خطر جنگ بیخ گوشمون

1398/02/26

دو ناو یو اس اس آبراهام لینکلن و یو اس اس آرلینتگتون همراه با بمب افکنایB52 ک تو پایگاه نظامی آمریکا تو قطر و سامانه موشکی پاتریوت با چند هزار پرسنل نظامی دارن ب بیخ گوشمون(خلیج فارس) می رسن…
آمریکا دستور داده نیروهاش ک تو عراق هستن و غیر ضروریه حضورشون منطقه رو خالی کنن… آلمان مستشارهاش رو فراخونده ک تو عراقن… دقیقا مشابه شرایطی ک تو جنگ دوم خلیج فارس (حمله ی بوش ب صدام) …
پمپئو و جان بولتون مدام اعلام میکنن ک کوچکترین تحرک از سمت رژیم ایران یک پاسخ شدید و فراموش نشدنی همراه داره…
ترامپ اعلام کرد اگر لازم باشه خیلی بیشتر از۱۲۰ هزار نظامی ب خلیج فارس اعزام میکنه …
اونطرفم پوتین تو نشست مطبوعاتی با رئیس جمهور اتریش اعلام کرد ک ایران نباید از برجام خارج شه وگرنه ما دیگه نمیتونم حمایت کنیم…
۴تا نفتکش امارات منفجر شدن و اعلام کردن ک کار گروه های نیابتی ایران هستش…
مرکل صدراعظم آلمان از شرایط پیچیده و امنیتی ک تو خاور میانه در پی تنش های ایران و آمریکا ب وجود اومده ابراز نگرانی کرده…
این از شرایط خارجی
اما شرایط داخلی هم تعریفی نیس از ی طرف وزیر آموزش و پرورش میگه جنگ بشه ۱۴ میلیون دانش آموز تو خط اول جنگ حاضر میشن ( لازمه بگم شما از طرف ۱۴ میلیون دانش آموز گه نخور)
از اون طرف هم سران پس از مصرف تریاک ناب اعلام میکنن ک آمریکا رو شکست میدن… و و و …
تغییرات چند وقت اخیر در راس سپاه همه نشونس …نشونه ی ی جنگ با آمریکا… نکته جالب اینه ک مردم این تهدیدات آمریکارو ی فرصت میدونن ک از این وضعیت بغرنج خلاص شن…
اما اگر جنگ بشه …آتیش این جنگ کجارو میسوزونه… طبیعتا تبعات جنگ گریبان گیر مردم میشه تا حدودی… اما اگر جایی مورد اصابت بمبای آمریکایی و موشکاشون قرار بگیره سرو کله ی مردم بی گناه نیس… فرودگاه ها، تاسیسات هسته ای، سکو های نفتی و اماکن نظامی صرفا درگیر جنگ میشن…
من شاید شم سیاسی بالایی نداشته باشم ولی اگه از من بپرسید … ناو های هواپیما برآمریکایی با این عظمت ک حرکتشون ب هرسمت برای دولت آمریکا هزینه های گزافی داره برا تفریح و آب تنی نمیان خلیج فارس.

17 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-05-18 11:30:07 +0430 +0430

ببین عزیز دل برادر،اگه میفهمی و خودتو نمیزنی به اون راه باید توجه داشته باشی که چهارتا راکت ساخته شده با لوله داربست را نباید با موشک هایی که در صنایع نظامی ساخته میشود یکی نمود…کل مشکل ما از اینجا شروع شد…

ضمنا چرا بیخودی بحثو میپیچونی؟ادمی که سر در نمیاره نباید اطلاعات غلط نشر بده،اگه تو با این حکومت مشکل داری من خیلی بیشتر مشکل دارم!ولی حرفای جهت دارزدن باعث میشه که هیچ فرقی بین تو و اون بسیجی کسمغزی که به یاد الهیاتش جق میزنه وجود نداشته باشه…اگرم بد حرف میزنم،اگه فحش میدم بابت اینه که یجوری رفتار میکنید که ادم مجبور بشه از ادبیاتی استفاده کنه که سرسری از رو حرفاش رد نشید…

1 ❤️

2019-05-18 11:56:26 +0430 +0430
نقل از: Deadlover4 ببین عزیز دل برادر،اگه میفهمی و خودتو نمیزنی به اون راه باید توجه داشته باشی که چهارتا راکت ساخته شده با لوله داربست را نباید با موشک هایی که در صنایع نظامی ساخته میشود یکی نمود...کل مشکل ما از اینجا شروع شد...

ضمنا چرا بیخودی بحثو میپیچونی؟ادمی که سر در نمیاره نباید اطلاعات غلط نشر بده،اگه تو با این حکومت مشکل داری من خیلی بیشتر مشکل دارم!ولی حرفای جهت دارزدن باعث میشه که هیچ فرقی بین تو و اون بسیجی کسمغزی که به یاد الهیاتش جق میزنه وجود نداشته باشه…اگرم بد حرف میزنم،اگه فحش میدم بابت اینه که یجوری رفتار میکنید که ادم مجبور بشه از ادبیاتی استفاده کنه که سرسری از رو حرفاش رد نشید…

با حرفات موافقم . ولی کاش مخاطبت رو مشخص میکردی که خودش بدونه کیه و چقدر نظرش با دیگران فرق داره .

1 ❤️

2019-05-18 11:58:38 +0430 +0430

بیخودی شلوغش نکنید

1 ❤️

2019-05-18 13:35:31 +0430 +0430
نقل از: uzer
نقل از: Deadlover4 ببین عزیز دل برادر،اگه میفهمی و خودتو نمیزنی به اون راه باید توجه داشته باشی که چهارتا راکت ساخته شده با لوله داربست را نباید با موشک هایی که در صنایع نظامی ساخته میشود یکی نمود...کل مشکل ما از اینجا شروع شد...

با حرفات موافقم . ولی کاش مخاطبت رو مشخص میکردی که خودش بدونه کیه و چقدر نظرش با دیگران فرق داره .

با توجه به اوضاع متشنج جامعه،مخاطبم کل ادمای اینجان…

بی طرفی و انصاف چیز مهمیه،مردم باید یاد بگیرن که دسمن خونیشون هم ممکنه نقاط قوتی داشته باشه،با کوبیدن بی دلیل نمیشه یک سری واقعیات رو تحریف کرد…

2 ❤️

2019-05-18 14:47:01 +0430 +0430

دقیقا شما بحث به حاشیه کشوندین قبل از این که تحقیق در مورد موشک و راکت صنایع تهاجمی و دفاعی رو مورد مطالعه قرار بدین بهتون توصیه اکید میکنم فلسفه بحث گفت گو رم یکم بالا پایین کنین… متوجه این موضوع میشین که قطعا یه بحث عادی خارج از هر گونه فحاشی و درشت گویی هست!
دیگران رو نمیدونم اما این نوع حرف زدن شما رو من یکی که بی تاثیر این جدا از این که باید با بزرگ تر از خودت با احترام صحبت کنی.

0 ❤️

2019-05-18 14:58:50 +0430 +0430

به نظر من که شرایط اونطوری که گفتین نبود…چیزی که من دیدم یه چیز دیگه بود…ولی بیا بحث رو فلسفیش نکنیم…اگه تو میگی درسته،باشه،درسته…

کی میگه که باید به بزرگتر احترام گذاشت؟احترام رو به کسی میزارن که کارا و حرفاش قابل احترام باشه،اینم چیزیه که ربطی به سن و سال نداره…

3 ❤️

2019-05-18 15:08:56 +0430 +0430

طرفدار حکومت نیستم به هیچ وجه اما اگه جنگ بشه واسه کشورم میجنگم

1 ❤️

2019-05-18 15:32:11 +0430 +0430

شما هایی که میگید اگر جنگ بشه برای کشورم می‌جنگم فازتون چیه؟ آمریکا اگر نیرو بیاره که نمی‌خواهددمثل عراق بیاد ایرانو بگیره … اینا به تاسیسات نظامی کار دارن.‌اگرم جنگ بشه ایران یه هفته هم دووم‌نماره

1 ❤️

2019-05-18 16:13:17 +0430 +0430
نقل از: Smd20
نقل از: حسام-الدین.شهوان-الدوله
نقل از: Zhazha این که تو هر زمینه ای نظر میدیم به این دلیل هست که داریم میبینیم. پراید رو بیشتر از بیست ساله داریم سوار میشیم، نرفتیم دوباره اختراع کنیم. ولی عرضه داشتیم بهترش کنیم؟ شما برو داروخانه بگو شیاف دیکلوفناک میخوام. میگن تحریمیم نداریم. شیاف مگه چه تکنولوژی خاصی میخواد؟ برو بگو شامپو ضد شوره پیرتیون زینک. بازهم ندارن. اگه بچه داری پوشک ایرانی استفاده میکنی تمام پای بچه داغون میشه. از این موارد تا دلت بخواد هست. وقتی یه پیچ نمیتونند درست کنند میخوای باور کنیم هواپیما درست میکنند؟

چون لازم نیست بهترشو درست کنیم. وقتی طرف همون پراید رو تا سال 1400 پیش خرید می کنه, مگه سایپا دیوانست که بیاد بره کلی هزینه تحقیق و توسعه بکنه؟ طرف همونو داره میخره دیگه.
شیاف تکنولوژی نمی خواد, مواد اولیه می خواد. واردات مواد اولیه, اونم نه فقط دارویی, به صورت اختصاصی سپرده شده به برخی از انواع ژن خوک ها و خودی ها چون وارداتش سود داره, والسلام. فساد تو این مملکت فراگیره, تعارف که نداریم. چه بخوای بری دنبال وارداتش چه تولیدش از ریشه درت میارن که سود خودشون از بین نره.
ایضا در مورد پوشک. وقتی طرف پوشک درست می کنه و شما میری میخری, دیگه نیازی نیست که کیفیتشو ببره بالا. به هر حال داره جنسشو میفروشه دیگه.
پیچ رو هم می تونن درست کنن در انواع و اقسام.
تهش این مواردی که مثال زدی هیچکدوم ربطی به صنایع دفاعی نداره. صنایع دفاعیمون پیشرفت کرده, چون مجبور بودیم پیشرفتش بدیم. از یه طرف چیزیه که کسی بهمون نمیفروشه, از یه طرف فساد پذیر نیست چون بقای حکومت بهش وابستست. مجبورن پول خرجش کنن, مجبورن داخلی سازیش کنن, و مجبورن دائما توسعه بدن و بهینه سازی کنن که بتونن قدرت لازم برای منصرف کردن بقیه از حمله به نظام رو داشته باشن.
بازم بهترین نمونش شوروی. مجبور بودن برای کفش تو صف وایسن, توی تامین غذا مشکل داشتن, ولی انواع و اقسام هواپیما و موشک و سیستم نظامی ساختن و طراحی کردن چون مجبور بودن.

آخرشم بخاطر همون صفها با وجود همه اون تجهیزات نظامی سقوط کرد ضمن اینکه وقتی فساد سیستماتیک شد در همه جا رسوخ میکنه از کجا معلوم که فلان ارگان که فلان مبلغ بودجه گرفته تا جنگ افزار بسازه توش اختلاس و دزدی نشده باشه؟همون ژنهای خوبی که شما میگی از کره مریخ که نیومدن از همون خانواده هایی هستن که اتفاقا همشون بنوعی به همین نظامی های رتبه بالای نظام وصلن!

قبلش گفتم, چون بقای نظام بهش وابستست. وقتی بقای حکومت به چیزی وابستست, از هیچ خرجی براش فروگذار نمی کنه. بحث هم بحث فروپاشی سیاسی و اقتصادی نیست. بحث تکنولوژی نظامیه. شوروی از هم پاشید, ولی آیا کسی منکر اینه که تولیدات نظامی تراز اول در سطح دنیا داشت؟

آره مشخصه که تکنولوژی نظامی بلوک غرب از شرق بهتر بود صنعت تسلیحات سازی هم بنوعی یک صنعته که به خیلی صنایع دیگه وابسته است از جمله متالوژی مخابرات الکترونیک مکانیک و.... نمیشه یه کشوری در همه این صنایع حرفی برای گفتن نداشته باشه بعد یهو جنگ افزارهاش خیلی پیشرفته باشند! بقول مهندسین خودروسازی ویترین صنایع هر کشوره شما اگه میخای توان صنعتی یه کشوری رو بسنجی تا به تبع توان جنگ افزار سازیش دستت بیاد کافیه به خودروهای ساخت اون کشور دقت کنید حالا خودروهای ساخت شوروی بهتر بودن یا امریکا مثال خیلی ملموس تر خودرو ساخت المان شرقی و غربی رو کافیه باهم مقایسه کنید! کشورهایی که صنعت درست حسابی ندارند مثل کره شمالی نهایت کاری که میتونن بکنن اینه که یه جنگ افزار قدیمی وارداتی رو با روش کپی برداری به تولید انبوه برسونن دقیقا همون کاری که مثلا ایرانخودرو و سایپا هم میکنه الان تعداد تولیدات سایپا خیلی بیشتر از فراری و مازراتی هست پس ایا میشه گفت خودروساز بهتری هست؟

دوست عزیز ممکنه شرق و غرب رو اشتباه گرفته باشی . اما صنایع نظامیِ بلوک شرق برتر بود و غرب فقط میتونست رقابت کنه . بعد از فروپاشیِ شورویِ سابق ، خیلی از دانشمندان هسته ایِ این کشور رو ایران جذب کرد و از دانش اونها ، یه سری مولفه های بومی ساخت . شاید اول کپی بود . اونم کپی برابر اصل چون به دست همون دانشمندان ساخته شده بود . اما بعدش با آموختن اون دانش بومی شد و چیزهایی هم بهش ازافه شد . اونوقتا پدافند هوایی به یه سری موشک مثل پَتریِت ختم میشد . اما الان آمریکا سیستم تاد خودشو داره و روسیه هم اس 200 و اس 300 و اس 400 . ایران هم نمونه های اس 300 رو اول خرید و بعدش به وسیله دانشی که از قبل به دست آورده بود ، نوعی موشک ضد هوایی شبیه اس 300 که خریده بود رو ساخت که تکنولوژی های جدیدی هم بهش ازافه کرد . اینا برای بقای خودشون ، هر چیزی که فکر نمیکنی رو در اختیار دارن . یا خودشون راه 100 سال پیش شرق و غرب رو از اول رفتن ، یا یه تکنولوزی خریدن و ارتقائش دادن . وگرنه فکر میکنی ماهواره بر ایرانی فقط کارش حمل ماهوارست ؟ نه ما موشکهایی داریم که حامل موشک هستن . یعنی نوعی موشک شهاب 2 که همزمان 4 موشک رو با خودش حمل میکنه . در رهگیری عملا یه موشک توی رادار دیده میشه و برای رهگیری و انهدام اون اقدام میکنن . اما در لحظه آخر و قبل از انهدام موشک حمل کننده ، 4 موشک دیگه ازش جدا میشه و اونجاست که دیگه به هدف رسیده و کاریشم نمیشه کرد . اینا رو دست کم میگیری یا منکر وجودشون هستی ؟

ببین من به چیزی که فقط تو رسانه میلی پخش شده نمیتونم اتکا کنم اگه موشک فلان و فلان دارن چرا جواب حملات موشکی اسرائیل رو ندادن و نمیدن همین دیروز پایگاهای ایران در اطراف دمشق مورد حمله اسراییل قرار گرفته! ضمنا من اولین باره که میشنوم صنایع نظامی بلوک شرق قوی تر از بلوک غرب بوده؟ اینکه داشمندان شوروی اومدن ایران و پاکستان خوب نشون میده این دو کشور همون سطح دانش رو هم نداشتن همونطور که دانشمند آلمانی یسری رفتن شوروی یکسری هم رفتن امریکا شوروی هم شانس آورد زودتر از امریکایی ها برلین رو اشغال کردن و تمام دانش و متخصصان بدردبخور نازی رو با خودشون به شوروری بردن! راستی حالا که اسم اس ۳۰۰ رو آوردی میدونستی که روسیه اس ۴۰۰ که پیشرفته تره رو هم به عربستان و هم به اسراییل فروخته! مبحث طولانی شد لپ کلام اینکه بعمل کار برآید به سخندانی نیست منم میتونم ادعا کنم که یه تفنگ ساختم ازین جا باهاش میتونم سطح کره مریخ رو بزنم! موشک دارید جنگ افزار ساختید بسم الله استفاده کنید اونم بر علیه دشمنانتان اینکه برای امثال پدربزرگ و مادربزرگ من که مشتری اخبارتون هستن هی مدام ازین توانمندیهای خودگفته سخن گفتن چه فایده

ضمنا فراموش کردم که بگم سیستم اس 400 نه به عربستان فروخته شده نه به اسراییل . چون اولا این دو کشور تسلیحاتشون رو از آمریکا میخرن و با رقیب اون وارد معامله نمیشن و دوما چون تمام سلاحهاشون آمریکا پایست ، نمیتونن از اس 400 استفاده کنن . چون جنگنده اف 35 آمریکایی دارن و سامانه های اس روسی این نوع از جنگنده ها رو هدف متخاصم شناسایی میکنه و اقدام برای نابودیشون میکنه . کی شنیده که عربستان و اسراییل جز از آمریکا و چند کشور اروپایی سلاح خریده باشه ؟

نمیدونم تخصصتون چیه و چه کاره هستید ولی امیدوار بودم اخبار رو دنبال کنید همین چند وقت که پادشاه عربستان رفت مسکو قرارداد فروش اس ۴۰۰ رو امضا کرد ضمن اینکه وقتی سامانه رو بخرن حتما سیستم پرتابشم میخرن اینجوری نیست که بگن بیا این گلوله بما هم ربطی نداره که شما سیستم هات روسی نیست!
اسرائیل و روسیه هم سالهاست که قرارداد نظامی دارن یعنی بقول شما حمله مستقیم به اسرائیل درعمل حمله به روسیه محسوب میشه در حقیقت جهان دو قطبی شرق و غرب سالهاست که از بین رفته هر کسی جنس خوبی داشته باشه ازش میخرن

راستی اون موشکهای حماس تونستن از گنبد آهنی اسرائیل عبور کنند؟

0 ❤️

2019-05-18 16:23:45 +0430 +0430

به کیرم هرچی میخاد بشه :دی

0 ❤️

2019-05-18 21:17:00 +0430 +0430

امیدوام این چیزی رو که گفتی رخ نده ، نمیدونم چه اتفاقی قراره بیفته من همینجوری مثل دیوونه ها خبرا رو دنبال میکنم ?

2 ❤️

2019-05-19 00:48:37 +0430 +0430
نقل از: keepgoing طرفدار حکومت نیستم به هیچ وجه اما اگه جنگ بشه واسه کشورم میجنگم

خر خودتی معلومه که تو کی‌ هستی‌ ( یه سرباز سایبری رژیم) هر وقت آخوندزاده‌ها و بچه پاسدار‌ها زندگی‌ تو آمریکا و کانادا و انگلیس رو ول کردن اومدن برای اربابت خامنه ای جنگیدن اونوقت منم میرم جنگ برو خودتو اسکل کن (erection)

0 ❤️

2019-05-19 06:06:55 +0430 +0430

نقل نزدم چون ارزشش رو نداشتی تو از همونایی که پای هر تاپیکی فقط دری وری مینویسن بدون اینکه مطلب رو بخونن . ببخشید . فراموش کردم که جواب ابلحان ؟؟؟؟؟

1 ❤️

2019-05-19 06:08:40 +0430 +0430
نقل از: homayoon23 امیدوام این چیزی رو که گفتی رخ نده ، نمیدونم چه اتفاقی قراره بیفته من همینجوری مثل دیوونه ها خبرا رو دنبال میکنم ?

منم همه اخبار و مسایل رو چه از اینور چه از اونور دمبال میکنم . . فقط میتونم بگم خیالت راحت باشه . به سلامتی همه مردم ایران هیچ اتفاقی نخخاهد افتاد .

0 ❤️

2019-05-19 06:11:43 +0430 +0430
نقل از: Zhazha این که تو هر زمینه ای نظر میدیم به این دلیل هست که داریم میبینیم. پراید رو بیشتر از بیست ساله داریم سوار میشیم، نرفتیم دوباره اختراع کنیم. ولی عرضه داشتیم بهترش کنیم؟ شما برو داروخانه بگو شیاف دیکلوفناک میخوام. میگن تحریمیم نداریم. شیاف مگه چه تکنولوژی خاصی میخواد؟ برو بگو شامپو ضد شوره پیرتیون زینک. بازهم ندارن. اگه بچه داری پوشک ایرانی استفاده میکنی تمام پای بچه داغون میشه. از این موارد تا دلت بخواد هست. وقتی یه پیچ نمیتونند درست کنند میخوای باور کنیم هواپیما درست میکنند؟

چون لازم نیست بهترشو درست کنیم. وقتی طرف همون پراید رو تا سال 1400 پیش خرید می کنه, مگه سایپا دیوانست که بیاد بره کلی هزینه تحقیق و توسعه بکنه؟ طرف همونو داره میخره دیگه.
شیاف تکنولوژی نمی خواد, مواد اولیه می خواد. واردات مواد اولیه, اونم نه فقط دارویی, به صورت اختصاصی سپرده شده به برخی از انواع ژن خوک ها و خودی ها چون وارداتش سود داره, والسلام. فساد تو این مملکت فراگیره, تعارف که نداریم. چه بخوای بری دنبال وارداتش چه تولیدش از ریشه درت میارن که سود خودشون از بین نره.
ایضا در مورد پوشک. وقتی طرف پوشک درست می کنه و شما میری میخری, دیگه نیازی نیست که کیفیتشو ببره بالا. به هر حال داره جنسشو میفروشه دیگه.
پیچ رو هم می تونن درست کنن در انواع و اقسام.
تهش این مواردی که مثال زدی هیچکدوم ربطی به صنایع دفاعی نداره. صنایع دفاعیمون پیشرفت کرده, چون مجبور بودیم پیشرفتش بدیم. از یه طرف چیزیه که کسی بهمون نمیفروشه, از یه طرف فساد پذیر نیست چون بقای حکومت بهش وابستست. مجبورن پول خرجش کنن, مجبورن داخلی سازیش کنن, و مجبورن دائما توسعه بدن و بهینه سازی کنن که بتونن قدرت لازم برای منصرف کردن بقیه از حمله به نظام رو داشته باشن.
بازم بهترین نمونش شوروی. مجبور بودن برای کفش تو صف وایسن, توی تامین غذا مشکل داشتن, ولی انواع و اقسام هواپیما و موشک و سیستم نظامی ساختن و طراحی کردن چون مجبور بودن.

آخرشم بخاطر همون صفها با وجود همه اون تجهیزات نظامی سقوط کرد ضمن اینکه وقتی فساد سیستماتیک شد در همه جا رسوخ میکنه از کجا معلوم که فلان ارگان که فلان مبلغ بودجه گرفته تا جنگ افزار بسازه توش اختلاس و دزدی نشده باشه؟همون ژنهای خوبی که شما میگی از کره مریخ که نیومدن از همون خانواده هایی هستن که اتفاقا همشون بنوعی به همین نظامی های رتبه بالای نظام وصلن!

قبلش گفتم, چون بقای نظام بهش وابستست. وقتی بقای حکومت به چیزی وابستست, از هیچ خرجی براش فروگذار نمی کنه. بحث هم بحث فروپاشی سیاسی و اقتصادی نیست. بحث تکنولوژی نظامیه. شوروی از هم پاشید, ولی آیا کسی منکر اینه که تولیدات نظامی تراز اول در سطح دنیا داشت؟

آره مشخصه که تکنولوژی نظامی بلوک غرب از شرق بهتر بود صنعت تسلیحات سازی هم بنوعی یک صنعته که به خیلی صنایع دیگه وابسته است از جمله متالوژی مخابرات الکترونیک مکانیک و.... نمیشه یه کشوری در همه این صنایع حرفی برای گفتن نداشته باشه بعد یهو جنگ افزارهاش خیلی پیشرفته باشند! بقول مهندسین خودروسازی ویترین صنایع هر کشوره شما اگه میخای توان صنعتی یه کشوری رو بسنجی تا به تبع توان جنگ افزار سازیش دستت بیاد کافیه به خودروهای ساخت اون کشور دقت کنید حالا خودروهای ساخت شوروی بهتر بودن یا امریکا مثال خیلی ملموس تر خودرو ساخت المان شرقی و غربی رو کافیه باهم مقایسه کنید! کشورهایی که صنعت درست حسابی ندارند مثل کره شمالی نهایت کاری که میتونن بکنن اینه که یه جنگ افزار قدیمی وارداتی رو با روش کپی برداری به تولید انبوه برسونن دقیقا همون کاری که مثلا ایرانخودرو و سایپا هم میکنه الان تعداد تولیدات سایپا خیلی بیشتر از فراری و مازراتی هست پس ایا میشه گفت خودروساز بهتری هست؟

دوست عزیز ممکنه شرق و غرب رو اشتباه گرفته باشی . اما صنایع نظامیِ بلوک شرق برتر بود و غرب فقط میتونست رقابت کنه . بعد از فروپاشیِ شورویِ سابق ، خیلی از دانشمندان هسته ایِ این کشور رو ایران جذب کرد و از دانش اونها ، یه سری مولفه های بومی ساخت . شاید اول کپی بود . اونم کپی برابر اصل چون به دست همون دانشمندان ساخته شده بود . اما بعدش با آموختن اون دانش بومی شد و چیزهایی هم بهش ازافه شد . اونوقتا پدافند هوایی به یه سری موشک مثل پَتریِت ختم میشد . اما الان آمریکا سیستم تاد خودشو داره و روسیه هم اس 200 و اس 300 و اس 400 . ایران هم نمونه های اس 300 رو اول خرید و بعدش به وسیله دانشی که از قبل به دست آورده بود ، نوعی موشک ضد هوایی شبیه اس 300 که خریده بود رو ساخت که تکنولوژی های جدیدی هم بهش ازافه کرد . اینا برای بقای خودشون ، هر چیزی که فکر نمیکنی رو در اختیار دارن . یا خودشون راه 100 سال پیش شرق و غرب رو از اول رفتن ، یا یه تکنولوزی خریدن و ارتقائش دادن . وگرنه فکر میکنی ماهواره بر ایرانی فقط کارش حمل ماهوارست ؟ نه ما موشکهایی داریم که حامل موشک هستن . یعنی نوعی موشک شهاب 2 که همزمان 4 موشک رو با خودش حمل میکنه . در رهگیری عملا یه موشک توی رادار دیده میشه و برای رهگیری و انهدام اون اقدام میکنن . اما در لحظه آخر و قبل از انهدام موشک حمل کننده ، 4 موشک دیگه ازش جدا میشه و اونجاست که دیگه به هدف رسیده و کاریشم نمیشه کرد . اینا رو دست کم میگیری یا منکر وجودشون هستی ؟

ببین من به چیزی که فقط تو رسانه میلی پخش شده نمیتونم اتکا کنم اگه موشک فلان و فلان دارن چرا جواب حملات موشکی اسرائیل رو ندادن و نمیدن همین دیروز پایگاهای ایران در اطراف دمشق مورد حمله اسراییل قرار گرفته! ضمنا من اولین باره که میشنوم صنایع نظامی بلوک شرق قوی تر از بلوک غرب بوده؟ اینکه داشمندان شوروی اومدن ایران و پاکستان خوب نشون میده این دو کشور همون سطح دانش رو هم نداشتن همونطور که دانشمند آلمانی یسری رفتن شوروی یکسری هم رفتن امریکا شوروی هم شانس آورد زودتر از امریکایی ها برلین رو اشغال کردن و تمام دانش و متخصصان بدردبخور نازی رو با خودشون به شوروری بردن! راستی حالا که اسم اس ۳۰۰ رو آوردی میدونستی که روسیه اس ۴۰۰ که پیشرفته تره رو هم به عربستان و هم به اسراییل فروخته! مبحث طولانی شد لپ کلام اینکه بعمل کار برآید به سخندانی نیست منم میتونم ادعا کنم که یه تفنگ ساختم ازین جا باهاش میتونم سطح کره مریخ رو بزنم! موشک دارید جنگ افزار ساختید بسم الله استفاده کنید اونم بر علیه دشمنانتان اینکه برای امثال پدربزرگ و مادربزرگ من که مشتری اخبارتون هستن هی مدام ازین توانمندیهای خودگفته سخن گفتن چه فایده

ضمنا فراموش کردم که بگم سیستم اس 400 نه به عربستان فروخته شده نه به اسراییل . چون اولا این دو کشور تسلیحاتشون رو از آمریکا میخرن و با رقیب اون وارد معامله نمیشن و دوما چون تمام سلاحهاشون آمریکا پایست ، نمیتونن از اس 400 استفاده کنن . چون جنگنده اف 35 آمریکایی دارن و سامانه های اس روسی این نوع از جنگنده ها رو هدف متخاصم شناسایی میکنه و اقدام برای نابودیشون میکنه . کی شنیده که عربستان و اسراییل جز از آمریکا و چند کشور اروپایی سلاح خریده باشه ؟

نمیدونم تخصصتون چیه و چه کاره هستید ولی امیدوار بودم اخبار رو دنبال کنید همین چند وقت که پادشاه عربستان رفت مسکو قرارداد فروش اس ۴۰۰ رو امضا کرد ضمن اینکه وقتی سامانه رو بخرن حتما سیستم پرتابشم میخرن اینجوری نیست که بگن بیا این گلوله بما هم ربطی نداره که شما سیستم هات روسی نیست! اسرائیل و روسیه هم سالهاست که قرارداد نظامی دارن یعنی بقول شما حمله مستقیم به اسرائیل درعمل حمله به روسیه محسوب میشه در حقیقت جهان دو قطبی شرق و غرب سالهاست که از بین رفته هر کسی جنس خوبی داشته باشه ازش میخرن

راستی اون موشکهای حماس تونستن از گنبد آهنی اسرائیل عبور کنند؟

عربستان تمام تسلیحاتش رو از اروپا و امریکا میخره و سیستم اس روسی چون همخونی با جنگده های امریکاییه عربستان نداره و اونها رو هدف متخاصم تشخیص میده ، اصلا نمیتونه ازش استفاده کنه و سیستم پدافندیِ عربستان ، سیستم تاد آمریکاییِ . هر کس مختاره نظر خودشو بیان کنه . شما یا مخالفی یا موافق . و من هم نظامی بودم و تخصصم دقیقا با جنگ بوده . اون هم به طور آکادمی و توی دانشگاه افسری . توی تاپیک خودم منتظر جوابت هستم .

0 ❤️

2019-05-19 06:14:59 +0430 +0430
نقل از: AssEater69 شما هایی که میگید اگر جنگ بشه برای کشورم می‌جنگم فازتون چیه؟ آمریکا اگر نیرو بیاره که نمی‌خواهددمثل عراق بیاد ایرانو بگیره ... اینا به تاسیسات نظامی کار دارن.‌اگرم جنگ بشه ایران یه هفته هم دووم‌نماره

اینکه ما از حکومت داخلی خودمون رنج میبریم درست . اما دوست داری یه نیروی خارجی بیاد و قلاده بندازه گردنت و افسارت دست اون باشه و به مرد و زن ایرانی تجاوز کنه ؟ اختلافات داخلی ما چه مربوط به دیگری؟ اونم آمریکایی که هر جا رفته فقط گه زده . آره در اون شرایط اگر دفاع نکنیم هیچی نیستیم . حتی انسان .

1 ❤️

2019-05-19 07:45:39 +0430 +0430

یبیبی

0 ❤️

2019-05-19 09:49:05 +0430 +0430
نقل از: AssEater69 شما هایی که میگید اگر جنگ بشه برای کشورم می‌جنگم فازتون چیه؟ آمریکا اگر نیرو بیاره که نمی‌خواهددمثل عراق بیاد ایرانو بگیره ... اینا به تاسیسات نظامی کار دارن.‌اگرم جنگ بشه ایران یه هفته هم دووم‌نماره

اینکه ما از حکومت داخلی خودمون رنج میبریم درست . اما دوست داری یه نیروی خارجی بیاد و قلاده بندازه گردنت و افسارت دست اون باشه و به مرد و زن ایرانی تجاوز کنه ؟ اختلافات داخلی ما چه مربوط به دیگری؟ اونم آمریکایی که هر جا رفته فقط گه زده . آره در اون شرایط اگر دفاع نکنیم هیچی نیستیم . حتی انسان .

الان همین جمهوری اسلامیه که قلاده انداخته گردنمون و به همه داره تجاوز جسمی‌ و روحی‌ و مادی و معنوی میکنه حداقل آمریکاییها مسلمون نیستن آدمن مگه الان عربستان و دوبی با آمریکا دوستی‌ می‌کنن آمریکا داره زناشونو میکنه؟ اصلا مگه آمریکأیی اسکوله زنای خوشگل چشم آبی‌ خودشونو ول کنن بیان کوس درب و داغون سیاه و چلوسیده فک و فامیل تو رو بکنن؟ برو عامو خر خودتی آمریکا بیاد خار آخوند رو بگاد قدمش سر چشم ماست ?

0 ❤️

2019-05-19 11:10:03 +0430 +0430
نقل از: PAYANDEH.IRAN

الان همین جمهوری اسلامیه که قلاده انداخته گردنمون و به همه داره تجاوز جسمی‌ و روحی‌ و مادی و معنوی میکنه حداقل آمریکاییها مسلمون نیستن آدمن مگه الان عربستان و دوبی با آمریکا دوستی‌ می‌کنن آمریکا داره زناشونو میکنه؟ اصلا مگه آمریکأیی اسکوله زنای خوشگل چشم آبی‌ خودشونو ول کنن بیان کوس درب و داغون سیاه و چلوسیده فک و فامیل تو رو بکنن؟ برو عامو خر خودتی آمریکا بیاد خار آخوند رو بگاد قدمش سر چشم ماست ?

دوستی با اشغال فرق داره عزیز برادر. شما یا سیاست نمی‌دونی ینی چی، یا نمی‌دونی جنگ چیه، یا سنت حدود ۱۴، ۱۵ ساله که این طور فکر می‌کنی. شما به وضع امروز کشورایی مثل افغانستان و عراق یا تاجیکستان نگاه کن. بیش از نیمی از بدبختیاشون به خاطر اینکه یه زمانی توسط آمریکا یا روسیه به خاکشون تجاوز شده. همیشه هم یه بهانه داشتن. بهانه آمریکا برای حمله به عراق(زمان بوش) وجود سلاح کشتار جمعی بود که بعدا گندش دراومد.

فک می‌کنی محظ رضای خدا دارن میان ما رو از آخوندا نجات بدن؟ زهی خیال باطل.

4 ❤️

2019-05-19 11:15:27 +0430 +0430

حالا محض رضای خدا یا محض هر گوز دیگه من زندگی‌ زیر دست آمریکا رو به زندگی‌ زیر کیر آخوند ترجیح میدم حالا تو اگه جمهوری اسلامی رو دوست داری داشته باش جنگم شد بدو برو خط مقدم من و امثال منم ازت تشکر می‌کنیم ?

0 ❤️

2019-05-19 11:15:28 +0430 +0430

من ب پشتیبانب بچهای شهوانی دولت تایین میکنم خخخخ

0 ❤️

2019-05-19 11:19:53 +0430 +0430
نقل از: PAYANDEH.IRAN حالا محض رضای خدا یا محض هر گوز دیگه من زندگی‌ زیر دست آمریکا رو به زندگی‌ زیر کیر آخوند ترجیح میدم حالا تو اگه جمهوری اسلامی رو دوست داری داشته باش جنگم شد بدو برو خط مقدم من و امثال منم ازت تشکر می‌کنیم ?

بنده اگه بجنگم نمی‌خوام کسی ازم تشکر کنه… نمی‌خوام بعد مرگم به بهانه مرگ من خون مردمم رو تو شیشه کنن. ولی شما هم اینقدر حقیر و بدبخت نباش… یاد بگیر آزاده باشی.

3 ❤️

2019-05-19 11:46:02 +0430 +0430

این کاربر رو توی خیلی از تاپیکها دیدم که فقط توهین مینویسه و در ظاهر خودشو مخالف نشون میده و در باطن خودش یه مهره برای نظامِ ظاهرا . سیستم هم کاملا پشتیبانیش میکنه و اجازه جواب دادن بهش نمیده . وگرنه خیلی سعی کردم جوابش رو بدم اما هر چی نوشتم سیستم قبول نکرد . در نهایت چون نه فقط اینجا ، بلکه توی همه تاپیکها نظر نمیده و فقط مزاحمت ایجاد میکنه مجبور شدم به بلاک کردنش . وگرنه همه شاهدین که من نظر مخالفین رو هم لایک میکنم . سیستم به طور کامل از بعضی کاربرا بابت نوشتن مزخرفات و توهین حمایت میکنه و دلیلش رو هم نمیدونم . چون حتی با محترمانه ترین احفاظ هم که جواب دادم سیستم نوشت حاوی لینک یا مطلب غیر مجاز است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این حروم زاده رو میگم که نمیدونم چرا داره حمایت میشه

0 ❤️

2019-05-19 12:21:26 +0430 +0430

این کاربر رو توی خیلی از تاپیکها دیدم که فقط توهین مینویسه و در ظاهر خودشو مخالف نشون میده و در باطن خودش یه مهره برای نظامِ ظاهرا . سیستم هم کاملا پشتیبانیش میکنه و اجازه جواب دادن بهش نمیده . وگرنه خیلی سعی کردم جوابش رو بدم اما هر چی نوشتم سیستم قبول نکرد . در نهایت چون نه فقط اینجا ، بلکه توی همه تاپیکها نظر نمیده و فقط مزاحمت ایجاد میکنه مجبور شدم به بلاک کردنش . وگرنه همه شاهدین که من نظر مخالفین رو هم لایک میکنم . سیستم به طور کامل از بعضی کاربرا بابت نوشتن مزخرفات و توهین حمایت میکنه و دلیلش رو هم نمیدونم . چون حتی با محترمانه ترین احفاظ هم که جواب دادم سیستم نوشت حاوی لینک یا مطلب غیر مجاز است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این حروم زاده رو میگم که نمیدونم چرا داره حمایت میشه

به به اسکرین شات هم که بلدی بذاری میتونی‌ یکی‌ از توهین‌ها رو اسکرین شات کنی‌ اینجا بذاری؟ تو کسی‌ هستی‌ که اول منو تو تاپیکت بلاک میکنی‌ و به من میگی‌ حرومزاده! اونوقت ادعا میشه من توهین می‌کنم؟ تو اگه جوابی داشتی بدی که اولا بلاک نمیکردی دوما اینجوری به روغن سوزی نمی افتادی . امثال تو هستن که به همه و شعور همه توهین می‌کنن حالا هی‌ بشین تاپیک بزن و دلخوشی برای امثال خودت درست کن ولی حقیقت اینه که دنیا پشتتونو خالی‌ کرده و سایه مرگ داره میاد بالا سر رژیمی که داری ازش حمایت میکنی‌ حالا هی‌ تاپیک بزن و امثال منو بلاک کن

1 ❤️

2019-05-19 12:25:49 +0430 +0430

جواب ابلحان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

0 ❤️

2019-05-19 12:30:59 +0430 +0430
نقل از: uzer جواب ابلحان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب چی‌ شد؟ نتونستی حتی یه توهین هم پیدا کنی‌؟ کم اوردی به ریپ ریپ افتادی؟ تازه ادعا داری که طرفدار خامنه‌ای و رژیم هم نیستی‌ پس این چیه؟

1 ❤️

2019-05-19 12:41:25 +0430 +0430

اصلا فک کنیم تو راست میگی

بکیرم
بجای اینکه هر روز بمیریم بزار خلاص شیم بریم دیگه

0 ❤️

2019-05-19 12:45:35 +0430 +0430
نقل از: Adnan2003 اصلا فک کنیم تو راست میگی

بکیرم
بجای اینکه هر روز بمیریم بزار خلاص شیم بریم دیگه

دوست عزیز ایشالا صد سال زنده باشی‌ اونی‌ که میمیره خامنه‌ای و طرفداراشن یه چند روز دیگه هم بذار نفس بکشن نفسای آخرشونه

0 ❤️

2019-05-19 13:47:50 +0430 +0430

عزیزم اینایی که گفتی یه جوراطلاع رسانی بود،اخبارمنطقه رو به اطلاع رسوندی اما
مشخص نیست چطور به این تحلیل رسیدی. البته غیرممکن وجودنداره
آمریکا تجربه عراق و افغانستان داره می‌دونه جنگ فرسایشی چه بلایی سرنیروهاش میاره.مهمترازهرفاکتوری،همراهی جامعه جهانی بخصوص جامعه آمریکاست.فکرنکن ایران فقط تماشاگره ومثل عراق و…اجازه میده چندروزه اشغال بشه
تجهیزاتی که گفتی نه برای تهدید ایران،برای دفاع احتمالی ازخودشه
شاشیدم به ج.ا و آخوندهای بیشرف اماازین گذشته اگه جنگ بشه،امریکا خیلی اذیت میشه

1 ❤️

2019-05-19 13:51:35 +0430 +0430
نقل از: me1_life دوست گلم آمريكا به ايران حمله نميكنه و ايران رو هم دست كم نگير منم مثل شما فكر ميكردم آمريكا با اين تبليغاتش ميخاد نصف را رو بره كه ظاهراً موفق شده چونكه ظاهرا روى مغز خيلى از ايرانيها تاثير گذاشته و ترسيدن كه دقيقا آمريكا همينو ميخاد نميگم آمريكا قدرت نداره اما بخاد وارد جنگ بشه ضربات جبران ناپذيرى ميخوره در ضمن جنگى هم بش دل خوش نمنيد كه وضعيت بهتر بشه يا اينكه آمريكا داش بحال ملت ايران سوخته نه فقط فكر منافع خودشه

آفرین، چه تحلیلی خوب و دقیقی کردی
باهات موافقم، اونایی که فکرمیکنن اوضاع باجنگ بهتر میشه فقط پای ماهواره نشان و خودشون توان تحلیل ندارن بعد،عراق وافغانستان جلوی چشممون هستن، اگه برای اونا خوب بوده برای متهم خوب خواهد بود
به امیدسرنگونی هرچه دیکتاتوری در جهان
دیکتاتوری نه دیکتاتور

1 ❤️

2019-05-19 14:06:10 +0430 +0430

این تحلیل مال سالها پیشه
اتفاقا، شدیداً دنبال اینه که اهدافش رو لااقل در یکی ازکشورهای کره شمالی،ونزوئلا ولیران عملی کنه
کره شمالی که گفت بزن به چاک و داره راه خودشو می‌ره
ارتش واکثریت مردم ونزوئلاپشت مادوروهستن،روسیه وکوباوایران و ترکیه وچین حامی مادورو
اصراربرای پذیرش قطعی۱۲شرط ازطرف ایران تغییرکردبه یک توافق هسته ای
ایرانم خیلی بعیده مذاکره کنه وامتیازبده،
چین هم که تحریمهاروزدبه تخمش وبیس از۲میلیون بشکه نفت ایران-و بارگیری کرد.چین برخلاف اروپا عملا باتحریمهاعلیه ایران مخالفت کرد

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «