یک شباهت جالب بین ایران و اسراییل!

1398/07/24

این روزها خبر اصلی سیاسی دستگیری روح الله زم و جزییات مربوط به اون هست که اکثر شما از اون آگاه هستین.

داستان دستگیری زم منو یاد موضوع مشابهی انداخت که فکر کردم تعریف کردنش خالی از لطف نباشه:

حرف و حدیث در مورد نحوه دستگیری آقای زم زیاد هست اما روزنامه فیگارو دیروز در مقاله ای توضیح داده که چون زم در فرانسه بوده و انجام عملیات اطلاعاتی در فرانسه برای ایران هزینه سیاسی بالایی داشته, دستگاههای امنیتی ایران خانمی رو سر راه آقای زم گذاشته بودن که قانعش کرده که به عراق بره تا با آیت الله سیستانی ملاقات کنه ( احتمالا برای دریافت کمک مالی). البته وقتی زم وارد عراق میشه برادرا که منتظرش بودن دستگیرش میکنن و میارنش ایران…!

یک داستان تاریخی خیلی مهم و مشابه هم داستان یک آقای اسراییلی به نام مُردخای وانونو هست که تکنسینی بوده در تاسیسات اتمی اسراییل در دیمونا. اسراییلی ها از اواسط دهه 50 میلادی با کمک فرانسه نیروگاه اتمی دیمونا رو ظاهرا برای مقاصد صلح آمیز ساخته بودن اما در کنار اون تاسیسات اضافی برای غنی سازی با غلظت بالا رو هم تعبیه کرده بودن که دور از چشم بازرسان آژانس انرژی اتمی بوده. آقای وانونو که مخالف تولید سلاح هسته ای بوده در فرصتی از اسراییل خارج میشه و با عکس و تفصیلات وجود این مراکز رو علنی میکنه. ایشون در زمان افشای خبر در انگلیس مقیم بوده و اسراییلی ها به دلایل مختلف نمیخواستن اونجا عملیاتی بکنن, پس خانم زیبایی رو سر راه اون قرار میدن و اون خانم طرف رو قانع میکنه که برای خوشگذرانی برن ایتالیا! **در ایتالیا البته ماموران موساد منتظر آقای وانونو بودن. او را بیهوش میکنن و با یه کشتی اختصاصی میبرنش اسراییل! ** این داستان در سال 1986 اتفاق افتاد و ایشون تا سال 2004 در اسراییل زندانی بود که 11 سال از این مدت رو در سلول انفرادی گذروند!

خلاصه دو تا کشور ظاهرا خیلی متفاوت, اما روشهایی کاملا مشابه!

منابع

https://www.radiofarda.com/a/f4_figaro_zam_coordinate_france_arrest/30218411.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mordechai_Vanunu

2889 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-10-16 02:45:55 +0330 +0330

وانونو و افشای اسرار اتمی اسرائيل

https://www.bbc.com/persian/news/story/2004/04/printable/040421_he-israelnuclear.s

3 ❤️

2019-10-16 02:46:28 +0330 +0330

مردخای وانونو

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%AE%D8%A7%DB%8C_%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%D9%88

2 ❤️

2019-10-16 02:49:04 +0330 +0330

زرادخانه‌های سری اسرائیل چگونه لو رفت؟

http://irdiplomacy.ir/fa/news/1921788/%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%84%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%AA-

2 ❤️

2019-10-16 03:01:01 +0330 +0330
نقل از: Kakavi وااای عجب مقاله ای.. این شباهتها الکی نیست. ردو کشور دارای تندروهای داخلی و متعصب هستند که در ظاهر مرگ همدیگه رو می خوان اما در عمل مابودی هرکدوم از کشورها مایه سختی دیگهری می شه. مخصوصا ایران خیلی خیلی برای اسراییل مفیدهگ اعراب از ترس ایران با اسراییل دیگه مستقیم گفتگو می کنند. و عملا هربار اسراییل در خطر هست تندروهای ایران با یک خطابه یا سخترانی در نمازجمعه گزک دست اسراییل می دن برای مظلوم نمایی .. شاید باورش سخت بیاد اما خیلی مواقع کلیت نظام حاکم ما در پشت پرده عمل اسراییل دیده می شیه.

با کلیات صحبتهای شما موافقم و اونها هم بخشهای دیگری از تشابهات دو سیستم هستند…اما بخش جالب قضیه ادعاهای عریض و طویل ما در زمینه دیانت و خدا و پیغمبر و…و در نهایت عملکرد کاملا مشابه ما با اونا در این قضیه هست! 😁

2 ❤️

2019-10-16 03:14:51 +0330 +0330
نقل از: Kakavi
نقل از: axm432
نقل از: Kakavi وااای عجب مقاله ای.. این شباهتها الکی نیست. ردو کشور دارای تندروهای داخلی و متعصب هستند که در ظاهر مرگ همدیگه رو می خوان اما در عمل مابودی هرکدوم از کشورها مایه سختی دیگهری می شه. مخصوصا ایران خیلی خیلی برای اسراییل مفیدهگ اعراب از ترس ایران با اسراییل دیگه مستقیم گفتگو می کنند. و عملا هربار اسراییل در خطر هست تندروهای ایران با یک خطابه یا سخترانی در نمازجمعه گزک دست اسراییل می دن برای مظلوم نمایی .. شاید باورش سخت بیاد اما خیلی مواقع کلیت نظام حاکم ما در پشت پرده عمل اسراییل دیده می شیه.

با کلیات صحبتهای شما موافقم و اونها هم بخشهای دیگری از تشابهات دو سیستم هستند…اما بخش جالب قضیه ادعاهای عریض و طویل ما در زمینه دیانت و خدا و پیغمبر و…و در نهایت عملکرد کاملا مشابه ما با اونا در این قضیه هست! 😁

راستش شخصا به این نتیجه رسیدم که واقعا هم حکومت اسلامی ایران حتی اگر در ابتدای انقلاب هم فرض محال با تقلای مردم ایران به ثمر نشسته باشه.. در ادامه ی مسیر کاملا با دلایلی که گفتم در جهت منافع حکومت یهود داره حرکت می کنه و تمامی عناصر حکومت(فقط دولت رو نمی گم! کلیه ی ارکان نظام از بالا تا پایین سپاه رهبران نظام و حتی امرای ارتش) عامل صهیونیست هستند(یا شده اند)! گرگهایی در لباس میش

راستش رو بخواین داستان کمی پیچیده است. اما "در عمل" اقداماتی که دوستان انجام میدن تا حالا همگی به نفع اسراییلیها تموم شده! حال اینکه این از سر جهل و ناشیگری هست یا یک نقشه پیچیده ای در پشت پرده هست, اون رو دیگه مطمئن نیستم...

1 ❤️

2019-10-16 03:15:46 +0330 +0330
نقل از: fool22 زیاد عجیب نیست که پاسدارها همون روش های موساد رو به کار می برند. توجه کنیم که وزارت اطلاعات آخوندی رو همون ساواکی های زمان شاه سازماندهی کردند و ساواکی ها هم زیر دست ماموران موساد و سیا آموزش دیده بودند. به این ترتیب انتقال تجربیات انجام گرفته.

متوجه هستم…اما خوب اونهمه ادعای دین و…;)

0 ❤️

2019-10-16 03:28:02 +0330 +0330
نقل از: fool22
نقل از: fool22 زیاد عجیب نیست که پاسدارها همون روش های موساد رو به کار می برند. توجه کنیم که وزارت اطلاعات آخوندی رو همون ساواکی های زمان شاه سازماندهی کردند و ساواکی ها هم زیر دست ماموران موساد و سیا آموزش دیده بودند. به این ترتیب انتقال تجربیات انجام گرفته.

متوجه هستم...اما خوب اونهمه ادعای دین و...;)

وقتی پیغمبرشون از دختر ۶ ساله نمیگذره و مخالفانش رو براحتی ترور می کنه انتظار دارید پیروانش به چه اخلاقی پایبند باشند؟

قتل و ترورهای محمد

بله! داستان تفاوت بین ادعا هست و عمل...

شیخی به زنی فاحشه گفتا: مستی // هر لحظه به دام دگری پابستی

گفتا؛ شیخا، هر آن‌ چه گویی هستم // آیا تو چنان‌ که می‌نمایی هستی؟

حکیم عطار نیشابوری

0 ❤️

2019-10-16 03:37:53 +0330 +0330
نقل از: hotstar1980 سلام دوست من

داستان اون اسرائیلی رو نمی دونستم ولی چند تا سوال برام بوجود اومد
۱_ می دونم که سطح مطالعه ت بالاست ، موسس اسرائیل و حامی اولیه که باعث شد این کشور یا رژیم شکل بگیره، انگلستان بود، اینکه اون شخص در انگلیس پناهنده شده و اسرائیل هم دست بسته بوده برای دستگیریش، یکم جای فکر داره( مثل این می مونه که اوستا از شاگردش دفاع نکنه !!!)
۲_این اخوند بچه ،زم خودش آگاه به تکنیک های سپاه و وزارت اطلاعات هستش، خیلی ساده لوحیه که فکر کنیم با یک پرستو به این راحتی گول بخوره !!! اونم با حمایت سرویس جاسوسی فرانسه !!
۳_ ارتباط بین زم و سیستانی رو درک نمی کنم؟ چرا باید زم بیاد عراق( لونه زنبور) که با سیستانی دیدار کنه؟ اصن راجب چه مساله ای؟ مثل این می مونه یکی دستشو بکنه تو سوراخ مار کبری!!!

میدونم داستان احتمالا لایه های زیادی داره که ما ازش بیخبریم...

من به نقل از فیگارو داستان زم رو اینجا گفتم که تا این لحظه به نظر میرسه از بقیه مستندتر هست. رادیو فردا (رفرنس اول) داستان رو مفصل توضیح داده که چرا زم قانع شده بره عراق...

در مورد اینکه چرا اسراییلی ها در خود انگلیس این کار رو نکردن و در ایتالیا انجام دادن بیشتر مسئله لجستیک کار بوده:

The Israeli government decided to capture Vanunu, but determined to avoid harming its good relationship with Prime Minister Margaret Thatcher, and not wanting to risk confrontation with British intelligence, determined Vanunu should be persuaded to leave British territory under his own volition.

Through constant surveillance and analysis by Mossad psychologists, the Mossad found that Vanunu had become lonely and eager for female companionship. Masquerading as an American tourist called "Cindy", Israeli Mossad agent Cheryl Bentov befriended Vanunu, and on 30 September persuaded him to fly to Rome with her on a holiday. This relation has been perceived as a classic honey trap operation whereby an intelligence agent employs seduction to gain the target's trust

1 ❤️

2019-10-16 03:59:10 +0330 +0330
نقل از: hotstar1980
نقل از: hotstar1980 سلام دوست من

داستان اون اسرائیلی رو نمی دونستم ولی چند تا سوال برام بوجود اومد
۱_ می دونم که سطح مطالعه ت بالاست ، موسس اسرائیل و حامی اولیه که باعث شد این کشور یا رژیم شکل بگیره، انگلستان بود، اینکه اون شخص در انگلیس پناهنده شده و اسرائیل هم دست بسته بوده برای دستگیریش، یکم جای فکر داره( مثل این می مونه که اوستا از شاگردش دفاع نکنه !!!)
۲_این اخوند بچه ،زم خودش آگاه به تکنیک های سپاه و وزارت اطلاعات هستش، خیلی ساده لوحیه که فکر کنیم با یک پرستو به این راحتی گول بخوره !!! اونم با حمایت سرویس جاسوسی فرانسه !!
۳_ ارتباط بین زم و سیستانی رو درک نمی کنم؟ چرا باید زم بیاد عراق( لونه زنبور) که با سیستانی دیدار کنه؟ اصن راجب چه مساله ای؟ مثل این می مونه یکی دستشو بکنه تو سوراخ مار کبری!!!

میدونم داستان احتمالا لایه های زیادی داره که ما ازش بیخبریم…

من به نقل از فیگارو داستان زم رو اینجا گفتم که تا این لحظه به نظر میرسه از بقیه مستندتر هست. رادیو فردا (رفرنس اول) داستان رو مفصل توضیح داده که چرا زم قانع شده بره عراق…

در مورد اینکه چرا اسراییلی ها در خود انگلیس این کار رو نکردن و در ایتالیا انجام دادن بیشتر مسئله لجستیک کار بوده:

The Israeli government decided to capture Vanunu, but determined to avoid harming its good relationship with Prime Minister Margaret Thatcher, and not wanting to risk confrontation with British intelligence, determined Vanunu should be persuaded to leave British territory under his own volition.

Through constant surveillance and analysis by Mossad psychologists, the Mossad found that Vanunu had become lonely and eager for female companionship. Masquerading as an American tourist called “Cindy”, Israeli Mossad agent Cheryl Bentov befriended Vanunu, and on 30 September persuaded him to fly to Rome with her on a holiday. This relation has been perceived as a classic honey trap operation whereby an intelligence agent employs seduction to gain the target’s trust—a practice which has been officially sanctioned in Israel.

مطمئنا روابط دیپلماتیک بی تاثیر نیستش
منتهی من فکر می کنم این بابا رو فروختن به ایران!
مارگارت تاچر رو گفتی اینجا،یاد لقبش افتادم! شیر (بچه )دزد

https://www.lefigaro.fr/international/espionnage-comment-l-iran-a-capture-un-opposant-vivant-en-france-20191015

برای خوندن متن کامل باید سابسکرایب کنی…

1 ❤️

2019-10-16 04:24:41 +0330 +0330
1 ❤️

2019-10-16 04:43:52 +0330 +0330
نقل از: پادشاه_کصدست تاپیک هایی جالبی داری سعی میکنم همشو بخونم، فعلا دارم به اصغر آقا فک میکنم. ولی به یه موضوعی پی بردم که بنای این حکومت به اصطلاح اسلامی چنان محکمه که حتی آمریکا هم به این نتیجه رسیده که نمی تونه منقرضش کنه مقایسه کردن حکومت اسلامی ایران با دیگر کشور ها اصلا درست نیست چون دیکتاتور تر از این حکومت خودشه

ممنون از لطفتون! اصغر کم شخصیتی نیست!...

موافقم...این حکومت معجون عجیبی هست از چند تا سیستم: یه مقدار زیادی کاپیتالیسم یه مقدار روشهای امنیتی مدل بلوک شرق یه مقدار داستانهای تشیع و مذهبی گری متعصبانه...خلاصه همچین چیز پیش پا افتاده ای نیست.

0 ❤️

2019-10-16 05:08:38 +0330 +0330
نقل از: fool22 یه نکته ای که نباید فراموش کرد اینه که زم خودش عامل وزارت اطلاعات بود و کسانی مثل علی جوانمردی رو با شایعاتی که از تهران بهش می دادن تغذیه می کرد.

اینجا هم جوانمردی توضیح میده که چه راحت از طریق همکارش در آمد نیوز به اسم شیرین نجفی این بچه آخوند چاقال رو می کشونن نجف و اونجا سپاه قدس خفتش میکنه میبرش تهران. تمام داستان احتمالا خلاصه میشه در دعوای اطلاعات سپاه با وزارت اطلاعات.

ممنون. به نظر درست میاد. لینک اول تاپیک رو ببینین. فیگارو منبعش وزارت کشور فرانسه بوده و همین داستان رفتن به عراق و …رو هم میگه.

1 ❤️

2019-10-16 07:03:13 +0330 +0330

Iran International

https://iranintl.com/%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%DB%8C-%D9%81%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%B2%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%AC%D9%81-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

0 ❤️

2019-10-16 08:01:38 +0330 +0330

Euro News

در این گزارش همچنین آمده است که آقای زم تحت حفاظت پلیس فرانسه بود و با اینکه مقامات فرانسوی از سفر وی به عراق اطلاع داشتند اما مانع این سفر نشدند. این نشریه ادعا می‌کند که احتمالا مقامات فرانسوی چشم خود را بر روی دستگیری روح الله زم بسته‌اند. احتمالا دلیل این اقدام نیز آزادی دو شهروند فرانسوی از ایران است که از ماه ژوئن در زندان به‌سر می‌برند.

https://farsi.euronews.com/2019/10/15/how-rohollah-zam-iranian-opposition-amadnews-arrested-by-iran-irgc-figaro-reports

0 ❤️

2019-10-16 08:28:38 +0330 +0330

حرفهای امیر عباس فخرآور:

https://www.youtube.com/watch?&v=4i9s7Zco438

0 ❤️

2019-10-16 09:09:36 +0330 +0330

**آخرین جزییات از دولت فرانسه درباره دستگیری روح‌الله زم و گفت‌وگو با مرتضی کاظمیان
**

https://www.youtube.com/watch?&v=YEOsJKopj6E

0 ❤️

2019-10-16 09:34:06 +0330 +0330

گفتگو با همسر روح‌الله زم

“همسر من «روح الله زم» جمعه عصر ۱۹ مهرماه با پرواز «رویال جوردنین» از پاریس عازم بغداد شد. او توقف کوتاهی در امان پایتخت اردن داشت و بامداد شنبه ۲۰ مهرماه وارد بغداد شد. ۲۴ ساعت نخست ورود به بغداد، ما خبری از او نداشتیم و ایشان به تماس‌های متعدد من پاسخ نداد تا بامداد روز یکشنبه ۲۱‌ام مهرماه که در تماس تلفنی یک دقیقه‌ای با لحن و ادبیاتی غیرمعمول خبر از سلامتی‌اش داد و دوباره از او بی‌خبر شدیم تا این‌که در رسانه‌های ایران خبر ربودن و بازداشت او منتشر شد.”

https://www.youtube.com/watch?&v=DrkCUBL3Jl8

0 ❤️

2019-10-16 09:44:07 +0330 +0330

آخرین جزییات از دولت فرانسه درباره دستگیری روح‌الله زم و گفت‌وگو با مرتضی کاظمیان (متن)

https://news.gooya.com/2019/10/post-31118.php

1 ❤️

2019-10-16 19:21:42 +0330 +0330
نقل از: Clay0098 چه جالب در مورد افشاگر اسرائیلی خونده بودم ولی اصلا نمیدونستم اینجوری بردنش اسرائیل بله اسراییل و ایران هر دو حکومت های مذهبی دارن و البته هم از هم بدتر و جانی تر

فقط میشه تشکر کرد از اطلاعات خوبی که اجازه میدی ما هم استفاده کنیم

ممنون لطف دارین.

0 ❤️

2019-10-16 19:37:07 +0330 +0330
نقل از: jim_jefferies یه مثل قدیمی میگه «مهمون مهمونو نمیبینه؛ صابخونه هر دورو!» ایم مثل دقیقا داستان این دوکشور و ادیان ابراهیمیه.... این دو تندرو همدیگرو نمیخوان و دنیای آزاد هردورو 😁 😁 (dash)

یادمه طرفای تگزاس که نژاد پرست هستن و از خاورمیانه ایها هم اصلا خوششون نمیاد یه ضرب المثلی راجع به عرب ها و اسراییلیها و درگیریهای بی پایان این دو داشتن که معادل فارسیش این بود:

اینوریا همش میگن ححححححح (ح ته حلقی عربی)

اونوریا همش میگن خخخخخخ (زبان هیبرو “خ” زیاد داره)

بذار جفتشون انقدر بزنن تو سر هم تا خسته بشن! 😁 🙄

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «