من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟

1400/04/29

من اگر برخيزم
تو اگر برخيزي
همه بر مي خيزند
من اگر بنشينم
تو اگر بنشيني
چه كسي برخيزد ؟
چه كسي با دشمن بستيزد ؟
چه كسي پنجه در پنجه هر دشمن دون آويزد؟
.
چه به زبون بیاریم چه نیاریم موضوعی که تقریبا همه ما به اون یقین داریم ناتوانی و ناکارآمدی این حکومت در تامین رفاه، آرامش، امنیت، … مردم ایران هست.
تا حالا هر کم و کاستی رو هم اگه تونستن با بهونه هایی توجیه کنن یکی از نعمات کرونا این بود که تو خیلی از زمینه ها دست حکومت رو عیان کرد.
حتی اکثر طرفداران خود رژیم هم به این قضیه اذعان دارن، با این تفاوت که اونها برای توجیه قضیه این مشکلات رو گردن تحریمها و جناح مخالف و … میندازن ولی واقعیت اینه که تو ایران جناح موافق و مخالف دو سر یک افعی هستن و تنها موردی که باهم اختلاف دارن برداشتن سهم بیشتر از سفره مردم هست و در مورد تحریم هم کسی از خودش سوال نمیکنه که اگه واقعا تحریم دست و پای مسئولین رو بسته پس چطور تا حالا برنامه موشکی و هسته ای که خودشون باعث و بانی اصلی تحریم هستن تا حالا یک ساعت هم تعطیل نشدن؟
این بحثها تو تاپیکهای مختلفی انجام شده و نمیخوام زیاد وارد این قضیه بشم.
یکی از کثیفترین سیاستهایی که این حکومت برای بقای خودش پیاده کرده سیاست تفرقه بنداز و حکومت کن هست و متاسفانه در این سیاست کاملا هم موفق عمل کردن. در حدی که وقتی جاده های استان همجوارمون رو میبندن و اینترنت رو قطع میکنن و مردمش رو قتل عام میکنن ککمون هم نمیگزه و به اصطلاح تا آتیش تو خونه خودمون نیفته به فکر چاره نمی افتیم و غافل از اینیم که عنقریب آتیش به خونه ما هم خواهد رسید.
فکر هم نکنید چون کاری به سیاست و … ندارید پس اتفاقی براتون نمی افته، مگه الان مردم خوزستان که سیبل گلوله شدن چه خواسته نامعقولی دارن؟ کجای دنیا دیده شده حکومتی به مردم تشنه اش عوض آب گلوله بده؟
راست و دروغ یزید ۱۴۰۰ سال پیش تو جنگ دشمنش رو تشنه نگه داشت و الان ۱۴ قرن هست آخوندا ول کن یقه اش نیستن ولی الان با بیشرمی تمام خودشون دارن بدتر از کاری که یزید با دشمنش کرد با مردم خودشون میکنن.
چند ماه پیش حکومت نیروهای خودش رو از تمام مناطق جمع کرد و ریخت تو سیستان و بلوچستان و مردمش رو به خاک و خون کشید و امروز همون کار رو تو خوزستان انجام میده و اگه در مقابل این جنایت بی تفاوت باشیم فردا نوبت لرستان هست و پس فردا نوبت آذربایجان و …
تنها دلیلی هم که حکومت میتونه به راحتی این قیامها رو سرکوب کنه اینه که چون خیالش از بابت مناطق و استانهای دیگه راحته میتونه بدون دغدغه نیروهای خودش رو از همه جا بسیج کنه و بفرسته به استانی که در اون اعتراضات خیابانی هست و با این ریزش نیرو و کمتر شدن تعداد مزدوران رژیم، مخشوصا بعد از آبان ۹۸ نیروهای یه استان به هیچ عنوان قادر به مهار اعتراضات نیستن و فقط کافیه در چند استان مختلف همزمان اعتراضات خیابانی شکل بگیره، حتی یه تجمع ساده و ساکت در یکی از میدانهای شهر و همین اتفاق دقیقا میشه نقطه پایان جمهوری اسلامی و خوشبختانه مردم ایران در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برای اولین بار بعد از ۴ دهه نشون دادن که میتونن باهم متحد بشن و الان برای خلاصی از این حکومت ایران ستیز و رسیدن به آزادی و زندگی نرمالی که حق هر انسانی در روی کره خاکی هست فقط یه اتحاد دیگه لازم داریم و الان تو این شرایط وظیفه هر ایرانی هست که به فراخور حال خودش و در حد توانش به شکل گیری این اتحاد کمک کنه.
تفکر و باور غلطی در بین بعضی افراد جامعه هست که میگن اینا جای پاشون سفت هست و تکون نمیخورن و … ولی مثالهای خیلی زیادی برای اثبات غلط بودن این تفکر هست که از بارزترینهاشون میشه سرنوشت نیکلای چائوشسکو دیکتاتور رومانی رو مثال زد که بعد از نزدیک به ۳ دهه حکومت و انتحاب مجددش با اکثریت قاطع آرا در یک انتخابات نمایشی وقتی با اقتدار تمام داشت برای مردم سخنرانی میکرد فقط با هو کردن یکی از حضار در عرض چند ساعت حکومتش فرو پاشید.
به قول هانا آرنت، فیلسوف و جامعه شناس آلمانی، در حکومتهای توتالیتر و دیکتاتوری حتی تا یک ساعت قبل از سقوط هم ممکنه همه چیز آروم به نظر برسه.
و الان میتونه برای ما همون یک ساعت قبل از سقوط باشه. مخصوصا که حکومت غاصب جمهوری اسلامی از نظر داخلی و خارجی و اقتصادی و نیرو و … الان در ضعیفترین شرایط خود در طول عمرش هست.
با آرزویی ایرانی آزاد و آباد برای تمام ایرانیان با هر قوم و نژاد و آیین و مذهب
پاینده ایران

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-07-27 21:30:30 +0430 +0430

↩ Lovely99

تو اگر برخیزی یه تیپا به باسن مبارکت میزنند تا بنشینیو گوه اضافی نخوری

حرص نخور عزیزم
ذاتا گوه اضافی هم نمونده که ما بخوریم یا نخوریم
هرچی گوه مونده بود همه رو با کلی ساندیس به عنوان سهمیه دادن به پایگاههای بسیج
شما سهمیه خودتو نگرفتی هنوز؟

0 ❤️

2021-07-27 21:40:29 +0430 +0430

↩ ٌWade_Wilson

دشمنت شرمنده. حق داری. این بدبینیتو تموم نکن. یه روز شاید به دردت بخوره.
راستیتش من کلا با دموکراسی مخالفم. حتی روم باستانش هم چندین و چندبار سر دموکراسی بگایی پیش اومد. ولی حرف شما درسته، تو شرایط فعلی راه حل دیگه ای ممکن نیست. اینا هم که زود به زود گند یه چیزی رو بالا میارن و اگه مردم (و خودمون) همت کنیم، تو چند سال دکمشون فشرده میشه(الی برکت الله 😁

ممنون از درکت
امیدوارم که کارشون به چند سال نکشه
شواهد هم همینجوری نشون میده
در مورد دموکراسی هم به نظر خیلی جای نگرانی نیست و درک سیاسی و اجتماعی مردم با اون موقع زمین تا آسمان فرق کرده.
الان درک سیاسی یه جوان ۲۰ ساله از روشعنفکرهایی مثل مهدی بازرگان و ابراهیم یزدی و داریوش فروهر و … هم خیلی بالاتره.
امیدوارم که برداشتم اشتباه نباشه ولی من به حکومت آینده ایران خیلی خوشبینم

1 ❤️

2021-07-27 21:47:27 +0430 +0430

هعی

1 ❤️

2021-07-27 22:32:57 +0430 +0430
0 ❤️

2021-07-27 23:11:24 +0430 +0430

1 ❤️

2021-07-27 23:14:20 +0430 +0430

↩ Arrow11
یچی میخاستم بگم از کرامات انسانی ب دور بود

1 ❤️

2021-07-28 02:07:36 +0430 +0430

↩ Arrow11
شما هم طرفدارش هستین؟

1 ❤️

2021-07-28 11:59:34 +0430 +0430

↩ Dr.Cola

یچی میخاستم بگم از کرامات انسانی ب دور بود

چون نمیدونم چی میخواستین بگین قضاوتی هم نمیتونم بکنم

0 ❤️

2021-07-28 13:52:23 +0430 +0430

↩ Armin_gb

شما هم طرفدارش هستین؟

طرفدار کی؟

0 ❤️

2021-07-28 14:08:56 +0430 +0430

2 ❤️

2021-07-28 15:40:29 +0430 +0430

↩ Arrow11
یعنی نمیدونین؟متوجه نشدین از شعاری ک گفتم؟

1 ❤️

2021-07-28 22:13:09 +0430 +0430

↩ Armin_gb

یعنی نمیدونین؟متوجه نشدین از شعاری ک گفتم؟

شرمنده دوست عزیز
اینروزها به خاطر یه سری مسائل شخصی ذهنم فوق العاده درگیره و اصلا تمرکز ندارم
ممنون میشم کمک کنی

0 ❤️

2021-07-28 22:23:49 +0430 +0430

↩ Hisyavashaki
ببخشید من تو بحثتون دخالت میکنم ولی به نظر من هر دو نفر دارین درست میگین
چون تا جایی که من میدونم چندین نوع مختلف استخدام معلمی به چندین نوع مختلف حقوق وجود داره
خودم هم معلم پردرآمد سراغ دارم هم کم در آمد
فکر کنم اختلافتون به خاطر زاویه دیدتون به قضیه هست که یکیتون معلم کم درآمده رو میبینین یکیتون پردرآمده رو

1 ❤️

2021-07-29 11:27:17 +0430 +0430

از دیروز صبح تو محل کار، خونه، خیابون، تاکسی، تلگرام، سایت، …، خلاصه هر جا میری صحبت از مصوبه مجلس و طرح صیانت از اینترنت هست و دیگه کسی از خوزستان و اعتراض و انقلاب حرفی نمیزنه.
از اونجایی که تمام مصوبات مجلس باید به تایید شورای نگهبان برسه فرض کن طبق یک سناریوی از قبل برنامه ریزی شده شورای نگهبان مصوبه مجلس رو تایید نکنه، چه اتفاقی میفته؟
هیچی، با یه حرکت ساده نظام خودش رو از سقوط نجات میده و ملت هم نه تنها کلی شاد و خندون میشن که اینترنت رو ازشون نگرفتن بلکه براشون درس عبرت میشه که خیلی سر به سر عاغا نذارن.
بنابراین امیدوارم که این فرضیه غلط باشه و شورای نگهبان تصویب کنه تا خشمی که تو فضای مجازی تخلیه میشه سرازیر بشه به کف خیابون

1 ❤️

2021-07-29 21:31:23 +0430 +0430

1 ❤️

2021-07-30 23:26:44 +0430 +0430

↩ IPiinkMoon

پیر شدی دیگه انتظاری بیش نمیرود 😁

امروز بیشتر ار هر زمانی احساس کردم پیر شدم
وقتی شنیدم دختر عمم که از من یه سال بزرگتره مادر بزرگ شده 😀

ن

وستالژی زمان ما زدبازی بود و ویلسون میگم پیر شدی اینم مدرکش ❤️

آره بابا دوره ما اینا بودن و لیلا درو وا کن شهرام شب پره و …
تازه اون موقع هنوز اندی و کوروس زن و شوهر بودن و هنوز جدا نشده بودن 😁

نفس منی بمولا 😍 ❤️
عزیز دلی ❤️ ❤️
پ.ن خواستی تاپیکو بوخون نخواستیم نخون ولی با باتوم میفتم دنبالت 💀
منظورت کدوم تاپیکه؟
1 ❤️

2021-07-30 23:40:52 +0430 +0430

↩ IPiinkMoon

امم در رابطه با این ماجرای صیانت اینترنت ک بحثش داغه ی چی بگم امتیاز این مرحله از دست نره

ی زمانی بود ک سال ۹۶ میگفتن اگه رییسی رییس جمهور بشه تفکیک جنسیتی خیابانو اتفاق میفته و هزارتا حرف اینجورکی و بعدش در جبهه مقابل روحانی با بادکنک و بادباک رنگی رنگی کنسرت میذاشت و حامد همایون میاورد و مردم گول این کارا و حرفا رو خوردن الانم من فکر میکنم ک اینکارا فقط برای اینه ک دولت بعدی مقبولیت بین مردم ب دست بیاره الان میگن اینترنت رو قطع میکنیم دوروز دیگه رییس جمهور جدید میاد میگه ن نمیکنیم و ک بین مرد مقبول باسن ک البته کور خوندن مردم یا لااقل من یکی ک اونبار گول خورده بودم اینبار دیگه گول این حرفا رو نمیخورن از طرفیم اگه توانایی این کارو داشتن و زیرساخت اجرایی براش رو داشتن لحظه ای تعلل نمیکردن و قطعش میکردن تازه خودشونم جمعه صبح میفهمیدن اصن این بازار زرگری رو راه نمینداختن

از طرفیم ی مدتی بود کل حرف و بحثای فضای مجازی اعتراضات بود و دوباره بحثشو پیش آوردن و واقعا بحثو منحرف کردن حتی تو خود همین شهوانی همین تاپیک اولش از خوزستان و کم آبیه بعدش میرسه به اینترنت خیلی شهرا درگیری کم ابی ب اون شدت نبودن و ی جرقه‌ کوتاهی بود و از سر جریحه دار شدن و با این بحث دیگه فکر مردم خوزستانم نمیکنن
اینترنت ماهواره ای تا چند وقت دیگه راه میفته دیگه میتونن بیان بخورنش فقط
یکی از نماینده ها توی شبکه خبرم میگفت ک این طرح تا ۲ سال دیگم قابلیت اجرا نداره چون زیرساخت ندارن

مردم ایرانم کره شمالی نیستن ک اونقدرام سکوت کنن اگه همچین چیزی اتفاق بیفته اینبار واقعا اخرای حکومت میشه

من ک میگم کار خودشونه 😁

عرض به خدمتت که من قصد نداشتم غیر از اون یه دونه پست در این مورد مطلب دیگه ای بذارم، چون داغ کردن این بحث دقیقا چیزیه که حکومت میخواد.
فقط در این حد بگم که شخصا خوشحال میشم شورای نکهبان تصویبش کنه. چون در این صورت این عصبانیتی که تو فضای محازی خالی میشه دیگه سرازیر میشه تو کف خیابون.
با این مدل اعتراضهایی که امسال مد شده بود و در اصل هوشمندانه ترین مدل اعتراض مردم تا الان بود دقیقا همون چیزی بود که آرزو داشتیم و از پست اول تاپیک هم مشخص هست.
اینجوری حکومت داشت علنا زمین گیر میشد چون نمیتونست نیروهاشو جابجا کنه
تو تهران بیشتر از دو ساعت بود تظاهرات بود یه دونه نیروی ضد شورش وجود نداشت
خوشبختانه فکر میکنم مردم دیگه راهش رو پیدا کردن و این تب اینترنت هم بلاخره چند روز دیگه میخوابه و دوباره روز از نو و روزی از نو.

کار کارِ انگلیسِ (با لحن دایی جان ناپلئون) 😀

1 ❤️

2021-07-30 23:43:52 +0430 +0430

↩ IPiinkMoon

اصن انقدر خندیدم جر خوردم ایشالا ی روز بابابزرگ شدن ک هیچ بابا شدن خودت ولی… 😂

نیشم جمع نمیشه الان فک میکنن دیوونه شدم 😁

اوخودا خیلی دیگه بابابزرگی من اصن کوروس نمیشناسم

دروخ میگم من کلا تو کار قدیمیم

گلبی گلب

تاپیک خودمو میگم 😁 😛 😎

عیزم من بخوام بعد این تازه بچه دار بشم بچم تو مقطع ابتدایی بخواد قسم بخوره باید بگه ارواح خاک بابام 😀
چشم میام میخونم 🙏 🌹 ❤️

1 ❤️

2021-07-30 23:57:34 +0430 +0430

2 ❤️

2021-07-31 23:24:31 +0430 +0430

3 ❤️

2021-08-01 14:06:48 +0430 +0430

1 ❤️

2021-08-01 19:56:01 +0430 +0430

2 ❤️

2021-08-01 20:24:46 +0430 +0430

گزارش درز کرده وزارت خارجه جمهوری اسلامی درباره درخواست پناهندگی فرماندهان ارشد نظامی ایران

🔻توئیتر وزارت خارجة‌ جمهوری اسلامی @IRIMFA ساعت ۱۰ و ۳۴ دقیقة سوم مرداد برای دقایقی لینک گزارشی را منتشر و بی‌درنگ آن را حذف کرد (احتمالا به‌صورت اشتباه درج شده).

رضا امیرخانی نویسنده و روزنامه‌نگار وارد لینک مزبور شده، بخش‌هایی از محتوای گزارش را منتشر کرد.

🔻رضا امیرخانی-خبرنگار و نویسنده- ۳مرداد:
▫️«… این گزارش توسط سید رسول مهاجر معاون وزارت خارجه به دبیرخانة‌ شورای عالی امنیت ملی ارسال گردیده است. در این گزارش که مهر «بسیار محرمانه» دارد مهاجر توضیح می‌دهد شرایط استان‌ها و شهرهای کشور بحرانی و در وضعیت ناپایدار است.

▫️شورش‌ها و اغتشاشات خیابانی که از دو هفتة پیش در استان‌های جنوبی آغاز شد، با نواختی تقریبا سریع به سایر استان‌ها سرایت می‌کند. نقطة‌ سرفصلی و خطرناک این شورش‌ها سرایت آنها به تبریز، سومین شهر بزرگ کشور در بعدازظهر ۲ مرداد است.

▫️طی چند روز گذشته ما چندین مراجعه از فرماندهان نیروهای نظامی، بسیج و سپاه داشتیم که خواهان دریافت گذرنامه با اسامی جعلی هستند.

به‌طور مشخص طی ۴ روز گذشته ۱۷ مورد تماس از طریق ایمیل و تلفن از طرف فرماندهان لایه‌های متوسط به‌ بالای سپاه و انتظامی در این مورد داشتیم که حتی دو مورد با درجه‌ی سرتیپی سپاه بوده‌اند.

▫️در توضیح این نفرات می‌گویند با توجه به اغتشاشات رو به گسترش در کشور و احساسات تندی که شهروندان نسبت به گارد ویژه و اعضای سپاه و بسیج دارند، خطر جدی جانی آن‌ها را تهدید می‌کند.

از طرفی با توجه به اینکه ارگان‌های متبوع آنها در لیست‌های تحریمی هستند، در صورتی که لازم شود آنها از کشور خارج شوند، نیاز به گذرنامه‌هایی با اسامی دوم دارند.

▫️این افراد گفته‌اند تعداد بسیار زیادی از لایه‌های مختلف فرماندهی در نیروهای مسلح هم اکنون در چنین وضعیتی هستند و به‌خاطر اغتشاشات به‌ ظاهر غیر قابل مهار، اوضاع درون این نیروها به‌شدت ناپایدار و متشتت است.

▫️خواهشمند هستیم شورای عالی امنیت ملی این موضوع را به‌صورت عاجل در دستور کار خود قرار دهد. چرا که اگر وزارت خارجه به درخواست این افراد پاسخ مثبت دهد، خطر این هست که سایرین هم تشویق به کناره‌گیری و تلاش برای خروج از کشور کنند.

▫️لطفا استراتژی ضروری در این وضعیت را برای ما مشخص کنید.

ارادتمند-سید رسول مهاجر-معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجة‌ جمهوری اسلامی ایران
مهر و امضا
۲مرداد۱۴۰۰

2 ❤️

2021-08-02 22:33:38 +0430 +0430

2 ❤️

2021-08-03 06:45:33 +0430 +0430

ای مردم آزاده کجایید کجایید
آزادگی افسرد بیایید بیایید

مانا که به یک زاویۀ خانه حریقیست
هین جنبشی از خویش! که از اهل سرایید

با چاره‌گری و خرد خویش به هر درد
بر مشرق رنجور دوایید دوایید

در قصه و تاریخ چو آزاده بخوانید
مقصود از آزاده شمایید شمایید

علی اکبر دهخدا

2 ❤️

2021-08-03 07:21:33 +0430 +0430

از شهوانی انتظار همچین تایپیکی رو نداشتم , امیدوار شدم

اینها اومدن و خونه ما رو تصاحب کردن و میگن این خونه شما نیست , ملک امام زمانه و منم نایبش هستم , اما اینجا خونه ماس , خونه آبا اجدادی ما , این خونه اسمش ایرانه و ما اون رو پس میگیریم

1 ❤️

2021-08-03 07:32:28 +0430 +0430

↩ Hisyavashaki
البته یه مقدار هم برمیگرده به سطح فکر جامعه

اون زمان شغل بهتر از معلمی واقعا به ذهنشون نمیرسید , همین الان هم خیلی وقتا پدر و مادرا آرزو میکنن بچشون کارمند بانک بشه (رییس بانک هم نه) , چرا؟ چون سقف تفکرشون کارمندی توی یه بانکه و به بالاتر از اون فکر هم نمیتونن بکنن

2 ❤️

2021-08-03 12:22:34 +0430 +0430

↩ salome28

ای مردم آزاده کجایید کجایید
آزادگی افسرد بیایید بیایید

مانا که به یک زاویۀ خانه حریقیست
هین جنبشی از خویش! که از اهل سرایید

با چاره‌گری و خرد خویش به هر درد
بر مشرق رنجور دوایید دوایید

در قصه و تاریخ چو آزاده بخوانید
مقصود از آزاده شمایید شمایید

علی اکبر دهخدا

مرسی به خاطر شعر زیبایی که گذاشتین 🙏 🌹 فارسی زبان هست و ما هم اشعار حماسی خیلی زیادی داریم و تعجب میکنم الان که این اشعار بیشترین تاثیر خودشون رو میتونن رو مردم بذارن حتی خواننده های اونور آب هم چیزی ازشون درست نمیکنن بخونن
1 ❤️

2021-08-03 12:58:42 +0430 +0430

↩ iamsatan

شهوانی انتظار همچین تایپیکی رو نداشتم , امیدوار شدم

اینها اومدن و خونه ما رو تصاحب کردن و میگن این خونه شما نیست , ملک امام زمانه و منم نایبش هستم , اما اینجا خونه ماس , خونه آبا اجدادی ما , این خونه اسمش ایرانه و ما اون رو پس میگیریم

اتفاقا اگه یه چرخ بزنین کاربرای دیگه تاپیکهای بهتر از اینم دارن. برای این سرزمین اولین بار نیست همچین مدعیانی پیدا میشه و بارها در طول تاریخ این اتفاق افتاده ولی هیچکدومشونم موندگار نشدن و اینا هم مثل قبلیها به قول سیف فرقانی: در مملکتی که غرش شیران گذشت و رفت، این عو عو سگان شما نیز بگذرد
1 ❤️

2021-08-03 19:33:52 +0430 +0430

رسما و علنا سیستم شده ارباب رعیتی
فایزر برای رده های اول
مدرنا برای رده های دوم
کوبرکت و … هم برای رعایا

خاک بر سر بسیجی و عرزشی و سایبری که خودش رو پاره میکنه، فحش میخوره، بعد فرار آخوند قراره ماتحتش پاره بشه ولی برای ارباب اندازه طلبه دوزاری هم ارزش نداره

3 ❤️

2021-08-03 19:52:42 +0430 +0430

کاری از مانا نیستانی

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «