وای به حال اُرُس! وای به حال اُرُس!

1398/04/28

حکایتی هست از زمان فتحعلی شاه قاجار موقعی که اختلافات ایران و روسیه تزاری بر سر گرجستان به شدت بالا گرفته بود! جمعی از درباریان دور فتحعلی شاه جمع بودن که خبر رسید قشون روس در راه گرجستان است و عنقریب است که ایالات شمالی رو بعد از بیش از هزار سال حاکمیت ایران، از چنگ ایران در بیارن! شاه که به شدت عصبانی شده بوده دست به قبضه شمشیر میبره که به صورت سمبلیک بگه که آمادست تا دمار از روزگار روسها در بیاره! اطرافیان بادمجان دور قاب چین همیشه در صحنه! هم یک صدا فریاد میزنند که “وای به حال اُرُس! وای به حال اُرُس!” یعنی الان که شاه اراده فرمودند، روزگار روسها سیاه خواهد شد! بقیشم که دیگه تاریخه و همه می دونیم… قراردادهای گلستان و ترکمانچای…

وجدانا مدیونین اگر فکر بفرمائید که داستان فوق ربطی به وضعیت فعلی ما داره! 😁 🙄

3862 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-07-19 16:00:43 +0430 +0430
نقل از: حیرتزده باز شلوغش کردی، نمره تاریخ 17 گفتم درس تاریخ مهمه، اولا داستان اینطور که در آون زمان قبله عالم مشغول یاد گرفتن انگلیسی بود ، وقتی خبر لشکر کشی روس بهش رسید یاد یکی از زنهای حرمسرا افتاد که اهل گرجستان بود، بلا فاصله که خبر شنید دست به شمشیر برد و گفت اروس ( Arouse ) قبله عالم منظورش این بود که راست کردم سفت شده مثل این شمشیر. و اگر نرم تو حرمسرا باید ترتیب یکی از شماهالی رو بدم، اطرافیانش هم که انگلیسی بلد نبودن فکر کردن منظور قبله عالم از اروس همون دختر گرجستانی هست، در نتیجه گفتن وای به حال اروس،

تاریخ بخون

رئیس خیلی مونده چون منی به "بصیرت" شما برسه! 😁 🙄

2 ❤️

2019-07-20 02:46:12 +0430 +0430
نقل از: armin9495 البته الان این اطرافیان بادمجان دور قاب چین که از قشرهای مختلف مثل نظامی ها، سیاست مدارها، رانت خوارها، وزرا، آقازاده ها، آخوندها و مذهبی ها و کلا اطرافیان همه ی این ها هستن، متوجه سفره پهن شده براشون توسط این حکومت و شاهشون به خوبی هستن و اگر ذره ای احساس کنن که ممکنه این تو بمیری از اون تو بمیری ها نباشه ، شاه رو دو دستی تقدیم اینبار آمریکا کنن و منافع اقتصادی خودشون که از برپا موندن این حکومت هست رو حفظ کنن.

موافقم دوست عزیز! الان شدن “بادمجان دور قاب چین هوشمند”!!! 😁 🙄

1 ❤️

2019-07-20 02:48:01 +0430 +0430
نقل از: حیرتزده باز شلوغش کردی، نمره تاریخ 17 گفتم درس تاریخ مهمه، اولا داستان اینطور که در آون زمان قبله عالم مشغول یاد گرفتن انگلیسی بود ، وقتی خبر لشکر کشی روس بهش رسید یاد یکی از زنهای حرمسرا افتاد که اهل گرجستان بود، بلا فاصله که خبر شنید دست به شمشیر برد و گفت اروس ( Arouse ) قبله عالم منظورش این بود که راست کردم سفت شده مثل این شمشیر. و اگر نرم تو حرمسرا باید ترتیب یکی از شماهالی رو بدم، اطرافیانش هم که انگلیسی بلد نبودن فکر کردن منظور قبله عالم از اروس همون دختر گرجستانی هست، در نتیجه گفتن وای به حال اروس،

تاریخ بخون

آقا نمیدونستم فتحعلی شاه همچین سطحی از انگلیسی داشته! تافل چند زده بوده اونوقت؟ 😁

1 ❤️

2019-07-20 02:49:26 +0430 +0430
نقل از: حیرتزده
نقل از: axm432

تاریخ بخون

رئیس خیلی مونده چون منی به “بصیرت” شما برسه! 😁 🙄

ما چاکریم، تو داری این ملت رو از خواب خرگوشی در میری . امیدوارم که روز به روز موفق تر باشی.
راستی از دست دادن سرزمینهای شمال ایران در زمان قبله عالم تقصیر حافظ بود در فرصتی مناسب توضیح میدم

حتما روشنگری کنید! مشتاقانه بگوشیم!

1 ❤️

2019-07-20 03:27:26 +0430 +0430
نقل از: kosbaz_ghahar7 خب

رفیق دستت درد نکنه با خب گفتنت کار up رو انجام دادی!

2 ❤️

2019-07-21 16:26:46 +0430 +0430
نقل از: newbie1 من خیلی سال پیش حکایتی با چنین فضایی خونده بودم، دقیق حضور ذهن ندارم که جزییات رو بگم ولی یک بیت تو خاطرم مونده که وقتی شاه از جاش بلند شد خوند، گفتنش خالی از لطف نیست، شاه وقتی بلند شد دست به قبضه شمشیر برد و خوند: کشم شمشیر مینایی که شیر از بیشه بگریزد زتم بر فرق پسکوویچ، که دود از پطر برخیزد

پسکوویچ: فرمانده لشکر روس
پطر: سن پترزبورگ(تو خیال خودش پترزبورگ رو به آتیش میکشیده)

ممنون رفیق، این داستان دست به شمشیر بردنش مفصل تر از اون چیزیه که من اینجا تعریف کردم و در آخر هم همین سروده خودش رو میخونه. منتها غرض اصلی از بازگو کردن خلاصه داستان، فتحعلیشاه های فعلی و اطرافیانشان…بود! 😁

1 ❤️

2019-07-25 11:26:56 +0430 +0430
نقل از: فامیل.دور

به یاد سال 2003 افتادم که قرار بود صدام در مقابل اولین شلیک آمریکا، هزاران سرباز آمریکایی را در کنار تجهیزات آمریکایی به خاک و خون بکشه

مدیونید اگه فکر کنید با دیدن چهرۀ صدام حسین بعثی در حین اعدام، به یاد چهرۀ امام خامنه ای افتاده باشم

رییس فکر میکنم که تاپیک “محمد سعید الصحاف” من هم خیلی برای شما جنبه نوستالژیک داشته باشه! 😁

1 ❤️

2019-07-25 11:29:15 +0430 +0430
نقل از: newbie1
نقل از: newbie1 من خیلی سال پیش حکایتی با چنین فضایی خونده بودم، دقیق حضور ذهن ندارم که جزییات رو بگم ولی یک بیت تو خاطرم مونده که وقتی شاه از جاش بلند شد خوند، گفتنش خالی از لطف نیست، شاه وقتی بلند شد دست به قبضه شمشیر برد و خوند: کشم شمشیر مینایی که شیر از بیشه بگریزد زتم بر فرق پسکوویچ، که دود از پطر برخیزد

پسکوویچ: فرمانده لشکر روس
پطر: سن پترزبورگ(تو خیال خودش پترزبورگ رو به آتیش میکشیده)

ممنون رفیق، این داستان دست به شمشیر بردنش مفصل تر از اون چیزیه که من اینجا تعریف کردم و در آخر هم همین سروده خودش رو میخونه. منتها غرض اصلی از بازگو کردن خلاصه داستان، فتحعلیشاه های فعلی و اطرافیانشان…بود! 😁

درسته، نکته اصلی همین بود و الانم فتحعلیشاه های معاصر بر کشور حکومت میکنند، روزی حکایت اینا هم نقل محافل میشه.

میگن نمایش زندگی غالبا دو بار روی صحنه میره; بار اول به صورت تراژدی و بار دوم به صورت کمدی! 😁

1 ❤️

2020-02-08 11:27:02 +0330 +0330
نقل از: TheBitchKing دبیر تاریخ دبیرستان، شوهر عمم بود؛ یادمه امتحانای پایان ترم رو آورد داد من براش تایپ کردم! برگه های هیشکی رو اصلا صحح نکرد!

ان شوهر عمه شما هم فامیل فتحعلی شاه بوده؟ ;)

2 ❤️

2020-02-09 03:25:18 +0330 +0330
نقل از: TheBitchKing چه خوش گفت!!!

اتفاقا خودش همچین ادعایی داره که از نسل قاجاره!

بیچی تو آواتارت هم عوض کردی اما هنوز نمیتونی نقل قول کنی؟

وجدانا تو توی لیست تحریم آمریکا نیستی؟ 😁

1 ❤️

2020-02-09 03:57:32 +0330 +0330
نقل از: JoojehFokoli دوستان عزیز؛

مشکل ما اساسی تر از اینه!..مشکل ما فرهنگیه…این بادمجون دور قاپ چینها و پاچه خاربازی از زمان شاه هم بوده.

تنها راهش هم فرهنگ سازیه درسته و شروعش هم «شایسته سالاریست» 😁

تکبیییرررررررر! به صورت تک تیر! 😁

0 ❤️

2020-02-09 04:01:59 +0330 +0330
نقل از: JoojehFokoli
نقل از: JoojehFokoli دوستان عزیز؛

مشکل ما اساسی تر از اینه!..مشکل ما فرهنگیه…این بادمجون دور قاپ چینها و پاچه خاربازی از زمان شاه هم بوده.

تنها راهش هم فرهنگ سازیه درسته و شروعش هم «شایسته سالاریست» 😁

تکبیییرررررررر! به صورت تک تیر! 😁

اقا تکبیر چیه؟!
فرهنگ سازی که با تکبیر شرو نمیشه! 😁

😁

0 ❤️

2020-12-14 21:43:59 +0330 +0330

آیا شما شباهتی بین وضع فعلی ما و وضعیت آن روز ما میبینید؟

1 ❤️

2020-12-14 21:53:05 +0330 +0330

↩ Issa Mola
حافظه تاریخی ملت ما خوب نیست برای همین هم هر اشتباهی رو چند بار تکرار میکنیم…

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «