در اسلام، اندیشه حرام است. الفکر کفرا

1394/02/26

دوستان عزیزم… شما هر چه رسول عزیزمان محمد (ص) فرموده را انجام دهید و دیگر خودتان را برای فکرکردن به زحمت نیاندازید…شما هر چه نیاز دارید در قرآن آمده و دیگر نمیخواهد فکر کنید…فکر کردن باعث کفر است فکر=کفر … الله همه چیز حیات ما را مشخص کرده و ما را از مغز بی نیاز کرده…مغز یک چیز زائد در انسان است و در روند تکامل… در سر ما مسلمانها نابود شده…چرا که انسان به هر چیز احتیاج ندارد…در روند تکامل آنرا از بین می برد…ما مسلمانان نیز چون به مغز احتیاج نداشته ایم…در روند تکامل آنرا از دست داده ایم…ولی کفار نجس… دائما از مغزشان استفاده می کنند. در آخر میگویم که ما هر چه لازم داریم در قرآن آمده و فقط باید در قرآن دنبال همه چیز باشیم و فکر دیگری نکنیم…فکر نکنید…هر چه رسول گفته را بپذیرید وگرنه گردنتان … در ابتدای اسلام که هر کس میخواست از مغزش استفاده کند… رسول الله دستور میداد سرش را ببرند…نمیدانم چرا امروزه این امر اسلامی…کمرنگ تر شده…!

7341 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-05-18 19:04:36 +0430 +0430

[quote=Xeus]پس انرژی وارده به شما خیلی زیاد بوده[/quote]
انرژی!؟!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!
انرژی دیگه چیه!؟؟؟؟!

0 ❤️

2015-05-18 19:22:28 +0430 +0430

[quote=Xeus]حالا تو خود واقعیتو نشون دادی
و با دستای خودت پرده ی افکارتو کنار زدی
بازی من تا همینجا بود
تا دیدن زیر نیم کاسه
و نشون دادنش[/quote]
آه ای خدای من
حالا دیگر من واقعیت خود را نشان دادم و چرده افکار کثیفم را کنار زدم
و او دیگر با من بازی نخواهد کرد… زیر کاسه ام را به او نشان دادم
من چقدر گناهکارم…دیگر امیدی ندارم…آه
:)
چطور بود به نظرت!؟

0 ❤️

2015-05-18 20:19:08 +0430 +0430

[quote=Xeus]نالایق برای گپ[/quote]
چرا!؟
باید چیکار کنم تا لایق باشم!؟

0 ❤️

2015-05-18 20:54:19 +0430 +0430

[quote=Xeus]نالایق برای گپ[/quote]

دوست گرامی…

روش شما در جذب مخاطب بمنظور ایجاد فرصت عادلانه ای برای گپ و گفت رو بنده، به سهم خودم، نپسندیدم…

لطفن دوستان رو تحریک به بدگفتاری ننمایید…

موفق باشید…

0 ❤️

2015-05-19 08:26:20 +0430 +0430

[quote=eerw]کلیک کن ببین چه خبره
http://ebofilm.ir/[/quote]

یه بار گفتی دیگه…

چه خبره… گند زدی به تاپیک…

0 ❤️

2015-05-19 17:33:17 +0430 +0430

[quote=حشریون]اندیشه حرام است[/quote]

میشه لطفا یه ایه ای حدیثی چیزی بیاری دهن اینا رو ببندی که تفکر و اندیشه در اسلام حرام است؟ممنون

0 ❤️

2015-05-19 17:52:35 +0430 +0430

[quote=moghol1280][quote=حشریون]اندیشه حرام است[/quote]

میشه لطفا یه ایه ای حدیثی چیزی بیاری دهن اینا رو ببندی که تفکر و اندیشه در اسلام حرام است؟ممنون[/quote]
قرآن
وَالشُّعَرَاء يَتَّبِعُهُمُ الْغَاوُونَ (شعراء/224) و شاعران کسانی هستند که گمراهان از ایشان پیروی می‌نمایند.
از خدا و رسول و اولی الامر…اطاعت کنید
اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم
بیا فرض کنیم اصلا در تازینامه و حدیث… چیزی مبنی بر حرام بودن تفکر نیست… یک سوال ازت دارم:
اگر کسی فکر کرد و فهمید اسلام دین باطلی است… چی میشه طبق قرآن و حدیث و سنت…!؟

0 ❤️

2015-05-19 18:38:50 +0430 +0430

[quote=حشریون][quote=moghol1280][quote=حشریون]اندیشه حرام است[/quote]

میشه لطفا یه ایه ای حدیثی چیزی بیاری دهن اینا رو ببندی که تفکر و اندیشه در اسلام حرام است؟ممنون[/quote]
قرآن
وَالشُّعَرَاء يَتَّبِعُهُمُ الْغَاوُونَ (شعراء/224) و شاعران کسانی هستند که گمراهان از ایشان پیروی می‌نمایند.
بیا فرض کنیم اصلا در تازینامه و حدیث… چیزی مبنی بر حرام بودن تفکر نیست… یک سوال ازت دارم:
اگر کسی فکر کرد و فهمید اسلام دین باطلی است… چی میشه طبق قرآن و حدیث و سنت…!؟[/quote]

من جواب دادم رفت تو صف ارزیابی و بعید میدونم گذاشته بشه

اما خلاصه بازم میگم
شما میگی اگر فهمید؟طرف که الکی نمیفهمه.مثلما باید تحقیق کنه…در غیر این صورت فهمیدنش چیزی جز این نیست که بدی هایی دیده و اینطور اسلام رو باطل میدونه…به همین دلیل اول باید تفکرش زمینه قبلی تنفر از اسلام رو داره یا نه و میخواد منصفانه تصمیم بگیره…تازه اگر تصمیم منصفانه باسه انوقت باید ببینی یا واقعا از اسلام ضربه خورده یا از عوامل اسلام.به فرض میبینی از یه ادم که ادعای مسلمونی میکرده ضربه خورده حالا اسلام ستیز شده و متنفر از اسلام و همه چیز رو از دید اسلام میبینه.

0 ❤️

2015-05-19 18:40:54 +0430 +0430

[quote=moghol1280][quote=حشریون][quote=moghol1280][quote=حشریون]اندیشه حرام است[/quote]

قرآن
اگر کسی فکر کرد و فهمید اسلام دین باطلی است… چی میشه طبق قرآن و حدیث و سنت…!؟[/quote]

اما خلاصه بازم میگم
شما میگی اگر فهمید؟طرف که الکی نمیفهمه.مثلما باید تحقیق کنه…در غیر این صورت فهمیدنش چیزی جز این نیست که بدی هایی دیده و اینطور اسلام رو باطل میدونه…به همین دلیل اول باید تفکرش زمینه قبلی تنفر از اسلام رو داره یا نه و میخواد منصفانه تصمیم بگیره…تازه اگر تصمیم منصفانه باسه انوقت باید ببینی یا واقعا از اسلام ضربه خورده یا از عوامل اسلام.به فرض میبینی از یه ادم که ادعای مسلمونی میکرده ضربه خورده حالا اسلام ستیز شده و متنفر از اسلام و همه چیز رو از دید اسلام میبینه.[/quote]
خب… اگر کسی در اسلام…مرتد بشه…چه با تفکر…چه بدون تفکر… عاقبتش چیه!؟
حکمش چیه!؟

0 ❤️

2015-05-19 18:40:57 +0430 +0430

حالا به فرض مثال که طرف اسلام رو باطل دونسته و حرفش کاملا حق و درست هست.
یه فضایی مثل اینجا که مخالف اسلام داره مطمئنا باید به حق اسلام رو باطل دونسته باشن و گرنه حرفهاشون بی اساس بیهوده هست و مسلما رو کسی اثر نداره…
من الان حدود3 سالی هست که اینجا سر میزنم…و افرادی رو دیدم که مخالف اسلام هستند
اما همین افراد کسایی که موافق اسلام هستن رو اینجور خطاب میکنن:

میمون اخوندا
بسیجی جقی
تازی
احمق و تقلید کار
و امثال اینها…

0 ❤️

2015-05-19 18:42:39 +0430 +0430

هر کس هر فحش و فصاحتی بده شعور و ذات خودش رو نشون میده و مطمئنا ذات کسی با این حرفا خراب نمیشه و علاوه بر اون چهره اون ادم رو خراب میکنه…البته اضاف کنم افرادی که هم عقیده این افراد هستن بسی خوشحال میشن و کیف میکنن و تایید میکنن…

اما حالا من از شما سوال میکنم.این افرادی که تفکر کردن و اسلام رو باطل دونستن چه طور به خودشون اجازه اینطور توهین کنن؟؟؟؟کلا طرز صحبت ها خشن هست…ایا دین جدیدشون اینطور میگه؟ایا توهین جزئی از اصول رفتاریشون شده؟اگر بله که این دین بدتر از اسلام هست…اگر هم نه پس معلوم میشه فقط از روی خشم اسلام رو باطل دونستن…

0 ❤️

2015-05-19 18:46:43 +0430 +0430

[quote=moghol1280]هر کس هر فحش و فصاحتی بده شعور و ذات خودش رو نشون میده و مطمئنا ذات کسی با این حرفا خراب نمیشه و علاوه بر اون چهره اون ادم رو خراب میکنه…البته اضاف کنم افرادی که هم عقیده این افراد هستن بسی خوشحال میشن و کیف میکنن و تایید میکنن…

اما حالا من از شما سوال میکنم.این افرادی که تفکر کردن و اسلام رو باطل دونستن چه طور به خودشون اجازه اینطور توهین کنن؟؟؟؟کلا طرز صحبت ها خشن هست…ایا دین جدیدشون اینطور میگه؟ایا توهین جزئی از اصول رفتاریشون شده؟اگر بله که این دین بدتر از اسلام هست…اگر هم نه پس معلوم میشه فقط از روی خشم اسلام رو باطل دونستن…[/quote]
نگفتی… حکم کسیکه با تفکر…یا بدون تفکر… از اسلام مرتد شده…اصلا فحش هم داده به محمد… چیه!؟

0 ❤️

2015-05-19 18:54:10 +0430 +0430

سوال رو لطفا با سوال جواب ندید لطفا.بحث ما مرتد و ارتداد نبود.
بحث تفکر بود و بحث نپذیرفتن اسلام با تفکر.لطفا اول سوال بنده رو جواب بدید بعد به مرتد هم میرسیم البته اگر شما بخواهی

0 ❤️

2015-05-19 18:59:24 +0430 +0430

[quote=moghol1280]سوال رو لطفا با سوال جواب ندید لطفا.بحث ما مرتد و ارتداد نبود.
بحث تفکر بود و بحث نپذیرفتن اسلام با تفکر.لطفا اول سوال بنده رو جواب بدید بعد به مرتد هم میرسیم البته اگر شما بخواهی[/quote]
توهین به عقاید به هیچوجه محکوم نیست
توهین به خود انسان محکوم است
من دوست دارم به محمد و علی و ابوبکر فحش بدهم…به کسی چه!؟
شما زمانی میتونید جلوی من رو بگیرید…که به خود شخصیت شما فحش بدهم…نه به عقاید شما
اتفاقا کسانیکه به عقاید تازیها توهین میکنن…انسانهای خوبی هستند
ولی کسیکه به خود شما توهین کنه…آدم خوبی نیست الزاما…
خب…حالا سوال منو جواب بده…اگر کسی…از اسلام خارج شد…چه بخاطر آگاهی…چه با ناآگاهی…و یا حتی به محمد فحش داد… حکمش چیه!؟

0 ❤️

2015-05-19 19:11:55 +0430 +0430

لطفا یک بحث رو تمام کن عزیز بعد برو سراغ مطلب بعد
کی گفته توهین به عقاید یک نفر توهین محسوب نمیشه؟؟؟؟میشه بپرسم اینو از کجا اوردی؟؟؟؟

هر کسی این رو میدونه که ذات و ریشه هر کس رو عقیده ش میسازه…در واقع اصول رفتاری و روش زندگی و نگرشش وابسته به عقایدش هست…اونوقت شما میگی توهین به خود انسان توهین هست؟؟؟ خود انسان چی هست؟؟؟خود انسان که یه تیکه استخوان و گوشت هست…حیوان هم استخوان و گوشت داره…وقتی یه نفر رو انسان خطاب میکنی بخاطر جسمش نیست.بخاطر عقلش هست.بخاطر اعتقاد و تفکرش هست.شما نمیتونی اینها رو نادیده بگیری.

0 ❤️

2015-05-19 19:40:51 +0430 +0430

[quote=moghol1280]لطفا یک بحث رو تمام کن عزیز بعد برو سراغ مطلب بعد
کی گفته توهین به عقاید یک نفر توهین محسوب نمیشه؟؟؟؟میشه بپرسم اینو از کجا اوردی؟؟؟؟

هر کسی این رو میدونه که ذات و ریشه هر کس رو عقیده ش میسازه…در واقع اصول رفتاری و روش زندگی و نگرشش وابسته به عقایدش هست…اونوقت شما میگی توهین به خود انسان توهین هست؟؟؟ خود انسان چی هست؟؟؟خود انسان که یه تیکه استخوان و گوشت هست…حیوان هم استخوان و گوشت داره…وقتی یه نفر رو انسان خطاب میکنی بخاطر جسمش نیست.بخاطر عقلش هست.بخاطر اعتقاد و تفکرش هست.شما نمیتونی اینها رو نادیده بگیری.[/quote]
بله… عقاید شما کاملا محترمه
مثل بریدن سر غیرمسلمانان بدست علی
مثل غارت اموال کفار بدست محمد و علی
مثل به بردگی بردن زنان کافر توسط علی…
ببخشید که به عقاید شما توهین کردیم…
ما رو می بخشین یا بریم عذاب وجدان بگیریم!؟!؟!؟

0 ❤️

2015-05-19 20:00:06 +0430 +0430

[quote=حشریون][quote=moghol1280]لطفا یک بحث رو تمام کن عزیز بعد برو سراغ مطلب بعد

هر کسی این رو میدونه که ذات و ریشه هر کس رو عقیده ش میسازه…در واقع اصول رفتاری و روش زندگی و نگرشش وابسته به عقایدش هست…اونوقت شما میگی توهین به خود انسان توهین هست؟؟؟ خود انسان چی هست؟؟؟خود انسان که یه تیکه استخوان و گوشت هست…حیوان هم استخوان و گوشت داره…وقتی یه نفر رو انسان خطاب میکنی بخاطر جسمش نیست.بخاطر عقلش هست.بخاطر اعتقاد و تفکرش هست.شما نمیتونی اینها رو نادیده بگیری.[/quote]
ما رو می بخشین یا بریم عذاب وجدان بگیریم!؟!؟!؟[/quote]

کلا بحث ما یه چیز دیگه بود…ولی اخرش کشید به اینجا
من کی گفتم عقاید من اینها هست؟من گفتم شخصیت هر کس به طرز تفکرش و عقایدش هست.
عزیز چرا همه ش بیراهه میری؟؟؟؟سوال رو با سوال جواب میدی چرا؟؟گفتم که اگر منطق داری منطقی بحث کن نه مغلطه…بحث ما علی و محمد نبود اصن.بحث ما انسان و شخصیت بود؛اونوقت شما میای به محمد و علی ربطش میدی؟!!!..

0 ❤️

2015-05-19 21:19:41 +0430 +0430

[quote=moghol1280][quote=حشریون][quote=moghol1280]لطفا یک بحث رو تمام کن عزیز بعد برو سراغ مطلب بعد

عزیز چرا همه ش بیراهه میری؟؟؟؟سوال رو با سوال جواب میدی چرا؟؟گفتم که اگر منطق داری منطقی بحث کن نه مغلطه…بحث ما علی و محمد نبود اصن.بحث ما انسان و شخصیت بود؛اونوقت شما میای به محمد و علی ربطش میدی؟!!!..[/quote]
نظر نهایی:
عقاید فاشیستی به هیچوجه قابل احترام نیستند و توهین به عقاید فاشیستی… نه تنها جرم نیست… بسیار هم خوب است
امروزه مشخص شده چه عقایدی فاشیستی و چه عقایدی…دموکراتیک هستند
اسلام = فاشیسم…
عقیده شما در صورتی محترم است که برای خودتان باشد…

0 ❤️

2015-05-20 05:07:10 +0430 +0430

[quote=حشریون][quote=moghol1280][quote=حشریون][quote=moghol1280][quote=حشریون]اندیشه حرام است[/quote]

قرآن

اما خلاصه بازم میگم
شما میگی اگر فهمید؟طرف که الکی نمیفهمه.مثلما باید تحقیق کنه…در غیر این صورت فهمیدنش چیزی جز این نیست که بدی هایی دیده و اینطور اسلام رو باطل میدونه…به همین دلیل اول باید تفکرش زمینه قبلی تنفر از اسلام رو داره یا نه و میخواد منصفانه تصمیم بگیره…تازه اگر تصمیم منصفانه باسه انوقت باید ببینی یا واقعا از اسلام ضربه خورده یا از عوامل اسلام.به فرض میبینی از یه ادم که ادعای مسلمونی میکرده ضربه خورده حالا اسلام ستیز شده و متنفر از اسلام و همه چیز رو از دید اسلام میبینه.[/quote]
خب… اگر کسی در اسلام…مرتد بشه…چه با تفکر…چه بدون تفکر… عاقبتش چیه!؟
حکمش چیه!؟[/quote]

با درود…

دوست گرامی… آقای حشریون…

همین سوالو من از یک روحانی پرسیدم و در پاسخ گفت که اگه تحقیق کردی و دین دیگری رو انتخاب کردی، اشکالی نداره بشرط اینکه، تبلیغ برای دینِ جدیدت نکنی… در صدد یافتن پیروان جدید، نباشی… و خطوط قرمز نظام و دین اسلام رو رعایت کنی…

حالا این چجور آزادی ایه، که این همه دنگ و فنگ و شرط و شروط داره ،… اگرم بهش میگفتم که " لا اِکراهَ فِی الدین"… هزار تا ماله آماده داشت واسه کشیدن…

بعید میدونم که با این روش ، پرتقال فروش رو بشه پیدا کرد.

0 ❤️

2015-05-20 05:23:55 +0430 +0430

[quote=moghol1280]هر کس هر فحش و فصاحتی بده شعور و ذات خودش رو نشون میده و مطمئنا ذات کسی با این حرفا خراب نمیشه و علاوه بر اون چهره اون ادم رو خراب میکنه…البته اضاف کنم افرادی که هم عقیده این افراد هستن بسی خوشحال میشن و کیف میکنن و تایید میکنن…

اما حالا من از شما سوال میکنم.این افرادی که تفکر کردن و اسلام رو باطل دونستن چه طور به خودشون اجازه اینطور توهین کنن؟؟؟؟کلا طرز صحبت ها خشن هست…ایا دین جدیدشون اینطور میگه؟ایا توهین جزئی از اصول رفتاریشون شده؟اگر بله که این دین بدتر از اسلام هست…اگر هم نه پس معلوم میشه فقط از روی خشم اسلام رو باطل دونستن…[/quote]

دوست من…

سوال اینجاس که چه اشخاصی و با چه منطق و کلام و رفتاری، بنامِ پاسداری از حریمِ دین، باعث شده که برخی از کاربرا (خاسته یا ناخاسته) به دین شما توهین کنن…؟؟؟؟

اگه دقت کنی، این جور رفتارا، حدودن قدمتی چند 100 ساله دارن… ولی عمرِ توهین به ادیان در این سایت، فقط چند سال بیشتر نداره…

ضمنن منطق دو سطرِ آخر کلامتون رو هم ، به سهم خودم، نپسندیدم…

موفق باشید…

0 ❤️

2015-05-21 18:30:12 +0430 +0430

البته تو قرآن به تفکر در آیات خیلی توصیه شده… البته بهتره این تفکر در مورد اون آیاتی باشه که به مساءل پایین تنه ای و حوری و صیغه و سکس و اینا میپردازه… وگرنه اگه واقعا چیزی حالیت بشه که : بکشید کافران را هر کجا که یافتید ایشان را… بله.

0 ❤️

2015-05-22 13:46:46 +0430 +0430

برو باو مخت گاییده شده

0 ❤️

2015-05-22 13:55:54 +0430 +0430

[quote=punk girl]البته تو قرآن به تفکر در آیات خیلی توصیه شده… البته بهتره این تفکر در مورد اون آیاتی باشه که به مساءل پایین تنه ای و حوری و صیغه و سکس و اینا میپردازه… وگرنه اگه واقعا چیزی حالیت بشه که : بکشید کافران را هر کجا که یافتید ایشان را… بله.[/quote]
قران میگه این دنیا لذت و بزار کنار اون دنییا بهت میدیم اگه این دنیا پی لذت های دنیوی باشی میری جهنم بعد میگه دربارش فکر کن !!!
منظورش اینه درباره تهدید ها فکر کن نه در باره درست و غلط بودنش good mosking

0 ❤️

2015-05-22 18:37:51 +0430 +0430

اندیشه حرام است

0 ❤️

2015-05-22 19:54:13 +0430 +0430

[quote=pouyapoya2012][quote=moghol1280]هر کس هر فحش و فصاحتی بده شعور و ذات خودش رو نشون میده و مطمئنا ذات کسی با این حرفا خراب نمیشه و علاوه بر اون چهره اون ادم رو خراب میکنه…البته اضاف کنم افرادی که هم عقیده این افراد هستن بسی خوشحال میشن و کیف میکنن و تایید میکنن…

دوست من…

سوال اینجاس که چه اشخاصی و با چه منطق و کلام و رفتاری، بنامِ پاسداری از حریمِ دین، باعث شده که برخی از کاربرا (خاسته یا ناخاسته) به دین شما توهین کنن…؟؟؟؟

اگه دقت کنی، این جور رفتارا، حدودن قدمتی چند 100 ساله دارن… ولی عمرِ توهین به ادیان در این سایت، فقط چند سال بیشتر نداره…

ضمنن منطق دو سطرِ آخر کلامتون رو هم ، به سهم خودم، نپسندیدم…

موفق باشید…[/quote]

شما هم که سوال رو با سوال جواب دادید گرامی
شما برگردید به متون قبلی بنده…مطمئنا طرز بیان و صحبت و منطق من رو خواهید دید…
من همیشه همینطور بودم…ولی متاسفانه همیشه هم از تمام مخالفان فحش و ناسزا شنیدم که البته اهمیتی نداشته چون از خودم شکی نداشتم و ندارم…

0 ❤️

2015-05-22 20:01:19 +0430 +0430

[quote=حشریون][quote=moghol1280][quote=حشریون][quote=moghol1280]لطفا یک بحث رو تمام کن عزیز بعد برو سراغ مطلب بعد

عزیز چرا همه ش بیراهه میری؟؟؟؟سوال رو با سوال جواب میدی چرا؟؟گفتم که اگر منطق داری منطقی بحث کن نه مغلطه…بحث ما علی و محمد نبود اصن.بحث ما انسان و شخصیت بود؛اونوقت شما میای به محمد و علی ربطش میدی؟!!!..[/quote]
نظر نهایی:
عقاید فاشیستی به هیچوجه قابل احترام نیستند و توهین به عقاید فاشیستی… نه تنها جرم نیست… بسیار هم خوب است
امروزه مشخص شده چه عقایدی فاشیستی و چه عقایدی…دموکراتیک هستند
اسلام = فاشیسم…
عقیده شما در صورتی محترم است که برای خودتان باشد…[/quote]

با توجه به بیانات قبلی شما که مسلمان ها رو تازی و غیره میدونستید حرف های شما کاملا منطقی هست.
بنده که کاملا توجیه شدم.

0 ❤️

2015-05-22 20:14:47 +0430 +0430

جايگاه تفكر و تعقل در اسلام و قران
1- قرآن كريم به اشكال مختلف جايگاه بلند متفكران و دانشمندان را تذكر داده است : (زمر / 9) (مجادله / 11) (زمر / 18).
2- انسان را به تفكر در آفرينش و تفكر در خودشان دعوت كرده است : (آل عمران / 191) (روم / 8).
3- در بسياري از آيات , بدون اين كه صريحا مردم را به تفكر دعوت كند, استدلال عقلي مي آورد; و بدون اين كه اعتبار تعبدي خود را لحاظ كند با منكران احتجاج مي كند: (هود / 35) (انبيا
/ 22) (مؤمنون / 91).
4- در تشريع احكام الهي , در بسياري از موارد فلسفه احكام را بيان مي كند, تا مردم از روي بينش , از آن تبعيت كنند: (عنكبوت / 45) (بقره / 183) (مائده / 6) (مائده / 91) (طه / 14).
5- در ده ها آيه نشانه هاي خود را به غرض به تفكر واداشتن مردم بيان مي كند. تعابيري چون : (لعلهم يتفكرون , لعلكم تتفكرون , افلا تتفكرون , لقوم يتفكرون ) و يا تعابيري چون : (افلا تعقلون , افلم تكونوا تعقلون , لعلكم تعقلون , ان كنتم تعقلون , لقوم يعقلون , افلا يعقلون ) كه هر يك از آنها چندين بار تكرار شده است .
اين موضوعات را مي توان از ديدگاه قرآن به دو بخش كلي تقسيم كرد به نام : 1) آيات انفسي (خودشناسي ) 2) آيات آفاقي . كه عبارت است از: جهان شناسي , تاريخ شناسي و آگاهي از سنن و نظامات الهي در طبيعت تاريخ , فرجام شناسي , راهنماشناسي , راه شناسي و غايت همه اين امور ((خداشناسي )) است.

0 ❤️

2015-05-23 18:04:20 +0430 +0430

[quote=moghol1280]جايگاه تفكر و تعقل در اسلام و قران
1- قرآن كريم به اشكال مختلف جايگاه بلند متفكران و دانشمندان را تذكر داده است : (زمر / 9) (مجادله / 11) (زمر / 18).
2- انسان را به تفكر در آفرينش و تفكر در خودشان دعوت كرده است : (آل عمران / 191) (روم / 8).
3- در بسياري از آيات , بدون اين كه صريحا مردم را به تفكر دعوت كند, استدلال عقلي مي آورد; و بدون اين كه اعتبار تعبدي خود را لحاظ كند با منكران احتجاج مي كند: (هود / 35) (انبيا
/ 22) (مؤمنون / 91).
4- در تشريع احكام الهي , در بسياري از موارد فلسفه احكام را بيان مي كند, تا مردم از روي بينش , از آن تبعيت كنند: (عنكبوت / 45) (بقره / 183) (مائده / 6) (مائده / 91) (طه / 14).
5- در ده ها آيه نشانه هاي خود را به غرض به تفكر واداشتن مردم بيان مي كند. تعابيري چون : (لعلهم يتفكرون , لعلكم تتفكرون , افلا تتفكرون , لقوم يتفكرون ) و يا تعابيري چون : (افلا تعقلون , افلم تكونوا تعقلون , لعلكم تعقلون , ان كنتم تعقلون , لقوم يعقلون , افلا يعقلون ) كه هر يك از آنها چندين بار تكرار شده است .
اين موضوعات را مي توان از ديدگاه قرآن به دو بخش كلي تقسيم كرد به نام : 1) آيات انفسي (خودشناسي ) 2) آيات آفاقي . كه عبارت است از: جهان شناسي , تاريخ شناسي و آگاهي از سنن و نظامات الهي در طبيعت تاريخ , فرجام شناسي , راهنماشناسي , راه شناسي و غايت همه اين امور ((خداشناسي )) است.[/quote]
بله
حق با شماست…فقط من نمیدونم کسیکه با تفکر به این نتیجه رسیده که اسلام دین خوبی نیست… چرا باید گردنش توسط رسول الله و علی ابن ابیطالب…قطع میشد…!!؟
جواب قلم در اسلام = شمشیر
فکر نکنید…هر چه محمد گفت را بپذیرید… فکر کنید…

0 ❤️

2015-05-23 18:36:31 +0430 +0430

حرف زیاد دارم ولی این جا جای این حرفا نیست !
فقط یه کلمه میگم که این حدیث چرتی که نوشتی مردوده چون با قرآنی که این همه تأکید بر تعقل داره سازگار نیست ؛ شأن آیات قرآن هم بیشتر از اینه که تو هم چین فضایی نقل کنم !
و یه چیز دیگه ؛ بعضیا واسه این که عذاب وجدان نداشته باشن و راحت گناه کنن زیرآب حقایق رو می زنن و این مسخره ترین کار ممکنه ! خب تو میخوای نیازتو برآورده کنی راه گذاشتن جلوت دیگه چرا دنبال بیراهه ای که مجبور باشی به انکار حقیقت بیفتی ! بی خیال ؛ کو گوش شنوا …

0 ❤️

2015-05-23 22:15:24 +0430 +0430

[quote=milad]حرف زیاد دارم ولی این جا جای این حرفا نیست !
فقط یه کلمه میگم که این حدیث چرتی که نوشتی مردوده چون با قرآنی که این همه تأکید بر تعقل داره سازگار نیست ؛ شأن آیات قرآن هم بیشتر از اینه که تو هم چین فضایی نقل کنم !
و یه چیز دیگه ؛ بعضیا واسه این که عذاب وجدان نداشته باشن و راحت گناه کنن زیرآب حقایق رو می زنن و این مسخره ترین کار ممکنه ! خب تو میخوای نیازتو برآورده کنی راه گذاشتن جلوت دیگه چرا دنبال بیراهه ای که مجبور باشی به انکار حقیقت بیفتی ! بی خیال ؛ کو گوش شنوا …[/quote]
راست میگی
کو گوش شنوا…!؟
آخه چرا یکی که اینقدر پیامبرو دوست داره…باید ضد پیامبرش عمل کنه و بیاد سایت حرام!؟
ای ری.دم به محمد با این وکیل مدافعانش…!

0 ❤️

2015-05-23 23:36:56 +0430 +0430

سلام
کاری به بحث ندارم و از کسی و یا چیزی هم دفاع نمیکنم
ولی در قران بیشتز از 100 بار به تفکر دعوت کرده ، ولی بیشتر سعی شده تفکر انسانها رو به این معطوف کنه که نتیجه کار بشه پی بردن به وجود خدا و . . .
و در اصل اسلام با تفکری که نتیجش بشه پی بردن به وجود یک خالق موافقه ولی به این شکل هست که وقتی برات ثابت شد این موجودات و نظم طبیعت ساخته یک خالق هستش و اون الله هست ،دیگه بیشتر نباید جلو بری
و در یه جایی اگر بیشتر جلو بری میشه کفر
مثلا اگر گفتی خوب حالا این الله رو کی ساخته ، یهو قوانین برمیگرده و اولین جمله میشه اینکه الله به قدری بزرگه که در ظرف ادراک ما نمیگنجه و نباید در مورد اون سوالی کرد، ولی تا وقتی که پی به وجودش ببریم تفکر خیلی هم خوبه و هر ساعتش 70 سال عبادته
وقتی ثابت شد الله وجود داره دیگه باید سرتو پایین بندازی و تسلیم بشی
اصلا ریشه کلمه اسلام از تسلیم میاد ،یعنی تسلیم در برابر هر آنچه الله گفته ،دیگه میشه ارتش و چرا نداره
و خود قران میگه اولین مسلمان ابراهیم بود و داستان تسلیم محض بودنش رو در مقابل خدا و تصمیم به قربانی اسماعیل رو مثال میزنه
پس نتیجه ایی که از این بحث میشه گرفت اینه
مسلمان وقتی اشهد رو به جا آورد دیگه حق فکر کردن نداره و باید فقط مطیع باشه ، مطیع کی؟
اول خدا و بعدش پیامبر و بعدش صاحبان امر
که الان شیعیان میگن صاحبان امر همون امامان معصوم و در حال حاضر امام غایب و در هنگام غیبت همون ولی فقیه بالاتر از همه
در پایان بازم تکرار میکنم قصد طرفداری از هیچ کسی رو نداشتم و این هیچ ارتباطی به افکار و عقاید خودم نداره فقط درکی بود که از اسلام داشتم
موفق باشید

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «