نادانی تا کی؟؟؟

1400/01/31

با سلام خدمت دوستان عزیز

در ابتدا می‌خوام به اطلاع شما عزیزان برسونم که این بحث علاوه بر مطالب سیاسی و اجتماعی،دارای یک سری از موضوعات دینی هم هست.پس هر عزیزی که مایل نیست،میتونه از اینجا بره😁

خب بریم سراغ بحث اصلی:
«خیلی از دوستان در حال حاضر میان تاپیک میزنم با موضوعات متفاوت و غیره که بحث هایی از جمله سیاست و دین رو هم درگیر میکنه،منتها بعضی از این افراد(دیگه نمیشه دوستان خطاب کرد)با یک دید کاملا بسته و یک طرفه به این موضوعات نگاه میکنن،که باعث خرابی و فساد بیشتر میشه،پس من یه عنوان عضو کوچکی از این اجتماع تصمیم گرفتم که حرفم رو به طور کامل بزنم»

۱-ببینید جدایی دین از سیاست چیزیه که امروزه خیلی از رٱس کاری ها بهش اعتقاد ندارن،ولی این دلیل نمیشه که ما بهش اعتقاد نداشته باشیم.پس به جای اینکه بیایم شرایط افتضاح امروز جامعه رو به گردن دین بیندازیم،بیاید یه کم فکر کنیم و به جای قطع کردن تنه درخت مریض،علف های هرز رو بکنیم.

۲-نظامی که امروزه بر کشور ایران ما حاکمه،یک نظام دیکتاتوری و اگزیستانسیالیستی که از بعضی قوانین جذب نازی در آلمان زمان جنگ جهانی دوم پیروی میکنه،اما خودشون رو به اصطلاح حکومتی دارای دموکراسی میدونن.

۳-به جای اینکه بیایم دهنمون رو الکی باز کنیم و حرف هایی بزنیم که از لحاظ تاریخی و فرهنگی و…اثبات نشدن،بیایم یکمی به اصل موضوع نگاه بکنیم و بعد دهنمون رو باز کنیم.

۴-برای ادیان،مذاهب و همینطور اعتقاد های دیگران ارزش قائل باشیم،و به اونها احترام بگذاریم تا صلح و دوستی پایدار بشه.

۵-این مسئله رو درک کنیم که اصل دین مهمه،و بقیه مشتقات نمک های اضافه ایه که کمک سرآشپز های نالایق به این دیگ زدن و بیخودی شورش کردن.

۶-حتی اگر لائبک و یا بی دین باشیم و یا حتی خدا رو به نحوه دیگری پرستش کنیم،این یادمون باشه که همه‌ی مذاهب جهان در طی قرن ها و هزاره ها(حتی مذاهب چند خدایی)در آخر به یک خدای واحد و عادل اعتقاد دارن که نماد خوبی هاست،پس این دلیل نمیشه که دیگران رو مسخره و یا به خاطر اعتقاداتشون آزار بدیم.

۷-و مهمترین نکته این که به یاد داشته باشیم که شرایط امروزی که برای مردم ما پیش اومده،همگی با برنامس،به طور مثال به یاد داشته باشیم که انقلاب سال ۵۷ در واقع نقشه پشت پرده کشور هایی بوده که از به قدرت رسیدن یک نظام قادر در خاور میانه به هر نحوی میترسیدن،و مردم ما هم که در اون زمان تازه زیر ساخت های اجتماعی و فرهنگی داشت مهیا میشد از اطلاعات کامل بهره ای نداشتن،به همین دلیل از روی نبود و یا کمبود اطلاعات نظام شاهنشاهی رو بی کفایت دونستن،حالا با آگاهی از این موضوع نیایم به اسم آزادی بیانی و گفتاری،از عقده های درونیمون برای متهم کردن پیامبران و یا رهبران واقعی ملت ها استفاده کنیم.هر چند باید این رو هم اضافه کنم که پیامبران هم،حتی با اینکه به عنوان انسان های پاکی ازشون یاد میشه،واقعا انسان های کاملی نبودن و اشتباهاتی هم مرتکب شدن،مثل موضوع کتاب فرشته های سفید،انان های خاکستری و شیاطین سیاه😉

با تشکر از شما عزیزان🙏🌹🙏🌹🙏

920 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-04-20 11:36:29 +0430 +0430

اعتقادات هرکسی بخودش مربوطه تا وقتی ک نیان اعتقاداتشونو تو چشو چال ما کنن ولی متاسفانه اینطور نیست …

3 ❤️

2021-04-20 11:45:03 +0430 +0430

↩ samanam28
حرف شما کاملا متینه دوست عزیز،منتها منظور من این نبود به قولی اینهایی که این افراد میگن،همون نمک اضافی هستش که شور میکنه

0 ❤️

2021-04-20 12:56:13 +0430 +0430

باشه ما به دیندارها چیزی نمیگیم که مبادا بشکند شیشه نازک حماقتشون
اما دینداران بزنن، بگیرن، بکُشن چون به ظن خود برحق هستن
شما اول به دینداران بگید، زندگی اقلیت ها را بدلیل باور های خودشون به خاک و خون نکشند
بعد لطفا بگید اگه اون امالۀ نهی از منکر و امر به معروف خودتون را تو ماتحت کسی نکنید
بقیه متقابلا جوابتون رو با چوب خشک نمیدن که آزار ببینید.

3 ❤️

2021-04-20 13:28:23 +0430 +0430

خود حضرت علی هم گفته وقتی فقر بیاد،ایمان میره!

کسی دوست نداره به عقایدش توهین شه!ولی خودشم نباید عقایدشو به بقیه تحمیل کنه

1 ❤️

2021-04-20 14:59:29 +0430 +0430

↩ فامیل.دور
کاملا صحیحه منتها من این حرف رو به به ظاهر دیندار ها هم گفتم

0 ❤️

2021-04-20 15:01:29 +0430 +0430

↩ فامیل.دور
ببینید آقایون و خانومهای عزیز من این رو صرفا به کسانی که اعتقاد زیادی ندارن نگفتم!!!
منظورم با افراطی ها هم هست،نه افراط مار پسندیده ایه نه تفریط

0 ❤️

2021-04-20 18:00:16 +0430 +0430

:(

2 ❤️

2021-04-20 18:53:30 +0430 +0430

الان ینی از نظر شما هر کسی دین رو نفی کنه نادان حساب میشه؟
چه تو پست اول چه تو پستهای بعدی نهایت سعیت رو کردی با ادبیات مودبانه چهره موجهی از دیندارها نشون بدی ولی متاسفانه عنوان تاپیکت یه حس دیگه ای به آدم میده
پارادوکسهای عجیبی تا مطالبت هست
دخالت دین در سیاست رو رد کردی که کاملا هم درست هست ولی در نظر نگرفتی در دین اسلام جدایی دین و سیاست تقریبا غیر ممکن هست. چون بنیانگذار دین اسلام از طریق همین دین به حکومت رسید پس وارثانش و مبلغین دینش همیشه حکومت رو حق خودشون خواهند دونست و وقتی مبلغ دینی به قدرت برسه جدایی دین از سیاست غیر ممکن میشه.
مسیحیت اگه تونست این کار رو بکنه یه دلیلش این بود که عیسی هیچوقت دنبال قدرت و پادشاهی نبود.
منظورتو از مشتقات و نمک و … که رد کردی متوجه نشدم، چون مشتقات دین همون مذاهب هستن که فرمودین باید بهش احترام بذاریم
در نهایت عزیز دل برادر، شما به هر دین و مذهب و خدا و پیغمبر که اعتقاد داری به خودت مربوطه و فقط زمانی قابل احترام هست که اعتقادت رو برای خلوت خودت نگه داری و مدام نخوای به منِ نوعی فرو کنی، چون وقتی اینکارو بکنی پس خودت به من اجازه میدی که نقدش کنم
اگه یه ذره فرو کنی مودبانه نقدش میکنم و ا گه بیشتر فرو کنی بهش توهین هم میکنم
به همین سادگی

3 ❤️

2021-05-07 19:36:14 +0430 +0430

↩ Arrow11
واقعا از حرفتون خوشم اومد،شاید دلیل ادبیات من این باشه که من در خانواده ای بزرگ شدم که نه دین رو رد می‌کنه و نه کاملا تایید

1 ❤️

2021-05-07 19:53:03 +0430 +0430

↩ mohammad321
میشه بگی که این حکومت از حکومت دینی چی کم داره که می‌فرمایید دینی نیست؟
حقوق زنان و همجنسگرایان و اقلیت های دینی که نقص میشه.
قرآن که تدریس اش در مدارس واجبه.
انتقاد از دین و حکومت که حکمش مرگه.
این عزیزان همین مونده که چند نفر رو بذارن توی قفس و زنده زنده بسوزوننشون . دیگه میشن اسلام ناب محمدی.

0 ❤️

2021-05-07 20:26:54 +0430 +0430

↩ Snow 80

واقعا از حرفتون خوشم اومد،شاید دلیل ادبیات من این باشه که من در خانواده ای بزرگ شدم که نه دین رو رد می‌کنه و نه کاملا تایید

ممنونم از لطفتون
بله قبول دارم خانواده بیشترین تاثیر رو میتونه رو آدم بذاره ولی آدم خودشم باید برای رسیدن به حقیقت تحقیق کنه 🙏 🌹

1 ❤️

2021-05-08 13:12:33 +0430 +0430

↩ mohammad321
بنده در مورد اسلام تحقیق گسترده نکردم ولی همینقدر میبینم که در کشور های دیگه، چه شیعه و چه سنی ، همه جور ظلم و ادم کشی وجود داره. از عربستان و امارات و عراق بگیر تا اندونزی. حتی مسلمانانی که در المان و فرانسه به دنیا اومدن هم دست به ادم کشی میزنن. نمونه اش در سوئد و فرانسه زیاد دیده میشه.
توی قران گفته دروغ نگین و دینتون رو به بقیه اجبار نکنید ولی هزار جور چیزی گفته که کاملا برعکس اون موارد هست ، نمونه اش هم همین قضیه اجبار دین و جنگ های پیامبر برای ترویج اسلام. اینکه بگی فلان چیز اسلام واقعی نیست یه جور بهانه هست. یکی از دوستان یه تاپیکی زده به اسم قران چیست، حتما به اون مراجعه کنید.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «