لخت شدن زن ایرانی برای اعتراض (+عکس)

1395/07/22

اینجا تاپیک عکس های لخت شدن اعتراضی زن های ایرانی عثط😁

لطفا اگه شما هم عکسی دارید به اشتراک بذارید:)

↓عکس هایی از (مریم نمازی) در میدان موزه ی هنر لوور فرانسه در پست بعدی ↓

40705 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-10-12 23:18:55 +0330 +0330

5 ❤️

2016-10-12 23:21:09 +0330 +0330

3 ❤️

2016-10-12 23:28:23 +0330 +0330

4 ❤️

2016-10-12 23:34:28 +0330 +0330

4 ❤️

2016-10-12 23:46:44 +0330 +0330

3 ❤️

2016-10-12 23:56:09 +0330 +0330

چه مسخره که چی بشه مثلا.

4 ❤️

2016-10-13 00:04:35 +0330 +0330

عالیه تایپیکت ادامه بده

0 ❤️

2016-10-13 00:23:36 +0330 +0330

شما بی عرضه ها اومدین فقط تز صادر میکنین. حکومت داره هر روز تحقیرتون میکنه و تو سرتون میزنه هیچی نمیگید اونوقت از یک زن که قدمی برداشته ایراد میگیرید؟ من انگشت کوچیه این زن رو به هزار تا بی عرضه ها و بی بخارهایی مثل شما نمیدم.

4 ❤️

2016-10-13 09:39:57 +0330 +0330

5 ❤️

2016-10-13 09:53:27 +0330 +0330
2 ❤️

2016-10-13 17:00:33 +0330 +0330

یه تقلید کورکورانه از گروه FEMEN

2 ❤️

2016-10-13 18:10:19 +0330 +0330
نقل از: webcamsx

شما بی عرضه ها اومدین فقط تز صادر میکنین. حکومت داره هر روز تحقیرتون میکنه و تو سرتون میزنه هیچی نمیگید اونوقت از یک زن که قدمی برداشته ایراد میگیرید؟ من انگشت کوچیه این زن رو به هزار تا بی عرضه ها و بی بخارهایی مثل شما نمیدم.

والا جناب باید خدمتت عرض کنم که کس لیس به تمام معنا شمایین :|

2 ❤️

2016-10-13 18:53:51 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb

و اينجاس که پرچم اسلام! کص نشان ميشود ?

ولي خارج از شوخي حرکت مثبتيه در مسير آزادي مردم از چنگال افکار آخوندي ? ايشالا که ادامه داشته باشه ;)

2 ❤️

2016-10-14 20:42:09 +0330 +0330

2 ❤️

2016-10-14 20:55:20 +0330 +0330

اگه دوست دارن این کارو بکنن و لخت بشن مشکلی نیست. اختیار خودشون رو دارن. ولی به عنوان اعتراض، این حرکت رو اصلاً معنیش رو درک نمیکنم. به نظرم معنی نمیده. مثلاً اون خانومه لخت مادرزاد شده رو بدنش نوشته مرد=زن. یعنی چی الان این؟! مگه مردا لخت مادرزاد میان تو خیابون که شما لخت شدین که بگین برابر هستین؟! والا مردا اگه لخت مادرزاد بیان بیرون خود من اول از همه میگم طرف عقلش کمه. حالا اعتراضی بودن این حرکت واقعاً برام قابل درک نیست. اگه کسی منطقی پشت این نوع از اعاراض سراغ داره بگه ما هم آگاه شیم منم برای احقاق حقوق زنان لخت شم!

3 ❤️

2016-10-14 20:58:18 +0330 +0330
نقل از: 0hadi0
نقل از: webcamsx

والا جناب باید خدمتت عرض کنم که کس لیس به تمام معنا شمایین :|

این کس لیسی نیست جناب این نشون میدی زنان ما از خیلی نرینه ها خایه دارترن.آفرین به این شیرزنان. خیلی از ما آقایون باید لچک سرمون کنیم

2 ❤️

2016-10-14 21:01:44 +0330 +0330

این نظر شخصی منه:
من به عنوان یه زن برای بدنم احترام خاصی قائلم. حاضر نیستم بدنم رو در هیچ راهی ضایع کنم. در نتیجه بدنم رو در اختیار هر مردی نمیذارم، اجازه نمیدم هیچکس در مورد بدن من یا پوشش بدن من تصمیم بگیره، از اینکه بدنمدر حد متعارف دیده بشه شرم ندارم، و هرگز از بدن خودم به عنوان وسیله استفاده نمیکنم و اجازه هم نمیدم کسی از بدن من به عنوان وسیله استفاده کنه!
به نظ من این خانوم‌ها به بدن خودشون ظلم کردن. اون خانومی که روی بدنش با افتخار نوشته بدن من علیه اسلام، واقعاً شاید متوجه نیست که داره به بدن خودش ظلم میکنه! یعنی چی بدن من علیه اسلام؟! واقعاً بی‌معنیه! اسلام یه عقیده‌است! شما اگه مخالفش هستی فکرت مخالفشه نه بدنت! این حرف واقعاً بی‌معنیه و نشون میده به نظر من که ایشون آگاهی کمی نسبت به ارزش بدن خودش داره.
من شخصاً این نوع اعتراض رو مسخره و بی‌معنی میدونم به عنوان یک زن.

3 ❤️

2016-10-14 21:14:13 +0330 +0330
نقل از: Effleurer اگه دوست دارن این کارو بکنن و لخت بشن مشکلی نیست. اختیار خودشون رو دارن. ولی به عنوان اعتراض، این حرکت رو اصلاً معنیش رو درک نمیکنم. به نظرم معنی نمیده. مثلاً اون خانومه لخت مادرزاد شده رو بدنش نوشته مرد=زن. یعنی چی الان این؟! مگه مردا لخت مادرزاد میان تو خیابون که شما لخت شدین که بگین برابر هستین؟! والا مردا اگه لخت مادرزاد بیان بیرون خود من اول از همه میگم طرف عقلش کمه. حالا اعتراضی بودن این حرکت واقعاً برام قابل درک نیست. اگه کسی منطقی پشت این نوع از اعاراض سراغ داره بگه ما هم آگاه شیم منم برای احقاق حقوق زنان لخت شم!

ﻓﻤﻦ ‏( ﺑﻪ ﺍﻭﮐﺮﺍﯾﻨﯽ : Фемен ‏) ﻣﺸﻬﻮﺭ ﺑﻪ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﺎ
ﺳﯿﻨﻪﻫﺎﯼ ﺑﺮﻫﻨﻪ‏[۱ ‏] ﻧﺎﻡ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﮔﺮﻭﻩﻫﺎﯼ ﻓﻤﯿﻨﯿﺴﺘﯽ
ﺩﺭ ﺍﻭﮐﺮﺍﯾﻦ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺻﺪ ﻋﻀﻮ
ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ . ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۰۰۸ ﺗﺸﮑﯿﻞ
ﺷﺪﻩﺍﺳﺖ ﺑﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺗﻈﺎﻫﺮﺍﺕ ﺩﺭ ﺍﻭﮐﺮﺍﯾﻦ ﺑﻪ ﺁﻧﭽﻪ
ﭘﺪﺭ ﺳﺎﻻﺭﯼ ﻭ ﻣﺮﺩﺳﺎﻻﺭﯼ ﺩﺭ ﺍﻭﮐﺮﺍﯾﻦ ﻣﯽﻧﺎﻣﻨﺪ
ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ. ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﺩﺭ ﺗﻈﺎﻫﺮﺍﺕ
ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﻭ ﻧﯿﻤﻪ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﺩﺭ ﻣﯽﺁﻭﺭﻧﺪ.
ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۰۱۱ ﺩﺭ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﺍﺯ ﺯﻧﺎﻥ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻧﯽ
ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺳﻔﺎﺭﺕ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﺑﺎ ﭘﻮﺷﯿﺪﻥ ﺑﺮﻗﻊ ﻭ ﺑﺮﻫﻨﻪ
ﮐﺮﺩﻥ ﺳﯿﻨﻪﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﺑﺎ
ﺯﻧﺎﻥ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﮐﺮﺩﻧﺪ.
ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۰۱۰ ﺩﺭ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﺑﻪ ﺣﮑﻢ
ﺳﻨﮕﺴﺎﺭ ﺳﮑﯿﻨﻪ ﺁﺷﺘﯿﺎﻧﯽ ﺩﺭ ﺟﺸﻨﯽ ﮐﻪ ﺑﺨﺶ
ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺳﻔﺎﺭﺕ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﮐﯿﻒ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺍﻭﮐﺮﺍﯾﻦ
ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺎﻣﻮﺭﺍﻥ
ﺳﻔﺎﺭﺕ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺭﺍﻧﺪﻩ ﺷﺪﻧﺪ

1 ❤️

2016-10-14 21:20:00 +0330 +0330

1 ❤️

2016-10-14 21:28:47 +0330 +0330
نقل از: Effleurer اگه دوست دارن این کارو بکنن و لخت بشن مشکلی نیست. اختیار خودشون رو دارن. ولی به عنوان اعتراض، این حرکت رو اصلاً معنیش رو درک نمیکنم. به نظرم معنی نمیده. مثلاً اون خانومه لخت مادرزاد شده رو بدنش نوشته مرد=زن. یعنی چی الان این؟! مگه مردا لخت مادرزاد میان تو خیابون که شما لخت شدین که بگین برابر هستین؟! والا مردا اگه لخت مادرزاد بیان بیرون خود من اول از همه میگم طرف عقلش کمه. حالا اعتراضی بودن این حرکت واقعاً برام قابل درک نیست. اگه کسی منطقی پشت این نوع از اعاراض سراغ داره بگه ما هم آگاه شیم منم برای احقاق حقوق زنان لخت شم!

ﺯﻧﺎﻥ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﮐﺮﺩﻧﺪ.

خب که چی؟! من پرسیدم لخت شدنشون چه فلسفه‌ای داره؟! شما میگی اوکراینی هستن و 100 نفر هستن! نمیشد بدون لخت بودن اعتراض کنن؟! واقعاً من به عنوان یه زن معنی لخت بودن اینا رو درک نمیکنم! حتی حرف و اعتراض خودشون رو دارن لا به لای مسائل مربوط به لخت بودنشون گم و گور میکنن! فلسفه‌ی لخت بودن اینا چیه؟! الان مثلاً میخواستن به اعدام اعتراض کنن این چه ربطی به لخت بودن داره؟! چرا مردا هیچوقت با لخت شدن اعتراض نمی‌کنن؟! چرا همه‌اش بدن زن باید یه وسیله باشه؟! این که دقیقاً خلاف ارزش زن و بدن زنه!

2 ❤️

2016-10-14 21:34:39 +0330 +0330

منم میگم زن و مرد باید مساوی باشن اما کدوم مرد اینطوری می گرده؟
کاش این مریم خانم رو بفرستن معدن تا به طور مساوی با آقایان کار کنه

3 ❤️

2016-10-14 21:37:15 +0330 +0330

برای اعتراض حرکت جالبیه به هر صورت این هم نوعیشه

فقط چند تا از عکسا برای من باز نشد که متاسفانه نمیدونم مشکل از منه یا کلا عکس ها برای باقی دوستان هم لود نمیشه

0 ❤️

2016-10-14 21:43:15 +0330 +0330

اینم یه نوع عقیده و اعتقاد مثل سایر عقاید جهانه!

من بشخصه نظری ندارم در این مورد!

فقط اخبار رو منتشر کردم!
★---------------★
توضیحات از زبان خودشون :

ﺳﻴﻨﻪ ﻫﺎﯼ ﺑﺮﻫﻨﻪ، ﺣﺠﺎﺏ ﻭ ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻍ ﻧﻴﻤﺮﻭ
ﻋﻨﺎﺻﺮ ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺣﺮﮐﺖ ﻫﺎﯼ ﺍﻋﺘﺮﺍﺿﯽ
ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ .
ﺍﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻳﮏ ﮔﺮﻭﻩ ﺍﺯ ﻓﻤﻴﻨﻴﺴﺖ ﻫﺎﯼ ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻨﯽ
ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ‏«ﻓﻴﻤﻦ ‏» ﮐﻪ ﺻﺪﻫﺎ ﻋﻀﻮ ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ
ﻫﻮﺍﺩﺍﺭ ﺩﺍﺭﺩ، ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﻳﮏ ﭼﻨﻴﻦ ﻋﻨﺎﺻﺮﯼ
ﺍﺟﺰﺍﺀ ﺍﺻﻠﯽ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻓﺸﺎﮔﺮﯼ ﻭ
ﺁﮔﺎﻫﮕﺮﯼ ﺩﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺣﮑﻮﻣﺖ
ﺍﻗﺘﺪﺍﺭﮔﺮﺍﯼ ﺁﻥ ﺳﻌﯽ ﺩﺍﺭﺩ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﮑﻮﺕ
ﻭﺍﺩﺍﺭ ﮐﻨﺪ .
‏« ﺁﻧﺎ ﮔﻮﺳﺘﻮﻝ ‏» ﻣﻐﺰ ﻣﺘﻔﮑﺮ ﺍﻳﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﺩﺭ
ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺑﺎ ﺭﺍﺩﻳﻮ ﺍﺭﻭﭘﺎﯼ ﺁﺯﺍﺩ / ﺭﺍﺩﻳﻮ ﺁﺯﺍﺩﯼ ﻣﯽ
ﮔﻮﻳﺪ : ‏« ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﻓﺸﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺭﻭﺷﻬﺎﯼ
ﻋﺎﺩﯼ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﻭ ﺗﻈﺎﻫﺮﺍﺕ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﻧﻴﺴﺖ ﻭ ﺑﺎﻳﺪ
ﺍﺯ ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺗﯽ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺟﻪ ﺭﺍ
ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﺟﻠﺐ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ . ‏»
ﻭ ﺟﻠﺐ ﺗﻮﺟﻪ ﺩﻗﻴﻘﺎ ﻫﻤﺎﻥ ﮐﺎﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﮔﺮﻭﻩ
‏« ﻓﻤﻴﻦ ‏» ﺍﺯ ﺯﻣﺎﻥ ﺗﺎﺳﻴﺲ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۰۰۸
ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺎ ﺗﻈﺎﻫﺮﺍﺕ ﻧﻴﻤﻪ
ﺑﺮﻫﻨﻪ ﻭ ﺁﺭﺍﺳﺘﻦ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺷﮑﻞ ﻭ ﺷﻤﺎﺋﯽ ﺑﺴﻴﺎﺭ
ﻭﺳﻮﺳﻪ ﺍﻧﮕﻴﺰ ﻗﺼﺪ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺑﺎ ﺁﻧﭽﻪ ﮐﻪ ﺁﻥ ﺭﺍ
ﭘﺪﺭﺳﺎﻻﺭﯼ ﻋﻤﻴﻖ ﻭ ﺳﺨﺖ ﺟﺎﻥ ﺩﺭ ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻦ
ﺗﻮﺻﻴﻒ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ، ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﮐﻨﻨﺪ .
‏« ﺁﻧﺎ ﮔﻮﺳﺘﻮﻝ ‏» ﻣﯽ ﺍﻓﺰﺍﻳﺪ : ‏« ﺗﻈﺎﻫﺮﺍﺕ ﻧﻴﻤﻪ
ﺑﺮﻫﻨﻪ ﺯﻧﺎﻥ ﺍﺣﺘﻤﺎﻻ ﻣﻮﺛﺮﺗﺮﻳﻦ ﺷﮑﻞ ﺍﺯ
ﺍﻋﺘﺮﺍﺿﺎﺕ ﻭ ﻧﺎﻓﺮﻣﺎﻧﯽ ﻫﺎﯼ ﻣﺪﻧﯽ ﻭ ﻏﻴﺮ
ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺁﻣﻴﺰ ﺍﺳﺖ . ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﭘﺮﺗﺎﺏ ﻧﺎﺭﻧﺠﮏ ،
ﺍﻋﺘﺼﺎﺏ ﻏﺬﺍ ﻭ ﻳﺎ ﺍﻧﻔﺠﺎﺭ ﻣﺎ ﺑﺎ ﺳﻴﻨﻪ ﻫﺎﯼ
ﻋﺮﻳﺎﻥ ﺗﻈﺎﻫﺮﺍﺕ ﻣﯽ ﮐﻨﻴﻢ . ‏»
ﺩﺭ ﺳﺎﻟﻬﺎﯼ ﺍﺧﻴﺮ ﮔﺮﻭﻩ ‏« ﻓﻤﻴﻦ ‏» ﺩﺍﻣﻨﻪ ﻣﺒﺎﺭﺯﺍﺕ
ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺑﺮﺍﺑﺮﯼ ﺣﻘﻮﻕ ﺯﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻦ
ﻓﺮﺍﺗﺮ ﺑﺮﺩﻩ ﻭ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻭ ﻣﺒﺎﺭﺯﺍﺕ
ﺯﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﺳﻄﺢ ﺑﻴﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ ﻧﻴﺰ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﺍﻗﺪﺍﻡ
ﻣﯽ ﺯﻧﺪ .
ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﺜﺎﻝ ﺁﻧﻬﺎ ﭼﻨﺪﯼ ﭘﻴﺶ ﺩﺭ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﺑﻪ
ﻣﻤﻨﻮﻋﻴﺖ ﺭﺍﻧﻨﺪﮔﯽ ﺯﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﺳﻌﻮﺩﯼ
ﺗﻈﺎﻫﺮﺍﺗﯽ ﺑﺮﭘﺎ ﮐﺮﺩﻧﺪ . ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺍﻳﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﺑﻪ
ﺻﻮﺭﺕ ﻧﻴﻤﻪ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﻭ ﺑﺎ ﺑﻪ ﺳﺮﮐﺮﺩﻥ ﻣﻘﻨﻌﻪ ﻭ
ﺭﻭﺳﺮﯼ ﺩﺭ ﺍﺗﻮﻣﺒﻴﻞ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺍﺯ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺳﻔﺎﺭﺕ
ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﮐﻴﻒ ﺭﮊﻩ ﺭﻓﺘﻨﺪ ﻭ ﺍﻳﻦ ﺷﻌﺎﺭ
ﺭﺍ ﺭﻭﯼ ﭘﻼﮐﺎﺭﺩﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﻧﻮﺷﺘﻪ
ﺑﻮﺩﻧﺪ : ‏« ﺍﺗﻮﻣﺒﻴﻞ ﺑﺮﺍﯼ ﺯﻧﺎﻥ، ﺷﺘﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﺍﻥ ‏»
ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺎﻟﯽ ﮔﺮﻭﻩ ‏«ﻓﻴﻤﻦ ‏» ﺍﺯ ﻃﺮﻳﻖ ﮐﻤﮏ ﻫﺎﯼ
ﻧﻬﺎﺩﻫﺎﯼ ﺧﻴﺮﻳﻪ ﺧﺼﻮﺻﯽ ﻭ ﻓﺮﻭﺵ ﺗﯽ ﺷﺮﺕ
ﻫﺎﯼ ﺗﺒﻠﻴﻐﺎﺗﯽ ﺗﺎﻣﻴﻦ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ . ﺍﻳﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ
ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﻣﻄﺎﻟﺒﻪ ﺍﺻﻠﯽ ﺧﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﻓﺰﻭﺩﻥ ﻫﺸﺖ
ﺩﺭﺻﺪ ﺑﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﮔﺎﻥ ﺯﻥ ﺩﺭ ﭘﺎﺭﻟﻤﺎﻥ
ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻦ ﺍﺳﺖ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﭼﻨﺪﺍﻧﯽ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ
ﺍﺳﺖ .
ﻭﻟﯽ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ‏« ﺁﻧﺎ ﮔﻮﺳﺘﻮﻝ ‏» ﺣﺪﺍﻗﻞ ﺟﺎﻣﻌﻪ
ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻦ ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﺒﻪ
ﻳﮏ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﺟﺪﯼ ﺍﺳﺖ .
ﺭﻭﺵ ﻫﺎﯼ ﻏﻴﺮﻣﺘﻌﺎﺭﻑ ﮔﺮﻭﻩ ‏«ﻓﻴﻤﻦ ‏» ﺑﺎﻋﺚ
ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺗﺸﮑﻞ ﻫﺎﯼ ﻣﺪﻧﯽ ﺩﻳﮕﺮ ﺩﺭ ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻦ ﻧﻴﺰ
ﺍﺯ ﺍﺷﮑﺎﻝ ﺟﻨﺠﺎﻟﯽ ﻭ ﻏﻴﺮﻣﺘﻌﺎﺭﻑ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﻴﺸﺒﺮﺩ
ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺧﻮﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻨﺪ . ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﺜﺎﻝ ﻣﺎﻩ
ﺩﺳﺎﻣﺒﺮ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻳﮑﯽ ﺍﺯ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪﺍﻥ ﻭ ﻓﻌﺎﻻﻥ
ﻣﺪﻧﯽ ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻦ ﺭﻭﯼ ﻣﺸﻌﻞ ﻣﺰﺍﺭ ﺳﺮﺑﺎﺯ ﮔﻤﻨﺎﻡ
ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﮐﻴﻒ ﮐﻪ ﻳﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﻨﺎﻫﺎﯼ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺍﺗﺤﺎﺩ
ﺷﻮﺭﻭﯼ ﺍﺳﺖ ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻍ ﻭ ﺳﻮﺳﻴﺲ ﺳﺮﺥ ﮐﺮﺩ .
ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ‏« ﺁﻧﺎ ﮔﻮﺳﺘﻮﻝ ‏» ﺭﺍﺩﻳﮑﺎﻟﻴﺴﻢ ﻭ ﺷﺎﻳﺪ ﺑﻪ
ﺍﻋﺘﻘﺎﺩ ﺑﺮﺧﯽ ﺭﻭﺷﻬﺎﯼ ﺗﻨﺪ ﻭ ﻏﻴﺮﻣﺘﻌﺎﺭﻑ ﺩﺭ
ﺍﻋﺘﺮﺍﺿﺎﺕ ﻧﻬﺎﺩﻫﺎﯼ ﻣﺪﻧﯽ ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻦ ﻭﺍﮐﻨﺸﯽ
ﺍﺳﺖ ﺑﻪ ﺭﺷﺪ ﺍﻗﺘﺪﺍﺭ ﮔﺮﺍﻳﯽ ﻣﻮﺫﻳﺎﻧﻪ ﺩﺭ
ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻦ ﺍﺯ ﻓﻮﺭﻳﻪ ﺳﺎﻝ ۲۰۱۰ ﻭ ﺁﻏﺎﺯ
ﺭﻳﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﻭﻳﮑﺘﻮﺭ ﻳﺎﻧﻮﮐﻮﻳﭻ .
ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺍﻳﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﺩﺭ ﺳﺮﺍﺳﺮ ﺍﻭﮐﺮﺍﺋﻴﻦ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﺑﻪ
ﭼﻨﺪ ﺻﺪ ﻧﻔﺮ ﻣﯽ ﺭﺳﺪ ﻭ ﻣﻌﻤﻮﻻ ۲۰ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ
ﺩﺭ ﺗﻈﺎﻫﺮﺍﺕ ﻧﻴﻤﻪ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﺷﺮﮐﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ .
ﺻﻔﺤﻪ ﺍﻳﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻴﺶ ﺍﺯ ۲۵ ﻫﺰﺍﺭ ﺣﺎﻣﯽ ﻭ
ﻃﺮﻓﺪﺍﺭ ﺩﺍﺭﺩ . ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ‏« ﺁﻧﺎ ﮔﻮﺳﺘﻮﻝ ‏» ﻫﻤﻴﻦ
ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺑﺮﺍﯼ ﻳﮏ ﮔﺮﻭﻩ ﻓﻤﻴﻨﻴﺴﺘﯽ ﺭﺍﺩﻳﮑﺎﻝ ﮐﺎﻓﯽ
ﺍﺳﺖ

0 ❤️

2016-10-14 21:52:53 +0330 +0330
نقل از: Effleurer

ﺯﻧﺎﻥ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﮐﺮﺩﻧﺪ.

خب که چی؟! من پرسیدم لخت شدنشون چه فلسفه‌ای داره؟! شما میگی اوکراینی هستن و 100 نفر هستن! نمیشد بدون لخت بودن اعتراض کنن؟! واقعاً من به عنوان یه زن معنی لخت بودن اینا رو درک نمیکنم! حتی حرف و اعتراض خودشون رو دارن لا به لای مسائل مربوط به لخت بودنشون گم و گور میکنن! فلسفه‌ی لخت بودن اینا چیه؟! الان مثلاً میخواستن به اعدام اعتراض کنن این چه ربطی به لخت بودن داره؟! چرا مردا هیچوقت با لخت شدن اعتراض نمی‌کنن؟! چرا همه‌اش بدن زن باید یه وسیله باشه؟! این که دقیقاً خلاف ارزش زن و بدن زنه!

دختر گلم

یکم بهش دقت کنی متوجه میشی این حرکت برهنگی یه حرکت اعتراضی بر علیه عدم برابری زن و مرد هست من واقعا تعجب میکنم چرا شما عمقی تحلیل نمیکنی و و فقط قسمت برهنگی رو مد نظر قرار میدی
این حرکت اعتراضی از سمت بانوان به این معنیه که من(به عنوان یک خانوم) دیگه حاضر به پذیرفتن حرف زور حجاب اجباری و سایر نابرابری ها نیستم
از این رو برهنگی و ظاهر شدن در انظار عمومی و نوشتن پیام و هدفشون از اینکار رو به پذیرفتن ظلم و زورگویی دولت حاکم به کشورشون ترجیح میدن ک صد البته مبارزه با قوانین دیکتاتور گونه و حاصل شدن برابری و محقق شدن اصول حقوق بشر راه های دیگه ای هم جز برهنگی داره که برهنگی یکی از راه ها و روشهای اعتراضی به حساب میاد و در دلش حرف های زیادی داره
شاید الان بگی ، خووووب مگه تو امریکایی ها و اروپایی ها و کشور های توسعه یافته حجاب اجباری و در حق و حقوق زنان اجحافی مشه مگه تو این کشور ها دیکتاتوری و مرد سالاری و قوانین ظالمانه و زورگویانه علیه زنان هست؟ مگه اینطوریه ک اینا این حرکت رو انجام میدن؟؟؟ نه! همون طور هم که در تصاویر میبینید تمام بانوانی که اقدام به این حرکت اعتراضی کردن از اهالی کشور های مذهبی و دیکتاتور هستن! که سکولاریسم در این کشور ها وجود نداره و قوانین خشک و سنتی مذهبی در سیاست و قانون گذاری این کشورها (مثل جمهوری اسلامی سوریه مصر عراق ووو) نفوظ داره قوانین مردسالارانه و زن ستیز و بر علیه تعالی و استقلال همه جانبه بانوان …

0 ❤️

2016-10-15 11:30:48 +0330 +0330

اگه کسی منطقی پشت این نوع از اعتراض سراغ داره بگه ما هم آگاه شیم منم برای احقاق حقوق زنان لخت شم!

?

خارج از اينکه عريان شدن خانومها در اروپا يه نوع اعتراض به حجاب اجباري در کشورهاي اسلاميه، شما بايد اينگونه اعتراض کردن رو از چارچوب فرهنگيه جايي که اتفاق ميفته ببيني!

مثلاً قرار دادن مرغ تو زمين فوتبال در برزيل، يک نوع دهن‌کجي و اعتراض به يک تيم فوتباله! اتفاقي که شايد اگه توي آزادي بيفته براي ما بي معني باشه :)

بنظرم عورتنمايي در فرهنگ غربي شديترين نوع اعتراض هستش؛ چون يادمه زمان دولت خاتمي که دادگاه ميکونوس در آلمان برگزار شده بود، يکي از حضار دادگاه براي اعتراض به نمايندگان دولت ايران (اکبر گنجي و يه تعداد ديگه) کاملاً لخت شده بود و عکس خميني يا خامنه‌اي رو ميماليد به اونجاش! و تلويزيون ميلي جمهوري اسهالي! با وقاحت کامل اينهارو نشون ميداد ?

0 ❤️

2016-10-15 11:59:10 +0330 +0330

مسخره است

1 ❤️

2016-10-17 06:22:10 +0330 +0330
نقل از: اسموک زنهای زیادی توی خیابانهای شهره های ایران لخت اومدن بیرون .کلیپ های زیادی هستش سرچ کنی همش رو میبنی

در تبریز ، تهران ، شیراز و اصفهان و غیره …
اما همشون اعتراضی نبوده…
ولی خب همون چندتا هم به مواد ربط دادن…

0 ❤️

2016-10-25 07:47:11 +0330 +0330

0 ❤️

2016-10-25 07:53:32 +0330 +0330
نقل از: saeed_hbl **اینا اهل ایران نیستن همششششششششششششش روغه**

بله بله شما درست میفرمایید ?

ما از مریخ پست میذاریم داداچ ?

شما هم احتمالا از ونوس بعد یه کف دستی و ٱوپْس. پست گذاشتی ، دیدت خوب نبوده عزیزم ?

0 ❤️

2016-10-25 08:04:09 +0330 +0330
نقل از: toy.box نمیشه به عنوان اعتراض بیاید بدید مثلا :|

اعتراضیش اونه که دختره بخاطر اینکه حرص دوس پسر قبلیش رو دربیاورد ، بره به صمیمی ترین دوست ، دوست پسرش بدهد! ?

دیگه از این اعتراضی تر تو ایران ندیدم ?

1 ❤️

2016-10-25 08:46:03 +0330 +0330

این کارا الکیه شمام خیلی به خودتون فشار نیارین این حکومت حالا حالا هستش چون رهبر مسه شاه بی عرضه نیست که مصدق فراریش بده الان حکومت تو اوج قدرت خودشه سوریه .یمن .لبنان .عراق دستشه روسیه وچین هم که مسه کوه پشتش واسادن پس این اعتراضا و اعتراضای بالاتر هیچ تاثیری نداره پس بیخیال شین بهتره

0 ❤️

تاپیک‌های داغ

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «