جمله های ماندگار ===ABRA

1392/01/10

سلام خدمت دوستان عزیز
در این تاپیک سعی میشود جملات ماندگار از بزرگان اینجا بذاریم
تا همه استفاده کنن

با تشکر =پدرام

30708 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-07-11 12:35:51 +0430 +0430

میان گام نخست و آرمان بازه ای نیست ، آنچه داریم اندازه نبروی کنونی ماست . اُرد بزرگ

عشق همیشگی است این ما هستیم كه ناپایداریم ،عشق متعهد است مردم عهد شكن، عشق همیشه قابل اعتماد است اما مردم نیستند. لئوبوسكالیا

چشمه ساری که خود را در اعماق درون شما پنهان ساخته است ، روزی قد خواهد کشید و فوران خواهد کرد و با ترنم و نغمه راه دریا را درپیش خواهد گرفت . جبران خلیل جبران

به من بگو قبل از آمدن به این دنیا کجا بودی؟ تا بگویم بعد از مرگ کجا می‌روی . شوپنهاور

هیچ گاه از داشتن دشمن نترس ، از انجام ندادن درست آرمان های خویش بترس . اُرد بزرگ

0 ❤️

2013-07-11 12:36:20 +0430 +0430

خوارترین کارفرما کسی است که با ندادن و یا کم کردن دستمزد زیر دست فرمانروایی می کند . اُرد بزرگ

چرخهای سنگین و زنگ زدۀ زندگی با دستهای نامرئی امید می چرخد . ناصرالدّین صلب الزمانی

اگر مشکلی داری، به دلیل طرز فکر توست و تنها راهی که می توانی مشکلات را برای همیشه حل کنی، این است که طرز فکرت را تغییر دهی. وین دایر

فرودستان ، در بهترین هنگامه هم ، بهانه های فراوان ، برای انجام ندادن کار های خویش دارند . اُرد بزرگ

طلوع و غروب عشق ، خود را به وسیلۀ درد تنهایی و جدایی محسوس می سازد . لابرویر

در زندگی ثروت حقیقی مهربانی است ، و بینوایی حقیقی خودخواهی . وینه

همیشه بین خود و همسرت بازه ای را نگاهدار تا به خواری گرفتار نشوی . اُرد بزرگ

از آنچه باعظمت است یا باید هیچ نگفت یا با عظمت سخن گفت و با عظمت سخن گفتن یعنی به دور از آرایش وآلایش . فردریش نیچه

0 ❤️

2013-07-11 12:36:49 +0430 +0430

گریه چرا ؟ فتح را آرزو کنید. استفن گرین

داروهای تلخ را با روپوش شیرین می پوشانیم چرا حقیقت و اخلاق را نیز با لباسهای زیبا نپوشانیم ؟ . شامفورت

اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن . اُرد بزرگ

از فلاسفه می خواهم که به دنبال حقیقت نروند چون حقیقت نیاز به پشتیبان ندارد . فردریش نیچه

اراده ی مرد عامل خوشبختی اوست. شچدرین

آنکس بر خویشتن نگهبان دارد که برای رسیدن به هوس و آرزوهای کوچک قدر نیکخویی و جوانمردی را نشکند ، و اگر فزونی و کامیابی بد روزگار را دید تن به پستی و زبونی نسپارد. بزرگمهر

بهترین لحظات زندگی من لحظاتی بود که در خواب گذراندم. بتهوون

0 ❤️

2013-07-11 12:37:20 +0430 +0430

این کودکان فرزندان شما نی اند ، آنان پسران و دختران اشتیاق حیاتند و هم از برای او .از شما گذر کنند و به دنیا سفر کنند ، لیکن از شما نیایند . همراهی تان کنند ، اما از شما نباشند. جبران خلیل جبران

گاهی بی رنگی از هر رنگی زیباتر و مفیدتر است. شاتو بریان

هرگز به کودکانتان نگویید پیشه آینده اش چه باشد همواره به او ادب و ستایش به دیگران را آموزش دهید چون با داشتن این ویژگیها همیشه او نگار مردم و شما در نیکبختی خواهید بود و اگر اینگونه نباشد هیچ پیشه ای نمی تواند به او و شما بزرگواری بخشد . اُرد بزرگ

من تنها با مردی ازدواج می کنم که عتیقه شناس باشد ، زیرا فقط در این صورت است که هرچه پیرتر شدم در نظر شوهرم عزیزتر خواهم بود . آگاتا کریستین

ارزش هر کس به قدر خرد اوست . بزرگمهر

وقایع خوش زندگی مثل درختان سبز و خرمی است که وقتیکه از دور نظاره شان می کنیم خیلی زیبا به نظر می رسند ولی به مجرد آنکه نزدیکشان شده و در داخلشان می رویم زیبائیشان هم از بین می رود ، شما در این موقع نمی توانید بفهمید زیبائیش به کجا رفته ، آنچه می بینید چند درخت خواهد بود و بس. شوپنهاور

0 ❤️

2013-07-11 12:37:49 +0430 +0430

اولین درسی که والدین باید به فرزندان خود بیاموزند، صداقت است. شوپنهاور

اگر سخن چون نقره است، خاموشی چون زر پربهاست. لقمان

در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود . راه کار دیگری جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید . اُرد بزرگ

ازدواج چیزی جز یک دوستی که به تصویب پلیس رسیده است نیست . سارا برنار

هیچ گاه برای آغاز دیر نیست ، همین بس که به خود بگویم این بار کار نا تمام را پایان می دهم . اُرد بزرگ

آن که به خداوند پاک و مهربان بیش از دگران امید و بیم بسته است ، بیش از همه در خور ستایش است . بزرگمهر

انسان! خودت به یاری خود برخیز! . بتهوون

اگر به عمق اعتقادات نفوذ كنیم، درخواهیم یافت كه تمام ارزش ها بی پایه و عقل ناتوان است. هر اعتقاد به صحت و درستی هر چیز ضرورتاً نادرست است. چون جهان حقیقی وجود ندارد. والاترین ارزش‌ها خودشان را نابود می‌كنند و هدفی در كار نیست، چرا كه هیچ وقت پاسخی نمی یابند . فردریش نیچه

0 ❤️

2013-07-11 12:40:19 +0430 +0430

خویشتن و مردم را هنگامی می شناسی ، که تنها شوی . اُرد بزرگ

از ابرانسان است كه انسان های برتر دلگرمی و شجاعت می گیرند . فردریش نیچه

غذایی را بخور كه می پسندی ,لباسی را پبوش كه مردم می پسندند. ادیبان

اول اندیشه، وانگهی گفتار . لائوسته

0 ❤️

2013-07-11 12:42:42 +0430 +0430

«موانع»، آن چيزهاي وحشتناکي هستند که وقتي چشمتان را از روي هدف بر مي‌داريد، به نظرتان مي‌رسند. هنري فورد

تمام حقايق سه مرحله را پشت سرگذاشته‌اند: اول، مورد تمسخر واقع شده‌اند. دوم، به شدت با آنها مخالفت شده است. سوم، به عنوان يک چيز بديهي پذيرفته شده‌اند. آرتور شوينهاور

آغاز اُرُد ، پايان کسي نيست . آغاز ارد ، بهار انديشه يي ست که به آن وابسته است ، آن را خزان و زمستان نيست ، چون ميوه باغي ست در کام اُرُد هاي ديگر … . حکيم ارد بزرگ

مدام براي انجام وظايف و کارهاي اصلي خود وقت ايجاد کنيد . هر روز براي انجام کارهاي فردا برنامه ريزي کنيد . چند کار کوچک را که بايد حتما انجام شوند همان اول صبح انجام دهيد . سپس بلافاصله به سراغ وظايف اصلي و مهم برويد و کار را تا به اتمام رساندن آنها ادامه دهيد. بردروم ريپورتس

ديو کين و ديو سخن چيني گزنده است . سخن چين هرگز جز به دروغ لب نمي گشايد . گفتارش هميشه بي فروغ است .دو روي و سخن چين از مهر يزدان بي بهره اند و از او در هراسند . حکيم بزرگمهر

پرسشگري حس کودکانه ايي است که تا پايان زندگي بايد همراهش داشت . حکيم ارد بزرگ

تو چيزها را مي بيني و مي پرسي: چرا؟ من خواب چيزهائي را که وجود ندارند مي بينم و مي گويم: چرا که نه؟ جرج برنارد شاو

0 ❤️

2013-07-11 12:43:31 +0430 +0430

اندرز پير ، بيشتر زمان ها مملو از خون و درد است که بدبختانه جوان از فهم آن ناتوان است . حکيم ارد بزرگ

براي يک زندگي خوب: مثل سگ کارکن، مثل اسب بخور، مثل روباه فکر کن و مثل خرگوش بازي کن. جرج آلن

قشنگترين چيزهاي دنيا نه قابل ديدن و نه حتي قابل لمس کردن هستند. بلکه بايد آنها را با قلب خود حس کنيد. هلن کلر

صدها راه براي پند و اندرز دادن وجود دارد اما بيشتر بدترين گونه آن ، که همان رو راست پند گفتن است را برمي گزينيم حکيم ارد بزرگ

از دواج قرارداد دونفره اي است که در همه دنيا اعتبار دارد. مارک تواين

آن که پند پذير نيست ، در حال فرو افتادن در چاله زبوني است . حکيم ارد بزرگ

نبوغ ، جوهر تفکر است . ژان پل ساتر

آنکه ثروت خود را باخت ، زياد باخته است ولي آنکه شهامت خود را باخت پاک باخته است . سروانتس

پند و اندرز بسيار ، همچون دشنام آزار دهنده است . حکيم ارد بزرگ

افراد منطقي خودشان را با دنيا تطبيق مي‌دهند. افراد غير منطقي سعي مي‌کنند دنيا را با خودشان تطبيق دهند. پيشرفت بستگي به افراد غيرمنطقي دارد. جرج برنارد شاو

سخن مهر آميز و دلگرم کننده مي تواند از فانوس کوچک ، ستاره بسازد . حکيم ارد بزرگ

0 ❤️

2013-07-11 12:44:28 +0430 +0430

پر حرفي در هنگام اندرز ، از اثر آن مي کاهد . حکيم ارد بزرگ

پيروزي آن نيست که هرگز زمين نخوري، آنست که بعد از هر زمين خوردني برخيزي. مهاتما گاندي

اگر قرار باشد بايستي و به طرف هر سگي که پارس مي‌کند سنگ پرتاب کني، هرگز به مقصد نمي‌رسي. لارنس استرن

مهر و سخني که در يک شاخه گل است ، در سبد سبد شکوفه نيست . حکيم ارد بزرگ

نقيض يک قضيه صادق يک قضيه کاذب است، اما نقيض يک حقيقت ژرف گاهي حقيقت ژرف ديگري است. نيلس بور

اگر زندگي با تو سرناسازگاري دارد تو با او سازش کن. اسپارت

داناي روشندل کسي است که به فرمان ديو از راه يزدان پاک جهان آفرين برنگردد. حکيم بزرگمهر

اندرز جوان بايد کوتاه ، تازه و داستان وار باشد . حکيم ارد بزرگ

کاش نادر شاه همچنان زنده بود و مي توانستم در رکابش براي سربلندي ايران شمشير بزنم . کريم خان زند

فراموش نشدني ترين تجربه ها براي اندرز ، آنهايست که اندوهي فراوان براي بدست آوردنشان کشيده ايم . حکيم ارد بزرگ

صرفه جويي بخودي خود هنر و منبع درآمد است. سه نه ک

درباره آدمها از سوالاتي که مي‌پرسند قضاوت کن نه از جوابهايي که مي‌دهند. ولتر

من و ارد [حکيم ارد بزرگ ايراني] زاده يک سرزمين بزرگ هستيم . احمد شاه مسعود

0 ❤️

2013-07-11 12:44:58 +0430 +0430

جملات قصار از کنفوسیوس

آنچه را مي‌شنوم، فراموش مي‌کنم. آنچه را مي‌بينم، به خاطر مي‌سپارم. آنچه را انجام مي‌دهم، درک مي‌کنم.

بهترين انسان کسي است که در حق همه نيکي کند

انسان سه راه دارد :
راه اول از اندیشه می‌گذرد، این والاترین راه است.
راه دوم از تقلید می‌گذرد، این آسان‌ترین راه است.
و راه سوم از تجربه می‌گذرد، این تلخ‌ترین راه است.

مرد بزرگ دير وعده مي دهدو زود انجام مي دهد.

بهترين انسان کسي است که در حق همه نيکي کند .

آنچه را مي‌شنوم، فراموش مي‌کنم. آنچه را مي‌بينم، به خاطر مي‌سپارم. آنچه را انجام مي‌دهم، درک مي‌کنم.

اگر غذايي نامطبوع بخوري، آبي ناگوار بنوشي و بر خم بازوانت بالين بسازي، هنوز مي تواني سرور و شادماني را بيابي .

اين خوبي که در ماست ؛ کار خداست.

اگر به راه خطا رفتي از بازگشتنش مترس .

مرد بزرگ برخود سخت مي گيرد و مردکوچک به ديگران.

اگر مردم مرا نشناسند غصه نخواهم خورد ولي من اگر مردم را نشناسم افسرده خواهم شد.

اشتباه را تصحيح نکردن خود اشتباه ديگريست.

برگ در هنگام زوال مي افتدميوه در هنگام کمال مي افتدبنگر که چگونه مي افتي چون برگي زرد و يا سيبي سرخ .

0 ❤️

2013-07-11 12:45:30 +0430 +0430

اگر نمیدانی به کجا میروی به هیچ کجا نخواهی رسید. مارک فیشر

نبوغ در سادگی نهفته است موتزارت

این روشنی هدف است که به شما نیرو میبخشد انتونی رابینز

در زندگی شکست وجود ندارد بلکه فقط نتیجه موجود است انتونی رابینز

تمام کسانی که ثروتمند شده اند باور داشته اند که میتوانند ثروتمند شوند. مارک فیشر

باور به طور خود بخود به اجرا در میاید ژوزف مورفی

نه موفقیت و نه شکست یک شبه ایجاد نمیشود. انتونی رابینز

به ضمیر باطن خود به صورت یک هوش زنده و یک یار موافق بنگرید ژوزف مورفی

ترس باعث میشود تا بسیاری از مردم به رویاهایشان نرسند. مارک فیشر

زندگی دقیقا به ما ان چیزی را میدهد که به دنبالش هستیم مارک فیشر

نباید مطالب غلطی که از گذشته در ذهن ما برنامه ریزی شده اند حال و اینده ما را تباه کنند انتونی رابینز

آرزوهی هر فرد موجب شکل گرفتن و بقای افکار او میشود هراکلیتوس

اندیشه هایتان را عوض کنید تا سرنوشتتان عوض شود. ژوزف مورفی

0 ❤️

2013-07-11 12:45:58 +0430 +0430

درقلب هر بشري، تمنايي براي مطلق وجود دارد(ژان پل سارتر )

جوانمرد براي نام خدا مي ميرد و ناجوانمرد براي نان(بقراط )

بدترين افراد كسي است كه دايم سعي مي كند وسايل خجلت و شرمساري ديگران را فراهم سازد(ناپلئون)

پيشامدهاي بد از سبب هاي بد حاصل مي شود و آن چه مايه رنج ماست عموما نتيجه كاري است كه خودمان كرده ايم(اديستوفاني)

از افلاطون پرسيدند به چه وسيله مي توان از دشمن انتقام گرفت گفت بفضل و كرمافلاطون

حتي مرگ نيز به شيريني طعم حيات مي افزايد زيرا ما را نسبت به زندگاني وابسته و علاقمند مي سازد(اسمايلز)

معیار واقعی بودن تصمیم ان است که دست به عمل بزنیم ( آنتونی رابینز)

اجازه نده ترس تو را فلج سازد ( مارک فیشر )

افرادی که از ریسک کردن میترسند به جایی نمیرسند ( مارک فیشر)

منشا همه بیماریها در فکر است ( ژوزف مورفی )

رحمت خداوند ممکن است تاخیر داشته باشد اما حتمی است ( انتونی رابینز )

چنانچه نیک اندیش باشید خیر و خوشی به دنبالش خواهد امد (ژوزف مورفی )

افراد موفق هیچ وقت اجازه نمیدهند که شرایط ازارشان دهد (مارک فیشر )

افرادی که زمان را در انتظار شرایط عالی از دست میدهند هرگز موفق نمیشوند ( مارک فیشر)

اعمال ثابت ما سرنوشت ما را تعیین میکند. (انتونی رابیتز )

هنگامی که تخیلات و منطق در ضدیت با هم قرار بگیرند تخیلات پیروز میشوند. (مارک فیشر)

وقتی که هدف روشنی داشته باشیم احساس روشنی به ما دست میدهد. ( انتونی رابینز )

0 ❤️

2013-07-11 12:46:34 +0430 +0430

مرد به این امید با زن ازدواج میکند که زن هیچگاه تغییر نکند ، زن به این امید با مرد ازدواج میکند که روزی مرد تغییر کند و همواره هر دو ناامید میشوند . ( آلبرت انیشتین )

هنگامی که دشمنت در حال اشتباه کردن است ، در کارش وقفه نینداز) . ناپلئون بناپارت)

همیشه دشمنانت را ببخش ، هیچ چیز بیش از این آنها را ناراحت نمیکند . (اسکار وایلد)

مذهب چيزي است كه مانع كشته شدن پولدار بدست فقير ميشود) ناپلئون بناپارت)

بهتر است دهانت را ببندی و احمق بنظر برسی ، تا اینکه بازش کنی و همه بفهمند که واقعاً احمقی !( مارک تواین)

آنچنان زندگي كن گويي كه فردا خواهي مرد ، آنچنان بياموز گويي كه تا ابد زنده خواهي ماند . (ماهاتما گاندي )

زندگي رو زياد جدي نگير ، چون هرگز از اون زنده بيرون نميري .(آلبرت هوبارد)

پيروزي يعني توانايي رفتن از يك شكست به شكست ديگر بدون از دست دادن اشتياق) . چرچيل وينستون)

هيچ ستمگري را شبيه ستمديده نديدم مگر حسود راامام حسن (ع)

آن كه مي تواند، انجام مي دهد؛ آن كه نمي تواند، انتقاد مي كند (جرج برناردشاو)

بردن، همه چيز نيست، اما تلاش براي بردن چرا(لومباردي)

اگر خاموش بنشيني تا ديگران به سخنت آورند، بهتر از آن است كه سخن بگويي و خاموشت كنند(سقراط )

استعداد، در فضاي آرام رشد مي كند و شخصيت، در جريان كامل زندگي(گوته )

آن كسي كه از رنج زندگي بترسد، از ترس در درد و رنج خواهد بود(مثل چيني)

0 ❤️

2013-07-11 12:47:07 +0430 +0430

عاشق عاشق شدن باش و دوست داشتن را دوست بدار از تنفر متنفر باش به مهربانی مهر بورز با آشتی آشتی كن و از جدایی جدا باش.( زرتشت )

هرگز به احساساتی که در اولین بر خورد از کسی پیدا می کنید نسنجیده اعتماد نکنید .( آناتول فرانس )

تصمیم خداوند از قدرت درک ما خارج است اما همیشه به سود ما می باشد .( پائولوکوئیلو )

شاید آزادی برای یک قطار این باشه که در بین سبزه ها ودرختان بدون این که بخواد روی ریل خاصی بزارنش آزادانه زندگی کنه . ( چینی )

این قطار گرچه آزاد است اما هیچ وقت به مقصد نمی رسد.آزادی یعنی اینکه ریلت رو به دلخواه خودت انتخاب کنی.حذف ریل حماقت است . (واتسن)

اگه چیزی رو بدست نیاوردی، فراموشش کن و اگه نمی تونی چیزی رو فراموش کنی، بدستش بیار…شکسپیر.

0 ❤️

2013-07-11 12:47:40 +0430 +0430

موفقیت هایی كه نصیب بشریت شده عمدتا در میان تحمل و شكیبایی بوده است.(شكسپیر)

مراقب افکارت باش که گفتار میشود. مراقب گفتارت باش که رفتار میشود. مراقب رفتارت باش که عادت میشود.مراقب عادتت باش که شخصیت میشود ومراقب شخصیتت باش که سرنوشت را میسازد . (منتسکیو )

انسانهای کوچک راجع به گذشته انسانهای بزرگ در مورد آینده و انسانهای ضعیف در مورد دیگران صحبت می کنند

سرمایه های ماورایی هر دلی ، حرفهایی است که ان دل برای نگفتن دارد.) (دکتر شریعتی )

زندگى آن چیزى است که براى تو اتفاق می‌افتد، در حالى که تو سرگرم برنامه‌ریزی‌هاى دیگرى هستى ( جان ‌لنون)

دباره ی هرچه می گویی فكر كن ولی هرچه را فكر می كنی نگو. (فیلسوف هندی)

شادمان باش تا دوستانت بسیار شوند، غمین باش تا یكى بر جاى نماند.( الاویلر ویلكاكس )

عذاب وجدان، بدتر از مرگ در بیابان است. (ویکتور هوگو)

راه نفوذ در دیگران دانستن آرزوهایشان است…!!! ( آلبر کامو )

غصه خوردن بر نداشته ها,هدر دادن داشته هاست. ( بودا)

0 ❤️

2013-07-11 12:48:41 +0430 +0430

وقتي همه با من هم عقيده مي شوند، تازه احساس مي کنم که اشتباه کرده ام.((اسکار وايلد)

سعادتمند كسي است كه از هر اشتباه و خطايي كه از او سر مي زند، تجربه اي جديد به دست آورد.((سقراط))

پوزش خواستن پس از اشتباه زيباست، حتي اگر از يك كودك باشد

خت و اقبال اصطلاحي است كه ضعفا به كار مي برند و عذر و بهانه اي براي ارتكاب هر نوع اشتباه است. افراد توانا و خردمند به وجود سرنوشت باور ندارند.((راسفور))

اشتباه مي تواند حتي از يك شكاف بگذرد، ولي حقيقت در يك دروازه گير مي كند.

در بطن هر اشتباه، حقيقتي نهفته است.((

حقيقت را دوست بدار، ولي اشتباه را عفو كن.((فرانسوا ولتر))

خطا كردن و آن را اصلاح ننمودن، خود به منزله ارتكاب خطاي ديگري است.((كنفوسيوس))

خطاهاي بشري اول رهگذر، بعد ميهمان و چندي نمي گذرد كه صاحبخانه مي شوند.((فرانسوا ولتر))

0 ❤️

2013-07-11 12:49:19 +0430 +0430

يك زن چيزي جز شوهرش نمي خواهد ولي وقتي كه به او رسيد همه چيز ميخواهد.

• زنان به خوبي مردان ميتوانند اسرار را حفظ كنند ولي به يكديگر مي گويند تا در حفظ آن شريك باشند. فئودور داستايوسكي

• زنها مثل ماهي هستند.بدست آوردن آنها آسان و نگهداشتن آنها مشكل است. ولتر

• زن اگر موافق باشد رحمت الهي است والا بلاي آسماني. روشني

• اختلاف زن و مرد در اين است كه مردان هميشه آينده را مي نگرنند و زنان گذشته را بخاطر مي آورند.

• زن مخلوقي است كه عميق تر ميبيند و مرد مخلوقي است كه دورتر را ميبيند.عالم براي مرد يك قلب است و قلب براي زن عالمي است. گرابه

• زنهايي كه سر پيري مقدس و مؤمن ميشوند چيزي را به خدا تقديم مي كنند كه از بخشيدن آن به شيطان شرم دارند.

• زبان زن به منزله شمشير اوست.هميشه آن را بكار ميبرند تا زنگ نزند

• چنين است طبيعت زن: دوستت ندارد تا دوستش داري و چو دوستش نداري دوستت دارد. ميگوئل بوفلر

• شاهراه موفقيت پر است از زنهايي كه شوهران خويش را به پيش ميبرند. توماس دوار

• زنها پنجاه برابر بيشتر به ازدواج اهميت ميدهند تا به منصب وزارت.

• زن گردنبند است.دقت كن چه چيزي را به گردن ميآويزي. امام جعفر صاذق

• مردان آفريننده كارهاي بزرگند و زنان بوجود آورنده مردان. رومن رولان

• دو چيز را دوست دارم و نميخواهم آني از آن منفك شوم.زن و عطر را. حضرت محمد (ص)

• زنها هرگز نميگويند ترا دوست دارم ولي وقتي از تو پرسيدند مرا دوست داري بدان كه درون آنها جاي گرفتهاي. رو شفوكو

• من زني را كه از خانه براي شكايت از شوهرش بيرون ميآيد دشمن دارم حضرت محمد (ص)

• آسياب و ساعت و زن هميشه نيازمند تعمير هستند. پروربس

• نه گفتن زن به معني پاسخ منفي نيست. اس - پي - سيدني

• زنان اميال خود را بهتر از مردان پنهان مي كنند.اما مردان بهتر از زنان اميال خود را كنترل مي كنند. ريچارد استل

0 ❤️

2013-07-11 12:49:55 +0430 +0430

جملاتی از ارنست همینگوی

«از همان اولین کتابم این‌طور برمی‌آمد که سرانجام راهم را پیدا کرده‌ام. هرگز لحظه‌ای هم شک نکردم که پیشاهنگ قلمروی تازه‌ام، و دریافتم که سال‌های آینده به آثار من عنایت‌ها خواهد شد. پس خواستم نسل دیگر گزارشی صادقانه از همه‌ی رفت و راه‌ها و اندیشه‌هایم داشته باشد.

من جستجو‌گر چیزی آن سوی زندگی و بیرون از زمانم. اما قصد من ارائه‌ی زندگی آدمی‌ست در همان هیأت ساده‌اش، و نه آراستن و پیراستن آن. من متفکر بزرگی نیستم، پیام آتشینی هم برای آدمیزاد نیاورده‌ام. با این همه دنیا را عجیب خوب می‌شناسم، با هزارها گوشه و کنار زندگیش.

من هیچ‌وقت مجبور به پیدا کردن «موضوع» نبوده‌ام- این «موضوع» بوده که مرا پیدا کرده. مثل دیگر نویسنده‌های پیشین؛ مردم نیرومند، شناسنده‌های بزرگوار روح زمانه، و مهتران مردم را خوش داشته‌ام. موضوع قصه‌ها چنان شیفته‌ام می‌کند که به هیچ کار دیگر نمی‌توانم پرداخت. الهام می‌تواند چون عشق شورانگیز باشد.

کتاب‌های من از درون قلب و از دل آزموده‌هایم بیرون کشیده شده‌اند، اما به سرسری و بی‌تأمل ارائه دادن آن‌ها خرسندی نداده‌ام. عادت‌های من در نوشتن خیلی ساده است: زمانی دراز تأمل کردن و زمانی کوتاه نوشتن.

بیشتر کارم را در ذهنم انجام می‌دهم. پیش از آن‌که خیال‌هایم ترتیبی بیابند دست به نوشتن نمی‌برم. بارها گفتگوها را هم‌چنان که نوشته می‌آیند یکایک برشمرده‌ام؛ گوش ناظر خوبیست. هرگز سطری ننوشته‌ام مگر وقتی که دانسته‌ام آن‌چه می‌نویسم چنان بیان شده که برای هر کس روشن است.

گاهی به این فکر افتاده‌ام که شیوه نوشتنم بیش از آن‌ که مستقیم باشد کنایه‌ای است. خواننده اغلب باید تخلیش را به کار بیندازد وگرنه بسیاری از باریکی‌های خیال مرا درنخواهد یافت.
من با کارم رنجی فراوان می‌برم، پیرایش و دستکاری با دستی خستگی‌ناپذیر. از ساخته‌هام قلباَ رضایتی فراوان دارم. با مراقبتی بی‌پایان ساخته و پرداخته‌مشان تا صیقل پذیرفته‌اند. آن‌چه هر نویسنده دیگر با سهمی بزرگ از آن خشنود شده، من با جلایی اندک پرداخته‌ام.
کمتر این موهبت را داشته‌ام که قادر باشم قدرت انتقادیم را درباره کار خود، چون ساخته دیگری، به کار بیندازم.

نویسنده هرگز نباید جز به پاس خشنودیش چیز بنویسد. من به شادی می‌نویسم، اما همه وقت از آن‌چه نوشته‌ام شادکام نبوده‌ام.
به این معتقد نیستم که کتاب‌هایم چون بنای یادگاری در خاطره‌ام خواهد ماند- کوشیده‌ام در فروتنی‌ام صادق باشم. بیشتر نویسنده‌ای از روی اندیشه‌ام تا قریحه طبیعی- بهترین نمونه مردی خودساخته که ادبیات فراهم می‌کند. من هرگز سزاوار موفقیت و شهرت عظیمی که دارم نبودم.

چه بسیار پرشور ستایشگرانی داشته‌ام که هرگز کتابی از من نخوانده‌اند. اما بیشتر مایل بوده‌اند که در اهمیتم غلو کنند، و قدرم را ناچیز شمارند.

کتاب را جوهری از بی‌پایانیست. برکنارند از اکثر فرآورده‌های پایدار آدمی. معابد درهم می‌شکنند، تابلوها و پیکره‌ها تباه می‌شوند؛ اما کتاب‌ها برقرار می‌مانند. زمان را با اندیشه‌های بزرگ برخوردی نیست، آن اندیشه‌ها که امروزه روز هم، چون آن دم که در اعصار پیش از مغز نویسنده آن گذشتند، تازه‌اند. همان که از صفحات چاپی چنان زنده‌اند که گفته و اندیشیده می‌شوند. تنها تأثیر زمان است که ساخته‌های خوب و بد را بررسی می‌کند و جداشان می‌کند؛ زیرا هیچ چیز در ادبیات جاویدان نیست جز آن که به راستی سزاوار باشد.»

0 ❤️

2013-07-17 02:12:36 +0430 +0430

می بخور منبر بسوزان // ولی گزارش تاپیک به ادمین نده

0 ❤️

2013-07-19 09:34:03 +0430 +0430

خیلیا منو زدن
پاسبونا … شوفرا … پارچه فروش های کوچه مهران …
آدمای ممد ارباب … سیاهی های کوچه سرخپوستا … می دونی؟
همیشه بعدِ هر یه کتک خوردنِ مفصل یه جوری میشم …
مثل آدمی که خارش داشته باشه و حسابی بخاروننش …
از دردش خوشم میاد … مثلِ این می مونه که حکمِ مرخصیمو امضا کرده باشن …

" بهروز وثوقی" - کندو

0 ❤️

2013-07-19 09:38:32 +0430 +0430

ارزش یک احساس به شدّت آن نیست؛
به مدّت آن است . . .
(نیچه)

0 ❤️

2013-08-01 12:37:15 +0430 +0430

بعضیا از کوتاهی آلت رنج میبرند، که چرا نمیتونن تا رحم طرف فرو کنن!
خيليا ازکوتاهی زبان رنج میبرند، که چرا نمیتونن تا رحمِ
طرف رو لیس بزنن!

بعضيا هم مثِ من از كوتاهي فكر براي دركِ گروه دوم رنج ميبرن !!

0 ❤️

2013-08-02 12:48:00 +0430 +0430

باران باش و ببار و نپرس پیاله های خالی ازآن کیست! )کوروش بزرگ(

0 ❤️

2013-08-02 18:38:51 +0430 +0430

بعضیا هستن که پابرهنه میان تو زندگی آدم

اما وقتی میرن لباس مارک دار تنشونه

مبارکشون باشه

ولی

رسمش این نیست…

✗ مــیدونـــــی چــــی مــــیگم؟

0 ❤️

2013-08-17 14:53:24 +0430 +0430

مجازی رو به تخم خودتان نگیرید
کاربر دخترنما رو به کیر خود بگیرید

0 ❤️

2013-08-17 14:57:26 +0430 +0430

[quote=ABRA]مجازی رو به تخم خودتان نگیرید
کاربر دخترنما رو به کیر خود بگیرید[/quote]
آخرش سرو ته چیشد؟
کی تخمه؟
کاربر چیه؟
نما تو دختره؟
فلدا این شیر مجازی بود؟! :D

0 ❤️

2013-08-17 15:03:27 +0430 +0430

[quote=hashari 747][quote=ABRA]مجازی رو به تخم خودتان نگیرید
آخرش سرو ته چیشد؟
کی تخمه؟
کاربر چیه؟
نما تو دختره؟
فلدا این شیر مجازی بود؟! :D[/quote]

یه شعر بدون قافیه گفتم :دی

0 ❤️

2013-08-17 15:08:26 +0430 +0430

[quote=ABRA][quote=hashari 747][quote=ABRA]مجازی رو به تخم خودتان نگیرید
آخرش سرو ته چیشد؟
کی تخمه؟
کاربر چیه؟
نما تو دختره؟
فلدا این شیر مجازی بود؟! :D[/quote]

یه شعر بدون قافیه گفتم :دی[/quote]
به توصیه شخص بنده یک مهتابی روشن کنی آیندت روشن و نورانیه :D
استاد شعر نو آیا می سرایید؟

0 ❤️

2013-08-17 15:08:47 +0430 +0430

این و موافقم
بسیار قشنگ بود

0 ❤️

2013-09-22 13:52:10 +0330 +0330

اگر تو ثروتمند باشی، سرما یک نوع تفریح می شود تا پالتو پوست بخری، خودت را گرم کنی و به اسکی بروی

اگر فقیر باشی، برعکس، سرما بدبختی می شود و آن وقت یاد می گیری که حتی از زیبایی یک منظره زیر برف متنفر باشی.

کودک من! تساوی تنها در آن جایی که تو هستی وجود دارد، مثل آزادی. ما تنها توی رَحِم برابر هستیم.

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد
اوریانا فالاچی

0 ❤️

2013-09-22 14:09:56 +0330 +0330

:X [quote=ABRA]اگر تو ثروتمند باشی، سرما یک نوع تفریح می شود تا پالتو پوست بخری، خودت را گرم کنی و به اسکی بروی

اگر فقیر باشی، برعکس، سرما بدبختی می شود و آن وقت یاد می گیری که حتی از زیبایی یک منظره زیر برف متنفر باشی.

کودک من! تساوی تنها در آن جایی که تو هستی وجود دارد، مثل آزادی. ما تنها توی رَحِم برابر هستیم.

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد
اوریانا فالاچی[/quote]
لایک … ابرا جون …عشقی :X

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «