معراج پیامبر افسانه ای بیش نیست

1395/07/03

معراجِ پیامبر افسانه‌ی بیش نیست…
برخی بر اساس مبانی نقلی،شبهه‌ی را در موردِ معراج پیامبر ذکر نموده اند که مسلمانان کاملن یقین دارند که خداوند قرآن را توسط جبرئیل بر محمد نازل کرد و هیچ تغییری در آن رخ نداده است. در حالی که حدیثی هست که می گوید، یک شب محمد سوار اسبِ بالدار از مسجدالحرام به مسجدالاقصی (در بیت المقدس) رفت و از آنجا به آسمانِ هفتم صعود کرده و در آنجا جهنم و بهشت را به او نشان دادند سپس او را به محضرِ خداوند بردند.
این جریان که عمومن موردِ قبولِ مسلمانان است و (معراج) نامیده می شود در قرآن نیز آمده است:

«سبحان الذی أسری بعبده لیلا من المسجد الحرام إلی المسجد الأقصی الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا إنه هو السمیع البصیر؛ پاک و منزه است خدایی که بنده اش را در یک شب، از مسجدالحرام به مسجدالاقصی که گرداگردش را پربرکت ساخته ایم برد، تا برخی از آیات خود را به او نشان دهیم؛ چرا که او شنوا و بیناست.» (اسراء/ 1)

در این جا کاری به نامعقول بودن چنین سفری نداریم، با توجه به این که 8 سال طول می کشد تا نور (که سریع ترین عنصر در جهان است) به دورِ نزدیک ترین منظومه‌ی شمسی برسد و 30 میلیارد سال طول می کشد تا حولِ جهانِ شناخته شده برسد. با توجه به این که بال نمی تواند در خارج از جو زمین عمل کند، چنین سفر با اسبِ بالدار آ‌ن هم در یک شب، افسانه ای بیش نمی تواند باشد.
اگر محمد توانسته یک شبه از مدینه به محضر خدا برسد و همان شب با اسب بالدارِ خود بازگردد، پس بارگاه خداوند نمی تواند فاصله زیادی با مدینه داشته باشد. تعجب می کنیم که چگونه کسی هنوز متوجه این نکته نشده است؟ ضِمنن این سؤال را هم نادیده می گیریم که آیا دروازه بهشت در بیت المقدس است؟ چرا محمد برای رفتن به بهشت به مسجدالاقصی رفته است؟

بزرگترین اشکال این داستان این است که (مسجدالاقصی) پس از رحلت محمد بنا شده است. زمانی که عُمَر بیت المقدس را به تصرف خود درآورد و در محلِ معبدِ سلیمان به نماز ایستاد، رومیها در سال 70 پس از میلاد این معبد را ویران کردند، از آن پس هیچ معبد، کلیسا، یا مسجدی در این نقطه بنا نشده است. خلیفه عبدالملک بن مروان بود که گنبد سنگی را حدود سال 691 میلادی، یعنی 72 سال پس از هجرت بنا کرد. مسجدالاقصی در پایان قرن هفتم ساخته شد. این نکته در دایره المعارف فشرده اسلامی، هارپر و راو، 1989، ص46 و 102 ذکر شده است. معراج محمد حدود سال 622 اتفاق افتاده است، در آن زمان بیت المقدس در دست مسیحیان بوده است، هیچ مسلمانی در آنجا زندگی نمی کرد و قطعا مسجدی در بیت المقدس وجود نداشت، 53سال پس از رحلت محمد ,مسلمانان گنبد سنگیِ واقعی را در محل معبد سلیمان بنا کردند.

مسأله‌ی فوق این تردید را به وجود می آورد که شاید مانند انجیل، قرآن نیز سالها پس از رحلت نویسنده‌ی آن نوشته شده، دستکاری شده و به آن غنا بخشیده است. به این ترتیب داستانهایی که درباره محمد وجود داشته پس از رحلت او به کتابش راه یافته اند. نویسنده (اسراء/ 1) هر کس که بوده باشد، نمی دانسته مسجدالاقصی در زمان محمد وجود نداشته و او نمی توانسته از جایی که وجود نداشته به آسمانها برود.
این، اشتباه فاحش کسانی است که قرآن را به این ترتیب گرد آورده اند به طوری که بسیاری از ماله کشاِ ,اسلام از جمله یوسف علی، گفته اند منظور از مسجدالاقصی (محل) این ساختمان است نه خود ساختمان.!!!

حدیث زیر می گوید که مسجدالاقصی ساختمانی بوده که در زمان محمد وجود داشته است. (صحیح بخاری، جلد 4 کتاب 55 شماره 636) ابوذر نقل کرده است که عرض کردم: «یا رسول الله! اول کدام مسجد بنا شده است؟» پاسخ داد: «مسجدالحرام» پرسیدم: «بعد از آن کدام مسجد بنا شده است؟» پاسخ داد: «مسجدالاقصی (یعنی بیت المقدس).» پرسیدم »چند سال فاصله بین زمان ساخت آنها وجود داشته؟» پاسخ داد «40 سال.» سپس افزودند: «هر جا که زمان نماز فرا رسید، همانجا نمازت را برپا دار، زیرا تمام نقاط زمین محل عبادت خداوند است.»
ممکن است مسلمانان چنین توجیه کنند که مسجد یعنی جایگاه عبادت (سجده)، به همین دلیل هست که پیامبر معبد سلیمان را مسجد می نامد، در این صورت، تمام کلیساها، کنیه ها، و آتشکده های زرتشتیان مسجد خواهند بود. در زمان محمد بسیاری از این قبیل مساجد وجود داشته که در شهرهایی دورتر از بیت المقدس بناشده بودند (یعنی دورتر از مکه یا مدینه) و مسجدالاقصی دورترین مسجد نبوده است.

در این حدیث اشکال دیگری هم وجود دارد. گفته می شود مسجد الحرام (کعبه) توسط ابراهیم بنا شده است، او حدود 2000 سال قبل از میلاد می زیسته است و معبد سلیمان (محل مسجدالاقصی) حدود سالهای 951-958 قبل از میلاد بنا شده است. فاصله‌ی حدود بیش از 1040 سال بین تاریخ بنای دو ساختمان وجود دارد، محمد فقط 1000 سال اشتباه کرده است.

عناصر منطقی شبهه:
1- مسلمانان معتقدند که پیامبر به معراج رفته است و این موضوع یکی از معجزات ایشان می باشد.
2- در حالی که در آیات و احادیث آمده که یک شب محمد سوار بر یک اسب بالدار از مسجدالحرام به مسجدالاقصی (در بیت المقدس) رفت و از آنجا به آسمان هفتم صعود کرد که در آنجا جهنم و بهشت را به او نشان دادند و سپس او را به محضر خداوند بردند. با توجه به این که 8 سال طول می کشد تا نور (که سریع ترین عنصر در جهان است) به دورِ نزدیک ترین منظومه‌ی شمسی برسد و 30 میلیارد سال طول می کشد تا حول جهان شناخته شده برسد، و با توجه به این که بال نمی تواند در خارج از جو زمین عمل کند، چنین سفر با اسب بالدار در یک شب افسانه ای بیش نمی تواند باشد.
3- بنابراین ماجرای معراج افسانه ای بیش نمی تواند باشد.

منبع

2698 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-09-24 16:16:23 +0330 +0330
نقل از: xan araz سر اين متن فيسبوكي كه نميتونم معراج رو رد كنيم.

اینکه مطلبش رو کجا نوشته هیچ ربطی به بحث نداره. اگر می تونی دلایلش رو رد کن. اگر نمی تونی هم امضای من رو بخون

1 ❤️

2016-09-24 17:57:41 +0330 +0330

(clap) (preved) 🙄 ?

0 ❤️

2016-09-25 08:45:15 +0330 +0330

معراج کیلویی چنده. یه داستان کثیف دیگه از پیامبر کثیف اسلام که توی اون داستان واسه خودش نوشابه باز کرده! یه دین توهمی به وجود آورده که هر کس برای خودش تفسیر جداگانه داره. یعنی اینکه تا جهان و دین کثیف اسلام هست سر این دین کثیف جنگ و مجادله هست. پس این دین به درد چاه فاضلاب میخوره. یه نگاه به رهبران کشورهای اسلامی بندازید. اگه به یه اتاق بندازیدشون همدیگه رو تیکه پاره میکنن و گوشت همدیگه رو میخورن. این چیزیه که در دین کثیف اسلام هست.
یه نفر بود میگفت توی دنیا فقط یک نفر مسیحی وجود داشت و اون عیسی بود… حکایت ماست توی دنیا فقط یک نفر مسلمان وجود داشت و اونم ممد بچه باز بود.

0 ❤️

2016-09-26 19:38:23 +0330 +0330

افسانه اي بيش نبوده.

0 ❤️

2016-09-26 20:45:31 +0330 +0330

حضرت محمد (ص) واقعاً معراج کردند و مدرکش هم هست. حتا قبل از معراج روایت هست که کون خدیجه را حسابی لیسیده و پاک فرمودند.
این هم سندش:

2 ❤️

2016-09-26 21:46:48 +0330 +0330

تنها معراج ملکوتی این مرد شریف اسلام دقیقا لحظه ای بود که برای اولین بار داشت لباس یک کوک 9 ساله (عایشه) را از تنش می درید.

2 ❤️

2016-09-29 22:38:10 +0330 +0330

اولا : توصيفاتي كه در احاديث و يا قران نقل ميشه به نحوي بوده كه مردم سبك عقلي مثل تو بتونن اين امر رو درك كنند، مثل رودي از عسل كه واقعا اين رود وجود داره يا نه معلوم نيست ولي چون قابل لمس براي من و شماست همچين تشبيهي از بهشت ميشه
دوما: سفر پيامبر با اسب بالدار مورد قبول شيعه نيست و روايت مستندي دال بر اين مطلب وجود نداره
سوما : هر روز كه علم پيشرفت ميكنه مسيله جديدي مطرح ميشه و از كجا معلوم كه در اينده چيزي مطرح نشه كه سرعتش از نور هم بيشتر باشه
چهارما : بر مبناي اعتقاد مسلمانان خداي متعال قادر به هر كاري هست و چون قادر است مي توانسته پيامبر را به هر شكل ممكن با هر وسيله اي اين كار را انجام بده كما اينكه هرچه علم پيشرفت مي كنه بحث بشقاب پرنده ها و دروازه هاي انتقالي از بعدي به بعد ديگر هم قوت بيشتري پيدا مي كنه
پنجما: همچين مسايلي معجزه نام داره يعني من و شما في الحال نمي توانيم اون رو با عقل خودمون بسنجيم ، حالا چون نمي تونيم با علم فعلي اين مسيله رو توجيح كنيم نبايد ردشم كنيم مي تونيم بگيم ممكنه احتمالش هست ولي من براساس يافته هام قبول ندارم
پنجما: مسجدالاقصي به معني دورترين مسجد است چرا كه از مدينه و مكه فاصله داشت اين مسجد از زمان حضرت ابراهيم بنا شده بود و عبدالمطلب نيز مذهب ابراهيمي داشته يعني در ان زمان هم نام اين مسجد در زبان عرب مسجدالاقصي بوده كه بعد از اينكه قبله ي اول مسلمين شد شهرت يافت نه اينكه قبل از اون اين نام به اونجا ارتباطي نداشته،

هر دو مسجد يعني مسجدالحرام و مسجدالاقصي به دست حضرت ابراهيم با فاصله ي زماني ٤٠ سال بنا شد كه به مرور زمان تخريب و توسط پيامبران ديگر بازسازي شد پس اشتباهي وجود ندارد اين موارد رو در تورات هم مي تونيد اشاره هايي از اون رو ببينيد كه بناي مسجد الاقصي به دست پيامبر بود
حالا فرضا همون كه تو ميگي چه اتفاقي مي افته ؟ چه كشف بزرگي شده؟ پيامبر نرفته معراج افسانه بوده ؟ باشه خوب تهش چي ؟ اگاه شديم ؟ باشه حالا چيكار كنيم ؟ با اين اگاهي كه دادي چه كاري ميتونيم بكنيم كه مملكت از اين بدبختي دربياد به جاي اينكه هي به گذشته سير كني به اينده فكر كن چه بايد كرد

3 ❤️

2017-05-04 08:08:15 +0430 +0430

پ ن پ بیا واقعی باشه

0 ❤️

2017-05-04 08:28:21 +0430 +0430

این سرعتی که خر محمد داشته ، سفینه میلنیوم فالکون تو جنگ ستارگان نداره…به عبارتی دیگر جنگ ستارگان قابل باور تر از داستان های محمده

0 ❤️

2017-05-04 10:03:23 +0430 +0430

سلام بعضی چیزا هست ک با حقایق و سند مثل این نوشته های جنابعالی ک آدم با عقلش میتونه قبول کنه اما مردم شریف ما چون از 7 سالگی از مدرسه گنجوندن تو سرشون این چیزارو حقیقت براشون سخته که قبول کنن و حتی شاید کسی حقیقتو با سندو مدرک ب اجرا بذاره اما بجای بحث و تبادل نظر بدتر کم میارنو طرفو ب فحش میکشن بابا بسته تورو خدا تا کی میخواید سرتونو بکنید تو برف؟؟؟؟

0 ❤️

2017-05-04 10:17:35 +0430 +0430

منظور از معراج این نبوده که پیامبر رفته اسمان ها رو گشته اومده آگاهی اسمان ها بر وی نازل شده

0 ❤️

2017-05-04 10:20:05 +0430 +0430
نقل از: salar.alizadeh1991 منظور از معراج این نبوده که پیامبر رفته اسمان ها رو گشته اومده آگاهی اسمان ها بر وی نازل شده

تکبیر

0 ❤️

2017-05-04 10:23:05 +0430 +0430
نقل از: فامیل.دور تنها معراج ملکوتی این مرد شریف اسلام دقیقا لحظه ای بود که برای اولین بار داشت لباس یک کوک 9 ساله (عایشه) را از تنش می درید.

روایت هست که آن طفل مذکور، درحالیکه عروسکی در دست داشت، مابین درب ورودی و آن حضرت، خنده کنان در حال چلانده شدن بود و بیخبر از وقایع پسا چِلانش ، … ? ? ? ?

1 ❤️

2017-05-04 16:19:55 +0430 +0430
نقل از: pouyapoya2012
نقل از: فامیل.دور تنها معراج ملکوتی این مرد شریف اسلام دقیقا لحظه ای بود که برای اولین بار داشت لباس یک کوک 9 ساله (عایشه) را از تنش می درید.

روایت هست که آن طفل مذکور، درحالیکه عروسکی در دست داشت، مابین درب ورودی و آن حضرت، خنده کنان در حال چلانده شدن بود و بیخبر از وقایع پسا چِلانش ، … ? ? ? ?

دقیقا لحظۀ پس از چلانش و لحظه دخول به مجاری کوچولو بود که محمد (ص) به ارزش والای آیۀ زیر پی برد.

فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ

1 ❤️

2017-05-04 18:32:51 +0430 +0430

ما در آن زمان نبودیم که ببینیم و درک کنیم ک چی شده
شما درباره نور حرف زدید که سه میلیارد طول میکشه تا فاصله ای که گفتید بره
بعضی از چیز ها هس که باتوجه به مغز انسان در اون زمان و درک اشخاص نمیتونستند کامل بیان کنند وشاید معراج هم هنوز برای ما قابل درک نیس
درباره کرم چاله ها ک در یک آان از جایی ب جای دیگر میشه رفت شنیدید؟
فکر کنم از نور بیشتر باشه در این صورت درسته؟؟
درضمن خدایی که دنیا و تمامی چیزها رو درست کرده و سلطه داره چرا نتونه همچین کار کوچکی را انجام بدهد؟
وقتی سیارکها و شهاب سنگها با این سرعت حرکت میکنند با اون حجم بزرگ که بعضی های انها از کره زمین بزرکترهستندحالا خدا نمی تواندیک انسان ماکزیمم۱۰۰کیلویی را به اسمان هفتم ببرد؟
درضمین خدا اراده مطلق پس همه کاری میتواند کند
اگر به معراج شک کنید به وجود خدا شک کردید که اینکار همان تفکر در خدا که حتی انسان های بسیار دانا و عالم دینی هم نباید اینکار رو انجام بدهند

2 ❤️

2017-05-04 18:37:03 +0430 +0430

آنان که به کار عقل در می کوشند
هیهات که جمله گاو نر می دوشند
آن به که لباس ابلهی درپوشند
کامروز به عقل تره می نفروشند

خَریّت با حُریّت یه نقطه فرق داره ولی خَر بودن کجا و حُر بودن کجا!
انسانی که منو تو باشیم توی جسمی گیر کردیم که نمیتونیم آزاد باشیم و فرار کنیم ،محبوسیم !
واقعا غیر قابل تصوره که یک انسان بتونه از سرعت نور سریع تر حرکت کنه سریع تر از هرچیزی در یک شب تمام چیزهارو ببینه ولی سوال من اینجاست (؟)
روحتو تاحالا پرواز دادی؟؟؟
وقتی تونستی روحتو پرواز بدی اون موقع است که میتونی محمد و کتابش و دینش و تمام خاندانش رو محک بزنی
خوبه علمت رو بالا ببری و همیشه فکرت رو درگیر این داستان هایی نکنی که بخوای ایرادشونو بگیری
برو راجب فضای ۴ بُعدی بخون
برو علم فیزیک رو مطالعه کن
کم کم خودت میفهمی که انسان میتونه از نور هم سریعتر حرکت کنه.
اگه مخالفی با حرفام خوبه توهم امضای من رو بخونی (:

0 ❤️

2017-05-05 10:33:41 +0430 +0430
نقل از: mdibhr آنان که به کار عقل در می کوشند هیهات که جمله گاو نر می دوشند آن به که لباس ابلهی درپوشند کامروز به عقل تره می نفروشند ......................................... خَریّت با حُریّت یه نقطه فرق داره ولی خَر بودن کجا و حُر بودن کجا! انسانی که منو تو باشیم توی جسمی گیر کردیم که نمیتونیم آزاد باشیم و فرار کنیم ،محبوسیم ! واقعا غیر قابل تصوره که یک انسان بتونه از سرعت نور سریع تر حرکت کنه سریع تر از هرچیزی در یک شب تمام چیزهارو ببینه ولی سوال من اینجاست (؟) روحتو تاحالا پرواز دادی؟؟؟ وقتی تونستی روحتو پرواز بدی اون موقع است که میتونی محمد و کتابش و دینش و تمام خاندانش رو محک بزنی خوبه علمت رو بالا ببری و همیشه فکرت رو درگیر این داستان هایی نکنی که بخوای ایرادشونو بگیری برو راجب فضای ۴ بُعدی بخون برو علم فیزیک رو مطالعه کن کم کم خودت میفهمی که انسان میتونه از نور هم سریعتر حرکت کنه. اگه مخالفی با حرفام خوبه توهم امضای من رو بخونی (:

دوست عزیز احتمالا مخاطب شما صاحب تاپیک بود اما متن شما ذهنم را کمی مشغول کرد.

اطمینان شما در خصوص پرواز روح که با استناد به آن صحبت منطقی و فیزیکی صاحب تاپیک را مردود دانستید لطفا تجربۀ شخصی خودتون از پرواز روح را مقداری شرح دهید

در ضمن با فرض پذیرش صحبت شما، اگر یک انسان بقدری وارسته باشد که همانند Aliens ها صاحب علم فیزیک پلاسما باشد هرگز مقام والای خود را زیر پای دخترک 9 ساله فرو نمی آورد.

3 ❤️

2017-05-05 10:40:23 +0430 +0430

همین حالا هم برخی دوستان هر شب به لطف شیشه و بنگ و گل چند بار به معراج میرن
مگه چیه
ندیدین خب بیان ببینین

1 ❤️

2017-05-05 10:47:20 +0430 +0430
نقل از: فامیل.دور
نقل از: mdibhr آنان که به کار عقل در می کوشند هیهات که جمله گاو نر می دوشند آن به که لباس ابلهی درپوشند کامروز به عقل تره می نفروشند ......................................... خَریّت با حُریّت یه نقطه فرق داره ولی خَر بودن کجا و حُر بودن کجا! انسانی که منو تو باشیم توی جسمی گیر کردیم که نمیتونیم آزاد باشیم و فرار کنیم ،محبوسیم ! واقعا غیر قابل تصوره که یک انسان بتونه از سرعت نور سریع تر حرکت کنه سریع تر از هرچیزی در یک شب تمام چیزهارو ببینه ولی سوال من اینجاست (؟) روحتو تاحالا پرواز دادی؟؟؟ وقتی تونستی روحتو پرواز بدی اون موقع است که میتونی محمد و کتابش و دینش و تمام خاندانش رو محک بزنی خوبه علمت رو بالا ببری و همیشه فکرت رو درگیر این داستان هایی نکنی که بخوای ایرادشونو بگیری برو راجب فضای ۴ بُعدی بخون برو علم فیزیک رو مطالعه کن کم کم خودت میفهمی که انسان میتونه از نور هم سریعتر حرکت کنه. اگه مخالفی با حرفام خوبه توهم امضای من رو بخونی (:

اطمینان شما در خصوص پرواز روح که با استناد به آن صحبت منطقی و فیزیکی صاحب تاپیک را مردود دانستید لطفا تجربۀ شخصی خودتون از پرواز روح را مقداری شرح دهید

در ضمن با فرض پذیرش صحبت شما، اگر یک انسان بقدری وارسته باشد که همانند Aliens ها صاحب علم فیزیک پلاسما باشد هرگز مقام والای خود را زیر پای دخترک 9 ساله فرود نمی آورد.

اول از هرچیزی ممنون از حسن برخورد شما.
من هیچ وقت ادعای وارستگی از دنیا نکردم و نمیکنم ولی با چشمهای خودم دیدم انسان هایی که از این دنیا سفر میکنند و در عالم دیگری سیر میکنند .
درخصوص علم فیزیک هم باید بگم
شاخه ای از علم زیبای ریاضیات هست که انسان رو به سمت بی نهایت سوق میده اسم های متعددی داره علومی که یکی از زیر شاخه هاش درزمان گذشته استفاده میشد.
الان متاسفانه این علم تقریبا از بین رفته.
حالا تازه دانشمندان دارن به این علم معنوی از طریق ریاضیات مادی کمی نزدیک میشوند و راه حل رسیدن به این علم رو پیدا میکندد( مثل فضای چهار بُعدی و حقیقت وجود روح انسان)

0 ❤️

2017-05-05 11:07:02 +0430 +0430

چیه…حسودیت شده حالا یکی اسب بالدارسوارشده؟؟!! ?

0 ❤️

2017-05-05 16:55:49 +0430 +0430
نقل از: mdibhr

در ضمن با فرض پذیرش صحبت شما، اگر یک انسان بقدری وارسته باشد که همانند Aliens ها صاحب علم فیزیک پلاسما باشد هرگز مقام والای خود را زیر پای دخترک 9 ساله فرود نمی آورد.

من هیچ وقت ادعای وارستگی از دنیا نکردم و نمیکنم ولی با چشمهای خودم دیدم انسان هایی که از این دنیا سفر میکنند و در عالم دیگری سیر میکنند .
شاخه ای از علم زیبای ریاضیات هست که انسان رو به سمت بی نهایت سوق میده اسم های متعددی داره علومی که یکی از زیر شاخه هاش درزمان گذشته استفاده میشد.
حالا تازه دانشمندان دارن به این علم معنوی از طریق ریاضیات مادی کمی نزدیک میشوند و راه حل رسیدن به این علم رو پیدا میکندد( مثل فضای چهار بُعدی و حقیقت وجود روح انسان)

فیزیک شاخه ای از ریاضیات؟!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄تا جایی که من میدونم در علم و فلسفه ی مدرن هیچ ردپایی از روح وجود نداره اگه هست یه نمونه کتاب یا مقاله زیست یا فیزیک معرفی کن ما هم ببنیم

1 ❤️

2017-05-05 16:58:50 +0430 +0430
نقل از: Exorcist2687

دوست عزیز ماجرای دخترک 9 ساله یا همون عایشه دختر ابوبکر و پیامبر خیلی پیچیده ست و داستان ها داره.
من برای صاحب تاپیک توی خصوصی عرض کردم پیامبر چگونه ب معراه رفت و از مسجد قبه السخره رفت نه از مسجد الاقصی. اظهارات صاحب تاپیک خیلی مشکلات داره و اصلا با تاریخ یکی نیست. و خواهشم اینه انقد نگید دخترک 9 ساله دخترک 9 ساله. وقتی ک از تاریخ هیچی نمیدونید.

حرف نزن اقای تاریخدان هیشکی محمد رو اندازه ابوطالب نمیشناخت چون از بچگی بزرگش کرده بود ما نشناسیمش ابوطالب که بهتر از تو میشناختش چی شد که حتی لحظه ی مرگ هم نگفت لا الله الا الله؟

1 ❤️

2017-05-05 18:29:47 +0430 +0430

من ادعای عالم بودن ندارم اما همین قدر میدونم که در هیچ یک از احادیث معتبر و مورد قبول متخصصین شیعه اشاره ای به اسب بالدار نشده. همچنین در مورد مسجدالاقصی نویسنده ی تاپیک احادیث تحریف شده ای را بیان کرده.
واما در مورد قرآن باید بدونید که در همین کتاب در مورد معراج پیامبر به قانون نسبیت اشاره شده که همین برای حقانیت این کتاب اسمانی و علمی بودن معراج کافیست.
اکه نمیدونید قانون نسبیت چیه تا عرض کنم خدمتتون

0 ❤️

2017-05-05 19:26:06 +0430 +0430
نقل از: Exorcist2687

دوست عزیز ماجرای دخترک 9 ساله یا همون عایشه دختر ابوبکر و پیامبر خیلی پیچیده ست و داستان ها داره. من برای صاحب تاپیک توی خصوصی عرض کردم پیامبر چگونه ب معراه رفت و از مسجد قبه السخره رفت نه از مسجد الاقصی. اظهارات صاحب تاپیک خیلی مشکلات داره و اصلا با تاریخ یکی نیست. و خواهشم اینه انقد نگید دخترک 9 ساله دخترک 9 ساله. وقتی ک از تاریخ هیچی نمیدونید.

دوست عزیز

لقب تاریخ بیشتر شایسته روندی است از گذشته های دور با اعمالی صحیص یا اشتباه شروع و تا به امروز با اعمال اصلاحی متشکل از عبرت و تجربه از گذشته ادامه یابد

که این لقب برای اسلامی که در لحظه پیدایش همانی بود که اکنون در داعش، اسد،بن لادن،خلخالی، یمن،عراق،عربستان،ایران، افغانستان و در مابقی محل تجمع مسلمین ..... به وفور دیده می شود، برازنده نیست.

لذا گنجاندن کلمه اسلام در تاریخ جهان و مشاهیر کمی مشمئز کننده بنظر میرسه.

اما صد البته تاریخ اسلامی مختص اسلام وجود دارد که مطالعه کنندگانی چون شما دارد اما نیازی به معرفی برای مطالعه عموم نیست چون هر آنچه را که باید خواند را اخبار شبکه پیام هر از 15 دقیقه اعلام می کند.

2 ❤️

2017-05-05 21:15:14 +0430 +0430
نقل از: JUSTIN99

فیزیک شاخه ای از ریاضیات؟!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄تا جایی که من میدونم در علم و فلسفه ی مدرن هیچ ردپایی از روح وجود نداره اگه هست یه نمونه کتاب یا مقاله زیست یا فیزیک معرفی کن ما هم ببنیم

احمق جان نمیدونی بدون فیزیک شاخه ای از ریاضیاته…در ضمن علم و فلسفه ی مدرنت بخوره تو سرت که اگه روح رو بیارم جلو چشمت خندت میگیره و مسخرت میاد…وقتی انتقاد پذیر نیستی گوه میخوری تاپیک میزنی ???

0 ❤️

2017-05-06 10:23:48 +0430 +0430

احمق جان نمیدونی بدون فیزیک شاخه ای از ریاضیاته…در ضمن علم و فلسفه ی مدرنت بخوره تو سرت که اگه روح رو بیارم جلو چشمت خندت میگیره و مسخرت میاد…وقتی انتقاد پذیر نیستی گوه میخوری تاپیک میزنی ???

1فیزیک شاخه ای از ریاضیاته!!!
2این تاپیک رو من ایجاد کردم!!!
3روح رو بیارم جلو چشمت!!!
آأدم توی یک پست چقدر دروغ میتونه بگه؟! (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash)

1 ❤️

2017-05-06 19:06:50 +0430 +0430

1فیزیک شاخه ای از ریاضیاته!!!
2این تاپیک رو من ایجاد کردم!!!
3روح رو بیارم جلو چشمت!!!
آأدم توی یک پست چقدر دروغ میتونه بگه؟! (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash)

آدم تو یه پست چنتا میتونه کوس بگه

0 ❤️

2017-05-06 20:03:11 +0430 +0430
نقل از: rimbo
نقل از: xan araz سر اين متن فيسبوكي كه نميتونم معراج رو رد كنيم.

اینکه مطلبش رو کجا نوشته هیچ ربطی به بحث نداره. اگر می تونی دلایلش رو رد کن. اگر نمی تونی هم امضای من رو بخون

یه مشت شرو ور بیش نیس…شما که همه چیزو با عناصر این دنیا میسنجی طی الارض رو انکار کن تا یکم بخندیم…بهجت نماز صبحش رو تو مکه میخوند…نکنه میخوای بگی با اسم سفید بالدار عمت میرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

0 ❤️

2017-05-06 20:13:37 +0430 +0430
نقل از: آق جوکر
نقل از: 22cmTABRIZ نفهمیدیم این سایت مذهبی هست یا سکسی

آیا شما وقتی مثلا قرآن مطالعه می کنید و توش به مسائل جنسی برخورد می کنید می پرسید: نمیفهمم این کتابی مذهبی است یا سکسی؟!

Thanx buddy ? ?

1 ❤️

2017-05-07 23:03:37 +0430 +0430

جناب جوکر موضوع اینجاست :

ادعا و یقین مسلمین بر این است که اکثر مطالب علمی شناخته و ناشناخته جهان بر گرفته از علم قرانیست.

به عنوان مثال:

کتاب قرآن و فیزیک تألیف نورالله رباتی و حسین رباتی علم و حکمت و فلسفه و عرفان به هم آمیخته است و عناوین زیر را در فهرست خود قرار داده:

{{جهان‌بینی، پیدایش جهان، آفرینش زمین، مدل جهان، ابعاد فضا و نظریه‌های ریسمان و نظریه سی.پی.اچ، تئوری نسبیت زمان، انبساط جهان، اهمیت شب، سیاه‌چاله، کرم‌چاله، قانون دوم ترمودینامیک، مرگ خورشید، مرگ کهکشان و...}}

لذا همچنان که مسلمین عزیز از کشتار هم برای پناهنده شدن بجای کشور های امن مسلمان بسوی اروپا و امکانات اروپایی هجوم می برند.

در خصوص علم و کشفیات هم، که علاوه بر هزینه های هنگفت مستلزم تحقیق و سپری شدن تمام عمر دانشمندان و محققین شده مسلمین شدیدا علاقمندند با پاچه خواری وصلۀ تن خود کنند

جناب جوکر __ سوالی شدیدا ذهنم را مشغول کرده.

در صورتی که اگر همه مسلمان بودند و علمی وجود نداشت که برای هر کدام از کشفیاتش اسمی انتخاب کند.

آقایان رباتی نویسندگان کتاب (قرآن و فیزیک) در سرفصل کتابشان بجای اسمهای علمی مانند : (نظریه‌ ریسمان و سی.پی.اچ، سیاه‌چاله، کرم‌چاله، کوانتوم و...) از چه اسمهایی استفاده می کردند!

0 ❤️

2017-05-08 07:49:04 +0430 +0430

جناب جوکر موضوع اینجاست :

ادعا و یقین مسلمین بر این است که اکثر مطالب علمی شناخته و ناشناخته جهان بر گرفته از علم قرانیست.

به عنوان مثال:

کتاب قرآن و فیزیک تألیف نورالله رباتی و حسین رباتی علم و حکمت و فلسفه و عرفان به هم آمیخته است و عناوین زیر را در فهرست خود قرار داده:

{جهان‌بینی، پیدایش جهان، آفرینش زمین، مدل جهان، ابعاد فضا و نظریه‌های ریسمان و نظریه سی.پی.اچ، تئوری نسبیت زمان، انبساط جهان، اهمیت شب، سیاه‌چاله، کرم‌چاله، قانون دوم ترمودینامیک، مرگ خورشید، مرگ کهکشان و...}

لذا همچنان که مسلمین عزیز از کشتار هم برای پناهنده شدن بجای کشور های امن مسلمان بسوی اروپا و امکانات اروپایی هجوم می برند.

در خصوص علم و کشفیات هم، که علاوه بر هزینه های هنگفت مستلزم تحقیق و سپری شدن تمام عمر دانشمندان و محققین شده مسلمین شدیدا علاقمندند با پاچه خواری وصلۀ تن خود کنند

جناب جوکر __ سوالی شدیدا ذهنم را مشغول کرده.

در صورتی که اگر همه مسلمان بودند و علمی وجود نداشت که برای هر کدام از کشفیاتش اسمی انتخاب کند.

آقایان رباتی نویسندگان کتاب (قرآن و فیزیک) در سرفصل کتابشان بجای اسمهای علمی مانند : (نظریه‌ ریسمان و سی.پی.اچ، سیاه‌چاله، کرم‌چاله، کوانتوم و...) از چه اسمهایی استفاده می کردند!

این حرفا و امثالهم هیچ قبرستونی خریدار نداره مگر در قبرستان تشیعی که خمینی تاسیس کرده کجا تازینامه کتاب علمی محسوب میشه؟کجا رفرنس ازش میدن؟باید روش بنویسن قران کریم تالیف محمد ابن عبدالله و همکاران

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «