آزاده مرد آزاده پرورش میده که زیاد جالب نیست فعلا هم که سر همه رو با حجاب گرم کردن

0 ❤️

2021-02-24 23:33:55 +0330 +0330

↩ Daryaaa80
کی گفته شما ناقص العقل هستید .
شما به عنوان یک انسان از نظر عقلی هر کار صلاحه انجام بده به خودت واگذار شده.

0 ❤️

2021-02-24 23:44:57 +0330 +0330

خیلی کتاب پر محتوا و عجیبیه
من خودم چندین بار ماچش کردم به پیشونیم زدم و گذاشتمش روی طاقچه

1 ❤️

2021-02-24 23:49:12 +0330 +0330

↩ Daryaaa80
چون زن از بدن مرد ساخته شده پس ناقصه
و شهادتش هم نصفه و ارثش هم نصف تر
چون زمان جنگ مردا شهید میشدن و زنها بیوه میشدن مردا اجازه داشتن چند تا زن رو به سرپرستی بگیرن و خرجش رو هم بدن در عوض ترتیبش رو هم بدن !!!
دلایلش منطقیه؟

1 ❤️

2021-02-24 23:50:48 +0330 +0330

↩ فامیل.دور
😂 😂 😂 😂 😂 😂

2 ❤️

2021-02-24 23:58:55 +0330 +0330

↩ Daryaaa80
مرسی بابت توهینت ولی یه بار دیگه چیزی که من نوشتم رو بخون شاید متوجه شدی که منظورم چی بوده!!!
😂

2 ❤️

2021-02-24 23:59:39 +0330 +0330

↩ mosi27374

اینقدر این آیات قویه که کاملا مشخص میکنه از زبان انسان در اون زمان نیست.
این آیات رو قرآن از زبان اجرامی گفته که به سمت زمین میان و چون اجرامی ناشناخته بودند به آنها جن اطلاق شده کلا ههر چیز پوشیده ای در قرآن از ریشه جن هست مانند جنت که پوشیده از سر سبزی و گیاهان است.

اصلا قصد بی احترامی ندارم ولی این خنده دارترین توجیهی بود که تا الان شنیدم یا خوندم
عزیز من این داستانهای تخیلی چیه از خودت در میاری؟
اجرام نا شناخته کیلو چنده؟
خیلی واضح داره در مورد جنی صحبت میکنه که همه مون میلیونها بار در موردش شنیدیم
تو آیه ۶ همون سوره که میگه: و اینکه مردانی از آدمیان به مردانی از جن پناه می بردند، پس [مردان جن] بر طغیان و تباهی آنان افزودند، حتی جنسیت جن رو هم مشخص کرده اونوقت شما میگی اجرام ناشناخته؟

واژه لمسنا به معنی لمس کردن و سمع چون در واقع شنیدن از طریق امواج هست اون رو سمع بیان میکنه قرآن به زبان انسان ۱۴۰۰ سال پیش صحبت کرده شما خیلی راحت باید درکش کنی واسه شما خیلی باید ساده باشه به نظر بنده شما خیلی سطحی و فقط با یک کپی کردن مطاب قضاوت میکنی شما هم به نظر بنده مثل اون انسانها که نخونده از قرآن دفاع میکنند شما هم نخونده قرآن رو قضاوت می. کنی .

مگه ادعا ندارین قرآن برای همه دوره های زمانی هست؟
پس چرا باید نوشته بشه که ما تو این دوران نفهمیم؟
بعدشم وقتی ما با سواد و اطلاعات عمومی نمیفهمیم اونوقت چجوری عرب بیسواد ۱۵۰۰ سال پیش میفهمید؟
تا حالا تو این تاپیک یه سطر هم مطلب کپی پیست نذاشتم (بذارم هم ایرادی نداره) و جهت اطلاعت عرض کنم تا الان یه بار انجیل و تورات و اوستا رو خوندم و سه دور کامل هم قرآن رو

تمام آیات این سوره به الف ختم میشه جالبه تمام آیات سوره کهف هم به الف ختم میشه هر دوسوره مطالب عجیب و جالب توش زیاد داره یخورده بخونید کیف کنید از خدا لذت ببرید.

الان چون دوتا سوره آیاتش با الف شروع میشن شد معجزه قرآن؟
اینجوری باشه تو خوشبینانه ترین حالت میشه یه کتاب شعر خفن نه معجزه
بعدشم اصلا اگه به خاطر این موضوع قبول کنیم که معجزه حساب میشه پس اونم میشه معجزه عثمان نه معجزه محمد و الله
چون خدا که یه جا به محمد سوره نازل نمیکرد
این آیه ها رو عثمان موقع ویرایش اینجوری چیده کنار هم و اگه امان بدین نحوه گردآوری قرآن رو توضیح بدم متوجه خواهید شد

تو همین قرآن نوشته مثه یهودیها و مسیحیها ملا هاتون رو نپرستین یعنی هر چی ملاهاتون گفتن نگین چشم باورتون میشه.

الان ینی قبل از قرآن هم ملا بوده؟ دمت گرم بابا اینو دیگه نشنیده بودم

تو همین قرآن نوشته به چیزی که علم نداری عمل نکن باورت میشه

واو چه معجزه خفنی!!!
مشدی اینو که مادرم حداقل ماهی یه بار بهم میگه
سواد خوندن و نوشتن هم نداره بگی از قرآن یاد گرفته
😀

دوست عزیز فکر نان باش که خربزه آب است
با این استدلالهای آبدوغ خیاری تو این تاپیک یه دسته سبزی هم کاسب نمیشی

5 ❤️

2021-02-25 00:05:32 +0330 +0330

↩ Daryaaa80
خواهش میکنم 😬

1 ❤️

2021-02-25 00:06:34 +0330 +0330

↩ mosi27374
بعد خانمها هم حق دارند در صورت بدرفتاری مرد منزل را ترک کنند؟ باور کن با صد من سریش هم به این کتاب انسانیت نمی چسبد. بابا نوشته که اصلا قرار نبود کتاب بشه.

4 ❤️

2021-02-25 00:10:43 +0330 +0330

↩ mosi27374
ببخشید این هم که فرمودید زن از هیچ جایگاه اجتماعی برخوردار نبود هم از دروغهای مسلمانان است. مگر خدیجه زن پیامبر تاجر نبود؟ مگر ثروتمند نبود؟ مگر مهریه خودش را به جای محمد خودش نپرداخت؟ هر وقت شما از قرآن مدرک آوردی که زنان می توانند بیش از یک شوهر داشته باشند من قبول می کنم در اسلام عدالت وجود دارد.

3 ❤️

2021-02-25 00:11:34 +0330 +0330

↩ Daryaaa80
خب منم خواستم کمکت کنم که بعضی توجیهاتشونم واقعا مسخرس
مثلا به مردا حوری میدن ولی به زنا قوری هم نمیدن
میگی خب پس زنا چی؟ میگن شوهر خودش رو میدن
میگی اگه شوهرش جهنمی باشه چی؟ میگن به اندازه گناهانش که سوخت و عذاب دید میارن بهش تحویل میدن.
میگی خب اگه شوهره 2 تا زن داشت و هر دو بهشتی بودن و شوهرشون رو میخواستن چی؟ میگن خدا یکی دیگه شبیه همون شوهره خلق میکنه به یکی اصلی رو میده به یکی فرعی رو
میگی خوب زنه اگه فرعی رو قبول نکرد چی؟ بالاخره دهنش صاف شده تا گناه نکنه بیاد بهشت یه خواسته داره اونم شوهر قلابی بهش بدی؟ میگن چیزی که خدا خلق کرده قلابی نیست
میگی خوب درست اگه چیزی که خدا خلق کرده قلابی نیست پس چرا همون موقع که شوهره جهنم بوده یکی دیگه عین شوهره خلق نکرده بده زنه؟
میگن که داری کفر میگی و کافر شدی

3 ❤️

2021-02-25 00:12:12 +0330 +0330

↩ Daryaaa80

پس شما برو قرانتو بخون این سایت به روح و روانتون اسیب میزنه

من سوره نسا رو هم خودشو خوندم هم ترجمه هم سه چهار تا تفسیر اخرشم نفهمیدم چرا به مرد اجازه داده شده زنشو بزنه و قهر کنه اما به زن گفته همیشه باید لنگات باز باشه!!

به شعار نیس که!!
همش تبعیضه علیه زنا.
مطمئنم جوابشم نداری.چون حتی متوجه همچین ایه ای نشدی

توهینهای اسلام به مقام زن فقط در قرآن نیست
خود محمد و ائمه بعد از اون به وفور تو احادیث توهین کردن
یکی از تاپیکهای آینده هم اسمش جایگاه زن در اسلام هست

2 ❤️

2021-02-25 00:14:11 +0330 +0330
0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «