معجزاتی که معجزه نیستند!

1398/07/30

با کاربر محترمی بحث میشد و ایشون تاکید داشتند که مکه (و در نتیجه خانه کعبه) در مرکز زمین قرار داره و این یکی از معجزات هست…و این خودش نشان دهنده حقانیت اسلامه…

به نظر میرسه که این حرف از صحبتهای زیر سرچشمه گرفته:

(دکتر کمال الدین حسین: در سفرها، به خصوص در شهرهایی که در آنها مسجدی نیست که جهت قبله را به ما نشان دهد، با مشکلاتی مواجه بودم. به فکر افتادم تا نقشه جدیدی برای کره زمین رسم کنم و بر روی آن نقشه جهت‌های قبله را بدست آورم. اول مدارها و خط‌های شمالی و جنوبی، عمودی و افقی و سپس پنج قاره را کشیدم. اما ناگهان چیز عجیبی به ذهنم خطور کرد و حیرت زده شدم و آن این بود که مکه مکرمه در وسط خشکی‌های جهان قرارگرفته است.

دکتر کمال الدین حسین، حاصل تحقیقاتش را در مصاحبه‌ی مطبوعاتی نیز بیان نمود که در شماره 32898 سال 103 روزنامه الاهرام، مورخ 5/ 1/ 1977 بچاپ رسيده است.)

شما اگر در اینترنت جستجو کنید صدها نتیجه بر اساس گفته فرد فوق الذکر خواهید یافت…

اگر منظور آقای کمال الدین حسین مرکز “سطح زمین” بوده, اگه با ارفاق فرض کنیم زمین کاملا کروی هست, زمین مرکزی نخواهد داشت! بلکه تمام نقاط واقع بر یک “دایره” اون رو به دو نیمه مساوی تقسیم میکنن پس بینهایت چنین نقاطی موجود هستند و اتفاقا مکه روی چنین دایره ای نیست!

اگر منظور ایشون واقعا مرکز “خشکی” های زمین بوده, یک سوال ساده مطرح میشه! ایشون وسیله ای نداشته که اول آبها و دریاها رو از روی نقشه حذف کنه و بعد بین خشکی های باقیمانده میانگین بگیره و ببینه مرکز خشکی ها کجا هست! لطفا توجه کنید که غیر از اقیانوسها, هزاران دریا و دریاچه و رودخانه کوچک و بزرگ رو زمین هست! و حذف تمامی این آبها و میانگین گرفتن بین خشکیهای باقیمانده احتیاج به محاسبات بسیار پیچیده ای داره! از اون مهمتر, سطح این آبها مدام در حال تغییر هست پس مدام اون “مرکز خشکی” در حال تغییره در حالیکه موقعیت مکه ثابته و به همین دلیل ساده, حرف این آقا کاملا بی اساس و غلطه…

معمولا در اصطلاح کلی به اینجور ادعاها “شِبه علم” میگن. یعنی حرفهایی که ظاهر علمی دارن اما پایه و اساس علمی ندارند!

این حرفها ظاهر عوام فریبی دارند و شاید معتقدین از شنیدنشون خوشحال بشن ولی در واقعیت بجای اینکه دین رو تقویت کنند اون رو تضعیف میکنند!

چیزی که اینجا میخوام بهش برسم این هست که دین و اعتقاد اموری هستند قلبی! بیهوده سعی نکنیم که براشون دلایل علمی بتراشیم. علم برای خودش روشی کاملا نظام مند داره و نمیشه هر مطلبی رو بهش چسبوند!

سعی میکنیم مثالهای مشابهی رو در آینده اضافه کنم…

1179 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-10-22 19:10:34 +0330 +0330

-این هم یک داستان دیگه راجع به "معجزات" عددی در قرآن:

https://www.youtube.com/watch?v=7ftDpUyEBGE

-این هم راجع به اینکه مکه در محلی قرار گرفته که از نظر جغرافیایی نسبت طلایی نسبت به قطب شمال و جنوب داره:

https://www.youtube.com/watch?v=YWUdIED6mds

1 ❤️

2019-10-22 19:49:59 +0330 +0330
نقل از: Jeonghan اقا این حرفا درست ینی داری میگی اونهمه دانشمند تو کل دنیا از سال 1977 نتونستن این دلیلارو بفهمن چون هنوز اینو نقضش نکردن بعدش این ابارو که تو میگی ما این چن سال اخیر تغییراتی اقلیمی داشتیم اون زمان نمیگم سطح اب یکسان بود ولی تغییرات کمی داشت چرخه ویلسون میگه که سط زمین گسترش یا کاهش پیدا نمیکنه بخونی متوجه میشی پس اینکه سطح اب تغییر میکنه دلیل خوبی نیست فیلم توضیحشو کامل تو یوتیوب یه بار دیده بودم محاسبات ریاضیش واقعا پیچیده بود

دوست عزیز! سطح "خشکی" تغییر میکنه نه سطح کل زمین...این آقا ادعا کرده وسط "خشکی".

این ادعا اصلا ارزش علمی نداشته که کسی بخواد ردش کنه. "علم" رو توی ژورنال های علمی چاپ میکنن نه توی روزنامه الاهرام!...شما یک دور دیگه مطالب من رو بخون و به تمااااام اون رودخونه ها و دریاها و دریاچه های دنیا فکر کن...

من قصدم اینجا جدل نیست. استدلال ساده ای ارائه شده...شما میتونی قبولش بکنی یا ازش عبور کنی.

3 ❤️

2019-10-23 06:34:34 +0330 +0330
نقل از: xmanotoma البته منظور از مرکز مرکز هندسی نیست چون مفهومی نداره و در واقع همون نسبت طلایی هستش که گفتید و معقول بنظر میاد

متوجه هستم…نسخه های مختلفی از صحبتهای اون شخص وجود داره و در یک نسخه با پرگار! سعی کرده نشون بده که فاصله مکه از دو سوی عالم یکسان هست…من سعی کردم حالتهای مختلف ممکن رو اینجا پاسخ بدم…

0 ❤️

2019-10-23 06:50:06 +0330 +0330
نقل از: GENTLE_BOY.1990 آرش جان زدي تو كار ضد اسلام! من خودم يه معجزه با چشماي خودم ديدم! جايي در موردش حرف نزدم چون حوصله فحش شنيدن و توهين ندارم ترجيح ميدم در موردش چيزي نگم

دوست عزیز! من راجع به چیزهایی که دوستان فکر میکنند معجزه هستند و راجع بهش صحبت کردن و از اون به عنوان دلیلی بر حقانیت اسلام استفاده میکنن صحبت کردم و دلایلی بر رد اونها ارائه کردم. راجع به چیزهای دیگه مسلما اظهار نظری نمیکنم…همونطور که گفتم دین امری “دلی” هست نباید الکی سعی کرد اون رو به “علم” چسبوند…

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «