وصف تحقیرآمیزیک توریست از وضعیت ریال ایران

1398/03/03

ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که در آن یک گردشگر ترکیه‌ای که به ایران آمده در اظهاراتی ناپسند به توصیف خود از کشورمان پرداخته است!

او در این ویدئو می‌گوید: احساس پولدار بودن می‌کنم، زندگی در ایران مجانی است! دستمزد یه کارگر در ماه ۵۰ تا ۱۰۰ دلاره باورتون میشه؟ در بهترین و گران‌ترین رستوران مجانی غذا خوردیم!
(بعدم کلی میخنده :()

1816 👀
7 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-05-24 06:34:39 +0430 +0430

تحقیر نیست واقعیته

2 ❤️

2019-05-24 06:36:52 +0430 +0430

نتونستم ویدئو رو ببینم پلی نمیکرد اما اینم دیگه غلطه زیادی می‌کنه. اولا با حداقل حقوق که دیگه ۲ ملیون شده (حقوق+حق مسکن…) کارگرا دیگه کمتر از ۱۴۰-۱۵۰ نمیگیرن. کارگر ۵۰ اگه کسی‌ میشناسه من چند تاشو برای شرکت خودم استخدام می‌کنم! بعدشم درسته ما ایرانیا میریم ترکیه و ظواهر داستان اینجوریه که خیلی‌ پیشرفت کردن، که تا حدیم اینطور هست, اما اونا هم مشکلات خیلی‌ اساسی‌ دارن و من می‌تونم بهتون قول بدم که در عرض ۵ سال آینده اگه همین حزب اردوغان و شرکا سر کار باشن وضعشون از الان ماهم بدتر می‌شه. همین الانشم در عرض ۵ سال گذشته ارزش پول اونا تقریبا ۱/۳ شده (میدونم مال ما ۱/۴ شده!) پس زیادم به این چیزا گوش نکنین!

3 ❤️

2019-05-24 06:51:53 +0430 +0430

یه چیز دیگه هم می‌خواستم به شما دوستان خوب بگم. من حدود ۱۷ سال در آمریکا زندگی‌ کردم و در این مدت ۲ تا بحران خیلی‌ بزرگ اقتصادی رو اونجا شاهد بودم (۲۰۰۱، ۲۰۰۸). اون بحرانها چیزی از وضعیت الان ما کم نداشتن و خیلی‌ از امریکاییا خونشونو از دست دادن، تمام داراییشون که در بازار سهام بود رو از دست دادن… پس این داستان بحران اقتصادی همه جا هست. ۶-۷ باری هم در سالهای مختلف ترکیه رفتم. اینا اگه یه ترقه تو منطقه در بشه چون همهٔ اقتصادشون به توریسم وابسته است، کلا سیستم اقتصادیشون از هم میپاشه. ما در شرایط بدی به سر می‌بریم و واقعا مردم تحت فشارن اما منظورم از این حرفا اینه که فکر نکنین جاهای دیگه خیلی‌ گلستان هستن حالا اگه کسی‌ دوست داشت من تجربه های‌ جالبی رو می‌تونم براش تعریف کنم که دیدش راجع به این قضیه کاملا عوض بشه.

3 ❤️

2019-05-24 06:58:39 +0430 +0430
نقل از: axm432 نتونستم ویدئو رو ببینم پلی نمیکرد اما اینم دیگه غلطه زیادی می‌کنه. اولا با حداقل حقوق که دیگه ۲ ملیون شده (حقوق+حق مسکن...) کارگرا دیگه کمتر از ۱۴۰-۱۵۰ نمیگیرن. کارگر ۵۰ اگه کسی‌ میشناسه من چند تاشو برای شرکت خودم استخدام می‌کنم! بعدشم درسته ما ایرانیا میریم ترکیه و ظواهر داستان اینجوریه که خیلی‌ پیشرفت کردن، که تا حدیم اینطور هست, اما اونا هم مشکلات خیلی‌ اساسی‌ دارن و من می‌تونم بهتون قول بدم که در عرض ۵ سال آینده اگه همین حزب اردوغان و شرکا سر کار باشن وضعشون از الان ماهم بدتر می‌شه. همین الانشم در عرض ۵ سال گذشته ارزش پول اونا تقریبا ۱/۳ شده (میدونم مال ما ۱/۴ شده!) پس زیادم به این چیزا گوش نکنین!

کی گفته حداقل حقوق 2 ملیون تومنه؟!

آدم میشناسم حتی یک و چارصد اداره کار هم بش نمیدن! داره با ماهی 800 تومن زندگیشو میچرخونه! اونم به زحمت…

یکماه بیمه داره یکماه نداره!

آدم میشناسم کارگر بازنشسته پتروشیمیه، الان تازه حقوقش شده 2 تومن…

حداقلا ایناس دوست عزیز که بعد از 30-40 سال کار کردن حقوق بازنشستگیت بشه 2 تومن در حالیکه مدیرعامل یکی از شرکتای پتروشیمی ماهی 600 ملیون تومن بدون مزایا حقوق بگیره!

حداقلا ایناس

5 ❤️

2019-05-24 07:00:43 +0430 +0430
نقل از: axm432 یه چیز دیگه هم می‌خواستم به شما دوستان خوب بگم. من حدود ۱۷ سال در آمریکا زندگی‌ کردم و در این مدت ۲ تا بحران خیلی‌ بزرگ اقتصادی رو اونجا شاهد بودم (۲۰۰۱، ۲۰۰۸). اون بحرانها چیزی از وضعیت الان ما کم نداشتن و خیلی‌ از امریکاییا خونشونو از دست دادن، تمام داراییشون که در بازار سهام بود رو از دست دادن... پس این داستان بحران اقتصادی همه جا هست. ۶-۷ باری هم در سالهای مختلف ترکیه رفتم. اینا اگه یه ترقه تو منطقه در بشه چون همهٔ اقتصادشون به توریسم وابسته است، کلا سیستم اقتصادیشون از هم میپاشه. ما در شرایط بدی به سر می‌بریم و واقعا مردم تحت فشارن اما منظورم از این حرفا اینه که فکر نکنین جاهای دیگه خیلی‌ گلستان هستن حالا اگه کسی‌ دوست داشت من تجربه های‌ جالبی رو می‌تونم براش تعریف کنم که دیدش راجع به این قضیه کاملا عوض بشه.

درباره تجربه های واقعیت،نه چیزایی که اخبار و کتابا و روزنامه ها مستندا میگن بزار

ببینیم چی میگی:/

2 ❤️

2019-05-24 07:14:11 +0430 +0430
نقل از: axm432 یه چیز دیگه هم می‌خواستم به شما دوستان خوب بگم. من حدود ۱۷ سال در آمریکا زندگی‌ کردم و در این مدت ۲ تا بحران خیلی‌ بزرگ اقتصادی رو اونجا شاهد بودم (۲۰۰۱، ۲۰۰۸). اون بحرانها چیزی از وضعیت الان ما کم نداشتن و خیلی‌ از امریکاییا خونشونو از دست دادن، تمام داراییشون که در بازار سهام بود رو از دست دادن... پس این داستان بحران اقتصادی همه جا هست. ۶-۷ باری هم در سالهای مختلف ترکیه رفتم. اینا اگه یه ترقه تو منطقه در بشه چون همهٔ اقتصادشون به توریسم وابسته است، کلا سیستم اقتصادیشون از هم میپاشه. ما در شرایط بدی به سر می‌بریم و واقعا مردم تحت فشارن اما منظورم از این حرفا اینه که فکر نکنین جاهای دیگه خیلی‌ گلستان هستن حالا اگه کسی‌ دوست داشت من تجربه های‌ جالبی رو می‌تونم براش تعریف کنم که دیدش راجع به این قضیه کاملا عوض بشه.

کس نگو مومن.دلار رو چند حساب میکنی که ۱۵۰۰ میلیون تومن میشخ ۱۵۰ دلار. نکنه ارز جهانگیری میگیری.
اونوقت کجای دنیا حقوق ماهیانه یه کارگر ۱۵۰ دلاره!!! تو تخیلات تخمیت به جای امریکا برو همین افعانستان ببین حقوق کارگر چند دلاره بعد بیا زر زر کن.

1 ❤️

2019-05-24 07:14:51 +0430 +0430

ویدیو پلی نشد اما میدونم عکس العملش مثل زن داداشم میمونه وقتی اولین بار با داداشم از روسیه اومدن اینجا کلی مسخره بازی میکرد که چقدر اینجا همه چی ارزونه به داداشم میگفت که بیاد ایران جنس بخره اونجا بفروشه کلا همه چیزو مسخره کرد حتی میگفت اونجا پنجاه گیگ اینترنت میگیره که بخوایم معادل بگیریم میشه 1500 تومن یه روز رفتیم بازار گفت دو تا 5000 روبلی تو جیب مانتوم هست برو ریالشون کن منم بردم صرافی با پولی که گرفتیم یه گوشی برا خواهر کوچیکه ش خرید :( دیگه از یه جا به بعد من زورم میومد حرفی بزنم ?

3 ❤️

2019-05-24 07:21:37 +0430 +0430
نقل از: Armitaarman تحقیر نیست واقعیته

یه واقعیت تحقیر آمیزه

2 ❤️

2019-05-24 07:25:33 +0430 +0430

۲ میلیون با ارز روز که ۱۴،۲۰۰ تومن هست می‌شه ۱۴۰ دلار برای دوستانی که احتیاج به کمک ریاضی‌ دارن.

1 ❤️

2019-05-24 07:26:55 +0430 +0430
نقل از: Annahita ویدیو پلی نشد اما میدونم عکس العملش مثل زن داداشم میمونه وقتی اولین بار با داداشم از روسیه اومدن اینجا کلی مسخره بازی میکرد که چقدر اینجا همه چی ارزونه به داداشم میگفت که بیاد ایران جنس بخره اونجا بفروشه کلا همه چیزو مسخره کرد حتی میگفت اونجا پنجاه گیگ اینترنت میگیره که بخوایم معادل بگیریم میشه 1500 تومن یه روز رفتیم بازار گفت دو تا 5000 روبلی تو جیب مانتوم هست برو ریالشون کن منم بردم صرافی با پولی که گرفتیم یه گوشی برا خواهر کوچیکه ش خرید :( دیگه از یه جا به بعد من زورم میومد حرفی بزنم ?

فک کنم درست شد

3 ❤️

2019-05-24 07:38:15 +0430 +0430
نقل از: سفیدبرفی74
نقل از: Annahita ویدیو پلی نشد اما میدونم عکس العملش مثل زن داداشم میمونه وقتی اولین بار با داداشم از روسیه اومدن اینجا کلی مسخره بازی میکرد که چقدر اینجا همه چی ارزونه به داداشم میگفت که بیاد ایران جنس بخره اونجا بفروشه کلا همه چیزو مسخره کرد حتی میگفت اونجا پنجاه گیگ اینترنت میگیره که بخوایم معادل بگیریم میشه 1500 تومن یه روز رفتیم بازار گفت دو تا 5000 روبلی تو جیب مانتوم هست برو ریالشون کن منم بردم صرافی با پولی که گرفتیم یه گوشی برا خواهر کوچیکه ش خرید :( دیگه از یه جا به بعد من زورم میومد حرفی بزنم ?

فک کنم درست شد

آره مرسی هرچند که دیدنش هم فرقی نداشت نفهمیدم میگه چی ?

3 ❤️

2019-05-24 07:55:04 +0430 +0430
نقل از: Annahita
نقل از: سفیدبرفی74

فک کنم درست شد

آره مرسی هرچند که دیدنش هم فرقی نداشت نفهمیدم میگه چی ?

دقیقا ? اصن بهتربود نمیدیدین

1 ❤️

2019-05-24 09:07:14 +0430 +0430

اینم یکی دیگه از مواردی که آدم میمونه لایک کنه یا نه…باعث تاسفه،کشوری که جزو ثوتمندترینها در لااقل منطقه ست،مردمش باید اینطوری زندگی کنن و ببینیم ایرانی غذاشو در سطل آشغال پیدا میکنه

3 ❤️

2019-05-24 09:16:09 +0430 +0430

ویدوئوت حدف شده . ولی با همون نوشته های اول تایپیک میشه حدث زد . فقط جای تاسف داره .

2 ❤️

2019-05-24 09:46:59 +0430 +0430

سیاست اونا باعث شد که این یابو های بظاهر متمدن یادشون بره ....

....لبِ مرز از اتوبوس ایرانیا آویزون میشدن تا مسافران ایرانی یه پاکت سیگار از شیشۀ اتوبوس براشون بندازن بیرون

....تا چندی پیش 000،000 روی اسکانسشون ظاهرا اضافه بود، که با یک میلیون لیرا فقط یک عدد نون می تونستن بخرن

پس نتیجه میگیریم یکم به گذشتۀ نزدیکتون (همین دیروز پری روز) یه نگاهی بندازید بعد ادای تنگارو دربیارید یابو علفیا

اما این مطالب باز دلیل نمیشه از حرامزاده گی و زیر خواب عرب بودن مسئولین و نادانی تمام و کمال اکثر مردم خودمان چشم پوشی کرد

4 ❤️

2019-05-24 10:04:24 +0430 +0430

استادیوم ازادی رو در نظر بگیرید فرض کنید صد هزار نفر ظرفیت این ورزشگاه پر شده باشه بعد بیایم از هر نفر یک ریال جمع کنیم جمع پول ما می شه صد هزار ریال یا ده هزار تومان یعنی حتی نمی شه با این پول یک دلار هم خرید بله این است ارزش ریال واحد رسمی پول کشور ?

2 ❤️

2019-05-24 10:06:11 +0430 +0430

بد نیس رسانه ها کصخل ب جا پرداختن ب خبرا دوزاری ب اینام بپردازن اون روز میگفتن توریستا ک میان بخاطر ماه رمضون تو خیابون چیزی نمیخورن…همینقدر لوس همینقدر لوزر :(

1 ❤️

2019-05-24 10:09:34 +0430 +0430
نقل از: فامیل.دور

سیاست اونا باعث شد که این یابو های بظاهر متمدن یادشون بره ....

....لبِ مرز از اتوبوس ایرانیا آویزون میشدن تا مسافران ایرانی یه پاکت سیگار از شیشۀ اتوبوس براشون بندازن بیرون

....تا چندی پیش 000،000 روی اسکانسشون ظاهرا اضافه بود، که با یک میلیون لیرا فقط یک عدد نون می تونستن بخرن

پس نتیجه میگیریم یکم به گذشتۀ نزدیکتون (همین دیروز پری روز) یه نگاهی بندازید بعد ادای تنگارو دربیارید یابو علفیا

اما این مطالب باز دلیل نمیشه از حرامزاده گی و زیر خواب عرب بودن مسئولین و نادانی تمام و کمال اکثر مردم خودمان چشم پوشی کرد

دوست عزیز چون تقریبا 3 ماه یه دفه به ترکیه میرم برای سفر کاری ، 6 تا از اون صفر ها حذف شده و مثلا یه ساندویچ با قیمت معمولی میشه بین 12 تا 18 لیر . با لیر که همین الان که قیمت روزشو در آوردم ( بین 1600 تا 1700 تومن ) حساب کن ببین چقدر میشه . من سیگار کنتِ میکس توت فرنگی میکشم . ایران ، اون گرون فروشا 10 تومن میدن که من توی محل 7 تومن هم میخرم . اما اونجا 18 لیر بود . خودتون حساب کنید دیگه .

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «