17 پرسش نامناسبی که از زنان پرسیده می‌شود اما از مردان نه

1402/08/10

17 پرسش نامتعارفی که مردم دائماً از خانم‌ها می‌پرسند، ولی به‌ندرت کسی چنین سوالاتی را از مردان می‌پرسد

فقط اگه یه‌بار دیگه کسی ازم بپرسه «بچه دوست ‌داری؟»، قاتی می‌کنم.
اگر احیاناً در وجود تبعیض جنسیتی شک دارید، یکی از کاربران ردیت به نام u/imakindainsectoid از خانم‌ها خواست تا «سوالات شخصی و زننده‌ای را به اشتراک بگذارید» که مردان از آن‌ها می‌پرسند و به‌ندرت کسی از خودشان چنین سوالاتی را می‌پرسد. در ادامه به بررسی پاسخ‌ها می‌پردازیم که متأسفانه ناراحت‌کننده بودنشان کاملاً قابل درک است.

1. «مدام از من می‌پرسن که بچه‌هات مال یه شوهرتن یا از شوهرای سابقتم بچه داری. واقعاً باورم نمی‌شه که یکی از همکارام تو یه شرکت صنعتی و به‌عنوان یه آدم حرفه‌ای اینو از من بپرسه. گمان نمی‌کنم که مردم مدام از پدر بچه‌هام همچین سوالیو بپرسن»

کاربر ردیت: u/itsalloriginal

1. «کسی از آقایون می‌پرسه که چرا کارشونو به بزرگ‌کردن بچه‌هاشون ترجیح می‌دن؟ کسی به اونا می‌گه که بعداً از این کارشون قراره پشیمون بشن؟ من یکی که واقعاً از شنیدن این حرفا خسته شدم»

کاربر ردیت: u/not_doing_that

1. «هروقت جایی بدون بچه‌هام می‌رم، همه ازم می‌پرسن که الان بچه‌ها رو پیش باباشون گذاشتی و اون داره ازشون پرستاری می‌کنه؟ نه. شوهرم داره به وظیفه‌ش به‌عنوان یه پدر عمل می‌کنه»

کاربر ردیت: u/MILisacunt

1. «چرا موهای سفیدمو رنگ نمی‌کنم. دکترم نصیحتم می‌کرد که چهره‌ام برای موی سفید زیادی جوونه و باید موهامو رنگ کنم. فکرشو بکنید که من کلی منتظر موندم و پول پرداخت کردم که دکترم درمورد ظاهرم نصیحتم کنه»

کاربر ردیت: u/Sushisando

1. «هرموقع یه‌کم اخمو باشم یا هر احساسی جز شادی مطلق از خودم نشون بدم، سریع ازم می‌پرسن پریودی که اینطوری شدی؟»

کاربر ردیت: u/bunnygoats

1. «مسئولای حمل و نقل لوازم خونگی و کسایی که جنسی رو دم در بهم تحویل می‌‌دن، همیشه ازم می‌پرسن که تنها زندگی می‌کنم یا نه. یه‌بار وقتی برای دیدن دوستم چند مایل با ماشین رانندگی کردم، بین راه کارگری که تو پمپ بنزین کار می‌کرد ازم پرسید که تنهایی سفر می‌کنم؟»

کاربر ردیت: u/Axtorx

1. «روزایی که آرایش نمی‌کنم، همیشه ازم می‌پرسن که مریضم؟ و بلافاصله وقتی در جواب می‌گم نه قیافۀ خودمه گفت‌وگو تموم می‌شه»

کاربر ردیت: u/Squirrel625

1. «از شوهرت اجازه گرفتی؟ شوهرمه. بابام که نیست. من از کسی برای زندگیم اجازه نمی‌گیرم»

کاربر ردیت: u/IceCreamToiletPaper

1. «شاید از هر خانمی این سوالو نپرسن ولی مدام از من این سوالو می‌پرسن که چشات در اون حد ضعیفه که این عینکو بذاری یا برای قشنگیه؟ و باز هم در ادامه می‌گن: بدون عینک خیلی خوشگل‌تری. تا حالا به ذهنت رسیده به‌جاش لنز بذاری؟»

کاربر ردیت: u/venushoneytrap

1. «به‌عنوان خانمی که 40 سالشه مدام ازم می‌پرسن که تو چرا ازدواج نکردی؟ البته به اشکال ناراحت‌کننده‌تری هم مطرحش می‌کنن. مثلاً می‌گن: چرا کسی حاضر نشد باهات ازدواج کنه؟»

کاربر ردیت: u/Miss_Behavior

1. «یکی از رایج‌ترین سوالا: چرا بیشتر لبخند نمی‌زنی؟»

کاربر ردیت: u/missshrimptoast

1. «هروقت حامله می‌شدم همه ازم می‌پرسیدن: خودت بچه می‌خواستی یا ناخواسته‌است؟ واقعاً دوست دارم به اون همکار مَردَم که اصلاً هم نمی‌شناسمش بگم: فکر نمی‌کنم به تو ربطی داشته باشه. درحالی که اصلاً کسی از شوهرم نمی‌پرسه که برای بچه برنامه‌ای داشته یا ناخواسته است»

کاربر ردیت: u/airlii

1. «از یه مشاور املاک برای خرید خونه نظر خواستم و با وجود این‌که از نظر مالی برای خرید خونه پول کافی داشتم، ازم پرسید که نمی‌خوای صبر کنی تا وقتی یه پارتنر پیدا کنی و بتونی دوتا قسط از روی حقوقاتون پرداخت کنید و پول بیشتری داشته باشید؟ حتی تصورشم سخته که کسی از یه مرد سی‌ساله، موقع خرید خونه چنین سوالی رو بپرسه»

کاربر ردیت: u/bunnygoats

1. «خانمی هستم که با خانم‌ها قرار می‌ذاره و همیشه مردا ازم می‌پرسن که دوست دارم باهاشون سکس سه‌نفره داشته باشم؟ این درحالیه که واقعاً مطمئنم هیچ خانمی از دوتا مردی که باهمن همچین چیزی رو نمی‌پرسه»

کاربر ردیت: u/Staphyl0coccusAureus

1. «سایز سوتینت چنده؟»، «چرا این‌قدر سینه‌هات بزرگن؟»، «فکر نمی‌کنی لباسی که پوشیدی زیادی سینه‌هاتو نشون می‌ده؟» همۀ این سوالای مسخره به‌خاطر سایز 90 سینه‌هام بود، قبل از این‌که عمل کوچیک‌کردن سینه انجام بدم.

کاربر ردیت: u/cmccaggiano

1. «به عنوان یه استاد دانشگاه زن جوون مرتب، ازم می‌پرسن که استادم یا دستیار یه استاد دیگه تو تدریسم»

کاربر ردیت: u/itsprofessork

1. و در نهایت، «ماهی چندبار ازم می‌پرسن که کی قراره من و دوست‌پسرم ازدواج کنیم یا چرا نامزد نمی‌کنیم؟ هیچ‌کس از دوست‌پسرم همین سوالو نمی‌پرسه»

کاربر ردیت: u/banana_smuggler2019

شما هم در قسمت کامنت‌ها درمورد سوالات ناخوشایندی بنویسید که مدام از شما پرسیده می‌شود ولی به‌ندرت کسی همین سوال‌ها را از مردان می‌پرسد. بیایید باهم درمورد این سوال‌های ناراحت‌کننده، هم‌دردی کنیم.
نکتۀ قابل توجه: بعضی از نظرات به دلیل عدم وضوح یا طولانی‌بودن، اندکی اصلاح شده‌اند.

منبع

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2023-11-01 20:49:01 +0330 +0330

در ایران چند مورد عجیب وجود داره .
هیچکس جرعت نداره از خانم ها بپرسه چند سالته ولی از آقایون می پرسن .
با یک آقا دوکلام که همکلام میشن فورا میپرسن بچه کجایی ؟ ولی از خانم ها نمیپرسن .
در مورد حقوق و درآمد هم همینطور

2023-11-02 14:47:21 +0330 +0330

کسی از خانوما نمیپرسه چرا بیکاری و دستت تو جیب بقیه اس.
ولی اگه یه پسر به ۱۸ برسه مرتب بهش میگن چیکار میکنی؟ برو سرکار دیگه. و هرجور بشه زیر پوستی میگن نونخور اضافه ای برای پدر و مادرت

2023-11-03 15:23:02 +0330 +0330
«از شوهرت اجازه گرفتی؟ شوهرمه. بابام که نیست. من از کسی برای زندگیم اجازه نمی‌گیرم»

فکر کن یکی از من یا هر مرد دیگه ای بپرسه “از شوهرت اجازه گرفتی؟” …
خب معلومه این سوال رو از مرد نمیپرسند! چه انتظاریه واقعا 😂 (مگر اینکه گی باشد که اون هم با پرسیدنش از زن، یکیست تقریبا)

3 ❤️

2023-11-03 15:25:36 +0330 +0330

↩ ایکاروس
چیزهای زیادی هست که از مرد میپرسند و از زن نه
مثلا با منطق این مبحث (که نمونه اش را توی کامنت بالاترم گفتم)، اگه مردی روز بدی داشته باشد، اولین سوالی که ازش پرسیده میشه اینه که “زنت دیشب بهت نداده؟”
ولی چنین سوالی از زن ها نمیشه

5 ❤️

2023-11-04 23:49:59 +0330 +0330

کمی در انتخاب مطالب از ردیت سلیقه بیشتری به خرج دهیم

2 ❤️

2023-11-07 00:52:45 +0330 +0330

دقیقا 👍

3 ❤️

2023-11-19 11:58:17 +0330 +0330

جالب بود ممنون

1 ❤️

2023-11-20 06:02:57 +0330 +0330

یکی از مواردی که زیاد به آقایون میگن لفظه “زن ذلیل”
ولیکن فکر نکنم به خانوما بگن مرد ذلیل

1 ❤️

2023-11-20 09:59:45 +0330 +0330

من مورد ۱۵ رو خیلی برخورد دارم چون سایز سینه ام ۹۵جایی نشده برم و در مورد سینه های من ازم سوال نشه و گاهی اوقات آزار دهنده است
اینکه در برخورد اول تنها چیزی که از من میبینن سینه اس واقعا بعضی وقت ها به عما کوچک کردنش فک میکنم

1 ❤️

2023-11-20 21:01:40 +0330 +0330

جامعه ایران لازم نیس کشی چیزی بگه با چشماشون آدم و حامله میکنن!!

2 ❤️

2023-12-02 11:23:46 +0330 +0330

همه زنا از مردا میپرسن سربازی رفتی

2 ❤️

2023-12-03 18:05:32 +0330 +0330

چرا بچه نمیاری ؟ وقتی هم که بچه دار میشی از دوسال بعد هی سیخونک مبزنن بچه دوم بیار

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «