گرفتاری مهریه!

1398/05/26

برداشت اول: رفته بودم میوه بخرم دیدم که شاگرد میوه فروشی بعد چند وقت پیداش شده! صداش زدم اومد پیشم پرسیدم کجا بودی عباس؟ چند وقته پیدات نیست! گفت گوشت رو بیار جلو و بعد آرام زمزمه کرد که زندان بودم! پرسیدم برای چی؟ گفت مهریه! گفتم مگه چقدر…؟ گفت 500 تا. یه لحظه پیش خودم گفتم آخه تو اگه تا آخر عمر هم کار کنی که…قیافش بدجور تو هم بود. حالا قرار شده بود ماهی نصف سکه بده که میشه به عبارت 1000 ماه یا 83 سال و 4 ماه!

برداشت دوم: توی مهمونی دکتر “ر” رو دیدم. دکترای پیراپزشکی داره و یک شیفت دانشگاه کار میکنه و یک شیفت توی یک مرکز درمانی خصوصی… چند سالی بود ندیده بودمش. سراغ همسرش رو گرفتم گفت جدا شدیم! گفتم اوضاع چطوره؟ گفت بدجور خراب! پرسیدم چرا؟ گفت ببین من 1000 سکه خانمم رو مهر کرده بودم اما اون موقع سکه 500000 تومن بود الان رفته بالای 4 میلیون! من قرار شده ماهی 1 سکه بهش بدم که میشه نصف درآمدم! با بقیشم به زحمت بتونم زندگی کنم! ایشون هم باید 83 سال و 4 ماه…

خلاصه اون از عباس! این هم از دکتر “ر”! که هیچ چیز مشترکی در زندگی ندارند غیر از گرفتاری مهریه!

من نمیدونم ما تا کی قراره این رسم قرون وسطایی “زن خریدن” رو ادامه بدیم! خانمها الان تحصیل میکنن و خیلیهاشون کار میکنند و باید یکبار برای همیشه این رسم کهنه رو انداخت دور!

809 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-08-17 16:29:18 +0430 +0430
نقل از: Mehri1375s یه چیز مشترک دارن:خریت وقتی ادم نداره بده لازم نیست الکی قیافه بگیره که ممنون از تایپک

بله! منظور منم همین بود! یه جایی ما باید دست از توهمات برداریم و با حقیقت آشتی کنیم!

1 ❤️

2019-08-18 01:12:37 +0430 +0430
نقل از: پرسفون این صحبت شما زمانی درسته که این توقع از عروس هم نره که جهیزیه مفصل بدن. متاسفانه کمتر کسایی پیدا میشن که با همچین توافقی برن زیر یک سقف. آقای دکتر "ر" و عباس به اندازه‌ی شان اجتماعیشون فرو رفته بهشون. نوش جان

موافقم دوست عزیز! کل قضیه باید از این حالت “معامله گری” و “داد و ستد” خارج بشه. چه جهیزیه, چه مهریه, چه “شیر بها!”…

2 ❤️

2019-08-18 01:14:09 +0430 +0430
نقل از: xalix من وقتی با زنم اشنا شدم گفتم مهریه قبول نمی کنم. اونم گف باشه ولی الکی قبول کن جلو خونواده م. بعدا میریم هر دفترخونه ای خواستی رسما مهریه رو می بخشم. منم خر شدم. الان میگه نه!

متاسفم دوست من! این ها هم انواع و اقسام “حیله های” این “معامله” هستند!

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «