نظر پادشاه فقید راجب برابری زن و مرد!

1395/11/23
[(لینک یوتیوب)](https://www.youtube.com/watch?v=ARJ7MlaY0Uc)

البته مقصود به هیچ عنوان تخریب شاه سابق ایران جناب حاج‌ ممرضاشا نیس و صدالبته که منکر خدمات فراوونشم نمیشیم ولیکن نشر این سخنان عجیب شاید تلنگری شود که بیخود از هیچکس بت نسازید!
پادشاهی که مثلن حق رأی به زنا داد، اینجا خبرنگار از برابری زن و مرد و همچنین نسبت عقل زنا با مردا ازش میپرسه مخش هنگ میکنه چی جواب بده… آخرشم که میرینه!
بشخصه برام جای سؤال داره که چجوری شاه مثلن تحصیلکرده سوئیس همچنان عینهو آخوندای حوزه علمیه خیال میکرده عقل زن از مرد کمتره ولی بجز استثناعات (بقول خودش)؟ بعد از اونور تو فکر تجدد و مدرن کردن ایرانم بوده. خب معلومه وختی خودت بعنوان شاه مملکت تا خرخره تو آئین بیابونی اسلامی که دشمن پیشرفت کشورته غوطه‌ور باشی، آخرش همین اسلام حکومتتو از چنگت درمیاره بالا تا پائینشو با عن یکسان میکنه میشه مث امروز!
وختی هم خبرنگار ازش میپرسه «عایا یه زن (شهبانو) میتونه کشورو اداره کنه یا نه؟» ایشون هیچ جوابی نداره بده.

حال دوستان شاهولاهی و طرفداران استبدادِ قدیم، طبق معمول بفرمائید فوشاتونو آماده کنید «بسیجی ـ چپ‌گرا ـ مصدقی و… 😁 » ولی بهرحال فوشارو که نثار کردید تموم شد رف بلخره آخرش جواب سؤال ما رم بدید!

2434 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-02-11 21:12:18 +0330 +0330

با احترام به آزادی . باید بگم که من هم برابری زن و مرد را غلط میدانم .

0 ❤️

2017-02-11 21:24:12 +0330 +0330

خخخخخخ وختی!!!همین که فکر میکنی اسلام حکومت رو از چنگش درآورد نشون دهنده اینه که یه بسیجی ساندیس خوری.(بنگرید به کتابهای سقوط 79 و سقوط بهشت و البته کتاب رفیق آیت ا…)

1 ❤️

2017-02-11 21:35:18 +0330 +0330
نقل از: Manvazanam83

بنده به شخصه مخالف اینم که از کسی بت بسازیم، ولی چندتا مورد هست که میخوام بگم، اول که ترجمه این ویدیو، سمت و سو داره، مثلا اون تیکه ای که خبرنگار میگه بله شما توی ایران برای زنها حقوق شهروندی قایل هستی، ترجمه نشده، یا وقتی ازش میپرسه از نظر عقلی چطور؟ اون میگه، there are cases, you can always find fantastic woman, که یعنی بستگی داره، شما همیشه زنهای فوق العاده رو پیدا میکنی، که خبرنگاره میگه اره، here and there که یعنی اره یکی اینجا خوبه یکی اونجا، بعدم شاه میگه میانگین بله! جای من نشنیدم جوری که ترجمه میگه عقله زنا کمتره، اون چنین چیزی بگه... دوم اینکه، اسلام منفوره، درسته، ولی این ویدیو حداقل ماله بیشتره 40 ساله، هنوز همین الان ادمای تحصیل کرده ای توی اروپا هستن که مسلمون هم نیستن ولی نگاه خیلی جالبی به زن ندارن...

سوم اینکه، کاش مثه خیلی کشورا یاد بگیریم ، چی؟ اینو که: توی تاریخشون اگه کسی خیلی بدم بوده، ولی یه کاره خوب کرده رو کلی ازش یاد میکنن و براش ارزش قایلند... ماهام باید ایرادای افراد و یاد بگیریم که تکرار نکنیم، ولی خوبیاشونم از یاد نبریم و بهشون افتخار کنیم...

موافقم

1 ❤️

2017-02-21 12:47:56 +0330 +0330

خرافات بود که گرفت همه محمدرضارو وگرنه چرا اخوندا حکومتا از چنگ رضاشاه درنیوردن؟ چون اصلا از همه این خرافات متنفر بود ولی پسرش…

0 ❤️

2017-02-21 14:00:35 +0330 +0330

بنده به شخصه مخالف اینم که از کسی بت بسازیم، ولی چندتا مورد هست که میخوام بگم، اول که ترجمه این ویدیو، سمت و سو داره، مثلا اون تیکه ای که خبرنگار میگه بله شما توی ایران برای زنها حقوق شهروندی قایل هستی، ترجمه نشده، یا وقتی ازش میپرسه از نظر عقلی چطور؟ اون میگه، there are cases, you can always find fantastic woman, که یعنی بستگی داره، شما همیشه زنهای فوق العاده رو پیدا میکنی، که خبرنگاره میگه اره، here and there که یعنی اره یکی اینجا خوبه یکی اونجا، بعدم شاه میگه میانگین بله! جای من نشنیدم جوری که ترجمه میگه عقله زنا کمتره، اون چنین چیزی بگه... دوم اینکه، اسلام منفوره، درسته، ولی این ویدیو حداقل ماله بیشتره 40 ساله، هنوز همین الان ادمای تحصیل کرده ای توی اروپا هستن که مسلمون هم نیستن ولی نگاه خیلی جالبی به زن ندارن...

سوم اینکه، کاش مثه خیلی کشورا یاد بگیریم ، چی؟ اینو که: توی تاریخشون اگه کسی خیلی بدم بوده، ولی یه کاره خوب کرده رو کلی ازش یاد میکنن و براش ارزش قایلند... ماهام باید ایرادای افراد و یاد بگیریم که تکرار نکنیم، ولی خوبیاشونم از یاد نبریم و بهشون افتخار کنیم...

تا جایی که من اطلا دارم؛ "there are cases" یه اصطلاحه که معنیشم بیشتر به "استثناعات وجود داره" نزیکه تا "بسگی داره". هرچن بهرحال همون "بسگی داره" هم خودش فرار کردن از زیر جوابه. حال‌اینکه خعلی راحت میتونس قبول کنه زنا از نظر عقلی هم با مردا برابرن. نمیتونس؟
گذشته از این حرفا، آخر کار که خبرنگار ازش میپرسه که میتونه بپذیره مملکت رو یه زن اداره کنه یا نه و ایشون هیچی نداره بگه، همین خودش به صراحت ینی چیزی به اسم برابری زن و مرد واسش جا نیفتاده و همون اقداماتی هم که واسه حق و حقوق زنا کرده به لطف دور و بریای روشنفکرش و افرادی مث محمد علی فروغی بوده.

درضم این جمله:

«کاش ... یاد بگیریم ... توی تاریخ... اگه کسی خیلی بدم بوده، ولی یه کاره خوب کرده رو کلی ازش یاد [کنیم] و براش ارزش قایل... [باشیم]»

یه حرف به شدّت عوامانه‌س. چه بسا امثال خمینی و خامنه‌ای هم در کنارِ [بقول خودت] خیلی بد بودنشون شاید چار تا کار خوبم کرده باشن. حالا بفرما و برا رهبرای اسلامی ارزش قائل باش و ازشون به نیکی یاد کن!

0 ❤️

2017-02-21 14:19:42 +0330 +0330

حالا از توضیح تمسخر آمیز و مزخرفی که پایین ویدیو گذاشتی بگذریم خودت نمی تونی بفهمی شاه دقیقا برای چی داره اینارو میگه؟ اگه یه چپگرا باشی اصلا نمی تونی بفهمی

شاه در مصاحبه با چندین خبرنگار اروپایی به ویژه چپگراها و کمونیستها برای ریدن بهشون این حرفو زد. مخصوصا با اون کمونیست ایتالیایی فالاچی و با این خبرنگار انگلیسی. دلیلشو می تونی بفهمی که چرا دقیقا دربرابر خبرنگار انگلیسی اینطور جواب میده؟؟؟

دلیلش خیلی ساده است. چون پادشاه و کنترل کننده ی حکومت انگلیس یه زن بود و شاه از روی دشمنی با ملکه ی انگلیس و به عمد و برای تحقیر و تیکه انداختن به ملکه شون در این مصاحبه این رو گفت که زن ها عقل کمتری دارند و نمی تونن حکومت کنند. فقط هم دلیلش ملکه ی آخوند پناه انگلیس بود. نشون به این نشون که شهبانو هم بعدها از این حرف شاه حتی تا امروز هم هیچ گله ای نکرده

2 ❤️

2017-02-21 14:30:22 +0330 +0330
نقل از: بشرا_خامنه_ای

حالا از دری وری های صد من یه غازی که به عنوان توضیح پایین ویدیو گذاشتی بگذریم خودت نمی تونی بفهمی شاه دقیقا برای چی داره اینارو میگه؟ واقعا نمی فهمی یا خودتو می زنی به نفهمی چون یه چپ هستی؟

شاه در مصاحبه با چندین خبرنگار اروپایی به ویژه چپگراها و کمونیستها برای ریدن بهشون این حرفو زد. مخصوصا با اون کمونیست ایتالیایی فالاچی و با این خبرنگار انگلیسی. دلیلشو می تونی بفهمی که چرا دقیقا دربرابر خبرنگار انگلیسی اینطور جواب میده؟؟؟

دلیلش خیلی ساده است. چون پادشاه و کنترل کننده ی حکومت انگلیس یه زن بود و شاه از روی دشمنی با ملکه ی انگلیس و به عمد و برای تحقیر و تیکه انداختن به ملکه ی انگلیس در این مصاحبه این رو گفت که زن ها عقل کمتری دارند و نمی تونن حکومت کنند. فقط هم دلیلش ملکه ی آخوند پناه انگلیس بود. نشون به این نشون که ملکه هم بعدها از این حرف شاه حتی امروز هم هیچ گله ای نداشته و نداره

پس شاه برا ریدن به کنترل‌کننده حکومت اینگیلیس، فقط چون جسنیت اوشون زن بوده، یکباره همه زنا رو تحقیر و تیکه‌بارون میکنه!
که گف زن‌ها عقل کمتری برا حکومت دارن فقط هم دلیلش دشمنی با یه زنِ حکومت‌کننده، ینی همون ملکه اینگیلیس بوده!
بخاطر این دشمنی لابد هیچ چاره‌ای هم جز مغلطه تعمیم جزء به کُل نداشته!

ینی یه توجیهی میبافید که از حیرت سر کیر آدم اسفناج سبز میشه...

0 ❤️

2017-02-21 14:31:42 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

حالا از دری وری های صد من یه غازی که به عنوان توضیح پایین ویدیو گذاشتی بگذریم خودت نمی تونی بفهمی شاه دقیقا برای چی داره اینارو میگه؟ واقعا نمی فهمی یا خودتو می زنی به نفهمی چون یه چپ هستی؟

دلیلش خیلی ساده است. چون پادشاه و کنترل کننده ی حکومت انگلیس یه زن بود و شاه از روی دشمنی با ملکه ی انگلیس و به عمد و برای تحقیر و تیکه انداختن به ملکه ی انگلیس در این مصاحبه این رو گفت که زن ها عقل کمتری دارند و نمی تونن حکومت کنند. فقط هم دلیلش ملکه ی آخوند پناه انگلیس بود. نشون به این نشون که ملکه هم بعدها از این حرف شاه حتی امروز هم هیچ گله ای نداشته و نداره

پس شاه برای ریدن به کنترل‌کننده حکومت اینگیلیس، چون جسنیت اوشون زن بوده یکباره همه زنا رو تحقیر و تیکه‌بارون میکنه!
گف **زن‌ها** عقل کمتری برا حکومت دارن فقط هم دلیلش دشمنی با **یه زنِ** حکومت‌کننده، ینی همون ملکه اینگیلیس بوده!
بخاطر این دشمنی هیچ چاره‌ای هم جز مغلطه تعمیم جز به کل نداشته!

ینی یه توجیهی میبافید که از حیرت سر کیر آدم اسفناج سبز میشه…

شما در یک موقعیتی قرار می گیری و از فرصتی که پیش میاد برای زدن حرفی که توی دلت گیر کرده استفاده می کنی. به همین سادگی.

0 ❤️

2017-02-21 14:38:26 +0330 +0330

هرچن البته این تاپیک تیریبون مخالفت با ممرضاشا نیس چون قضایای مربوط به اون دوران مفصل‌تر از این حرفاس که با یکی دوتا پست بشه تحلیل کرد ولی بهرحال یه ویدئوی دیگه‌م از حرفای ایشون میذارم فعلن بلکه طرفداراش یکم بیشتر فک کنن:

آمدن خمینی، خواست خدا بود!

(لینک اصلی)

آری تا زمانی که همه چیز را با آسمان و الله و تقدیر او توجیه می‌کنیم، همچنان زمین می‌خوریم...
مصاحبه دیوید فراست با محمدرضا پهلوی در سال ۱۹۸۰ در جزیره باهاما و سخنان محمدرضا درباره مرگ، تقدیر، خمینی، انقلاب، خواست خدا (تقدیر الاهی)، مردم ایران و...؛ دیوید فراست: «می‌دانم که شما خیلی به تقدیر باور دارید» و تایید محمدرضا پهلوی...
David Frost's last inteview with the shah of Iran in 1980, Bahama Island. The shah of Iran speak about his destiny and God's will.

0 ❤️

2017-02-21 14:49:11 +0330 +0330

ببخشید من اصلا قصد دهن به دهن شدن با شما رو ندارم. شما یکی از روشنفکرترین کاربرای این سایت هستی. ولی واقعا فکر می کنی الان مردم باید بیان بگن شاه بد بود چون اعتقادات ملایم اسلامی داشت ولی همین اعتقاد ملایمش رو هم حتی تحت هیچ شرایطی حاضر نبود که به هیچکس تحمیل کنه و در دروان حکومتش یکی از آزادترین روزگاران تاریخ هزاران ساله ی ایران رو به وجود آورده بود که از کمونیست خاین تا روحانی خر تا روشنفکر و دانشمند و شاعر و هنرمند همه می تونستن براحتی حتی در مخالفت با شاه و حکومتش کار بکنند؟ آره ساده دل بود و حواسش به بعضی چیزها نبود ولی اینها رو می ذاریم در کنار قدرتی که برای ایران ایجاد کرد برای احترام و ارزشی که برای نام ایران و ایرانی ایجاد کرد و برای شادی و آرامشی که مردم در دوران حکومتش داشتند به نظر خیلی کم اشتباه میرسه ایشون. همه ی اینهارو کمونیست ها و روسها و انگلیسی ها و چپ ها و ملاها چشم نداشتن که ببینن ولی ساده دلی شاهنشاه با همه ی عشقی که به ایران داشت و سیاست جهانی نبوغ آمیزی که داشت اون رو از آخوند و قلاده ی روسی به گردنش غافل گذاشت. البته قضیه پیچیده تر از اینهاست و کلی اطلاعات غلط به ایشون داده میشد و به هر حال برنامه ی بیست ساله با هزینه و تلاش سنگین ایران رو به انقلاب رسوند نه شخصیت و اشتباهات شاه که حتی اگر با انقلاب برکنارش نمی کردند حتم باز هم برای ترورش برنامه ریزی می کردند اون هم در زمانی که حتی تا دفتر شاه هم کمونیست خاین توده ای نفوذی وجود داشت.

0 ❤️

2017-02-21 14:57:45 +0330 +0330
نقل از: بشرا_خامنه_ای ببخشید من اصلا قصد دهن به دهن شدن با شما رو ندارم. شما یکی از روشنفکرترین کاربرای این سایت هستی. ولی واقعا فکر می کنی الان مردم باید بیان بگن شاه بد بود چون اعتقادات ملایم اسلامی داشت ولی همین اعتقاد ملایمش رو هم حتی تحت هیچ شرایطی حاضر نبود که به هیچکس تحمیل کنه و در دروان حکومتش یکی از آزادترین روزگاران تاریخ هزاران ساله ی ایران رو به وجود آورده بود که از کمونیست خاین تا روحانی خر تا روشنفکر و دانشمند و شاعر و هنرمند همه می تونستن براحتی حتی در مخالفت با شاه و حکومتش کار بکنند؟ آره ساده دل بود و حواسش به بعضی چیزها نبود ولی اینها رو می ذاریم در کنار قدرتی که برای ایران ایجاد کرد برای احترام و ارزشی که برای نام ایران و ایرانی ایجاد کرد و برای شادی و آرامشی که مردم در دوران حکومتش داشتند به نظر خیلی کم اشتباه میرسه ایشون. همه ی اینهارو کمونیست ها و روسها و انگلیسی ها و چپ ها و ملاها چشم نداشتن که ببینن ولی ساده دلی شاهنشاه با همه ی عشقی که به ایران داشت و سیاست جهانی نبوغ آمیزی که داشت اون رو از آخوند و قلاده ی روسی به گردنش غافل گذاشت. البته قضیه پیچیده تر از اینهاست و کلی اطلاعات غلط به ایشون داده میشد و به هر حال برنامه ی بیست ساله با هزینه و تلاش سنگین ایران رو به انقلاب رسوند نه شخصیت و اشتباهات شاه که حتی اگر با انقلاب برکنارش نمی کردند حتم باز هم برای ترورش برنامه ریزی می کردند اون هم در زمانی که حتی تا دفتر شاه هم کمونیست خاین توده ای نفوذی وجود داشت.

در این که حکومت ایشون با همه کم و کاستش صد شرف داش به حکومت آخوندا و همچنین وطن‌پرست بودنش من هیچ شکی ندارم، بارها هم اینو گفتم. ولی مشکل اینجاس که همون سهل‌انگاریاش و همون اشاره‌ای که خودتم به درستی کردی «حواسش به بعضی چیزها نبود» همچین بی‌تأثیر در شکل‌گیری عنقلاب نبود. (اشتباهات به ظاهر ساده‌ش برا کشور گرون تموم شد)
اینم که میگید همه میتونسن براحتی در مخالفت با شاه کار کنن بعله کاملن درسته. قبول که کمونیست و چپی و مپی از زندان هم که میومدن بیرون میتونسن شغل پیدا کنن و صاحب درآمد بشن. ولی حق هیچگونه ابراز نظر برخلاف حکومت شاه نداشتن. هرچن خفقان مطبوعاتی اون زمان با خفقان الان قابل مقایسه نیس ولی بهرحال استبداد استبداده و چیزی نی که بشه توجیهش کرد. مگه همین اسلامی که مدام نقدش میکنیم آلوده به همین نیس؟ یه جمله قشنگ خوندم چن وخ پیشا که «اسلام اگه قدرت استدلال داش، نیازمند حکم ارتداد نبود» حالا همینو تعمیم بدین به حکومت (هر نوع حکومتی).
شما در نظر بگیر اون زمان شاه همه مخالفاشو قل و قم و خفه کرده بود ولی این وسط فقط کی مونده بود که دسش باز بود؟! معلومه آخوند! آخوندم راحت مخ ملتو پای منبرش به کار گرف تا نهایتش شد اینی که الان هس. شاه تا حدی به آخوندا پر و بال میداد که تاج سلطنتشم میداد اونا میذاشتن سرش آخرشم همونا این تاجو از سرش ورداشتن ما رم بدبخ کردن رف.

1 ❤️

2017-02-22 16:43:25 +0330 +0330

تا جایی که من اطلا دارم؛ "there are cases" یه اصطلاحه که معنیشم بیشتر به "استثناعات وجود داره" نزیکه تا "بسگی داره". هرچن بهرحال همون "بسگی داره" هم خودش فرار کردن از زیر جوابه. حال‌اینکه خعلی راحت میتونس قبول کنه زنا از نظر عقلی هم با مردا برابرن. نمیتونس؟
گذشته از این حرفا، آخر کار که خبرنگار ازش میپرسه که میتونه بپذیره مملکت رو یه زن اداره کنه یا نه و ایشون هیچی نداره بگه، همین خودش به صراحت ینی چیزی به اسم برابری زن و مرد واسش جا نیفتاده و همون اقداماتی هم که واسه حق و حقوق زنا کرده به لطف دور و بریای روشنفکرش و افرادی مث محمد علی فروغی بوده.

درضم این جمله:

«کاش ... یاد بگیریم ... توی تاریخ... اگه کسی خیلی بدم بوده، ولی یه کاره خوب کرده رو کلی ازش یاد [کنیم] و براش ارزش قایل... [باشیم]»

یه حرف به شدّت عوامانه‌س. چه بسا امثال خمینی و خامنه‌ای هم در کنارِ [بقول خودت] خیلی بد بودنشون شاید چار تا کار خوبم کرده باشن. حالا بفرما و برا رهبرای اسلامی ارزش قائل باش و ازشون به نیکی یاد کن!

حالا بماند که همین جمله ای there are cases رو هم بنده نوشتم و شما ازش بی خبر بودی، میگم بی خبر، چون بر خلاف میلم الان باید یه جمله دیگه بگم که باز تازه یه چیزی یاد میگیری، ولی خب باید بگم بلکه متوجه شی، حالا شما که اینقدر اصطلاح میدونی و واژه بلدی لطف کن بگو اگه اون جمله معنیش میشه استثاعات وجود داره، پس وقتی شاه میگه you can always have some exeptions این اون وقت معنیش چه میشه؟!

اینکه شما فکر میکنی اون راحت قبول نکرده، برمیگرده به اینکه اصلا نگرفتی موضوع رو! بنده هم که اومدم بگم شما گوشت بدهکار نیست! بخدا بلد نبودن و ندونستن هیچ ایرادی نداره، نمی دونم چرا اینقدر واسه ما سخته که چیزی و که نمی دونیم، نمی تونیم بگیم "نمی دونم، اه اینجوریه! ایول!" من فکر میکنم این رفتار خیلی عوامانه تر باشه و عوامانه تر از اون اینکه شما داری نشر اکاذیب میکنی! نه تنها داری عوام فریبی میکنی، بلکه خودت هم قربانی همین موضوع هستی، مثه یه افراط گرای محض! خودت که نمی فهمی یارو چی داره میگه، یکی هم که می خواد بهت بگه تو کتت نمیره... یه ویدئو با زیرنویس اشتباه گیر اوردی، هم خودت باور کردی، هم داری بخورده دیگران میدی! مثه دوستان مذهبی که نخوندن، نه میگیرن، فقط چون یکی یه چیزی میگه و بدلشون میشینه رو تکرار میکنن...

قطعا هیچ جای دنیا از یه قاتل و ادم کش به نیکی یاد نمیکنن! البته قراره اینجور باشه که فعلا توی ایران می کنن حالا بگذریم، منم نگفتم بیا برو واسه مثلا مغولا خودت و پاره کن! من نمی دونم شماها چرا همش دوست دارین از یه وره بوم بیفتین! بنده که بشخصه فکر نمی کنم اینا که تو اسم بردی کاره مفیدی کرده باشن! حرفه من اینه که شما تاریخ 2 تا کشور و که میخونی، میبینی یه بابای توی کشورشون اگه حالا با قصد خوب، یا حتی قصد بد! یه کاری کرده و بعدها مشخص شده که اون کار یه ثمره خوبی هم داشته، میگن اقا یارو این کارا اشتباه رو کرده، اما کاره خوبم کرده! بعدم اگه شما فکر میکنی خمینی در حد شاه به درده این مملکت خورده، که من دیگه از خدمتت مرخص میشم و فقط میگم که enjoy the rest of your day

مث اینکه چشات درست نمیبینه عبارت "تا جایی که من اطلا دارم" رو قبل از جمله ندیدی که نفمیدی من هیچ ادعایی در زمینه سوات اینگیلیسی ندارم.
درضم یه طومار نوشتی ولی هنو جواب اون سوال ساده منو ندادی: شاه نمیتونس در جواب اون سؤال، بجا اینکه بیخود صغرا کبرا بچینه، خعلی راحت فقط بگه Yes و قبول کنه زنا از نظر عقلی هم با مردا برابرن نه فقط از لحاظ حقوقی؟
باعشه همین که جنابالی که مثلن موضو رو گرفتی ولی نمیتونی توضی بدی کافیه!

بعله بلد نبودن و ندونسن هیچ ایرادی نداره ولی اصرار به نپذیرفتن اشتبا خعلی ایراد داره! یه جمله مسخره آخر حرفات مثلن بعنوان شعار نوشتی که مثلن بقیه بیان واست به‌به و چه‌چه کنن ولی من با زبون آدمیزاد گفتم بنا به این دلایل جمله‌ت عوامانه‌س، حال یا نمیفمی یا نمیخوای بفهمی ایراد حرفت کجاس دیگه مشکل من نیس.
فعلن که تو داری در دفا از پادشاه فقید خودتو پاره میکنی. (درضم یاد بگیر میخوای بحث کنی شعور داشته باشی تا بهت توهین نشده مث آدم حرف بزنی که ادبیات منم بخواد تغییر کنه خعلی نافرم عوض میشه!)

حرف من اینه که از فرط مخالفت با آخوند و جمهوری اسلامی خیال نکنیم پادشاه سابق از هر خطایی معاف بوده و هیـــچ مقصر نبوده. ولی امثال جنابالی اونقد همه چیو سیاسفید میبینن که درمقابل فمیدن همین مسله ساده هم مقاومت میکنن و دچار توهم توطئه میشن.
اگه خیال داری هرگونه بازگویی ایرادات پادشاه سابق، از اونور بوم پائین افتادنه که منم حرفی باهات ندارم و در جواب میگم You too

0 ❤️

2017-02-22 17:12:42 +0330 +0330

معذرت میخام از فک و فامیلای محمد رضا شاه که تو این سایت کم هم نیستن هرچند ک اصلا این ب اصطلاح پادشاه فقیدو خیلی از کاراشو قبول ندارم ولی خداییش پر بیراه هم نگفته واقعا خیلی از زنا فقط رو اعصابن ن تصمیم گیری درستی دارن ن عقل درست حسابی و در بیشتر موارد احساساتشون ب عقلشون غلبه میکنه و کلا طبیعت زن ایجوره هرچند مردای زیادی هم این حالتو دارن و اصلا نمیشه رو عقلشون حساب باز کرد البته تو زنا استثنائاتی هم وجود داره ولی خداییش انتظار داشتید با این زنایی ک دور و ور شاه بودن مث اشرف و شمس و خود شهربانو یا مادرش که مملکت و حکومتشو ب فاک دادن حرفی غیر از این میزد آخر ی زن عاقل دور و ورش بود از اون ب اصطلاح استثنائات که بخاد از زنا تعریف کنه زنای دربار یا احساساتی و پخمه بودن یا همش ب فکر عیش و نوش و بدبختی درست کردن واسه شاه و کلا شاه دل خوشی از شهربانو و اشرف و شمس و حتی دختراشم نداشته

0 ❤️

2017-02-22 17:32:11 +0330 +0330

کاری ندارم این چی گفته ولی کاملا برابرن

0 ❤️

2017-02-22 22:46:35 +0330 +0330
نقل از: deadpool13

معذرت میخام از فک و فامیلای محمد رضا شاه که تو این سایت کم هم نیستن هرچند ک اصلا این ب اصطلاح پادشاه فقیدو خیلی از کاراشو قبول ندارم ولی خداییش پر بیراه هم نگفته واقعا خیلی از زنا فقط رو اعصابن ن تصمیم گیری درستی دارن ن عقل درست حسابی و در بیشتر موارد احساساتشون ب عقلشون غلبه میکنه و کلا طبیعت زن ایجوره هرچند مردای زیادی هم این حالتو دارن و اصلا نمیشه رو عقلشون حساب باز کرد البته تو زنا استثنائاتی هم وجود داره ولی خداییش انتظار داشتید با این زنایی ک دور و ور شاه بودن مث اشرف و شمس و خود شهربانو یا مادرش که مملکت و حکومتشو ب فاک دادن حرفی غیر از این میزد آخر ی زن عاقل دور و ورش بود از اون ب اصطلاح استثنائات که بخاد از زنا تعریف کنه زنای دربار یا احساساتی و پخمه بودن یا همش ب فکر عیش و نوش و بدبختی درست کردن واسه شاه و کلا شاه دل خوشی از شهربانو و اشرف و شمس و حتی دختراشم نداشته

با کمال احترام به شخصیت شما ولی فقط یه حرف درست حسابی تو کل این پستت دیدم که اونم همون جمله اولت بود. بعله قبول دارم زیادن کسایی که تو این سایت جوری از ممرضاشا دفا میکنن انگار از فک و فامیلاشن. حال‌اینکه همینا میان از بسیجیا ایراد میگیرن که چرا از حرضت خایه‌منی یه قدیس ساختن!
ولاکن راجب الباقی پستت عرض شود که متسفانه تفکر جنابالی هم با آخوند هزارسال پیش هیچ فرقی نداره. هرچن تو همین حرفاتم تناقض هس، ینی در کل نمیدونی با خودت چن‌چندی، از اینور میگی «خیلی از زنا فقط رو اعصابن... کلا طبیعت زن ایجوره» از اونورم میگی «مردای زیادی هم این حالتو دارن و اصلا نمیشه رو عقلشون حساب باز کرد» خب در ادامه‌ی همین حرفتم با همون منطق خودت میشه گف «کلا طبیعت مرد ایجوره»!
دوست عزیز، "مغلطه تعمیم جزء به کل" میدونی ینی چی؟

درضم میشه بگی شهربانو فرح چه تصمیم‌گیری نادرستی کرده یا مثلن چه ضرری به مملکت زده که مدعی هسی از عقل درست‌درمونی برخوردار نبوده؟
همین دانشکده‌ای که من دارم فارق‌التحصیل میشم توش به لطف فرح دیبا تأسیس شده. بشخصه با وجود اینکه حاج‌ممرضاشا رو قبول ندارم ولی احترام شدیدی برا فرح دیبا قائلم.

0 ❤️

2017-02-22 22:57:15 +0330 +0330
نقل از: چکارکنیم با احترام به آزادی . باید بگم که من هم برابری زن و مرد را غلط میدانم .

شمام اگه میومدی لاقل دلایل این حرفتم میگفتی بد نبود.
0 ❤️

2017-02-22 22:59:42 +0330 +0330
نقل از: lover78 خرافات بود که گرفت همه محمدرضارو وگرنه چرا اخوندا حکومتا از چنگ رضاشاه درنیوردن؟ چون اصلا از همه این خرافات متنفر بود ولی پسرش...

چون رضاشا دس آخوندا رو از مملکت کوتا کرده بود دهنشونم سرویس کرده بود ولی پسرش از این عرضه‌ها نداش.
بجاش خواب حرضت عباس و مباس میدید و این خزعبلات. تنها پادشاه تاریخ ایرانم بود که رف مکه. لذا اینکه میگیم "حاج ممرضاشا" توهین یا تمسخر نیس. ایشون واقعن حاجی بوده.

0 ❤️

2017-02-22 23:35:34 +0330 +0330
نقل از: Shayoona با اعلام موافقت با پست فوق اضافه کنم که شاه با فشار امریکا برای اصلاحات در ایران، مجبور به دادن حق رای به زنان و انقلاب سفید شد! الان اخوندا برای همین درس گرفتن که با امریکا رابطه نداشته باشن چون به اصطلاح خودشون امریکا در امور داخلی دخالت میکنه

کاش بیشتر در این مورد توضی میداید بهره میبردیم. ?
0 ❤️

2017-02-23 01:06:14 +0330 +0330

اولا باز نرو سراغ مبحثای تعمیم کل ب جز و دوباره خلط مبحث راه ننداز چون حوصلشو ندارم کلا آدمای این سایت بیشترشون عادت کردن به وکیل بازی و حرفارو پیچوندن و بد جلوه دادن شایدم من واقعا بد نوشتم و حق داری ی جورایی اونجا ک گفتم طبیعت زنا ایجوره منظورم غلبه احساسات بر عقل بود ولی درباره مردا منظورم عدم تصمیم گیری صحیح بود ولی خب اکثریت زنا اون حالتو دارن ولی اقلیت مردا این حالتو دارن البته این چیزی ک من دیدم و زیادم باهاش مواجه شدم و باز هم میگم حرفش اونقدام بیراه نبوده ک بشه بهش گیر داد ولی درباره خانم فرح که شما گفتی کارای خوبی کرده مث تاسیس دانشگاه بله هرکی کار خوبی میکنه دلیل نمیشه که همه کاراش درست بوده هرچند ک کارای خوب زیادی کردن (و الان انقد دانشگا تاسیس کردن ک باهاشون مملکت و قشر جوانو ب فاک عظما رهنمون کردن هرچند اون دانشگاها ک زمان پهلوی احداث شده باعث پیشرفت بوده چون اولین دانشگاهارو تاسیس کردن ک واقعا بهشون احتیاج داشتن ن مثل الان ک باعث پسرفت شدن)ولی یکی از عوامل سرنگونی رژیم پهلوی که تو ی تاپیک دیگه هم زده بودید یکیش همین دخالت فرح و اطرافیانش تو بحثایی و انجام اموری بود که بهش آشنایی نداشتن و ب خاطر بی کفایتی شاه که نمیتونست جلوی تصمیمات غلط دیگرانو بگیره و خود ایشون از اون اقلیت مردایی بود ک قدرت تصمیم گیری درست حسابی نداشت و مث پدرش ابهت نداشت اونجام گفتم کارایی ک فرح و هویدا انجام میدادن که اصلا ب مزاق فرهنگ ایرانی مردم ایران خوش نمیومد و باعث تحریک مردم میشدن مث همون جشنای کذایی ک خودش یکی از عوامل ب جوش اومدن خون مردم بود ولی واقعا دخالت فرح تو اموراتی که با اعتقادات مردم ارتباط مستقیم داشت یکی از عوامل براندازی پهلوی بود بالاخره وقتی کسی ک طرفدار کمونیستا بوده میاد تو اعتقادات مردم دست میبره معلومه که مردم فوق العاده معتقد اون زمان چه بلایی سر حکومت میارن ولی خارج از این حرفا باز میگم که شاه از زنای دور و ورشم دل خوشی نداشت چه از خواهراش ک واسش عامل دردسرهای همیشگی بودن چه از فرح ب خاطر کارکنان دفترش و دوستانش که ازشون خوشش نمیومد که باعث کدورت رابطه شاه و فرح شده بود

0 ❤️

2017-02-23 13:08:52 +0330 +0330
نقل از: lover78 خرافات بود که گرفت همه محمدرضارو وگرنه چرا اخوندا حکومتا از چنگ رضاشاه درنیوردن؟ چون اصلا از همه این خرافات متنفر بود ولی پسرش...

چون رضاشا دس آخوندا رو از مملکت کوتا کرده بود دهنشونم سرویس کرده بود ولی پسرش از این عرضه‌ها نداش.
بجاش خواب حرضت عباس و مباس میدید و این خزعبلات. تنها پادشاه تاریخ ایرانم بود که رف مکه. لذا اینکه میگیم "حاج ممرضاشا" توهین یا تمسخر نیس. ایشون واقعن حاجی بوده.

? ? ?

1 ❤️

2017-02-23 15:28:28 +0330 +0330
نقل از: lover78

? ? ?

جدن نسل ما رو ببین. نظرات در حد کارشناسی جواد خیابانی

0 ❤️

2017-02-23 15:40:09 +0330 +0330
نقل از: بشرا_خامنه_ای ببخشید من اصلا قصد دهن به دهن شدن با شما رو ندارم. شما یکی از روشنفکرترین کاربرای این سایت هستی. ولی واقعا فکر می کنی الان مردم باید بیان بگن شاه بد بود چون اعتقادات ملایم اسلامی داشت ولی همین اعتقاد ملایمش رو هم حتی تحت هیچ شرایطی حاضر نبود که به هیچکس تحمیل کنه و در دروان حکومتش یکی از آزادترین روزگاران تاریخ هزاران ساله ی ایران رو به وجود آورده بود که از کمونیست خاین تا روحانی خر تا روشنفکر و دانشمند و شاعر و هنرمند همه می تونستن براحتی حتی در مخالفت با شاه و حکومتش کار بکنند؟ آره ساده دل بود و حواسش به بعضی چیزها نبود ولی اینها رو می ذاریم در کنار قدرتی که برای ایران ایجاد کرد برای احترام و ارزشی که برای نام ایران و ایرانی ایجاد کرد و برای شادی و آرامشی که مردم در دوران حکومتش داشتند به نظر خیلی کم اشتباه میرسه ایشون. همه ی اینهارو کمونیست ها و روسها و انگلیسی ها و چپ ها و ملاها چشم نداشتن که ببینن ولی ساده دلی شاهنشاه با همه ی عشقی که به ایران داشت و سیاست جهانی نبوغ آمیزی که داشت اون رو از آخوند و قلاده ی روسی به گردنش غافل گذاشت. البته قضیه پیچیده تر از اینهاست و کلی اطلاعات غلط به ایشون داده میشد و به هر حال برنامه ی بیست ساله با هزینه و تلاش سنگین ایران رو به انقلاب رسوند نه شخصیت و اشتباهات شاه که حتی اگر با انقلاب برکنارش نمی کردند حتم باز هم برای ترورش برنامه ریزی می کردند اون هم در زمانی که حتی تا دفتر شاه هم کمونیست خاین توده ای نفوذی وجود داشت.

در این که حکومت ایشون با همه کم و کاستش صد شرف داش به حکومت آخوندا و همچنین وطن‌پرست بودنش من هیچ شکی ندارم، بارها هم اینو گفتم. ولی مشکل اینجاس که همون سهل‌انگاریاش و همون اشاره‌ای که خودتم به درستی کردی «حواسش به بعضی چیزها نبود» همچین بی‌تأثیر در شکل‌گیری عنقلاب نبود. (اشتباهات به ظاهر ساده‌ش برا کشور گرون تموم شد)
اینم که میگید همه میتونسن براحتی در مخالفت با شاه کار کنن بعله کاملن درسته. قبول که کمونیست و چپی و مپی از زندان هم که میومدن بیرون میتونسن شغل پیدا کنن و صاحب درآمد بشن. ولی حق هیچگونه ابراز نظر برخلاف حکومت شاه نداشتن. هرچن خفقان مطبوعاتی اون زمان با خفقان الان قابل مقایسه نیس ولی بهرحال استبداد استبداده و چیزی نی که بشه توجیهش کرد. مگه همین اسلامی که مدام نقدش میکنیم آلوده به همین نیس؟ یه جمله قشنگ خوندم چن وخ پیشا که «اسلام اگه قدرت استدلال داش، نیازمند حکم ارتداد نبود» حالا همینو تعمیم بدین به حکومت (هر نوع حکومتی).
شما در نظر بگیر اون زمان شاه همه مخالفاشو قل و قم و خفه کرده بود ولی این وسط فقط کی مونده بود که دسش باز بود؟! معلومه آخوند! آخوندم راحت مخ ملتو پای منبرش به کار گرف تا نهایتش شد اینی که الان هس. شاه تا حدی به آخوندا پر و بال میداد که تاج سلطنتشم میداد اونا میذاشتن سرش آخرشم همونا این تاجو از سرش ورداشتن ما رم بدبخ کردن رف.

هیچ مخالفی خفه نشده بود مگر تروریست ها. چه مجاهد چه کمونیست چه مسلمان. اونا هم خب حقشون بوده خفه بشن. وگرنه نوشتن کتاب و روزنامه و ترانه در مخالفت با شاه از هر نظر آزاد بود. از سال 32 به بعد که کودتای کمونیست ها و شوروی شکست خورد و شاهنشانی ایران باقی موند تا زمان پنجاه و هفت یه مدت خیلی کوتاه بعد از کودتا کمونیست بودن و حرف مفت زدن ممنوع بود. اون زمان همین آخوندها همه جوره ضد شاه بودن ولی چون ابزار دست اجنبی بودن و همه از اسلام و آخوند به عنوان نوکر و پوشش کاراشون استفاده می کردن شاه هم برای اینکه نقشه ی اینهارو به خودشون برگردونه کمی به اسلام روی خوش نشون داد. این به دلیل شرایط بود. وگرنه شاه به شخصه اصلا نماز نمی خوند یا اهل قران نبود. باور ژرفی به خدا داشت ولی نه به دین. حالا از این گذشته اون مزخرفاتی که درباره ی کندی و انقلاب سفید گفتن بعضی خیلی خنده دار بود. یه کم تاریخ خوندن بد نیست اگه برید و ببینید حتی قبل از اومدن کندی نظام ارباب و رعیتی شروع به ورافتادن کرده بود و تمام زمینهای دولتی که تا پیش از اون از چنگ اربابان مفت خور دیوث گرفته شده بود داشت ملی می شد. از این گذشته مسیله اینه که در کشوری به زنان حق رای داده شد که این اصلا برای درک و شعور مردم مسلمونش سنگین بود فهمیدن دلیلش و لزومش. پس اصلا این طرح به معنای واقعی لزومی نداشت. امریکاییها اگه چیزیو لازم می دیدن احتمالا باید چیزی برای فریفتن مردم می بود نه تحریکشون. به نظرم بهتره تمام مزخرفاتی که از چپ ها و کمونیست ها و همون حرومزاده های عنقلابی نوکر امپریالیسم شرق شنیدید یکسره از گوشتون بریزید بیرون. برای یک عده هم باید گفت دفاع کردن از کسی حتما و فقط نباید به این دلیل باشه که طرف فامیل شماست. کسی که به کشورتون خدمت کرده از صدهزار فامیل هم براتون بهتره اگه بتونید و بخواید که بفهمید

0 ❤️

2017-02-23 18:03:05 +0330 +0330

ا

1 ❤️

2017-02-24 22:34:27 +0330 +0330
نقل از: deadpool13 اولا باز نرو سراغ مبحثای تعمیم کل ب جز و دوباره خلط مبحث راه ننداز چون حوصلشو ندارم کلا آدمای این سایت بیشترشون عادت کردن به وکیل بازی و حرفارو پیچوندن و بد جلوه دادن شایدم من واقعا بد نوشتم و حق داری ی جورایی اونجا ک گفتم طبیعت زنا ایجوره منظورم غلبه احساسات بر عقل بود ولی درباره مردا منظورم عدم تصمیم گیری صحیح بود ولی خب اکثریت زنا اون حالتو دارن ولی اقلیت مردا این حالتو دارن البته این چیزی ک من دیدم و زیادم باهاش مواجه شدم و باز هم میگم حرفش اونقدام بیراه نبوده ک بشه بهش گیر داد ولی درباره خانم فرح که شما گفتی کارای خوبی کرده مث تاسیس دانشگاه بله هرکی کار خوبی میکنه دلیل نمیشه که همه کاراش درست بوده هرچند ک کارای خوب زیادی کردن (و الان انقد دانشگا تاسیس کردن ک باهاشون مملکت و قشر جوانو ب فاک عظما رهنمون کردن هرچند اون دانشگاها ک زمان پهلوی احداث شده باعث پیشرفت بوده چون اولین دانشگاهارو تاسیس کردن ک واقعا بهشون احتیاج داشتن ن مثل الان ک باعث پسرفت شدن)ولی یکی از عوامل سرنگونی رژیم پهلوی که تو ی تاپیک دیگه هم زده بودید یکیش همین دخالت فرح و اطرافیانش تو بحثایی و انجام اموری بود که بهش آشنایی نداشتن و ب خاطر بی کفایتی شاه که نمیتونست جلوی تصمیمات غلط دیگرانو بگیره و خود ایشون از اون اقلیت مردایی بود ک قدرت تصمیم گیری درست حسابی نداشت و مث پدرش ابهت نداشت اونجام گفتم کارایی ک فرح و هویدا انجام میدادن که اصلا ب مزاق فرهنگ ایرانی مردم ایران خوش نمیومد و باعث تحریک مردم میشدن مث همون جشنای کذایی ک خودش یکی از عوامل ب جوش اومدن خون مردم بود ولی واقعا دخالت فرح تو اموراتی که با اعتقادات مردم ارتباط مستقیم داشت یکی از عوامل براندازی پهلوی بود بالاخره وقتی کسی ک طرفدار کمونیستا بوده میاد تو اعتقادات مردم دست میبره معلومه که مردم فوق العاده معتقد اون زمان چه بلایی سر حکومت میارن ولی خارج از این حرفا باز میگم که شاه از زنای دور و ورشم دل خوشی نداشت چه از خواهراش ک واسش عامل دردسرهای همیشگی بودن چه از فرح ب خاطر کارکنان دفترش و دوستانش که ازشون خوشش نمیومد که باعث کدورت رابطه شاه و فرح شده بود

خلط مبحث نیس. داری از راه غلط نتیجه‌گیری میکنی منم اسم استدلالتو گفتم که بدونی مدتهاس این طرز فک کردن منسوخ شده.
شما مدعی هسی ممرضاشا حرفش بیراه نبوده و طبق فرمایش ایشون، شمام باور داری که عقل زنا از مردا کمتره چون بقول خودت احساساتشون بر عقلشون غلبه داره و لابد شاهد مثال از چن تا زنی که دور و بر خودت دیدی میاری. خب منم در مقابل میتونم چندین و چن زن که از اول زندگیم تا الان دیدم بعنوان مثال بیارم که برعکس ادعای شما خعلی هم بیشتر از مردا تو کارشون سخگیر بودن در هر شغلی که داشتن (مدیریت، تدریس و...) و به همین راحتی استلال شما رو رد کنم. فلذا وختی میگم اشتبات اینجاس که جزء رو به کل تعمیم میدی خلط مبحث نیس بلکه ریشه همون تفکریه که داری و باهاش به نتیجه اشتبا رسیدی.

شما اگه این اصل ساده رو بپذیری که «اشتباه افراد رو نباید پای جنسیت، نژاد، قوم و سایر فاکتورای اینچنینی گذاش» دیگه نیازی به بحث و صغرا کبرا چیدن نیس. چون در اینصورت درک این نیز برات راحت‌تر میشه که اگه هر چن تا زن دور و بر شاه هم اشتبا کرده باشن باز دلیل نمیشه ایشون نتیجه بگیره که همه زنا عقلشون از مردا کمتره. منتهی نمیدونم چرا اصرار دارید همچنان این تفکر آخوندی و بیابونی رو زنده نیگه دارید تا کمک‌حال آبروریزی ما ایرانیا باشید!

و اما فرح دیبا…

راجب دانشگاها که البته خودت جواب خودت رو به درستی دادی! «اون دانشگاها ک زمان پهلوی احداث شده باعث پیشرفت بوده ن مثل الان ک باعث پسرفت شدن» اینم به فرمایش شما اضافه کنم که البته دانشگا داریم تا دانشگا! نه اینکه طبق فرموده عمام راحل؛ دانشگا باید دانشگا باشَـح دانشگایی که دانشگا نباشـَـح دانشگا نیس! ولی شما اینو درنظر بگیر که چه فرقیست میان دانشگاهنر و حوزه‌علمیه… بنظرم اون حمایتی که فرح دیبا از هنر و هنرمندان میکرد خدمتی بود ستودنی که منکرش نمیشه شد. شما سرگذشت هنرمندایی که حتا سبک و سیاقشونم عام نبود، مث حسین زنده‌رودی رو بخون ببین تا چه حد فرح دیبا در پیشرفتشون نخش داشته.
و ایضن فرح اونقد مردمی بود که جایی زلزله میزد شخصن پا میشد میرف عیادت مردم زلزله‌زده‌ که صدالبته عکسا و فیلماشم به وفور هس و میتونید مشاهده کنید.
درضم راجب دس بردن تو اعتقادات مردمم که من نفمیدم دقیقن منظورت چیه. مدام اشاره میکنی کارایی که به مذاق فرهنگ و اعتقادات مردم ایران خوش نمیومد ولی توضی نمیدی اون کارا اصلن چی بود.

0 ❤️

2017-02-24 22:34:34 +0330 +0330

هیچ مخالفی خفه نشده بود مگر تروریست ها. چه مجاهد چه کمونیست چه مسلمان. اونا هم خب حقشون بوده خفه بشن. وگرنه نوشتن کتاب و روزنامه و ترانه در مخالفت با شاه از هر نظر آزاد بود. از سال 32 به بعد که کودتای کمونیست ها و شوروی شکست خورد و شاهنشانی ایران باقی موند تا زمان پنجاه و هفت یه مدت خیلی کوتاه بعد از کودتا کمونیست بودن و حرف مفت زدن ممنوع بود. اون زمان همین آخوندها همه جوره ضد شاه بودن ولی چون ابزار دست اجنبی بودن و همه از اسلام و آخوند به عنوان نوکر و پوشش کاراشون استفاده می کردن شاه هم برای اینکه نقشه ی اینهارو به خودشون برگردونه کمی به اسلام روی خوش نشون داد. این به دلیل شرایط بود. وگرنه شاه به شخصه اصلا نماز نمی خوند یا اهل قران نبود. باور ژرفی به خدا داشت ولی نه به دین. حالا از این گذشته اون مزخرفاتی که درباره ی کندی و انقلاب سفید گفتن بعضی خیلی خنده دار بود. یه کم تاریخ خوندن بد نیست اگه برید و ببینید حتی قبل از اومدن کندی نظام ارباب و رعیتی شروع به ورافتادن کرده بود و تمام زمینهای دولتی که تا پیش از اون از چنگ اربابان مفت خور دیوث گرفته شده بود داشت ملی می شد. از این گذشته مسیله اینه که در کشوری به زنان حق رای داده شد که این اصلا برای درک و شعور مردم مسلمونش سنگین بود فهمیدن دلیلش و لزومش. پس اصلا این طرح به معنای واقعی لزومی نداشت. امریکاییها اگه چیزیو لازم می دیدن احتمالا باید چیزی برای فریفتن مردم می بود نه تحریکشون. به نظرم بهتره تمام مزخرفاتی که از چپ ها و کمونیست ها و همون حرومزاده های عنقلابی نوکر امپریالیسم شرق شنیدید یکسره از گوشتون بریزید بیرون. برای یک عده هم باید گفت دفاع کردن از کسی حتما و فقط نباید به این دلیل باشه که طرف فامیل شماست. کسی که به کشورتون خدمت کرده از صدهزار فامیل هم براتون بهتره اگه بتونید و بخواید که بفهمید

شاپور بختیار هم تروریست بود؟ چه توجیهی برا زندانی شدن امثال ایشون دارید؟
راجب مخالفت مطبوعاتی و ترانه‌های ضد حکومت شاهم فک کنم همین داریوش بخاطر آهنگ "بوی گندم" که اشاره به اصلاحات ارزی داش، چن باری ساواک احضارش کرده بود و زندان رفته بود (البته مطمئن نیسم).
اینم که میفرمائید شاه اهل دین و ایمون نبود کاملن اشتباس. بهتره یه نیگا به خاطرات گذشته‌ش بندازید که از اینکه خواب دیده حرضت عباس دسشو گرفته بلندش کرده و این خزعبلات یاد کرده که خودشم میگه پدرش (رضاشا) جدی نگرفتتش. تا جایی که من میدونم شاه همیشه با افتخار خودشو یه مسلمون شیعه معرفی میکرد و فرت و فرت میرف زیارت فلان امام و صدالبته مکّه رفتن و حاجی‌شدنشم که دیگه بر همگان روشنه، عکساشم هس. تاج سلطنتشم که بر خلاف رضاشا (که خودش سرش میذاش) میداد آخوند میذاش سرش اینا رو هم میخواید انکار کنید؟
کاملن واضحه ایشون از ترس کمونیست و چپی و مپی... پناه اورده بود سمت آخوندا چون خیال میکرد اسلام و آخوند سنگریه که مملکتو از شر اونا در امان نیگه میداره ولی همین خیالش به گرونی وقوع انقلاب اسلامی تموم شد.

حالا بفرمائید و بگید اینام حرفایی در حد تحلیلای سرهنگ علی‌فره! (اون یکی گزارشگر تخمی‌تر از خیابانی)

0 ❤️

2017-02-24 22:34:40 +0330 +0330
نقل از: Shayoona
نقل از: Shayoona با اعلام موافقت با پست فوق اضافه کنم که شاه با فشار امریکا برای اصلاحات در ایران، مجبور به دادن حق رای به زنان و انقلاب سفید شد! الان اخوندا برای همین درس گرفتن که با امریکا رابطه نداشته باشن چون به اصطلاح خودشون امریکا در امور داخلی دخالت میکنه

کاش بیشتر در این مورد توضی میداید بهره میبردیم. ?

خواهش میکنم شما خودتون استاد هستین. شخصا سعی میکنم مسائل را سیاه یا سفید تفسیر نکنم بنا بر همین اصل شخص شاه علاوه بر خدمات و نقاط شاخص بسیار نقاط ضعف زیادی هم داشت و اشتباهات سیاسی مهلکی مرتکب شد که اساتید سایت میتونن یه تایپیک در این مورد بزنن این موردی که عرض کردم از مجموع گفته های مادر فرح شخص شاه و کارترو کندی هست ؛ معمولا دموکرات ها بیشتر به شاه انتقاد میکردن و شاه از دموکرات ها خوشش نمیومد به همین خاطر بزرگترین اشتباهی که مرتکب شد و ما را به این بدبختی رسوند این بود که بودجه ای را در نظر گرفت برای حمایت از جمهوری خواهان و مستقیما در خاک امریکا از اونها حمایت و برایشان تبلیغ کرد و از شانس بدش کارتر دموکرات رای اورد و بعد از انقلاب اسلامی گفت ما به هیچ عنوان دخالت های خارجی در مسئله انتخابات امریکا را تحمل نمیکنیم و این کاری که من کردم (عنقلاب اسلامی و خلع شاه )برای کل امریکابود که دیگه هیچ کشوری جرات چنین کاری را. نداشته باشه( یکی از دلایل اصلی حمایت امریکا از عنقلاب و چک کشیدن برای خمینی )! تا قبل از زمان عنقلاب از زمان کندی تا کارترمدام به شاه انتقاد میکردن مثلا یکبار رئیس جمهور امریکا که با هواپیما به تهران نگاه کرد به شاه گفت چرا انقدر خشکه پس چیکار میکنی فضای سبز چرا نداری ؟ و این انتقادات همین طور ادامه داشت تا به حقوق زنان رسید و شاه اجبارا حق رای را به زنان داد و یا درمورد زمینهای شاهنشاهی بسیار مورد انتقاد قرار گرفت و موقعی که کندی بهش گفت چرا صاحب همه این همه زمین هستی شاه جوابی نداشت و به اصلاح مجبور به خصوصی سازی شد برای کسب وجهه و ظاهر دموکراتیک که این ها بر اثر فشار خارجی انجام شد و در محفل های خصوصی شاه نارضایتی خودش را از امریکا در مورد انقلاب سفید ابراز کرده بود (البته کندی قبل ازکارتر بود و شاه را مجبور به این کار کرد )همانگونه که در حال حاضرنیز کشورهای اروپایی یه همچین نقشی ولی خیلی کم رنگ تر در مورد حقوق بشر دارند و جلسات حقوق بشری با ملایان برگزار میکنند نتایجی هم داشته از جمله دیه برابر مسیحیان با مسلمانان یا برابر شدن دیه زنو مرد در تصادفات و کم کردن اعدام ها و... پس بهای رابطه با اروپا هم پذیرفتن اصلاحات است! عزیزانی که به صورت مطلق از نظام شاهنشاهی حمایت میکنن و در برابر این انتقادات جبهه میگیرن وجه تشابه جالبی با برادران بسیجی را به اذهان مردم متبادر میکنند که این عمل نه تنها باعث تطهیر شاه و فرار از پاسخ به تاریخ نمیشود بلکه به نوعی باعث تناقض در ذهن افرادی که اطلاعات کمتری دارند و بین دوراهی گیر کرده اند خواهد شد پس بیایید منصفانه وقایع تاریخی را بررسی کنیم

ما که البته حالا حالاها در مقام شاگردی هسیم. ضمن تشکر از این تحلیل مفصل، در ادامه‌ی فرموده آخر شما راجب تشابه بین شاهدوستان و بسیجیان امروزی عرض شود که هدف از ایجاد این تاپیک دقیق برطرف کردن همون تناقضیه که به درستی بیان کردید.
بهتره بجا سیاسفید دیدن اوضا (تصور «یا این یا آن») که جدیدن باب شده ملت از حکومت کنونی که عاصی شدن خیال میکنن جمهوری اسلامی غلطه پس حتما نظام سلطنت شاهنشاهی قدیم درست بوده، یاد بگیریم به دور از احساسات و تعصب تاریخو مورد مطالعه قرار بدیم تا بجای اینکه خودبخود از این و اون قدیس ساخته بشه، از اشتباهاتشون درس گرفته شود.
0 ❤️

2017-02-24 22:34:46 +0330 +0330
نقل از: Borhan.7090
یک جامعه‌ی مطلوب، جامعه‌ایه که در حال پیشرفت باشه...

به نظر شخصی من ایران در چهل سال پیش از یک حکومت سلطنتی نسبتا وابسته به یک حکومت جمهوری نسبتا مستقل تبدیل شد.

قصد من به هیچ وجه سرپوش گذاشتن روی ناکارآمدی نظام فعلی در بعضی از زمینه‌ها نیست!

بلکه من معتقدم که گام بعدی حذف اسلامیت از این حکومت و تبدیل اون به یک ‏‎‎جمهوری سکولاره‎‎‏.

به نظر من سلطنت طلبی یک رجوع به عقب و بر خلاف روح پیشرفت جوامعه. نباید روی حکومتی که یک‌بار به آخوندها باخته، سرمایه گذاری کرد.

راستی در مورد موضوع اصلی تاپیک بگم که هیچ شکی در برابری مردان و زنان، چه در حقوق و چه در عقل، نیست. ‏‎?‎

ضمن تأیید حذف اسلامیت از حکومت و اینکه سلطنت‌طلبی، ارتجاعی بیش نیس (بهرحال اون بالا چه **حضرت عاقا** باشه، چه **حضرت والا** مگه فرقی داره؟ مثلن جان فدای رهبر با جان‌نثار شاه چه تفاوتی داره؟) بنظرم «سلطنت مشروطه» گزینه خوبیه. همونی که زنده‌یاد بختیار چن روز عاخری که فرصت داش، میخواس اجراش کنه ولی حیف که دیگه دیر شده بود...
هرچن همون اولم گفتم نباید از کسی بت ساخ و هنو بر همین باورم ولی اشخاص بزرگ رو باید ازشون یاد کرد لذا جا داره یادی بکنم از شاپور بختیار که بنظرم یه نابغه‌ی سیاسی بود که اگه زودتر میومد رو کار شاید اصن عنقلابی صورت نمیگرف. سی روز قبل از وقوع این عنقلاب بختیار میگف درصورت سقوط رژیم، حکومت خمینی یه دیکتاتوری مذهبی بدتر از خود ممرضاشا رو در بر خواهد داش و همینطورم شد.
0 ❤️

2017-02-24 22:34:51 +0330 +0330
نقل از: urom_gay

اقا دارین بحث میکنین بحث لطف کنین نظرات واستدلالهای همه رو محترم بگیرین واگه یه چیزی ازجمله هاشو یا کلا بانظرش مخالف هستین یه مطلب دیگه مقابل اون با توضیحات و مدارک ارایه بدین نه اینکه مستقیما جمله طرف رو از اول باز برعکس کنیین بگین الولا من بهترین جمله سازی واضح ترین پست رو از کاربر اسکلت حشری دیدم و خوندم که متنش جوری بود که به جزییات اشاره میکرد نه کلیات که همه حتی کسانی که اطلاعات کمی دارن این رو بفهمن اولا زن مرد با هم از نظر علمی و شرعی فرق دارن و مرد برتری نسبی به زن داره که اونم دلایلی داره که شما از من بهتر میدونید حالا ایا یک زن میتونه مملکت رو اداره کنه یا نه در جواب میشه گفت نخیر حالا شاید بعضی ها بیان بگن مثلا فلان خانم که میتونه ال هست بل هست پس اینجا استثنا هم هست بله ولی در کل اکثریت با جنس مذکر هستش بنده یه مثال میزنم که دقیقا خودم داخلش حضور دارم ما یک شرکت داریم که خصوصی هستش و در کل کارمون الکترونیکی هستش چند تا کارکن زن داریم و مرد زنها مهندس کامپیوترو من که تکنسین و برنامه نویسم و مدرکم از این خانمها پایین تر هستش -این خانمها کاراییسشون خیلی پایین تر از یه مرد هست بعضی وقتها سوالاتی میپرسن یا اکثرا از من کمک میخوان که بندته به شخصه واقعا متاسف هستم که چرا از بین این همه زن که ما ازشون امتحان گرفتیم و اینا بهترینشون بودن اینجورین یعنی کلا تو هر جایی دیدم کارایی مردها از زنها زیادتره حتی نسبت به مقامی که دارن تو بانکها و جاهای دیگه همه اینو دیدن پس قدرت یک مرد در تمرکز و فکر و اداره کاری خیلی بالاتر از خانمها هستند ولی اینو در نظر بگیریم که خانمها نسبت به کارهای زنانه واقعا عالی هستند پس اگه یک زن رو در جایی که معلومه نمیتونه اون کارایی رو داشته باشه بزارن کاملا معلومه از ارزش میفته ولی در کل استثنا هم وجود داره ومنکر نمیشه شد.خلاصه من خودم به شخصه کاملا ناراضی هستم از کارکرد خانمها در امور مهم و حساس در ادامه بکم من دوست دختر دارم خیلی هم دوستش دارم همه خانمها رو دوست دارن من هم مثل همه هستم و یه تمایل کوچیک همه به یه چیز دیگه دارم که اینجا جاش نیست بگم لطف کنین وقتی جوابیا نظر میدن نگین این راجع شرکت شما هستش و شما نتونستین زن خوب پیدا کنید خیلی هم بلدیم استخدام کنیم من اولش هم گفتم این مثال هست به جای شرکت میشه یه چیز بزرگتر مثل جامعه گذاشت و افرداد زیادتری به کارکنانش اضافه کرد که هر چقدر بزرگتر کارکن بیشتر و زن بیشتر احتمال خطا بیشتر پس من مشتی از نمونه خلوار گفتم پس کسی وسط نپره حرف بی ربط بزنه شما هم یه مثال بارز ومستند دارین که تجربه کردین بگین میگین رضا شاه هم زحمت کشیده بله و هم اشتباهاتی داشته باز بله درسته که این نشون میده همه اشتباهاتی دارن که درصدش مهمه که اشتباهات رضا شاه خیلی کمتر بوده ولی اون زمان با این زمان کلی فرق داره نزدیک چهل سال گذشته وتاریخ شده البته تاریخ تقریبا ناموفق بعد دوره پهلوی هم یه دوره اسلامی شده که باز ناموفق بوده بعضی چیزها درست شده خیلی از چیزها به فنا رفته اگه دین افراطی و زیاده رو وارد قانون اساسی بکنیم و ادمهای لج باز اخوند یا هر کسی سر کار باشه این میشه -خلاصه یک دست صدا نداره ونخواهد داشت مطمن باش اگه کسی که ادعا داره این مثلا رزیم یا رزیم قبل بلد نبود کشور رو اداره کنن خودشو بزارن که مملکت رو اداره کنه باز ملت و اطرافیان باعث میشن اشتباهاتی بکننه که از این هم بدتر بشه پس گفتم دست یک نفر نیست باید کلی تر اصلاح بشه - .ممنون منم حرفمو زدم حالا میدونم به مزاج بعضی ها خوش نمیاد و تحقیر میکنن به مزاج بعضی ها خوش میاد که ممنونم

البته ممنون که وخ گذاشتی برا بحثمون ارزش قائل شدی اینهمه تایپ کردی ولی شمام متسفانه عینَن مرتکب همون مغلطه‌ی جناب "استخر مردگان سیزده" شدی که تو کل حرفت همین مغلطه خلاصه شده.
0 ❤️

2017-02-24 23:30:43 +0330 +0330
یک جامعه‌ی مطلوب، جامعه‌ایه که در حال پیشرفت باشه...

به نظر شخصی من ایران در چهل سال پیش از یک حکومت سلطنتی نسبتا وابسته به یک حکومت جمهوری نسبتا مستقل تبدیل شد.

قصد من به هیچ وجه سرپوش گذاشتن روی ناکارآمدی نظام فعلی در بعضی از زمینه‌ها نیست!

بلکه من معتقدم که گام بعدی حذف اسلامیت از این حکومت و تبدیل اون به یک ‏‎‎جمهوری سکولاره‎‎‏.

به نظر من سلطنت طلبی یک رجوع به عقب و بر خلاف روح پیشرفت جوامعه. نباید روی حکومتی که یک‌بار به آخوندها باخته، سرمایه گذاری کرد.

راستی در مورد موضوع اصلی تاپیک بگم که هیچ شکی در برابری مردان و زنان، چه در حقوق و چه در عقل، نیست. ‏‎?‎

ضمن تأیید حذف اسلامیت از حکومت و اینکه سلطنت‌طلبی، ارتجاعی بیش نیس (بهرحال اون بالا چه حضرت عاقا باشه، چه حضرت والا مگه فرقی داره؟ مثلن جان فدای رهبر با جان‌نثار شاه چه تفاوتی داره؟) بنظرم «سلطنت مشروطه» گزینه خوبیه. همونی که زنده‌یاد بختیار چن روز عاخری که فرصت داش، میخواس اجراش کنه ولی حیف که دیگه دیر شده بود...
هرچن همون اولم گفتم نباید از کسی بت ساخ و هنو بر همین باورم ولی اشخاص بزرگ رو باید ازشون یاد کرد لذا جا داره یادی بکنم از شاپور بختیار که بنظرم یه نابغه‌ی سیاسی بود که اگه زودتر میومد رو کار شاید اصن عنقلابی صورت نمیگرف. سی روز قبل از وقوع این عنقلاب بختیار میگف درصورت سقوط رژیم، حکومت خمینی یه دیکتاتوری مذهبی بدتر از خود ممرضاشا رو در بر خواهد داش و همینطورم شد.

‎ضمن عرض سلام و خسته نباشید!‏‎

اسکلت‌جان، من با حکومت سلطنتی (به هر نوعی که باشه.) چندان موافق نیستم...

به نظرم به نوعی مشروعیت دادن به این طرز تفکره که برخی انسان‌ها بالاتر از بقیه هستند.

حکومت سلطنتی اگه پادشاه، قدرت مطلق (یا نزیک به مطلق) داشته باشه، میشه مشروعیت دادن به برتری یه نفر بر همه و خودبخود منجر به دیکتاتوری میشه، همونطوری که رژیم گذشته اینچنین شد ولی «سلطنت مشروطه» ینی پادشا بعنوان یه سمبل (نماد) بشینه سر جاش ولی بقول عام گفتنی دیگه گوه اضافی نخوره و تو همه امور دخالت نکنه.
بنظر شخصی خودم، ایران بخاطر سابقه امپراطوری عظیم گذشته‌ش، حیفه نماد پادشا ازش حذف بشه و یاد اولین قلمروی پادشاهی گسترده‌ی جهان از یادها بره.
سلطنت مشروطه گامی به جلوئه که از همون اولشم جرقه پیشرفت و طرقی رو زد، چه بسا طبق آمار سازمان ملل الان ۷ کشور از ۱۰ کشوری که دارای بهترین شرایط زندگی در دنیا هسن با حکومت سلطنت مشروطه اداره میشن.
گمونم این صفه رو بخونی نظرت راجب تاریخ‌گذشته بودن این نوع حکومت صرفن بخاطر واژه "سلطنت" عوض میشه:
← [«سلطنت با طعم دموکراسی»](http://www.bbc.com/persian/world/2010/12/101221_an_monarchy_importance.shtml)
0 ❤️

2017-02-25 00:33:26 +0330 +0330
نقل از: deadpool13 اولا باز نرو سراغ مبحثای تعمیم کل ب جز و دوباره خلط مبحث راه ننداز چون حوصلشو ندارم کلا آدمای این سایت بیشترشون عادت کردن به وکیل بازی و حرفارو پیچوندن و بد جلوه دادن شایدم من واقعا بد نوشتم و حق داری ی جورایی اونجا ک گفتم طبیعت زنا ایجوره منظورم غلبه احساسات بر عقل بود ولی درباره مردا منظورم عدم تصمیم گیری صحیح بود ولی خب اکثریت زنا اون حالتو دارن ولی اقلیت مردا این حالتو دارن البته این چیزی ک من دیدم و زیادم باهاش مواجه شدم و باز هم میگم حرفش اونقدام بیراه نبوده ک بشه بهش گیر داد ولی درباره خانم فرح که شما گفتی کارای خوبی کرده مث تاسیس دانشگاه بله هرکی کار خوبی میکنه دلیل نمیشه که همه کاراش درست بوده هرچند ک کارای خوب زیادی کردن (و الان انقد دانشگا تاسیس کردن ک باهاشون مملکت و قشر جوانو ب فاک عظما رهنمون کردن هرچند اون دانشگاها ک زمان پهلوی احداث شده باعث پیشرفت بوده چون اولین دانشگاهارو تاسیس کردن ک واقعا بهشون احتیاج داشتن ن مثل الان ک باعث پسرفت شدن)ولی یکی از عوامل سرنگونی رژیم پهلوی که تو ی تاپیک دیگه هم زده بودید یکیش همین دخالت فرح و اطرافیانش تو بحثایی و انجام اموری بود که بهش آشنایی نداشتن و ب خاطر بی کفایتی شاه که نمیتونست جلوی تصمیمات غلط دیگرانو بگیره و خود ایشون از اون اقلیت مردایی بود ک قدرت تصمیم گیری درست حسابی نداشت و مث پدرش ابهت نداشت اونجام گفتم کارایی ک فرح و هویدا انجام میدادن که اصلا ب مزاق فرهنگ ایرانی مردم ایران خوش نمیومد و باعث تحریک مردم میشدن مث همون جشنای کذایی ک خودش یکی از عوامل ب جوش اومدن خون مردم بود ولی واقعا دخالت فرح تو اموراتی که با اعتقادات مردم ارتباط مستقیم داشت یکی از عوامل براندازی پهلوی بود بالاخره وقتی کسی ک طرفدار کمونیستا بوده میاد تو اعتقادات مردم دست میبره معلومه که مردم فوق العاده معتقد اون زمان چه بلایی سر حکومت میارن ولی خارج از این حرفا باز میگم که شاه از زنای دور و ورشم دل خوشی نداشت چه از خواهراش ک واسش عامل دردسرهای همیشگی بودن چه از فرح ب خاطر کارکنان دفترش و دوستانش که ازشون خوشش نمیومد که باعث کدورت رابطه شاه و فرح شده بود

خلط مبحث نیس. داری از راه غلط نتیجه‌گیری میکنی منم اسم استدلالتو گفتم که بدونی مدتهاس این طرز فک کردن منسوخ شده.
شما مدعی هسی ممرضاشا حرفش بیراه نبوده و طبق فرمایش ایشون، شمام باور داری که عقل زنا از مردا کمتره چون بقول خودت احساساتشون بر عقلشون غلبه داره و لابد شاهد مثال از چن تا زنی که دور و بر خودت دیدی میاری. خب منم در مقابل میتونم چندین و چن زن که از اول زندگیم تا الان دیدم بعنوان مثال بیارم که برعکس ادعای شما خعلی هم بیشتر از مردا تو کارشون سخگیر بودن در هر شغلی که داشتن (مدیریت، تدریس و...) و به همین راحتی استلال شما رو رد کنم. فلذا وختی میگم اشتبات اینجاس که جزء رو به کل تعمیم میدی خلط مبحث نیس بلکه ریشه همون تفکریه که داری و باهاش به نتیجه اشتبا رسیدی.

شما اگه این اصل ساده رو بپذیری که «اشتباه افراد رو نباید پای جنسیت، نژاد، قوم و سایر فاکتورای اینچنینی گذاش» دیگه نیازی به بحث و صغرا کبرا چیدن نیس. چون در اینصورت درک این نیز برات راحت‌تر میشه که اگه هر چن تا زن دور و بر شاه هم اشتبا کرده باشن باز دلیل نمیشه ایشون نتیجه بگیره که همه زنا عقلشون از مردا کمتره. منتهی نمیدونم چرا اصرار دارید همچنان این تفکر آخوندی و بیابونی رو زنده نیگه دارید تا کمک‌حال آبروریزی ما ایرانیا باشید!

و اما فرح دیبا…

راجب دانشگاها که البته خودت جواب خودت رو به درستی دادی! «اون دانشگاها ک زمان پهلوی احداث شده باعث پیشرفت بوده ن مثل الان ک باعث پسرفت شدن» اینم به فرمایش شما اضافه کنم که البته دانشگا داریم تا دانشگا! نه اینکه طبق فرموده عمام راحل؛ دانشگا باید دانشگا باشَـح دانشگایی که دانشگا نباشـَـح دانشگا نیس! ولی شما اینو درنظر بگیر که چه فرقیست میان دانشگاهنر و حوزه‌علمیه… بنظرم اون حمایتی که فرح دیبا از هنر و هنرمندان میکرد خدمتی بود ستودنی که منکرش نمیشه شد. شما سرگذشت هنرمندایی که حتا سبک و سیاقشونم عام نبود، مث حسین زنده‌رودی رو بخون ببین تا چه حد فرح دیبا در پیشرفتشون نخش داشته.
و ایضن فرح اونقد مردمی بود که جایی زلزله میزد شخصن پا میشد میرف عیادت مردم زلزله‌زده‌ که صدالبته عکسا و فیلماشم به وفور هس و میتونید مشاهده کنید.
درضم راجب دس بردن تو اعتقادات مردمم که من نفمیدم دقیقن منظورت چیه. مدام اشاره میکنی کارایی که به مذاق فرهنگ و اعتقادات مردم ایران خوش نمیومد ولی توضی نمیدی اون کارا اصلن چی بود.

ب قول خودت عرض شود که منم با این حرفت موافقم که اشتباه ی نفرو نباید پای جنس و قومیت و ای جور حرفا گذاشت ولی خب منظورم اینه شاید تفکر خود شاه هم اینطور بوده باشه که ب نظر شما تفکر غلطی هست و خلاصه هرکی ی جور فکر میکنه پس ب قول خودتون هرکی هر تفکر یا ب قول شما اشتباهی داره که نمیشه گذاشتش ب پای بسیجی یا آخوند بازی یا با دین و بی دین بودنش پس ب قول خودتون تعمیم جز ب کل اشتباهه در رابطه با دانشگاهم جوری ک شما گفتی دانشگا هنر با حوزه علمیه خدمت شما عرض کنم اگه ی کم دقت کنید بعد انقلاب هم همش حوزه علمیه تاسیس نکردن ولی انقد دانشگا جور واجور زدن که هر ننه قمری بدون هیچ پشتوانه علمی و عملی وارد دانشگا میشه بعد اونوقت ی مدرک میدن دستش یارو هم میگه مدرک دارم باید واسم کار جور کنید برم پشت میز واس همینم جامعمون بو پا گرفته متاسفانه خیلیا با رتبه علمی بالا از دانشگاهای ملی ب علت قشر عظیم فارغ التحصیلان از دانشگاهای مختلف نشستن کنج خونه یا کارگری میکنن بعد ی عده با پول رفتن از دانشگاهای عجیب غریب مدرک گرفتن با همون مدرکم سربازیرو پیچوندن تو ادارات مختلفم کارمندن من نمیدونم این چه سیستمیه که اینا درستش کردن حالا از اینم بگذریم ولی درباره اون کارا ک میگی گفتم ب مذاق مردم خوش نیومده خب منظورم جشنا و نمایشای خیابونی دوران پهلوی بود ک کار دست همین خانوم فرح و هویدا بود که دست گذاشتن رو اعتقادات مردم معتقد اون دوره زمونه اگه کشوری هم بخاد دینو از جامعش کنار بذاره باید آهسته آهسته پیش بره به یکباره که نمیشه یارو بیاد وسط خیابون یا وسط ی جشن ی کاری کنه ب قول معروف ی عمل منافی عفت که ب چشم مردم از جنایت بدتره معلومه اگه این کار حتی اگه یه اشتباه سهوی هم بوده باشه مردم قبول نمیکنن و میگن این حکومت میخاد ما و جوونای مارو ب این گندکاریا عادت بده بالاخره مردم ی اعتقاداتی داشتن دیگه و تو کتشون نمیرفت اینجور کارا ب خصوص که از قبلترشم کلی مخالف داشته حکومت چرا باید با این اعمال ب اصطلاح نابخردانه و از روی بی فکری قشر مخالفارو افزایش بده و بیشتر تحریک کنه پهلوی دقیقا جایی زمین خورد ک سعی کرد دین و اسلامو از این مملکت به یکباره حذف کنه هرچند ک خود شاه با این مسأله اول موافق نبود ولی خب شد نباید آنچه میشد و شاهد انقلاب بودیم اون هم چه انقلابی انقلاب اسلامی میخاسن اسلامو حذف کنن حکومتشو برپا کردن میخاسن قرآن و قسم ب قرآنو از قانون اساسی کلا پاک کنن حکومتشو برپا کردن

0 ❤️

2017-02-25 00:43:32 +0330 +0330
نقل از: deadpool13

و اما فرح دیبا…

ب قول خودت عرض شود که منم با این حرفت موافقم که اشتباه ی نفرو نباید پای جنس و قومیت و ای جور حرفا گذاشت ولی خب منظورم اینه شاید تفکر خود شاه هم اینطور بوده باشه که ب نظر شما تفکر غلطی هست و خلاصه هرکی ی جور فکر میکنه پس ب قول خودتون هرکی هر تفکر یا ب قول شما اشتباهی داره که نمیشه گذاشتش ب پای بسیجی یا آخوند بازی یا با دین و بی دین بودنش پس ب قول خودتون تعمیم جز ب کل اشتباهه در رابطه با دانشگاهم جوری ک شما گفتی دانشگا هنر با حوزه علمیه خدمت شما عرض کنم اگه ی کم دقت کنید بعد انقلاب هم همش حوزه علمیه تاسیس نکردن ولی انقد دانشگا جور واجور زدن که هر ننه قمری بدون هیچ پشتوانه علمی و عملی وارد دانشگا میشه بعد اونوقت ی مدرک میدن دستش یارو هم میگه مدرک دارم باید واسم کار جور کنید برم پشت میز واس همینم جامعمون بو پا گرفته متاسفانه خیلیا با رتبه علمی بالا از دانشگاهای ملی ب علت قشر عظیم فارغ التحصیلان از دانشگاهای مختلف نشستن کنج خونه یا کارگری میکنن بعد ی عده با پول رفتن از دانشگاهای عجیب غریب مدرک گرفتن با همون مدرکم سربازیرو پیچوندن تو ادارات مختلفم کارمندن من نمیدونم این چه سیستمیه که اینا درستش کردن حالا از اینم بگذریم ولی درباره اون کارا ک میگی گفتم ب مذاق مردم خوش نیومده خب منظورم جشنا و نمایشای خیابونی دوران پهلوی بود ک کار دست همین خانوم فرح و هویدا بود که دست گذاشتن رو اعتقادات مردم معتقد اون دوره زمونه اگه کشوری هم بخاد دینو از جامعش کنار بذاره باید آهسته آهسته پیش بره به یکباره که نمیشه یارو بیاد وسط خیابون یا وسط ی جشن ی کاری کنه ب قول معروف ی عمل منافی عفت که ب چشم مردم از جنایت بدتره معلومه اگه این کار حتی اگه یه اشتباه سهوی هم بوده باشه مردم قبول نمیکنن و میگن این حکومت میخاد ما و جوونای مارو ب این گندکاریا عادت بده بالاخره مردم ی اعتقاداتی داشتن دیگه و تو کتشون نمیرفت اینجور کارا ب خصوص که از قبلترشم کلی مخالف داشته حکومت چرا باید با این اعمال ب اصطلاح نابخردانه و از روی بی فکری قشر مخالفارو افزایش بده و بیشتر تحریک کنه پهلوی دقیقا جایی زمین خورد ک سعی کرد دین و اسلامو از این مملکت به یکباره حذف کنه هرچند ک خود شاه با این مسأله اول موافق نبود ولی خب شد نباید آنچه میشد و شاهد انقلاب بودیم اون هم چه انقلابی انقلاب اسلامی میخاسن اسلامو حذف کنن حکومتشو برپا کردن میخاسن قرآن و قسم ب قرآنو از قانون اساسی کلا پاک کنن حکومتشو برپا کردن

شما منظور منو اشتبا گرفتی. من هرگز انگ بسیجی یا آخوند بودن به شما یا جناب ممرضاشا نزدم بلکه گفتم این تفکر که «عقل زن از مرد کمتره» یه تفکر آخوندیه. صدالبته که ریشه‌ش کاملن واضحه از افکار بیابونی هزارو چارصد سال پیش نشأت میگیره که زنو میکردن تو پستو و گونی قایمش میکردن تو جامعه نیاد پس این که میگیم "آخوندی" اشاره به همین قضیه داره و تهمت زدن به کسی نیس. چه بسا خود منم ناخودآگاه هنو راجب بعضی مسائل آخوندی فک کنم چون شاید آخوندِ درونم راجب برخی مسائل هنو زنده باشه و نذاره درست فک کنم، بهرحال این لطفیه که جو جامعه اسلامی در حق ما کرده!

و درضم این که میفرمائید «هرکی یجور فکر میکنه» درست ولی مسله اینجاس که اونی که رأس قدرته جوری فک نکنه که بزنه همه رو به گا بده. بعله من میتونم بعنوان جزئی از مردم ساده که قدرتی نداره فک کنم یهودیا آدم نیسن، ولی همین من وختی قدرت بیاد دسم عینهو هیتلر میزنم شیش میلیون یهودی رو نفله میکنم میشم مایه ننگ بشریت!

راجب اون قضایایی هم که میگید من بعید میدونم اصن این هدفو داشتن که کشور دین رو از جامعه کنار بذاره. همین خانوم فرح با ممرضاشا میرف زیارت امام رضا چادر به سرش میکرد فیلما و عکساشم هس. چطور میگید میخواسه اعتقادات مردمو از بین ببره؟!

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «