آیا قرآن نیاز به تفسیر دارد؟

1394/06/25

آیا قرآن نیاز به تفسیر دارد؟
اولین حرفی که درمورد قرآن گفته میشود مسلمانان میگویند تو نمیتوانی قرآن را بفهمی قرآن احتیاج به تفسیر دارد
حال ببینیم خود قرآن در این مورد چه گفته است :

سوره قمر آیات (17_22_32 _40)
ما قرآن را برای تذکر آسان ساختیم، آیا کسی هست که متذکر شود؟!
سوره الدخان آیه 58
در حقيقت قرآن را بر زبان تو آسان گردانيديم اميد كه پند پذيرند.
توضیح پیرامون تفسیر قرآن.
در تمامی این آیات بر این امر تاکید شده است که قرآن را بسیار ساده و قابل فهم ادا کرده اند و آیاتش را به نحوی نوشته اند که هرکسی با خواندن آن به معنا و مفهوم آیات پی ببرد.
به این حال هنوز عده ای سعی دارند که بگویند قرآن باید تفسیر شود و روی این موضوع پافشاری میکنند.
خب من یه سوال میپرسم از مسلمانان
چرا اینهمه (یا ایها الناس) _(یا ایها الذین امنو) _(یا ایها الذین مومنون) داریم؟
ولی (یا ایها المفسرون) _(یا ایها المراجع التقلید) نداریم؟

4648 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-09-18 07:39:02 +0430 +0430

[quote=جقی جان]خودپیامبراجازه تفسیرقرآن وبه هیچکس نمیدادمیگفت شماعربیدقرآن هم عربیه هرچی گفته بی چون وچرااجراش کنیدالان به بهانه ترجمه قرآن وعوض میکنن میگی این چیه میگن تفسیرشه منظورخدااینی که مامیگیم بوده خودش بلدنبوده منظورشوبرسونه[/quote]
چندبار تا حالا من به نصفه مسلمونها همین رو گفتم:این که شما میاید تفسیر برای آیات می گذارید(دراصل ماله کشی می کنید)فقط به این معنی هستش که خودتون روجای الله گذاشتید!اگه الله رو خدای آسمون می دونند پس دیگه لازم نیست جای الله بشینند و آیات رو تفسیر بکنند! ROFL

0 ❤️

2015-09-18 07:45:08 +0430 +0430

چهارتا داستان از اقوام مختلف
و کلمات سرشار از تهدید و تحقیر که تفسیر نمیخواد

0 ❤️

2015-09-18 07:51:30 +0430 +0430

[quote=وحیدکرال]چهارتا داستان از اقوام مختلف
و کلمات سرشار از تهدید و تحقیر که تفسیر نمیخواد[/quote]
ROFL . البته فراموش نکن که همین داستانها منبع نون دونی خوبی رو واسه یه عده شیاد به اسم روحانی ومفتی فراهم کرده! bad

0 ❤️

2015-09-18 07:59:58 +0430 +0430

[quote=johnycage][quote=وحیدکرال]چهارتا داستان از اقوام مختلف
و کلمات سرشار از تهدید و تحقیر که تفسیر نمیخواد[/quote]
ROFL . البته فراموش نکن که همین داستانها منبع نون دونی خوبی رو واسه یه عده شیاد به اسم روحانی ومفتی فراهم کرده! bad[/quote]
من موندم جانی کیج و نادشاه چه نسبتی باهم داشتن؟ ?

خاک تو سر اونایی که به کسشعرهای مفت خورها گوش میدن

0 ❤️

2015-09-18 08:07:21 +0430 +0430

[quote=وحیدکرال]
من موندم جانی کیج و نادشاه چه نسبتی باهم داشتن؟ ?

خاک تو سر اونایی که به کسشعرهای مفت خورها گوش میدن[/quote]

جانی کیج اسم کاربریمه دیگه. ? نادرشاه هم به خاطر این دوست دارم که گنده کاری که سلطان حسین صفوی بالا آورده بود رو جمع کرد!و البته این جمله تاریخی هم که توی امضام گذاشتم نشون می ده نادرشاه چندقرن از زمان خودش جلوتربود. good
درمورد جمله ی دوم هم قدیمیها گفتند :«تا خر هست،خرسوار هم خواهدبود.» bad

0 ❤️

2015-09-19 03:05:36 +0430 +0430

با اجازه.ببینید دوستان باتوجه ب ایات بیشمار از کشتار و بردگی و تناقض و اشتباه و دروغ و… صدها ایه ی دیگه ک سرتاپا سوتی و جنایته حالا این دکان داران دین برای حفظ منافعشون و تحمیق کردن هرچه بیشتر مردم نادان و نااگاه اومدن و برای حفظ ابروی اسلام و قران چیزی رو خلق کردن ب اسم تفسیر.!اولن تفسیر ینی دروغ و مغلطه…مثلن مثال میزنم:ایه ی 24 سوره ی نساء رو بخونید نوشته:و نکاح زنان شوهردار بر شما حرام شد مگر انهایی ک درجنگ ب اسارت گرفتید؟…این ایه صراحتن داره میگه مسلمونای عزیز وختی به ی جایی حمله کردید و اونو گرفتید دیگه زنای اونجا مال خودتون نوش جونتون…حالا این ایه میدونین چن تا تفسیر داره؟؟102 تا تفسیر؟!!!اینی هرکی از راه رسیده واسه ماله کشیدن رو این ایه و حفظ ابروی الله متعال ی دروغی گفته(میشه همون تفسیر) …وگرنه خود قران ایات زیادی داره ک میگه ما این قران رو ب زبون ساده فرستادیم ک مردم بفهمند دیگه تفسیر نمیخاد…یا مثلن ایه 12 انفال:و انگاه که پروردگارتبه فرشتگان وحی کرد:من با شمایم.شما مومنان را به پایداری وادارید.من در دلهای کافران بیم خواهم افکند بر گردنهایشان بزنید و انگشتانشان را قطع کنید.این ایه علنن داره میگه سرشون و انگشتاشون رو قطع کنید همون کاری ک داعش داره میکنه حالا میان میگن نه بابا این داعش مسلمون نیس و هزاران دروغ و تفسیرهای مختلف…پس هر ادم نصف عاقلی میدونه تفسیر برای حفظ ابروی اسلام و حفظ چپاول مردم توسط اخوندای مفت خور و شیاده…

0 ❤️

2015-09-19 03:14:01 +0430 +0430

[quote=reality]با اجازه.ببینید دوستان باتوجه ب ایات بیشمار از کشتار و بردگی و تناقض و اشتباه و دروغ و… صدها ایه ی دیگه ک سرتاپا سوتی و جنایته حالا این دکان داران دین برای حفظ منافعشون و تحمیق کردن هرچه بیشتر مردم نادان و نااگاه اومدن و برای حفظ ابروی اسلام و قران چیزی رو خلق کردن ب اسم تفسیر.!اولن تفسیر ینی دروغ و مغلطه…مثلن مثال میزنم:ایه ی 24 سوره ی نساء رو بخونید نوشته:و نکاح زنان شوهردار بر شما حرام شد مگر انهایی ک درجنگ ب اسارت گرفتید؟…این ایه صراحتن داره میگه مسلمونای عزیز وختی به ی جایی حمله کردید و اونو گرفتید دیگه زنای اونجا مال خودتون نوش جونتون…حالا این ایه میدونین چن تا تفسیر داره؟؟102 تا تفسیر؟!!!اینی هرکی از راه رسیده واسه ماله کشیدن رو این ایه و حفظ ابروی الله متعال ی دروغی گفته(میشه همون تفسیر) …وگرنه خود قران ایات زیادی داره ک میگه ما این قران رو ب زبون ساده فرستادیم ک مردم بفهمند دیگه تفسیر نمیخاد…یا مثلن ایه 12 انفال:و انگاه که پروردگارتبه فرشتگان وحی کرد:من با شمایم.شما مومنان را به پایداری وادارید.من در دلهای کافران بیم خواهم افکند بر گردنهایشان بزنید و انگشتانشان را قطع کنید.این ایه علنن داره میگه سرشون و انگشتاشون رو قطع کنید همون کاری ک داعش داره میکنه حالا میان میگن نه بابا این داعش مسلمون نیس و هزاران دروغ و تفسیرهای مختلف….پس هر ادم نصف عاقلی میدونه تفسیر برای حفظ ابروی اسلام و حفظ چپاول مردم توسط اخوندای مفت خور و شیاده.…[/quote]

تایید می شود. good

0 ❤️

2015-09-19 03:21:49 +0430 +0430

[quote=johnycage][quote=reality]با اجازه.ببینید دوستان باتوجه ب ایات بیشمار از کشتار و بردگی و تناقض و اشتباه و دروغ و… صدها ایه ی دیگه ک سرتاپا سوتی و جنایته حالا این دکان داران دین برای حفظ منافعشون و تحمیق کردن هرچه بیشتر مردم نادان و نااگاه اومدن و برای حفظ ابروی اسلام و قران چیزی رو خلق کردن ب اسم تفسیر.!اولن تفسیر ینی دروغ و مغلطه…مثلن مثال میزنم:ایه ی 24 سوره ی نساء رو بخونید نوشته:و نکاح زنان شوهردار بر شما حرام شد مگر انهایی ک درجنگ ب اسارت گرفتید؟…این ایه صراحتن داره میگه مسلمونای عزیز وختی به ی جایی حمله کردید و اونو گرفتید دیگه زنای اونجا مال خودتون نوش جونتون…حالا این ایه میدونین چن تا تفسیر داره؟؟102 تا تفسیر؟!!!اینی هرکی از راه رسیده واسه ماله کشیدن رو این ایه و حفظ ابروی الله متعال ی دروغی گفته(میشه همون تفسیر) …وگرنه خود قران ایات زیادی داره ک میگه ما این قران رو ب زبون ساده فرستادیم ک مردم بفهمند دیگه تفسیر نمیخاد…یا مثلن ایه 12 انفال:و انگاه که پروردگارتبه فرشتگان وحی کرد:من با شمایم.شما مومنان را به پایداری وادارید.من در دلهای کافران بیم خواهم افکند بر گردنهایشان بزنید و انگشتانشان را قطع کنید.این ایه علنن داره میگه سرشون و انگشتاشون رو قطع کنید همون کاری ک داعش داره میکنه حالا میان میگن نه بابا این داعش مسلمون نیس و هزاران دروغ و تفسیرهای مختلف….پس هر ادم نصف عاقلی میدونه تفسیر برای حفظ ابروی اسلام و حفظ چپاول مردم توسط اخوندای مفت خور و شیاده.…[/quote]

تایید می شود. good[/quote]
عزیزی جانی جان

0 ❤️

2015-09-19 03:53:21 +0430 +0430

[quote=جقی جان]نخیراینجوری که به من نمیچسبه چندنفردورهم جمع شدیم حرفایی که همه بلدیم وواسه هم میگیم مثل میزگردهای صداوسیماشده!!!بحثی میچسبه یه چندتابسیجی دوآتیشه باشه دم به ساعت داغشون کنی اونام که بی منطق وعصبانی فقط فوش بدن دل آدم خنک میشه ازعصبانیتشون!!!راستی کسی نمیدونه بسیجیاکجان؟؟ (silly)[/quote]
ایول واقعن راس گفتی نمیچسبه؟؟!نمیدونم قبلن تعدادشون زیاد بود…فک کنم خاب دیدن ک نباید بیان تو این سایتهای مستحجن؟؟

0 ❤️

2015-09-19 07:48:12 +0430 +0430

در زمان پيامبر قران همراه با تفاسيرش نوشته مي شده (در جواب به اوني که گفته تفسير هارو پيامبر اجازه نوشتنش رو نمي داد)ولي متاسفانه در زمان خليفه اول براي اينکه قضيه غدير خم رو نشه تمام تفاسير از قران حذف مي شه و در جواب به اوني که گفته عربا عربي بلرن و نياز به تفسير ندارن باي گفت که معنيه اين بيت رو پيدا نکنيد
دل گرچه در اين بادي بسيار شتافت/يک موي ندانست ولي موي شکافت
خب ما همه فارسي بلديم و تقريبا مي فهميم که اين بيت چي مي گه ولي براي فهم بيشتر نياز به تفسير اين بيت داريم که درباره ابو علي سينا گفته شده و ماجراي اينکه ابو علي سينا در جايي نقل کرده بود که با وجود اين همه علم و دانشم من اندازه مويي هم اطلاعات ندارم و همه چي برام گنگه تفسير اين بيت با توجه به اين داستان اين شکلي مي شه
با توجه به تلاش هاي بسيار زيادي که در بيايان جهالت انجام داد و براي کسب علم تلاش بسيار کرد قادر به اين شد که به اسرار درون اجزاي بدن پي ببره و همه اينها در حاليه که اندازه مويي هم اطلاعات نداشت
خب حالا ما اگه بدون توجه به اين داستان بخوايم اين بيتو معني کنيم معنيه اين شکلي ميده
هر کسي با وجود تلاش هاي بسياري که انجام بده ادازه مويي نمي تونه اطلاعات بدست بياره ولي با همون اطلاعات کم مي تونه مو رو هم بشکافه
تفاسير هم همچين چيز هايي هستند که بايد با توجه به مکان نزول و علت نزول تفسيرش کرد و اگه قران نياز به تفسير نداشت تا الان 114 تا ازش تفسير متفاوت بيرون نمي کشيدن

0 ❤️

2015-09-19 08:29:01 +0430 +0430

[quote=mastermastermaster]در زمان پيامبر قران همراه با تفاسيرش نوشته مي شده (در جواب به اوني که گفته تفسير هارو پيامبر اجازه نوشتنش رو نمي داد)ولي متاسفانه در زمان خليفه اول براي اينکه قضيه غدير خم رو نشه تمام تفاسير از قران حذف مي شه و در جواب به اوني که گفته عربا عربي بلرن و نياز به تفسير ندارن باي گفت که معنيه اين بيت رو پيدا نکنيد
دل گرچه در اين بادي بسيار شتافت/يک موي ندانست ولي موي شکافت
خب ما همه فارسي بلديم و تقريبا مي فهميم که اين بيت چي مي گه ولي براي فهم بيشتر نياز به تفسير اين بيت داريم که درباره ابو علي سينا گفته شده و ماجراي اينکه ابو علي سينا در جايي نقل کرده بود که با وجود اين همه علم و دانشم من اندازه مويي هم اطلاعات ندارم و همه چي برام گنگه تفسير اين بيت با توجه به اين داستان اين شکلي مي شه
با توجه به تلاش هاي بسيار زيادي که در بيايان جهالت انجام داد و براي کسب علم تلاش بسيار کرد قادر به اين شد که به اسرار درون اجزاي بدن پي ببره و همه اينها در حاليه که اندازه مويي هم اطلاعات نداشت
خب حالا ما اگه بدون توجه به اين داستان بخوايم اين بيتو معني کنيم معنيه اين شکلي ميده
هر کسي با وجود تلاش هاي بسياري که انجام بده ادازه مويي نمي تونه اطلاعات بدست بياره ولي با همون اطلاعات کم مي تونه مو رو هم بشکافه
تفاسير هم همچين چيز هايي هستند که بايد با توجه به مکان نزول و علت نزول تفسيرش کرد و اگه قران نياز به تفسير نداشت تا الان 114 تا ازش تفسير متفاوت بيرون نمي کشيدن[/quote]

باز بسیجی های اسلام پناه زر زدن رو شروع کردند!بیایان جهالت دقیقا همین جوامع فعلی مسلمان هستند!وگرنه قبل از اسلام برخلاف تبلیغ های دروغین اسلام گرایان زنان پا به پای مردان درجامعه حضور داشتند و حتی تا مراتب بالای تجارت هم می تونستند برسند مثل خود خدیجه!وگرنه محمد از کجا چهل تا زن گیر آورد که باهاشون ازدواج یا صیغه کنه؟ pleasantryاما بعد از اسلام زن محدودیت های زیادی پیدا کرد و توسری خور شد! درضمن همه دیدیم که اسلام نه تنها دربرابر برده داری سکوت کرد بلکه حتی یک آیه در نفی برده داری دراسلام نداریم!badودرآخر مگه درقرآنت نمی گه خدا برای هرقومی پیغمبر به زبون خودش می فرسته؟! خب محمد که هم زبون مردم ایران نبوده پس به هیچ عنوان پیغمبر ایرانیها حساب نمی شه! pleasantry

0 ❤️

2015-09-19 09:06:13 +0430 +0430

اخه بی ناموسا اینجا سایت سکسیه یا عقیدتی؟چرا اسامی پاک و مطهر و مقدسات مسلمونارو اینجا اسم میبرید .فقط از سکس تاپیک بزنید الهی قران بزنه به کمرتون.آمییییییییین

0 ❤️

2015-09-19 11:54:58 +0430 +0430

[quote=Mr.FuKeR123][/quote]
این حرف شما مثل اینه که بگیم وقتی کتاب درسی و دانشگاهی هست دیگه چه نیازی به استاد هستش؟
کتاب به صورت خوانا چاپ شده و ماهم سواد داریم و کتاب هم که مسائل درسی رو توضیح داده پس دیگه چه نیازی به استاد هستش؟ خودمون میخونیمش و تمومش میکنیم بره
اما یه سوال پیش میاد اگه موقع خوندن کتاب درسی به یک ابهامی رسیدی چیکار میکنی؟ خب میری از استادت یا از کسایی که روی اون کتاب تسلط کامل دارن سوالت رو میپرسی و جوابش رو میگیری
حالا بحث روی قرآن هستش اگه یک شخصی مثل من یا تو موضوع برخی از آیات قرآن رو متوجه نشه باید چی کار کنه؟ خب مسلما باید از کسایی که علم قرآن رو دارند و به اصطلاح مفسر قرآن هستند بره و اون موضوع رو متوجه بشه
در جواب سوالت بگم که مفسران قرآن و مراجع تقلید خود زیر مجموعه ی مردم و کسانی هستند که ایمان آورده اند آیا غیر از این است؟(امیدوارم که نظرم تایید بشود)

0 ❤️

2015-09-19 14:14:12 +0430 +0430

[quote=Payam100]
این حرف شما مثل اینه که بگیم وقتی کتاب درسی و دانشگاهی هست دیگه چه نیازی به استاد هستش؟
کتاب به صورت خوانا چاپ شده و ماهم سواد داریم و کتاب هم که مسائل درسی رو توضیح داده پس دیگه چه نیازی به استاد هستش؟ خودمون میخونیمش و تمومش میکنیم بره
اما یه سوال پیش میاد اگه موقع خوندن کتاب درسی به یک ابهامی رسیدی چیکار میکنی؟ خب میری از استادت یا از کسایی که روی اون کتاب تسلط کامل دارن سوالت رو میپرسی و جوابش رو میگیری
حالا بحث روی قرآن هستش اگه یک شخصی مثل من یا تو موضوع برخی از آیات قرآن رو متوجه نشه باید چی کار کنه؟ خب مسلما باید از کسایی که علم قرآن رو دارند و به اصطلاح مفسر قرآن هستند بره و اون موضوع رو متوجه بشه
در جواب سوالت بگم که مفسران قرآن و مراجع تقلید خود زیر مجموعه ی مردم و کسانی هستند که ایمان آورده اند آیا غیر از این است؟(امیدوارم که نظرم تایید بشود)[/quote]

باز وراجی مفت یه بسیجی کله پوک! lol این چه دین مسخره ای هستش که به صدها شعبه تقسیم شده وهرکس هم استنباط خودش رو از این دین به عنوان تنها تفسیر درست داره به خورد بقیه می ده!سنی ها خیلی از عقاید شیعه روقبول ندارند وبالعکس!مراجع گوه تقلید هم که وضعشون روشنه!داریم می بینیم که اکثریت مراجع تقلید توی ویلاهای شمال شهر تهران ومشهد و…نشستند و روز به روز فربه تر می شن!وهمه شون هم با نیروهای سرکوبگر رژیم در یه جبهه قرار دارند. کلی از کارخونه های مطرح کشور به اسم این آشغالهایی هستش که تو اسمشون رو گذاشتی مرجع تقلید!اکثرشون هم پرونده فساد مالی قطوری دارند. پس تفسیری که همچین افرادی بخوان تحویل ما بدن به درد سطل زباله می خوره چون خودشون هیچ صلاحیتی ندارند! pleasantry

0 ❤️

2015-09-19 15:23:09 +0430 +0430

[quote=جقی جان][quote=johnycage][quote=Payam100]
در جواب سوالت بگم که مفسران قرآن و مراجع تقلید خود زیر مجموعه ی مردم و کسانی هستند که ایمان آورده اند آیا غیر از این است؟(امیدوارم که نظرم تایید بشود)[/quote]

باز وراجی مفت یه بسیجی کله پوک! lol این چه دین مسخره ای هستش که به صدها شعبه تقسیم شده وهرکس هم استنباط خودش رو از این دین به عنوان تنها تفسیر درست داره به خورد بقیه می ده!سنی ها خیلی از عقاید شیعه روقبول ندارند وبالعکس!مراجع گوه تقلید هم که وضعشون روشنه!داریم می بینیم که اکثریت مراجع تقلید توی ویلاهای شمال شهر تهران ومشهد و…نشستند و روز به روز فربه تر می شن!وهمه شون هم با نیروهای سرکوبگر رژیم در یه جبهه قرار دارند. کلی از کارخونه های مطرح کشور به اسم این آشغالهایی هستش که تو اسمشون رو گذاشتی مرجع تقلید!اکثرشون هم پرونده فساد مالی قطوری دارند. پس تفسیری که همچین افرادی بخوان تحویل ما بدن به درد سطل زباله می خوره چون خودشون فاقد کمترین صلاحیتی هم نیستند! pleasantry[/quote]ایول!!!
یه سوال شیمی یافیزیک یاریاضی وازیک میلیون استادبپرسی همشون یه جواب بهت میدن درعوض برایه آیه ساده600تفسیرمختلف ارائه میشه[/quote]

دانشمندهاهم تو بعضی از مسائل علمی اتفاق نظر دارند و توی بعضی از مسائل علمی ممکنه نظراتشون باهم فرق بکنه ممکنه یک دانشمند در یک زمینه علمی مطلبی بنویسه اما چند سال بعد یک دانشمند دیگه با نوشتن مطلبی دیگه درباره همون موضوع نوشته ی دانشمند قبلیش رو کامل تر بکنه
برای تفاسیر هم به همین شکله هر مفسر قرآنی بستگی به معلومات و اندیشه اش تفسیر خودش رو بیان میکنه اما ممکنه چند سال بعد یک شخص دیگه ای بتونه تفسیر بهتر و کاملتری رو ارائه بده

0 ❤️

2015-09-19 15:28:13 +0430 +0430

[quote=johnycage][quote=Payam100]

باز وراجی مفت یه بسیجی کله پوک! lol این چه دین مسخره ای هستش که به صدها شعبه تقسیم شده وهرکس هم استنباط خودش رو از این دین به عنوان تنها تفسیر درست داره به خورد بقیه می ده!سنی ها خیلی از عقاید شیعه روقبول ندارند وبالعکس!مراجع گوه تقلید هم که وضعشون روشنه!داریم می بینیم که اکثریت مراجع تقلید توی ویلاهای شمال شهر تهران ومشهد و…نشستند و روز به روز فربه تر می شن!وهمه شون هم با نیروهای سرکوبگر رژیم در یه جبهه قرار دارند. کلی از کارخونه های مطرح کشور به اسم این آشغالهایی هستش که تو اسمشون رو گذاشتی مرجع تقلید!اکثرشون هم پرونده فساد مالی قطوری دارند. پس تفسیری که همچین افرادی بخوان تحویل ما بدن به درد سطل زباله می خوره چون خودشون هیچ صلاحیتی ندارند! pleasantry[/quote]

نمیدونم چه کینه ای نسبت به اسلام و مسلمان ها داری اما درست صحبت کن من تو حرفام توهین نیست اما تو مرتب توهین میکنی اگه میتونی درست درباره موضوع حرف بزن اگه هم نمیتونی مسلما با توهین کردن و فحش دادن کاری از پیش نمیبری

0 ❤️

2015-09-19 16:26:33 +0430 +0430

من دارم با منطق و علت برات حرف مي زنم بعدشم مسائل ازادي زن رو چرا توي اين تاپيک داري جواب مي دي (هر چند براي اونا هم جواب دارم ولي الان حالش نيست)بحثو عوض نکن اگه از کسي که به تاريخ قران اشناس بپرسي تقريبا جوابي رو که من بهت دادم مي ده

0 ❤️

2015-09-19 18:28:45 +0430 +0430

عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت / که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

بذار هر کی هرطوری دوس داره زندگی کنه …
این روشنگری نیست !

0 ❤️

2015-09-19 20:18:36 +0430 +0430

[quote=سروسهي]دو ساعت رابطه تایید طبقاتی رو میگم برات باز میگی خدا کجا گفته فلان…خب اگه قرار بود خودش بگه دیگه محمدو چرا تایید کنه مگه عقلش کمه؟؟؟
کجا و ب چه شکل فقها تایید شدن؟؟؟ توسط پیامبرش بارها تایید شدن… مثلا محمد گفته علمای دین من افضل تر از پیامبران بنی اسراییلند… افتاد؟؟؟ توقع داری خدا تو قرآنش این همه نسلو اسم تک تک فقهارو بیاره بگه نسل 1360 تا فلان سال از مکارم پیروی کنن؟؟؟خب این دیگه قرآن نمیشه
یکم فکر کن این همه نسلو تک تک فقهارو بگه تا سال فلان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هرکس علم فقاهت بخونه فقیه میشه مثل هر کس که عمران بخونه مهندسه

هم اسماشونو میآورد تو قرآن مشکلت حل میشد؟؟
اینجور که تو میگی تو کتاب رشته های برق باید فقط اسم ادیسونو بیارنو کارای که انجام داده… بعدشم هر کس رشته برق یاد گرفت بگن نه تو رو باید ادیسون تایید کنه …خب فقاهتم علمه نشستن خوندن یاد گرفتنش دیگه… فکر کردی میگی منبع بیارین کارت شاخه و مسلمونارو پیچوندی؟؟؟ ن بزار اونای که میدونن چه جور اسلامو بپیچونن کارشونو بکنن
با این سوالای ساده کار بقیه رو هم سخت تر میکنی[/quote]
مثل اینکه شما مطلب رو نگرفتی من که نگفتم اسم تک تک علما رو بگه من دارم میگم چرا تو قرآن حرفی از علما و مراجع تقلید نزده و گفته ما قرآن رو بر زبان تو ساده گردانيديم تا پند بپذیرید

0 ❤️

2015-09-19 20:30:16 +0430 +0430

پاسختون قطعا خیر هست!نیاز به تفسیر نداره…این دین واسه عوام مردم بوده تفسیر سیری چند…البته الان بعد گذشت 14 قرن واسه اینکه ورق برنگرده دری وری مثل تفسیر و درآوردن و دستاویزی کردن واسه شیره مالیدن سره یه مشت آدم کند ذهن! آیات منسوخ شده واسه عصره حاضر ولی عده ای بی مغز برمیدارن آیات و بر اساس زمان حال تفسیر میکنند…واقعا مایه تاسف هست!

0 ❤️

2015-09-20 02:23:14 +0430 +0430

[quote=Payam100]

نمیدونم چه کینه ای نسبت به اسلام و مسلمان ها داری اما درست صحبت کن من تو حرفام توهین نیست اما تو مرتب توهین میکنی اگه میتونی درست درباره موضوع حرف بزن اگه هم نمیتونی مسلما با توهین کردن و فحش دادن کاری از پیش نمیبری[/quote]
بسیجی ببوگلابی !جواب تو وامثال تو دقیقا توسط کاربر باید رید به اسلام دراین تاپیک داده شده،اگه پست اول روبخونی دیگه این قدر کس شر نمی بافی: pleasantry
https://shahvani.com/topics/پست-فطرتی-بسیجی‌های-کثیف-در-سواستفاده-از-مفاهیمی-مثل-دمکراسی،-آزادی-بیان،-مؤدب-بودن-و
درضمن این تو و امثال تو هستید که درفضای حقیقی مخالفان رو اعدام وسزکوب می کنید!شما اینجا متهم هستید وباید پاسخ گوی جنایات هم مسلکهاتون باشید!حالا به جای این که خجالت بکشید می آید بلبل زبونی هم می کنید!معلومه جواب مسلمونهای تروریست چه خواهدبود! pleasantry

0 ❤️

2015-09-20 02:48:38 +0430 +0430

اسلام برامون رستگاری اورد اسلام دین پاکی و انسان بودنه اخه شما بیچاره ها که ماکسیموم فکرتون میرسه به کس مامانتون چی میدونید از اسلام که میایین اینجا اراجیف میبافین کیر ارتش بیست میلیونی مسلمونا تو کس خواهرو مادرتون

0 ❤️

2015-09-20 04:34:19 +0430 +0430

[quote=دنکیشوت]اسلام برامون رستگاری اورد اسلام دین پاکی و انسان بودنه اخه شما بیچاره ها که ماکسیموم فکرتون میرسه به کس مامانتون چی میدونید از اسلام که میایین اینجا اراجیف میبافین کیر ارتش بیست میلیونی مسلمونا تو کس خواهرو مادرتون[/quote]
میدونی چقدر آمار قتل، تجاوز، فحشا تو این خراب شده بالا رفته؟ تو به این میگی رستگاری جاکش؟
در ضمن کون پدر اگه تو از اسلام خیلی حالیته بیا از دینت دفاع کن اگه هم نه سیکتیر

0 ❤️

2015-09-20 06:58:34 +0430 +0430

با اجازه.در جواب اون دوستی ک میاد میگه اسلام دین رحمت وسعادته باید بگم:شما مسلمونای عزیز مث همیشه شرو کردین ب مغلطه و سفسطه های معروفتون. تو این 1400 ساله از تاریخ اسلام ناب شما یک مثال بزن ک اسلام با اومدن ب یک کشور دراونجا شاهد رستگاری و پیشرفت مردم بوده باشیم؟؟53 کشور اسلامی داریم ک دارن تو عقب افتادگی و گشنگی دست و پا میزنن؟من تو تاپیکم کامل اینارو واسه کاربر پیام 100 توضیح دادم ولی مث همیشه شماها ب جای جواب شرو ب مغلطه میکنین…اسلامی ک زن رو نصف مرد میدونه،دستور برده داری میده،دستور سربریدن و دست بریدن میده،صراحتن تبعیض رو تبلیغ میکنه،غیر از اسلام رو نجس و سگ میخونه،دستورات غیر علمی و غیر انسانی میده(مث ختنه ی زنان) اسلامی ک غیر مسلمونارو ب انواع و اقسام فوش و ناسزا صدا میکنه،ب خودش اجازه میده ک توی کوچکترین مورد شخصی مردم دخالت کنه،زن رو زمین کشتزار میدونه،سنگسار میکنه،و… صدها اعمال غیر انسانی دیگه ک تو کتاب قران ب وفور یافت میشه…حالا شما بیا با مدرک تاریخی بگو ک اسلام تو این 1400 سال ب بشریت و تمدن بشری اون کمک رو کرد من همین جا جلو همه میگم:اشهدان محمد رسول الله!

0 ❤️

2015-09-20 07:13:37 +0430 +0430

این تاپیک موضوع خوبی داره ولی متاسفانه ب دلیل ضعف صاحب تاپیک ب اوجش نرسیده؟؟اغای صاحب تاپیک من ندیدم بیشتر از 4 پست ازشما در تاپیکتون؟؟!!این موضوعو انتخاب کردی پس باید خود ایات رو بیاری و نشون بدی…حالا ایات کشتار یا برده داری یا اشتباهات علمی یا تناقضات… ب هر حال فعال باش تو تاپیک خودت و مطالب متنوع و اموزنده بزار.

0 ❤️

2015-09-20 07:37:13 +0430 +0430

خب وقتی میگن تفسیر یک معنی میده.یعنی خدا انقدر شعور نداشته که قران رو ساده بنویسه و که همه درک کنن و فقط یک عده اخوند میتونن درک کنن و باید به ما توضیح بدن.
درصورتی که اینا فقط یک عده ماله کش هستن.باید صداشون زد ماله کشون

0 ❤️

2015-09-20 07:41:26 +0430 +0430

شاهنامه فردوسی رو یک انسان نوشته هرکس بخونه میفهمه جیه.بعد قران رو برای تمام مردم خدا نوشته باید یکی بیاد توضیح بده؟
مگه معادلات ریاضیه؟مگه علوم پزشکیه ؟
خدا انقدر بی عوضه بود بلدنبود ساده بنویسه همه بفهمن؟ lol

0 ❤️

2015-09-20 07:57:41 +0430 +0430

[quote=دنکیشوت]اسلام برامون رستگاری اورد اسلام دین پاکی و انسان بودنه اخه شما بیچاره ها که ماکسیموم فکرتون میرسه به کس مامانتون چی میدونید از اسلام که میایین اینجا اراجیف میبافین کیر ارتش بیست میلیونی مسلمونا تو کس خواهرو مادرتون[/quote]

اسلام دین کثیف واهریمنی هستش که 1400 سال پیش به زور شمشیر وقتل وجنایت به ایرانیها تحمیل شد وهیچ ایرانی اصیلی مسلمون نیست! bad و در این 1400 سال هم جز عقب افتادگی و بدبختی برای کشورهای مسلمون هیچ دستاورد دیگه ای نداشته!اگه ذره ای خوبی توی این دین بود تا حالا اروپاییها قبولش کرده بودند ولی می بینیم که اروپا به خوبی دربرابر شما جاکش های تروریست از شارلی ابدو حمایت کرد! pleasantry کیر سگ توی اسلام و بسیج و رژیم آخوندی با تمام هواداراشlol ستاره اسلام روبه افوله و به زودی نسل امثال تو بسیجی گوزو از ریشه کنده خواهد شد و هرکس هم دوست داره کون مفتی به اسلام بده می تونه بره کربلا ومکه وبرای همیشه همون جا بمونه فهمیدی حمال بسیجی؟! pleasantry

0 ❤️

2015-09-20 08:18:54 +0430 +0430

[quote=salsabar]عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت / که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

این روشنگری نیست ![/quote]

اگه منظورت از رندان! جاکش های مسلمون هستش که بالای نوددرصدشون هم تروریست ووحشی هستندباید بگم که اشتباه می کنی!مثلا الان من عقیده دارم که باید برینم توی حلق بسیجیها!ویه عده هم بعد از مدتی می شن طرفدارا وپیروان من. خب حالا به این عقیده من حاضری احترام بگذاری؟ ROFL ?

0 ❤️

2015-09-20 08:20:43 +0430 +0430

با اجازه.من مث بقیه جوابتو نمیدم چون با فوش دادنات جواب خودتو دادی…شما مسلمونا چون هیچی تو چنته ندارین و هر وقت کم اوردین شرو میکنین ب فوش و ناسزا…همین ک اینقد زبون و ناتوانی ک متوسل ب فوش دادن میشی دیگه همین کافیه

0 ❤️

2015-09-20 08:24:23 +0430 +0430

[quote=johnycage][quote=salsabar]عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت / که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

این روشنگری نیست ![/quote]

اگه منظورت از رندان! جاکش های مسلمون هستش که بالای نوددرصدشون هم تروریست ووحشی هستندباید بگم که اشتباه می کنی!مثلا الان من عقیده دارم که باید برینم توی حلق بسیجیها!ویه عده هم بعد از مدتی می شن طرفدارا وپیروان من. خب حالا به این عقیده من حاضری احترام بگذاری؟ ROFL ?[/quote]
ROFL lol

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «