پانتورک مایه ننگ آذریها

1395/09/26

به حول و قوه الهی و از صدقه سری دولت غاصب ضد ایرانی و بی عرضه جیب بری اسلامی انواع و اقسام پان مثل علف هرز تو کشور ظهور کردن.

کاری به پان کورد و پان عرب و … ندارم و طرف صحبتم با پان تورکهاست که ظاهرا آتیششون تندتره، چون خودم آذریم و به ملیتم متعصب تر از خیلی از اونایی هستم که اینروزا تو دنیای مجاری و گاها استادیومهای ورزشی خودشون رو پاره میکنن.

آقا یا خانوم نامحترمی که اسمتو گذاشتی پان تورک، میدونی با رفتارت شدی مایه ننگ و سرافکندگی همزبانهای دیگه ات که مثه من تو مناطق فارس نشین زندگی میکنن؟

تقریبا تا یه سال پیش هرجا از اصلیتم میپرسیدن سینه مو میدادم جلو و با افتخار میگفتم آذریم و بعضی جاها عمدا به حرف زدنم لهجه میدادم که خودشون متوجه بشن آذریم، چون همه جا آذری رو قومی صادق و زحمتکش و مهمتر از همه وطن دوست میشناختن ولی اخیرا با گندی که شماها زدین دیگه موقع صحبت کردن حواسمو جمع میکنم که مبادا متوجه اصلیتم بشن و به چشم یه وطن فروش و تجزیه طلب بهم نگاه کنن.

خودتون بهتر از هر کسی میدونین که این توهم فانتزیتون هیچوقت به واقعیت تبدیل نخواهد شد پس برا چی اینقدر اصرار دارین خودتون رو از ارزش و احترام بندازین؟

شاید اون هموطن شیرازی یا اهوازی یا … که شناختش از آذربایجان محدود به رسانه هست ندونه ولی منو تو که خوب میدونیم تو خوشبینانه ترین حالت تعداد افراد تجزیه طلب تو آذربایجان حداکثر میشه 2 - 3 درصد از جمعیت منطقه.

من و تو که میدونیم غیر از دنیای مجازی و مسابقات تراکتور جای دیگه جرات این شکر خوریها رو ندارین.

من و تو که میدونیم خارج از این دوجا اگه از این حرفهای یامفت بزنی خود مردم آذربایجان بالا پایینتو یکی میکنن.

من و تو که میدونیم 80 - 90 درصد اونایی که دنبال استقلال آذربایجان هستن بی سوادن و حتی نتونستن از دانشگاه پیام نور دونقوز آباد سفلی هم یه مدرک فوق دیپلم بگیرن، بنابراین نه خواسته شون پایه و مبنای علمی داره و نه تز مشخصی پشت شعارهاشون هست.

فقط من اینو نمیفهمم که من به عنوان یه آذری که هم اندازه تو (شایدم بیشتر از تو) توی اون آب و خاک سهم دارم کی و کجا نفهمی مثل تو رو وکیل و نماینده خودم کردم که بری برای من استقلال بگیری؟

اصلا بر فرض محال فردا گفتن بیا اینم حکم استقلالت، بعدش چی؟

میخوای بری زیر پرچم الهام علیف ؟ اون که خودش هنوز زیرخواب پوتین هست.

میخوای بری زیر پرچم اردوغان ؟ اگه اینجوریه که داری روی اسب بازنده شرط میبندی و بهت قول میدم (موثق) تجزیه خود ترکیه حداکثر از چند سال دیگه استارت میخوره.

میخوای تنها و مستقل باشی؟ اون موقع چی به دست میاری که الان نداری؟ تو به من بگو چی به دست میاری تا من بهت بگم چیا از دست میدی.

الان اگه فرضا ترکیه بهت حمله کنه لر و کورد و بلوچ و … میان کنارت و جلو گلوله دشمن وایمیستن که از کشورشون دفاع کنن، بعد استقلال گرفتن کیو داری کنارت وایسته؟

مگه غیر از اینه که هممون شهریار رو دوست داریم و با اشعارش احساساتی میشیم؟ پس چطور این قسمت از شعر شهریار به گوشت نخورده؟

چـــــو خـواهـد دشمني بنياد قومي را برانــدازد
نخست آن جمع را از هم پريشان و جدا سازد
چــــو تـــنـــها كـــرد هـريـك را بـه تنهايي بدو تازد
چـــنـان انــدازش از پــا كــه ديـــگر سـر نيفرازد

باجی، گارداش، باور کن گولت زدن، بدجور هم گولت زدن، حتی بدتر از نسل نادان 57 .

اونجایی که چشماتو بستن و دارن میبرن از کباب خبری نیست، اونجا دارن خر داغ میکنن.

نسل 57 باز میتونن توجیه کنن بگن کم اطلاع بودیم، رسانه و اینترنت و … نداشتیم، شما برای نسلهای بعدت این حماقتت رو چجوری توجیح خواهی کرد؟ هیچ فکرشو کردی؟

فکر نکن این هارت و پورتت یه حس ناسیونالیستی خودجوشه، عزیز من شدی سیاهی لشگر و خرمهره یه بازی بزرگ و خطرناک. (تو پستهای بعدی توضیح میدم)

اصلا تا حالا پبش خودت فکر کردی که تراکتور که سهامش متعلق به سپاه پاسداران هست و مدیر عاملش هم از طرف سپاه انتخاب شده رو چه حسابیه که طرفدارانش به راحتی تو استادیوم شعار ضد ایرانی میدن و پرچم ترکیه میچرخونن ولی کسی از گل نازکتر بهشون نمیگه؟

این حرفا رو کسی داره بهت میگه که وقتی تو با بچه های همسایه دکتر دکتر بازی میکردی هر سال 11 تیر قلعه بابک برای بابک مراسم تولد میگرفت.

کسی داره بهت میگه که سنگ نوشته مرمر دو متری یادبود قلعه بابک رو با هزینه شخصی خودش برد پای کوه بذ نصب کرد. (قبل از مانور فاطمیون که از قضا اونجا هم پانتورکهای آشغالی مثله چهره گانلو و … باعث ریده شدن به دلخوشی مردم شدن)

کسی داره بهت میگه که روز اول خدمت سربازی (بعد آموزش) به خاطر توهین ارشد دژبانی به آذریها با دسته تی زد سرش رو شکست و همون روز اول از تهران تبعید شد اندیمشک.

کسی داره بهت میگه …

ولی با این تفاصیل بازم برای من عزیزترین کلمه زندگیم

اول ایران هست
بعد آذربایجان
** بعد خانواده**.

حرف زیاده ولی میدونم که خیلی حوصله خوندن نیست و مخلص کلام اینکه عزیز من ، همزبان من ، همشهری من ، الان چون همه چی در حد حرف هست منم باهات با ملایمت حرف زدم ولی اگه روزی بخوای پاتو از گلیمت درارتر بکنی، به ایرانم قسم اگه لازم باشه اسلحه هم به سمت قلبت نشانه میگیرم ولی نمیذارم یه وجب از خاک کشورم رو ازش جدا کنی ، حتی اگه برادر تنی و خونی خودم باشی.

اگه کسی خواست تو این تاپیک پست بذاره (موافق یا مخالف) توصیه میکنم حتما ادب رو رعایت کنه تا بی احترامی نبینه. این موضوع (تمامیت ارضی ایران) تنها موضوعی در دنیا هست که من تو بحثش خیلی راحت میتونم ادب رو بیخیال شم. بنابراین خواهشا اگه حرفی برای گفتن دارین با رعایت ادب و احترام بزنین وگرنه هیچی نگین سنگین تر هستین.

پاینده و جاوید ایران

.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-03-24 00:26:06 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

در خدمتم

خواهش
اول از همه لازمه یه چیزی رو تو بدونی و یه چیزیم من بدونم
من مادرم اهل آذربایجان شرقیه، پدرم غربی، پس رو آذری بودنم بحثی نیست
میخوام بدونم من کی و کجا تو رو نماینده خودم کردم که برای من دنبال استقلال (تجزیه) باشی؟

0 ❤️

2021-03-24 00:37:18 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

دقیقا همان بحثی است که ما داریم ، اینجا یک قوم فریاد میزنن ما تورک هستیم ولی قوم ثالث آمده و میگه شما آذری هستین.
در مورد تجزیه هم نظر با اکثریت است نه دل بخواهی . اکثریت هر چی خواست همان میشود . در ضمن شما آذری هستین، ما برای تورکها فعالیت مدنی و مبارزه میکنیم.

اول یه جواب درست به سوالم بده بعد میریم سر موضوع تورک و آذری که ظاهرا خیلی برات مهمه
از کجا فهمیدی که اکثریت هستین؟
رفراندوم برگزار کردی و به این نتیجه رسیدی یا چون چنتا از بچه محلیات هم فکرت هستن خیال کردی اکثریت هستین؟

0 ❤️

2021-03-24 00:40:14 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

شما بر چه اساسی خود را آذری خطاب میکنین ؟ آذری یک قومه ؟ نژاده ؟

تو بحث سوال رو با سوال جواب نمیدن
هر چی من پرسیدم تو باید جواب واضح بدی و هر چی تو پرسیدی من باید جواب واضح بدم

0 ❤️

2021-03-24 00:57:05 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

قرار شد بر پایه ادب و آدمیت مباحثه کنیم ، بنا بر تخفیف و تحقير باشه بنده همون سابقم و در شأن خودتان جواب خواهید گرفت.

عرض کردم خدمتتون بر پایه نشریات و مخاطبینی است که فعالین مدنی طی چندین سال مبارزه به دست آوردند.
کوچکترین آن نگارش به زبان تورکی است، اسامی که انتخاب می‌کنند، کتاب هایی که به زبان تورکی بفروش میرسند،شعارهایی که در استادیوم های ما سر داده میشود و معطوف به تبریز هم نیست، از تبریز گرفته تا تهران و اصفهان هویت طلبی تورکان شکل گرفته، مقاومت در برابر تغییر اسامی محل هاست، دیگر مثل سابق نیست که دیکتاتوری به بهانه اتحاد ملی بیاد و اسامی رو تغییر بده و مردم در برابر تغییر و تحریف اسم مناطق ساکت بنشینند .

توی تهران نشستین و با عملکرد خودتون مردم تبریز و اورمیه و زنجان رو میسنجید و برایشان از اتحاد و تمامیت ارضی سخن میگویید؟

این اسکرین شات جوابیه که من دادم و شما روش نقل زدی:

کدوم کلمه متن من توهین آمیز یا تحقیر بود؟
بعدشم هیچ کدوم از اینایی که گفتی جواب سوال من نبود و همه برپایه تصورات شماست.
امه جای دنیا تا بوده همین بوده و بعد از این هم خواهد بود که اقلیت و اکثریت یه موضوعی با رفراندوم مشخص میشه نه با تعداد نشریات و سایت و …
چون یه آدم پولدار یا یه کشور خارجی هم میتونه بیاد یه سرمایه کلان بذاره وسط و ۵۰ تا نشریه با اسامی مختلف چاپ کنه و بده بیرون.
پس حداقل تا اینجا مشخص شد این اکثریت بودنتون فقط یه تصور ذهنی هست نه مدرک قابل استناد. درسته؟

1 ❤️

2021-03-24 01:00:37 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

اولین چیزی که باید رعایت کنین این است که از خرطوم فیل تشریف بیارین پایین و خودتون رو همسطح ما بدونین ، توهم معلومات ورندارین لطفا .
اینکه تاپیک رو زدین دلیل بر این نیست بتونین امر و نهی کنین.
آنچه بنا بود مورد بحث واقع بشه آذری یا تورک بودن شما بود

هی من دارم سعی میکنم یه بحث معقول داشته باشیم هی تو داری پس میزنی
یعنی از نظر شما هر کسی مودبانه و محترمانه صحبت کنه سوار خرطوم فیله؟ (البته درستش دماغ فیل هست که اونم ازش میفتن، سوارش نمیشن)

1 ❤️

2021-03-24 01:03:11 +0430 +0430

↩ Konkon07

سیهدیره اده گوت ورن سیکیم سنون هرزادوو هچ انلاییر سان نه یازیب سان ائله زحمت اولماسا گوت ورمگین ده اول چوخ سیاسته قاریشما

سیزین کیمین گوت ورنلر گوت ورمغین بازارین خرابلییب منده مجبوری گلمیشم سیاسته 😂

2 ❤️

2021-03-24 01:03:18 +0430 +0430

پانفارس و پان ایرانیست مایه ننگ بشریت
پانفارس و پان ایرانیست ذلیل شده بود، الان ذلیلتر هم شده!!
از دیدن ذلالتتون واقعا شاد میشیم.
عجب روز زیبایی

1 ❤️

2021-03-24 01:08:39 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68
یاشاسین
پان ایرانیستلر قورخولاریندان بوردا تبلیغاتا پناه گتیریبلر
اؤزلری بیلیرلر دای آزربایجاندا بونلاری اوینادان یوخدی
سایین اردوغان دئمیشکن: ایت هورور، کروان یورور
بیزیم کروانیمیز چوخداندی یولدادی
نقدر هورورلر هورسونلر

2 ❤️

2021-03-24 01:09:14 +0430 +0430

↩ Xaled87

پانفارس و پان ایرانیست مایه ننگ بشریت
پانفارس و پان ایرانیست ذلیل شده بود، الان ذلیلتر هم شده!!
از دیدن ذلالتتون واقعا شاد میشیم.
عجب روز زیبایی

فقط تو خوبی 😂

1 ❤️

2021-03-24 01:11:56 +0430 +0430

↩ Konkon07

گوت ورمغین قالسین قیراغدا ننه باجووو دا ساتیسان

ساتسامدا ایرانلیا ساتیرام
سیزین کیمین آتمیرام تورکیه لینین گوجاغینا

1 ❤️

2021-03-24 01:16:23 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68
قوی پوخون یئسین
بوجور آخماقلارا اؤنم وئرمه رم
چون بونلارا جواب یازسان یا چوخ باش باشا قویسان اؤزلرینی اؤنملی(مهم) حسابلارلار
بونلاری گرک قودورداسان، سورا سفئهلیه لر
سن اوتوروب گوله سن
بونلارا جاواب یازسان اؤزلرینی بیر پوخ حسابلیارلار

2 ❤️

2021-03-24 01:20:50 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

نه درست نیست.
از آنجایی درست نیست که در سال های ۷۰ ، این نشریات به علت عدم استقبال مردم بسته شدند ولی باز با روحی که در این ده سال بر کالبد هویت طلبان دمیده شده همان نشریات دوباره بکار افتادند و الحمدلله با استقبال کم نظیری که شده از ماهنامه به هفته نامه تغییر یافته اند ‌ . بر پایه استقبال بوده اینها. بعدشم عرض کردم خدمتتون تا بین ما نباشین نمیتونین هضم کنین . چون شما فقط خودتون رو میبینین و بس.
ثمره این بحث رو هم داشته باشین ان شاءالله برای طی ده سال بعد . ببینیم ما در اکثریت بوده ایم یا نه .
همین که مجلس را وادار کردیم فراکسیونی با عنوان تورک زبانان در مجلس تشکیل بدن برای ما پیروزیه ، همین که دولت رو مجبور کردیم حداقل در دانشگاه ها به زبان مادری خودمان تحصیل کنیم برای ما پیروزیه . مطمئن هم باشین در دولت بعد زبان مادری در مدارس هم تحصیل خواهد شد.

دوست عزیز بذار یه چیزی رو خیلی واضح برات روشن کنم
چون احساس میکنم سوء تفاهم شده
من نه تنها از چاپ کتاب، چاپ نشریه، تدریس تو دانشگاه، … و هر چیز دیگه ای که به زبان مادریم انجام بشه ناراحت نمیشم بلکه بهش افتخار هم میکنم.
من فقط و فقط مشکلم با بحث تجزیه هست و ولاغیر.
در مورد آمار اکثریت و اقلیت ما که نمیتونیم خلاف جهت آب شنا کنیم، هر کاری تو دنیا قاعده و عرف مخصوص خودش رو داره.
برای تعیین اقلیت و اکثریت یا از یه تعداد مشخصی آدم مصاحبه میگیرن که اصلاحا بهش میگن نظرسنجی میدانی، یا رفراندوم برگزار میکنن.
آیا تا حالا هیچ کدوم از این دو مورد اتفاق افتاده؟

1 ❤️

2021-03-24 01:22:36 +0430 +0430

متفرقه قارداشلار لطفا سیکیمی یمیین قویون بحثیمیزی الیخ

1 ❤️

2021-03-24 01:24:25 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

اوزون چوخ بیلن بیلیر ، ایستیرم باغلیام بی دفعه

یوخ بابا
زورا دوشرسن
😂

1 ❤️

2021-03-24 01:26:33 +0430 +0430

چنتا جمله به زبان مادری نوشتین منم برای اینکه بدونین کمتر از شما بلد نیستم جواب دادم ولی به احترام هر کسی که بخواد بحث رو دنبال کنه لطفا فارسی بنویسین که همه بتونن بخونن

0 ❤️

2021-03-24 01:27:28 +0430 +0430

↩ Arrow11
سلام همزبان عزیز سال نو مبارک . امیدوارم حال دل همه تون خوب باشه . من قصد شرکت در بحت شما رو ندارم اما اجازه می‌خوام چند نکته رو به اطلاع دوستان محترم برسونم .
بعد از ورود اسلام به ایران تا دوره قاجار ایران به صورت ملوک الطوایفی اداره میشد
اگه نگاهی به تاریخ بکنید علت این حمله آقا محمدخان قاجار به گرجستان عدم پرداخت خراج گرجستان به حکومت مرکزی و اعلام اینکه گرجستان من بعد تحت قیومیت روسیه خواهد بود .

بعد از شکست ایران از روسیه گرجستان خود خواسته به روسیه پیوست و طی دو معاهده آذربایجان بین ایران و روسیه تقسیم شد.
در مورد کشتار ارامنه در ترکیه. هم تا جاییکه من خوندم با توجه به اینکه مناطق نزدیک به مرزهای یونان تعداد ترکهای ارمنی زیاد بودند و در اشغال بخشهایی از ترکیه و کشتار ترکهای مسلمان توسط ارتش یونان نقش موثری داشتند و با در نظر گرفتن خیانت گروههای نظامی ارامنه به ارتش عثمانی و پیوستن آنها به نیروهای ارتش روسیه که موجب شکست ترکها از روسیه شدند . ارامنه سابقه بدی داشتند و دولت وقت ترکیه برای اطمینان خاطر و جلوگیری از خیانت‌های احتمالی بعدی ارامنه تصمیم به کوچاندن آنها به فلات مرکزی آنادولدی میگیره و چون امکان تهیه خودرو به تعداد کافی برای جابجایی آنها نبود این کوچ با پای پیاده صورت گرفت و دولت ترکیه در ایستگاههای به خصوصی برای آنها آذوقه گذاشته بود که این مواد غذایی و آذوقه اکثرا توسط عوامل یونانیان از بین برده شد و تعداد زیادی از گرسنگی مردند و توسط مخالفان ترکیه اعلام شد که ترکیه به عمد ارامنه رو از گرسنگی کشته و …
و برای اینکه سابقه درخشان ارامنه بیشتر و بهتر معلوم بشه توصیه میکنم کتاب فاجعه جلولوق رو حتما بخونید تا علت دشمنی بین ترکهای آذربایجان و ارامنه به ظاهر بسیار درستکار کاملا معلوم بشه
کشتار مردم ارومیه و سلماس توسط ارامنه هیچ وقت از ذهن ترکهای آذربایجان پاک نخواهد شد . و جالبه بدونید که ارامنه آذربایجان رو سرزمین موعود خودشون می‌دونن مثل یهودیها که فلسطین رو سرزمین موعود می‌دونن و مطمئن باشید در اولین فرصت مجددا اقدام به کشتار ما و اشغال سرزمینمان خواهند کرد
بحث در این مورد بسیار طولانی هست و ریشه در دوره صفویه داره.
خدا لعنت کنه شاه اسماعیل صفوی رو که زبان رسمی کشور رو فارسی اعلام کرد .در ضمن کتاب عارف دیهیم دار رو هم بخونید و ببینید که این سلسله چه بلای آسمانی بود که به سرزمین نازل شد .
برای همتون آرزوی بهترینها رو دارم
دوستان مطالب بالا رو محض اطلاع عرض کردم کمی طولانی شد ببخشید

1 ❤️

2021-03-24 01:30:22 +0430 +0430

جالب اینجاست پانترک ادعای هویت طلبی میکنه و میخواد از هویت خودش دفاع کنه تا زیر کس دیگه ای نباشه تا اینجای کار مشکلی نداره اما داستان جایی خنده دار میشه که طرف تمام تلاش و کوشش اینه که یا بره زیر پرچم ترکیه یا باکو بعد اسم اینو میزاره هویت طلبی . عثمانی وقتی به اولین جایی که حمله میکرد بطور طبیعی همون شمال غرب ایران بود چه جنایت ها و تجاوزهایی که نکردن حالا اینها به کسایی که به ناموسشو تجاوز میکردن ارادت دارن . روسیه هم تا میخواست به ایران حمله کنه لشکر باکو رو اول که دم دست بود میفرستاد اونها هم تجاوز و غارت و کشتار تو کارشون بود . اینجا دو حالت وجود داره این پانترکها یا حاصل همون تجاوزها هستن و دارن به کشور پدری خودشون باکو و ترکیه خدمت میکنن یا اینقدر به ناموسشون تجاوز شده که بیغیرت شدن . حالا اسم حرامزادگی و بیغیرتی رو گذاشتن هویت طلبی که کسی شک نکنه 😂

2 ❤️

2021-03-24 01:30:49 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

شما نمیتونین علنا بیایین و نظرسنجی برای تجزیه و استقلال برگزار کنین . مگر بر دین گریز بودن مردم نظرسنجی و رفراندوم برگزار شده است؟ ولی همه میدانیم که مردم دین گریز شدند، از کجا میدانیم؟ بر اساس ظواهر و نمودی که توی جامعه شاهد هستیم ظنا می‌توان گفت مردم از دین بیزار گشتند…
در مورد رفراندوم هم بله انجام نشده ولی بر پایه مسائلی که عرض کردم اکثریت تورکان دیگه از پانفارس و امثال شما بیزارند. نه تنها ما بلکه عرب و کورد هم همینطور.

اوکی
حله
حالا شما بپرس

0 ❤️

2021-03-24 01:32:35 +0430 +0430

همیشه بهت افتخار کردم و میکنم شاید تو اولین آذری زبانی بودی که من کورد سالها پیش به اندازه داداش بزرگتر بهم نزدیک و روی افکارم تاثیر گذاشت و همیشه برای منطق و افکار تو احترام قایلم دقیقا منم همچین دیدگاه و بینشی به قومیت و همزبانهای کورد خودم داشتم و دارم و کورد بودن باعث نشده دیدگاه های فاشیستی و تجزیه طلبانه عده قلیلی از همزبونهام رو نادیده بگیرم منم بارها جلوی همزبان های اینچنینی ایستادم به وقتش هم تو عفرین و کوبانی کنارشون بودم ولی یادمون نره ایران پاره تن ماست و آخوند سعی داشته همواره بین زبانهای مختلف این خاک تفرقه بندازه تا بتونه بهشون حکومت کنه و جلوی اتحادشون رو بگیره پس هموطنی که فکر جدا شدنی اگر ذره ای بقول خودت شهامت داری اونو برای اتحاد و مبارزه جهت پس گرفتن ایران صرف کن بجای اینکه بخای بری بشی شهروند درجه صدم یه کشور دیگه

2 ❤️

2021-03-24 01:39:21 +0430 +0430

↩ حشرزاد

جالب اینجاست پانترک ادعای هویت طلبی میکنه و میخواد از هویت خودش دفاع کنه تا زیر کس دیگه ای نباشه تا اینجای کار مشکلی نداره اما داستان جایی خنده دار میشه که طرف تمام تلاش و کوشش اینه که یا بره زیر پرچم ترکیه یا باکو بعد اسم اینو میزاره هویت طلبی . عثمانی وقتی به اولین جایی که حمله میکرد بطور طبیعی همون شمال غرب ایران بود چه جنایت ها و تجاوزهایی که نکردن حالا اینها به کسایی که به ناموسشو تجاوز میکردن ارادت دارن . روسیه هم تا میخواست به ایران حمله کنه لشکر باکو رو اول که دم دست بود میفرستاد اونها هم تجاوز و غارت و کشتار تو کارشون بود . اینجا دو حالت وجود داره این پانترکها یا حاصل همون تجاوزها هستن و دارن به کشور پدری خودشون باکو و ترکیه خدمت میکنن یا اینقدر به ناموسشون تجاوز شده که بیغیرت شدن . حالا اسم حرامزادگی و بیغیرتی رو گذاشتن هویت طلبی که کسی شک نکنه

به نظرت اگه یه ذره تاریخ میخوندن میومدن همچین ادعاهایی بکنن؟
حکایت اینا هم حکایت همون مسلمون معتقدیه که خودش رو سگ حسین میدونه
البته که اینا بیشترشون به دوتا متجاوز ارادت دارن
از یه طرف به اعراب و از یه طرف به تودکهای عثمانی

0 ❤️

2021-03-24 01:44:21 +0430 +0430

↩ حمیدسکس1349
دوست عزیز خیلی ممنون از مطلب مفیدتون و چون طولانی بود نیل نزدم
فرمایش شما متین و باور کنین منم اندازه این حضرات رو اصالتم تعصب دارم و فقط میگم این بحث تجزیه و … یه موضوع خودجوش مردمی نیست و آلت دست شدین. همین

1 ❤️

2021-03-24 01:48:41 +0430 +0430

Arrow گرامی، من این روش بحث را در کل نمی پسندم. برای گفتگو کمینه این است که دو طرف در نام یکدیگر توافق داشته باشند. شما طرف مقابل را پانتورک می خوانی و ایشان خودشان را هویت طلب، اول تکلیف این دو کلمه را روشن کنیم. بعد برسیم به بحث تورک و آذری. مورد سوم اینکه خودمختاری و تجزیه هم از یک مقوله نیستند. همین الان آلمان فدرال چند جمهوری مستقل هستند که ما شاید فقط نام یکی دو تا را بدانیم. آمریکا هم در واقع ۵۰ جمهوری متحد هستند. به نظر من اگر علیرضا و شما قصد گفتگو دارید روی این محور ها بحث را شروع کنید. بقیه دوستان از هر دو طرف که رکیک ترین حرفها را به هم گفتید، لطف کنید بخوانید و باد بگیرید. ببینید اشکال خلط مبحث این است که شیخ خزعل، میرزا کوچک جنگلی و سید جعفر پیشه وری در یک طبقه قرار می گیرند. در حالیکه تاریخی مستقل از هم دارند و در بسیاری از موارد قابل مقایسه هم نیستند. ببخشید مزاحم شدم.

2 ❤️

2021-03-24 01:50:16 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68
وقتی این ادبیات رو دارید آدم نمیتونه با شما بحث منطقی کنه باید مثل خودتون جواب بدم خدمتتون .باشه شما دوست داری مستقل بشی؟فکر می‌کنی تو اکثریت هست این نظر جدایی طلبی شما ؟بسم الله اقدام کنید و مطمئن باشید اردوغان براتون فرش قرمز پهن نکرده که شمارو ببره بزاره رییس استانبول بشی همونجور .مام نگاه میکنیم ببینیم زورتون چقدره.برام جالب بود تو کشوری که هواش رو تنفس میکنید و از نون و ابش می‌خورید وسط استادیوم از لج خلیج فارس رو خلیج عربی صدا میزنید آدم نمیدونه چی بهتون بگه

0 ❤️

2021-03-24 01:53:50 +0430 +0430

↩ jack.sparr0w

همیشه بهت افتخار کردم و میکنم شاید تو اولین آذری زبانی بودی که من کورد سالها پیش به اندازه داداش بزرگتر بهم نزدیک و روی افکارم تاثیر گذاشت و همیشه برای منطق و افکار تو احترام قایلم دقیقا منم همچین دیدگاه و بینشی به قومیت و همزبانهای کورد خودم داشتم و دارم و کورد بودن باعث نشده دیدگاه های فاشیستی و تجزیه طلبانه عده قلیلی از همزبونهام رو نادیده بگیرم منم بارها جلوی همزبان های اینچنینی ایستادم به وقتش هم تو عفرین و کوبانی کنارشون بودم ولی یادمون نره ایران پاره تن ماست و آخوند سعی داشته همواره بین زبانهای مختلف این خاک تفرقه بندازه تا بتونه بهشون حکومت کنه و جلوی اتحادشون رو بگیره پس هموطنی که فکر جدا شدنی اگر ذره ای بقول خودت شهامت داری اونو برای اتحاد و مبارزه جهت پس گرفتن ایران صرف کن بجای اینکه بخای بری بشی شهروند درجه صدم یه کشور دیگه

به به
رسیدن به خیر کاپتان
میدونی که اولا ارادتم بهت چقدره و بهتر از همه هم میدونی برای من کرد و لر و بلوچ و … هیچ فرقی باهم ندارن و معیار خوب و بد برای من انسانیت طرف هست.
نمیفهمن به خدا نمیفهمن همه اینا سیاست دولتهاست و اینا فقط سیاهی لشگر و عروسک خیمه شب بازی هستن
از یه طرف اردوغان داره دون میپاشه چون تو توهم غیر ممکن احیای امپراطوری عثمانی هست و حالیشم نیست که اگه اونجوری بخوای حساب کنی خود ترکیه هم زمانی مال ایران بود.
از یه طرف هم جمهوری اسلامی فعلا دستشون رو باز گذاشته چون نفعش تو تفرقه و نفرت پراکنیه.
نکومت میدونه اگه اقوام ایرانی متحد و غمخوار هم باشن دیگه نمیتونه مثلا اینترنت سیستان رو قطع کنه و مردم رو سلاخی کنه و بقیه هم ککشون نگزه

1 ❤️

2021-03-24 01:58:15 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

فکر کنم کتاب هایی که در مورد تاریخ خوندم رو بذارم روی هم از قد شما بالاتر بره.

بله تاریخی که شما دوست دارین رو نخوندم.

میشه چنتاشو اسم ببری؟

0 ❤️

2021-03-24 02:00:17 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68
دوست عزیز و نفهم ترجیح میدم کیر یه وطن پرست رو بخورم اما مثل شما کیر اردوغان رو تا خایه تو گلوم فرو نکنم

اینو گفتم که بفهمی وقتی دهنت رو بد باز می‌کنی منم سیفون مستراح رو توش خالی میکنم

اگر مودب حرف زدی همون جور مودب پاسخ می‌شنوی دوما تاپیک ایجاد شده تا در موردش صحبت بشه ظاهراً فقط شما اجازه زر زدن داری ؟پس مودبانه حرف بزن تا مثل یه آدم باهات حرف بزنم

2 ❤️

2021-03-24 02:02:17 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

بر چه اساسی شما ما رو آذری خطاب میکنین ؟ آذری یعنی چی ؟

بر اساس اینکه اون منطقه تا بوده اسمش “آذرباد و آذربادگان و آذرباذگان و آذربایگان و آذربیجان و اَذْرَبیجان” بوده.
شما چرا مردم اون منطقه رو تورک میدونی؟
آیا تا حالا اسمش تورک آباد و تورک بایگان و … بوده؟

0 ❤️

2021-03-24 02:03:30 +0430 +0430

↩ Arrow11
Arrow جان، الان یکی از خطرهایی که کشور را تهدید می کند، خطر تجزیه است. یکی از راههای جلوگیری از تجزیه، برحسب اتفاق خودمختاری است.

1 ❤️

2021-03-24 02:06:38 +0430 +0430

↩ خرس هیز

Arrow گرامی، من این روش بحث را در کل نمی پسندم. برای گفتگو کمینه این است که دو طرف در نام یکدیگر توافق داشته باشند. شما طرف مقابل را پانتورک می خوانی و ایشان خودشان را هویت طلب، اول تکلیف این دو کلمه را روشن کنیم. بعد برسیم به بحث تورک و آذری. مورد سوم اینکه خودمختاری و تجزیه هم از یک مقوله نیستند. همین الان آلمان فدرال چند جمهوری مستقل هستند که ما شاید فقط نام یکی دو تا را بدانیم. آمریکا هم در واقع ۵۰ جمهوری متحد هستند. به نظر من اگر علیرضا و شما قصد گفتگو دارید روی این محور ها بحث را شروع کنید. بقیه دوستان از هر دو طرف که رکیک ترین حرفها را به هم گفتید، لطف کنید بخوانید و باد بگیرید. ببینید اشکال خلط مبحث این است که شیخ خزعل، میرزا کوچک جنگلی و سید جعفر پیشه وری در یک طبقه قرار می گیرند. در حالیکه تاریخی مستقل از هم دارند و در بسیاری از موارد قابل مقایسه هم نیستند. ببخشید مزاحم شدم.

آقا من تمام و کمال حرفاتو قبول دارم و کاملا موافقم ولی الان دیگه دیر وقت شده و اعصابها هم خسته و آماده دعوا هستن.
پیشنهاد میکنم ادامه شو بذاریم فردا و با آرامش بیشتری صحبت کنیم
شمام حکم مرضی الطرفین باش

0 ❤️

2021-03-24 02:07:31 +0430 +0430

↩ Arrow11
اگر علبرضا هم قبول داشته باشد من در خدمتم.

1 ❤️

2021-03-24 02:12:00 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68
من به احترام صاحب تاپیک پست نمیزارم سالهاست اینجا کامنت میزارم و نشده حرف زشتی از دهنم بیرون بیاد به کاربری اما طرز حرف زدنت باعث شده از حیطه ادب خارج بشم اینو از من بتو نصیحت حتی اگر میخای یه بقالی تنها از خودتون داشته باشین یاد بگیرین ادب رو توش رعایت کنید چون با این ادبیات سطح پایین نه تو کلفت میشی و نه چارتار آدم عین خودت میتونین تو اون بقالی دووم بیارین ادب مرد به از دولت اوست شب خوش

2 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «