یه سوال مهم - آقا پسرا یه لحظه میاین لطفا.....

1393/03/26

راستش یه موضوعی خیلی وخته ذهنمو درگیر کرده و هرجوری که بهش فکر میکنم نمیتونم بفهمم که تو مغز شماها چی میگذره!
البته این جریان مربوط به همه نیست و همه جا استثنی هم هست ولی این قضیه در ارتباط با اکثر آقایون صدق میکنه!
شماهایی که انقدر اصرار به داشتن رابطه و … دارین تا بحال به عواقبش فکر کردین؟
خیلی جااااااااااااالبه که این همه اصرارررر میکنین و طرف مقابلتونو فرشته خطاب میکنین و ادعا دارین که مثل یه بت میپرستینش و ادعای عشق و عاشقی و دوست داشتن دارین!
مثلا ! تا قبل از تصاحب و تو دوران اولیه:
اووووووووووف چه سری چه دمی عجب پایی!!! توی این تعریفا یا به قول خودتون مخ زدنااااااااتونم هیچی کم نمیذارین!!!
ولی دقت کردین که تا به هدفتون رسیدین و یکمی گذشت و تصاحبش کردین دیگه تازگی اولو براتون نداره . عشقتونم با گذشت زمان ته میکشه… تازه وختی که دختره عاشق شد میزنین زیر همه چیز و در مورد نجابتشم میگین که خودش خواست اگه نجیب بود نمیرفت بده!!!
انگار نه انگار که خودتون یه دنیااااااااا اصرارش میکردین و ادعا داشتین! بدون این که به روتونم بیارین میرین سراغ کیس بعدی! یا تا پای ازدواج بیاد وسط میزنین زیرشو واسه زندگیتون میگردین دنبال یه دختر آفتاب مهتاب ندیده!
یکی نیست بهتون بگه: آقا آقاها اون فاحشه ی بعد از سکس همون فرشته ی نازنین روزای اوله یااااااااااادت میاد؟
واقعا چرا؟
چرا اینجوری هستین؟
ببخشید قصد جسارت به کسیو ندارم ولی چند نمونشو با چشمم دیدم که میگم!
بیشتر ترس خانوما هم از آقایون میتونه مربوط به همینا باشه!

56114 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-06-16 13:25:31 +0430 +0430

اره باهاتون موافقم

0 ❤️

2014-06-16 13:29:36 +0430 +0430

arzam be khedmate sarkare khanoom ke chon avalesh taraf kheyli moghavemat mikone pesara ham pafesharishoon bishtare vali vaghti rameshoon mikonan yani be hadafeshoon residan…natije akhlaghi:gharazemoon faghat mokh zadano ram kardane badesham dg tabiyie ke bikhial shim dg…vali age vaghan asheghesh bashe hich moghe velesh nemikone ke hich harchi bishtaram paa bede aziztar mishe…are azizam injoooooriaaaass pardon

1 ❤️

2014-06-16 13:38:35 +0430 +0430

salam asheghe harfatunam
vaghean hamintore

0 ❤️

2014-06-16 13:40:19 +0430 +0430

والا یه جوری راجب دخترا صحبت میکنین انگار چیپس و پفکن!!! اولش مخ زنی و بعدشم ولش میکنیم دیگه!!! وختی خوردیمشون میندازیمشون دور و میریم سراغ بعدیاااااا!!!
به نظرم این خیلی ناعادلانست!
کسی که این هدفشه پس باید از همون اول بگه که سرکار خانوم من قصدم فقط رابطه و یه مدتی عشق و حال با بدن شماست و بعدشم شمارو به خیر و مارو به سلامت!
ولی وختی یه مرد از اول تریپ عشق و عاشقی و مخ زنی برمیداره و بعدش در کمال نامردی وختی به خواستش رسید دور همه چی رو خط میکشه این کم از خیانت نیست و به خاطر همینه که هیچ دختری هم دیگه اعتماد نمیکنه!
اسم مرد جماعت رو به خاطر این مرد گذاشتن چون مردونگی تو وجودشونه …
ولی الان متاسفانه… fool

0 ❤️

2014-06-16 13:42:41 +0430 +0430

[quote=Sousha]سلام
ببخشیددرستش استثنا بودا ?[/quote]
مستر سوشا استثنی هم درسته! جفتشو استفاده میکنن دیگه ایرادای بنی اسراییلی نگیرین yes3

0 ❤️

2014-06-16 13:43:23 +0430 +0430

عقل و درک مردا در دو سطح خلاصه میشه،شکم و زیر شکم…
این استدلالات زیبا و البته درست شما تو مخیله ی اونا نمیگنجه و ما زنها هم در برابرش کاری نمیتونیم بکنیم جز سو استفاده از همین نقطه ضعف اجتناب نا پذیرشون علیه خودشون،این نصیحت رو از من داشته باش،سیندرلا قصه بود،گول نخور فقط حقیقت رابطه رو درک کن و توهم مثل مردا از سکس لذت ببر بدون اینکه خودتو درگیر کنی به اضافه اینکه تو یه برگ برنده هم داری!

0 ❤️

2014-06-16 13:45:05 +0430 +0430

akhe azzize man intoori rok bian began ke dokhtare hamoon avalesh migorkhe…

0 ❤️

2014-06-16 13:46:38 +0430 +0430

barge barandehe chiye unvaght???/

0 ❤️

2014-06-16 13:51:13 +0430 +0430

ببینید خانما اصلا پسرا اینطور نیستن البته خب هستن همچین پسرایی ولی مرد میدونی ینی چی؟
مرد ینی اینکه وقتی به اون کباب لای پلو رسیدی پای بقیه غذائم وایسی و بخوریش
گرفتی؟
مرد هیچوقت لاشی نیست و تا تهش میمونه
هراتفاقیم که بیوفته پای عشقش میمونه
البته ما که قسمت نشد به عشقمون برسیم و الانم تنهاییم…
ولی سعی کردم همیشه مردونگیمو حفظ کنم
خانما این رسم معرفت نیس،معرفت میزاریم شمائم بزار…
ما پاتون هستیم خیلی جاها دختر دیگه پیداش نمیشه
شما با “مرد” نبودی ببینی ینی چی…ببینی مرد چیکار میکنه که همه دخترا عاشقشن
بقول دوست دوس دختر سابقم افسانه ک دیشب ازش پرسیدم نمیدونم چرا همه اینقد ازم خوششون میاد مگه من چی دارم؟دختر همسایمون که آفتاب ندیدش!توئم که میگی عاشقم شدی،هستیم که عاشقم بود آخه من چی دارم؟
گفت ببین آقا محمد…پول مهم نیس،تو مردونگی داری که خیلی از مردا تو اول راش موندن…
لطفا فحش ندید که داری تعریف از خود میکنی،فقط به ذهنم اومد گفتم بگم که مردا یکم به خودشون بیان

0 ❤️

2014-06-16 13:55:22 +0430 +0430

فرناز و ماه ترین ممنون از نظرتون ولی منم خیلی دوست دارم دلیلش رو بدونم و همچنین استدلال آقایون رو در این مورد و اینکه آیا احساس عذاب وجدان و شرمم میکنین با خودشون وختی اینا تفکراتشونه یا نه؟!

در مورد دخمل سکسی هم ممنون عزیزم منم باهات موافقم ولی بعضی وختا آدم بعضی چیزا میبینه که واقعا دلش میگیره !
مثلا دختری رو که خودشون مجبور به رابطه کردن با دروغاشون در مورد عشق و دوست داشتن / آخر کاری بدکاره خطابش میکنن و میگن خودت خواستی ما هیچ کاره بودیم!!!
اگه خوب بودی نمیدادی!
آره شایدم تو راست بگی ولی پس تکلیف احساسات ما چی میشه اونوسط؟

0 ❤️

2014-06-16 13:57:35 +0430 +0430

ehsaseto bayad negah darii khoone shohar joon banooo…roko rast

0 ❤️

2014-06-16 13:59:38 +0430 +0430

[quote=sexy hot man]akhe azzize man intoori rok bian began ke dokhtare hamoon avalesh migorkhe…[/quote]
خب عزیزم به نظرتون درسته که با دروغ بیان جلو و به هدفشون برسن و بعد نارو بزنن؟؟
اونجوری حداقل یه صداقت تو گفته هاشون دارن که من به عنوان یه زن خودم اون مرد رو تحسینش میکنم ولی وختی با دروغ بیاد جلو و آخر کاری اونجوری بشه تا عمر دارم نفرینش میکنم!
اگه مخ دختری رو زد تا آخرش باید پاش وایسه! بازی کردن با زندگی آدما کار درستی نیییییییییییست

0 ❤️

2014-06-16 14:01:49 +0430 +0430

[quote=Sousha][quote=بانوی آتش]
مستر سوشا استثنی هم درسته! جفتشو استفاده میکنن دیگه ایرادای بنی اسراییلی نگیرین yes3[/quote]

واقعا؟
من که ندیدم میشه یه نمونه بیاری که حرفتو اثبات کنی؟ blum3[/quote]
یه سرچ کوشولو تو گوگل بزنین خودتون چند نمونه میبینین blum3
در مورد سوالتون من توی یه پست جداگونه جوابی رو میدم که عینا با چشمم دیدم بعد خودتون قضاوت کنین سوشا جان که ظالم و مظلوم کیه! و چراااااااااااااااااااااااا!

0 ❤️

2014-06-16 14:03:45 +0430 +0430

eshgh do noe eshghe aghlani va eshghe eshghani
eshghe aghlani yani taraf faghat mikhad be khastehaye khodesh berese be har nahvi va tarfandi ke shode.
ama eshghe eshghani hame chizo kolan baraye tarafe moghabelesh mikhad

0 ❤️

2014-06-16 14:04:21 +0430 +0430

man nagoftam ta akharesh ba doroogh beran jolo ghable inke etefaghi biofte began khooobee…vali ghabool kon ke avalesh nemishe ba in harfa shoroo kard…age dorooghe begooo dorooghe badesham khodet rahe haleshoo begoo

0 ❤️

2014-06-16 14:05:27 +0430 +0430

بیگ لایک برای شما آقا محمد!
اگه واقعا همینی هستی که گفتی به خاطر مردونگیت امیدوارم به هررررچی که دلت میخواد و به صلاحته برسی!
خب توی دخترا هم خورده شیشه هست ولی اکثریتشون به خاطر روحیه لطیفشون کمتر اینجوری هستن!
ولی باور کنین که مردونگی شاخص ترین خصوصیت و جذابترینه برای یه مرد واقعی! ok

0 ❤️

2014-06-16 14:08:48 +0430 +0430

با سلام و عرض ادب و شب بخیر به همه دوستان:

ببینین عوامل خیلی زیادی توی این مساله دخیله. اما بنده با توجه به تجربه های عینی که از دور و نزدیک دیدم متوجه یک چرخه (یا بهتر بگم زنجیره ی) انتقام گیری شدم.

پسری که به دختر دل میبنده و واقعا از ته دل دوستش داره و باهاش میمونه یهو با خیانت دختر روبرو میشه، اینجاست که بعد از پست سر گذاشتن مسائل روانی دشوار، این حس براش به وجود میاد که اگه اینطوریه چرا دل ببندم؟ پس کون لق دخترا، اینم شروع میکنه به رابطه با دختر و جدا کردن روح و علاقه از سکس و استفاده ی بدنی از دختر. از دختر استفادشو میکنه و بعدشم پرتش میکنه. دختر هم که این رو میبینه همین حس رو میگیره و میره سراغ انتقام گیری و همین زنجیره ادامه داره و ادامه داره. این یکی از مهمترین عواملشه.
عوامل دیگه ای هم هست، از جمله تنوع طلبی و بسیاری عوامل دیگه، که بنده بخاطر فوتبال باید از خدممتون مرخص شم و همین کامنت رو هم با عجله نوشتم . هاهاها

حتما میام و ادامه میدم.

قربان همگی.

0 ❤️

2014-06-16 14:16:33 +0430 +0430

در مورد جواب سوال سکسی هات من و سوشا باید یه داستانی رو تعریف کنم قضاوتش با خودتون!

یه دوست نزدیکی داشتم که وختی 18 سالش بود (دقیقا توی اوج احساسات و سادگی و شور و عشق یه دختر) با یه پسری آشنا میشه که ادعا میکرده دوسش داره .
جونم براتون بگه که این پسره نزدیک 4 ماه داشته روی مخ دوست من کار میکرده و حتی تا ساعت 4 صبح بیدار میمونده و براش اس ام اس های عاشقونه میفرستاده :
مثلا تو مثل یه فرشته خوابی و منه بدبخت عاشق به عشقت تا صبح بیدار!
خلاصه که انقدر ابراز عشق و علاقه میکنه و مخ میزنه که دوست منم عاشقش میشه!(خب قلبش که از سنگ نیست اونم احساس داره)
پسره تا 1 سال دست بهش نمیزنه و میگه تو برای من مقدسی و بعد از یه سال که دوستم از ته قلبش عاشق شده بود یه روز میاد و میگه اگه با من رابطه نداشته باشی ولت میکنم!
اگه میخوای بهم ثابت کنی دوسم داری پس نباید برای رابطه با منم بترسی چون همه جوره هواتو دارم!
خلاصه دوستم هرکاری میکنه اون کوتاه نمیومده و میگفته با این کار بهم ثابت میشه که تو هم دوسم داری…
از اونطرف شاید خیلیاتون بگید خب دختره باید ولش میکرد اونموقع چون میفهمید که پسره عاشق واقعی نبوده ولی آقایون این چیزا گفتنش راحته بعد از یه سال عشق و عاشقی جدا شدن از اون سر برای یه زن واقعا سخته چون احساسات خانوما واقعا شدیده!
خلاصه ی کلام که دوست منم قبول میکنه و آخر داستان میدونین چی میشه؟؟؟
دوستم میگه بیا خواستگاریم ولی پسره میزنه زیر همه چی و به دوستم میگه تو خودت تنت میخوارید و این کاره بودی و من با دختری ازدواج میکنم که پاک و دست نخورده باشه ! از کجا معلوم که بعدا بهم خیانت نکنی؟؟؟!!!
شما پسراااااااااااا…
چجوری قضاوت میکنین؟
برای دخترا ارضای روحی و احساسی تو مرحله ی قبل از ارضای جنسیه نکنین با ماها این کارارو dash1

0 ❤️

2014-06-16 14:20:48 +0430 +0430

این حرکت 2طرفست … دختره یجوری میزاره تو پاچت که کارت به ترامادول و اینا میکشه … خودم به ترامادول نکشید منتها هنوز که هنوزه طرفمو دوست دارم ولی خوب اون … بیخیال … این حرکتا 2 طرفس

0 ❤️

2014-06-16 14:21:50 +0430 +0430

بانود من خودتون اول کلام گفتین استثناءاتی هم داره…خوب اینم همون استثناءاست دیگه

0 ❤️

2014-06-16 14:22:26 +0430 +0430

یه سرچ کوشولو تو گوگل بزنین خودتون چند نمونه میبینین blum3
در مورد سوالتون من توی یه پست جداگونه جوابی رو میدم که عینا با چشمم دیدم بعد خودتون قضاوت کنین سوشا جان که ظالم و مظلوم کیه! و چراااااااااااااااااااااااا![/quote]

اینم یه سرچ به قول خودتون کوشولو تو لغت نامه دهخدا

sousha[/quote]
خخخخخخخخ یادم باشه اینو تو لغت نامه ی دهخدا اضافه کنم! ?
بهدشم گفتم یه سرچ کوشولو تو گوگل نه دهخدا!

0 ❤️

2014-06-16 14:24:02 +0430 +0430

[quote=آریوان]ﯾﮑﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﻬﺘﻮﻥ ﺑﮕﻪ : ﺁﻗﺎ ﺁﻗﺎﻫﺎ ﺍﻭﻥ ﻓﺎﺣﺸﻪ ﯼ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺳﮑﺲ ﻫﻤﻮﻥ ﻓﺮﺷﺘﻪ ﯼ
ﻧﺎﺯﻧﯿﻦ ﺭﻭﺯﺍﯼ ﺍﻭﻟﻪ ﯾﺎﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺩﺕ ﻣﯿﺎﺩ؟ صدكاميون وزن اين جمله رو نميكشه[/quote]
واقعا ای کاش میشد این جملرو کرد تو کله ی همه ی مردای دنیااااااااا boredom

0 ❤️

2014-06-16 14:32:09 +0430 +0430
Screenshot_۲۰۱۴-۰۶-۱۶-۲۲-۵۵-۵۰_0.png
0 ❤️

2014-06-16 14:33:34 +0430 +0430

در مورد نظر آقا احسان من صد در صد با فرناز موافقم!
این موردارو من بیشتر از آقایون دیدم و نگفتم همه ی دخترا هم فرشتن ولی من از اکثریت دارم صحبت میکنم!

در مورد سکسی من:
عزیزم استثنی اونیه که نسبتش به دیگری کمتر باشه ولی راستشو بخوای من دور و برم هرچی که دیدم مربوط به نامردی آقایون بوده و این مورد دوستم رو تابحال خیلی جاها و خیلی وختا دیدم برای همینم این سوالو مطرح کردم!
فقط خواستم بدونم که آیا مردا راضی هستن؟ اصلا خودشونو تا بحال جای اون دختر گذاشتن؟
شما خودتون گفتین که برای نیازاتون یه عشق عقلانی رو میکشین وسط ولی تاحالا فکر کردین که با همون عشق عقلانی شاید دله دختری رو بلرزونین؟؟

سوشا:
عزیز من . شروع رابطشون به اینصورت بوده که این آقا دوستمو تو خیابون میبینه شماره میده ولی دوستم نمیگیره . وختی داشته با بابا مامانش میرفته خونه تعقیبش میکنه با ماشینش و آدرسشو در میاره بعدشم هر روز سر راش وایمیستاده و ادعای عاشقی داشته دفتر دفتر برای دختره نامه مینوشته و ابراز علاقه میکرده!
خب دختره هم که از آهن نیست !
اول اینکه هیچ دختری بدش نمیاد در معرض توجه و عشق باشه و وختی که حرارت و اصرارشو میبینه اونم رام میشه ولی نه برای رابطه بلکه برای آشنایی بیشتر!
که آخرش این میشه!

0 ❤️

2014-06-16 14:38:57 +0430 +0430

حرفاتون کاملا درست و صحیحه…
وقت نکردم نظر سایر دویتانو بخونم اما نظر خودمو میگم…
اینکه بالاخره هستن بعضیا که به معنی واقعی کلمه مرد هستن و خیانت توی وجودشون نیست و فیلم بازی نمیکنن و ظاهر و باطنشون یکیه و قبل و بعد دوستی و رفاقت و سکس فرقی نداره واسشون… مثل خودم…ههههههه
جدای از این مورد… ذات آفرینش جنس مذکر همینه اصلا…
خدا مردو جوری آفریده که ظاهربینه و عشق ظاهری رو میبینه و با همونم سیر میشه و اشباع
دقیقا برعکس جنس مونث…
مردها عشقباز هستند زنها عشق ورز…
این جمله اساسی برای رسیدن به این مطلبه…

0 ❤️

2014-06-16 14:40:56 +0430 +0430

خخخخخخخخ یادم باشه اینو تو لغت نامه ی دهخدا اضافه کنم! ?
بهدشم گفتم یه سرچ کوشولو تو گوگل نه دهخدا![/quote]

تو گوگلم گشتم چیز خاصی براش پیدا نشد
سوتی دادی قبول کن[/quote]
قبول نیمیکنم چون سوتی ندادم diablo
هم استثنی درسته و هم استثنا! nea
از یه استاد ادبیات بپرسین آقا آقاها!
اصلا به چیزایی گیر میدین شما! shok

0 ❤️

2014-06-16 14:45:20 +0430 +0430

[quote=آریوان]دخترا قدرت عاطفي وپسرا نيروي جنسي زيادي دارن،ومتاسفانه تفاوت اين دو باعث ايجاد چنين مشكلاتي ميشه،نميشه پسر يا دختر رو مقصر دونست چون من پسر براساس غريزه جنسي زياد و شما دختر براساس قدرت عاطفي زياد با غضيه برخورد ميكنيم وصدالبته كه هردو يك ديكرو مقصرميدونيم، خدا اين تفاوت هارو كذاشته كه با ازدواج كردن هردو طرف لذت تفاوت هارو ببرن نه با رابطه هايي كه سرانجامش ازبيش تعيين شدست،خودمون رو اجبار ميكنيم كه بايد با رابطه دوستي ازدواج كنيم چرا چون ديگران اينطوري هستن[/quote]
درسته ولی من یه راهکار بهتر دارم به نظرتون بهتر نیست که هر دوجنس سعی کنن این نیازهارو مساوی مساوی برای خودشون تقسیم کنن؟؟
این که آقایون به جای اینکه همه چیز رو با دریچه ی زیر شکمشون ببینن یه مقداری هم احساس دخیلش کنن و فقط یک لحظه خودشونو بذارن جای اون دختر!
میگن هروخت خواستی حس کسیو بدونی فقط یه لحظه خودتو بذار جاش!!!
در ضمن از حرفای شما اینجوری برداشت کردم که رابطه ی قبل از ازدواج اصلا صحیح نیست ولی الان دوره زمونه ای شده که دیگه مثل قدیما ازدواج سنتی جایز نیست و خیلیها از طریق دوستی با هم آشنا میشن!
چه بهتر که مردا یکمی هم رحم میذاشتن توی وجودشون و میتونستن اون عروسک خوشگلیو که قبل از سکس براش میمیردن بعد از رابطه هم به همون صورت ببینن نه یه فاحشه ی بدکاره که خودش تنش میخواریده!

0 ❤️

2014-06-16 14:49:01 +0430 +0430

با اینکه فوتبالی نیستم اصلا ولی این مسابقه خیلی مهمه با آرزوی لحظاتی خوش برای همه و سربلندی ایران و ایشالا بقیه ی بحث برای بعد! ? angel
راستی از نظرات همه ممنون ok

0 ❤️

2014-06-16 14:49:57 +0430 +0430

آره عزیزم مواقم تقسیم بشه…من یخورده احساس بخرج میدم…حالا دخملا کی حاظره نیازه منوو درک کنههه؟؟؟ ROFL

0 ❤️

2014-06-16 15:04:28 +0430 +0430

به نظر من این مسئله درمورد آقایون رو کلا در دو بعد انسانی و حیوانی در انسان بررسی کرد در بعد حیوانی بدون در نظر گرفتن اخلاق و خصایص بعد انسانی و اچتماعی, انسان هم دقیقا مثل بقیه حیوانات عمل میکنه با این تفاوت که در حیوانات در دوره خاصی از سال جفت گیری میکنن و سکس رو فقط در اثر فعالیت هورمونها بصورت غریزی در دوره و زمان محدودی ازسال اون هم نه برای کسب لذت بلکه فقط برای تولید مثل و ادامه نسل انجام میشه در انسان و کلا خانواده نخستی ها که شامل انواع میمونها هم میشه سکس محدویت زمانینداره و بیشتر برای کسب لذت انجام میگیره تا تولید مثل و ما وقتی با این دید به این مسئله نگاه کنیم وبا نگاه به طول تاریخ تمدن بشری مرد همیشه شکارچی بوده و زن همیشه شکار وهر چقدر شکار شکارچی روبیشتربه دنبال خودش بکشه شکارچی حریصتر میشه به حدی که تنها هدف رسید به شکار و تصاحب اونه و این مسئله بصورت عریزی هست که طبیعت در ذات انسانها قرار داده ولی از اونجایی که انسان مثل بقیه عموزاده های خودش موجودی اچتماعی ولی با عملکرد مغزیه خیلی پیشرفته تر از بقیه حیوانات هست و اینباعث شده که قوانین اخلاقی و انسانی هم در طول تاریخ پیشرفت تمدن بشری برای زندگی بهتر در جمع برای خودش وضع کرده و به مرور با درک مفهوم این قوانین کاملتر و به عنوان قوائد انسانی درجوامع مورد پذیرش قرار گرفته و به مرور عواطف هم دخیل در این مسئله شده , حالا اگرما در انسان اصول انسانی رو حذف کنیم و متاسفانه فرهنگ غلط مادران و پدران رو در تربیت و دید اشتباه در برخورد بین دختر و پسر مشکلات جامعه رو به اون اضافه کنیم دقیقا همون میشه که شما به اون اشاره کردید …

0 ❤️

2014-06-16 15:21:18 +0430 +0430

راست می گه
من برم جق بزنم

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «