قیامت یا تناسخ !؟

1400/04/31

هندوها ۶ هزار سال پیش تئوری باز زایی و زندگی مجدد( بقولی بعد از مرگ در غالب دیگر زندگی جدیدی در دنیا برای فرد آغاز میشه ) رو ارائه دادند و اسلام ۱۴۰۰ سال قبل گفته انسان بعد از مرگ وارد دنیایی میشه که طبق اعمالش بر او حکم خواهند داد و وارد یک زندگی ابدی (در بهشت یا جهنم ) میشه ! حالا بحث سر این که دو باور متفاوت نیس لحث سر اینه که کدوم معقول تر و منطقی تره آیا جهان موازی و اینکه بعضی چیز ها برامون یجوریه که انگار قبلا با اونها روبه رو شدیم و یا خواب هایی ک میبینیم که همشون اتفاق هایی رو نشون میدن ک نشانی از آیندس مربوط به جهان موازی و تناسخ و زندگی قبلی ماست یا مربوط به دنیای بعد از مرگ و برزخ !؟

3720 👀
12 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-07-22 10:52:25 +0430 +0430

ب نظرم هردو نظریه تایید کننده بعد مهمتر از جسم برای انسانه،
و اینکه منیت یک انسان مجزا از جسمشه

2 ❤️

2021-07-22 10:53:41 +0430 +0430

خوبی؟ هر دو دری وری هستند. هندی ها به واسطه زندگی فقیرانه خودشان را توجیه می کنند که دفعه بعد خوب زندگی می کنند. ادیان ابراهیمی هم نوعی توهم زندگی ابدی دارند. ما بعد از مرگ به همان جا خواهیم رفت که قبل از تولد بودیم. شما یک سال قبل از وضع حمل مادر گرامیتان و کشیدن اولین نفس در این جهان کجا تشریف داشتید؟ پاسخش را خودم می دهم: نبودید. بعد از مرگ هم نخواهید بود. به همین سادگی.

2021-07-22 11:05:38 +0430 +0430

↩ خرس هیز
خب اگ اینجوری ک شما میگین زندگی توهمی بیش نیست !

مطمعنا فقط به دنیا نیومدی ک ۶۰ ۷۰ سال زندگی کنی . بخوری . بکنی . بی هدف بگزرونی همه چیز هم هدفدار هس هم دارای علت !

2 ❤️

2021-07-22 11:06:43 +0430 +0430

↩ YeMardeDAGH
میشه کامل تر توضیح بدی!؟

1 ❤️

2021-07-22 11:22:42 +0430 +0430

↩ Texas yuri
بله هدف زندگی خود زندگی است. ما بعد از به دنیا آمدن باید تربیت شویم برای ایجاد یک زندگی خوب برای همه انسان ها. دانشمندانی که برای بهتر شدن زندگی بشر تلاش کرده اند، این مفهوم زیبای زندگی را به خوبی درک کرده اند. ما هم زیر سایه موهومات منتظر پاداش هستیم. آنطرف دنیایی ها زندگی خود را به بهشت نزدیک کرده اند و ما هم زندگیمان در حد جهنم است. جالب اینجاست که هنوز هم نفهمیده ایم. بس کنید این حرفهای صد من یک غاز آخوندی را.

5 ❤️

2021-07-22 12:16:54 +0430 +0430

هیچکدوم
وقتی مردی تموم میشه می‌ره و هیچ‌چیزی باقی نمیمونه

3 ❤️

2021-07-22 12:26:54 +0430 +0430

↩ Arian N
عالی بود واقعا لذت بردم دمتون گرم 💛

1 ❤️

2021-07-22 13:00:09 +0430 +0430

تناسخ به معنای تولد دوباره پس از مرگ است تناسخ در آیین هندو به چرخه زندگی و مرگ و انتقال روح از جسم مرده به جسمی تازه و تکرار زایش و مرگ گفته می‌شود. طبق آیین هندو این چرخه تا زمانی که روح از آلودگی‌ها غفلت‌ها و نادانی‌ها پاک نشده‌است ادامه می‌یابد.فلسفه اعتقاد به تناسخ به اعتقاد هندیان به کارما یا قانون تاوان بازمی‌گردد. بدین صورت که هندوها معتقد بودند که پاداش و عذاب در همین جهان رخ می‌دهد. اگر انسان در زندگی فرد نیکی باشد زندگی راحت‌تری خواهد داشت. سپس این سؤال مطرح شد که چرا افراد نیکی وجود دارند که زندگی آن‌ها سرشار از رنج
است در پاسخ به این سؤال فرضیه تناسخ یا وازایش مطرح شد. که می‌گفت روح انسان پس از مرگ دوباره در قالبی جدید به این جهان بازمی‌گردد و نتیجه اعمال زندگی‌های قبلی را در این زندگی می‌بیند. به این چرخه زایش‌های مجدد نام تناسخ را داده‌اند. از نظر آنها تناسخ به چند دسته تقسیم میشه تعریف متداول از نسخ و مسخ و رسخ و فسخ بترتیب عبارت است از انتقال روح انسان به جسم انسان دیگر انتقال روح انسان به جسم حیوان انتقال روح انسان به جسم گیاه انتقال روح انسان به جسم جماد البته تناسخ فقط به هندوئیسم ربط نداره ائین های بسیاری به تناسخ اعتقاد دارند حتا فرقه ای از شیعیان برخی شیعیان معروف به غُلات شیعه نیز به تناسخ اعتقاد دارند و آن را با رجعت یکی می‌دانند.از نظر آنها غلات تناسخ را بیشتر به معنای خاصِ انتقال روح الاهی در ائمه می‌دانستند. گروه مختاریه پیروان مختار ثقفی تصور می‌کردند روح خدا در پیامبر حلول کرده و از پیامبر به حضرت علی و امام حسن و امام حسین منتقل شده و سپس به محمد بن حنفیه فرزند امام علی رسیده است. تناسخ به شکلهای مختلفی به عنوان یک اعتقاد باطنی در دین یهودیت از جنبه‌های مختلف اتفاق می‌افتد، در
برخی از اعتقادات مردم بومی قاره آمریکا، و برخی از بومیان استرالیا هر چند اکثر آنها به زندگی پس از مرگ یا جهان روح معتقدند. اعتقاد به تولد مجدد توسط شخصیتهای تاریخی یونان، مانند فیثاغورس سقراط وافلاطون و همچنین در ادیان مختلف وجود دارد.در ادیان ابراهیمی به چیزی به اسم مسخ اعتقاد دارند که با تناسخ تفاوت دارد تناسخ یعنی بازگشت دوباره روح پس از مرگ در جسمی دیگر ولی رجعت بازگشت روح به همان بدنی است که لحظۀ مرگ از آن جدا شده است. در قرآن بارها به چگونگی زنده شدن مردگان پس از مرگ گفته شده تناسخ با اعتقادات ادیان آسمانی به خصوص معاد سازگار نیست. بر اساس آیات قرآن و روایات مربوط به معاد و سرنوشت انسان پس از مرگ روح پس از مرگ در عالم برزخ که بین دنیا و قیامت قرار دارد باقی می‌ماند تا در روز قیامت که خدا دوباره بدن انسان را برمی‌انگیزد تا پاداش و کیفر اعمال خود را ببیند.دلایل رد تناسخ از نظر مسلمانان اجسام گیاهی حیوانی و انسانی دارای نفس است. جسمی که نفس دارد موقعی که آمادگی برای پذیرش روح و نفس را داشت آن روح از جانب خدا به او داده می‌شود. هر بدن و جسمی نفسی مختص به خود دارد و
نمی‌تواند بدون نفس باشد در فرایند تناسخ بدنی که نفس می‌خواهد به آن بپیوندد بر اساس مقدمات قبلی خودش یک نفس دارد و حالا نیز یک روح و نفس جدید به او تعلق می‌گیرد خاصیت و ویژگی نفس تدبیر کارهای بدن و برطرف کردن نیازهای آن و دستور دادن به آن است در نتیجه اگر تناسخ درست باشد و اتفاق بیفتد لازمه‌اش این است که یک بدن دارای دو روح و دو نفس بشود و چون هر نفس تدبیر و کارکرد
خاص خود را دارد دو نفس در یک بدن ممکن نیست زیرا هر یک میخواهد به صورتی دستور دهد و لازمه آن بی‌نظمی و از بین رفتن انسان است. اما دلیل منطقی تری که اسلام عنوان میکند اگر تناسخ درست باشد باید تعداد موجودات زنده همیشه یکسان
باشد تا روح با فوت یک بدن بلافاصله وارد بدن دیگری شود چرا که روح بدون بدن حتی در دیدگاه اهل تناسخ ناممکن است در این صورت لازم است تعداد موجودات زنده همواره یکسان باشد و روشن است که تعداد موجودات زنده یکسان نیست. البته با همه اینها تا کنون افرادی بدنیا آمده اند که زندگی های گذشته خود را بیاد داشته اند بطور مثال دختری که ده زندگی گذشته خود را به یاد دارد در گوگل جستجو کنید همچنین سالها پیش دختری در انگلیس بدنیا آمد که در کودکی علاقه زیادی به کشور مصر و اهرام مصر نشان میداد وقتی با خانواده به موزه میره و از بخش مصر دیدن
میکند توضیح کاملی در باره هر کدام از قسمتهای مصر میده این دختر خودش رو یکی از ملکه های مصری و همسر فرعون میدانسته وقتی به مجسمه اون ملکه میرسه میگه این من بودم این اشتیاق بقدری بوده که خانواده دختر به مصر مراجعت میکنند و دختر به مکانهائی میره و اشاره به جاهائی میکنه که هنوز ناشناخته بودن پس از بررسی به مکانهای باستانی و کهن مصر دسترسی پیدا میکنند

4 ❤️

2021-07-22 13:39:37 +0430 +0430

↩ chibedamtobedimarzi
سپاس از شرح و توضیحات مفید و کامل شما 🙏

دوست عزیز مبحث اصلی اینه که کدوم یک از این دو باور حقیقته و اساس شکل گیری این باور ها چی بوده !
آیا هردو به وجود اومدن که فقط یک سری انسان هارو بر وجود و حقیقت خود تحمیل کنند یا در پی دستیابی انسان به واقعیت و پیدایش بشر باشند !؟
اگه از این دیدگاه نگاه کنیم هزاران آیین و باور وجود دارند که همگی به نوعی میتوان گفت دیدگاه صحیح از زندگی و عاقبت انسان ارائه میدهند اما بحث سر اینه که واقعا باید به چی باور داشته باشیم و پیرو چی باشیم!؟

0 ❤️

2021-07-22 14:27:30 +0430 +0430

هر چه بیشتر در ژرفای آسیب شناسی بیماری های عصبی فرو بروید بیشتر به وضوح رابطه میان این بیماری ها و سایر ساخته های تفکر بشری حتی ارزشمند ترین آن پی خواهید برد.خواهید آموخت که ما انسان ها با این سطح تمدن بالا و تحت فشار سرکوفتگی ها داخلی خودمان به طور کلی حقایق را ارضاء کننده نمی یابیم و به همین علت دنیایی غیر حقیقی (فانتزی ) برای خود می سازیم که در آن برای رفع کمبود های دنیایی حقیقی به برآوردن خواست ها می پردازیم … زیگموند فروید…بشر موفق و پر انرژی کسی است که بتواند با کوشش های خود تمنیات فانتزی را تبدیل به حقیقت کند

3 ❤️

2021-07-22 15:12:54 +0430 +0430

↩ chibedamtobedimarzi
بفرمایید چند نفر بر روی کره زمین اینگونه خاطرات گذشته خودشون رو بیاد میارن؟!
تعداد بسیار محدود و اندک است. اگر قرار بود که روح از جسمی به جسم دیگر منتقل شود، اولا روح می‌بایست از تجربیات گذشته بتونه استفاده کنه در حالی که وقتی بدنیا می‌آییم بجز گریه و مک زدن به سینه مادر هیچ عملی که نشانه تجربیات گذشته روح باشه نمی یابیم. از طرفی اگر ارواح به کالبد های دیگه ای منتقل بشن پس تولید کارخانه ارواح خدا محدود خواهد شد. اگر اینگونه باشد خدا مثلا 1000 تا روح ساخته که مصطحلک هم نمی‌شوند و فقط در حال انتقال خواهند بود. از طرفی اصلا پس برای چی اومدیم؟ 60 یا 70 یا… عمر میکنی و تازه یاد گرفتی که چگونه زندگی کنی، درست در زمانی که تازه فهمیدی که چطوری میتونی یک زندگی بسازی، وقت مردن یا به قول تناسخیها وقت انتقال میرسه.
تازه داشتم می‌فهمیدم که فهم من چقدر کمه
اتم تو دنیای خودش حربف صدتا رستم ه
گفتی ببند چشماتو وقت رفتنه
انجیر میخواد دنیا بیاد آهن و فسفرش کمه…
حسین پناهی.

1 ❤️

2021-07-22 16:12:09 +0430 +0430

↩ Texas yuri
والا من خودم رو میگم هنوز به اون درک واقعیت از دنیا و جهان فهم والا نرسیدم که بدونم کدوم یکی از این فرضیه ها واقعیت است اینطوری که معلومه واقعن هنوز هم کسی به اون درجه نرسیده که بتونه سره از ناسره رو تشخیص بده
تا اینجا که مشخصه ادم تو هر جامعه ای که بدنیا میاد و یه دینی رو براش انتخاب میکنند باید به معتقدات و مسلکی که براش انتخاب شده پا بند باشه و کورکورانه بگه بله شما درست میگی
از یه طرف باورمندان به تناسخ میگن ما دارای زندگی های گذشته ای بودیم که حالا بیاد نمیاریم و برخی افراد بودند که زندگی های گذشته خودشون رو بیاد اوردند
از طرفی باورمندان به معاد و روز جزا میگن که اگه قرار بود تناسخ وجود داشته باشه ادمها باید در یک تعداد محدودی وجود داشته باشند هر کدوم اینها موافقان و مخالفان دلائل خودشون رو دارند یه تعداد زیادی هم ادم ننه مرده بینوا این وسط موندن که کی درست میگه بگن تناسخ میگن مرتدی ریختن خونت واجبه بگی معاد روز قیامت پس اینهائی که این وسط بیاد میاورند گذشتشون رو چی میگن کلن ما رو اینجوری بار آوردن که مثل گوسپند بدنبال گله باشیم و از خدمون اراده ای نداشته باشیم اگرم یه روزی یکی ساز مخالف زد و گفت نه اینجوری نیست گفتند این که از گله جدا شده و به سوی دگر میرود خوراک آقا گرگه میشه تا درس عبرت دیگرون باشه دنبال گله رو ول نکنند

1 ❤️

2021-07-22 16:43:23 +0430 +0430

↩ hotaloneman
اینکه چه تعداد ادم زندگی گذشته خودشون رو بیاد آوردن باید بگم تعدادشون زیاد نبوده اما با استفاده از هیپنوتیزم همه افراد زندگی گذشته خودشون رو بیاد میاورند من دیدم کسی رو هیپنوتیزم کردن طرف یه مقداری به عقب رفت گفت آخرای سال 1800 میلادی فرض کن 1885 میلادی در نییورک هستم و چند زن روی نیکن کنار دریاچه نشستن هیپنوتیزور بهش گفت برو کنارشون باهاشون حرف شخص هیپنوتیزم شده رفت و مثل بلبل انگلیسی حرف میزد میگفت من پیرمردی 75 ساله هستم که تنها زندگی میکنم کمی بعد از خواببیدار شد شخص پسر جوانی 16-17 ساله بود هیپنوتیزور از سوالاتی کرد وقتی پرسید ایا انگلیسی بلدی حرف بزنی جوانک گفت نه و این خیلی برای ن جالب بود اما اینکه چرا به این دنیا اومدیم و فلسفه خلقت انسان چی بوده یه بحث جدا و خیلی مفصله که باید بگم ادمهای خیلی بزرگتر و مقتدر تر از ما که همه زندگیشون بدنبال خودشناسی بودن به جواب این سوال نرسیدن وای به منی که هیچی از دنیا نمیدانم

1 ❤️

2021-07-24 07:41:51 +0430 +0430

↩ Reza.cool
ساختار همه چیز به شکلیه که میتونی نادرست بودنش رو اثبات کنی به همین دلیل هم هیچ چیز اینقدر کامل و درست نیست که بگی اره راه درست همینه چون همه چیز بلا استسناع یه نقصی درش هس

0 ❤️

2021-07-24 10:05:16 +0430 +0430

↩ حیرتزده
دین بهترین معامله ای هست ک تاکنون وجود داشته! دنیا و چیزی ک وجود داره رو میفروشی در ازای چیزی ک بود و نبودش معلوم نیست رو میخری !

دوست عزیز موضوع زمان و زندگی دنیوی نیست موضوع اینه که این مبحث ها کدوم درسته ! و این که شما میاین میگین در حال زندگی کن مطمعنم ک حتی شما به چیزی ک میگین اعتقاد ندارین و فقط روزتونو شب میکنین به اسم زندگی کردن!!!

2 ❤️

2021-07-24 14:45:08 +0430 +0430

↩ خرس هیز
من به شما پيشنهاد مي كنم عصر طلايي اسلام رو يك سرچ در اينترنت بزن و ببين كه همين تفكر اسلامي تا چه اندازه در تجارت و اقتصاد و كشاورزي و علوم پزشكي به بشريت كمك كرده

نفس دين امر شخصي هست اما اينكه امروز دين ابزار شده و القا مي كنن كه اقتصاد و پزشكي و و و در دين هست امر احمقانه اي هست
ابن سينا هم اخوند بود اما از دين در پزشكي بهره اي نبرد بلكه پزشكي ابن سينا مجموعه اي از تحقيق ها و تجارب مربوط به پزشكي بود و اصلا اين ها از هم جدا هستن اما دين در تلاش هاي شخصي ابن سينا موثر بود
يا تجار مسلمان در هند و چين، دين رو معامله نمي كردن بلكه چون مسلمان بودن در معاملاتشون صادقانه عمل مي كردن در نتيجه موفق شدن
تعصب در هر دو مسير غلط هست، اينكه يك مسلمان عدم تلاش و كوشش خودش رو به پاي دين بزاره يا يك غير مسلمان عدم پيشرفت شخصي خودش رو به حساب دين بزاره احمقانه هست

1 ❤️

2021-07-24 14:58:29 +0430 +0430

↩ V2
من متوجه نشدم کجای بحث شما پاسخ به پیام من بود؟ ابوعلی سینا و رازی و بسیاری از محققین از این دست بارها تکفیر شدند. اگر دین را یک مقوله شخصی می دانید چرا ازش دفاع می کنید؟ شما دلیل بدبختی حال حاضر ایران را چیزی جز حضور دین در صحنه اداره کشور می دانید؟ لطف کنید مغلطه نفرمائید، راه حل صریح ارائه بفرمائید. دین را بفرستیم به قلب مردم و جامعه را با عقل اداره کنیم، از یکدیگر هم نپرسیم دین تو چیست. این راه حل من است.

2 ❤️

2021-07-24 15:31:15 +0430 +0430

مرگ مثل يك خواب هست كه بيدار شدن ازش به اختيار شما نيست بلكه با اغاز قيامت بيدار ميشيم و در واقع خوابي هست كه انسان در اون ميداند كه مرده است، مثل بعضي وقت ها كه شما در خواب مي فهمي خواب هستي و دقيقا در همون زمان بيدار ميشي، اما در مرگ شما از ابتدا متوجه هستي كه مردي(خوابي) و به هر شكل در اين خواب اختيار بر بلند شدن نداري(اما در زمان خودش بلند ميشي) اين خواب رو برزخ مي گيم كما اينكه در قران وقتي قيامت ميشه از مرده هايي كه زنده شدن سوال ميكنن كه فكر ميكني چند وقته مردي، ميگن در حد يك نصفه روز، يعني دقيقا مثل خواب هست اما چون روح محدوديت هاي جسماني نداره و زمان براش معني نداره در عالم خواب سير و سولك متفاوتي مي كنه
اينكه ميگن اونا كه در دنيا ادم بدي بودن يا خوبي بودن برزخ خوب و بدي دارن هم مثل خواب هست با اين تفاوت كه شما در اين خواب ميتوني از قبل انتخاب بكني كه كابوس ببيني يا خواب خوب و لذت بخشي ببيني،

0 ❤️

2021-07-24 15:39:42 +0430 +0430

↩ خرس هیز
اولا ابن سينا تكفير شد چون شيعه ي ١٢ امامي بود

رازي هم بحث هست كه كتبي كه بهش منسوب كردن مال خودشه يا نه

اما در خصوص راه حل شما منم كاملا موافقم
دين مردم در قلب مردم
و امور دنيايي مردم با عقل
يك اقتصاد دان يا پزشك هم ميتواند مسلمان باشد اما يك ديندار لزوما اقتصاد دان يا پزشك نيست

اما تفاوت ديدگاه من اين هست كه اينكه به اجبار بگويي دين نباشد و يا فحاشي كنيم به همون اندازه متعصب هستيم كه يك متعصب ديني بگويد دين باشد و مثلا همه بايد قبول كنن
راه حل ملي گرايي هست، شاه مرحوم هم همين هدف رو داشت كه متاسفانه محقق نشد يعني شما شاه رو يك بي دين نمي توني متصور بشي(حداقل در ظاهر باطن رو ما نمي دونيم) كه امور مملكت رو با ملي گرايي و تعقل پيش برد نه با تعصبات ديني اما بي دين هم نبود

0 ❤️

2021-07-24 15:48:10 +0430 +0430

تناسخ برای من منطقی تره
من اینجوری درک کردم که «جان» مث ی ویندوز یا دیتابیسه ک باید ریخته بشه تو یه هاردی تا قابل اجرا (read & write ) باشه ، و با مرگ ما، این اطلاعات ( که شامل خصوصیات و استعدادها و ویژگیهای شخصیه ) به هاردی دیگر (کالبدی دیگر) منتقل میشه
حالا فرض کنید که میشد ریکاوری کرد هارد قبلی رو!!!
عموما نمیشه
ولی معدود نفراتی هستن که زندگی قبلیشون یادشون میاد ! یه سرچی تو گوگل بکنید جالبه

0 ❤️

2021-07-24 15:49:00 +0430 +0430

↩ خرس هیز
و اصلا يك چيز هم بگم
همين دين هم قرار نكرده عقل رو بزاري كنار

اينكه بگويد برو از تجارب ديگران استفاده كن
اينكه بگويد از عاقبت كار ديگران عبرت بگير
اينكه بگويد من بنده ي كسي هستم كه يك مطلب به من ياد بدهد
اينكه بگويد ز گهواره تا گور دانش بجوي
اينكه مي گويد وجود انسان نيست مگر بر تلاش خودش

حتي براي تغيير امور داخلي
مگه نگفته حق گرفتني است
مگه نگفته تبعيت از ظالم عين ظلم هست
مگه نگفته به مظلوم كمك كن
بس چي شد؟ خوزستان بي اب شد من اينور شرشر اب باز كنم؟ خوزستان معترض هست به ظلمي كه بهش شده من اينور بگم من كه اب دارم؟

همين دين، خودش ميتواند سلاحي باشد براي براندازي ظلم، اما ديني نمانده كه بخاد سلاحي باشه

0 ❤️

2021-07-24 15:53:35 +0430 +0430

↩ V2
من محمدرضا پهلوی را یک دیکتاتور می دانم. فرقی هم ندارد که دین دار یا بی دین باشد. اما قبول دارم که نظام سلطنتی پهلوی سکولار بود. در کل برای اداره جامعه هیچ نیازی تاکید می کنم هیچ نیازی به دین نداریم. عده ای برای آرامش خودشان دین لازم دارند، مشکلی نیست. درست مثل کسانی که برای آرامش شراب لازم دارند. مشکل وقتی است که شما به زور این مایه آرامش خودتان را بخواهید به مردم قالب کنید. به نظرم هر دو یک حرف می زنیم. من یک آتئیست هستم و نیازی به هیچ دینی ندارم تمام.

2 ❤️

2021-07-25 11:45:55 +0430 +0430

↩ حیرتزده
خدا از دهنت بشنوه
تمام این تئوری ها فقط بخاطر ترس از مرگه و فقط می‌خوان یه جوری به خودشون امید بدن که بعد از مرگ اتفاق بهتری میفته برامون
همش هم تئوریه و هیچ پایه و اساسی نداره
بعد از مرگ هیچ اتفاقی نمیفته و موجود بعد از مرگ خاموش میشه و نابود میشه

1 ❤️

2021-07-25 11:51:03 +0430 +0430

↩ خرس هیز
خدا رو خود انسان به وجود آورد
انسان در گذشته به خاطر اینکه توی تنهایی های خودش به ترس خودش قلبه کنه و یک حامی برای خودش داشته باشه یک موجود خیالی برای خودش توی ذهن خودش ساخت تا پشتیبانش بشه
حالا یکی توی اسمونا خدا رو برای خودش ساخت . یکی سنگ رو خدای خودش کرد . یکی درخت یکی هم از خاک و آب گل درست کرد خدا ساخت بعضیا هم گاو و گوسفند و حیوانات

2 ❤️

2021-07-25 11:53:31 +0430 +0430

نیچه می‌گوید: «از لحظه‌ای که بشر توانست وقایع را با عقل و علم ثبت و ضبط کند؛ دیگر: نه عصا مار شد، نه دریا شکافته شد، نه ماه به دو نیم تقسیم شد، نه کودکی بدون پدر متولد شد، نه مرده‌ای زنده شد، نه انسانی در دل ماهی رفت، نه شتری از دل کوه بیرون آمد، نه آتشی گلستان شد، نه انسانی با حیوانات سخن گفت، نه کسی سوار بر قالیچه‌ای پرواز کرد و نه پیامبری ظهور کرد».

2 ❤️

2021-07-25 15:56:45 +0430 +0430

↩ sinasadrayi
حالا دوره‌ی معجزه ها و مبعوث شدن پیامبرا تموم شده دوره خرافات و جنگ سر این ک دین من ره راستینه شروع شده امیدوارم عقل انسان ب اون اندازه ب بلوغ برسه که از این دوره هم بگزره (البته بعید میدونم ما اون روزو ببینیم!)

0 ❤️

2021-07-25 21:57:41 +0430 +0430

↩ Texas yuri
خیلی از کشورها این براشون حل شدن به جز کشورهای خاورمیانه که همیشه تو خرافات بودن و هستن و خواهند بود و بدترینهاشون هم همین مسلمانها هستن که هیچ وقت حاضر نیستن از حرفشون کوتاه بیان
تو فیلم محمد رسول الله یک جمله تاریخی داره که با پرستان میگن ما به دین پدرانمون هستیم و از اون تبعیت میکنیم
دقیقا ما هم مصداق همین جمله هستیم چون پدرانمون مسیحی یا مسلمان یا یهودی بودن ما هم اون دین رو داریم

0 ❤️

2021-07-25 23:02:22 +0430 +0430

↩ sinasadrayi
سینا جان خدا خیلی زیاد است. حتی عده ای کیر می پرستند. نکته جالب اینجاست که وقتی علم در کمال فروتنی مشکل های زندگی بشر را حل می کند، هر خداباوری خدای خودش را شکر می کند. همین کرونا، واکسن و داروهایش نشان دهنده این واقعیت است. یک ویروس زیر سایز میکرون خانه خدا را دو سال است که تعطیل کرده است. آن وقت ما دنبال خدا می گردیم. جدی خنده دار نیست؟

1 ❤️

2021-07-25 23:11:07 +0430 +0430

↩ Texas yuri
ولی اگر فهمیدی که فقط به همین دلایل که گفتی اومدی و نه چیز دیگه ای چه حسی داری؟

0 ❤️

2021-07-26 00:08:25 +0430 +0430

سلام

واقعا مسئله قابل تاملی رو مطرح کردی و ذهن انسان براش سخته چیزی رو که تجربه نکرده درک کنه
من پدر بزرگم کشاورز بوده و چیزی از تکنولوژی تا همین الانم نمیدونه
و وقتی درباره اینترنت براش توضیح میده نمیتونه درک کنه مثال ماهم همینه

ولی نظر شخصی بنده
من خودم به ادیان ابراهیمی ایمان کامل دارم و به اینم ایمان دارم
که یهودی، مسیحیت، یا اسلام همشون یک دین هستن و تغییراتی که دارن به خاطر سوع استفاده انسان هاست
ولی در کل ادیان ابراهیمی یک چیز کلی رو دارن برای ما مطرح میکنن
اول وجودیت خدا، دوم وجودیت معاد
یعنی مهمتر از اینکه به کدوم پیامبر ایمان داری یا بر کدوم دین هستی اینه که به معاد باید اعتقاد داشته باشی.
کتابهای پیامبرا میتونه توسط انسان ها تغییر کنه، دستوراتشون میتونه تغییر کنه، احادیث و… میتونه تغییر کنه ولی دلایل معاد که تغییر نمیکنه
تو همه کتابهای ابراهیمی معاد مطرح شده و با دلایل یکسان چون معاد رو نمیشه تغییر داد
مهمتر از همه اینه که خدا همیشه گفته من به انسان عقل دادم تا خودش تصمیم بگیره و هیچکس نباید به دین پدر و مادرش باشه

از همه اینا که بگذریم شما پرسیدید معاد درسته یا تناسخ
قبل از جواب دادن بگم که بر اساس همون مورد اخر یعنی استفاده از عقل
ما در بحث عقلانیت یه چیزی داذیم به اسم (دفع خطر احتمالی)
من خودم بارها برام پیش اومده که وقتیکسی بهم هشدار میده بیشتر از خودم مراقبت میکنم و اون هشدار رو درسته اصلا جدی نمیگیرم ولی براحتی ازش نمیگذرم
حالا معاد هم همینه
شما یه درصد فکر کن معاد وجود داشته باشه و کسایی به اسم پیامبرا
هشدارش رو دادن
بازم بی تفاوت ازش میگذری؟ اگه یه لحظه مردی و دیدی معاد وجود داشت چی؟یه لحظه دیدی جهنم و بهشت هست چی؟
اینجاست کع فرق بین تناسخ و معاد پیدا میشه

من میدونم خیلیا هستن که میگن
زندگی رو تباه کنیم برای چیزی که قطعی نیست؟
نه اصلا همچین چیزی نیست
بلکه خود دین هم بر این اشاره داره که اگر در زندگیت گناه میکنی و…
حقوق انسانی رو رعایت کن،
چون دستورات دین های مختلف فرعیات دین هستن و اصل دین همون انسانیته
و مطمین باشید اگه به فرض معادی و عدالتی باشه جرم شما حتی اگه حجابو زیر پا بزارید، زنا کنید یا هر چیزی بیشتر از اونی نیست که مثلا جون هزاران نفر رو گرفته یا حق کسیو پایمال کرده یا حقوق انسانی رو زیر پا گذاشته

پس وقتشه بفهمیم دین همون انسانیته و اصل دین اینع معاد و خدا رو قبول داشته باشی،اینکه کدوم پیامبر و پیرو کدوم دین هستی مهم نیست

حالا این یه موردشه
موارد دیگه مثل امکان معاد و ضرورت کعاد هست که اونا طولانی میشن
ممنون که وقت گذاشتید خوندید💖

1 ❤️

2021-07-26 00:20:34 +0430 +0430

سلام خیلی جالب بود دیشب بعد از این بحثی که داشتیم دیدم یه خانومی از طریق تاروت فال میگیره و زندگی قبلی شما رو براتون تفسیر میکنه اینکه مرد بودی یا زن چه شغلی داشتی اخلاق و رفتارت چطور بوده چند سالگی و به چه دلیلی مردی برای من خیلی جالب بود من توصیه میکنم شما که بدنبال چنین بحثی بودین یه سری بزنین براتون جالب خواهد بود این ادرس

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «