پاسخ های استاندارد معتقدین!

1398/07/27

شما یک سوالی راجع به اسلام یا خرافات دینی مربوطه رو خیلی مودبانه و مستدل مطرح میکنین.

جوابهای استانداردی که بهتون داده میشه معمولا یکی از موارد زیر هست:

-فحاشی! (معمولا رکیک ترین و ناموسی ترین)

-توی احمق بی سواد اصلا چطوری به خودت اجازه میدی راجع به دین صحبت کنی؟!

-داداش! علم بشر هنوز به مرحله ای نرسیده که این چیزا رو بفهمه! شما داری با فهم ناقص خودت میبینی مطالب رو! امامای ما علم لَدُنی داشتن! میفهمی؟

-آخه توی بی شعور چطور نمیفهمی که اسلام کامل ترین دینه! خود دانشمندان غربی هم به این نتیجه رسیدن!

-ببین دوست من, من به خرافات دینی کار ندارم! اصل دین اسلام فقط روحانیت و نورانیته!

-داداچ! اشکال از اسلام نیست! این آخوندا خرابش کردن!

-من به این حرفهای تو اصلا کاری ندارم! اما عاشق آقام امام حسین و حضرت ابوالفضلم! آقام گفته اگه دین نداری لااقل آزاده باش! آره داشم! حالیته؟

-ببین عزیز من! دین داشتن و اعتقاد به خالق باعث آرامش قلبی میشه! امیدوارم تو هم یک روز این آرامش رو پیدا کنی!

-به مولا قسم گیرت میارم! تیکه تیکت میکنم! به مقدسات توهین میکنی؟ تو سگ کی باشی؟!

-داداش گلم! آخه اینجا جای مطرح کردن این مباحثه؟ این حرفها رو باید جلوی متخصصین بزنی که جوابتو بدن! آره گلم!

-اصلا میدونی چیه؟ عیسی به دین خود! موسی به دین خود! آخه شماها چرا همش کار به کار مسلمونا دارین؟

به نظرتون این جوابها منطقی هستند؟ نظر شما چیه؟!

2133 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-10-19 04:22:50 +0330 +0330

4 ❤️

2019-10-19 04:23:01 +0330 +0330

3 ❤️

2019-10-19 04:23:11 +0330 +0330

"در میان همه آرمان‌های سیاسی، آن که ادعای خوشبخت کردن جامعه بشری را دارد، از همه خطرناک‌تر است. تلاش برای برپایی بهشت بر روی زمین، همیشه به جهنم راه برده‌ است. کسانی که می‌پندارند، قادرند بشریت را سعادتمند کنند، انسان‌های خطرناکی هستند. اساساً رؤیای ساختن بهشت بر روی زمین، رؤیای خطرناکی است، چراکه پس از مدتی باور می‌کنند که حق دارند، تعداد بی‌شماری انسان شرور را از میان بردارند، تا دیگران را به اصطلاح سعادتمند کنند."

کارل پوپر

کتاب جامعه باز و دشمنان آن

3 ❤️

2019-10-19 04:42:13 +0330 +0330
نقل از: shahvani2656 بی فایده ترین کار بحث منطقی با مذهبی هاست اگه مذهبی ها منطق داشتند الان هیچ ادم مذهبی وجود نداشت .. میگید نه امتحان کنید

تا حدی حق رو به شما میدم اما کاملا هم نا امید نیستم! تا حالا یک دو جینشون رو خودم تغییر کاربری دادم! 😁

0 ❤️

2019-10-19 05:19:03 +0330 +0330
نقل از: الهه.همیشه.سبز خب بگم از گزاره هایی که مطرح کردید

یعنی اگه درباره دین ، مذهب ، اسلام ، اعتقادات و باور های مذهبی هر کجا دیدین پرسشی مطرح شد

و گزاره های مثال زده بالا دیدین بجای بحث بگید بله شما راست می گید و از شرکت در بحث اعلام انصراف بدین

دلیل :

مطمن باشید گفتگو و بحث و تبادل نظر شما بر اساس تساهل و تسامح پیش نخواد رفت

مثال می زنم مثلا می خواهید درباره یه سرمایه گذاری با دوست خودتون صحبت کنید که ایا سرمایه‌گذاری در بورس بهتره یا خرید سکه دو طرف بحث با هر علم و دانسته ای که دارن شروع می کنن دوستانه و با منطق باهم گپ می زنن و تبادل نظر می کنن

حالا یه مثال دیگه ، یک طرف دار دو آتیشه تیم استقلال در نظر بگیرید با یه طرف دار تیم پرسپولیس ایا می تونن بصورت اروم و منطقی و بدون کری خوندن دوستانه بگن مثلا امسال استقلال بهتر بود یا پیروزی ؟؟

شاید مثال ها زیاد دقیق نبود ولی بحث های دینی چون پای باور ها و اعتقادات در میان هست حالا چه مذهبی باشی چه غیر مذهبی بحث دوستانه و منطقی پیش نخواد رفت یک جور حالت محکمه دادگاهی پیدا می کنه که افراد گارد می گیرن و می بینید باید یا دفاع کنند یا حمله ، چرا ، چون احساس می کنن اگه نکن این کارو مثلا چه می دونم ارث پدری شون خورده می شه

اینو شما توی تمام تاپیک های با محوریت دین و مذهب و اسلام می تونید ببینید

متوجه هستم...! این در واقع emphatic questioning هست! ;) 😁

1 ❤️

2019-10-19 05:45:26 +0330 +0330
نقل از: Arash_bushehri سلام . من کاملا با صحبت هات موافقم . در این چند سال اخیر به لطف فضای مجازی با صحبت ها و سوالاتی (دینی) روبرو شدم که با فکر و منطق نمی شد راحت جوابشو داد ولی بدون این دو همین پایه هایی رو که گفتی شنیدم . تصمیم گرفتم با اون عده هم صحبت نشم . امیدوارم یه روز همه مثلا دیندارهای عقده ای پاسخی بر اساس منطق و تفکر به سوالات داشته باشن . متشکرم از شما

ممنون دوست من

0 ❤️

2019-10-19 06:11:02 +0330 +0330
نقل از: .Salma. سلام آرش 🌹 داشتم امیدوار میشدم به تاپیکت که دیدم حضرت رو نوشتی حرضت :) کاش مسخره نمیکردی تا لاقل جواب دندان شکنی به مسخره کننده ها میدادی ! ولی وقتی خودت مسخره میکنی چه انتظاری. ببخشید بابت انتقادم اما لازم دیدم برات بنویسمش. 🌹

نه خواهش میکنم! مطابق لحن اون دوستان نوشتم. قصد مسخره کردن نبوده… اینا همشون یکجور نقل قول هستند…عین عبارت ها نیستند اما مشابه هستند. باشه اصلاح میکنم!

2 ❤️

2019-10-19 06:19:46 +0330 +0330
نقل از: .Salma.
نقل از: axm432
نقل از: .Salma. سلام آرش 🌹 داشتم امیدوار میشدم به تاپیکت که دیدم حضرت رو نوشتی حرضت :) کاش مسخره نمیکردی تا لاقل جواب دندان شکنی به مسخره کننده ها میدادی ! ولی وقتی خودت مسخره میکنی چه انتظاری. ببخشید بابت انتقادم اما لازم دیدم برات بنویسمش. 🌹

نه خواهش میکنم! مطابق لحن اون دوستان نوشتم. قصد مسخره کردن نبوده… اینا همشون یکجور نقل قول هستند…عین عبارت ها نیستند اما مشابه هستند. باشه اصلاح میکنم!

منظور منم همین بود آرش که تو مسخره نکن لاقل چیزی برای گفتن نباشه که صاحب تاپیک خودش مسخره کرده حتی نقل قول باشه ! کلا دنبال واو به واو کلمات برای سوژه میگردن برای حرف زدن :)

میدونی که گوش کردن به حرف منطقی از صفات بارز هست! 😁

1 ❤️

2019-10-19 06:34:55 +0330 +0330

اگه موارد دیگه ای هم هست بگین اضافه میکنم…اینا همینجوری به ذهنم رسید نوشتم…

0 ❤️

2019-10-19 07:20:37 +0330 +0330
نقل از: Arian_sfi استفان واینبر : با دین یا بدون دین ، انسانهای خوب ،کارهای خوب میکنند و انسانهای بد، کارهای بد... اما برای اینکه انسان با ظاهر خوب بتواند کار های بد بکند قطعا به دین نیاز دارد..!!

بله جمله معروفی هست از استیون واینبرگ

With or without religion, you would have good people doing good things and evil people doing evil things. But for good people to do evil things, that takes religion

0 ❤️

2019-10-19 07:39:38 +0330 +0330
نقل از: jim_jefferies

خسته نباشی رفیق… متن جالبی داره میشه

ممنون. این quote که شما گذاشتی هم خیلی خوبه. باید البته فارسیاش رو هم بذاریم که همه بتونن استفاده کنن…

1 ❤️

2019-10-19 07:40:35 +0330 +0330
نقل از: 1Joker1 اگه شما دنبال بحث منطقی هستی اینجا گیر نمیاری چون که اولا کسایی که اینجا به دین اعتقاد دارن محدودن و دوما این عده ی محدود نماینده ی یک دین نیستن چون اساسا این سایت با اعتقادات مسلمانیدجور درنمیاد پس کسی که مسلمان متفکری هست اینجا نیست که شما باهاش بحث کنید.پس الکی انقد مبارز و متفکر نطلب حداقل اینجا

دوست من کاملا متعجب خواهی شد از تعداد افراد خیلی متعصب موجود در محیط معنوی سایت شهوانی! 😁

0 ❤️

2019-10-19 16:06:04 +0330 +0330
نقل از: Pppq جواب منطقی ای وجود نداره بشر مجبوره برای اینکه زندگی رو بگذرونه این مفهومات چنگ بزنه نمیخوان به پوچی برسن دین رو از زندگیشون حذف کنی به پوچی میرسن

حرفی نیست...اما اینجور که دیده میشه "با دین" هم به پوچی میرسن...

0 ❤️

2019-10-19 22:41:30 +0330 +0330
نقل از: Pppq
نقل از: Pppq جواب منطقی ای وجود نداره بشر مجبوره برای اینکه زندگی رو بگذرونه این مفهومات چنگ بزنه نمیخوان به پوچی برسن دین رو از زندگیشون حذف کنی به پوچی میرسن

حرفی نیست...اما اینجور که دیده میشه "با دین" هم به پوچی میرسن...

چطوری با دین به پوچی میرسن ؟ ندیدم تا حالا؟ ممنون میشم بگی

دوست من اینکه "اعتقاد به دین باعث میشه ما به پوچی نرسیم" بیشتر یک مغلطه هست. یعنی جمله ای هست که ما صرفا بیانش میکنیم برای اینکه دینداری رو توجیه کنیم اما داده علمی برای پشتیبانیش نداریم.

اما صرفا جهت اینکه صحبتمون مسیری پیدا کنه اجازه بدین فرض کنیم که "به پوچی رسیدن افراد متناظر باشه با نرخ بالای بیماریهای اعصاب و روان اونها" که البته فرض دقیقی نیست.

کشور خودمون با وجود اینکه یک کشور شدیدا مذهبی هست یکی از بالاترین نرخ های مشکلات اعصاب و روان در دنیا رو داره...

من دوستی دارم که یکی از بزرگترین کلینیک های روانشناسی پایتخت رو داره و وقتی با هم صحبت میکردیم اشاره میکرد که یک دسته شاخص از مراجعین کلینیک که شرایط روحی بدی دارن افرادی به شدت مذهبی هستن که ناگهان با تجربه ای در زندگی مواجه شدند که اصول اعتقادیشون رو پیش خودشون زیر سوال برده (خصوصا خانمها).

حرف در این زمینه زیاد هست...

اجازه بدین برگردیم به موضوع اصلی که "پاسخهای دوستان در برابر انتقاد هست و منطقی بودن اون پاسخها... "

0 ❤️

2019-10-19 23:04:19 +0330 +0330
نقل از: چنگیز۱چشم

تو واقعا بهرام مشیری جقی خود فروخته رو بغل سادق هدایت و فلاسفه غربی میزاری؟ متاسفم حاضرام به اخوند کون بدم این صحنه رو نبینم

داداش جان! شما به “خود حرف” نگاه کن نه به “گوینده اون”…

0 ❤️

2019-10-19 23:44:52 +0330 +0330

تو واقعا بهرام مشیری جقی خود فروخته رو بغل سادق هدایت و فلاسفه غربی میزاری؟ متاسفم حاضرام به اخوند کون بدم این صحنه رو نبینم

داداش جان! شما به "خود حرف" نگاه کن نه به "گوینده اون"...

اون حرف مال بهرام مشیری نیست مال صادق چوبکه این میمون رو انقد مقام منزلت ندین

راستش رو بخوای پایه اصلی حرف مال هیچکدوم از اینها نیست...

حرف اصلی مال غربیهاست که میگن در دنیا فقط دو تا نیروی واقعی وجود دارن: ترس و طمع (fear and greed)...

لطفا برگردیم به موضوع اصلی تاپیک نه اینکه "چه کسی" "چه چیزی" رو گفته...

0 ❤️

2019-10-20 03:23:25 +0330 +0330
نقل از: Jinola98 به لحاظ محتوایی، دین یعنی بی منطقی و انتظار منطق داشتن از یک دیندار کاری عبثه، به همین اصل دانشمندان علم فلسفه ثابت کردند که، فلسفه اسلامی وجود خارجی نداره و اون چیزی که تحت عنوان فلسفه اسلامی، نامگذاری شده، یک جعل عنوان از فلسفه عربی هستش. نداشتن تعریف فلسفی برای یک پدیده فرهنگی، علمی یا اجتماعی، نظیر دین، از اعتبار عام اون به شدت میکاهه و از حالت حداقل انطباق با اصول منطقی و علمی خارجش میکنه. هیچ کدام از ادعاهای دین اسلام مطلقاً قابلیت اثبات رو ندارند و فقط تحلیل صلیقه ای برپایه مفروضاتی غیر عقلی و نا مستدل برای نیل به اهداف کاملا مادی نظیر ثروت و شهوت در قالب مضامینی چون، دیه، ذکات، خمس، انفاق و... برای کندن از بستر جامعه و تغذیه قشر حاکم اون هستند. یک نمونه خیلی سطحی اون هم، خرید همه حکمهای صادره در دادگاههای اسلامی در قالب مصالحه و کسب رضایت با فقط پرداخت دیه هست چه احکام کیفری مثل ضرب و جرح و قتل، چه احکام حقوقی مثل دزدی و اختلاس، چه احکام شرعی نظیر شرب خمر و روزه خواری و بجا نیاوردن نماز و غیره که همه و همه علاوه بر مجازات حدّودی، قابلیت انحلال با پرداخت پولهایی تحت نام و عنوان دیه و کفاره و... دارند. ممنون از طرح همچنین موضوعاتی

ممنون دوست من. هدف از طرح این موضوع نوعی یاد آوری به دوستان هست که “آقایون! وقتی ما چیزی میگیم واکنش شما این حرفهاست! یه نگاهی به خودتون بندازین!” ;) به نوعی آینه رو جلوشون میذاریم که “یکجا” خودشون رو ببینن!

انقدر باید گفت و نوشت تا بعضی ذهنها که منصف تر هستند کمی به فکر فرو برن…

جاهای دیگه دنیا هم گرفتاری های عجیب و غریب کم نداشتن…نباید قطع امید کرد.

1 ❤️

2019-10-20 03:34:10 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

تا جایی که برخورد داشتم رایج‌ترین پاسخ استانداردشون دعوت «احترام به عقاید» بوده. هرچن نمیشه به این برخورد همیشگیشون گف "پاسخ". یه جورایی فرار کردن از پاسخ با طلب مسالمت‌ یه طرفه‌س، ینی بذا ما با نادانی خودمون خوش باشیم و آسایش شما رم باهاش بگیریم ولی تو احترام بذار! خخخ

اسکلت جان ممنون از حضورت. بله اون رو که اولِ اول همشون میگن! و حق با تو هست باید به لیست اضافه بشه. گرفتاری اینه که یه همچین معادله ای اینجا در کار هست:

تو به کار من کاری نداشته باش ---- اما من به تمام زندگی تو کار دارم!

تو به عقاید من کاری نداشته باش ---- اما من به همه عقاید تو کار دارم!

من معتقدم همه شما یه مشت منحرف و بی اخلاق هستین! --- اما تو باید قبول کنی که من آدم شریف و با اخلاقی هستم! (هر چند که در عمل به هیچ عنوان اینطور نیستم!)

و ....

1 ❤️

2019-10-20 03:48:38 +0330 +0330
نقل از: feeler موافقم با این موض

به نام خدا

منم تشکر میکنم! پیدات نبود چند وقت!

0 ❤️

2019-10-20 04:04:36 +0330 +0330
نقل از: Smtbt اسلام واقعی این نیست ، اگه اسلام واقعی پیاده بشه دنیا گلستان میشه . اسلام واقعی چیه ؟ اونی که آخوندها میگن ؟ اونی که وهابی ها میگن ؟ اونی که داعش میگه ؟ اونی که طالبان میگن ؟ اونی که القائده میگه ؟ اونی که بوکوحرام میگه ؟ اینا همه یک چیز میگن ، فقط فرقشون اینه که میگن رئیس باید ما باشیم ، همین

ممنون رفیق

موافقم! یجورایی توی آیتم:

-داداچ! اشکال از اسلام نیست! این آخوندا خرابش کردن!

نهفته هست اما مرسی که یادآوری کردی این هم باید بصورت مجزا برای خودش یه آیتم باشه!

0 ❤️

2019-10-20 04:30:56 +0330 +0330
نقل از: bigdick3 اینجا یک سایت سکسی عزيزان حظور در این سایت یعنی یک در کونی شدید به دین اسلام اون افرادی هم که مذهبی هستند و اینجا میان هم در واقع با حظورشون در این سایت دارن کون اسلام ميذارن اسلام هم در روز قیامت شکایت میکنه ازشون ميگه اینا کون من گذاشتن خوب این فکر کنم جواب واقعا قانع کننده ای باشه

میدونم…اما راستش رو بخوای توی همین سایت “خیلی” زیاد هستند!

من اصلا یه تاپیکی در همین مورد دارم. از بس که اومدن اعتراض کردن که فلانی چرا مذهب رو نقد میکنی:

https://shahvani.com/forum/topic/عشق-به-آقا-و-تناقضات-عجیب

0 ❤️

2019-10-20 04:31:58 +0330 +0330
نقل از: Zarathustra ولتر میگه : اولین روحانی یک شیاد بود که به یک ساده لوح رسید

ولتر آدم عجیبی بوده…هر کدوم از حرفهاش رو که آدم میخونه میبینه طرف خیلی عمیق فهمیده بوده قضیه رو…

0 ❤️

2019-10-20 04:32:43 +0330 +0330
نقل از: mofo56 یه آدم دیندار(فرق نمیکنه چه دینی باشه ولی در مورد اسلام از همه بدتره) اصولاً یه انسان نیست که هویت انسانی داشته باشه،یه شبه انسانه که همه هویتش همون دینشه.بنابراین وقتی دینش زیر سؤال میره کلاً همه وجود و هویتش انگار تهدید میشه و برا همینه که واکنشهای شدید نشون میده.چیزی که بنیان منطقی نداره رو نمیشه با دلایل منطقی توجیه کرد

موافقم. طرف هویتش رو با دینش تعریف میکنه…

0 ❤️

2019-10-21 11:14:53 +0330 +0330

0 ❤️

2019-10-21 11:15:45 +0330 +0330

0 ❤️

2019-10-21 11:16:29 +0330 +0330

0 ❤️

2019-10-21 11:16:50 +0330 +0330

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «