نقدی بر (سنت و رسوم در ایران)

1396/02/05

بعضی از مسائل که توی جامعه ی ما نهادینه شده و به اسم رسم و رسوم و سنت میشناسیم از پایه اشتباه ان!

این داستان رو بخونید :

❖●: . ﮔﺮﻭﻫﯽ ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ۵
ﻣﯿﻤﻮﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﻔﺴﯽ ﻗﺮﺍﺭ
ﺩﺍﺩﻧﺪ.
ﺩﺭ ﻭﺳﻂ ﻗﻔﺲ ﯾﮏ ﻧﺮﺩﺑﺎﻥ ﻭ
ﺑﺎﻻﯼ ﻧﺮﺩﺑﺎﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﯼ ﻣﻮﺯ
ﮔﺬﺍﺷﺘﻨﺪ .
ﻫﺮ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﯿﻤﻮﻧﯽ ﺑﺎﻻﯼ
ﻧﺮﺩﺑﺎﻥ ﻣﯽﺭﻓﺖ ﺗﺎ ﻣﻮﺯﻫﺎ ﺭﺍ
ﺑﺮﺩﺍﺭﺩ، ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ
ﺳﺎﯾﺮ ﻣﯿﻤﻮﻥﻫﺎ ﺁﺏ ﺳﺮﺩ
ﻣﯽﭘﺎﺷﯿﺪﻧﺪ .
ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﺪﺗﯽ، ﻫﺮ ﻭﻗﺖ ﮐﻪ
ﻣﯿﻤﻮﻧﯽ ﺑﺎﻻﯼ ﻧﺮﺩﺑﺎﻥ ﻣﯽﺭﻓﺖ
ﺳﺎﯾﺮﯾﻦ ﺍﻭ ﺭﺍ ﮐﺘﮏ ﻣﯽﺯﺩﻧﺪ .
ﻣﺪﺗﯽ ﺑﻌﺪ ﻫﯿﭻ ﻣﯿﻤﻮﻧﯽ
ﻋﻠﯽﺭﻏﻢ ﻭﺳﻮﺳﻪﺍﯼ ﮐﻪ ﺩﺍﺷﺖ
ﺟﺮﺍﺕ ﺑﺎﻻ ﺭﻓﺘﻦ ﺍﺯ ﻧﺮﺩﺑﺎﻥ ﺭﺍ
ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﻧﻤﯽﺩﺍﺩ.
ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ ﮐﻪ
ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﯿﻤﻮﻥﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ
ﺑﺎ ﯾﮏ ﻣﯿﻤﻮﻥ ﺟﺪﯾﺪ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ
ﮐﻨﻨﺪ . ﺍﻭﻟﯿﻦ ﮐﺎﺭﯼ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ
ﻣﯿﻤﻮﻥ ﺟﺪﯾﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩ ﺍﯾﻦ
ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺳﻌﯽ ﮐﺮﺩ ﺗﺎ ﺑﺎﻻﯼ
ﻧﺮﺩﺑﺎﻥ ﺑﺮﻭﺩ، ﮐﻪ ﺑﻼﻓﺎﺻﻠﻪ
ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺎﯾﺮﯾﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﺿﺮﺏ
ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺖ .
ﭘﺲ ﺍﺯ ﭼﻨﺪﺑﺎﺭ ﮐﺘﮏ ﺧﻮﺭﺩﻥ
ﻣﯿﻤﻮﻥ ﺟﺪﯾﺪ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ
ﻧﻤﯽﺩﺍﻧﺴﺖ ﭼﺮﺍ، ﺍﻣﺎ ﯾﺎﺩ ﮔﺮﻓﺖ
ﮐﻪ ﺑﺎﻻﯼ ﻧﺮﺩﺑﺎﻥ ﻧﺮﻭﺩ .
ﻣﯿﻤﻮﻥ ﺩﻭﻣﯽ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﮔﺮﺩﯾﺪ
ﻭ ﻫﻤﺎﻥ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺷﺪ.
ﻣﯿﻤﻮﻥ ﺟﺪﯾﺪ ﺍﻭﻝ ﻫﻢ ﺩﺭ ﮐﺘﮏ
ﺯﺩﻥ ﻣﯿﻤﻮﻥ ﺟﺪﯾﺪ ﺩﻭﻡ ﺷﺮﮐﺖ
ﻣﯿﮑﺮﺩ . ﺳﻮﻣﯿﻦ ﻣﯿﻤﻮﻥ ﻫﻢ
ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺷﺪ ﻭ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻫﻤﺎﻥ
ﺍﺗﻔﺎﻕ ‏( ﮐﺘﮏ ﺧﻮﺭﺩﻥ ‏) ﺗﮑﺮﺍﺭ
ﮔﺮﺩﯾﺪ.
ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﭼﻬﺎﺭﻣﯿﻦ ﻭ
ﭘﻨﺠﻤﯿﻦ ﻣﯿﻤﻮﻥ ﻧﯿﺰ ﻋﻮﺽ
ﺷﺪﻧﺪ.
ﺁﻥ ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﺑﺎﻗﯽ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺑﻮﺩ
ﮔﺮﻭﻫﯽ ﻣﺘﺸﮑﻞ ﺍﺯ ۵ ﻣﯿﻤﻮﻥ
ﺑﻮﺩﻩ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﻫﯿﭻﮔﺎﻩ ﺁﺏ
ﺳﺮﺩﯼ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺁﻥﻫﺎ ﭘﺎﺷﯿﺪﻩ
ﻧﺸﺪﻩ ﺑﻮﺩ، ﻣﯿﻤﻮﻧﯽ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺑﺎﻻﯼ
ﻧﺮﺩﺑﺎﻥ ﻣﯽﺭﻓﺖ ﺭﺍ ﮐﺘﮏ
ﻣﯽﺯﺩﻧﺪ.

ﺍﮔﺮ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﺍﺯ
ﻣﯿﻤﻮﻥﻫﺎ ﺑﭙﺮﺳﻨﺪ ﮐﻪ ﭼﺮﺍ
ﻣﯿﻤﻮﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﻻﯼ ﻧﺮﺩﺑﺎﻥ
ﻣﯽﺭﻭﺩ ﺭﺍ ﮐﺘﮏ ﻣﯽﺯﻧﻨﺪ ﺷﺮﻁ
ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﺑﺴﺖ ﮐﻪ ﺟﻮﺍﺏ ﺁﻥﻫﺎ
ﺍﯾﻦ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ : “ ﻣﻦ ﻧﻤﯽﺩﺍﻧﻢ،
ﺍﯾﻦ ﺭﺳﻢ ﻣﺎﺳﺖ . ﻫﻤﻪ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﻭ
ﻣﯿﮑﻨﻦ”

• ﺍﯾﻦ ﺟﻮﺍﺏ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﺁﺷﻨﺎ
    ﻧﻤﯽﺁﯾﺪ؟ ! ﺍﯾﻦ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺍﺭﺯﺵ
    ﺧﻮﻧﺪﻥ ﺩﺍﺭﻩ !!! ًﺍﯾﻦ ﺟﻐﺮﺍﻓﯿﺎ
    ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻣﯽ ﺑﻮﺩﻥ
    ﺭﺍ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ !!!.. ﺁﺩﻣﻬﺎ
    ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺳﺎﺯﻧﺪ !
    ﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻡ ﺟﺎ ﻧﯿﺴﺖ، ﺷﺨﺺ
    ﺍﺳﺖ.

• ﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻡ ﻣﻨﻢ، ﺟﻬﺎﻥ
    ﺳﻮﻡ ﺗﻮﯾﯽ، ﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻡ ﻃﺮﺯ
    ﺗﻔﮑﺮ ﻣﺎﺳﺖ، ﻧﻪ ﺁﻥ ﻣﺮﺯﻫﺎﯾﯽ
    ﮐﻪ ﺩﺍﺧﻠﺶ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ !

• ﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻡ ﺟﺎﯾﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﺭﺁﻣﺪ
    ﯾﮏ ﺩﻋﺎ ﻧﻮﯾﺲ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ
    ﻧﻮﯾﺲ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺳﺖ.

• ﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻡ
    ﺟﺎﯾﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﺮﺩﻣﺶ ﺟﻬﺎﻥ
    ﺳﻮﻣﯽ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ. ﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻡ
    ﺟﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ
    ﺍﺯﻣﺮﺩﻣﺎﻧﺶ ﺑﺎ ﻳﮏ "ﺍﺳﺘﺨﺎﺭﻩ "
    ﻫﺪﻑ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﻴﮑﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻳﮏ "
    ﻋﻄﺴﻪ " ﺍﺯ ﻫﺪﻑ ﺧﻮﺩ ﺩﺳﺖ
    ﻣﻴﮑﺸﻨﺪ.

❖ ﺍﻟـــﺘــﻤــﺎﺱ ﺗـﻔــﮑﺮ ❖

1073 👀
5 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-04-25 15:30:44 +0430 +0430

بسیار زیبا مثل همیشه داستان خر برفت و خر برفت و خر برفت در کتاب مثنوی مولوی هم حاکی از این روایت است

1 ❤️

2017-04-25 15:32:36 +0430 +0430

یکی از رسوم اشتباه ، وجود پرده بکارت به عنوان پاکی دختره !

هر دختری که پرده داره ، باکره است؟

پاکه؟

یا هر دختری که پرده نداره ، جنده است؟

ناپاکه؟

بعد پسره حق داره با هر چندتا که دوست داره بخوابه ، اما دختره باید پاک باشه؟

مسخره است :)

2 ❤️

2017-04-25 15:42:52 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb یکی از رسوم اشتباه ، وجود پرده بکارت به عنوان پاکی دختره !

پاکه؟

ناپاکه؟

خیلی از اونایی که بکارت دارن و با شنیدن اسم پسرا لپشون گل میندازه یا ترمیم کردن یا از کون به اندازه صد پورن استار دادن

1 ❤️

2017-04-25 18:12:44 +0430 +0430

که آباد بادا بدادت ایران زمین

1 ❤️

2017-04-25 18:52:22 +0430 +0430

پرسيدم چرا؟گفتن نپرس خدا گفته
پرسيدم براي چه گفتند كفرنگو
پرسيدم به چه دليل گفتن از قديم رسم بوده تو بهترميفهمي از همه؟

1 ❤️

2017-04-26 02:26:33 +0430 +0430
نقل از: JUSTIN99 بسیار زیبا مثل همیشه داستان خر برفت و خر برفت و خر برفت در کتاب مثنوی مولوی هم حاکی از این روایت است

ممون از نظرت و اینکه منبع مولانایی این مطلبو مطرح کردی سپاس ?

0 ❤️

2017-04-26 02:31:17 +0430 +0430
نقل از: chimann

به نظر من یکی از بد ترین رسوم های ما مرده پرستیه :(

یکی دیگش ازدواج های فامیلی ......و به دنیا اوردن بچه های با انواع بیماری های ژنتیکی :(

البته این خودش به تفکر ادما و اطلاعاتشون بستگی داره ;)

مرده پرستی که تبدیل به یه عادت همیشگی شده ، تا کسی زندهاست همش ازش بد میگن و پشت سرش میحرفن ، وقتی مرد میشه عزیز دل همه!

ازدواج های فامیلی به خودی خود مشکلی نداره ، این بچه دار شدنشونه که مشکل درست میکنه! و چک نکردن جنین!

۱۰۰٪ به تفکر ربط داره

لایک فراوان و تچکرات از حظورت ?

0 ❤️

2017-04-26 02:36:38 +0430 +0430
نقل از: sisi-nazi لایک داری دارک وب جان، اینها تاپیکهای خوبیه که خودمون رو به اشتباهات ناخواسته و ناخودآگاهمون آگاه میکنه. خب ببینیم غیر از این چه سنتهای غلط دیگه ای به شکل آشکار یا پنهان تو ذهنمون جا گرفته و باور دارم قطعا درسته؟

تشکر از نظر و لطفتون ?

اره شما هم هر رسم ، سنت و غیره ای که به ذهنت اومد بگو :)

مثلا من فریب دادن کودکان رو میگم!

یکی از اشتباهات ما اینکه به شیوه ی غلطی کودکانمون رو تربیت میکنیم و از همون بچگی دروغ رو تو ذهنشون به عنوان شیوه هدایت کننده پرورش میدیم

0 ❤️

2017-04-26 02:44:12 +0430 +0430
نقل از: parviz_parviz پرسيدم چرا؟گفتن نپرس خدا گفته پرسيدم براي چه گفتند كفرنگو پرسيدم به چه دليل گفتن از قديم رسم بوده تو بهترميفهمي از همه؟

بله ، دقیقا ، عایا هر چیزی که قدیمی ها گفتا صرفا درسته در مورد دین؟!

خیلی از عقاید دست به دست و ذهن به ذهن منتقل شده!

مثلا چرا باید بچه ۷-۸ ساله رو اموزشش بدیم نماز بخونه!

من اگه با مسائل دینی بزرگ نشده بودم ، بیشتر عمر نوجوونیم رو با ترس و وحشت جهنم(بخاطر گناه هایی که کردم) نمیخوابیدم! و فکر چرت و پرت نمیکردم!

2 ❤️

2017-04-26 02:45:42 +0430 +0430
نقل از: hot_hami_82 درود تجمل پرستی و چشم و هم چشمی از رسومی هستند که به طرز فزاینده ای در حال رواج در جامعه هستند

عالی گفتی ، من هم اضاف کنم

چشم و هم چشمی تقریبا الان به تقلید کامل تبدیل شده!

هیچکس سعی نمیکنه خودش باشه!

0 ❤️

2017-04-26 03:02:23 +0430 +0430

یکی دیگه از رسم های غلط ، اعلام نکردن تجاوز های جنسی کودکان و حتی بزرگسالان به دادگاه و پلیسه!

وقتی تو مملکتی که اینقدر مخ ها بسته اس ،که فکر میکنن تجاوز باعث ناپاکی دختر - پسر میشه ، و باعث میشه خانواده ای تجاوز رو بخاطر حفظ آبرو ی احمقانه گزارش نکنه!

باعث به وجود امدن ، جوون هایی دپرس ، نا امید ، بی اشتیاق به زندگی ، از هم پاشیدن زندگی بعد از ازدواج و غیره میشه

0 ❤️

2017-04-26 10:24:14 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb یکی دیگه از رسم های غلط ، اعلام نکردن تجاوز های جنسی کودکان و حتی بزرگسالان به دادگاه و پلیسه!

وقتی تو مملکتی که اینقدر مخ ها بسته اس ،که فکر میکنن تجاوز باعث ناپاکی دختر - پسر میشه ، و باعث میشه خانواده ای تجاوز رو بخاطر حفظ آبرو ی احمقانه گزارش نکنه!

باعث به وجود امدن ، جوون هایی دپرس ، نا امید ، بی اشتیاق به زندگی ، از هم پاشیدن زندگی بعد از ازدواج و غیره میشه

0 ❤️

2017-04-26 11:30:49 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb یکی دیگه از رسم های غلط ، اعلام نکردن تجاوز های جنسی کودکان و حتی بزرگسالان به دادگاه و پلیسه!

خیلی خوب گفتی

BIGGG LLLLIIIKKEE

0 ❤️

2017-04-27 07:14:09 +0430 +0430
نقل از: sisi-nazi >من اگه با مسائل دینی بزرگ نشده بودم ، بیشتر عمر نوجوونیم رو با ترس و وحشت جهنم(بخاطر گناه هایی که کردم) نمیخوابیدم! و فکر چرت و پرت نمیکردم! ?

همه ی ارزشهای معنوی و دینی کهن و فاقد مهارت هستند و عاجز از دفاع منطقی و عاقلانه از خود هستند.

0 ❤️

2017-04-28 03:12:34 +0430 +0430

سلام عزیزم. ممنون بابت متنت. راستش با وجود اینکه نیتت خیلی خوب هست از این تاپیک و باید تشکر کنم ولی اون متن اولت از نظر من هیچ ربطی به موضوع اصلی نداره و اشتباه نشه. ما میمون نیستیم و اون چیزی که در مورد میمون ها گفتی اگر اشتباه نکنم شرطی سازی هست و اساسا اصلا حیونا عقل ندارن که بابت کارهای گذشتگان فکر کنن و ازشون سوال کنن!!!
ما انسانیم و می تونیم راه اشتباه گذشتگان رو نریم اما راه درست تا ابد پابرجاست…

0 ❤️

2017-04-28 07:00:23 +0430 +0430
نقل از: khargooshbazigoosh سلام عزیزم. ممنون بابت متنت. راستش با وجود اینکه نیتت خیلی خوب هست از این تاپیک و باید تشکر کنم ولی اون متن اولت از نظر من هیچ ربطی به موضوع اصلی نداره و اشتباه نشه. ما میمون نیستیم و اون چیزی که در مورد میمون ها گفتی اگر اشتباه نکنم شرطی سازی هست و اساسا اصلا حیونا عقل ندارن که بابت کارهای گذشتگان فکر کنن و ازشون سوال کنن!!! ما انسانیم و می تونیم راه اشتباه گذشتگان رو نریم اما راه درست تا ابد پابرجاست...

درود ، جوابی که من میخواستم بدم رو سی سی بانو دادن بهتون!

هدف میمون ها نیستا!
هدف رفتاریه که در داستان گفته شده!

ما عقل داریم اما متاسفانه خرد و داناییمون پایینه ، لذا این متن شما رو تفکر تشویق میکنه

ممنون از نظرتون در کل ?

0 ❤️

2017-04-28 07:02:39 +0430 +0430
نقل از: sisi-nazi
نقل از: khargooshbazigoosh سلام عزیزم. ممنون بابت متنت. راستش با وجود اینکه نیتت خیلی خوب هست از این تاپیک و باید تشکر کنم ولی اون متن اولت از نظر من هیچ ربطی به موضوع اصلی نداره و اشتباه نشه. ما میمون نیستیم و اون چیزی که در مورد میمون ها گفتی اگر اشتباه نکنم شرطی سازی هست و اساسا اصلا حیونا عقل ندارن که بابت کارهای گذشتگان فکر کنن و ازشون سوال کنن!!! ما انسانیم و می تونیم راه اشتباه گذشتگان رو نریم اما راه درست تا ابد پابرجاست...

در جوابت باید بگم اتفاقا کاملا مربوطه. دارک داره میگه ما اکثریت رفتارها و سنتهامون رو به همین شکل شرطی، بدون عقل و تفکر درباره علت و ریشه اش، به قولی کورکورانه داریم تکرار میکنیم.

اگه ما با عقل و منطق رفتارهامون و کارهامون رو بسنجیم و تحلیل کنیم که دنیا گلستان میشه ?

ممنون بابت جوابت ، خیلی خوب و عالی توضیح دادی ?

0 ❤️

2017-04-28 07:13:30 +0430 +0430

سنت زشت و زننده پارچه خونی در شب زفاف!

ﻫﻢ ﺩﺭ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻭ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻫﻬﺎﻱ
ﺳﻨﺘﻲ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺭﺳﻢ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺷﺐ ﺍﻭﻝ ﻋﺮﻭﺳﻲ ‏(ﺷﺐ
ﺯﻓﺎﻑ ‏) ﺯﻧﺎﻥ ﭘﺸﺖ ﺩﺭ ﺍﺗﺎﻕ ﻋﺮﻭﺱ ﻭ ﺩﺍﻣﺎﺩ ﻣﻴﻨﺸﻴﻨﻨﺪ ﺗﺎ
ﺩﺍﻣﺎﺩ ﭘﺎﺭﭼﻬﺎﻱ ﺧﻮﻧﻴﻦ ﺭﺍ ﻧﺸﺎﻥ ﺑﺪﻫﺪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﭘﺸﺖ ﺩﺭ ﺑﻠﻨﺪ
ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺧﻮﺩ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﻧﺪ . ﺍﻳﻦ ﺩﺳﺘﻤﺎﻝ
ﺧﻮﻧﻲ ﻧﺸﺎﻧﺪﻫﻨﺪﻩ ﭘﺎﺭﻩ ﺷﺪﻥ ﭘﺮﺩﻩ ﺑﻜﺎﺭﺕ ﻋﺮﻭﺱ ﺗﻮﺳﻂ
ﺩﺍﻣﺎﺩ ﺍﺳﺖ

0 ❤️

2017-04-28 07:34:11 +0430 +0430
نقل از: hot_hami_82
نقل از: DarkWeb سنت زشت و زننده پارچه خونی در شب زفاف!

ﻫﻢ ﺩﺭ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻭ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻫﻬﺎﻱ
ﺳﻨﺘﻲ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺭﺳﻢ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺷﺐ ﺍﻭﻝ ﻋﺮﻭﺳﻲ ‏(ﺷﺐ
ﺯﻓﺎﻑ ‏) ﺯﻧﺎﻥ ﭘﺸﺖ ﺩﺭ ﺍﺗﺎﻕ ﻋﺮﻭﺱ ﻭ ﺩﺍﻣﺎﺩ ﻣﻴﻨﺸﻴﻨﻨﺪ ﺗﺎ
ﺩﺍﻣﺎﺩ ﭘﺎﺭﭼﻬﺎﻱ ﺧﻮﻧﻴﻦ ﺭﺍ ﻧﺸﺎﻥ ﺑﺪﻫﺪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﭘﺸﺖ ﺩﺭ ﺑﻠﻨﺪ
ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺧﻮﺩ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﻧﺪ . ﺍﻳﻦ ﺩﺳﺘﻤﺎﻝ
ﺧﻮﻧﻲ ﻧﺸﺎﻧﺪﻫﻨﺪﻩ ﭘﺎﺭﻩ ﺷﺪﻥ ﭘﺮﺩﻩ ﺑﻜﺎﺭﺕ ﻋﺮﻭﺱ ﺗﻮﺳﻂ
ﺩﺍﻣﺎﺩ ﺍﺳﺖ

یعنی هنوز هم این رسم مشمئز کننده وجود داره؟!انگار نه انگار در قرن بیست ویکم داریم زندگی میکنیم

اره بابا ، بعضی جاها هنوز هست ، میگن سنت پیامبره!

0 ❤️

2017-04-28 09:46:34 +0430 +0430
نقل از: chimann این چیزی که میخوام بگم نمی دونم میشه سنت حسابش کردیا نه .....

این که مردم ما اون افرادی که دچار مرگ مغزی شدن …حاضر به اهدا عضو شون نیستن :(

خوب مرگ مغزی یعنی کاملا مغز توانایی کار خودش رو از دست داده و با کما کاملا متفاوته …

ولی این خانواده ها حاضرن اون ادم بره زیر خاک بپوسه …ولی باعث نجات جان انسان …یا انسان هایی نشه :(

این بخشی از عرف و ذهنیت جامعه است!

که متاسفانه به همین دلیل روزانه افراد زیادی جونشون رو از دست میدن!

مرسی بابت مطرح کردنش ?

0 ❤️

2017-04-29 03:06:07 +0430 +0430
نقل از: sisi-nazi

در جوابت باید بگم اتفاقا کاملا مربوطه. دارک داره میگه ما اکثریت رفتارها و سنتهامون رو به همین شکل شرطی، بدون عقل و تفکر درباره علت و ریشه اش، به قولی کورکورانه داریم تکرار میکنیم.

اگه ما با عقل و منطق رفتارهامون و کارهامون رو بسنجیم و تحلیل کنیم که دنیا گلستان میشه ?

بله حق با شماست. امیدوارم روزی برسه که دیگه هیچ کس نگه التماس تفکر و همه ی سنت های غلط بی اساس از بین برن…

1 ❤️

2017-04-29 03:08:45 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb

درود ، جوابی که من میخواستم بدم رو سی سی بانو دادن بهتون!

هدف میمون ها نیستا!
هدف رفتاریه که در داستان گفته شده!

ما عقل داریم اما متاسفانه خرد و داناییمون پایینه ، لذا این متن شما رو تفکر تشویق میکنه

ممنون از نظرتون در کل ?

خواهش می کنم در کل

1 ❤️

2017-04-29 03:43:16 +0430 +0430

یکی دیگه از باور های غلط اینه که مسلمونا میگن که هیچ یهودی،مسیحی و یا بهایی نباید تو قبرستون مسلمونا دفن بشه…چرا؟چونکه معتقدا بدن مسلمون پاک ترین بدنه و بقیه نجس میکننش…اتفاقا همین دیروز یک کلیپ دیدم که طرف میگفت بدن یک بهایی مرده رو اصلا نباید دست زد…باید فقط جنازش رو انداخت یک جا بعد شهرداری خودش میدونه چیکار کنه…این باور تقریبا در تمام دینها وجود داره که دین و اعتقاد اونا بهتره(که خب همه میدونیم در اسلام این مسئله خیلی بیشتره)

1 ❤️

2017-04-29 06:09:50 +0430 +0430
نقل از: Pablo.Escobar2 یکی دیگه از باور های غلط اینه که مسلمونا میگن که هیچ یهودی،مسیحی و یا بهایی نباید تو قبرستون مسلمونا دفن بشه...چرا؟چونکه معتقدا بدن مسلمون پاک ترین بدنه و بقیه نجس میکننش...اتفاقا همین دیروز یک کلیپ دیدم که طرف میگفت بدن یک بهایی مرده رو اصلا نباید دست زد...باید فقط جنازش رو انداخت یک جا بعد شهرداری خودش میدونه چیکار کنه...این باور تقریبا در تمام دینها وجود داره که دین و اعتقاد اونا بهتره(که خب همه میدونیم در اسلام این مسئله خیلی بیشتره)

دقیقا دست روی نکته ی حساسی گذاشتی ، عالی گفتی ،

یکی دیگه از تبعیض های اسلامی که من دیدم ، اینه که زن حق نداره پاشو تو مسجد سنی های مسلمون بذاره!

اگه بذاره باید مسجدو تطهیر کنن!

مرسی از نظرت ?

0 ❤️

2017-04-29 06:13:22 +0430 +0430

از عقاید غلط که خود قران هم ترویجش داده ، برتر بودنه!

دین اسلام برتره!
محمد اخرین پیامبره!

یجورایی مثل ایجاد نژاد پرستی تو امریکاس!

منتها اینجا دین پرستی رواج داره!

0 ❤️

2017-04-29 10:55:09 +0430 +0430
نقل از: chimann یکی از بدترین چیزایی که من شنیدم .....

اینه که زایمان رو وسیله ای برای از بین رفتن گناه مادران میدونن :( مخصوصا زایمان طبیعی …بحث سر خوب یا بد بودن این نوع زایمان نیست بحث سر این عقیده و فکره …

واقعا متاسف شدم وقتی مادری و دیدم که خانوادش اجازه سزارین نمیدادن …با و جود درشت بودن بچه و عدم توانایی مادر برای زایمان طبیعی …تا گناهای این بنده خدا پاک بشه :( :(

اینو نشنیده بودم

چقدر عقیده ی مزخرفیه!

0 ❤️

2017-04-29 12:07:50 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb یکی از رسوم اشتباه ، وجود پرده بکارت به عنوان پاکی دختره !

پاکه؟

ناپاکه؟

نمی توان داشتن یا نداشتن پرده بكارت را نشانه پاکی یا ناپاکی یک شخص دانست.
خودم یه تاپیک دارم راجب همین مسئله که آخرش همه میگفتن تو که میخوای بری بدی دیگه چرا واسه خودت دلیل و برهان میاری اما مهم اینه که بکارت روحی و ذهنی داشته باشی و گرنه ی لایه پوست که چیزی نیست
ما هنوز تو جهان سوم گیر کردیم :(

0 ❤️

2017-04-29 12:10:57 +0430 +0430
نقل از: chimann

اخه تو هنوز کوچولویی :D :D

من اینو خودم به عینه اواخر اسفند سال پیش دیدم .....بعد جالبش این جا بود مادر دختره هم تایید میکرد :(

بعدش از بابا پرسیدم ...میگفت که این یه رسم بوده قدیما ولی الان کمتر شده ...با این وجود هنوز توی بعضی از روستاها و شهرستان ها هست :(

مث ختنه ی دختران در قدیم ......الان درسته کم شده ولی از بین نرفته کامل -__-

کوچولو؟ ?

تو به اسکلت میگی بابایی ها :|

عجب سنت فجیع و زشت و بی رحمانه ایه!

چه فرقی داره با اینکه اون زن حامله رو بکشی!

از مرگ بد تره که!

0 ❤️

2017-04-29 12:11:13 +0430 +0430

ببین کسی که بهش تجاوز شده واقعا شرایطش سخته و اصلا نمیشه خودت جای اون بزاری
خیلی ها حتی به خانواده هاشونم نمیگن و همیشه با ترس زندگی میکنن
کلا انقدر جو وشرایط سخته که حتی بازگو کردن به پلیس جز بی آبرویی چیزی نیست
و دید مردم نسبت به اون دختر که وقعا بده ودیگه هیچوقت نمیتونه تشکیل خانواده بده چون طرز تفکرا هنوز قدیمی و جا نیفتاده است

0 ❤️

2017-04-29 12:14:55 +0430 +0430
نقل از: Fuck_Religion کیر تو ایران و رسم و رسوماتش (dash)

شما اعصابتو خراب نکن ، سعی کن آگاهساز باشی :)

0 ❤️

2017-04-29 12:17:24 +0430 +0430
نقل از: صدف هستم

ببین کسی که بهش تجاوز شده واقعا شرایطش سخته و اصلا نمیشه خودت جای اون بزاری خیلی ها حتی به خانواده هاشونم نمیگن و همیشه با ترس زندگی میکنن کلا انقدر جو وشرایط سخته که حتی بازگو کردن به پلیس جز بی آبرویی چیزی نیست و دید مردم نسبت به اون دختر که وقعا بده ودیگه هیچوقت نمیتونه تشکیل خانواده بده چون طرز تفکرا هنوز قدیمی و جا نیفتاده است

یاد فیلم دختر ها فریاد نمیزنند افتادم! :| :(

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «