تلگرام 'پس از عدم همکاری با دولت ایران مسدود شد'

1394/07/28
151020203023_pavel_durov_624x351_bbc_nocredit.jpg

پاول دوروف مدیر عامل شبکه اجتماعی تلگرام می گوید که پس از رد درخواست همکاری مقام های ایران برای ‘جاسوسی بر شهروندان’ این کشور، این شبکه در ایران مسدود شده است.

او نوشت:‌ “مقام های ایرانی می خواهند از تلگرام برای جاسوسی از شهروندان خود استفاده کننده. ما نمی توانیم در این زمینه به آنها کمک کنیم و نخواهیم کرد.”

تلگرام از شبکه های بسیار محبوب در ایران است و می گوید که حداقل ۲۰ میلیون کاربر در این کشور دارد.

آقای دوروف همچنین نوشت:‌ “وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران درخواست کرد که تلگرام ابزارهای جاسوسی و ممیزی در اختیار آنها بگذارد. ما این درخواست را نادیده گرفتیم و آنها ما را مسدود کردند.”

مدیران تلگرام به خبرنگار ما هادی نیلی در واشنگتن گفته‌اند که به‌زودی از طریق خود این اپ به کاربران ایرانی‌شان درباره «تهدیدهای وزارت ارتباطات» و محدودیت‌های پس از آن توضیح می‌دهند.

خبرگزاری دانشجویان ایران،‌ ایسنا،‌ نوشت که کاربران تلگرام روز سه شنبه با اختلالات زیادی مواجه شده اند “اما کماکان فعالیت این اپلیکیشن به سختی، ادامه دارد.”

محمدرضا فرنقی‌زاد مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات در پاسخ به این سوال ایسنا که “آیا از سوی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای که مسئولیت فیلتر کردن سایت‌های غیرمجاز را برعهده دارد نامه‌ای در این رابطه به وزارت ارتباطات و بطور مشخص به شرکت ارتباطات زیرساخت ارسال شده است؟” گفت: “تاکنون نامه‌ای در این زمینه به دست ما نرسیده است.”

پاوروف در واکنش نوشت: “البته که (نامه ای) دریافت نکرده اند. آنها دستور دارند تلگرام را به طور نسبی مسدود کنند، ۵۰ درصد از ترافیک آن را کم کنند و آن را غیرقابل استفاده کنند.”

سایت “گرداب” وابسته به “مركز بررسی جرائم سازمان يافته” که بخشی از فرماندهی پدافند سايبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است هم در مورد استفاده از تلگرام به کاربران ایرانی هشدار داده است.

گرداب نوشت: “تعدادی از سایت‌های معاند نیز، اقدام به راه‌اندازی کانال در تلگرام کرده‌اند. اقدامی که می‌توان آن را در راستای پروژه نفوذ دشمن نیز ارزیابی کرد.”

تلگرام یک سیستم پیام‌رسانی فوری است که بر حفظ حریم خصوصی و قابلیت استفاده در سکوهای مختلف تاکید دارد.

تلگرام هم در موبایل و هم دسکتاپ روی سیستم های مختلف از جمله ویندوز، اندورید و اپل کار می کند. بعضی کاربران گفته اند که نسخه دسکتاپ تلگرام امشب در ایران کار می کند.

کاربران این سیستم می توانند پیام ها، عکس ها و ویدئوهایی با حجم زیاد ارسال کنند که برای خصوصی ماندن پس از دریافت از بین می رود.

از این سیستم همچنین می توان برای ارسال پیام های کدگذاری شده استفاده کرد تا قابل هک شدن نباشد.

منبع: بی بی سی فارسی

نظر شما درباره تلگرام چیه؟
برای شما هم فیلتر شده؟

1334 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-10-20 18:40:45 +0330 +0330

تلگرام که جز یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های ارتباطاتی یرای ارسال پیام است، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در برخی نقاط تهران و شهرستان‌ها مسدود شده است.

انسداد و حذف برنامه تلگرام توسط شرکت مخابرات درحالی است که سایر شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت این سرویس را همچنان و بدون اختلال به کاربران خود ارائه می‌دهند. این حرکت شرکت مخابرات در جهت غیرفعال کردن اپلیکیشن تلگرام، با واکنش و انتقاد شدید کاربران اینترنت روبرو شده و شمار زیادی از کاربران به این موضوع اعتراض داشتند.

تلگرام، یک اپلیکیشن متن‌باز است، و به خاطر قابلیت و ویژگی‌هایی که دارد، و همچنین امنیت بالا و استفاده از سیستم رمزگذاری، با استقبال زیادی در میان کاربران در ایران روبرو شد. اکنون این برنامه برای این کاربران توسط شرکت مخابرات غیرفعال شده است.

در پی انتشار این خبر، مسئولان مخابرات اعلام کردند: «با توجه به اینکه این پیام‌رسان همچنان برای اغلب کاربران فعال است ظاهرا توسط برخی شرکت‌های محدود ارتباطی برای کاربران مسدود شده است. این سرویس برای بسیاری از مشترکان مخابرات همچنان فعال است؛ و همچنین کارشناسان مخابرات گفتند، اگر هم‌ چنین اتفاقی افتاده احتمالا اختلال مقطعی بوده اما باز هم بعید می‌دانیم این اتفاق افتاده باشد زیرا دستور فیلترینگ را شرکت ارتباطات زیرساخت اجرا می‌کند.»

0 ❤️

2015-10-20 18:42:53 +0330 +0330

کار میکنه که

0 ❤️

2015-10-20 18:44:41 +0330 +0330

قطع نشده برا من کار میکنه

اگه واقعا همچین درخواستی داشتن یعنی به حق پنج تُن دهنشون سروییییییییییییییییییس

0 ❤️

2015-10-20 18:48:09 +0330 +0330

فک کنم دارند مزه مزه می کن کم کم قطع اش کنن. ظاهرا برای بعضی شرکت ها کار می کنه برای بقیه نه این طور که مدیر تلگرام میگه:

پاوروف در واکنش نوشت: "البته که (نامه ای) دریافت نکرده اند. آنها دستور دارند تلگرام را به طور نسبی مسدود کنند، ۵۰ درصد از ترافیک آن را کم کنند و آن را غیرقابل استفاده کنند.

0 ❤️

2015-10-20 18:53:42 +0330 +0330

نسخه ویندوز مال منم در این چند روز اخیر 2بار آپدیت شد، اما اصلا قطع نشده و فعلا مثل سابق فعاله و کار میکنه. اما این چند روز دارن یه کارهایی میکنند که صداش بزودی در میآد!! امروز هم ایرانسل چند بار پیام فرستاد به مشترکینش مبنی بر بروز یکسری اشکالات قطع که منشا بین المللی داره به ادعای خودشون!!! بهر حال بنظر من احتمال فیلتر تلگرام خیلی زیاده! هرچند که خدا به فیلترشکنها برکت بده. برای ما که هیچ سایتی غیر قابل عبور نیست و هرجاکه دلمون میخواد میریم به کوری چشمشون! بازم خواهیم رفت. بزار هر غلطی میخوان بکنن!

0 ❤️

2015-10-20 19:01:25 +0330 +0330

[quote=hellboy911]ولی به نظرم کاسه ای زیرنیم کاسه باشه چون قبلاشنیدم میخوان سروراشون وبیارن داخل ایران بیخیال بزاربفهمن اب چقدرازسرگذشته ماچی داریم؟[/quote]

اینها همش دروغ های حکومت بود تا مردم بترسن و از تلگرام دست بکشن
تلگرام امن ترین نرم افزار پیام رسانی دنیاست. اینقدر امنه که حتی داعش برای ارتباطاتش از تلگرام استفاده می کنه تا آمریکا نتونه رمزگذاری اش رو بشکنه و شنود کنه. همین باعث اتهام به مدیر تلگرام شده. این ویدیو گفتگو با مدیر تلگرام رو ببینید که توش در این مورد صحبت میشه:

https://www.youtube.com/watch?v=kVZN9QbtFgs

0 ❤️

2015-10-20 19:31:01 +0330 +0330

خداروشکر دیگه همه ما ایرانیا در زمینهٔ قالطاقی! اینترنتی همگی دکترا و بعضا بالاتر مثلا فوق تخصص داریم،بسکه تو این سالها با فیلترنت و اعوان و انصارش سروکله زدیم و پدرمون دراومد…اینم یه مدت تیتر خبری میشه که فلان و بهمان،در قاعدهٔ این بازی ناجوانمردانه ما ملت دستمون به هیچ کجا بند نیست…انگلیس در مکانهای روباز اینترنت مجانی در اختیار مردم میگذاره با سرعت حدود 18-20 مگ …کرهٔ جنوبی سریعترین شبکهٔ اینترنتی در دنیا رو داره با حدود 45 مگ! اونهم کاملا رایگان…بعد ما اینجا پر سرعتمون،اگه،اگه مثل آدمیزاد کار کنه،کلیم پول بدی شاید به 8 مگ برسه…یعنی منی که الآن دارم با به قول خودمون پر سرعت 512 کار میکنم،در جاهای دیگه به عنوان « نیم! بله،درست خوندین،نیم! »شناخته میشه…این موضوع جاسوسی! اینترنتی تازگی نداره،یادتون باشه ساژم هم همین داستانا رو داشت،آبم از آب تکون نخورد،تو خود حدیث مفصل خوان از این مجمل!/ …ممنون از اطلاع رسانی شما

0 ❤️

2015-10-20 19:40:18 +0330 +0330

علت اختلال قطعی سرور و آپدیتش بود نه چیز دیگه!

0 ❤️

2015-10-20 19:42:37 +0330 +0330

فقط باید گوزید دهن هر چی مسئولین ، والا

0 ❤️

2015-10-20 19:46:51 +0330 +0330

[quote=m.h1364]فقط باید گوزید دهن هر چی مسئولین ، والا[/quote]

پاتو تو کفش من نکن چسو diablo

0 ❤️

2015-10-20 19:51:01 +0330 +0330

[quote=گوزوی خوشبخت][quote=m.h1364]فقط باید گوزید دهن هر چی مسئولین ، والا[/quote]

پاتو تو کفش من نکن چسو diablo[/quote]
به طور کلی عرض کردم ، خب با اجازتون ما میچسم تو دهن مسئولین شما لطفا بگوزید

0 ❤️

2015-10-20 19:52:06 +0330 +0330

[quote=m.h1364][quote=گوزوی خوشبخت][quote=m.h1364]فقط باید گوزید دهن هر چی مسئولین ، والا[/quote]

پاتو تو کفش من نکن چسو diablo[/quote]
به طور کلی عرض کردم ، خب با اجازتون ما میچسم تو دهن مسئولین شما لطفا بگوزید[/quote]

ای به چشم air_kiss

0 ❤️

2015-10-20 19:53:19 +0330 +0330

ولی خودمونیم ناموسا چقد خوش تیپه این صاحاب تلگرام !!

دمش گرم

0 ❤️

2015-10-23 08:05:50 +0330 +0330

[quote=گایندگی و برازندگی]همه توجه کنید…
.
از یک دوست که در وزارت اطلاعات کار میکنه و شغلش کد نویسی هست شنیدم که :
گفته : وزارت اطلاعات میخاد برنامه ای بنویسه که کلا جای لاین و تلگرام و وایبر رو بگیره و کاربران ایرانی به جای تلگرام و … از اون استفاده کنن
فقط هم به این دلیل که بتونن جاسوسی کنن
مراقب باشید. روزی که این برنامه معرفی شد دانلودش نکنید[/quote]

قبلا که نوشته بودی فامیل. حالا شد دوست؟؟؟؟؟؟

به کسی که تو وزارت اطلاعات آشنا داره نمیشه اطمینان کرد acute acute

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «