دروغهای خمینی در بهشت زهرا (بهمن ۵۷)

1397/11/02

از امروز ده روز مانده تا شروع پنجمین دهه از ورود نکبت‌بار شخصی که انقلاب و خروش مردم سال ۵۷ رو دزدید.

پروژه قهقرای فرهنگی ، ورشکستگی اقتصادی ، تخریب هویّتی و نابودی تمدن کهنِ ما با ورود همین شخص کلید خورد، و ۴۰ سال مداومه که همچنان ادامه پیدا کرده.

اهداف اون سالهای پدران ما از شورشهاشون هرچه که بود، مطمئناً برای تحقق اسلام نبود!
اما خمینی از آب گل‌آلود ماهی گرفت و با یکسری وعده‌های پوچ و غیرعقلانی و وراجیهای بی‌اساس از “غنائم اسلام” بلایی به سر ایران و ساکنینش آورد که هنوز پس از ۴۰ سال نای بلند شدن ندارند.

شاید خیلیها هنوز وراجیهای مفت پیر خمین در بهشت زهرا رو نشنیده باشن و تصور کنن وعده آب و برق مجانی‌ای که از پدرانشون شنیدن شایعه و جوکه!
اما حالا خودتون بشنوید، و بنگرید به عمق کوته فکری یک نسل که رهبرشون با چه وعده‌هایی گولشون زد :|

این هم یک دابسمش در نوع خودش جالب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-01-23 12:53:32 +0330 +0330

ممنون از تاپیک خوبت و زحمتی که برای انجام دادنش کشیدی (clap) فقط با نهایت احترام عرض کنم در ابتدای متن تاپیک پایان دهه چهارم یا شروع دهه پنجم درسته، پر انرژی و با صلابت ادامه بده برادر
موفق و پیروز باشی ?

1 ❤️

2019-01-23 16:41:49 +0330 +0330
نقل از: kambiz55 ممنون از تاپیک خوبت و زحمتی که برای انجام دادنش کشیدی (clap) فقط با نهایت احترام عرض کنم در ابتدای متن تاپیک پایان دهه چهارم یا شروع دهه پنجم درسته، پر انرژی و با صلابت ادامه بده برادر موفق و پیروز باشی ?

به به کامبیز. افتخار دادی ?

میگفتی میخوای بیای یه کرمچاله ای، سیاهچاله ای میاوردم میذاشتم اینجا همه مونو میبلعید از هستی ساقطمون میکرد (wanking) (dash) ?

راستی متن رو هم اصلاح کردم. ممنون بابت تذکر به موقع ;)

0 ❤️

2019-01-23 16:53:35 +0330 +0330
نقل از: mjbi

شاه فقید بسیار ترسو بود و در طول تاریخ پادشاهی خودش همواره در مواقع حساس فرار میکرد و از ایران میرفت .خب احمق ترسو تو شاه یه مملکت بودی که ادعای ایرانگرایی تو کون خر رو پاره میکرد چرا فرار کردی ؟ من با تحقیقی که کردم فهمیدم در چند ماه آخر حکومت ، شاه مملکت رو ول کرده بود و ارتش و ساواک به دست انقلابیون افتاده بود . من میگم خمینی شرف داره به شاهی که همیشه در حال فرار بوده . شما فکرکن اگر سال 88 هم خامنه ای فرار میکرد ما میتونستیم انقلاب کنیم ولی فرار نکرد و با طرافداران خودش اومد و کشور رو به هر طریقی که بود آروم کرد . شاه خیلی راحت میتونست کشور رو از چنگال اتقلاب در بیاره . ولی فرار کرد . پیشنهاد میکنم در این رابطه مصاحبه احمد علی مسعود انصاری پسر خاله فرح رو با امید دانای عزیز در سری برنامه های رودست گوش بدید خیلی جالبه و به نقش پلید اطرافیان فرح شهبانو و ناتوانی شاه از محافظت از مملکت پی میبریم . خب من میگم اون شاه بی عرضه باید هم حکومتش سقوط میکرد . حالا دیگه مردم خودشون مقصر هستن و تا شهامت نثار خون رو نداشته باشن از انقلاب دوباره خبری نیست .

صحبت شما درسته. اما محمدرضاشاه قصدش سلطنت به هر قیمتی نبود.

در یکی از مصاحبه هاش هم گفته بوده که با ابزاری که در اختیار داشتم میتونستم شورشیهارو سرکوب کنم و قدرت خودمو تثبیت کنم، اما به چه قیمت؟

در ثانی حکومت اون زمان اعتبار خیلی بالایی نزد آمریکا و ابرقدرتها داشت. نمیتونست به آسودگی مردم رو کشتار کنه. چون بلافاصله بعدش باید به سران سازمان ملل و حقوق بشر و امثالهم جواب پس بده.

این آخوندهارو نگاه نکن که نیازی به تأیید قدرتها ندارن و هر بلایی دوست دارن سر مردم میارن!

اصلاً چرا راه دور بریم؟ همین "ماکرون"، حداکثر برخوردی که تونست با جلیقه زردها بکنه چی بود؟ فکر میکنی دوست نداشت قاطعانه برخورد کنه و همه رو از دم تیغ بگذرونه؟ ولی فکر عاقبتش رو هم کرد که جایی هم هست که باید جواب پس بده!

0 ❤️

2019-01-23 16:57:50 +0330 +0330
نقل از: آیت.ال....
نقل از: mjbi

شاه فقید بسیار ترسو بود و در طول تاریخ پادشاهی خودش همواره در مواقع حساس فرار میکرد و از ایران میرفت .خب احمق ترسو تو شاه یه مملکت بودی که ادعای ایرانگرایی تو کون خر رو پاره میکرد چرا فرار کردی ؟ من با تحقیقی که کردم فهمیدم در چند ماه آخر حکومت ، شاه مملکت رو ول کرده بود و ارتش و ساواک به دست انقلابیون افتاده بود . من میگم خمینی شرف داره به شاهی که همیشه در حال فرار بوده . شما فکرکن اگر سال 88 هم خامنه ای فرار میکرد ما میتونستیم انقلاب کنیم ولی فرار نکرد و با طرافداران خودش اومد و کشور رو به هر طریقی که بود آروم کرد . شاه خیلی راحت میتونست کشور رو از چنگال اتقلاب در بیاره . ولی فرار کرد . پیشنهاد میکنم در این رابطه مصاحبه احمد علی مسعود انصاری پسر خاله فرح رو با امید دانای عزیز در سری برنامه های رودست گوش بدید خیلی جالبه و به نقش پلید اطرافیان فرح شهبانو و ناتوانی شاه از محافظت از مملکت پی میبریم . خب من میگم اون شاه بی عرضه باید هم حکومتش سقوط میکرد . حالا دیگه مردم خودشون مقصر هستن و تا شهامت نثار خون رو نداشته باشن از انقلاب دوباره خبری نیست .

وقتی دید همه علیهش هستنو دارن میگن مرگ بر شاه گفت من میرم و تاریخ خواهد گفت که کدوم حکومت بهتر بوده.از نظر من کار خوبی کرد که رفت وقتی ملتی که نفهمه برای چی داره انقلاب میکنه باید کونش پاره بشه تا قدر داشته هاشو بدونه.جمهوری اسلامی هم اگه تا الان تونسته دوام بیاره و بقول خودت سال 88 کشورو آروم کنه از صدقه سری تجربیاتی هست که آخوندا تو زمان شاه بدست آوردن.یعنی دقیقا کارهایی که شاه باید میکرد که بمونه و نکردو این حکومت داره انجام میده.شاه آدمکش نبود که اگه آدمکش بود الان وضعیت اینجوری نبود اگه یک دهم خشونت این رژیم جمهوریو داشت الان خود شاه راس کار بود.اینی که میگم چیز جدیدی نیست ولی 90درصد اونایی که حین انقلاب کشته شدن گلوله کلاشنیکف بهشون خورده بود در صورتی که قبل انقلاب سلاح سازمانی ارتش و ساواک ژ3 بوده و بعد انقلاب کلاش از روسیه خریدن یا از عراقیها غنیمت گرفتن.تمام اینایی که با گلوله مردن مجاهدین خلق کشتشون که زودتر شاهو سرنگون کنن و بگن شاه آدمکشه.

0 ❤️

2019-01-23 17:02:55 +0330 +0330
نقل از: عاشقگوت خمینی وقتی آمد با خودش مرگ و بدبختی آورد ببینید از اول عنقلاب تا الان چقدر مردم ایران کشته شده اند فقط ۸سال جنگ به راه انداخت ....آیا یه پیرمرد خرفت میتوانست این همه بدبختی برای مردم بیاورد ....خیر ....پشت تمام این خباثت ها انگلیس بود ....هر کجا که جهل و حماقت باشد آنجا هم انگلیس هست ....پهلویسم ضد انگلیس و روس بودن ....

بله ممنون از شما ?

عوضش این آخوندها هم انگلیسی هستن هم ماتحتشون در اختیار روسها ?

اگر شاه فقط به آمریکا باج میداد(که اونهم واقعاً نمیداد وگرنه زیرابش نمیخورد)، عوضش آخوندها به همه عالم و آدم دارن باج میدن که فقط بتونن بگن مرگ بر آمریکا! :(

0 ❤️

2019-01-23 17:03:23 +0330 +0330

شماها چرا اینقدر منفی به قضایا نگاه میکنین،شاید تو این 40سال وقت نکردن یا وقت نداشتن ،شما یه 40سال دگ بهشون وقت بدین دندون سرجیگر بزارین اینقدر نریزین فرت و فرت تو خیابونا اگر همین ایرانو گلستان نکردن (dash)

2 ❤️

2019-01-23 17:07:12 +0330 +0330
نقل از: سفیدبرفی74
نقل از: ترومن
نقل از: سفیدبرفی74 یه چیزی بگم اصن بنظرم مردم اون زمان کار خوبی کردن انقلاب کردن خوب شد که شاه و فراری دادن،،کار خوبی کردن که عکس آقاشونو تو ماه دیدن همش قبول ولی ما چه گناهی کردیم که تاوان بی عقلیه یه سریو بدیم :(

سلام سفید برفی عزیز ?

از قدیم گفتن اونها عکس آقاشونو در ماه دیده بودن، گویا فضانوردان در ماه ریده بودن! (dash) 🙄

چه میشه کرد؟ تنها شانسی که میتونیم برای خودمون ایجاد کنیم، مهاجرته عزیز.

این مملکت امام زمانی هم بمونه برای همونهای که به این روز انداختنش و هنوز هم قصد هوشیار شدن ندارن! ;)

سلام ،چشم مهاجرت میکنم,فقط مگه ایرانیها رو جایی راه میدن ?راستی دابسمشم خیلی باحال بود،مرسی ?

شما تابع اسلام نباش و تعصبی هم به ملیّت ایرانیت نداشته باش. همه جا جات هست ?

امیدوارم بتونی مهاجرت کنی. البته من هم بتونم! فعلاً نه پولشو داریم نه کِیسشو (dash)

0 ❤️

2019-01-23 17:08:13 +0330 +0330
0 ❤️

2019-01-23 17:12:11 +0330 +0330
نقل از: Nirvana1999 شماها چرا اینقدر منفی به قضایا نگاه میکنین،شاید تو این 40سال وقت نکردن یا وقت نداشتن ،شما یه 40سال دگ بهشون وقت بدین دندون سرجیگر بزارین اینقدر نریزین فرت و فرت تو خیابونا اگر همین ایرانو گلستان نکردن (dash)

خخخخخخخخخخ

البته ۴۰ سال کمشونه. اینها از امام زمانشون قول گرفتن که این مملکتو گلستون کنه ?

امامشونم که گویا اصلاً یادش رفته که ظهور کنه (dash)

1 ❤️

2019-01-23 17:13:38 +0330 +0330
0 ❤️

2019-01-23 17:13:55 +0330 +0330

خسته ام از هر کشفه دروغ تاریخ،خستم ازین همه اکتشاف،خستم از اونجایی ک ی آخوند فک کنه ما بهت زده نقشه از قبل برنامه ریزی شده شون هستیم و قیافه بگیره و بگه میبینی ما تا کجای داستانُ رفتیم در حالیکه هیچ برنامه ای در کار نیست و فقط گه خوردنُ گه خوردن و تو چیزایی ک بهشون مربوط نبوده دخالت کردن هرچند تو حوزه خودشونم هیچ تخصصی ندارن و اونجا هم بیشتر گه خوری میکنن تا فقاهت

1 ❤️

2019-01-23 17:23:25 +0330 +0330
نقل از: Nirvana1999 شماها چرا اینقدر منفی به قضایا نگاه میکنین،شاید تو این 40سال وقت نکردن یا وقت نداشتن ،شما یه 40سال دگ بهشون وقت بدین دندون سرجیگر بزارین اینقدر نریزین فرت و فرت تو خیابونا اگر همین ایرانو گلستان نکردن (dash)

خخخخخخخخخخ

بوقتش خودشون از امامشون پرده برداری میکنن واستین شما عجله نکنین بزارین یکم سر پسر آقا خلوت شه ،ظهور میکنه غصشو نخورین ?

1 ❤️

2019-01-23 23:38:40 +0330 +0330
نقل از: We_Are_All_Victims

به به رفقا یکی یکی پیداشون میشه. صفای قدمتون ?

آقا بی خیال. من یه آدم آهنی بیشتر نیستم. انقدر چوبکاریم نکن ? ?

باورت میشه 8 ساعته این تاپیک رو زدی ولی من تازه دیدمش؟! کاربری شما رو دنبال کردن میزنم تا دیگه از قافله عقب نمونم!

شما ثابت شده ای آقا فرهاد

ممنون از همه محبتهات. راستی درشت هم ننوشتی من میبینما :)

باور کن چشمهام ضعیف نیستن 🙄

0 ❤️

2019-01-23 23:41:40 +0330 +0330
نقل از: abbbbbcc خسته ام از هر کشفه دروغ تاریخ،خستم ازین همه اکتشاف،خستم از اونجایی ک ی آخوند فک کنه ما بهت زده نقشه از قبل برنامه ریزی شده شون هستیم و قیافه بگیره و بگه میبینی ما تا کجای داستانُ رفتیم در حالیکه هیچ برنامه ای در کار نیست و فقط گه خوردنُ گه خوردن و تو چیزایی ک بهشون مربوط نبوده دخالت کردن هرچند تو حوزه خودشونم هیچ تخصصی ندارن و اونجا هم بیشتر گه خوری میکنن تا فقاهت

? ? ?

0 ❤️

2019-01-23 23:45:11 +0330 +0330
نقل از: Nirvana1999

خخخخخخخخخخ

بوقتش خودشون از امامشون پرده برداری میکنن واستین شما عجله نکنین بزارین یکم سر پسر آقا خلوت شه ،ظهور میکنه غصشو نخورین ?

انقدر غصه خوردیم غمباد گرفتیم!

تو این مملکت مگه میشه غصه نخورد؟ (dash)

1 ❤️

2019-01-23 23:46:21 +0330 +0330
0 ❤️

2019-01-23 23:47:21 +0330 +0330
0 ❤️

2019-01-24 10:18:00 +0330 +0330

درود بر ترومن بزرگ…

ممنونیم بابت تا پیکای خوبت…

خواستم عرض ادبی کرده باشم…

به امید براندازی این رژیم منحوس …

با قدرت ادامه بده… ?

2 ❤️

2019-01-24 12:46:56 +0330 +0330

آمدن خمینی از حمله مغول بدتر بود …تزویر سکه ای است دو رو که بر رویش نقش خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است …عوام خدایش را میبینن و اهل معرفت ابلیسش…متاسفانه مردم ایران سال ۵۷ خدایش را دیدن و هنوز هم بعد از ۴۰سال دارن خدایش را میبینن…

1 ❤️

2019-01-24 18:29:45 +0330 +0330
نقل از: PouyaShahvani درود بر ترومن بزرگ....

ممنونیم بابت تا پیکای خوبت…

خواستم عرض ادبی کرده باشم…

به امید براندازی این رژیم منحوس …

با قدرت ادامه بده… ?

به به آقا پویای گل. قدیمی ترین و باوفاترین رفیقم (inlove)

چه عجب آقا. تاپیک رو صفا دادی ?

مگه اینکه تاپیک درباره دجال بزرگ بزنیم که بتونیم شمارو ببینیم. ;)

خیلی افتخار دادی که کامنت گذاشتی دوست خوبم (preved)

2 ❤️

2019-01-24 18:37:05 +0330 +0330
نقل از: سلمه **مردک لاشی داری ازامام خمینی تمسخرمی کنی بی شرف درسته سایت سکسی وجنسی هستش ولی چنین اجازه ای به امثال تولاشی نمیدم نفهم **

اینجا کامنت گذاشتی، همینارو پیام خصوصی هم واسم فرستادی! خب که چی؟
در ثانی تو دیگه مرز شاسکولیّت عقب افتاده های طرفدار رژیم را جابجا کردی واقعاً!

هیچ تصور نمیکردم بعد از ۴ دهه ناقابل که مورد فشار و تخریب هویتی و نابودی فرهنگمون از این آخوندهای اسهالی قرار گرفتیم، هنوز هم اشخاصی پیدا بشن که طرفدار خمینی باشن!
در ضمن هیچ تمسخری نیست. دجال بزرگ دروغ گفته و باید رسوا بشه ?

1 ❤️

2019-01-24 18:42:49 +0330 +0330
1 ❤️

2019-01-24 19:09:16 +0330 +0330
نقل از: خوش_غیرت چرا شورش؟ چرا انقلاب نه؟ چرا تلاش پدرانمون برای آزادی رو شورش میدونی؟؟ این خودش توهینه، از این ور بوم نیوفتیم

خوش آمدی و ممنون از اظهار نظرت ?

شما تعریفت از آزادی چیه؟
توصیه میکنم یک سری به تاپیک شکست سکوتم بزنی و ببینی اون زمان آزادتر بودیم یا الان؟

اتفاقاً من تأکید بسیاری دارم که بگیم شورش یا به قول مقام عظما: فتنه، تا اینکه بگیم انقلاب!

انقلابی اتفاق نیفتاد عزیز.
شاه رفت خمینی بجاش اومد.
ساواک رفت، وزارت اطلاعات بجاش اومد.
گشتهای ارشاد و کمیته های اون سالها و حجاب اجباری هم که دیگه اظهرمن الشمسه.

0 ❤️

2019-01-24 19:53:51 +0330 +0330

ماجرای وعده امام درباره آب و برق رایگان

در سال‌های اخیر، به‌ویژه پس از اجرای هدفمندی یارانه‌ها و آزادسازی نسبی قیمت حامل‌های انرژی و در نتیجه بالا رفتن قیمت آب و برق و … عامه مردم که همیشه سختی و زحمات و مشکلات انقلاب و جامعه بر دوش آنها بوده و هست و خواهد بود، از روی خلوص و صفا و صداقتشان، گاه به مزاح و گاه به جدّ، می‌گویند: «شکر خدا، قولی که امام خمینی اول انقلاب داده بود، عملی شد و آب و برقمان مجانی شد!» یا اینکه بعضی افراد بی غرض و گاه با غرض، می‌گویند: «مجانی شدن آب و برق را امام خمینی در سخنرانی 12 بهمن بهشت زهرا گفته ولی حالا حذف و تحریف کرده‌اند!» گاه بوق‌های تبلیغاتی دشمنان و مخالفان خارج‌نشین هم بر این دروغ دمیده و به آن شاخ و برگ داده و آب را گل‌آلود کرده و در صدد گرفتن ماهی هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از مسیرآنلاین، قشر جوان و دانشجوی جامعه که اوایل انقلاب و دوران امام را درک نکرده و ندیده‌اند نیز با مشاهده این وضعیت، با ابهامات و پرسش‌هایی مواجه می‌شوند که اگر پاسخ درست و صادقانه‌ای دریافت نکنند، به نتایج نامطلوب رسیده و در برداشت از بیانات امام به بی‌راهه خواهند رفت.

در همین راستا، به یک مورد از این مسائل مطرح‌شده در جامعه یعنی قول مجانی شدن آب و برق از زبان حضرت امام در سال 57، اشاره کرده و مورد بررسی قرار می‌دهیم. امیدوارم این فتح باب و رویه‌ای شود در راستای ابهام‌زدایی و شفاف‌سازی نسبت به بعضی وقایع و حوادث، بیانات و وعده‌های سران، رهبران و مسئولان دهه‌ اول انقلاب و سیره نظری و عملی حضرت امام.

مسئله‌ رایگان شدن بهای آب و برق مربوط است به سخنرانی حضرت امام در 12 اسفند سال 57 و در مدرسه فیضیه. البته برای دشمنان امام فرقی نمی‌کند که این سخنرانی مربوط به 12 بهمن باشد یا 12 اسفند. آنها با استناد به این سخنرانی و عدم تحقق چنین وعده‌ای، می‌خواهند این‌گونه وانمود کنند که امام خمینی و یا انقلاب، مردم را فریب داده‌اند و یا با چنین وعده‌هایی انقلاب را پیش برده‌اند و یا اینکه این قبیل وعده‌ها فاقد پشتوانه علمی و کارشناسی و به دور از واقعیت بوده است!

در مقابل، دوستان امام و انقلاب و حتی برخی مسئولان رسمی کشور هم گاهی ضمن تایید این مساله، به زعم خود سعی کرده‌اند با توجیهات مختلف از امام و انقلاب دفاع کنند. گویا اینها هم باور کرده‌اند که امام چنین وعده‌ای را به مردم داده است! مثلا یکی از نمایندگان مجلس گفته است: «حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کردند آب و برق برای مردم رایگان است اما پس از آن کارشناسان اعلام کردند که اجرای این موضوع تنها برای افراد کف جامعه امکان‌پذیر است.»

این اظهارات موافق و مخالف در حالی صورت می‌گیرد که مراجعه به اسناد انقلاب و آرشیو مطبوعات آن روز، نشان می‌دهد که شخص دیگری غیر از امام برای اولین بار این وعده را به مردم داده است! در حقیقت این مطلب هم افشای این دروغ سی ساله و بیان یک واقعیت پنهان است.

حاصل جستجوی دقیق و کلمه به کلمه آثار حضرت امام، به‌ویژه در 22 جلد صحیفه امام، صحیفه نور (چاپ قدیم و جدید) و منابع صوتی و تصویری موجود پیرامون موضوع «مجانی شدن آب و برق و …» فقط سه مورد است. حضرت امام فقط سه بار به این موضوع اشاره کرده‌اند. ابتدا به عبارات امام توجه کنید:

1. در پیام 14 ماده‌ای نهم اسفند سال 57، قبل از ترک تهران به مقصد قم با توجه به وضعیت حاکم بر کشور و بالا رفتن انتظارات مردم و قول و قرارهای بعضی سران و رهبران انقلاب خطاب به ملت ایران می‌فرمایند: «من به دولت راجع به مجانی کردن آب و برق و بعضی چیزهای دیگر فعلا برای طبقات کم‌بضاعتی که در اثر تبعیضات خانمان‌برانداز رژیم شاهنشاهی دچار محرومیت شده‌اند و با برپایی حکومت اسلامی به امید خدا این محرومیت‌ها برطرف خواهد شد، سفارش اکید نمودم که عمل خواهد شد.» (صحیفه امام، ج6، ص262)

2. با فاصله یک‌روزه از پیام قبلی، در بدو ورود به قم (10 اسفند 57) در سخنرانی مدرسه فیضیه فرمودند: «ما علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند این‌ا. دلخوش نباشید که مسکن فقط می‌سازیم، آب و برق را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دهیم؛ شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم.» (صحیفه امام، ج6، ص 273)

3. مجددا روز بعد (روز جمعه 11 اسفند 57) در کتابخانه مدرسه فیضیه (خطاب به خبرنگار روزنامه اطلاعات) می فرمایند: «هر چه زودتر باید مشکل مسکن برای بی‌خانمان‌ها و فقرای ایران حل گردد و برای هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق برای فقرا و بی بضاعت‌ها باید مجانی گردد. به نظر من بیشتر انقلابیون واقعی یعنی آنها که نیروی عظیم و کوبنده این انقلاب بودند، مردم غیر مرفه بودند. کسانی که بیشترین کشته ها را دادند و با نیروی ایمان واقعی و اعتقاد راسخ، باعث پیروزی انقلاب شدند، همان کسانی بودند که به هیچ وجه اشرافی و مرفه نبودند و از طبقه پابرهنه بودند.» (صحیفه امام، ج6، ص 297)

از این عبارات مشخص می‌شود که حتما شخصی غیر از امام این دلخوشی مادی را برای مردم به وجود آورده است! با مرور اخبار روزهای قبل از سخنرانی امام، این شخص نامعلوم و این حقیقت پنهان مشخص می‌شود.

چه کسی اعلام کرد آب و برق مجانی می‌شود؟

کیهان 8 اسفند 1357 / سخنگوی دولت: «برای کم‌درآمدها؛ آب و برق مجانی می‌شود!» سخنگوی دولت کسی نیست جز آقای عباس امیرانتظام! به عبارت دیگر لایحه آب و برق مجانی را اولین بار دولت موقت مهندس بازرگان تصویب کرد و وعده آن را هم به مردم داد و امام خمینی چند روز بعد، این وعده دولت موقت را تصحیح و تکمیل کردند.

در حقیقت امام به خاطر اینکه مبادا این قبیل وعده‌های دولتی، انقلاب اسلامی را به انقلابی صرفا مادی و با اهدافی مادی تبدیل کند، مصوبه دولت موقت را این‌چنین تصحیح می‌کند که دلخوش به این نباشید که آب و برق مجانی می‌شود! امام بزرگوار ما توضیح می‌دهد که انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه وظیفه دارد به فکر رفاه مادی مردم باشد، دنبال رفاه و سعادت معنوی آدم‌ها هم هست. چرا که انقلاب اسلامی بیشتر از آنکه مادی باشد، انقلابی معنوی برای گسستن بندهای اسارت و بردگی ناشی از استبداد و استعمار و استحمار بود.

چند نکته‌ مهم:

الف) همان‌طور که اشاره شد، اگر کل مجموعه آثار امام را جستجو کنیم، به غیر از این سه مورد، هیچ اشاره‌ دیگری به مسئله رایگان بودن قیمت آب و برق نشده است. از طرفی در هر سه بار هم با قیدهایی همراه بوده؛ قشر مستمند و فقیر و بی‌بضاعت.

ب) در بیشتر بیانات حضرت امام، به ویژه در این سه مورد، محوریت با طبقه فقیر و کم‌درآمد جامعه است و تأکید بر توجه به قشر مستضعف شده است، نه مجانی کردن آب و برق در کل کشور.

ج) هر سه بار هم فقط در یک مقطع زمانی کوتاه، یعنی سه روز پشت سر هم (9 تا 11 اسفند57) ضمن یک پیام، یک سخنرانی و در پاسخ کوتاه و مختصر به یک خبرنگار بوده و بعدها نظراً یا عملاً پیگیر این قضیه نشده‌اند. در حالی که رویه‌ حضرت امام این بوده است که در مسائل مهم و حیاتی پیگیر شده و اصرار می‌کردند تا به نتیجه برسد، مثل تشکیل خیلی از نهادها و ارگان‌های انقلابی که تا الان هم فعال هستند.

د) از نظر بعضی صاحب‌نظران، یکی از دلایل انقلاب، مشکلات اقتصادی و وجود فشار و سختی بر قشر مستضعف و کم‌درآمد جامعه بود. از طرفی اهم مشکلات این قشر نیز مسکن و تأمین ضروریات اولیه زندگی شهری بوده و هست. خود این موضوع موجب مشغولیت ذهنی و دغدغه‌ امام و دیگر سران انقلاب شده بود؛ لذا هر کدام در حد وسع به دنبال راه حل‌هایی بودند تا این معضل و فشار را از دوش این قشر برطرف نمایند. با این حال با بررسی منابع و آثار دوران انقلاب هیچ شعاری مبنی بر درخواست آب و برق و مسکن مجانی دیده نمی‌شود. اگر هم گاه از طرف عده خاصی مطرح شده بیشتر احزاب غیر مذهبی بوده نه توده مردم مسلمان جامعه.

با در نظر گرفتن نکات بالا می‌توان نتیجه گرفت:

1. حضرت امام در سخنرانی 12 بهمن 57 اشاره به مجانی شدن آب و برق نکرده‌اند؛ لذا حذف و تحریفی هم صورت نگرفته است.

2. مراجعه به اسناد انقلاب و آرشیو مطبوعات آن روز، نشان می‌دهد اشخاص دیگری غیر از حضرت امام این وعده را به مردم داده‌اند!

3. روند اقدامات دولت و دیگر مسئولان وقت کشور نشان می‌دهد که اگر پس از پیروزی انقلاب وضعیت طبیعی و عادی پیش می‌رفت، تحرکات همه‌جانبه گروهک‌های داخلی و خارجی، تحریم اقتصادی و جنگ تحمیلی 8 ساله و … پیش نمی‌آمد! ممکن بود، علاوه بر آب و برق که برای عده‌ای از خانواده‌های کم‌مصرف مجانی بود، بلیط اتوبوس و خیلی از چیزهای دیگر هم برای قشر محروم جامعه مجانی می‌شد.

4. مجانی شدن آب و برق برای محرومین را حضرت امام زمانی مطرح می‌کنند که جمعیت کشور حدود 35 میلیون نفر و آب بهداشتی و برق هم فقط در شهرهاست نه در روستاها. از لوازم و وسایل پرمصرف و تجملاتی هم خبری نیست و مصرف در حد ضروریات است. صرفه‌جویی و مصرف در حد ضرورت در فتاوای امام کاملا مشهود است. چنانکه در پاسخ به استفتایی در این‌باره می‌فرمایند: «زیاده‌روی به نحو غیر متعارف حرام است و چنانچه موجب اتلاف و ضرر باشد موجب ضمان است.» (استفتائات، ج2، ص622)

5. در سال‌های اول بعد از پیروزی انقلاب، آب و برق تا سطح معینی برای خانواده‌های کم‌مصرف و کم‌درآمد واقعاً مجانی بود. برخی به خاطر دارند که مصرف آب و برق تا حد معینی رایگان بود.

6. هدف از مجانی شدن آب و برق رسیدگی به مستضعفین و افراد کم‌درآمد بود. در همین راستا اقدامات زیادی در شهرها و به‌ویژه روستاها انجام گرفته است؛ از مدرسه‌سازی، خانه بهداشت، حمام و جاده گرفته تا برق و آب بهداشتی و … پس فقط نیمه‌ خالی را نباید دید، نیمه‌ پر لیوان هم دیده شود.

7. مطلب آخر اینکه مگر به همه فرمایشات و دستورات امام عمل شد که روی این موضوع متمرکز می‌شویم که چرا آب و برق مجانی نشد و …؟ امام به عنوان رهبر انقلاب آرزوها و آرمان‌هایی داشتند و در راستای آن دستورات و بیاناتی هم داشتند اما در عمل این دولت‌های وقت بودند که باید به آن جنبه‌ عملی می‌دادند.

پس در سخنان امام خمینی وعده‌ای وجود ندارد. ایشان با توجه به احتمال تغییر ذائقه مردم و تحریف معنا و مفهوم و آرمان انقلاب، هدف اصلی انقلاب را برای مردم و شاید هم برای دولت موقت تبیین کردند.

0 ❤️

2019-01-24 20:39:30 +0330 +0330

اکثریت که می دونیم ایشون یک متوهم و یک قرمساغ کبیر بود

اما ما با این دانسته هامون الان پس از 40 سال چه مقدار از آرمان های این قرمساغ کبیر فاصله گرفته ایم؟

اکثریت مردم هنوز باطنا پیرو توهمات این قرمساغ کبیر هستند

مردم ما اخیرا با دسترسی به رسانه های متفاوت، تونستن زندگی خودشونو با زندگی مرفه غرب و حتی شرق دور مقایسه کنن...

و هی بگن ...

مگه کشور ما نسبت به غرب ثروت کمی داره!!

مگه کشور ما نسبت به غرب منابع کمی داره؟....

که ما را مجبور کردن با این فلاکت و بدبختی زندگی کنیم!!!

و هنوز دقیقا مثل همان زمان انقلاب که برای برق مجانی چماق بدست شدن فقط دارن قیاس منابع مالی انجام میدن

و هرگز نمی گن مردم کشور ما نسبت به مردم غرب در چه رتبه ای از منطق و عقلانیت هستن!

و هرگز نمی گن آرمان های معنوی ما نسبت به آرمانهای علمی مردم غرب برای رسیدن به آرامش چه مقدار باهم تناقض داره!

وگرنه اگر فقط چشم دوختن به منابع خاک باشه آفریقا هم بزرگترین منابع طلا و الماس جهان را داره که توسط فرانسه و انگلیس مصادره میشه ولی کودکان آفریقا از خوردن خاک شکمشون بادکنکی شده

مردم ما همیشه نیاز اولیشون براورده شدن نیاز های مادی شون + اعتقاداتشون بوده

حال یه قرمساغ دیگه ای از نوع صغیر یا کبیر پیدا بشه همین وعده رو بده اون قرمساغ میشه صدر نشین

مشکل از امثال خمینی قرمساغ نیست

3 ❤️

2019-01-26 09:50:31 +0330 +0330
نقل از: خوش_غیرت
نقل از: خوش_غیرت چرا شورش؟ چرا انقلاب نه؟ چرا تلاش پدرانمون برای آزادی رو شورش میدونی؟؟ این خودش توهینه، از این ور بوم نیوفتیم

خوش آمدی و ممنون از اظهار نظرت ?

شما تعریفت از آزادی چیه؟
توصیه میکنم یک سری به تاپیک شکست سکوتم بزنی و ببینی اون زمان آزادتر بودیم یا الان؟

اتفاقاً من تأکید بسیاری دارم که بگیم شورش یا به قول مقام عظما: فتنه، تا اینکه بگیم انقلاب!

انقلابی اتفاق نیفتاد عزیز.
شاه رفت خمینی بجاش اومد.
ساواک رفت، وزارت اطلاعات بجاش اومد.
گشتهای ارشاد و کمیته های اون سالها و حجاب اجباری هم که دیگه اظهرمن الشمسه.

بنظر من آزادی یعنی بازیتو انجام بدی به شرطی که بازی بقیه رو بهم نزنی

آزاد تر یعنی چی؟ کمتر و بیشتری وجود نداره،یا هست یا نیست. اون زمان هم آزادی وجود نداشت، تو دوران معاصر بجز دوران مشروطه بنظرم هیچ حکومتی آزادی نداشت

بهتره هدف مردم رو در زمان 57 ببینی،آزادی. اونا خواستار آزادی بودن و وختی این خواستشون بعد سقوط شاه محقق نشد،یعنی انقلاب مصادره شده

خب شما ظاهراً باید یک تجدید نظر اساسی در باورهات بدی!

آزادی یا هست یا نیست یعنی چه؟

آخه چطور مقولهٔ مهمی مثل آزادی رو میتونی اینطور سیاه-سفید ببینی؟؟

توی خود آمریکا هم بین ایالتهای مختلف آزادیهاشون فرق میکنه.

آزادیهای جنسی ای که در ایالت لاس وگاس هست در ایالت دیگه جرم به حساب میاد. اون وقت شما میگی آزادی کمتر و بیشتر معنی نداره؟؟:|

در ثانی، آزادیهایی که زمان شاه بود، در هیچ دوره ای نبوده. همون آزادیهای نسبی شاه به روحانیون باعث شورشهای ۱۵ ساله ملت شد و آخرش هم حکومتش رو سرنگون کرد.

آخوندها در مجالسشون بر ضد شاه حرف میزدن و علناً مردم رو به هنجارشکنی و آنارشیسم ترغیب میکردن. خوبه که تو فیلمهای خودشون هم اینهارو نشون دادن!

زمان خمینی کی جرأت میکرد علیه اسلام و رژیم کوچکترین انتقادی بکنه؟؟ منتظری و شریعتمداری رو یادت رفته؟

0 ❤️

2019-01-26 09:57:19 +0330 +0330
نقل از: akspanker ماجرای وعده امام درباره آب و برق رایگان

در سال‌های اخیر، به‌ویژه پس از اجرای هدفمندی یارانه‌ها و آزادسازی نسبی قیمت حامل‌های انرژی و در نتیجه بالا رفتن قیمت آب و برق و … عامه مردم که همیشه سختی و زحمات و مشکلات انقلاب و جامعه بر دوش آنها بوده و هست و خواهد بود، از روی خلوص و صفا و صداقتشان، گاه به مزاح و گاه به جدّ، می‌گویند: «شکر خدا، قولی که امام خمینی اول انقلاب داده بود، عملی شد و آب و برقمان مجانی شد!» یا اینکه بعضی افراد بی غرض و گاه با غرض، می‌گویند: «مجانی شدن آب و برق را امام خمینی در سخنرانی 12 بهمن بهشت زهرا گفته ولی حالا حذف و تحریف کرده‌اند!» گاه بوق‌های تبلیغاتی دشمنان و مخالفان خارج‌نشین هم بر این دروغ دمیده و به آن شاخ و برگ داده و آب را گل‌آلود کرده و در صدد گرفتن ماهی هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از مسیرآنلاین، قشر جوان و دانشجوی جامعه که اوایل انقلاب و دوران امام را درک نکرده و ندیده‌اند نیز با مشاهده این وضعیت، با ابهامات و پرسش‌هایی مواجه می‌شوند که اگر پاسخ درست و صادقانه‌ای دریافت نکنند، به نتایج نامطلوب رسیده و در برداشت از بیانات امام به بی‌راهه خواهند رفت.

در همین راستا، به یک مورد از این مسائل مطرح‌شده در جامعه یعنی قول مجانی شدن آب و برق از زبان حضرت امام در سال 57، اشاره کرده و مورد بررسی قرار می‌دهیم. امیدوارم این فتح باب و رویه‌ای شود در راستای ابهام‌زدایی و شفاف‌سازی نسبت به بعضی وقایع و حوادث، بیانات و وعده‌های سران، رهبران و مسئولان دهه‌ اول انقلاب و سیره نظری و عملی حضرت امام.

مسئله‌ رایگان شدن بهای آب و برق مربوط است به سخنرانی حضرت امام در 12 اسفند سال 57 و در مدرسه فیضیه. البته برای دشمنان امام فرقی نمی‌کند که این سخنرانی مربوط به 12 بهمن باشد یا 12 اسفند. آنها با استناد به این سخنرانی و عدم تحقق چنین وعده‌ای، می‌خواهند این‌گونه وانمود کنند که امام خمینی و یا انقلاب، مردم را فریب داده‌اند و یا با چنین وعده‌هایی انقلاب را پیش برده‌اند و یا اینکه این قبیل وعده‌ها فاقد پشتوانه علمی و کارشناسی و به دور از واقعیت بوده است!

در مقابل، دوستان امام و انقلاب و حتی برخی مسئولان رسمی کشور هم گاهی ضمن تایید این مساله، به زعم خود سعی کرده‌اند با توجیهات مختلف از امام و انقلاب دفاع کنند. گویا اینها هم باور کرده‌اند که امام چنین وعده‌ای را به مردم داده است! مثلا یکی از نمایندگان مجلس گفته است: «حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کردند آب و برق برای مردم رایگان است اما پس از آن کارشناسان اعلام کردند که اجرای این موضوع تنها برای افراد کف جامعه امکان‌پذیر است.»

این اظهارات موافق و مخالف در حالی صورت می‌گیرد که مراجعه به اسناد انقلاب و آرشیو مطبوعات آن روز، نشان می‌دهد که شخص دیگری غیر از امام برای اولین بار این وعده را به مردم داده است! در حقیقت این مطلب هم افشای این دروغ سی ساله و بیان یک واقعیت پنهان است.

حاصل جستجوی دقیق و کلمه به کلمه آثار حضرت امام، به‌ویژه در 22 جلد صحیفه امام، صحیفه نور (چاپ قدیم و جدید) و منابع صوتی و تصویری موجود پیرامون موضوع «مجانی شدن آب و برق و …» فقط سه مورد است. حضرت امام فقط سه بار به این موضوع اشاره کرده‌اند. ابتدا به عبارات امام توجه کنید:

1. در پیام 14 ماده‌ای نهم اسفند سال 57، قبل از ترک تهران به مقصد قم با توجه به وضعیت حاکم بر کشور و بالا رفتن انتظارات مردم و قول و قرارهای بعضی سران و رهبران انقلاب خطاب به ملت ایران می‌فرمایند: «من به دولت راجع به مجانی کردن آب و برق و بعضی چیزهای دیگر فعلا برای طبقات کم‌بضاعتی که در اثر تبعیضات خانمان‌برانداز رژیم شاهنشاهی دچار محرومیت شده‌اند و با برپایی حکومت اسلامی به امید خدا این محرومیت‌ها برطرف خواهد شد، سفارش اکید نمودم که عمل خواهد شد.» (صحیفه امام، ج6، ص262)

2. با فاصله یک‌روزه از پیام قبلی، در بدو ورود به قم (10 اسفند 57) در سخنرانی مدرسه فیضیه فرمودند: «ما علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند این‌ا. دلخوش نباشید که مسکن فقط می‌سازیم، آب و برق را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دهیم؛ شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم.» (صحیفه امام، ج6، ص 273)

3. مجددا روز بعد (روز جمعه 11 اسفند 57) در کتابخانه مدرسه فیضیه (خطاب به خبرنگار روزنامه اطلاعات) می فرمایند: «هر چه زودتر باید مشکل مسکن برای بی‌خانمان‌ها و فقرای ایران حل گردد و برای هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق برای فقرا و بی بضاعت‌ها باید مجانی گردد. به نظر من بیشتر انقلابیون واقعی یعنی آنها که نیروی عظیم و کوبنده این انقلاب بودند، مردم غیر مرفه بودند. کسانی که بیشترین کشته ها را دادند و با نیروی ایمان واقعی و اعتقاد راسخ، باعث پیروزی انقلاب شدند، همان کسانی بودند که به هیچ وجه اشرافی و مرفه نبودند و از طبقه پابرهنه بودند.» (صحیفه امام، ج6، ص 297)

از این عبارات مشخص می‌شود که حتما شخصی غیر از امام این دلخوشی مادی را برای مردم به وجود آورده است! با مرور اخبار روزهای قبل از سخنرانی امام، این شخص نامعلوم و این حقیقت پنهان مشخص می‌شود.

کیهان 8 اسفند 1357 / سخنگوی دولت: «برای کم‌درآمدها؛ آب و برق مجانی می‌شود!» سخنگوی دولت کسی نیست جز آقای عباس امیرانتظام! به عبارت دیگر لایحه آب و برق مجانی را اولین بار دولت موقت مهندس بازرگان تصویب کرد و وعده آن را هم به مردم داد و امام خمینی چند روز بعد، این وعده دولت موقت را تصحیح و تکمیل کردند.

در حقیقت امام به خاطر اینکه مبادا این قبیل وعده‌های دولتی، انقلاب اسلامی را به انقلابی صرفا مادی و با اهدافی مادی تبدیل کند، مصوبه دولت موقت را این‌چنین تصحیح می‌کند که دلخوش به این نباشید که آب و برق مجانی می‌شود! امام بزرگوار ما توضیح می‌دهد که انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه وظیفه دارد به فکر رفاه مادی مردم باشد، دنبال رفاه و سعادت معنوی آدم‌ها هم هست. چرا که انقلاب اسلامی بیشتر از آنکه مادی باشد، انقلابی معنوی برای گسستن بندهای اسارت و بردگی ناشی از استبداد و استعمار و استحمار بود.

چند نکته‌ مهم:

الف) همان‌طور که اشاره شد، اگر کل مجموعه آثار امام را جستجو کنیم، به غیر از این سه مورد، هیچ اشاره‌ دیگری به مسئله رایگان بودن قیمت آب و برق نشده است. از طرفی در هر سه بار هم با قیدهایی همراه بوده؛ قشر مستمند و فقیر و بی‌بضاعت.

ب) در بیشتر بیانات حضرت امام، به ویژه در این سه مورد، محوریت با طبقه فقیر و کم‌درآمد جامعه است و تأکید بر توجه به قشر مستضعف شده است، نه مجانی کردن آب و برق در کل کشور.

ج) هر سه بار هم فقط در یک مقطع زمانی کوتاه، یعنی سه روز پشت سر هم (9 تا 11 اسفند57) ضمن یک پیام، یک سخنرانی و در پاسخ کوتاه و مختصر به یک خبرنگار بوده و بعدها نظراً یا عملاً پیگیر این قضیه نشده‌اند. در حالی که رویه‌ حضرت امام این بوده است که در مسائل مهم و حیاتی پیگیر شده و اصرار می‌کردند تا به نتیجه برسد، مثل تشکیل خیلی از نهادها و ارگان‌های انقلابی که تا الان هم فعال هستند.

د) از نظر بعضی صاحب‌نظران، یکی از دلایل انقلاب، مشکلات اقتصادی و وجود فشار و سختی بر قشر مستضعف و کم‌درآمد جامعه بود. از طرفی اهم مشکلات این قشر نیز مسکن و تأمین ضروریات اولیه زندگی شهری بوده و هست. خود این موضوع موجب مشغولیت ذهنی و دغدغه‌ امام و دیگر سران انقلاب شده بود؛ لذا هر کدام در حد وسع به دنبال راه حل‌هایی بودند تا این معضل و فشار را از دوش این قشر برطرف نمایند. با این حال با بررسی منابع و آثار دوران انقلاب هیچ شعاری مبنی بر درخواست آب و برق و مسکن مجانی دیده نمی‌شود. اگر هم گاه از طرف عده خاصی مطرح شده بیشتر احزاب غیر مذهبی بوده نه توده مردم مسلمان جامعه.

1. حضرت امام در سخنرانی 12 بهمن 57 اشاره به مجانی شدن آب و برق نکرده‌اند؛ لذا حذف و تحریفی هم صورت نگرفته است.

2. مراجعه به اسناد انقلاب و آرشیو مطبوعات آن روز، نشان می‌دهد اشخاص دیگری غیر از حضرت امام این وعده را به مردم داده‌اند!

3. روند اقدامات دولت و دیگر مسئولان وقت کشور نشان می‌دهد که اگر پس از پیروزی انقلاب وضعیت طبیعی و عادی پیش می‌رفت، تحرکات همه‌جانبه گروهک‌های داخلی و خارجی، تحریم اقتصادی و جنگ تحمیلی 8 ساله و … پیش نمی‌آمد! ممکن بود، علاوه بر آب و برق که برای عده‌ای از خانواده‌های کم‌مصرف مجانی بود، بلیط اتوبوس و خیلی از چیزهای دیگر هم برای قشر محروم جامعه مجانی می‌شد.

4. مجانی شدن آب و برق برای محرومین را حضرت امام زمانی مطرح می‌کنند که جمعیت کشور حدود 35 میلیون نفر و آب بهداشتی و برق هم فقط در شهرهاست نه در روستاها. از لوازم و وسایل پرمصرف و تجملاتی هم خبری نیست و مصرف در حد ضروریات است. صرفه‌جویی و مصرف در حد ضرورت در فتاوای امام کاملا مشهود است. چنانکه در پاسخ به استفتایی در این‌باره می‌فرمایند: «زیاده‌روی به نحو غیر متعارف حرام است و چنانچه موجب اتلاف و ضرر باشد موجب ضمان است.» (استفتائات، ج2، ص622)

5. در سال‌های اول بعد از پیروزی انقلاب، آب و برق تا سطح معینی برای خانواده‌های کم‌مصرف و کم‌درآمد واقعاً مجانی بود. برخی به خاطر دارند که مصرف آب و برق تا حد معینی رایگان بود.

6. هدف از مجانی شدن آب و برق رسیدگی به مستضعفین و افراد کم‌درآمد بود. در همین راستا اقدامات زیادی در شهرها و به‌ویژه روستاها انجام گرفته است؛ از مدرسه‌سازی، خانه بهداشت، حمام و جاده گرفته تا برق و آب بهداشتی و … پس فقط نیمه‌ خالی را نباید دید، نیمه‌ پر لیوان هم دیده شود.

7. مطلب آخر اینکه مگر به همه فرمایشات و دستورات امام عمل شد که روی این موضوع متمرکز می‌شویم که چرا آب و برق مجانی نشد و …؟ امام به عنوان رهبر انقلاب آرزوها و آرمان‌هایی داشتند و در راستای آن دستورات و بیاناتی هم داشتند اما در عمل این دولت‌های وقت بودند که باید به آن جنبه‌ عملی می‌دادند.

پس در سخنان امام خمینی وعده‌ای وجود ندارد. ایشان با توجه به احتمال تغییر ذائقه مردم و تحریف معنا و مفهوم و آرمان انقلاب، هدف اصلی انقلاب را برای مردم و شاید هم برای دولت موقت تبیین کردند.

جناب دستمال کش!

وعده آب و برق مجانی فقط بعنوان بزرگترین دروغ و استارتر تاپیک گفته شد! و البته به هر حال بعنوان شخص اول رژیم دیکتاتوری اسلامی این حرفو زده، حالا تفاوتی نداره که تو قبرستون گفته یا نماز جمعه! ۱۲ بهمن گفته یا ۱۲ ربیع الاول! ?

حرفیه که زده و باید بهش عمل میکرده☝

ثانیاً در ادامه تاپیک میتونی باقی دروغهای این شاهکار خلقت رو ببینی!

پس زود هول نشو 🙄

0 ❤️

2019-01-26 10:06:27 +0330 +0330
نقل از: فامیل.دور

اکثریت که می دونیم ایشون یک متوهم و یک قرمساغ کبیر بود

اما ما با این دانسته هامون الان پس از 40 سال چه مقدار از آرمان های این قرمساغ کبیر فاصله گرفته ایم؟

اکثریت مردم هنوز باطنا پیرو توهمات این قرمساغ کبیر هستند

مردم ما اخیرا با دسترسی به رسانه های متفاوت، تونستن زندگی خودشونو با زندگی مرفه غرب و حتی شرق دور مقایسه کنن...

و هی بگن ...

مگه کشور ما نسبت به غرب ثروت کمی داره!!

مگه کشور ما نسبت به غرب منابع کمی داره؟....

که ما را مجبور کردن با این فلاکت و بدبختی زندگی کنیم!!!

و هنوز دقیقا مثل همان زمان انقلاب که برای برق مجانی چماق بدست شدن فقط دارن قیاس منابع مالی انجام میدن

و هرگز نمی گن مردم کشور ما نسبت به مردم غرب در چه رتبه ای از منطق و عقلانیت هستن!

و هرگز نمی گن آرمان های معنوی ما نسبت به آرمانهای علمی مردم غرب برای رسیدن به آرامش چه مقدار باهم تناقض داره!

وگرنه اگر فقط چشم دوختن به منابع خاک باشه آفریقا هم بزرگترین منابع طلا و الماس جهان را داره که توسط فرانسه و انگلیس مصادره میشه ولی کودکان آفریقا از خوردن خاک شکمشون بادکنکی شده

مردم ما همیشه نیاز اولیشون براورده شدن نیاز های مادی شون + اعتقاداتشون بوده

حال یه قرمساغ دیگه ای از نوع صغیر یا کبیر پیدا بشه همین وعده رو بده اون قرمساغ میشه صدر نشین

مشکل از امثال خمینی قرمساغ نیست

سلام آقای فامیل دور عزیز ?

مردم ما اصطلاحاً گدازاده و گداپرور هستن.

متأسفانه هنوز در فرهنگ یک ایرانی جا نیفتاده که باید بابت استفاده از خدمات مطلوب، هزینه پرداخت کنه.

همه ما تصاویر تکان دهنده مفت خوری و مُرده خوری این ملت گدا گشنه رو در ایام محرم و رمضان دیدیم و به حال خودمون قبطه خوردیم :(

این آخوندهای شیاد هم از این نقطه ضعف به خوبی استفاده میکنند و سوار مردم میشن! آخه یک یارانه ۴۵ هزارتومنی که مثل غذای سگ میندازن جلوی ملت! چه دردی ازشون دوا میکنه؟ ولی خب خیلیارو با همین چندرقاز خر خودشون کردن! :|

1 ❤️

2019-01-26 10:15:46 +0330 +0330
نقل از: akspanker ماجرای وعده امام درباره آب و برق رایگان

چند نکته‌ مهم:

این همه قلم فرسایی کردی تا خمینی رو تبرئه کنی!

بعدش چی؟

وضع الان مملکت....این شرایط اسفبار....تقصیر کیه؟

لابد در پُست بعدیت میخوای خامنه ای رو تبرئه کنی؟؟!!

(dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash)

فرهاد جان اگر ایشون خودش زحمت نوشتن این جفنگیات رو به خودش داده بود، باز جای تقدیر داشت! ;)

لینک

اما از اونجایی که این نفله کون نوشتنشو هم نداشته پس اصلاً در حد توجه هم نیست ?

1 ❤️

2019-01-26 10:20:39 +0330 +0330
2 ❤️

2019-01-26 10:22:30 +0330 +0330
0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «