یک سوال در مورد امواج ماکرو

1392/03/29

درود دوستان، یک سوال دارم که مدتهاست ذهنمو مشغول خودش کرده.
فقط خواهش می کنم اگر به خاطر کمبود اطلاعات پایه من از علم مربوطه مضحک به نظر رسید ، خیلی به من نخندید؟!
ببینید من شنیدم اواج ماهواره هایی که ما روی ریسیورمون دریافت می کنیم از نوع ماکرو هستن که نوعی موج کوتاه هستند ، حالا چطور این امکان وجود داره که روی یک فرکانس یکسان که بنا به فرض 10تا کانالو پوشش میده پارازیت -که توسط دولت ارسال می شه-فقط یک یا دو تا کانال را پوشش می ده و الباقی اونا به راحتی دیده می شوند
ممنون می شم که جوابو در سطح فهم یک خواننده کم اطلاع در این زمینه که خیلی تخصصی محسوب می شه بفرمائید. موفق باشید و پیشاپیش سپاسگذارم

1593 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-06-20 07:43:03 +0430 +0430

بله.كاملا

0 ❤️

2013-06-20 07:46:39 +0430 +0430

[quote=كوين گارنت]سون جان،
امواجي كه ما دريافت مي‌كنيم براي ريسور اگر فرضاً 200 نانومتر باشه، براي ارسال يك موج اختشاشي، بايد طول موج كوچكتر باشه. مثلاً 150 نانومتر.
در كل، هر چه طول موج كوتاه‌تر باشه، قدرت نفوذ بيشتر.
بنابر اين در يك فركانس يكسان، طول موجي كه كوتاه‌تره نفوذپذيرتره.
نمي‌دونم تونستم راحت بگم يانه؟
ببخشيد ديگه دانش من همين مقدار بود.[/quote]
کوین سوال منو بخون. من می خوام بدونم چطوری روی یک فرکانس یکسان میشه یک کانالو پارازیتی کرد ولی بقیه روی همون فرکانس سالم کار می کنند؟

0 ❤️

2013-06-20 07:48:00 +0430 +0430

[quote=Ashenaye man]بله.كاملا[/quote]
یعنی چی؟

0 ❤️

2013-06-20 07:51:21 +0430 +0430

ببين كوين دليل علميه پارازيتو گفت.اما ما توي نصب ماهواره به مسايل زيادي برخورديم.همه اينا بستگي به محل قرار گرفتن ديشت داره

0 ❤️

2013-06-20 07:54:30 +0430 +0430

ببين اينطوري بهت بگم.من نصاب ماهواره هستم.روي پشت بوم ديش رو نصب كردم.صاف صاف.50 سانت عقب تر با همون تنظيم و موقعيت كانالام پارازيت بود.متوجه منظورم شدي؟؟؟

0 ❤️

2013-06-20 07:58:32 +0430 +0430

[quote=Ashenaye man]ببين اينطوري بهت بگم.من نصاب ماهواره هستم.روي پشت بوم ديش رو نصب كردم.صاف صاف.50 سانت عقب تر با همون تنظيم و موقعيت كانالام پارازيت بود.متوجه منظورم شدي؟؟؟[/quote]
نه.

0 ❤️

2013-06-20 08:02:19 +0430 +0430

همش بستگي به محل نصب ديشت داره.ساده تر از اين نميشه

0 ❤️

2013-06-20 08:03:13 +0430 +0430

كوين علميش نكن زياد

0 ❤️

2013-06-20 08:08:49 +0430 +0430

یعنی همه تهران محل نصب دیششون تخمیه که پارازیت دارن؟!!!..

0 ❤️

2013-06-20 08:12:29 +0430 +0430

[quote=Ashenaye man]ببين اينطوري بهت بگم.من نصاب ماهواره هستم.روي پشت بوم ديش رو نصب كردم.صاف صاف.50 سانت عقب تر با همون تنظيم و موقعيت كانالام پارازيت بود.متوجه منظورم شدي؟؟؟[/quote]

اونطور که میگی نیس… شاید لحظه یی صاف شه اما مداوم نمیمونه… بعدشم این سوال جاش تو انجمن متخصصین وتعمیرکاران الکترونیک کیانسته نه سایت کسبازی دات کام…

0 ❤️

2013-06-20 08:12:56 +0430 +0430

اره دقيقا.جايي مثل وسط شهر كه امواج راديويي زياده كه به خوديه خود پارازيت داره.اما جاهاي ديگه توسط دولت با دستگاه هاي روسي پخش ميشه كه مثلا در انتخابات شديد تره و بسيار براي بدن ضرر داره

0 ❤️

2013-06-20 08:19:14 +0430 +0430

سوال من نپرسيدم.جواب دادم.دقيقا هم همونطوريه كه گفتم.تجربه دارم

0 ❤️

2013-06-20 08:33:45 +0430 +0430

امواج مشخصات دیگه ای هم دارند که شما وقتی میخوای یه کانال مشخص رو بگیری اونا رو تعریف میکنی…برای اینکه پارازیت عمل کنه یعنی در حقیقت پدیده تداخل امواج بوجود بیاد باید امواجی با همون مشخصات اما شدت بیشتر فرستاد…تنها تأثیر جای دیش اینه که چون امواج اصلی از آسمون میان و امواج پارازیت از سطح زمین، اگر شما دور دیش رو موانعی بذارید که فقط از آسمون امواج بهش برسه پارازیت عمل نمیکنه و اینکه همه جا فرستنده پارازیت نیست…

0 ❤️

2013-06-20 11:03:18 +0430 +0430

[quote=كوين گارنت][quote=Ashenaye man]كوين علميش نكن زياد[/quote]

چشم.
آقا ما اصلاً ديگه حرف نمي‌زنيم.[/quote]
اتفاقن من می خواستم دلیل علمی شو بدونم ولی به زبون ساده . وگرنه جناب Ashenaye man ؛ با وجود اینکه لطف کردید ونظر دادید این موارد تجربی که شما فرمودید به سوال من خیلی ربطی نداره
کوین جان خیلی ممنونم تا حدودی دستگیرم شد ولی می خواستم اگه راه داره جزئی تر بدونم. ولی به هر حال خیلی از شما تشکر می کنم

0 ❤️

2013-06-20 11:08:02 +0430 +0430

[quote=Asdollakhan][quote=Ashenaye man]ببين اينطوري بهت بگم.من نصاب ماهواره هستم.روي پشت بوم ديش رو نصب كردم.صاف صاف.50 سانت عقب تر با همون تنظيم و موقعيت كانالام پارازيت بود.متوجه منظورم شدي؟؟؟[/quote]

اونطور که میگی نیس… شاید لحظه یی صاف شه اما مداوم نمیمونه… بعدشم این سوال جاش تو انجمن متخصصین وتعمیرکاران الکترونیک کیانسته نه سایت کسبازی دات کام…[/quote]
البته اگر حضرتعالی عنوان تالار را بخونید یعنی علم و تکنولوژی به نظر می رسه که در همین سایت به قول شما کسبازی دات کام هم حتمن دلیلی داشته که این تالار تأسیس شده! نه؟؟؟
به هر صورت ممنون از مشارکت شما.

0 ❤️

2013-06-20 11:15:46 +0430 +0430

[quote=sweethellgirl]امواج مشخصات دیگه ای هم دارند که شما وقتی میخوای یه کانال مشخص رو بگیری اونا رو تعریف میکنی…برای اینکه پارازیت عمل کنه یعنی در حقیقت پدیده تداخل امواج بوجود بیاد باید امواجی با همون مشخصات اما شدت بیشتر فرستاد…تنها تأثیر جای دیش اینه که چون امواج اصلی از آسمون میان و امواج پارازیت از سطح زمین، اگر شما دور دیش رو موانعی بذارید که فقط از آسمون امواج بهش برسه پارازیت عمل نمیکنه و اینکه همه جا فرستنده پارازیت نیست…[/quote]
ممنون از پاسخ خوب شما؛ فکر می کنم اولین پاسخ مرتبط را شما فرمودید البته دوست عزیزم کوین گرانت هم فرموده بودند ولی از مقدار دانش من بالاتر بود.
ضمن تشکر دوباره از مشارکتتون می تونم خواهش کنم کمی جزئی تر توضیح بفرمائید؟

0 ❤️

2013-06-20 12:45:42 +0430 +0430

[quote=-7-seven][quote=sweethellgirl]امواج مشخصات دیگه ای هم دارند که شما وقتی میخوای یه کانال مشخص رو بگیری اونا رو تعریف میکنی…برای اینکه پارازیت عمل کنه یعنی در حقیقت پدیده تداخل امواج بوجود بیاد باید امواجی با همون مشخصات اما شدت بیشتر فرستاد…تنها تأثیر جای دیش اینه که چون امواج اصلی از آسمون میان و امواج پارازیت از سطح زمین، اگر شما دور دیش رو موانعی بذارید که فقط از آسمون امواج بهش برسه پارازیت عمل نمیکنه و اینکه همه جا فرستنده پارازیت نیست…[/quote]
ممنون از پاسخ خوب شما؛ فکر می کنم اولین پاسخ مرتبط را شما فرمودید البته دوست عزیزم کوین گرانت هم فرموده بودند ولی از مقدار دانش من بالاتر بود.
ضمن تشکر دوباره از مشارکتتون می تونم خواهش کنم کمی جزئی تر توضیح بفرمائید؟[/quote]
خواهش میکنم…ببینید دلیل اینکه شما روی یک فرکانس چند کانال میبینید “و هرچی تعداد شبکه ها بیشتر بشه کیفیتشون کمتر میشه” اینه که غیر از فرکانس مشخصه های دیگه مث سیمبل ریت و… هم مهمه … و هر شبکه ای مشخصات اختصاصی خودش رو روی همون فرکانس داره…حالا برای اینکه پارازیت همون شبکه مورد نظر رو مختل کنه باید امواج پارازیت دقیقا همون مشخصات رو داشته باشه " که البته فاقد اطلاعاتند " با شدت یا توان بالاتر تا امواج اصلی رو مختل کنند و با توجه به مشخصات اختصاصی هر شبکه که همراه داره دقیقا همون رو از کار میاندازه…امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم…

0 ❤️

2013-06-20 18:06:24 +0430 +0430

[quote=sweethellgirl]خواهش میکنم…ببینید دلیل اینکه شما روی یک فرکانس چند کانال میبینید “و هرچی تعداد شبکه ها بیشتر بشه کیفیتشون کمتر میشه” اینه که غیر از فرکانس مشخصه های دیگه مث سیمبل ریت و… هم مهمه … و هر شبکه ای مشخصات اختصاصی خودش رو روی همون فرکانس داره…حالا برای اینکه پارازیت همون شبکه مورد نظر رو مختل کنه باید امواج پارازیت دقیقا همون مشخصات رو داشته باشه " که البته فاقد اطلاعاتند " با شدت یا توان بالاتر تا امواج اصلی رو مختل کنند و با توجه به مشخصات اختصاصی هر شبکه که همراه داره دقیقا همون رو از کار میاندازه…امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم…[/quote]
از پاسخ جامع و کامل شما ممنونم.

0 ❤️

2013-06-20 18:27:02 +0430 +0430

سلام به همه.امواج ماهواره الکترو مغناطیس. الکتریسیته و مغناطیس روی یک سطح لرزان و شبیه تار و پود میچرخند ماکس ول این امواجو کشف کرد.و قدرت الکتریسیته بیشتر از مغناطیس. طول موج کوتاه تر انرزی بیشتر.مثلا اگه bbc امواج 200 نانو رو میفرسته.این امواج با سرعت نور حرکت میکنه .دقیقا 4.7 ثنیه بدست هر بیننده ای تو کل جهان میرسه. دانشمندان ایرانی با ساخت امواج 200.7 نانو.که بعد مکان زمان این امواج با امواج مبدا یکی میباشدتو 4 ثانیه زمان دارند که مسیر اینارو تغییر بدهند.میبینید گاهی یه هو صفحه تو 4 ثانیه باز میشه بعد خشخش میکنه.این مربوط به اختلاف زمان امواجه مبدا و مقصده… اگر میخواهید پارازیت بره باید یه سیم فلزی خاص که گرون هم بگیریند تا اختلاف زمان مبدا و مقصدو نزدیک به 0 کنه تا تصاویر واضح بشه.یا ماهواره ای بگیریند که سرعت اکسپت اون کمی بیشتر از سرعت ارسالی پارازیت باشه. اگر منظور قابل دریلفت نبود.بگین رسا شرح بدهم.با تشکر

0 ❤️

2013-06-21 20:43:20 +0430 +0430

[quote=GARDASH]سلام به همه.امواج ماهواره الکترو مغناطیس. الکتریسیته و مغناطیس روی یک سطح لرزان و شبیه تار و پود میچرخند ماکس ول این امواجو کشف کرد.و قدرت الکتریسیته بیشتر از مغناطیس. طول موج کوتاه تر انرزی بیشتر.مثلا اگه bbc امواج 200 نانو رو میفرسته.این امواج با سرعت نور حرکت میکنه .دقیقا 4.7 ثنیه بدست هر بیننده ای تو کل جهان میرسه. دانشمندان ایرانی با ساخت امواج 200.7 نانو.که بعد مکان زمان این امواج با امواج مبدا یکی میباشدتو 4 ثانیه زمان دارند که مسیر اینارو تغییر بدهند.میبینید گاهی یه هو صفحه تو 4 ثانیه باز میشه بعد خشخش میکنه.این مربوط به اختلاف زمان امواجه مبدا و مقصده… اگر میخواهید پارازیت بره باید یه سیم فلزی خاص که گرون هم بگیریند تا اختلاف زمان مبدا و مقصدو نزدیک به 0 کنه تا تصاویر واضح بشه.یا ماهواره ای بگیریند که سرعت اکسپت اون کمی بیشتر از سرعت ارسالی پارازیت باشه. اگر منظور قابل دریلفت نبود.بگین رسا شرح بدهم.با تشکر[/quote] ممنون از پاسختون
اگه لطف کنید وجزئی تر و همه فهم تر بفرمائید منو بیشتر شرمنده کردید.

0 ❤️

2013-06-21 23:30:10 +0430 +0430

[quote=Asdollakhan]اونطور که میگی نیس… شاید لحظه یی صاف شه اما مداوم نمیمونه… بعدشم این سوال جاش تو انجمن متخصصین وتعمیرکاران الکترونیک کیانسته نه سایت کسبازی دات کام…[/quote]

[quote=Ashenaye man]سوال من نپرسيدم.جواب دادم.دقيقا هم همونطوريه كه گفتم.تجربه دارم[/quote]

دوست من ایشون روی صحبتشون با بنده بود که جوابشون را به همراه پست تشکر دادم. از شما هم به خاطر مشارکت و ارائه ی تجربیاتتون تشکر می کنم.

0 ❤️

2013-06-22 16:40:41 +0430 +0430

[quote=GARDASH]سلام به همه.امواج ماهواره الکترو مغناطیس. الکتریسیته و مغناطیس روی یک سطح لرزان و شبیه تار و پود میچرخند ماکس ول این امواجو کشف کرد.و قدرت الکتریسیته بیشتر از مغناطیس. طول موج کوتاه تر انرزی بیشتر.مثلا اگه bbc امواج 200 نانو رو میفرسته.این امواج با سرعت نور حرکت میکنه .دقیقا 4.7 ثنیه بدست هر بیننده ای تو کل جهان میرسه. دانشمندان ایرانی با ساخت امواج 200.7 نانو.که بعد مکان زمان این امواج با امواج مبدا یکی میباشدتو 4 ثانیه زمان دارند که مسیر اینارو تغییر بدهند.میبینید گاهی یه هو صفحه تو 4 ثانیه باز میشه بعد خشخش میکنه.این مربوط به اختلاف زمان امواجه مبدا و مقصده… اگر میخواهید پارازیت بره باید یه سیم فلزی خاص که گرون هم بگیریند تا اختلاف زمان مبدا و مقصدو نزدیک به 0 کنه تا تصاویر واضح بشه.یا ماهواره ای بگیریند که سرعت اکسپت اون کمی بیشتر از سرعت ارسالی پارازیت باشه. اگر منظور قابل دریلفت نبود.بگین رسا شرح بدهم.با تشکر[/quote]
ببینید امواج چیزی نیست که ما بیام مثل یه مثلا ورق آهن به طول خاصی اش رو درست کنیم!یا بسازیم…ما برای تولید هر نوع موجی یه نوسان گر میخوایم که مثلا برای تولید طیف های مختلف نور این نوسان گر ها اتم ها هستند…برای پدیده پارازیت علم زیاد لازم نیست بلکه بدلیل ضرر زیادی که توان بالای امواج پارازیت روی انسان ها و کلا موجودات زنده داره قدری بی وجدانی میخواد…بخاطر همین شما فقط تو بعضی جاهای خاص پارازیت رو میبینی…مثل چین و …

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «