انسانیت

1391/08/15

سلام
قبل از همه ببخشید ها ولی چه به ظاهر مسلمونا (به نظرم حق قضاوت نداریم) و چه به ظاهر کافرها (به نظرم حق قضاوت نداریم) که نه با عرفای به ظاهر متدین ها ، به ظاهر کافرها متدین میشن نه با عرفای به ظاهر کافرا ، به ظاهر متدین ها متدین .
میدونید چرا ؟ چون هر دو طرف تنها فک میکنن فقط خودشون حق دارن و حرف درستو میزنن . برا همین سعی کنید نظرای خودتونو بدید و با نظرات خودتون چارچوب درست نکنین . (تبادل نظر)
به نظر من :
شمایی که به ظاهر اعتقاد ندارید خودتون میدونید تو اون ته ته ای قلبتون یه چیزی میگه اتفاقی نیست و بیهوده ساخته نشدی. و شمایی که مثلا مومنید خودتون میدونید تو ته ته ای قلبتون بابا این باور ما یه اشکالایی هم داشته شاید همه چیزش درس نباشه . خواهشا به خودتون نگیرید و به جای اینکه جوابمو بدید دربارش فکر کنید
و اما چاره به نظر من اینه :و خدا و دینی که میشناسم :
خدایی که من میشناسم به موجودی که درستش کرده عشق میورزه دوس داره از هر راهی شده بهش ارفاق کنه کمکش کنه . دوسش داره و بهش عقل داده نه برای فابریک بودن برای استفاده کردن نمیگه این حقیقته بپذیر یا بمیر !! دوس داره خودش بفهمه گوسفند نباشه علف نخوره خودش بزرگ بشه میخاد به فرشته ها نشون بده که بابا اینه ساخته من !! اینه جانشین من !! شیطون حساب همه جاشو کرده بود جز اینکه ما انسون باشیم و خودمون بفهمیم !!
دین به نظر من یه راهه ، راهی که دوس داشتی میری دوست داشتی از یه راه دیگه میری . دین من چهار چوبم نیست یه فرموله واسم به جای اینکه هر دفه از اول برم یه جاهای از فرمولش استفاده میکنم یا خودم دوباره ثابتش میکنم .
خب دینم چیه ؟
بر اساس اون قرآنی که من میخوندم شفقت و انسانیت با لا ترین اصله به قول شاعر : به نام انسانیت که زیباترین اصله .
خوب من بر اساس قرآن یه فرمول سنجش و سنگ محک یا گواهینامه ایزو ساختم کهساختم هر باوری که میخام قبولش کنم از اون سر وارد میشه اگه با انسانیت سازگاری نداش حذف میشه و اگه سازگاری داشت قبول میشه البته در حد یه الگو نه یه چار چوب .
خب این خدای من و اسلامه منه .
اونایی که میگید اسلام ایرانو به گند کشید : اسلام نبود خودتون بودید . خودتون بودید یک اصل انسانی رو با سیاسی کردن و اضافه کردن خرافات و غیره و چیزی گه هیچ وقت خدا و پیغمبرش نگفت داغون کردید هر چند عربا هم مث شما با احساسات ناسیونالیسمی خودشون دینو به گند کشیدن .
خواهشا اول به اطلاعات بعد به حرفای دیگران و بعد به حرفای خودتون فکر کنید بعد حرف بزنید .
خلاصه شرمنده سرتون رو درد آوردم .
و با تشکر فراوان از شخصی که باعث بسیاری از پیشرفت های من شد و به من ثابت کرد روشنفکری میون شما ایرانیا مونده :
تو کوتاهی با قد خودت می سنجی آدما رو با خط کش شکستت می گیری فاصله ها رو

که از چاله به چاه میبری قافله ها رو عفونت لزجی که میسوزونه لاپا رو

135 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «