دین جدیدی به اسم آتئیسم

1399/12/21

یکی از بی فایده ترین و کسشر ترین بحث هایی که وجود داره بحث و کل کل بین ادیان ، اعتقادات و مذاهب مختلفه. توی جهانی که هزار و یک عقیده دینی وجود داره و این جریان قرنها ادامه پیدا کرده بحث ، انتقاد و تلاش برای تحمیل عقیده ابلهانه ترین کار ممکنه
دین و غقیده یه ماهیت مشخصی داره. مثل شرتیه که پات میکنی. به کسی ربط نداره تو شرت چه رنگی دوس داری و به تو هم ربطی نداره که بقیه چه شرتی پاشونه و باید یاد بگیری در مورد عقیده شخصی دیگران گوهخوری نکنی. هر دین و عقیده ای برای من محترمه تا زمانی که از در خونه طرف بیرون نیاد. حکومت بر پایه دین و یا یا یک عقیده دینی حالا از هر نوعش و قرار دادن قوانین بر اساس دین احمقانست و اگر انتقادی هم صورت میگیره باید به این طرز تفکر باشه. اما بحث تایپیک من در این مورد نیست.
بحث در مورد کل کل و مشاجره ای که در جاهای مختلف مجاز میبینیم. اول از همه سراغ دینداران متعصب نا محترم باید رفت. خب کس تلق تولوق اگه دین و آئین تو خوبه نوش جونت. صبح تا شب کتاب مقدستو بزار رو سرت و ذکر و دعا بخون اون دنیا هم یه لقمه شراب و حوری بزن نوش جونت به بقیه چیکار داری؟ رو چه حسابی فکر میکنی این جامعه خراب شده باید بر اساس عقاید تو چرخش بچرخه. عقیده تو اگر درست هم باشه ماهیتش به عنوان دین به درد خودت میخوره حالا هر اعتقادی داشته باشی. خیلیها عقیده تورو قبول ندارند و چوب داغ جهنم رو توی ما تحت مبارکشون رو به تگری زدن به دلیل شرب زیاد تو بهشت و همچنین انگشت کردن حوریها ترجیح میدهند. من خودم دست بوس اون دینداری هستم که نمازشو میخونه تو خونش و هر رسم و ائینی رو که داره اجرا میکنه اما وقتی از خونش اومد توی جامعه قاشق گوهخوری رو غلاف کرده و کاری به بقیه نداره . هر جور حساب کنی اون دنیا بهشت خلوت تر باشه که به نفعته مشتی دیگه نمیخواد واسه یه دارکوبی نا قابل تو صف وایسی
البته این قضیه یه سر دیگه هم داره که دقیقا مشابه دسته اول رفتار میکنند اما فکر میکنند که زمین تا اسمون فرق دارند. جناب و جنابان آتئیست یا پیروان ادیان سیکیم خیاری که نوظهور هستند عزیز من چرا احساس میکنی که این بار سنگین روی کون تو قرار داده شده که بقیه رو از اشتباه در بیاری؟ چرا فکر میکنی که این حق رو داری که به دینی که قبولش نداری توهین کنی؟ اصلا فرض کنیم که به اسم ازادی بیان این حق به تو داده شده تا به حال و بعد از چند سال کسشر گویی و کسشر نویسی چه چیزی عایدت شده؟ اگر هدفت کم کردن تعصبات دینیه که باید بهت بگم ریدی چرا که در عمل ثابت شده توهین و تحقیر نسبت به یک دین فقط باعث ایجاد یک گارد محافظ برای اون عقیده میشه. فقط نفرت و عصبانیتی رو زیاد میکنه که تیجش میشه چیزی که داریم میبینیم. یه عده دیندار متعصب و یه عده بی دین متعصب که شبیه بازی ال کلاسیکو مسابقات زیادی رو برگزار میکنند و بعد از پارگی ما تحت تنها چیزی که عایدشون میشه همون هیچههه…
امیدوارم روزی شاهد باشیم که توی این خراب شده یه قانون مملکت داری بر اساس عقل و منطق چیده شده و هر کسی با هر عقیده دینی به راحتی در حال زندگی کردنه. اون موقع شاید هر کس قمری پا نشه دوتا پست اینستایی یا تلگرامی کپی کنه و از زیر لحاف و پشت گوشی رجز بخونه و به بقیه توهین کنه. شما هیچ فرقی با اون دیندار متعصب ندارید فقط قدرت دستتون نیست مگر نه رفتارتون عین همه چون شما با تعصب بالا فقط دین خودتونه قبول دارید که اسمش آتئیسمه…

1450 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-03-11 22:32:44 +0330 +0330

ممنون از تاپیک خوبت
لپ کلام ، هر وقت ما تونستیم دینمون رو مثل کیر و کُص محرمانه نگهداریم و توی عقاید دیگران سرک نکشیم و به تمام عقاید احترام بزاریم ، مشکلمون حل میشه

4 ❤️

2021-03-11 22:36:28 +0330 +0330

اتئیسم یه دین تازه نیست از یونان باستان نشعت میگیره و از قدیم ایام برا تحقیق پیروان این دین یا بی دینی استفاده می‌شود حداقل تو نت سرچش کن

3 ❤️

2021-03-11 22:38:53 +0330 +0330

ریشه کلمه آتئیسم به زبان یونانی باستان بازمی‌گردد. در این زبان کلمه ἄθεος (آتئوس) به معنی «بدون خدا(یان)» برای تحقیر کسانی که پرستش خدایان مورد قبول جامعه را رد می‌کردند، استفاده می‌شد
ممنون از ویکی

2 ❤️

2021-03-11 22:48:49 +0330 +0330
1 ❤️

2021-03-11 22:51:24 +0330 +0330

↩ ArefVs66
عزیزم بحث یه چیز دیگست وقتی میگم دین جدید یعنی پیروان یه مکتب ضد دین که ادعای مبارزه با تعصب و خرافه رو دارند خودشون نسبت به عقیدشون دچار تعصبن و میخوان اونو تحمیل کنند در حدی که انگار یک دین جدید پیدا شده. یعنی رفتار یک مکتب ضد دین خودش باعث به وجود اومدن نوع دیگری از دین و اعتقاد شده مگرنه مشخصا قدمت این طرز تفکر قدمت خیلی زیادی داره

1 ❤️

2021-03-11 23:45:29 +0330 +0330

همون سر من تو مال خودم سر تو توی مال خودت که رمز موفقیته
اما چند تا چیز
آتئیسم دین نیستش.
دوم اینکه هرگز از یک خداباور/دیندار انتظار نداشته باش که تو کار بقیه دخالت نکنه
چون عملا تو اون کتابش نوشته شده :اینی که من دارم میگم درسته و بقیه همه غلطه تو هم هرجا دیدیشون باید بهشون یادآوری کنی که دارن اشتباه میکنن و باید به راه راست ارشادشون کنی.
خوب،تو جطور انتظار داری همچنین آدمی سرش تو باسن خودش باشه؟اگر به بقیه گیر نده ،دخالت نکنه ، پس یعنی اصلا مسلمون نیستش !!این آدم وظیفه دینی داره که این کارو رو انجام بده !!نمیشه که هر جارو که دلت خواست گلچین کنی و بهش عمل کنی و هرجا رو خوشت نیومدت بیخیالش بشی

2 ❤️

2021-03-12 00:00:39 +0330 +0330

اگر دینداران عقاید و الله و دین مذهب شون رو مثل مدرک پایان تحصیلاتِ لوله شده در ماتحت بقیه فرو نکنن
بقیه آنقدر وقت و حوصله ندارن که از تایم زندگی خود بگذرن بیان به یه سری متوهم درس زندگی و منطق بدن
شراب خواری
روزه خواری
مهمانی های خصوصی
ارتباط دو جنس مخالف یا همجنس
امر به معروف نهی از منکر
اینا مواردی کوچکی از سر در ماتحت بقیه کردن است.
در جهت مقابل هیچ آدم عاقل و منطقی هرگز در اجتماع به یک متوهمی که در محرم گِل به سرش میماله بهش متذکر نمیشه که کارش اشتباه است
نکته:
در مقابلِ کسی که با عقیدۀ شخصی اش بهت حمله میکنه، باید عمیقا جویای حال مادرش شد.

3 ❤️

2021-03-12 09:24:44 +0330 +0330

↩ strong_boy
نگاه کن دوست من مگه کسی که دین قدیمی ( به قول شما) مثل اسلام و مسیحیت دارند از دینشون حمایت نمی‌کنند درموردش بحث نمیکنن اونم به صورت افراتی افراد این دین نگرششون جدید نیست
خیلی از افرادی که از دین هایه دیگه پیروی می کنن خودشون اون رو انتخاب نکردن چون که توی یک موقعیت مکانی به دنیا آمدن که دینشون انتخاب شده مثال میزنم اگه من تو ایتالیا زندگی می‌کردم الان مسیح کاتولیک بودم یا چرا راه دور میریم اگه تو زاهدان زندگی میکردم الان به احتمال ۸۰ درصد یک مسلمان اهل تسنن بودم موقعیت مکانی دین تو را انتخاب می کنه کسانی که از این مدل انتخاب ها حمایت می‌کن کارشون اشتباه یا از دین پدر و مادر هاشون پیروی میکنن ولی کسانی که آتئیسم یا هر دینی رو انتخاب می کنن حق اینو دارن که درمورد دینشون صحبت کنن یا بحث کنن ولی نمیتونن تلقین کنن به کسی مثال شما وقتی وارد یک فروشگاه میشی و یک دست لباس برا خودت میخری ممکنه وقتی که میای بیرون دوستات بهت بگن که چه لباس بد سلیقه ای چقدر لباست زشته و تو اینجاست که شروع می کنی در مورد این صحبت کردند که مثلاً لباس من جنسش فلان مارکش اینه ساخت بهمان کشور اینها خصلت انسان
که درسته ما انسان ها اکثر مواقعه نمیتونیم قبول کنیم که یه نفر از ما انتخاب بهتری داشته یا سوادش بیشتره حتی ممکنه کسی که الان اینو میخونه به جایه خودش به کسی دیگه فکر کنه نه دوست من حرف من همه است توهم جزوشی از خودت شروع کن

0 ❤️

2021-03-12 09:38:27 +0330 +0330

↩ ARIA307
مشکل دقیقا همین طرز فکره که ما بگیم هر دینداری چون توی دینش گفته شده پس باید دخالت کنه پس در غیر این صورت اون دینو قبول نداره. دقیقا باید با عقلی که داری هر جا رو خواستی به عنوان یک عقیده شخصی گلچین کنی و بش عمل کنی هر جا هم با عقلت جور نیومد عمل نکنی و جامعه روی چهارچوبی قرار بگیره که اصلا این فضا رو برای تحمیل عقیده دینی حالا از هر نوعش ببنده. بحث من اینکه بگیم همه دیندار ها به دنبال تحمیل عقیده هستند هم درست نیست واقعا یه درصدی از این جامعه اینطوری عمل میکنند اما به خاطر رفتارشان بیشتر دیده میشن. در مقابل بی دین هایی هم هستند که دقیقا به همین شکل عمل میکنندد و همین امروز اگه قدرت دستشون باشه مسجد و کلیسا رو رو سر مردم خراب میکنند فقط چون قدرت اجرایی ندارند در حد همین فحش بد و بیراه تو مجاز باقی مونده

0 ❤️

2021-03-12 09:43:11 +0330 +0330

دوست عزیز شما ظاهرا تعریف اتئیسم رو درست نمیدونی. دوستان جوابت رو دادن من فقط چند نکته بدیهی رو اضافه کنم: اتئيسم صرفا یعنی «خداناباوری»
به معنای اصلی کلمه اتئیسم دقت کن: (a نا (پیشوند نفی در یونانی) + theism خداباوری) همینطور که از اسمش مشخصه اتئيسم فقط یعنی عدم اعتقاد به خدایان. همین.
اینکه بعضی اتئيست ها اهل جدل با دینداران هستن درسته. به این دسته میگن اتئيست مبارز (militant atheists). اما این مبارزه جویی اتئیسم رو یه دین نمی کنه. دین یه نظام اعتقادی داره با خدا(يان) و مقدسین و دستورات و شعائر. اتئيسم هیچ کدوم از اینا رو نداره. اتئيسم فقط نفی خداباوری است. اتئیست ها ممکنه درباره همه مسائل دیگه (اقتصاد، سیاست و ...) ۱۸۰ درجه با هم اختلاف داشته باشند. اونا فقط در این اتفاق نظر دارند که خدایی وجود نداره.

گذشته از این یادآوری مفهومی چند تا سوال مطرح کردی که اینجا سعی میکنم از دید یه اتئیست مبارز جواب میدم:

چرا احساس میکنی که این بار سنگین روی کون تو قرار داده شده که بقیه رو از اشتباه در بیاری؟
چونکه دارم توی کشور اسلامی با قوانین اسلامی زندگی می کنم و هنوز خیلیا این چرندیات رو به عنوان مقدسات قبول دارند. تو توی کدوم سیاره زندگی می کنی که اینو نمی فهمی؟ این دین کیری حاکم و متولیانش زندگی من رو تباه کردن. جلوی آزادی و خوشی و جوونیم رو گرفتن. جلوی مشارکتم در امور جامعه رو گرفتن چون به چرندیات شون باور ندارم. برای کوچک ترین امور زندگیم قانون شریعت و امر و نهی بیخود گذاشتن. اگر مسلمین به دین خودشون بودن و دین شون رو تو چشم ما نمی کردن ما بیکار نبودیم به دین و عقاید شون گیر بدیم.
چرا فکر میکنی که این حق رو داری که به دینی که قبولش نداری توهین کنی؟
اولا که آزادی بیان شامل آزادی توهین به عقاید هم هست وگرنه اصلا اسمش آزادی بیان نیست. در ثانی هر وقت دینی که قبول ندارم پاش رو از زندگی من کشید بیرون منم از اظهار نظر درباره اش دست می کشم.
اصلا فرض کنیم که به اسم ازادی بیان این حق به تو داده شده تا به حال و بعد از چند سال کسشر گویی و کسشر نویسی چه چیزی عایدت شده؟
تو این چند سال به لطف روشنگری ما اتئیست ها تابوی نقد دین فروریخته و خیلی از مردم از چرند بودن دین موروثی شون آگاه شدن. در نتیجه دکان دین فروشانی که بر ما حکومت می کنند هر روز کساد تر شده. این دستاورد کمی نیست. وقتی یه حکومت ایدئولوژیک بر ما حاکمه مبارزه ایدئولوژیک باهاش بخشی از مبارزه ی سیاسیه. زدن ریشه ی الله یعنی زدن ریشه ی آخوند که از دکان الله نون می خوره و از مردم سواری می گیره. فهم این نکته دشوار نباشد باشه برای کسی که آی کیو بالاتر از جلبک داره.
قدرت دستتون نیست مگر نه رفتارتون عین همه چون شما با تعصب بالا فقط دین خودتونه قبول دارید که اسمش آتئیسمه
این حرف چرندی است. من به عنوان اتئیست ایمان دینی ندارم. بنابراین تعصبی هم روی عقیده ای ندارم. چون من هیچ کتاب مقدسی ندارم که فکر کنم همه حقیقت اون تو نوشته شده پس آزاداندیش هستم. به علاوه من دستورالعمل مقدسی ندارم که بخوام بر اساس اون جامعه رو مدیریت کنم. من خدا و پیغمبری ندارم که بخوام بکنم تو چشم مردم و اگه بهش توهین شد بخوام انتقام جویی کنم. من بهشت موعودی ندارم که بخوام با غل و زنجیر مردم رو ببرم اونجا. من فقط دین ها رو نقد می کنم. خودم هیچ عقیده ایجابی برای تحمیل کردن به مردم ندارم. بنابراین مقایسه ی من با دیندار قیاس مع الفارق است.
1 ❤️

2021-03-12 09:54:50 +0330 +0330

↩ فامیل.دور
اینی که فکر کنیم همه دین داران میخوان عقیده خودشونو تحمیل کنند اشتباهه. در مورد یه عده حرف شما درسته اما یه درصد خیلی بالایی هم عقیده مذهبی خودشون رو دارند و واقعا به تخمشونه که بقیه چه اعتقادی دارند.
دقیقا در نقطه مقابل هم این دو دستگی وجود داره. بی دین هایی که فکر میکنند لازمه که بقیه رو از توهم در بیارن. و برای اینکار مسخره ترین روش ممکن که همون توهین و فحاشیه رو انتخاب میکنند. امتحانشو پس داده این روش واقعیت اینه اگر یک سال اینده رو تمام وقت هزاران بی دین همفکر فقط وقتشونو بزارن برای فحاشی یک مو از تخم اسب ابولفضل هم کم نمیشه . بحث من اینه این دور باطل خیلی احمقانست همین.
در مورد گل مالی توی محرم هم بهتره بگیم یه مراسم مثل هزار مراسم جور واجور در سراسر دنیا. یه سنت که اگه سرشون به کار خودشون باشه و نخوان بقیه رو هم گل مالی کنند

0 ❤️

2021-03-12 09:57:34 +0330 +0330

دوست عزیز اصلا چه نیازی به دین هستش مگه انسان بودن به خودی خود کافی نیست ؟؟ بنظرم فقط کافیه انسان باشیم .
ممنون

1 ❤️

2021-03-12 10:00:44 +0330 +0330

↩ ArefVs66
ببین بحث کردن با فحاشی و توهین خیلی فرق میکنه. همین دفاع کردن و سعی کردن به فهموندن این موضوع که عقیده من درسته مشکل اصلیه.در هر عقیده ای عده ای وجود دارند که احساس میکنند لازمه در مورد عقیده شخصیشون به بقیه آموزش بدن و من دقیقا با همین مشکل دارم. شما و همفکرانت بی دین هستی دقیقا به تخم بنده و دین و عقیده من هم باید به تخم شما باشه …

0 ❤️

2021-03-12 10:20:40 +0330 +0330

↩ docome
عزیز دل تعریفی که در مورد یک طرز فکر نوشته شده برای من ارزشی نداره این مطالب با یه سرچ ساده هم پیدا میشه در نقطه مقابل واقعیتی که دارم میبینم اهمیت داره. من میدونم آتئیسم دین نیست اما دقیقا داره رفتار و ماهیتی مثل یک دین پیدا میکنه. و تعصبی که به اسم مبارزه درش وارد شده اونو شبیه به یه شبه دین کرده. آتئیستی که پشت یه اکانت نشسته و حس میکنه عقیده درستی داره و لازمه که بقیه هم مثل اون فکر کنند هیچ تفاوتی با دینداری که قمه رو تو کون خودش فرو میکنه نداره .
اینی که گفتی داری توی کشوری زندگی میکنی که بر اساس یک عقیده دینیه و مثل خیلی های دیگه تحت فشاری رو قبول دارم و اساسا چهارچوب دینی در هیچ کجای دنیا رو برای حکومتداری قبول ندارم درنتیجه اگه قرار باشه مبارزه ای انجام بشه باید توی همین مسیر باشه تا این چهارچوب شکسته بشه. در غیر این صورت توهین و فحاشی و به قول شما گیر دادن اونم از پشت گوشی رو که یه دختر بچه 6 ساله هم میتونه انجام بده 4 تا فحش میدی 4 تا هم میخوری. خدا میدونه کسایی که دارن به اسم دین حکومت میکنن چقدر به افراد مبارزی مثل شما نیاز دارند تا به مسلمونا القا کنند که اینا با حکومت مشکلی ندارند بحثشون سر دین و آئین شماست و میخوان اونو از بین ببرند. شاید خودتون ندانید اما بزرگترین خدمت و سرویس رو میدید.
در مورد بقیه قسمتها هم نظرمو نوشتم حالا قبول نداری به خودت ربط داره

0 ❤️

2021-03-12 10:25:01 +0330 +0330

↩ kiakish
برای بعضی از انسانها واقعا لازم نیست اما به عنوان یه افیون برای خیلیها لازمه. اگر در حد یه عقیده شخصی باشه و توی مسائل دیگه دخالت داده نشه به نظر من بد هم نیست و مثل همون افیون عمل میکنه. مثل یه قرص ارامبخش بهش نگاه کن

1 ❤️

2021-03-12 10:35:49 +0330 +0330

↩ strong_boy
شاید سن شما قد نده ولی این رویه ی استمالت جویانه نسبت به اسلام چیز تازه ای نیست. این سازشکاری رو فداییان خلق و توده ای ها هم داشتن. کسخلایی مثل گلسرخی که تعارضی بین اسلام و مبارزه ی حق طلبانه نمیدید و حتی حسین رو شهید خلق های خاورمیانه(!) می دونست. آخرش دیدیم با چه ذلتی همشون شدن پادو و زیردست آخوندا و در نهایت هم آخوندها مثل دستمال توالت دورشون انداختن. اونا هم می گفتن با دین ایمون مردم چکار دارین مهم اینه که عمام خمینی داره با عمپریالیسم مبارزه می کنه.

تو هم ظاهرا از همون قماش فاسد فکری میای. بنابراین بیش از این بحثی باهات ندارم. مجادله با چپول جماعت اتلاف وقت و عمره چون چپول هم خودش یه مذهبیه فقط جای محمد و علی مارکس و لنین رو میپرسته. سرانجام فکری چپول و مذهبی از نظر من روشنه: جای هر دو ایدئولوژی زباله دان تاریخه.

0 ❤️

2021-03-12 10:44:25 +0330 +0330

↩ docome
یه لیوان اب خنک استفاده کنید😂 ممنون از نظرات استادانه شما و قدرت بحث و استدلالتون که همانطور که گفتی از هرگونه تعصب مبرا هستید واقعا بیشتر از اینم انتظاری نیست.

0 ❤️

2021-03-12 10:52:42 +0330 +0330

↩ Amirarman666
یک طرز تفکر ضد دینه اما وقتی به تعصب الوده بشه دقیقا شبیه به یک دین عمل میکنه. اگر نشه اسمشو دین بزاریم به وضوح میتونیم بگیم که جمع شدن این طرز فکر به علاوه تعصب رفتاری شبیه به یک دین رو برای کسایی که بهش اعتقاد دارند به وجود میاره

0 ❤️

2021-03-12 13:32:49 +0330 +0330

↩ strong_boy
به قول خودت فحاشی بی احترامی کار اشتباهیه به نظر من اول تو قضاوت نکن دیگران رو بعد از دیگران بخواه تا دیگران رو نصیحت نکنن تو از کجا میدونی من از چه دینی پیروی میکنم دیگه بیشتر از این بخوام رو تو کوس خول وقت بزارم به شعور خودم توهین کردم

0 ❤️

2021-03-14 08:05:11 +0330 +0330

اتئیسم؟دین جدید؟
با گفتن ۴تا کلمه مربوط به موضوعی متخصص نمیشید!
اخه مجبورید وقتی اطلاعاتتون کافی نیست از خودتون تز ارائه بدید؟
اولا این که اتئیسم دین نیست،کسی که بی دین هست رو دیندار به حساب نمیارند،دوم این که بیخدایی جدید هم نیست سابقه اش قبل از زمانی بوده که کاغذ اختراع بشه!
#تایپیک_تخمی_نزنیم

1 ❤️

2021-04-07 12:37:39 +0430 +0430

↩ docome
درود
جواب خوبی بود

0 ❤️

2021-04-08 00:47:33 +0430 +0430

↩ strong_boy
اصلا اینطور نیست که آدم های مذهبی کاری به فکر و مذهب دیگران نداشته باشن.
پیروان هر مذهبی تلاش می کنند همه دنیا رو به اطاعت و تسلیم دین خودشون در بیارن.
پیروان مذاهب دخالت در اندیشه و زندگی دیگران رو نوعی جهاد و عملی لذت بخش می دونند.
اصلا شما که دم از بیطرفی میزنی چرا خودتو انداختی وسط جنگ هفتاد و دو ملت؟
بحث و جدل بین طرفداران فرقه های فکری مختلف همیشه بوده و خواهد بود شما رو سننه؟
مگر اینکه خودت به یه فرقه وابستگی داشته باشی و چون قدرت دفاع نداری دم از بیطرفی میزنی.
کسی که نسبت به رفتار احمقانه بیطرفه یا خودش احمقه یا عرضه اعتراض کردن نداره

0 ❤️

2021-04-08 00:54:20 +0430 +0430

↩ ابو_فاکر
موافقم
#تایپیک_تخمی_نزنیم

0 ❤️

2021-04-08 01:08:12 +0430 +0430

آره آفرین دقیقا دین هر کس مثل کیرش میمونه که باید تو شورت خودش بمونه حالا سعی کن این کیری که آخوندا به زور تا انتها کردن توی گلوت رو دربیاری بعد حرفهای قشنگ قشنگ بزن چون با دهن پر داری حرف میزنی عزیزم نمیشه در حالی که کیر اسلامی رو داری با کمال میل ته گلویی ساک میزنی شعار هم بدی که کیر همدیگه رو تو دهن هم نکنیم خلاصه که با همین تشبیه یه کیر الان جلوی دهن هممون هست که به زور گرفتن حالا بعضیا مثل ما از خوردنش امتناع میکنیم و سعی میکنیم هموطنامون رو هم آگاه کنیم که مجبور نیستن این کیر رو بخورن حتا اونا که فکر میکنن باید بخورنش ولی بعضیا هم خب مثل تو روشنفکرن دیگه درحالی که این کیره تا ته رفته توشون سخنرانی هم میکنن که کیرمونو تو شورت هم نیگه داریم و توی دهن همدیگه نذاریم بعد فکر میکنن با این حرفاشون کون روشنفکری رو هم پاره کردن درحالی که خبر ندارن تا همین الانش یه کیر رو تا انتها قورت دادن یا شایدم خبر دارن و از خوردنش لذت میبرن 😁

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «