پول - وام - قسط - حق الناس - مردم - مسلمون - ضامن - معرفت

1396/10/22

سلام

میدانم که ممکنه بعضی هاتو بگین آخه بابا اینجا یه سایت سکسیه ما برای این کارا اینجا نیومدیم اما بد نیست گاهی هم به مسائلی که همگی در زندگی باهاشون مواجهه هستیم اشاره بشه بنظر من ممکنه تاثیرش بیشتر از مواقع دیگه باشه

میخوام نظرتون را در باره اینکه حتمن برای همتون پیش آمده که ضمانت شخص دیگری از فامیل و دوست و آشنا و همسایه تا غریبه ترها اگر هم براتون پیش نیامده تا ضمانت کسی رو انجام بدین حتمن پیش آمده که از کسی بخواهید ضمانت شما رو برای دریافت وام بکند
سوال اینجا است آیا شما وظیفه خودتون را در مقابل ضامن بخوبی انجام دادین ؟

متاسفانه من حدودن ده مورد ضمانت انجام دادم که بجز دو سه موردش بقیه همگی به مشکل برخورد کردم و متقاضی حاضر به
پرداخت اقساطش نشد این قضیه تا جائی پیشرفت که تو زندگی خصوصی من چالش ایجاد شد و کار بجاهای باریک کشید
مثلن یه موردش طرف برگشت گفت میخواستی ضمانت نکنی این درحالیکه در زمان دریافت وام بطرق مختلف با زبون بازی و التماس و هزار جنگولک بازی ازتون میخوان که ضامن بشین ولی بعد دریافت وام … شما میمانید و اقساط پرداخت نشده و تلفن های پست سر هم بانک و احیانن نامه های کسر از حقوق و …

ذکر چند مورد لازمه :

1- بانک یا صندوق قرض الحسنه و یا هر موسسه دیگری از خودش پولی نداره و پولی که به شکل وام در اختیار شما قرار داده
مالی مردم هست که در اختیار موسسه مالی قرار دادن و به احتمال زیاد بابتش سود هم پرداخت میکند طبیعه که بهیچوجه از
پولش نخواهد گذشت مگه شما از پولت میگذری ؟

2- اگه به هر منظوری بدنبال دریافت وامی هستی که با شرایط 7 خان مواجهه میشوید نتیجه بد حسابی دیگران و احتمالن خودتون
هست که در جای دیگری اقساط معوق دارید

3- ضامنی که در موسسه مالی کار ضمانت برای شما انجام داده مثل شما تو این جامعه زندگی میکنه که یا دوست یا همکار یا فامیل
یا دوست یکی از آشناهای شما است این بابا کار بدی که نکرده بماند یه لطف بزرگ در حق شما انجام داده و هر چه نسبت آشنائی با شما دورتر میشه لطف و مردونگی و معرفتش بیشتره که نشناخته ضامنت شده نسبت به شما لذا جواب محبت چنین شخصی که گاهن حتی شناختی هم از شما نداره این نیست که با نپرداختن اقساطتون نقره داغش کنید !!!

4- اگر جزو افرادی هستید که اقساط پرداخت نشده دارید سعی کنید در اولین فرصت اقساط رو پرداخت کنید حتی اگر از ضامن گرفتن پرداخت شده حساب شده و نمیتونید یکجا پرداخت کنید به ضامنتون زنگ بزنید بگید حتی براتون مقدوره کمتر از اقساط ماهیانه بهش پرداخت کنید باور کنید هیچی مثل برگشت یه پول از دست رفته آدمو خوشحال نمیکنه

5 - خواهشن قبل دریافت وام هر چند که گرفتار هستید و نیازمند پول ولی یه دو دو تا چهار تا بکنید و ببینید بازپرداختش براتون مقدوره چون نه رسم معرفته نه انسانیت که با رفع مشکل خودتون دیگری را درگیر مشکلی که اصلن بهش مربوط نیست بکنید

6- پس ندادن پولی که از هر موسسه مالی دریافت کرده اید حتی اگر از ضامنتون موفق به دریافتش نشده باشند مصداق خود خود حق الناسه اگر مسلمون نیستی و به صدها حدیثی که از سوی ائمه آورده شده اعتقادی ندارین خدا رو که همتون قبول دارید که میگه
من از حق الله “حق خودم” میگذرم ولی از حق الناس نمیگذرم

7- من عالم دینی نیستم ولی مطمئنم که اگر به هر شکلی با خداتون ارتباط برقرار کنید حالا یکی معتکف میشه یکی نماز شب میخونه یکی روزه میگیره یکی هم با نیت خالص ازش میخواد ولی با همه اینها تاثیرش رو تو زندگیتون نمیبینید یه کم با خودتون خلوت کنید ببینید مشکل کجا است حق چه کسی گردنتونه چه حسابی رو نپرداختین حالا موارد دیگرش بماند

8- مال مردم خوردن فقط دزدی و کلاهبرداری نیست هر چند نپرداختن اقساط و قایم موشک بازی با طلبکار عین کلاهبرداریه ولی
همینکه میگید منکه ندارم فلانی “ضامنتون” وضعش خوبه و با دادن بدهی من ورشکست نمیشه بذار پرداخت کنه هم دزدیه هم کلاهبرداری فکرشو بکنید چرا باید پولی که شما خرج خودت و زندگیت کردی رو دیگری بپردازه انصافه ؟

9- مرد و مردونه فقط برای یه بار خودتونو بگذارید جای ضامنتون ببینید که اگر شما جای او بودید چکار میکردید ؟

10- یه حرف با اونهائی که قراره یا میخوان کار ضمانت برای کسی انجام بدن لطف کنید یه کمی بیشتر دقت کنید برای کار ضمانت این به این معنا نیست که ضمانت کسی رو انجام ندین بلکه مواظب باشید زمان دریافت وام افراد فکر میکنند هر چه بیشتر گریه زاری کنند و خودشون را بدبخت و بیچاره جلوه بدن موفق تر هستند ولی اتفاقن مواظب همون بدبخت بیچاره ها باشید که ندارن
بقول معروف ندارن دیگه چکارش میخوای بکنی این جور مواقع چیزی که دستت رو میگیره صرفن تخم های وام گیرنده است

حرف آخر بسیار متاسفم که روی چند نفری رو که احتمالن خوش حسابم بودن رو زمین انداختم ولی کاری از دستم بر نمیاد بازم متاسفم دروغ هم نگفتم با نگرانی خانوادم محل کارم دیگه گواهی برام صادر نمیکنه

یه روزی یه خانم غریبه که نمیشناختمش برای دریافت وام 200 هزار تومانی به بانک معرفی شده بود سر راهم قرار گرفت اون خانم 70 سالش بود و فرزندان دکتر مهندس داشت ولی فقط با حقوق شوهر مرحومش زندگی میکرد از من خواست بعد از اینکه معرفی نامه رو برگردوند و مبلغش رو از دویست تومن به پنجاه تومن کم کرد ضامنش بشم چون میگفت برام مقدور نیست اقساط 200 تومن رو پرداخت کنه منکنه میدونستم مشکلش حل نمیشه اصرار کردم دویست تومنو بگیره و خدا بزرگه ولی او انکار میکرد حرفش اقساط زیاد بود قرار شد من اقساطش رو بدم و او بعدن به من برگردونه میدونید چی گفت : پسرم من 73 سالمه پام لب گوره شاید همین امشب عزرائیل امد سراغم اونوقت چقدر باید تو گور بلرزم و فحش بخورم که قسطامو ندادم بهر حال من اقساطو دادم و اون پیر زن رو هیچوقت ندیدم که اقساطو ازش بگیرم برعکس اون زمانها مصادف شد با بحران مالی تو زندگیم با سختی اقساطو پرداخت کردم حتی یکبار هم ناسزا نگفتم ولی همیشه گفتم نوش جونش همه اینها بخاطر این بود که از اول با من اتمام حجت کرد
جالبه که بدانید اون خانم مسن مسلمون نبود !!!

224 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «