١٩نکته درمورد پریود جهت اطلاع مردان

1397/05/16

١٩نکته‌‌ی مهم در مورد پریود که همه‌ی مردان باید بدانند.

by Laura Beck

مورد ٩ واقعاً حال‌بهم‌زن ولی واقعی است.

١) PMS (علائم قبل قاعدگی) واقعاً وجود دارد.
این علائم واقعاً وجود دارند و درد و گرفتگی شکم برای ما اتفاق می‌افتد. [گف “ما” چون مطلب اصلی از زبان یه زن بیان شده. عزیزانِ شومبول‌به‌سر لطفاً غلاف نموده و باکس پیام‌خصوصی اینجانب را مورد عنایت قرار ندهند.] درواقع هرچیزی که زنان در فیلم‌ها و کارتون‌ها از آن گلایه می‌کنند وجود دارد. پس لطفاً این سؤال را از ما نپرسید چون فقط باعث می‌شود با شما سکس نداشته باشیم یا حتی جانتان در خطر بیفتد!

٢) آره، ما واقعاً هوس شکلات می‌کنیم.
دلیل این موضوع بیولوژیکی است و این موضوع شوخی‌برداری نیست! برای یک هفته ما را تنها بذارید و یک بسته شکلات و آبنبات به ما بدید، بعداً همه چیز خودش درست می‌شود.

٣) می‌توانید به ما کمک کنید.
جدی میگم، فقط از ما بپرسید که چه می‌خواهیم و بروید برای ما تهیه‌اش کنید. شاید یک کیک از قنادیِ مورد علاقه‌ی ما در یک شهر دیگر باشد (!) یا ماساژ دادنمان تا وقتی که به خواب برویم. هرچیزی که هست، اگر انجامش دهید ما تا ابد عاشقتان خواهیم بود…❤

٤) پریود خرج دارد.
نصف جمعیت ماهانه از واژنشان خونریزی می‌کنند و با این حال زنان هنوز باید برای نوار بهداشتی پول پرداخت کنند. لطفا دانشمندان و دولت این را برای ما توضیح دهند!

٥) گریه کردن ما به این معنی نیست که احساسی و لوس هستیم.
تحولات جدّی‌ای در بدن و ذهنمان اتفاق می‌افتد و شما تنها دو کار می‌توانید درمورد آن انجام دهید:
١ـ وقتی غر میزنیم فقط گوش کنید.
٢ـ برایمان شکلات بیاورید.
شاید هم بغل کردن کمک کند ولی به شرطی که در آن لحظه عصبانی نباشیم!

٦) درسته، حتی تبلیغات هم برای ما گریه‌آور است.
به خصوص تبلیغ‌هایی که در مورد پدر و مادر یا افراد پیر باشد. همه‌ی اینها برای ما بانمک و ناراحت‌کننده است.

٧) فقط به خاطر این‌که بد اخلاق می‌شویم به این معنی نیست که مثل بچه‌ها رفتار می‌کنیم.
زنان حتی موقع پریودشان هم کارهایشان را انجام می‌دهند، برای مثال Kiran Gahndi را نظر بگیرید، کسی که دوی ماراتون لندن را درحالی که خونریزی می‌کرد تمام کرد. مطمئن هستم اگر یک مرد این کار را کرده بود به صورت اتوماتیک نخست‌وزیر می‌شد.

٨) بعضی وقت‌ها یادمان می‌رود که پریودمان چه زمانی است و همه جا را خونی می‌کنیم.
این حرف دروغ نیست، احتمالاً یک زن در همین جایی که الان نشستید خونریزی داشته است. فقط خدا را شکر صندلی پلاستیک و دستمال کاغذی وجود دارد، مگه نه خانمها؟!

٩) بعضی اوقات لباس‌های زیرمان خونی می‌شود ولی فقط نوار بهداشتی‌مان را عوض می‌کنیم چون نمی‌خواهیم یه جفت لباس زیر دیگر را خونی کنیم.
این حقیقت خجالت‌آوری است که همه‌ی زنان می‌دانند. شاید بگویید تا حالا یک کمد لباس زیر خونی کسی را نکشته! درست است ولی پاک کردن آن لکه‌ها کشته!

١٠) لباس پوشیدن‌مان در زمان پریود هم عوض می‌شود.
من از ١٤سالگی تا حالا در روزهای نزدیک پریودم لباس سفید نپوشیده‌ام.

١١) کنترل خورد و خوراک در روزهای نزدیک پریود غیرممکن است.
این را بپذیرید که ما همه چیز را می‌خوریم و شما باید این حقیقت را قبول کنید. باید یک کوپن غذای دولتی مخصوص شکلات، چیپس، سیب زمینی سرخ‌کرده و بستنی برای زنان وجود داشته باشد.

١٢) کنار نشستن در پارتی‌های استخری واقعاً ضدّحال است.
شاید زنانی که خونریزی آنها کم است بتوانند این مشکل را با یک نواربهداشتی حل کنند ولی کسانی مثل من که زیاد خونریزی می‌کنند باید کنار بشینیم. شما باید برای ما اشک بریزید چون این واقعاً برای ما ناراحت کننده است. این قانون پارتی استخری است!

١٣) با این‌که پریود اعصاب‌خورد‌کن است ولی در کل زن بودن عالی‌ست!
من می‌توانم یک موجود زنده را در شکمم بزرگ کنم و از طریق واژنم به دنیا بیارم! من جادوگرم! [منم با هر بار جق زدن میلیون‌ها موجودی که میتونسن زنده به دنیا بیان رو از طریق شومبولم به گا میدم! پس من خود خدام!]

١٤) مردها نمی‌توانند از پریود من به عنوان بهانه استفاده کنند ولی من می‌توانم.
این در قانون اساسی است. چک کنید.

١٥) مسکن‌های Advil ،Tylenol ،Midol و … با هم فرق دارند.
همه ما اولویت‌ها و علایق مخصوص خودمان را داریم، پس وقتی داد میزنیم ADVIL! و شما Excedrin Migraine می‌آورید باعث می‌شوید کنترل خودمان را از دست دهیم. یادتان باشد به شما اخطار دادم!

١٦) ورم کردن واقعاً اتفاق می‌افتد.
در زمان پریود لباس‌هایی است که نمی‌توانیم بپوشیم چون در دوره‌ی پریود مقداری آب به بدن ما اضافه می‌شود.

١٧) ما یا واقعاً شهوتی هستیم و یا اصلا دوست نداریم به ما دست بزنید.
نمیدانم چطور این موضوع را توضیح دهم ولی شاید یک متخصص زنان بتواند!

١٨) ما به خواب بیشتری نیاز داریم.
پریود باعث خستگی می‌شود و تنها راه رفع این خستگی خوابیدن روی مبل است در حالی که داریم ویدئوهای بچه پاندا را تماشا می‌کنیم، آنها واقعاً زیبا هستند و زندگی یک معجزه است!

١٩) فقط به ما شکلات بدهید و بگویید زیبا هستیم.
این کار را بکنید و شما قهرمان ما خواهید شد، البته فقط تا ماه بعد! اینها را در حالی که داریم مثل آدم‌های شرور میخندیم و روی پوسته‌های شکلات به خواب می‌رویم میگوییم.

✒️برگرفته از:
cosmopolitan.com/health-fitness/news/a58804/period-things-all-dudes-need-to-understand

تاپیک مرتبط ← راهنمای پریود برای مردان

8 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-08-07 07:57:24 +0430 +0430

قاعده ای در کار نیست،، اما قاعدگی …
چ عرض کنم

2 ❤️

2018-08-07 09:26:47 +0430 +0430

سر مورد 13 منفجر شدم از خنده ? دمت گرم مطلب مفیدی بود

1 ❤️

2018-08-07 09:49:03 +0430 +0430

ممنون اسکلت. در مورد بوی گند چسشون موقع پریود و بوی زباله نواربهداشتی مونده هم موگفتی. اون زنایی رو هم نگم که تو توالتهای عمومی نوار بهداشتی هاشونو پرت می کنن کف خیس توالت.

2 ❤️

2018-08-07 11:10:01 +0430 +0430

بسی جالب بود. یکی از مواردی که همیشه شکر کردم که پسرم همین پریود لعنتیه… چیه آخه این بدبختا دارن :(

پ.ن : سر مورد ۱ و ۱۳ بسی خندیدیم اسکلت جان 🙄

1 ❤️

2018-08-07 21:23:26 +0430 +0430

خداوكيلي ديگه شكلات لوس بازيه…من هيچوقت دلم شكلات نخواست نميدونم چجوري بعضيا عاشق شكلاتن!

1 ❤️

2018-08-13 14:03:54 +0430 +0430

به جای مسکن های نامبرده از کپسول ترنسید برای کاهش خونریزی و کپسول مفنامیک اسید برای کاهش درد پریودی میشه استفاده کرد ، خوش باشید

1 ❤️

2018-08-28 20:16:10 +0430 +0430

بسی جالب بود
ممنون ?

1 ❤️

2020-12-26 02:11:09 +0330 +0330

↩ زشت و زیبا

زشت و زیبا: مرسی 👌
گفته میشه که برای کم کردن ورم بدن در این دوره آب کمتری مصرف باید کرد . در مورد میل افراطی به مصرف شیرینی هم بهتر هست از پروتئین استفاده کرد . مثلا یک ساتدویچ کوچک مرغ یا مواد غذایی مشابه

سپاس بابت تکمیل مطلب

1 ❤️

2020-12-29 01:01:46 +0330 +0330

کپسول پیروکسیکام برای درد کمر عالیه

0 ❤️

2020-12-29 04:24:44 +0330 +0330

مفید. 👍

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «