قران چیست؟

1399/12/06

مسلمانان قرآن رو به عنوان معجزه ای میشناسن که از طرف خدا توسط جبرئیل بر محمد نازل شده تا باعث سعادت بشر بشه ولی تا اینجای کار با وجود آیاتی که مسلمانان رو تشویق به جنگ و قتل و تجاوز میکنن چیزی جز شر و فتنه برای بشر نداشته.
من خودم هم قرآن رو به عنوان یه معجزه قبول دارم. البته نه به دلیلی که مسلمانان قبولش دارن، بلکه به این دلیل که با وجود اینکه کتابی ابتدایی و بی محتوا هست ولی تونسته کاری بکنه که حدود یک میلیارد آدم با سواد و بیسواد بدون اینکه تا حالا حتی یه سوره رو به زبانی که میفهمن خونده باشن عاشقش شدن.
اگه ترجمه فارسی قرآن رو بخونین متوجه میشین که کتابی هست بسیار سطحی، پر از تناقض، اشکالات علمی، توهین، … (که در پستهای بعدی اشاره خواهدشد) و کاملا مشخصه که کار یه انسان زمینی نسبتا باهوّش و باسواد بوده که قبلا انجیل و تورات و اوستا رو خونده و با بهره گیری از اونها و گاها به اقتضای شرایط زمانی و مکانی با به کار بردن جملاتی به نفع خودش باعث پدید آمدن این کتاب شده که البته خودش هم فکر نمیکرد آیاتش یه روزی تبدیل به کتاب بشه و میلیونها نفر ادمم به کشتن بده.
قرآن در زمان عثمان (خلیفه سوم) گردآوری شد و اینکه چرا به عقل خود رسول الله که عالم بر همه چی بود نرسید این کار رو بکنه بماند.
یک سری آیات در زمان محمد بر روی پوست حیوان و فلس خرما و خشت خام نوشته شده بود و بقیه رو هم در زمان عثمان اصحاب باقیمانده از زمان پیامبر رو جمع کردن و گفتن هر کسی هر آیه ای که از محمد شنیده رو نقل کنه و برخلاف نظر مسلمانان که میگن قرآن تنها کتاب دینی بدون تحریف هست باید خدمتشون عرض کنم که اصلا اساس و پایه گردآوری قرآن تحریف هست.
الان من اینجا یه جمله ۱۰ کلمه ای بنویسم و شما به عنوان آدم باسواد بخونیدش و فقط ۲۴ ساعت بعد ازتون بخوان همون جمله رو نقل کنین بدون شک یا چنتا کلمه کم و زیاد میکنین یا لغاتش رو تغییر میدین، حالا تجسم کنین ۱۵۰۰ سال پیش عرب بیابانگرد راهزن از بیخ بیسواد شمشیر به دست وایستاده و منتظر دستور حمله و غارت هست و تو همین حین مثلا برای محمد آیه ای نازل میشه و اونم براشون میخونه و طرف هم ذهنش درگیر این بوده که تا چند ساعت دیگه یا پیروز شده مشغول عشق و حال با کنیزهای تصاحب شده هست و یا شهید شده و تو بهشت با حوریها داره سکس میکنه و اصلا توجهی به آیه نداره و همین عرب رو چندین سال بعد صداش میکنن و ازش میپرسن که فلان سال و فلان روز آیه ای که محمد پیشت گفته بود رو برامون بخون و دیگه میتونین تجسم کنین چیزی که گفته با آیه محمد چقدر تفاوت داشته، تازه این در حالتیه که عمدا از خودش نبافته باشه.
برای فهمیدن زمینی یا آسمانی بودن قرآن باید به چنتدتا نکته توجه کرد:

۱- نوع ادبیات و گویش در آیات قرآن که اکثرا سوم شخص مفرد هست و اگه قرار بود آیات از طرف خدا باشه اصولا باید اول شخص مفرد میشد.

۲- مطلب علمی که پیشکش، هیچ مطلب شبه علمی هم در قرآن نیست که قبلا در یکی از کتابهای تورات و انجیل و اوستا نیومده باشه.

۳- تمام مطالب مثلا علمی قرآن متناسب با علم و معلومات اون دوره هست که بشر از آن مطلع بود که با پیشرفت علم غلط بودن خیلیاشونم ثابت شد و هیچ مطلبی در مورد صنعت و تکنولوژی و … در قرآن وجود نداره. مثلا چون در اون زمان علم در مورد کاربرد مغز معلوماتی نداشت و فکر میکردن وظیفه احساس و تفکر با قلب هست در آیات متعددی این موارد به قلب نسبت داده شده و حتی در یک آیه هم از مغز به عنوان مرکز تفکر اسمی برده نشده است.

۴- متناقض بودن تعدادی از آیات که نشون دهنده اینه که خالق قرآن یه شخص زمینی بوده که گاهی به فراخور حال آیه ای ابداع میکرد بدون اینکه حواسش باشه قبلا ضد این رو گفته که مسلمانان برای ماست مالی این قضیه اصطلاح ناسخ و منسوخ رو ابداع کردن که خودش عذر بدتر از گناه حساب میشه. چون اگه قرآن کلام خدا باشه و خدا آگاه و عالم به گذشته و آینده باشه پس خیلی احمقانه هست که یه آیه بفرسته و چند سال یا ماه بعد یه آیه دیگه بفرسته که قبلی رو نقض کنه.

برای بهتر مشخص شدن مطالب بالا یه مثال میزنم.
الان با پیشرفت علم دیگه یه بچه ۱۰ ساله هم میدونه شهاب سنگ چیه، از کجا میاد، چجوری میاد، … ولی عجیبه که اون موقع خود خدا این قضیه رو نمیدونست و فکر میکرد شهاب سنگ تیرهای آتشینی هست که کاربردش متفرق کردن جنیان هست.

آیات ۸ و ۹ سوره الجن:

وَأَنَّا لَمَسْنَا السَّمَاءَ فَوَجَدْنَاهَا مُلِئَتْ حَرَسًا شَدِيدًا وَشُهُبًا (٨)

و اینکه [برای کسب خبر] به آسمان نزدیک شدیم، پس آن را پر از نگهبانان نیرومند و تیرهای شهاب یافتیم

وَأَنَّا كُنَّا نَقْعُدُ مِنْهَا مَقَاعِدَ لِلسَّمْعِ ۖ فَمَنْ يَسْتَمِعِ الْآنَ يَجِدْ لَهُ شِهَابًا رَصَدًا (٩)

و اینکه ما در آسمان برای شنیدن [خبرهای ملکوتی و سخنان فرشتگان] در نشست گاه هایی می نشستیم، ولی اکنون هر که بخواهد استراق سمع کند، شهابی را در کمین خود می یابد

از مسلمین عزیز خواهش میکنم چنانچه خواستن از قرآن دفاع کنن قبلش حتما یه دور ترجمه فارسی قرآن رو بخونن.

بیشترین کمک رو برای انکار قرآن خود قرآن میتونه بهتون بکنه، اونم با خوندنش.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-02-25 00:50:58 +0330 +0330

↩ mosi27374
حکمش از پیامبر، مرتد فطری باید اعدام شود. همین الان جمهوری اسلامی بچه ای که بهایی به دنیا می آید را مهدورالدم نمی داند. در سال ۶۷ در زندان های همین حکومت از زندانیان چپ یک پرسش می پرسیدند: پدرت نماز می خواند؟ اگر پاسخ مثبت بود اعدام میشد اگر می گفت نه، اعدام نمی شد.

2 ❤️

2021-02-25 00:51:36 +0330 +0330

↩ خرس هیز

عد کی باید تفسیر کنه؟
🙏

1 ❤️

2021-02-25 00:52:10 +0330 +0330

توی قران الله چهار صفحه از خودش تعریف کرده یه صفحه ملتو تهدید کرده 😕

3 ❤️

2021-02-25 00:56:40 +0330 +0330

↩ mosi27374
در ضمن بعد از نازل شدن سوره توبه، همان که بسم الله نداره، همه این آیه ها نسخ شده اند. لا اکراه فی الدین و لکم دینکم و لی الدین… همه منسوخ هستند، مال قبل از هجرت است مال وقتی است که زورمان کم بود. بعد از حدیبیه زورمان زیاد شد و گفتیم: هرکس غیر از اسلام دینی اختیار کند از او پذیرفته نیست و او در آخرت از زیانکاران است. تو خیابان آزادی سر بهبودی یک مسجد سر درش این آیه است.

3 ❤️

2021-02-25 00:57:05 +0330 +0330

↩ hamicuck
خلقت خدا بی هدف نیست بلکه رشد انسانه
پدر ابراهیمه عزیزترین دارایبس رو میخواد فدای خدا کنه شما هم یاد بگیر از ابراهیم همیشه همه رو فدای خدا کن خدا رو فدای هیچ چیزی نکن اگر میخوای سربلند باشی
بله اگر کسی به شما حمله کرد باهاش جهاد کن به نظر شما با کسی مثل ریگی که سر سرباز ما رو با در پیت حللی میبرید چکار باید کرد؟
حقوق جنسیتی رو من ندیدم
خدا میگه این عناوین یهودی و مسیحی مسلمون عناوین هویتیستذبرترین دین اسلام به معنی تسلیم بودن در برابر اوامر خدا
در جایب میفرماید همهشما از یهودی مسیحس مسلمان سابیین و هر کسی که کار صالح انجام بده نزد من پاداش داره متن قرآن

کتک زدنی وحود نداره قبلا عرض کردم اشتباه ترجمه از شماست.
مجوز ۴ زن چجوری بوده کی بوده وقتی بوده که جنگها زیاد بوده و مردان زیاد کشته میشدند
اجبار به اطاعت از شوهر از کجای قرانه

اون زمان زنها در جنکها به بردکی گرفته میشدند تو اون زمان راجع به جنگهای اون زمان بوده الان شرایط فرق کرده والا این چیزا تقصیر خدا نیست

0 ❤️

2021-02-25 00:59:03 +0330 +0330

↩ mosi27374
همه ابن حرفهای شما یعنی الان بگذاریمش کنار دیگه، من هم همین را میگم. باهات موافقم.

1 ❤️

2021-02-25 00:59:26 +0330 +0330

↩ خرس هیز
اصل قانون ارتداد از زمان زرتشت بوجود اونده خود ایرانیها اون رو به اسلام وارد کردن داستانی وجود داره که کسی از مسلمانان تعدادی شتر دزدید مسلمانی رو کشت و رفت پیش یهودیها محمد دستور قصاص داد ازین روایت ارتداد رو تفسیر میکنن

0 ❤️

2021-02-25 01:02:35 +0330 +0330

↩ mosi27374
از هرجا تفسیر می کنند مهم نیست، مهم این است که الان باهاش آدم می کشند.

1 ❤️

2021-02-25 01:05:44 +0330 +0330

↩ خرس هیز
شما مختاری و آزاد هرجور دوس داری اجباری نیست قرار نیست همه یکجور باشن من قرآن رو دوس دارم چون با خوندنش احساس خوبی دارم خودمو تو آیه های قرآن پیدا میکنم .

حالا کار به هیچی ندارم ولی جدا داستانهای فوم بنی اسراییل رو بخونید ببینید وقد شبیه ما هستن متعجب میشید

و بدونید لغت ویل درقرآن به معنی وای بر آنان یکجا سه بار تکرار شده و اونم برای علمای دینی هست .

اوایل سوره یاسین هم هست که حرف کسیو گوش کنید که بابت هدایت از شما چیزی نمیخوان پس اگر یکی خدارو نشون داد گفت حالا سهم امام بده به حرفاش شک کن

و در آخر اینکه درقرآن چهار چیز خوردنش حرامه خون گوشت خوک گوشت مردار شراب و اونچه که از قرعه کشی به شما میرسه الباقی هرآنچه در عالم هست خوردنش برای شما حلاله البته اگر دوس داشه باشید بخورید مثلا یکی دوس داره سوسک بخوره یکی بدش میاد

1 ❤️

2021-02-25 01:07:25 +0330 +0330

↩ mosi27374

خلقت خدا بی هدف نیست بلکه رشد انسانه
پدر ابراهیمه عزیزترین دارایبس رو میخواد فدای خدا کنه شما هم یاد بگیر از ابراهیم همیشه همه رو فدای خدا کن خدا رو فدای هیچ چیزی نکن اگر میخوای سربلند باشی

عزیز ترین دارایی که شخص داره فرزندشه؟ از نظر قرآن و خدا انسان میتونه مثل یه شی دارایی کسی باشه؟؟ اگه اینطوره که خب حرفی برای گفتن نمیمونه

بله اگر کسی به شما حمله کرد باهاش جهاد کن به نظر شما با کسی مثل ریگی که سر سرباز ما رو با در پیت حللی میبرید چکار باید کرد؟
جنگ های صدر اسلام رو مرور کن و ببین چه بلایی سر چه کشورهایی از جمله ایران برای کشور گشایی و به بهانه صدور دین اسلام نیومده
خدا میگه این عناوین یهودی و مسیحی مسلمون عناوین هویتیستذبرترین دین اسلام به معنی تسلیم بودن در برابر اوامر خدا در جایب میفرماید همهشما از یهودی مسیحس مسلمان سابیین و هر کسی که کار صالح انجام بده نزد من پاداش داره متن قرآن
خدا میگه همه برام عزیزین ولی مسلونا عزیزتر؟؟؟؟؟!!!!
کتک زدنی وحود نداره قبلا عرض کردم اشتباه ترجمه از شماست.
مردان را بر زنان تسلط و حق نگهبانی است به واسطه آن برتری که خدا برای بعضی بر بعضی مقرر داشته و هم به واسطه آنکه مردان از مال خود نفقه دهند، پس زنان شایسته مطیع شوهران و در غیبت آنان حافظ (حقوق آنها) باشند از آن رو که خدا هم (حقوق زنان را) حفظ فرموده است. و زنانی که از نافرمانی آنان (در حقوق همسری) بیمناکید باید نخست آنان را موعظه کنید و (اگر مطیع نشدند) از خوابگاه آنان دوری گزینید و **(اگر باز مطیع نشدند) آنان را به زدن تنبیه کنید**، چنانچه اطاعت کردند دیگر راهی بر آنها مجویید، که همانا خدا بزرگوار و عظیم الشأن است. **ترجمه الهی قمشه ای من کاره ای نیستم!!**
مجوز ۴ زن چجوری بوده کی بوده وقتی بوده که جنگها زیاد بوده و مردان زیاد کشته میشدند اجبار به اطاعت از شوهر از کجای قرانه

اون زمان زنها در جنکها به بردکی گرفته میشدند تو اون زمان راجع به جنگهای اون زمان بوده الان شرایط فرق کرده والا این چیزا تقصیر خدا نیست

و همچنان شما اعتقاد داری که قرآن برای همه زمان هاست ؟؟؟!!!

4 ❤️

2021-02-25 01:10:34 +0330 +0330

↩ mosi27374
شما قرآن را دوست داشته باش، از خواندنش هم لذت ببر، خود من هم یک قاری قطری هست که آیه الکرسی خواندنش را خیلی دوست دارم، اما نگو که این یک کتاب علمی است و معجزه است و این حرفها. در ضمن به ما هم اجازه بده نقدش کنیم، نگو سر ما را ببرند. شب شما آرام.

2 ❤️

2021-02-25 01:14:01 +0330 +0330

Arrow جان پست های امشب من در این تاپیک را برای آن دوستمان که فکر می کرد من حزب اللهی هستم بفرست. 🤣🤣🤣🤣

1 ❤️

2021-02-25 01:16:55 +0330 +0330

↩ hamicuck
آیا شما حاضری بر ضد پدرت در یک دادگاه رای بدی و پدرت یا برادرت رو قربانی صداقت کنی؟
اگر منظورت جنگ ایرانه اونم ایرانیها بعد از فوت محمد فکر کردن اعراب ضعیف شدن چند جا جنگ راه انداختن و شکست خوردن کلا من دین شمشیری رو نمیتونم قبول کنم چون توهین به شعور اجدادم حساب میشه بزگرد سوم رو یک آسیابان ایرانی کشت معلومه اونا هم به ملت ظلم میکردن ملت هم از خدا خواستن که بساط اونا جمع بشه
نه از نظر خدا همه در مقابل خدا یکی هستن هرکسی تقوی بیشتر از نظر خدا بهتر خدا نگفته مسلمانها عزیزتر

خدمتتون عرض کردم آیه ای که ذکر کردید فعل ضرب معنی زدن ندارد به معنی دور شدن از خانه است اعراب به اعتصاب میگویند اضراب یعنی ترک کار دور شدن از کار

0 ❤️

2021-02-25 01:18:07 +0330 +0330

↩ خرس هیز
هیچکس حق نداره سز کسیو بخاطر باورهای قلبیس ببره خدا نکنه عزیر دلم

0 ❤️

2021-02-25 01:18:52 +0330 +0330

↩ mosi27374
بزرگوارید.

0 ❤️

2021-02-25 01:26:01 +0330 +0330

↩ hamicuck
شما داستانهای قوم بنی اسراییل رو بخون ببین که چه کارها کردن و چی به سرشون اومد

یک نمونه جالب البته به نظر من جالب قانون اومد از طرف خدا که روز شنبه صید از دریا ممنوع بنی اسراییل دیدن ای بابا هیچ روزی تو دریا ماهی نیست ولی روز شنبه ماهیها میان نزدیک ساحل خلاصه چاره اندیشی کردن گفتن خوب یک حوضچه هایی ساختن ماهیها میومدن تو حوضچه ها روز شنبه در خروجی حوضچه رو میبستن یکشنبه میومدن ماهیهارو جمع میکردن از حوضچه ها میبردن.
خدا تو قرآن میگه من اونهارو به میمون مسخ کردم میمون کارش تقلیده یعنی یکی اونکارو‌کرد بقیه هم رفتن ازون تقلید کردن به حساب دور زدن حکم خدارو آزاد باشیم میمون نباشیم

راستی خدا به مردم میگه اینقدر از محمد سوال فقهی نپرسید همون که به عقلتون درست میاد انجام بدین

0 ❤️

2021-02-25 01:26:54 +0330 +0330

↩ mosi27374

آیا شما حاضری بر ضد پدرت در یک دادگاه رای بدی و پدرت یا برادرت رو قربانی صداقت کنی؟

ربطش رو به موضوع متوجه نشدم!!!

اگر منظورت جنگ ایرانه اونم ایرانیها بعد از فوت محمد فکر کردن اعراب ضعیف شدن چند جا جنگ راه انداختن و شکست خوردن کلا من دین شمشیری رو نمیتونم قبول کنم چون توهین به شعور اجدادم حساب میشه بزگرد سوم رو یک آسیابان ایرانی کشت معلومه اونا هم به ملت ظلم میکردن ملت هم از خدا خواستن که بساط اونا جمع بشه
بحث این نیست که جواب ایرانی ها چی بوده بحث اینه که دستور قرآن چی بوده و چرا یه عده فکر کردن که از طرف خدا فرستاده شدن تا شر ظالم رو از مظلوم کم کنن البته که با متر و معیار شما اگه فرض کنیم حکومت ایران ظالم بوده حکومتی که بعدش اومده هم کم ظلم نکرده!!!!
نه از نظر خدا همه در مقابل خدا یکی هستن هرکسی تقوی بیشتر از نظر خدا بهتر خدا نگفته مسلمانها عزیزتر
تو حرفای خودتون هست که اسلام از سایر ادیان عزیزتره!!! بین مسلمونا هرکی تقوا پیشه کرد عزیز تر.
خدمتتون عرض کردم آیه ای که ذکر کردید فعل ضرب معنی زدن ندارد به معنی دور شدن از خانه است اعراب به اعتصاب میگویند اضراب یعنی ترک کار دور شدن از کار
من هم خدمتتون عرض کردم که معنی این آیه رو بنده ننوشتم و کسانی که ادعاشون میشه نوشتن. شما نمیتونی از هرکدوم از آیه ها چیزی که دوست داری رو برداشت کنی و به خورد بقیه بدی. ممکنه خودت دوست داشته باشی گول بخوری و توی گمراهی باشی اما چیزی که من میبینم همینه که گفتم.
مردان را بر زنان تسلط و حق نگهبانی است به واسطه آن برتری که خدا برای بعضی بر بعضی مقرر داشته و هم به واسطه آنکه مردان از مال خود نفقه دهند، پس زنان شایسته مطیع شوهران و در غیبت آنان حافظ (حقوق آنها) باشند از آن رو که خدا هم (حقوق زنان را) حفظ فرموده است. و زنانی که از نافرمانی آنان (در حقوق همسری) بیمناکید باید نخست آنان را موعظه کنید و (اگر مطیع نشدند) از خوابگاه آنان دوری گزینید و (اگر باز مطیع نشدند) آنان را به زدن تنبیه کنید، چنانچه اطاعت کردند دیگر راهی بر آنها مجویید، که همانا خدا بزرگوار و عظیم الشأن است. -- الهی قمشه ای
مردان، سرپرست زنانند، به دليل آنكه خدا برخى از ايشان را بر برخى برترى داده و [نيز] به دليل آنكه از اموالشان خرج مى‌كنند. پس، زنان درستكار، فرمانبردارند [و] به پاس آنچه خدا [براى آنان‌] حفظ كرده، اسرار [شوهران خود] را حفظ مى‌كنند. و زنانى را كه از نافرمانى آنان بيم داريد [نخست‌] پندشان دهيد و [بعد] در خوابگاه‌ها از ايشان دورى كنيد و [اگر تاثير نكرد] آنان را بزنيد؛ پس اگر شما را اطاعت كردند [ديگر] بر آنها هيچ راهى [براى سرزنش‌] مجوييد، كه خدا والاى بزرگ است. -- فولادوند
مردان، سرپرست و نگهبان زنانند، بخاطر برتریهایی که خداوند (از نظر نظام اجتماع) برای بعضی نسبت به بعضی دیگر قرار داده است، و بخاطر انفاقهایی که از اموالشان (در مورد زنان) می‌کنند. و زنان صالح، زنانی هستند که متواضعند، و در غیاب (همسر خود،) اسرار و حقوق او را، در مقابل حقوقی که خدا برای آنان قرار داده، حفظ می‌کنند. و (امّا) آن دسته از زنان را که از سرکشی و مخالفتشان بیم دارید، پند و اندرز دهید! (و اگر مؤثر واقع نشد،) در بستر از آنها دوری نمایید! و (اگر هیچ راهی جز شدت عمل، برای وادار کردن آنها به انجام وظایفشان نبود،) آنها را تنبیه کنید! و اگر از شما پیروی کردند، راهی برای تعدّی بر آنها نجویید! (بدانید) خداوند، بلندمرتبه و بزرگ است. (و قدرت او، بالاترین قدرتهاست.) -- مکارم
2 ❤️

2021-02-25 01:28:44 +0330 +0330

↩ mosi27374
بله موافقم خدا توی قرآن بارها و بارها انسان ها رو مورد تمسخر قرار داده و بعدش تمسخر رو جایز ندونسته.

2 ❤️

2021-02-25 01:33:33 +0330 +0330

↩ hamicuck
من جایی ندیدم انسان مسخره بشه

آقای الهی قمشه ای و....احترامشون واجب ولی ایشان هم انسان هستد من به عقلم زدن تو قرآن جور در نمیاد. حالا شما دوس داری زدن ترجمه کنی خوددانی

یا اونا ترجمه کردن من ترجمه اونها رو درست نمیدونم
1 ❤️

2021-02-25 01:39:09 +0330 +0330

↩ mosi27374

من جایی ندیدم انسان مسخره بشه

**تشبیه انسان ها مسلمان یا غیر مسلمان به چهارپا، بوزینه، گورخر، سگ هار و … اگر تمسخر و توهین نیست چیه؟ **

آقای الهی قمشه ای احترامشون واجب ولی ایشون هم انسان هستن من به عقلم زدن تو قرآن جور در نمیاد. حالا شما دوس داری زدن ترجمه کنی خوددانی
اگه تفسیر به رای باشه که هرکسی هر برداشتی میتونه از هرچیزی داشته باشه اینکه به نظر شما زدن نبوده دلیل نمیشه که معنی قرآن تغییر کنه مگر اینکه آپدیت داشته باشه. در ضمن فقط از الهی قمشه ای ترجمه نیاوردم از دو نفر دیگه ترجمه آورده شده
1 ❤️

2021-02-25 01:43:55 +0330 +0330

↩ hamicuck
مخلص کلام خدا گفته ای انسان من تمام گناهان تورو میبخشم غیرراز شرک بد ترین نوع شرک اینه که خودمون رو خدا بدونیم و آدمها رو به خوب و بد تقسیم کنیم ما شایسته قضاوت نیستیم چون خیلی چیزا نمیدونیم پس سعی کنیم درباره فراد قضاوت نکنیم

شرک دو نوع دیگه هم داره ولی این یکی که گفتم خیلی داره همه گیر میشه خیلی راحت مخالف ما حتما احمقه حتما نفهمه من خوبم هر کی با منه خوبه و فکر میکنیم ما خوبیم بقیه بدن یاد بگیریم اینو بزاریم کنار همه ما دوست هم هستیم برادر هم هستیم سوا ازینکه به یک موضوع چجوری نگاه میکنیم
دوستون دارم شب خوش آقای صاحب تاپیک پورسانت من یادت نره ۴صفحه برات تایپ کردم بی وجدان

1 ❤️

2021-02-25 01:48:02 +0330 +0330

↩ mosi27374
آفرین دم خدا گرم ولی اینکه خودش تو کتابی که معجزه عزیزترین پیامبرش هم هست این مسائل رو رعایت نکرده یکم اذیتم میکنه. 😕
شب شما هم بخیر صاحبِ نظرِ مخالفِ نظرِ صاحبِ تاپیک

1 ❤️

2021-02-25 01:59:42 +0330 +0330

↩ hamicuck
خدا میگه کسانی که تورات رو خوندن ولی بهش عمل نکردن مانند مثال خریست که باری سنگین بر پشتش حمل میکند .

این برای اونیه که قرآن رو میخونه نمیفهمه ازش دفاع میکنه یا اصن نمیخونه ولی مسلمونه و مرجع تقلید داره وای متوجه نیست پس مثل خر نباشیم که بار سنگین حمل کنیم که هیچی هم ازش نمیدونیم

خوب داستان بوزینه رو هم که راجع به صید روزهای شنبه بود خدمتتون عرض کردم .
اینا یه مقدار بی انصافیه به نظر من خدا میخواد نفهمی مارو تحقیر کنه نه انسان رو جوریکه عمیق حس کنی چقدر نفهمی دینی بده و باعث میشه تبدیل به یک خر حمال بشی
اون یک مثاله
خدا تمام آسانها و زمین رو تحت تسخیر انسان قرار داده در قرآن هست

یا میکه صداتون رو‌خیلی بالا نبرید که صدای الاغ از همه بیشتره خوب این نیست که شما الاغی این یعنی وقتی شروع میکنی داد زدن با بالا رفتن زیادتر صدا خودت رو داری به خر شدن نزدیک میکنی تو انسانی اینکارو نکن صدای بلند برای داد زدن سر این اون نیست

3 ❤️

2021-02-25 03:33:37 +0330 +0330

↩ mosi27374
👌👌👌👌👌👌👌

0 ❤️

2021-02-25 09:47:44 +0330 +0330

↩ mosi27374

در ۱۴۰۰ سال پیش که زن از هیچ جایگاه اجتماعی برخوردار نبود خدا برای زن حقوقی رو در قرآن در نظر گرفت اصلا خدا نگفت این زن نصف مرد خدا این حقوق رو ایجاد کرد تا مرد اون زمان بفهمه زن حقوقی داره باید پرداخت بشه دیه مهریه ارث حالا اگر ملاها هنوز تو ۱۴۰۰ سال پیش با همون حکم متاسفانه حکم میکنن تقصیر خدا نیست تو قرآن همه چی رو به عقل انسان و عقل جمعی سپرده وقتی عقل جمعی ما و آخوند ما عقلش کار نمیکنه این میشه که شما قانون بشه که زن برابر مرد حقوق بگیره خوب بگیره مگه خدا گفت نگیره .

اولا چند هزار سال قبل از اون ۱۴۰۰ سال شما که فکر میکنین قبل از اون دیگه هیچ تمدنی وجود نداشت در همین ایران خودمون زن جایگاهی برابر با مرد داشت
این کشور زنانی مثل آرتمیس رو داشت که ژنرال نیروی دریایی ایران در زمان خشایار شاه بود که تا به همین امروز تنها دریاسالار زن تاریخ هست، آرتادخت رو داشتیم که وزیر خزانه داری ایران در دوره اشکانیان بود، آزرمیدخت رو داشتیم که در دوره ساسانی به پادشاهی رسید، هلاله رو داشتیم که پادشاه ایران در دوران کیانیان بود
تا دلت بخواد از این زنها تو تاریخ باستان ایران وجود داره و همین موضوع ساده مشخص میکنه که اسلام و قرآن حداقل برای ایرانیان پسرفت بود نه پیشرفت.
دوما این داستان زنده به گور کردن دختران و … داستان خزعبلی هست از طرف دکانداران دین.
اگه زن در بین اعراب هیچ جایگاهی نداشت پس خدیجه و هند و اسماء و … کیا بودن؟
اگه دخترها رو زنده به گور میکردن این لشگر اعراب که نصف دنیا رو فتح کردن با گرده افشانی به وجود اومده بودن یا از مادر زاییده شده بودن؟
وجدانا قبل از ارائه خزعبلات دینی یه ذره در موردش فکر کنین

1 ❤️

2021-02-25 09:52:49 +0330 +0330

↩ Daryaaa80

خدا چرا زن رو مظلوم افریده که چند هزار سال بهش ظلم بشه اخرشم بیاد با یه قوانین یکم اونم نه کامل ازش دفاع کنه مگه ما ادم نیستیم که زیر دست افریده؟

هیچ خدایی در این قضیه دخیل نبوده
از اونجایی که محمد ۱۵ سال زیردست و تحت سلطه خدیجه بوده اینجوری با جنس دوم معرفی کردن زن عقده خودش رو خالی کرد

3 ❤️

2021-02-25 09:58:09 +0330 +0330

↩ akhjoonami
دوست عزیز شما اول یک دلیل قانع کننده برای وجود خدا بیار و بعد مهربونیش رو …و قرانی که نازل کرده رو به رخ بکش

1 ❤️

2021-02-25 10:02:12 +0330 +0330

↩ GALAXY_MOON

کتابی که 1400 سال هست مارو مسخره ی خودش کرده!

کاش فقط مسخره مون میکرد
گند زد به بشریت و حالا حالاها هم ول کنمون نیست

2 ❤️

2021-02-25 10:03:03 +0330 +0330

جالب اینه که فعلا دلایلی قانع کننده حتی یک دلیل برای وجود خدا نداریم تازه اومدیم در مورد کتابی که نازل کرده بحث میکنیم

1 ❤️

2021-02-25 10:08:03 +0330 +0330

↩ Daryaaa80

چرا برعکسش نیس؟؟؟ چرا هیچ جا نگفته اگه مرد یه کاری کرد میتونی قهر کنی؟؟ هوم؟؟ چون مارو ناقص العقل در نظر گرفته فک کرده شعور نداریم و فقط ماییم که اشتباه میکنیم.فک کرده شعور نداریم که شهادتمون تو دادگاه رو نصف حساب کرده!!!

از اونجایی که در دین اسلام زن فقط وسیله ای هست برای تولید مثل و تامین رفاه مرد، حدیث داریم که یکی از دلایلی که باعث کم شدن قیمت زن در دیه و ارث و شهادت و … شده اینه که حداقل یک هفته در ماه رو به خاطر پریود قابل استفاده نیست

1 ❤️

2021-02-25 10:36:42 +0330 +0330

↩ mosi27374

شما زیر دست نیستید شما به عنوان زن شبیه ترین موجود به خدا هستید متاسفانه نظام سرمایه داری چه از طریق دین چه از طریق پول زن رو زیر دست کرده .
نظام سرمایه داری میدونه زن آزاده مرد آزاده پرورش میده که زیاد جالب نیست فعلا هم که سر همه رو با حجاب گرم کردن

وجدانا اینا رو جدی میگی یا شوخی میکنی؟
باورم نمیشه جدی باشی
تو همون نظام سرمایه داری که شما میگی حقوق زن اگه ۱۰۰٪ هم نشه گفت ولی حداقل دیگه ۹۰٪ برابر با مرد شده و به جای رسیده که دنبال واژه جدیدی به جای he و she هستن که تو کلمات هم تفکیک جنسیتی نباشه ولی تو دارالاسلام شما همین یه هفته پیش بود که سرمربی تیم ملی اسکی کشور نتونست تو مسابقات شرکت کنه چون آقاشون اجازه نداد
آبروی یه کشور تو دنیا رفت چون اسلام شما به شوهرش این اختیار رو داده
شما یا ما رو دست انداختی یا تنها اطلاعاتت از دنیا فقط حرفای پامنبری هست

3 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «