کشف یک سوتی علمی جدید از قران

1394/05/21

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ
هر جانوری چشنده مرگ است(۱۸۵آل عمران)

چند ساله که مسلمان ها برای بیرون کشیدن معجزه علمی دست به تحریف قران زدن ولی قران نه تنها حتی یک معجزه علمی نداره بلکه روز به روز به سوتی های اون هم اضافه میشه
محمد در آیه ۱۸۵آل عمران با اطمینان میگه (هر جانوری چشنده مرگ است) ولی به تازگی لیستی از چندین جانور از دانشمندان غربی تهیه شده که هرگز نمی میرن !

موجودات زنده بسیاری در این کره خاکی زندگی می کنند و هر کدام هم عمر نسبتا مشخصی دارند اما در این میان جانوری وجود دارد که هیچگاه نمی میرد و تا ابد زنده می ماند. این جانور که هایدرا خوانده می شود ظاهری شبیه به یک لوله نیم اینچی ژله ای دارد و خاستگاهش آبهای سراسر دنیاست و اگر همه چیز مرتب باشد و مورد حمله قرار نگیرد می تواند تا ابد زنده بماند.
ما جالب است بدانید که حتی در صورت بروز مشکل، این موجود قدرت بالایی در احیاء خود دارد؛ اگر آن را به دو نیم تقسیم کنید، به دو موجود مختلف تبدیل خواهد شد و مجددا زندگی اش را از سر می گیرد.
در صورتی که تعداد زیادی از آنها را پس از قطعه قطعه کردن در یک لوله آزمایش بریزید، بشکلی شبیه به یک توپ را می سازند و پس از جدا شدن از یکدیگر، هر کدام زندگی تازه ای را از سر می گیرند.

چه کسی می خواهد تا ابد زنده بماند

مکانیزم بدن این جانور به طرز باورنکردنی و عجیبی بسیار ساده است و به دسته عروس های دریایی تعلق دارد. راب استیل، بیولوژیست دانشگاه کالیفرنیا در این رابطه می گوید: «گاهی اوقات این جانوران آبی را تکه ای آزاد و زنده از روده می خوانم.»
ما راز این عمر طولانی ظاهرا این است که موجود مورد بحث هر چند هفته یک بار طی فرایند پوست اندازی، تقریبا کل بدن خود را از دست می دهد و مجددا از یک ذره ناچیز رشد می کند. این ذره نیز مجموعه ای از سلول های بنیادین است که عاقبت در کنار یکدیگر قرار گرفته و بدن جانور را می سازند.

اما همانطور که گفته شد این جانور هر چند روز یک بار این کار را تکرار می کند و همین مساله است که آن را از سالخوردگی و فرسودگی نجات می دهد.

در واقع هایدرا فاقد سلول های قدیمی است و از همین رو می توان گفت که جانور نه پیر می می شود و نه از بین می رود. پیشتر در مورد جانور دیگری به نام خرس آبی که عمری طولانی دارد و تقریبا در هر شرایطی زنده می ماند نیز مطلبی را منتشر کردیم که ابدی نیست.
http://www.asriran.com/fa/news/391581/جانوری-که-نمی-میرد-عکس

8200 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-08-12 09:06:32 +0430 +0430

من هم شنیده بودم راجب این موجودات… good

0 ❤️

2015-08-12 09:30:53 +0430 +0430

اخه پسر خوب گشتی شبهه ایجاد کردی برا خودت.
اونجا گفته هر جانوری چشنده مرگ است یعنی یه روزی میمیره اما نگفته چند سال عمر میکنه که.
توو ادامشم گفته و در قیامت جزای کاراش رو میبینه . شاید یه موجودی تا روز قیامت و رستاخیز زنده باشه اون موقع بمیره دلیل نمیشه که بگی چون ما فعلا ندیدیم بمیره پس نمیمیره.
بعدشم ما مسلمونا از قران استفاده علمی نمیکنیم. همون غربیایی که میگی از تووش هزارتا اکتشاف علمی دراوردن متاسفانه ما هیچ استفاده ای از قران نمیبریم.
اگه قانع نشدی میتونم در موردش باهات بحث و گفتگوم کنم چندتا معجزشم بگم که دانشمندای غربی بهش رسیدن که دیگه ندانسته از این حرفا نزنی.
حرمت هارم نگه داری.

0 ❤️

2015-08-12 09:43:31 +0430 +0430

To donbalr age donbale hormat budi inja nabudi ke

0 ❤️

2015-08-12 09:55:48 +0430 +0430

[quote=پِسر آبی][/quote]

شبکه ی manoto 1 یه مستندی رو نشون میداد که نوعی روی نوعی سوسک تحقیق میکردن که از یخبندان هم، جان سالم بدر میبرد…

یعنی یخ میزد… اما به محض اینکه، شرایط جوی مساعد میشد، یخش آب میشد و براهش ادامه میداد… ولی از سرما نمیمرد…

0 ❤️

2015-08-12 10:01:23 +0430 +0430

با این روشی که تو در پیش گرفتی تنها حاصلش ایمان آوردن بیشتر دینداران و مسلمون هاست چون روش تو کاملا غلط و بیفایده است. در مواجهه با یک مسلمون اهل فکر و کتاب خیلی راحت کیش و مات میشی و تاثیر بسیار بدتری روی خودت میزاری. به جای اینگونه نگاه ملا نقطه ای و با عرض معذرت کودکانه باید از نقطه نظر بسیار بالاتر و امروزی تر به دین و به اسلام نگاه کنی. برای مثال حاصل این 1400 سال چه بوده؟ اسلام چه چیزی به بشریت داده؟ چرا هیچکدوم از دستاوردهای مادی و معنوی بشر امروز ارتباطی با اسلام نداره؟ مگر اسلام آخرین و کاملترین دین خدا نبوده؟ پس این کاملترین دین چه دستاوردی برای ما داشته؟ مگر عربستان و شهر مکه پایتخت اسلام نبوده؟ در این 14 قرن این شهر چرا همواره یک شهر بسیار عقب مونده باقی مونده و فقط به یمن پول نفت و امکانات مسافرتی جدید غربی ها که باعث شده سالیانه تعداد حاجی ها صدها برابر گذشته بشه و پول خوبی برای اونها بیاره فقط ظاهرش تا حدی عوش شده. باید از بالا به اسلام و به دین نگاه کرد نه با نگاهی ملانقطه ای و ایرادگیر.

0 ❤️

2015-08-12 10:26:35 +0430 +0430

[quote=pouyapoya2012]
شبکه ی manoto 1 یه مستندی رو نشون میداد که نوعی روی نوعی سوسک تحقیق میکردن که از یخبندان هم، جان سالم بدر میبرد…
یعنی یخ میزد… اما به محض اینکه، شرایط جوی مساعد میشد، یخش آب میشد و براهش ادامه میداد… ولی از سرما نمیمرد…[/quote]

اگه اسمی، تصویری، چیزی ازش داری بده که به درد اون تاپیک رمانتیک میخوره.

0 ❤️

2015-08-12 10:57:45 +0430 +0430

[quote=pouyapoya2012][quote=پِسر آبی][/quote]

یعنی یخ میزد… اما به محض اینکه، شرایط جوی مساعد میشد، یخش آب میشد و براهش ادامه میداد… ولی از سرما نمیمرد…[/quote]

اصولا آیه ای که در این تاپیک مورد توجه قرار گرفته در باره ی ترسوندن انسان ها از روز قیامت سخن میگه و منظورش فقط نفس های بشری است نه موجوات دیگه. در ادیان ابراهیمی فقط انسان ها مسئول کارهای خودشون هستن و فقط اونها هستن که روز قیامت باید جوابگوی اعمال خود باشن. حتی حیوانات باهوشی مثل سگ ها و اسب ها هم روح ندارن و بعد از مرگ زنده نمیشن. بنابراین از اساس نگاه انتقادی به این آیه در این تاپیک به بیراهه رفته چون در اسلام روی سخن با فقط انسان هاست و حالا برفرض موجودی هم اگر بود که همیشه زنده میموند خب بمونه. ربطی به این آیه نداره چون روی سخن قرآن انسان نه موجودات دیگه. اما تازه همون موجودی که ادعا میشه هرگز نمی میره خیلی واضحه که برفرض اگر این ادعا درست باشه تا زمانی زنده میمونه که شرایط محیطی براش مطلوب باشه. بنابراین ما موجود نامیرا اصلا نداریم. وگرنه سلول های سرطانی رو هم اگر از بدن دربیارین و در آزمایشگاه در جای مناسب قرار بدین تا زمانی که محیط مناسب براشون تهیه کنید نمی میرن. دیگه لازم نبود به این کشف جدید استناد بشه. اما در هر حال از اساس این ایراد راه به جایی نمی بره. همانگونه که در اظهار نظر دیگه خودم گفتم باید نگاه انتقادی سطح بالا به دین داشت نه نگاهی ملانقطه ای.

0 ❤️

2015-08-12 11:23:53 +0430 +0430

[quote=tiag06]ما ایرانی هستیم و نباید از دین عربها پیروی کنیم.[/quote]

عجب…تکبـــــیر ?

0 ❤️

2015-08-12 13:50:50 +0430 +0430

[quote=m_pra]اون دانشمندایی ک دنبال ایراد از قران کریم بودن الان خودشون مسلمونن تو که دیگه …[/quote]
lol

0 ❤️

2015-08-12 13:53:27 +0430 +0430

[quote=m_pra]ریز ترین ملکول ها که موجودات به حساب میان و داخل پوست انسان هستن هر هفت سال از بین میرن و دوباره تولید میشن
برو یکم کتاب علمی بخون بعد بیا نظر بده.اون دانشمندایی ک دنبال ایراد از قران کریم بودن الان خودشون مسلمونن تو که دیگه …[/quote]
تو همین تاپیکی که من زدم نه یکی!بلکه ده ها اشکال از داخل احکام اسلامی گرفته شده بیا وپستها رو بخون و اگه فکر می کنی جوابی براشون داری بیان کن!(البته حواست باشه که ماله کشی کنی زود مچت باز می شه) pleasantry
https://shahvani.com/topics/دور-باطل-در-عقاید-مسلمانان?page=6

0 ❤️

2015-08-12 15:05:31 +0430 +0430

د کس گفتی دیگه من تا حالا مطالبی که راجب دین مینوشتین رو نخونده بودم الان فهمیدم خوب کاری میکردم دیگم نمیخونم
چون میدونستم هدفتون چیه.
و هر چیزی رو ی چوری با برداشت غلط خودتون برعکس نشون میدین

جان من تا حالا این ایه رو دیدی معنی شو کامل خوندی
یا اصلا تفصیرشو نگاه کردی
عزیزا کی میخوایم یاد بگیریم راجب چیزی که اطلاعات نداریم نظر ندیم
همینه بهمون میگن جهان سومی
خودمون خودمونو قبول ندارم:-\

0 ❤️

2015-08-12 15:07:43 +0430 +0430

[quote=farshad کرمان]د کس گفتی دیگه من تا حالا مطالبی که راجب دین مینوشتین رو نخونده بودم الان فهمیدم خوب کاری میکردم دیگم نمیخونم
چون میدونستم هدفتون چیه.

خودمون خودمونو قبول ندارم:-[/quote]
شما که خیلی دانا هستی!بیا تو تاپیک دور باطل درعقاید مسلمانان و ده ها اشکالی که از دینت گرفتم روجواب بده. (چون قبل از تو هر چی بسیجی ماله کش اومد تو اون تاپیک ضربه فنی شد.) pleasantry

0 ❤️

2015-08-12 16:36:59 +0430 +0430

[quote=tiag06]ما ایرانی هستیم و نباید از دین عربها پیروی کنیم.[/quote]

تیاگ… این خودتی…!!! shok

ایندفه چه کلکی سوار کردی ؟؟ scratch_one-s_head

برو خودتو سیاه کن… mamba

0 ❤️

2015-08-12 16:41:13 +0430 +0430

ببین من نمیگم این چیزی که میگی این جانورای که کشف کردن نمیمیرن غلطه…ولی ببین داداش…بیا ما هم از علم نگاهش کنیم…جانور تا جاندار خیلی فرق داره…جانور مثل انسان…جاندار مثل درخت…قرانم گفته هر(جانوری)…این هیدر هم که میگی جانداره…! clapping

0 ❤️

2015-08-12 16:41:21 +0430 +0430

[quote=farshad کرمان]د کس گفتی دیگه من تا حالا مطالبی که راجب دین مینوشتین رو نخونده بودم الان فهمیدم خوب کاری میکردم دیگم نمیخونم
چون میدونستم هدفتون چیه.

خودمون خودمونو قبول ندارم:-[/quote]

اَه ه ه ه ه ه … stop

بازم یه، تازه از راه رسیده ی دیگه…

دوباره " تفسیرشو خوندی… تفسیرشو خوندی…" شروع شد…

برو داستانا رو بخون… ?

0 ❤️

2015-08-12 18:26:15 +0430 +0430

دوست عزیز نگاه شما بچه گانه تره
اسلام ب خودی خود مشکلی ندارد
جواب سوال های شما در این ک مردم اسلام رو درست اجرا نکردن خلاصه میشه
وسلام

0 ❤️

2015-08-12 18:41:05 +0430 +0430

[quote=دو چهره]دوست عزیز نگاه شما بچه گانه تره
وسلام[/quote]

مومن… نمازت قضا نشه…

راستی مسلمونا میان سایتایِ سکسی،…

وضوشون باطل میشه ؟؟؟؟

0 ❤️

2015-08-12 18:41:48 +0430 +0430

وسلام[/quote]

بازهم با شعار" اسلام به ذات خود مشکل ندارد" روبه شدیم
شما متن و بخون…دیگه این تناقض و دوگانگی چه ربطی به اجرا احکام داره؟؟؟میشه بگید اینکه مثلا شخص من اسلام و رعايت نکرده چه ربطی به پیدا شدن این موجودات و نقض کردن این آیه داره؟؟آیا مثل رابطه گوز و شقیقه نیس؟ ?

0 ❤️

2015-08-12 18:49:41 +0430 +0430

یه گوهی خورد دیگه
ولش کنید

0 ❤️

2015-08-12 21:48:02 +0430 +0430

حرمت کونت میزارم نمیکنمت
کسشعر نگو بحثم میخاد بکنه ریقو

0 ❤️

2015-08-12 21:50:39 +0430 +0430

ملت این همه اطلاعات دارن بازم آخوند کونشون میزاره روتونو برم
نه روزتون برم

0 ❤️

2015-08-12 23:15:03 +0430 +0430

انقدر بیخودی وقتتون رو تلف نکنید. اصولا آیه ای که در این تاپیک مورد توجه قرار گرفته در باره ی ترسوندن انسان ها از روز قیامت سخن میگه و منظورش فقط نفس های بشری است نه موجوات دیگه. در ادیان ابراهیمی فقط انسان ها مسئول کارهای خودشون هستن و فقط اونها هستن که روز قیامت باید جوابگوی اعمال خود باشن. حتی حیوانات باهوشی مثل سگ ها و اسب ها هم روح ندارن و بعد از مرگ زنده نمیشن. بنابراین از اساس نگاه انتقادی به این آیه در این تاپیک به بیراهه رفته چون در اسلام روی سخن با فقط انسان هاست و حالا برفرض موجودی هم اگر بود که همیشه زنده میموند خب بمونه. ربطی به این آیه نداره چون روی سخن قرآن انسان نه موجودات دیگه. اما تازه همون موجودی که ادعا میشه هرگز نمی میره خیلی واضحه که برفرض اگر این ادعا درست باشه تا زمانی زنده میمونه که شرایط محیطی براش مطلوب باشه. بنابراین ما موجود نامیرا اصلا نداریم. وگرنه سلول های سرطانی رو هم اگر از بدن دربیارین و در آزمایشگاه در جای مناسب قرار بدین تا زمانی که محیط مناسب براشون تهیه کنید نمی میرن. دیگه لازم نبود به این کشف جدید استناد بشه. اما در هر حال از اساس این ایراد راه به جایی نمی بره. همانگونه که در اظهار نظر دیگه خودم گفتم باید نگاه انتقادی سطح بالا به دین داشت نه نگاهی ملانقطه ای.

0 ❤️

2015-08-13 02:48:48 +0430 +0430

[quote=tiag06]

هیچی فقط ناخدا گراها نبودن گفتم بجاشون حرفی زده باشم. (smile)[/quote]

کون گلابی!تو که این قدر درمورد حقانیت دینت اطمینان داری،چرا جواب اشکالات دینت رو تو اون تاپیک نتونستی بدی؟ pleasantry فقط هی اومدی گفتی لینک بده،بعدشم غیب شدی رفتی !کو جواباش پس؟ pleasantry درضمن من شخصا خدا رومی پرستم (صاحب تاپیک عطا هم همین طور)ولی خدا با الله شما مسلمونها وکلا خداهای ساخته ادیان متقاوت هستش!

0 ❤️

2015-08-13 04:17:52 +0430 +0430

ببین دوست من شما که میگی حیوانات روح ندارند ، اونجا که از مراجعین تقلید و روایات و‌حدیث ها نقل میشه که نخستین حیواناتی که وارد بهشت میشوند شتر حضرت محمد و سگ اصحاب کهف و عنکبوت غار حرا است

با این اوصاف حیوانات باید روح داشته باشند که بخواهند وارد بهشت بشوند و بیداری مجدد داشته باشند . بنابراین یا روایات و احادیث را نقد کنید و بگویید اشتباه می گویند . یا اینکه حرف شما اشتباه است و این سوتی بدرستی نقل شده . کمی مطالعه کن دوست خوبم . پاینده باشی

0 ❤️

2015-08-13 05:52:21 +0430 +0430

[quote=tiag06][quote=pouyapoya2012][quote=tiag06]ما ایرانی هستیم و نباید از دین عربها پیروی کنیم.[/quote]

تیاگ… این خودتی…!!! shok

ایندفه چه کلکی سوار کردی ؟؟ scratch_one-s_head

برو خودتو سیاه کن… mamba[/quote]

هیچی فقط ناخدا گراها نبودن گفتم بجاشون حرفی زده باشم. (smile)[/quote]

آره … سعی کن هر چن وخ یه بار ، یه چیزی بگی که لال از دنیا، به خدمت الله، شرفیاب نشی… ?

0 ❤️

2015-08-13 05:55:28 +0430 +0430

[quote=Zoj.doosti]ببین دوست من شما که میگی حیوانات روح ندارند ، اونجا که از مراجعین تقلید و روایات و‌حدیث ها نقل میشه که نخستین حیواناتی که وارد بهشت میشوند شتر حضرت محمد و سگ اصحاب کهف و عنکبوت غار حرا است

با این اوصاف حیوانات باید روح داشته باشند که بخواهند وارد بهشت بشوند و بیداری مجدد داشته باشند . بنابراین یا روایات و احادیث را نقد کنید و بگویید اشتباه می گویند . یا اینکه حرف شما اشتباه است و این سوتی بدرستی نقل شده . کمی مطالعه کن دوست خوبم . پاینده باشی[/quote]

دوست گرامی…

اصلن ناراحت نباش…

الان اساتید میان و یه ماله ی دُرُس درمون، میکشن روش… dash1

0 ❤️

2015-08-13 06:21:17 +0430 +0430

وسلام[/quote]
خوبه شما مسلمان ها این شعر تکراری (اسلام به ذات خود ندارد هیچ سودی)رو یاد گرفتید وگرنه چی داشتید که بگید

0 ❤️

2015-08-13 06:25:16 +0430 +0430

[quote=aloane]ببین من نمیگم این چیزی که میگی این جانورای که کشف کردن نمیمیرن غلطه…ولی ببین داداش…بیا ما هم از علم نگاهش کنیم…جانور تا جاندار خیلی فرق داره…جانور مثل انسان…جاندار مثل درخت…قرانم گفته هر(جانوری)…این هیدر هم که میگی جانداره…! clapping[/quote]
لطفا تفاوت (جانور)با(جاندار)رو بیشتر شرح بده البته باید به متن عربی هم دقت بشه چون احتمالا مترجم تفاوتی بین این دو کلمه قاعل نبوده

0 ❤️

2015-08-13 07:00:08 +0430 +0430

[quote=erza_koon][quote=saeed bokonnn]اخه پسر خوب گشتی شبهه ایجاد کردی برا خودت.
اونجا گفته هر جانوری چشنده مرگ است یعنی یه روزی میمیره اما نگفته چند سال عمر میکنه که.
توو ادامشم گفته و در قیامت جزای کاراش رو میبینه . شاید یه موجودی تا روز قیامت و رستاخیز زنده باشه اون موقع بمیره دلیل نمیشه که بگی چون ما فعلا ندیدیم بمیره پس نمیمیره.
بعدشم ما مسلمونا از قران استفاده علمی نمیکنیم. همون غربیایی که میگی از تووش هزارتا اکتشاف علمی دراوردن متاسفانه ما هیچ استفاده ای از قران نمیبریم.
اگه قانع نشدی میتونم در موردش باهات بحث و گفتگوم کنم چندتا معجزشم بگم که دانشمندای غربی بهش رسیدن که دیگه ندانسته از این حرفا نزنی.
حرمت هارم نگه داری.[/quote]

چرا مزخرفات میبافی غربیها از کجای این تازی نامه اکتشافات انجام دادند چند موردشو بگو ببینم !؟لابد ادیسون انیشتین فاراده ماری …تازی نامه خون بوده اند! اگه بگی داعش از این کتاب بهره میبره برای ادم کشتن، این درسته[/quote]

سپاس…

0 ❤️

2015-08-13 07:07:55 +0430 +0430

ﻫﺮﭼﻪ ﻣﯿﺨﻮﺍهیم ﺑﺎشیم ولی یادمان باشد که
ﺁﺧﺮﺵ ﭼﻬﺎﺭ ﺳﻄﺮ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﯼ ﺭﻭﯼ سنگ ﻣﺮﻣﺮ
ﯾﮏ ﻣﺘﺮﯼ ﺧﻮﺍهیم ﺷﺪ !

0 ❤️

2015-08-13 07:51:10 +0430 +0430

[quote=یک بنده خدا♦]ﻫﺮﭼﻪ ﻣﯿﺨﻮﺍهیم ﺑﺎشیم ولی یادمان باشد که
ﺁﺧﺮﺵ ﭼﻬﺎﺭ ﺳﻄﺮ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﯼ ﺭﻭﯼ سنگ ﻣﺮﻣﺮ
ﯾﮏ ﻣﺘﺮﯼ ﺧﻮﺍهیم ﺷﺪ ![/quote]
بهله
پس برادر مسلمان کم زنا،خیانت ،شراب خاری ،جنایت ،دزدی و …بکن

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «