مقایسه یه ادعای قرآنی و کلیپ نجومی

1400/06/27

نجوم به راستی علم گوزپیچ‌کننده و خفنی‌ست و حقایق علمی از گستردگی جهان بسی شگفت‌آور بخصوص اگر موجب خرافه‌زدایی هم بشود از همین روی یه ادعای قرآنی با یه کلیپ کیهانی مورد واکاوی قرار میگیرد و بد نی که مسلمین گرامی هم ببینند و در این مورد یوخوده فک کنن که به چه نتیجه‌ای میرسن.

در قرآن بارها و بارها ادعا شده که زمین و آسمون(ها) در شیش روز اجی‌مجی شدن:

• آفرينش در شش روز
    آیه ۵۷ سوره ۷
    آیه ۵۹ سوره ۲۵
    آیه ۴سوره ۵۷
    آیه ۷ سوره ۱۱
    آیه ۴ سوره ۳۲
    آیه ۴ سوره ۱۰
    آیه ۴۸ سوره ۵۰

در آیات ۱۰ و ۱۱ سوره فصلت چنین آمده که:

• وَجَعَلَ فِيهَا رَوَاسِيَ مِنْ فَوْقِهَا وَبَارَكَ فِيهَا وَقَدَّرَ فِيهَا أَقْوَاتَهَا فِي أَرْبَعَةِ أَيَّامٍ سَوَاءً لِلسَّائِلِينَ
    «و در [زمين] از فراز آن [لنگرآسا] كوهها نهاد و در آن خير فراوان پديد آورد و مواد خوراكى آن را در چهار روز اندازه‏ گيرى كرد [كه] براى خواهندگان‏درست [و متناسب با نيازهايشان] است»
  • ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاءِ وَهِيَ دُخَانٌ فَقَالَ لَهَا وَلِلْأَرْضِ ائْتِيَا طَوْعًا أَوْ كَرْهًا قَالَتَا أَتَيْنَا طَائِعِينَ
    «سپس آهنگ [آفرينش] آسمان كرد و آن بخارى بود پس به آن و به زمين فرمود خواه يا ناخواه بياييد آن دو گفتند فرمان‏پذير آمديم»

تا اینجا اینچنین برداش میشود که خدا اول زمین رو و بعدش آسمون(ها) رو خلق کرده.

درضم نتیجه‌گیری لینک نخست از سایت پارس‌قرآن نیز تمام و کمال نقل میشود:

• «به طور خلاصه مي توان اشاره كرد كه آفرينش در شش مرحله يا روز صورت پذيرفته است. در دو روز اول زمين و دنياي مادي آفريده شده است و بعد مواد مورد نياز حيات در دو روز بعدي خلق شده است. در نهايت در دو روز نهايي آفرينش آسمانها و حيات معنوي صورت پذيرفته است»

پس ایطو که پیداس خداوندگار اسلام، از این شیش روز، چار روزشو فقط وخ گذاشته روی زمین و مشتقاتش و دو روز بعدی رو به آسمان(ها) پرداخته.
این تموم اون چیزی‌ست که اسلام به ما میگوید.
ولی اونچه ستاره‌ شناسی و کشفیات علمی بشر تا امروز به ما میگوید چیست؟

این ویدئوی شگفت‌انگیز و زیبا، ابعاد زمین و سیاراتِ هم‌اندازه‌‌ش رو تا ستاره‌ها، سیاهچاله‌ها، کهکشانها و… رو نمایش میدهد:

پخش در PC: راس کیلیک روی تصویر ← Show controls

لینک دانلود از سرور شهوانی
◄ لینک تماشای آنلاین ویدئو در یوتیوب

کلیپ رو تا انتها ببینید و بفرمائید در مقایسه با اجرام آسمانی چگونه میشود این چس مثقال زمین چار روز زمان ببرد (حالا این «روز» هر معیار زمانی میخواد باشد) و سایر اونچه یکی‌یکی ملاحظه نمودید و از عظمت هر کودوم هی پشماتون بیشتر ریخ، فقط دو روز زمان برده باشد؟

اگر گمان میدارید عقایدتون موروثی نیس بسیار خب پس این تلنگری‌ست برای شما!
همچنین درصورتی که علاقه‌من به کلیپهای نجومی هسید میتوانید بنگرید به وسعت جهان را دریابید ۲ و وسعت جهان را دریابید درضم موزیکاشونم فوق‌العاده‌س!🤤

در حین دیدن اونام میتوانید بیاندیشید که آیا عقلانی‌ست اینهمه گستره‌ی گیتی فقط بران انسان در کره‌ی زمینی خلق شده باشد که درمقابل الباقی اجرام آسمانی، گوز هم حساب نمیشود؟ نتیجه‌گیری با خودتان!
(آیه ۱۲ سوره نحل / حدیث قدسی: «همه چیز را برای تو آفریدم و تو را برای خودم» / آیه ۵۶ سوره ذاریات)

⚠️ پس‌نوشت: از فحش و بد و بیراه به مسلمانان در این تاپیک خودداری کنید!

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-09-18 19:30:22 +0430 +0430

نتیجه ای که از این تاپیک میگیریم:

عظمت کسشعر فراتر از جهان هستیست!! زیرا بشر به آن بیشتر باور دارد!

2021-09-18 19:32:29 +0430 +0430

الله رو دست کم نگیر، یه کارایی میکنه به عقل جن هم نمیرسه 🤣🤣🤣🤣

2 ❤️

2021-09-18 19:41:10 +0430 +0430

عالی بود 👌👌👌👌👌

4 ❤️

2021-09-18 19:41:43 +0430 +0430

↩ هاینریش

درست همچون اینست که بگویند:«ساخت برج میلاد دو ماه و ساخت توالت آن چهار سال طول کشید».
توآلتش؟ شایدم باید گف ساخت ریگِ یکی از کاشیهای توآلتش.

↩ shahx-1

نتیجه ای که از این تاپیک میگیریم: عظمت کسشعر فراتر از جهان هستیست!! زیرا بشر به آن بیشتر باور دارد!
انیشتینم بدبخ میگف: «دو چیز انتها ندارد، یکی گستره‌ی گیتی و دیگری حماقت بشر.» توی اولی البته شک داشت بزرگوار ولی دومی رو نع!

8 ❤️

2021-09-18 21:27:49 +0430 +0430

تازه تو آیه ۱۲ همون سوره فصلت گفته تمام این ستاره های ریز و درشتی که تو این کلیپ هم دیده میشن به این دلیل آفریدیم که مثه آباژور شبای شما رو روشن کنن 😀

4 ❤️

2021-09-18 21:36:47 +0430 +0430

↩ اسکلت حشری
ناپلئون گفته" آن چیز که انتها ندارد خریت(حماقت) است"

انیشتین گفته " فقط دو چیز قطعیست یکی جهان هستی دومی حماقت بشر! و من به وجود جهان شک دارم!!" یعنی جهانی که دارم توش زندگی میکنم هم به اندازه حماقت بشر واقعی نیست!!!

… گفته " چرا قیمه ها رو میریزین تو ماستا!!" ( وجدانن نپرسید اینو خودمم نمیدونم کی گفته!!) 😀

2 ❤️

2021-09-18 22:34:53 +0430 +0430

من به معنای واقعی عاشق این کلیپم
هر وقت خیلی احساس کردم بزرگم یا خیلی احساس کردم کوچیکم یا خیلی استرس داشتم این کلیپو میبینم حالم خوب میشه اخه ما چس مثقال ذره هم نیستیم تو این دنیا چرا اینقد ادعا داریم (کاملا از بحث اصلی دور شدم 😬)
در اخر به هزار روش حرف بیربط از قران در اومد هنوز خجالت نکیشیدین این حرفای ضد و نقیض رو به اونی که نمیدونم چیه (خدا)نسبت میدین

3 ❤️

2021-09-18 22:45:08 +0430 +0430

↩ Arrow11

تازه تو آیه ۱۲ همون سوره فصلت گفته تمام این ستاره های ریز و درشتی که تو این کلیپ هم دیده میشن به این دلیل آفریدیم که مثه آباژور شبای شما رو روشن کنن 😀
اتفاقاً تاپیکو دو بخش کرده بودم و به همینم پرداختم به اضافه‌ی:

• حدیث قدسی «يَابنَ آدَمَ ، خَلَقتُ الأَشياءَ لِأَجلِك وخَلَقتُكَ لِأَجلي» (ای آدمیزاد! همه چیز را برای تو آفریدم و تو را برای خودم!)
  • و آیه ۵۶ سوره ذاریات: «وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالاِْنسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُونِ» (من جنّ و انس را نیافریدم جز براى اینکه عبادتم کنند)

و این پرسش که آفریدگار اینهمه عظمتی که در کلیپها دیده میشود به راستی چه نیازی به خایمالی‌های مشتی جن و انس روی کره‌ی زمین دارد؟

ولی دیگه مراعات گشادی شهوانیون رو کردم و گذاشتمش برای یه تاپیک دیگه! خخخ

3 ❤️

2021-09-18 22:47:35 +0430 +0430

↩ shahx-1

ناپلئون گفته" آن چیز که انتها ندارد خریت(حماقت) است"
انیشتین گفته " فقط دو چیز قطعیست یکی جهان هستی دومی حماقت بشر! و من به وجود جهان شک دارم!!" یعنی جهانی که دارم توش زندگی میکنم هم به اندازه حماقت بشر واقعی نیست!!!
… گفته " چرا قیمه ها رو میریزین تو ماستا!!" ( وجدانن نپرسید اینو خودمم نمیدونم کی گفته!!) 😀

بعید میدونم، جمله اگه اون بود معنی نمیداد چون حماقت بشر هم جزئی از همون جهان محسوب میشود.
infinite = بی‌انتها، نامحدود، بی‌نهایت
جمله آخری رم بزرگوار حمید لولایی فرموده...

3 ❤️

2021-09-18 22:51:49 +0430 +0430

کلیپ‌هارو قبلا دیدم واقعا ادم رو به فکر فرو مییره، تاپیک جالبی بود ممنون⚘❤

2 ❤️

2021-09-18 23:09:11 +0430 +0430

↩ Annabelle

من به معنای واقعی عاشق این کلیپم
هر وقت خیلی احساس کردم بزرگم یا خیلی احساس کردم کوچیکم یا خیلی استرس داشتم این کلیپو میبینم حالم خوب میشه اخه ما چس مثقال ذره هم نیستیم تو این دنیا چرا اینقد ادعا داریم (کاملا از بحث اصلی دور شدم 😬)
در اخر به هزار روش حرف بیربط از قران در اومد هنوز خجالت نکیشیدین این حرفای ضد و نقیض رو به اونی که نمیدونم چیه (خدا)نسبت میدین
بعله تموم دغدغه‌های زندگی شخصی ما رو این کلیپها هیچ و پوچ میکند به راستی! از بحث تاپیک دور نبود.
ولی این آخر رو نفمیدم منظورت چیست. ما خجالت بکشیم که چرا از قرآن حرف بیربط دراوردیم یا اون که این حرفا رو تو قرآن جاساز کرده و به خدا نسبت داده باید خجالت بکشد؟ خخخ

2 ❤️

2021-09-18 23:21:42 +0430 +0430

↩ اسکلت حشری
اینکه شما از قران حرف بی ربط در میارید بخاطر اینه که قران توش حرف بیربط زیاده و مقصر شما نیستید ، روی صحبتم با کسانی بود که میگن قران کلام خداست اونا باید خجالت بکشن که خالق رو در حد این صحبت ها کوچیک میکنن و احمق جلوه میدن

2 ❤️

2021-09-18 23:23:09 +0430 +0430

↩ Annabelle

اینکه شما از قران حرف بی ربط در میارید بخاطره اینه که قران توش حرف بیربط زیاده و مقصر شما نیستید ، روی صحبتم با کسانی بود که میگن قران کلام خداست اونا باید خجالت بکشن که خالق رو در حد این صحبت ها کوچیک میکنن و احمق جلوه میدن
*بخاطرِ
درست فرمودی… البته اگر خالقی در کار باشد!

2 ❤️

2021-09-18 23:28:49 +0430 +0430

↩ اسکلت حشری
بله دقیقا ما نمیتونیم راجع به این موضوع که خالقی وجود داره یا نه مطمئن باشیم ولی خیلی چیزها هست که ما ازشون بی اطلاع هستیم به نظر من در حال حاضر هر کسی میتونه بر اساس دیدگاه خودش نظریه ای که باهاش راحت تر رو داشته باشه و به هیچکدوم خرده ای نیست

2 ❤️

2021-09-18 23:32:39 +0430 +0430

↩ Annabelle

بله دقیقا ما نمیتونیم راجع به این موضوع که خالقی وجود داره یا نه مطمئن باشیم ولی خیلی چیزها هست که ما ازشون بی اطلاع هستیم به نظر من در حال حاضر هر کسی میتونه بر اساس دیدگاه خودش نظریه ای که باهاش راحت تر رو داشته باشه و به هیچکدوم خرده ای نیست
اینم میتواند موضوع تاپیک بعدی باشد اگر گشادی امون دهد…
ما از خیلی چیزا بی‌اطلاع هسیم و علم هنو درموردش به نتیجه نرسیده ولی پر کردن این حفره‌ها به صورت دلبخواهی بحثی جداس.
بنگرید به ← «خدای حفره‌ها»

1 ❤️

2021-09-18 23:41:54 +0430 +0430

↩ اسکلت حشری
وقتی چیزی اثبات بشه راحت میشه دربارش اظهار نظر کرد ولی تا اون زمان تخیلات انسانها خودش کمک کننده به علم هست و باعث خلاقیت میشه ، اتفاقا با موضوعی که در خدای حفره گفته شده بود موافقم ، خودم قصد داشتم تایپیکی تحت عنوان "دین و خدا یا علم " بزنم
ولی چون هنوز به تمام جوانبش فکر نکردم و با خودم استدلالشون نکردم به تعویق انداختمش

1 ❤️

2021-09-18 23:47:30 +0430 +0430

↩ Annabelle

وقتی چیزی اثبات بشه راحت میشه دربارش اظهار نظر کرد ولی تا اون زمان تخیلات انسانها خودش کمک کننده به علم هست و باعث خلاقیت میشه ، اتفاقا با موضوعی که در خدای حفره گفته شده بود موافقم ، خودم قصد داشتم تایپیکی تحت عنوان "دین و خدا یا علم " بزنم
ولی چون هنوز به تمام جوانبش فکر نکردم و با خودم استدلالشون نکردم به تعویق انداختمش
آره تخیلات انسان تا وختی به بهانه خلاقیت باشد و نهایتاً در حد فیلمای هالیوودی و جریانات هنری و سرگرمی تموم شود خوبه ولی اگر زیادی جدی گرفته شد دیگه نه فقط کمک‌کننده به علم نیس، بلکه مانع علم و خرد و عقل و شعور و… نیز خواهد شد. مث اراجیف جن و روح و فرازمینیای باستانی و چمیدونم کتاب رستاخیز مردگان و مشتی خزعبلات دیگر که خیلیا بهش باور دارن.

2 ❤️

2021-09-18 23:50:33 +0430 +0430

چه عجبببببببب ! هیچ خایه مالی نیومد زر زر کنه در جواب
یه نکته هم من اضافه کنم قبلنم تو تاپیکای هاینریش هم گفته بودم : جاکش ِ متعال مگه کارش «کن فیکون» نبود چرا انقدر طول کشیده 😂

2 ❤️

2021-09-19 10:27:28 +0430 +0430

نیچه حرف قشنگی میزنه:«سال ها طول کشید تا انسان ساخته دست خودش را نپرستد (بت) و اینک هزاران سال طول خواهد کشید ک نباید ساخته ذهن خودش را بپرستد(خدا).»
مسئله خدام مث خیلی چیزای دیگ در طول تاریخ دستخوش تغییر شده و تکامل پیدا کرده، جالب اینجاس قدیما خدای زئوس و خدایان یونان باستانو قبول داشتن بعدا شد خدای یگانه الانم ک میگن یه انرژی هست ت قالب قانون جذب ک شعور داره ال میکنه بل میکنه ک بیشترم ت قشر به اصلاح جوون و تحصیل کردمون رواج داره ، خلاصه حماقتم تکامل پیدا می‌کنه.

فقط این موضو رو نمی‌فهمم ک چرا اصن باید بحث یه خالق یا یه موجودی ک بالاتر از ماس رو پیش بکشن.

3 ❤️

2021-09-19 14:42:19 +0430 +0430

همه چی از همون گوز بزرگ آقای الهی شروع شد که بهش میگن “بیگ بنگ” 😂
شایدم بادگلو بوده 😂

2 ❤️

2021-09-19 15:01:02 +0430 +0430

↩ Annabelle
هرچند من زیاد تو این زمینه تخصصی ندارم ولی جا داره بگم … در بسیاری از موارد بین دین و علم تناقض وجود داره و این به دلیل اشتباه بودن قرآن نیست بلکه به خاطر ضعف علمه . برید ببینید چقدر موضوع متفاوت در قرآن بحث شده که ابتدا باهاش مخالفت کردن بعد از چندین سال وقتی علم پیشرفت کرد تازه فهمیدن که ای بابا قرآن درست میگفته . کلی دانشمند دور هم جمع شدن که از قرآن اشتباه در بیارن ولی نتونستن چون قرآن کامل ترین کتاب و بی نقص ترینه . یکسری ابهامات هم که وجود داره بدلیل کامل نیودن علم در اون زمینه است . انسان هنوز نتونسته به صورت کامل از مغزش استفاده کنه . اون همه دانشمند مخالف دین اومدن نتونستن قرآنو نقض کنن بعد شما یه دفعه میزنی کمر قرآنو میشکنی … در آخر هم جا داره از تمام کسایی که اومدن و مسلمان هارو احمق خطاب کردن تشکر کنم … خیلی ممنون که به دین بقیه توهین میکنید … لا اکراه فی الدین … ما به دین خودمون و شما هم به دین خودتون ولی نیازی به توهین به مقدسات بقیه نیست … هرکس به هرچیزی که داره خوشحاله ممکنه ما پرستش خدا و عمل به دستوراتش رو به بقیه چیزا ترجیح بدیم و شما یه چیز دیگه رو … پس لطفا به مقدسات بقیه توهین نکنید … ممنون 🙏🌹

1 ❤️

2021-09-19 15:54:37 +0430 +0430

↩ هاینریش
دوست عزیز من به شما توهینی کردم ؟
من نگفتم علم بده نگفتم علم به دردی نمیخوره … گفتم هنوز کامل نیست پس ربطی به استفاده از تکنولوژی نداره اطفا از این به بعد قشنگ بخون چی نوشتم بعد بیا نظر بده
تازه همه مسلمونا رو چرا به یه چشم میبینید ؟ من خودم مسلمانم ولی به اسلامی که این آخوندا بهمون عرضه میکنن اعتقادی ندارم چون بعضی جاها درش افراط شده ولی قرآن سرجاشه و کاملترین کتاب

0 ❤️

2021-09-19 16:10:05 +0430 +0430

↩ هاینریش
تاپیک رو دیدم … و میخوام به یه مورد اشاره کنم : همونطور که من از یه آخوندی که تمام زندگیشو وقف یادگیری دین کرده بیشتر درباره دین نمیدونم و نمیتونم بگم من از اونا بیشتر بلدم ، شما هم مسلما از دانشمندایی که تمام تلاششون رو کردن تا از قرآن خطایی دربیارن و نتونستن بیشتر نمیدونید که میاید میگید قرآن تحریف شده و آیاتش ضد هم هستن و تناقض با علم دارن
درباره آیات رجم هم خیر اطلاعی ندارم وقتی مطالعه کردم دربارشون بحث میکنیم

0 ❤️

2021-09-19 16:20:45 +0430 +0430

↩ هاینریش
ایشالا که از ویکی پدیا مطالبش رو برنداشته باشی … منتظر مقاله معتبرم

0 ❤️

2021-09-19 16:30:56 +0430 +0430

↩ snsfrnjd2
دوست عزیز ، مسلمان گل ، شما فقط یسری ادعا کردی ، گفتی قرآن پیش بینی کرده بعدها علم به حرف قرآن رسیده بدون اینکه حتی مثالی یا استدلالی بیان کنی. پس صرفا حرفات نظر شخصیه و منطقی توش نیس البته ناگفته نمونه همون یسری مذخرفاتی ک گفتن قرآن پیش بینی کرده از جمله مورچه ای ک از شیشه ساخته شده و … همشون از بیخ کسشر به حساب میان. مسلمونا میمونن تا یه کشف علمی اتفاق بیفته بعدا میگن اوه یس اینو قران قبلا گفته ، خب چرا قبل اینکه اون علم کشف بشه اینو متوجه نشده بودن؟؟؟ چرا باید خیلی مشکوکانه و ریزو مبهم ب مسائل علمی اشاره کنه؟ چرا خیلی صریحو واضح حرفشو نزده ک انقدم اختلاف پیش نیاد؟ همینا خودش گویای ناقص بودن قرآنه و این از کوته‌فکری و تعصب شماس ک بدون چون‌و‌چرا قرآنو قبول داری.

بعدم کی گفته حتما باید دانشمند باشی تا تناقضای قرآنو متوجه بشی؟ ت هنوز نفهمیدی دلیل نمی‌شه بقیم نفهمن. اینم صرفا نظر خودته…

درضم ناقص بودن علم دلیل بر کامل بودن قرآن نیس.

بحث دراز است و کون ما گشاد و ت هم زیادی پرت ، فقط دیدم داری رگباری کامنت میذاری گفتم یه جوابی بهت بدم.

3 ❤️

2021-09-19 16:36:56 +0430 +0430

↩ snsfrnjd2

همونطور که من از یه آخوندی که تمام زندگیشو وقف یادگیری دین کرده بیشتر درباره دین نمیدونم و نمیتونم بگم من از اونا بیشتر بلدم ، شما هم مسلما از دانشمندایی که تمام تلاششون رو کردن تا از قرآن خطایی دربیارن و نتونستن بیشتر نمیدونید که میاید میگید قرآن تحریف شده و آیاتش ضد هم هستن و تناقض با علم دارن
به نظرم شما خودت در بهترین حالت ممکن جواب خودتو دادی و زحمت منم کم‌ کردی: اگه بلخره اینو میپذیری که از آخوندها که تموم زندگیشونو وخف یادگیری دین کردن، نمیتونی بهتر دین اسلامو بشناسی، پس دیگه حق نداری بگی این اسلامی که آخوندها سالهاس اجرا میکنن و نتیجه‌ای چنین داده اسلام واقعی نیس و درنهایت این یجورایی تف سربالا بود به خودت. چون آخوندا با این درجه از شناخت اسلام فقط گند زدن به جهان و بس. تجربه هزار و چارصد ساله ثابت میکند هیچ آخوندی تالا موجب پیشرف نشده که خدمتی ماندگار به جهان بشریت کند و برعکس فقط موجب جنایت و فقر و فلاکت شده پس ذات اسلام در اینجا به حد کافی روشن میشود!
درضم کودوم دانشمندا؟ هیچ دانشمندی اونقد بیکار نیس که بشینه از قرآن خطا دربیاره چرا که علم روی این چیزا وخ تلف نمیکند. بفرما یه نمونه با منبع موثق برا ما مثال بیار که دانشمندا چنین کاری کردن.

2 ❤️

2021-09-19 16:46:14 +0430 +0430

↩ black_panther
شما کون گشادی و حوصله ات نمیکشه دستتو از دور کیرت برداری بری یه سرچ بکنی دیگه به ما مربوط نیست
شما هم که فقط ادعا میکنی … میگی مورچه از شیشه است و این کسشعره خب آیا جایی گفته شده کسشعره ؟ مگه تو واسه من سند و مدرک رو کردی که کسشعر بودنش رو باور کنم ؟ تو هم که فقط داری نظر شخصیت رو مینویسی
تازه قرآن کتاب هدایته نه دانشنامه علمی دلیلی نداره که بیاد هر موضوعی رو با فرمول های ریاضی و فیزیک به اثبات برسونه … داننشمند میاد درباره یه موضوعی تحقیق میکنه یا اصلا یه موضوعی تو قرآن چشمش رو میگیره میره درباره اش تحقیق میکنه … بعد میبینه که اره اینو ۱۴۰۰ سال پیش قرآن هم گفته هرچند به صورت نکات ریز نقش مسلمونا اینجا چیه دقیقا ؟
اگه بیاد همه چیز رو واضح توضیح بده که همه ما میبینیم ای دل غافل قرآن همه چیو گفته و راست هم گفته پس این دین درستیه بریم سراغش اینطوری که همه ۸ میلیارد مردم جهان مسلمون میشن که … پس اراده و اختیار کو ؟
در ضمن … همونطور که ناقص بودن علم دلیلی بر کامل بودن قرآن نیست … ناقص بودنش هم دلیلی بر کامل نبودن قرآن نیست دوست عزیز

0 ❤️

2021-09-19 16:52:53 +0430 +0430

↩ snsfrnjd2

شما کون گشادی و حوصله ات نمیکشه دستتو از دور کیرت برداری بری یه سرچ بکنی دیگه به ما مربوط نیست
شما هم که فقط ادعا میکنی … میگی مورچه از شیشه است و این کسشعره خب آیا جایی گفته شده کسشعره ؟ مگه تو واسه من سند و مدرک رو کردی که کسشعر بودنش رو باور کنم ؟ تو هم که فقط داری نظر شخصیت رو مینویسی
خخخ الان گیر کار جنابالی روی همون مورچه و شیشه‌س؟

بفرما:

متن شایعه
«کشف یک اشتباه در قرآن!
تعدادی از دانشمندان جمع شدند تا با تحقیق در متن قرآن ؛ خطا و اشتباهی در آن بیابند و به این ترتیب قرآن را رد کنند!!! … لذا بسیار در متن قرآن و کلمات آن دقت کردند تا اینکه به این آیه رسیدند که در مورد داستان حضرت سلیمان است که وقتی مورچه ای لشکر حضرت سلیمان را میبیند به سایر مورچه ها میگوید :پناه بگیرید تا لشکر سلیمان شما را خرد نکنند (لایحطمنکم) در حالی که: این کلمه در زبان عربی فقط در مورد خرد شدن شیشه به کار میرود اما مورچه ها آن را درباره ی خود بکار برده اند.!!! پس این اشکالی است که میتوان به متن قرآن گرفت !!! بعد از آن یک دانشمند استرالیایی در تحقیقات علمی خود کشف کرد که:بیش از ۷۵ درصد از غشای خارجی بدن مورچه ها را شیشه تشکیل میدهد و با کشف این معجزه ی قرآن بلافاصله به اسلام ایمان آورد و مسلمان شدنش را اعلام نمود. لا اله الا اله الملک الحق المبین. انتشاردهید به افتخار قرآن!
»

پاسخ شایعه

با وجود بررسی منابع گوناگون، اثری از تحقیقات یک دانشمند استرالیایی در این رابطه و متعاقب آن اسلام آوردنش، یافت نشد و این یک ادعای کذب و ساختگی می باشد.

کلمه «لایَحْطِمَنَّکُمْ» با ریشه «یَحْطِمَ: شکستن»، در سوره نمل آیه ۱۸، به معنی "پایمال نکنند، له نکنند” استفاده شده است. این فعل در صرف و نحو عربی کاربردهای فراوان دارد و فقط برای شکستن شیشه استفاده نمی‌شود. مثال‌های فراوانی از کاربرد این فعل در شرایط دیگر موجود است.

مورچه‌ها از شاخه بندپایان و از رده حشرات هستند که اسکلت داخلی ندارند و بدن آن ها توسط اسکلت خارجی محافظت می‌شود. اسکلت خارجی بندپایان از پلیمرهایی به نام «کیتین» در زمینه‌ای از ماده‌ای سیلک مانند و نوعی پروتئین به نام «رزیلین» و همچنین ترکیباتی مانند کربنات کلسیم ساخته شده است.

شباهت دادن ترکیبات اسکلت خارجی حشرات با شیشه اشتباه است. چرا که مواد اصلی تشکیل دهنده شیشه، سه ماده کربنات دو سود، سنگ آهک و سیلیس می‌باشند.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، ساخت و پرداخت و انتشار وسیع این موارد به اسم اسلام و قرآن، که اکثرا سندیت تاریخی و علمی ندارد و بعد از مدتی با دلایل محکم علمی و اسناد معتبر تکذیب می شود، در راستای ایجاد نوعی سرخوردگی در مخاطبین آنها انجام می پذیرد.

4 ❤️

2021-09-19 17:00:47 +0430 +0430

↩ اسکلت حشری
از کدوم سایت برداشتی ؟ منبع رو هم زیرش بنویس

0 ❤️

2021-09-19 17:03:37 +0430 +0430

↩ snsfrnjd2

تازه قرآن کتاب هدایته نه دانشنامه علمی دلیلی نداره که بیاد هر موضوعی رو با فرمول های ریاضی و فیزیک به اثبات برسونه … داننشمند میاد درباره یه موضوعی تحقیق میکنه یا اصلا یه موضوعی تو قرآن چشمش رو میگیره میره درباره اش تحقیق میکنه … بعد میبینه که اره اینو ۱۴۰۰ سال پیش قرآن هم گفته هرچند به صورت نکات ریز نقش مسلمونا اینجا چیه دقیقا ؟
اگه بیاد همه چیز رو واضح توضیح بده که همه ما میبینیم ای دل غافل قرآن همه چیو گفته و راست هم گفته پس این دین درستیه بریم سراغش اینطوری که همه ۸ میلیارد مردم جهان مسلمون میشن که … پس اراده و اختیار کو ؟
در ضمن … همونطور که ناقص بودن علم دلیلی بر کامل بودن قرآن نیست … ناقص بودنش هم دلیلی بر کامل نبودن قرآن نیست دوست عزیز
درمورد مابقی حرفت نیز کنجکاوم ازت اینو بپرسم:
آیا کلیپ‌هایی که گذاشتم رو اصن دیدی؟ به بزرگی و عظمت جهانی که توسط علم تا الان کشف شده پی بردی؟ بعد با این اوصاف فک میکنی خالق این جهان توی قرآن برای انسان همه چیو گفته ولی از ترس این که اسپویل نشود رمزی حرف زده؟ ولی به جاش از خوابیدن محمد با زنا و بساط عیش و نوش و بِکِشی برای ایشون دیگه رمز رو بیخیال شده و به وضوح سخن به میان اورده؟ در این راستا بنگر به پروردگار جهان یا بِکِشِ پیامبر اسلام؟!

1 ❤️

2021-09-19 17:05:29 +0430 +0430

↩ هاینریش
من منظورم بخش اولش نبود … اون بخشی رو گفتم که درباره شایعه بودن این خبره

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «