مژده های قرآن به همجنسگراها

1395/03/10

آیه 24 سوره طور:
ویطوف علیهم غلمان لهم کانهم لولو مکنون.
ترجمه:
و پسرانی مانند مروارید دست نخورده (مروارید درون صدف) گردشان می گردند.

آیه 17 سوره واقعه:
یطوف علیهم ولدن مخلدون.
ترجمه:
و پسرانی زیبا که زیبایی و جوانیشان همیشگی است گرد آنها به خدمت میگردند.

آیه 19 سوره انسان:
و یطوف علیهم ولدن مخلدون اذا رایتهم حسبتهم لولو منثورا.
ترجمه:
و گرداگرد آن بهشتیان پسرانی زیبا که تا ابد نوجوان و زیبا هستند به خدمت میگردند که در آنها چو بنگری گمان بری که مروارید
افشانده اند.

به نظر شما با توجه به ترجمه آیات که از کتاب قرآن ترجمه مهدی الهی قمشه ای گردآوری شده چه برداشتی میتوان کرد؟

اگر خدا میخواهد برای بهشتیان خدمتکار بگذارد چه اجبار و چه الزامی است که این خدمتکاران حتما باید پسران خوشگل نوجوان و جوان باشند و خوشگلی و جوانی آنها ابدی باشد و همچون مروارید درون صدف بکر و دست نخورده باشند؟

آیا این گونه آیات با این مفاهیم فکر و ذهن انسان رو به سمت همجنسگرایی و بچه بازی نمیکشاند؟

10239 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-05-30 16:30:47 +0430 +0430
نقل از: peymankharkir3 به نکته خوبی اشاره کردی .واژه غلام هم دقیقا به همین معناست .اعراب بسیاری از نوجوانان ایرانی رو به بردگی گرفتن .سکس با غلام هم گی حساب می شه . قرآن هم گی رو حروم کرده .خود پیامبر هم گی بوده پس .تکلیف چیه

هیچی تکلیف روشنه گی بودن از نظر اسلام نمیتونه حرام باشه

2 ❤️

2016-05-30 16:36:34 +0430 +0430

بابا تو هم حالت خوش نیستا

1 ❤️

2016-05-30 16:41:35 +0430 +0430
نقل از: WWAQ بابا تو هم حالت خوش نیستا

یعنی چی؟ چرا؟

2 ❤️

2016-05-31 19:10:18 +0430 +0430
2 ❤️

2016-05-31 19:18:27 +0430 +0430

همجنس گرا، بچه باز نیست
لطفا عنوان تاپیک رو عوض کنید و بذارید "ایات بچه بازی قران "
این تاپیک توهین به همجنس گرایان است

2 ❤️

2016-05-31 19:34:22 +0430 +0430

کس خواهر و مادرت کیرم_ اومدی بخشی از آیه ها رو اینجا گذاشتی که مثلا چی؟؟؟؟ من نه نماز میخونم. نه قران_ ولی واقعیت اینه پسران زیبا برای بانوان پاکدمنه نه همجنسگرایان_ همچنین حوریان زیبا هم برای مردان پاکدامن _ کیرم کس مادر و خواهرت _ بی پدر و مادر_ زنا زاده

5 ❤️

2016-05-31 19:48:22 +0430 +0430
نقل از: behi1111 کس خواهر و مادرت کیرم_ اومدی بخشی از آیه ها رو اینجا گذاشتی که مثلا چی؟؟؟؟ من نه نماز میخونم. نه قران_ ولی واقعیت اینه پسران زیبا برای بانوان پاکدمنه نه همجنسگرایان_ همچنین حوریان زیبا هم برای مردان پاکدامن _ کیرم کس مادر و خواهرت _ بی پدر و مادر_ زنا زاده

حالا محمد یه کوسی گفته شما چرا خودت رو پاره می کنی

1 ❤️

2016-05-31 20:22:04 +0430 +0430
نقل از: behi1111 کس خواهر و مادرت کیرم_ اومدی بخشی از آیه ها رو اینجا گذاشتی که مثلا چی؟؟؟؟ من نه نماز میخونم. نه قران_ ولی واقعیت اینه پسران زیبا برای بانوان پاکدمنه نه همجنسگرایان_ همچنین حوریان زیبا هم برای مردان پاکدامن _ کیرم کس مادر و خواهرت _ بی پدر و مادر_ زنا زاده

من بسیجی نیستم ولی از تخمای رهبرم دفاع میکنم!من نماز نمیخونم ولی از کون رسول الله دفاع میکنم!من نماز نمیخونم و مذهبی نیستم ولی حق نداری به دینم توهین کنی!
از آدمای روانی ای مثل تو زیاد این کسشعرات رو شنیدم

1 ❤️

2016-06-01 07:26:53 +0430 +0430

اگه به اندازه ی هسته میتوکندری سلول جانداران مغز داشته باشی تو آیه ها گفته " یطوف علیهم " ضمیر " هم " برمیگرده به جنس مذکر یا نر … یعنی پسران خوشگل و نوجوان و جوان گرد مردان میگردند…یعنی مال مردانند…متاسفم برای اسلام که همچین پیروان بی مغزی داره که مسلمان نیست و قرآن و نخونده اومده دفاع میکنه…خوبه خوبه ادامه بدین …خوشم میاد شما بی مغزا پیرو دین اسلام هستین

4 ❤️

2016-06-01 08:09:29 +0430 +0430

کثافت توازقرآن چی میدونی که نظر میدی

0 ❤️

2016-06-01 08:17:11 +0430 +0430
نقل از: feri8067 کثافت توازقرآن چی میدونی که نظر میدی

اگه راست میگی جواب بده

3 ❤️

2016-06-03 17:03:35 +0430 +0430
2 ❤️

2016-06-03 17:46:08 +0430 +0430

سلام به همه:

متن واقعی ، خودتون قضاوت کنید.

24 سوره طور :

وَ يَطُوفُ عَلَيْهِمْ غِلْمانٌ لَهُمْ کَأَنَّهُمْ لُؤْلُؤٌ مَکْنُونٌ

تفسیر المیزان - خلاصه
(ویطوف علیهم غلمان لهم کانهم لؤلؤ مکنون ): (و غلامان بهشتی که همچون مروارید پوشیده و دست نخورده هستند، پیرامونشان در گردشند)در اینجا به ذکر برخی از نعمات و تمتعات اهل بهشت می پردازد، می فرماید: ما اهل بهشت را از هر میوه و گوشتی که مایل باشند، بطور مستمر و پی درپی ، روزی می دهیم وایشان کاسه های شراب را به یکدیگر تعارف کرده و دست به دست می گردانند شرابی که مانند شراب دنیا نیست ، که مستی و گناه داشته باشد.و خدمتگزارانی از غلامان بهشتی پیرامون آنها در گردشند، غلامانی که از شدت زیبایی و حسن و صفا مانند مرواریدی هستند که از ترس دستبرد اجانب آن را در گنجینه مخفی می کنند.

آیه 17 سوره واقعه :

يَطُوفُ عَلَيْهِمْ وِلْدانٌ مُخَلَّدُونَ

تفسیر المیزان - خلاصه
(یطوف علیهم ولدان مخلدون ):(و غلامان بهشتی جاوید یا حلقه به گوش پروانه وار به خدمت ایشان مشغولند).

19 سوره انسان :

وَ يَطُوفُ عَلَيْهِمْ وِلْدانٌ مُخَلَّدُونَ إِذا رَأَيْتَهُمْ حَسِبْتَهُمْ لُؤْلُؤاً مَنْثُوراً

تفسیر المیزان - خلاصه
(و یطوف علیهم ولدان مخلدون اذا رایتهم حسبتهم لؤلؤا منثورا):(وپسرانی زیبا و جاوید و خوش سیما در اطراف آنها به خدمتند که وقتی در آنها بنگری گمان می کنی که مروارید پراکنده اند)(کأس ):یعنی جام ،(اکواب )یعنی ظرفهای آب که دسته و لوله نداشته باشد .می فرماید: خدام بهشتی با ظرفهای نقره ای و کوزه های بلورین برای اهل بهشت طعام و آب می آورند، کوزه هایی که از شدت صفا و زیبایی مانند نقره هستند و آن ابرارطعام و غذای خود را بر طبق میلشان اندازه گیری می کنند و چیزی از غذا و شرابشان زیاد یا کم نمی آید و یا آن خدام بهشتی ظرفهای غذا و آب را برای ابرار اندازه گیری می کنند به نحوی که چیزی کم یا زیاد نباشد و آن ابرار در بهشت از شرابی که از زنجبیل پاکیزه تر وخوشبوتر است ، سیراب می شوند و در بهشت چشمه مخصوصیت که سلسبیل نامیده می شود و سلسبیل یعنی آبی سبک و لذیذ و برنده .و فرزندان یا غلامانی بهشتی برای خدمتگزاری آنها طواف می کنند، که همیشه طراوت و جوانی و زیبایی دارند و یا غلامان حلقه بگوش (25) در پیرامونشان در طوافند وآنقدر چهره هایشان نورانی است که نور رویشان به روی یکدیگر می تابد، همچنانکه گویی در مجالسی که ایشان خدمت می کنند مروارید و لؤلؤ نثار کرده اند.

اولا : دقیقا کجا اشاره شده به همجنس بازی ؟؟؟

دوما : گفتین : (( این گونه آیات با این مفاهیم فکر و ذهن انسان رو به سمت همجنسگرایی و بچه بازی نمیکشاند؟ )) خب توی همین ایات اومده شراب هم میدن ( نه مثل مال این دنیا که گناه و… از این جور چیزا داره) بیاییم بگیم پس مشروب خوبه؟!

حرف مفت میزنید یکم فکر کنید حداقل شاید دو نفر باورش بشه!

0 ❤️

2016-06-03 17:49:54 +0430 +0430

آقا تو این سایت چجوری میشه تاپیک ارسال کرد؟ ?

0 ❤️

2016-06-03 17:50:54 +0430 +0430
نقل از: x8800 سلام به همه:

متن واقعی ، خودتون قضاوت کنید.

24 سوره طور :

وَ يَطُوفُ عَلَيْهِمْ غِلْمانٌ لَهُمْ کَأَنَّهُمْ لُؤْلُؤٌ مَکْنُونٌ

تفسیر المیزان - خلاصه
(ویطوف علیهم غلمان لهم کانهم لؤلؤ مکنون ): (و غلامان بهشتی که همچون مروارید پوشیده و دست نخورده هستند، پیرامونشان در گردشند)در اینجا به ذکر برخی از نعمات و تمتعات اهل بهشت می پردازد، می فرماید: ما اهل بهشت را از هر میوه و گوشتی که مایل باشند، بطور مستمر و پی درپی ، روزی می دهیم وایشان کاسه های شراب را به یکدیگر تعارف کرده و دست به دست می گردانند شرابی که مانند شراب دنیا نیست ، که مستی و گناه داشته باشد.و خدمتگزارانی از غلامان بهشتی پیرامون آنها در گردشند، غلامانی که از شدت زیبایی و حسن و صفا مانند مرواریدی هستند که از ترس دستبرد اجانب آن را در گنجینه مخفی می کنند.

آیه 17 سوره واقعه :

يَطُوفُ عَلَيْهِمْ وِلْدانٌ مُخَلَّدُونَ

تفسیر المیزان - خلاصه
(یطوف علیهم ولدان مخلدون ):(و غلامان بهشتی جاوید یا حلقه به گوش پروانه وار به خدمت ایشان مشغولند).

19 سوره انسان :

وَ يَطُوفُ عَلَيْهِمْ وِلْدانٌ مُخَلَّدُونَ إِذا رَأَيْتَهُمْ حَسِبْتَهُمْ لُؤْلُؤاً مَنْثُوراً

تفسیر المیزان - خلاصه
(و یطوف علیهم ولدان مخلدون اذا رایتهم حسبتهم لؤلؤا منثورا):(وپسرانی زیبا و جاوید و خوش سیما در اطراف آنها به خدمتند که وقتی در آنها بنگری گمان می کنی که مروارید پراکنده اند)(کأس ):یعنی جام ،(اکواب )یعنی ظرفهای آب که دسته و لوله نداشته باشد .می فرماید: خدام بهشتی با ظرفهای نقره ای و کوزه های بلورین برای اهل بهشت طعام و آب می آورند، کوزه هایی که از شدت صفا و زیبایی مانند نقره هستند و آن ابرارطعام و غذای خود را بر طبق میلشان اندازه گیری می کنند و چیزی از غذا و شرابشان زیاد یا کم نمی آید و یا آن خدام بهشتی ظرفهای غذا و آب را برای ابرار اندازه گیری می کنند به نحوی که چیزی کم یا زیاد نباشد و آن ابرار در بهشت از شرابی که از زنجبیل پاکیزه تر وخوشبوتر است ، سیراب می شوند و در بهشت چشمه مخصوصیت که سلسبیل نامیده می شود و سلسبیل یعنی آبی سبک و لذیذ و برنده .و فرزندان یا غلامانی بهشتی برای خدمتگزاری آنها طواف می کنند، که همیشه طراوت و جوانی و زیبایی دارند و یا غلامان حلقه بگوش (25) در پیرامونشان در طوافند وآنقدر چهره هایشان نورانی است که نور رویشان به روی یکدیگر می تابد، همچنانکه گویی در مجالسی که ایشان خدمت می کنند مروارید و لؤلؤ نثار کرده اند.

اولا : دقیقا کجا اشاره شده به همجنس بازی ؟؟؟

دوما : گفتین : (( این گونه آیات با این مفاهیم فکر و ذهن انسان رو به سمت همجنسگرایی و بچه بازی نمیکشاند؟ )) خب توی همین ایات اومده شراب هم میدن ( نه مثل مال این دنیا که گناه و… از این جور چیزا داره) بیاییم بگیم پس مشروب خوبه؟!

من نمیدونم چه اجباری پسران خوشگل و نوجوان و دست نخورده خدمتکار باشن …اونم گرد مردان نه زنان …اونم بکر و دست نخورده با سوراخ تنگ…
تو خودت قضاوت کن و توهین نکن

3 ❤️

2016-06-03 17:54:30 +0430 +0430
نقل از: abzereshk98 آقا تو این سایت چجوری میشه تاپیک ارسال کرد؟ ?

تاپیک و ایجاد میکنن نه ارسال…برا این کار میری تو صفحه اصلی سایت (خانه) بعد بالای صفحه سایت یه سری گزینه داره شامل داستان…و عکس…و چت و کاربران که یکیش گزینه انجمن …رواون گزینه کلیک کن میری تو انجمن بعد اونجا رو گزینه ایجاد تاپیک جدید کلیک میکنی…قبل ایجاد باید انجمن رو انتخاب کنی …انجمن عکس و فیلم و دین و سیاست و …
موفق باشی

2 ❤️

2016-06-03 18:07:49 +0430 +0430

شما اینو گوگل کن :

آیات قرآن در مورد همجنس بازی

ببین چه حرفای مفتی میزنی!

0 ❤️

2016-06-03 18:10:42 +0430 +0430
x8800:

خب توی همین ایات اومده شراب هم میدن ( نه مثل مال این دنیا که گناه و... از این جور چیزا داره) بیاییم بگیم پس مشروب خوبه؟!

_

گر ما می و معشوق گزیدیم چه باک؟
آخر نه به عاقبت همین خواهد بود؟ (خیام)

گناه دوزخیان «سکس و مشروب» بود و پاداش بهشتیان نیز «سکس و مشروب»! (صادق هدایت)

واضحه کی فکرنکرده داره حرف مفت میزنه ?

1 ❤️

2016-06-03 18:13:33 +0430 +0430

در ضمن من میرم کون میدم، ساک میزنم با اختیار خودمه، کسی اجباری نمیکنه!
دوس دارم میدم کسی ازت خواست تو نده! 🙄 🙄 🙄

0 ❤️

2016-06-03 18:15:09 +0430 +0430
نقل از: اسکلت حشری
x8800:

خب توی همین ایات اومده شراب هم میدن ( نه مثل مال این دنیا که گناه و... از این جور چیزا داره) بیاییم بگیم پس مشروب خوبه؟!

_

همینش جالبه 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

0 ❤️

2016-06-03 18:18:34 +0430 +0430
نقل از: x8800 در ضمن من میرم کون میدم، ساک میزنم با اختیار خودمه، کسی اجباری نمیکنه! دوس دارم میدم کسی ازت خواست تو نده! 🙄 🙄 🙄

_

پس تو یه کونی ساکر هم‌جنس‌باز هسی که داری از قرآن و اسلام دفا میکنی!

دفاع یه گی از اسلام مث دفاع یه یهودی از هیتلر میمونه

1 ❤️

2016-06-03 18:24:52 +0430 +0430
نقل از: x8800 در ضمن من میرم کون میدم، ساک میزنم با اختیار خودمه، کسی اجباری نمیکنه! دوس دارم میدم کسی ازت خواست تو نده! 🙄 🙄 🙄

_

هر چی باشم ، عقل که دارم!

اگه عقل داری پس ضد من حرف نزن!

0 ❤️

2016-06-03 18:27:53 +0430 +0430
نقل از: x8800

_

_

فعلن که خودت داری از چیزی که ضدته دفا میکنی.

میدونی طبق همین اسلام حکم کسائی مث تو چیه؟

1 ❤️

2016-06-03 18:30:45 +0430 +0430

_

_

اره میدونم ، اگه گناهای منو برای تو نوشتن بیا اعتراض کن!

حتما ها بیا ، منتظرتم 🙄

0 ❤️

2016-06-03 19:19:51 +0430 +0430

_

_

حتما ها بیا ، منتظرتم 🙄

قرآنی که داری ازش دفاع میکنی حق زنده بودن و نفس کشیدن رو برای همجنسگراهایی مثل من و تو قایل نیست چه رسد به حقوق دیگه مثل آزادی برابری شغل و …با این دیدگاه قرآن نسبت به تو تعجبم چرا ازش دفاع میکنی؟** برام خیلی جالبه…واقعا چرا از قرآن دفاع میکنی؟ با اینکه تو رو به رسمیت نمیشناسه!**

2 ❤️

2016-06-03 19:49:25 +0430 +0430
x8800:

_

عزیز من شراب به عربی یعنی نوشیدنی،تو مگه علم تفسیر داری که اومدی کلمه شراب رو ویسکی و عرق و…معنی کردی؟؟؟!!!بعدشم هیچ جای قران نیومده که پسران زیبا برای مردان فراهم شده،همونطور که به مردان حوریان بهشتی وعده داده شده به زنان پاکدامن و اهل بهشت هم پسران زیبا وعده داده شده،نمیدونم هدف بعضی ها از این چرندیات چی هس

0 ❤️

2016-06-04 06:11:05 +0430 +0430
نقل از: homayoon23

_

_

حتما ها بیا ، منتظرتم 🙄

قرآنی که داری ازش دفاع میکنی حق زنده بودن و نفس کشیدن رو برای همجنسگراهایی مثل من و تو قایل نیست چه رسد به حقوق دیگه مثل آزادی برابری شغل و …با این دیدگاه قرآن نسبت به تو تعجبم چرا ازش دفاع میکنی؟** برام خیلی جالبه…واقعا چرا از قرآن دفاع میکنی؟ با اینکه تو رو به رسمیت نمیشناسه!**

پس قبول کردی همه ی چیزای که نوشتی منبعی نداره و از خودت در اوردی! و همش چرت و پرته!

حرف من اینجاس که بیخودی وقتت رو صرف دین نکن ، خوشت نمیاد ، نیاد به بقیه ربطی نداره ، بجای این که بیایی بگی دین فلانه ، برو به زندگیت برس ، از دین ضربه دیدی؟ ( از خنگی خودت بوده! ) ، اگه به دین و فلسفه تسلط کافی داشته باشی کسی با دین نمیتونه بهت ضربه بزنه!
من خودم تابع هیچ کدوم از ادیان نیستم ( چون عمرم چقدر هست که بشینم صرف رعایتش کنم! ) ، از قدیم گفتن عیسی به دین خود موسی به دین خود! و هم چنین گفتن اگه دین نداری ازاده باش!
پس بیخودی تو که از فلسفه و ادیان که اطلاعات کمی داری و با مقدار عربی که بلدی داری خودتو علامه نشون میدی ، فقط وقت تلف میکنی! ( منم علامه نیستم ولی خنگ هم نیستم! )

پس ====>>>> کس نگو!

اگه میخوای به دین ضربه بزنی اونم راه داره ، این راهش نیست ، بگردی راه های بهتری هست ( خوندم که میگم! )

دین هم با چند تا تایپیک توی سایتی که همه کیر به دست وایسادن فرقی نمیکنه!

0 ❤️

2016-06-04 18:42:26 +0430 +0430

_

_

حتما ها بیا ، منتظرتم 🙄

پس قبول کردی همه ی چیزای که نوشتی منبعی نداره و از خودت در اوردی! و همش چرت و پرته!

حرف من اینجاس که بیخودی وقتت رو صرف دین نکن ، خوشت نمیاد ، نیاد به بقیه ربطی نداره ، بجای این که بیایی بگی دین فلانه ، برو به زندگیت برس ، از دین ضربه دیدی؟ ( از خنگی خودت بوده! ) ، اگه به دین و فلسفه تسلط کافی داشته باشی کسی با دین نمیتونه بهت ضربه بزنه!
من خودم تابع هیچ کدوم از ادیان نیستم ( چون عمرم چقدر هست که بشینم صرف رعایتش کنم! ) ، از قدیم گفتن عیسی به دین خود موسی به دین خود! و هم چنین گفتن اگه دین نداری ازاده باش!
پس بیخودی تو که از فلسفه و ادیان که اطلاعات کمی داری و با مقدار عربی که بلدی داری خودتو علامه نشون میدی ، فقط وقت تلف میکنی! ( منم علامه نیستم ولی خنگ هم نیستم! )

پس ====>>>> کس نگو!

اگه میخوای به دین ضربه بزنی اونم راه داره ، این راهش نیست ، بگردی راه های بهتری هست ( خوندم که میگم! )

لطفا بی ادب نشو و توهین نکن…کتاب قرآن اونقدر تناقضات فجیع علمی داره و اونقدر دستورات ضد دین و ضد انسانی و به ویژه ضد زن داره که مصداق واقعی یک یاوه نامه است…فکر میکنم همچین یاوه نامه ای خودش بزرگترین ضربه به پیکره دین اسلام …نیازی به ضربه من نیست

2 ❤️

2016-06-05 00:56:03 +0430 +0430

_

_

حتما ها بیا ، منتظرتم 🙄

پس ====>>>> کس نگو!

لطفا بی ادب نشو و توهین نکن…کتاب قرآن اونقدر تناقضات فجیع علمی داره و اونقدر دستورات ضد دین و ضد انسانی و به ویژه ضد زن داره که مصداق واقعی یک یاوه نامه است…فکر میکنم همچین یاوه نامه ای خودش بزرگترین ضربه به پیکره دین اسلام …نیازی به ضربه من نیست

اولا بحثو عوض نکن ( کس هایی که توی پست اولت زدی ! )
دیدی راست میگم بحثو عوض میکنی؟!

دوما اصلا به تو چه قران چه جوریه! اگه دین داری یا نداری به هیشکی مربوط نیست ، از دین خوشت نمیاد؟ به ما چه! اشکال داره؟ به تو چه! همین مشکلایی که در میاری ، همه رو قشنگ بنویس ایمیل کن به یکی از مراکز تفسیر ، دونه دونه میگن کجا ها اشتباه کردی!

سوما تایپیک هات رو دیدم راحت میشه همشون رو قهوه ای کرد ، چرا ، چون خیلی سطحی حرف زدی! ولی کی حال داره بشینه قهوه ایت کنه تو که قهوه ای هستی اومدی این جور تایپیک ها رو میزنی!

چهارما اگه میخوای با من بحث کنی باید مطالعت خیلی زیاد باشه!

پنجما برو به زندگیت برس ، نمیدونم کارت چیه ، اما به قول یه نفر : ( ?Seriously )

بازم حرفی زدی خبر بده!

0 ❤️

2016-06-07 19:17:35 +0430 +0430
نقل از: americanhomoboy بیشعور تو این آیه حرفی از همجنسگرایی نزده فقط گفته این پسرکان خدمتکارند و برای خدمت گرد مسلمونا میگردند تو اینقدر عوضی و آشغال و نجس و بی پدرو مادر هستی این آیه رو اینجوری تفسیر میکنی کثافت عوضی کیرم دهنت تا ته ننه سگ

من این آیه رو اینجوری تفسیر نمیکنم…از وجنات خود آیه این مطلب واضحه عزیز من

1 ❤️

2016-06-25 11:02:18 +0430 +0430

غلام یعنی پسر یعنی اگه خوب باشی تو دنیا پسرانی به تو میده که از هر لحاظ خوب باشن یعنی صبح میر ه سر کار ووقتی میاد خونه نه کسی به اون دست درازی کرده نه پسرت به کسی دست درازی کرده وتا اخر عمر به شما رسیدگی خواهند کرد این است اخرت ،،،، تا به عالم برزخ و روز قیامت برسی مال بعد از این ایاته

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «