قانون عمل و عکس العمل!

1398/07/11

اکثر ما از فیزیک نیوتنی بخاطر داریم که در برابر هر عمل عکس العملی است مساوی و در خلاف جهت. مسلما در مورد مکانیک کلاسیک این یک قاعده طلایی است و باید همیشه آن را به خاطر داشت اما غالبا فراموش میکنیم که روابط انسانی و روان آدمی را نمیتوان بر قوانین نیوتن تطبیق داد, با این حال اگر کسی عملی بر علیه ما انجام دهد, میخواهیم کاری حداقل به همان شدت بر علیه او انجام دهیم…!

قصد ندارم اینجا حرف شعاری بزنم اما تجربه زندگی به من آموخته که بجای اینکه عکس العملی مساوی و در خلاف جهت در برابر عمل دیگران داشته باشم, شدت آن را به حاصل ضرب دو بخش تقسیم کنم:** بخش اول: اهمیتی که آن شخص و عمل او برای من, ذهن من و زندگی من دارد و بخش دوم: شدت حرف یا عمل او. حاصل ضرب این دو کمیت, میزان شدت عکس العمل مرا تعیین میکند!** فرض کنیم اهمیت فرد عددی بین 0 تا 1 و شدت حرف یا عمل زشت او عددی بین 0 تا 100 است. اگر فردی که اهمیت ناچیزی در زندگی من دارد (0) حرفهای زشت و رکیکی بزند
(100) این حاصل ضرب همچنان 0 است و عکس العمل خاصی نشان نخواهم داد! اما اگر او فردی واجد اهمیت در ذهن و زندگی من باشد (1), به تناسب شدت حرف یا عمل زشت او (0-100) از خود واکنش نشان خواهم داد (0-100)!

قریب به 4 دهه تجربه زندگی به من آموخته که این روشی خیلی واقع بینانه تر در برخورد با رفتارهای دیگران است. بخصوص در محیطی که افراد بنا به دلایل مختلف یا فاقد مهارت های کافی در برخوردهای اجتماعی هستند یا عقده های خود کم بینی دارند و فکر میکنند عقده گشایی روح مجروح و خسته و شکسته آنها را آرام میکند و یا اینکه تصور میکنند درشت گویی و فحاشی نشان دهنده بزرگی و اهمیت آنهاست.

این صرفا یک تجربه شخصی است که فکر کردم “شاید” به درد افراد دیگری هم بخورد!

زیاده جسارت است!

پ.ن. البته ممکنه بعضی اساتید بگن که این قانون تو همون “قانون دایورت” خودمونه! عارضم که این در واقع “قانون دایورت هوشمند” هست! 😁

پ.ن. من هم به سادگی به این قانون نرسیدم و راستش همیشه هم نمیتونم بهش عمل کنم اما سعی خودم رو میکنم…

1146 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-10-03 15:02:27 +0330 +0330
نقل از: mashti.bash خداوکیلی فکر میکنید این سایت جای این چیزاست؟

انقدر جدی گرفتینش که شده قسمتی از زندگیتون !

البته ما با هم "از نزدیک" آشنا هستیم دوست عزیز! بهرحال, شما اگه اینجور مطالب رو دوست نداری میتونی نخونی! 😁

0 ❤️

2019-10-03 15:11:36 +0330 +0330
نقل از: mashti.bash
نقل از: axm432
نقل از: mashti.bash خداوکیلی فکر میکنید این سایت جای این چیزاست؟

انقدر جدی گرفتینش که شده قسمتی از زندگیتون !

البته ما با هم "از نزدیک" آشنا هستیم دوست عزیز! بهرحال, شما اگه اینجور مطالب رو دوست نداری میتونی نخونی! 😁

باشه عشقم نمیخونم فقط به خاطر تو 😁

عشقم! بخون اما یه فکری قبلش به حال عکس شومبول مبارک بکن! 😁 و فراموش نکن من شما رو از "نزدیک" میشناسم!

0 ❤️

2019-10-03 17:03:12 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234 اگه یکی ضربه ای به گونه ی چپ تو زد، با همان سرعت گونه ی راست خود را نیز به طرف او بگیر که بزند! نمیدونم چرا منو یاد خودم میندازه :-)

اون قانونش دیگه خیلی مترقی بوده! توی قانون من بستگی به این داره که کی زده باشه! 😁

0 ❤️

2019-10-03 17:34:45 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234 اگه یکی ضربه ای به گونه ی چپ تو زد، با همان سرعت گونه ی راست خود را نیز به طرف او بگیر که بزند! نمیدونم چرا منو یاد خودم میندازه :-)

حالا مسیح گفته بوده “با همون سرعت”؟ یا فقط گفته بوده اون یکی گونه رو هم بیرین جلو؟ به نظر میاد شما قوانین فیزیک مسیح را داری در روز روشن تحریف میکنی ها! 😁

1 ❤️

2019-10-03 17:42:38 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234
نقل از: axm432

حالا مسیح گفته بوده “با همون سرعت”؟ یا فقط گفته بوده اون یکی گونه رو هم بیرین جلو؟ به نظر میاد شما قوانین فیزیک مسیح را داری در روز روشن تحریف میکنی ها! 😁

به همون سرعت! 🙄 اینجوری که یه گونه بیشتر کتک میخوره

تسلیم! خود مسیح الان پی ام داد که با این خواهر شادی از این شوخیا نکن که میزنه فیزیک میزیکت رو میریزه به هم 😁

0 ❤️

2019-10-03 17:52:06 +0330 +0330
نقل از: گوزوی خوشبخت اول فکر کردم واقعا یک تاپیک علمی و درست حسابی هست ولی انگار جدیدا مد شده اینجا به هر کسی که می رینند قهر میکنه میاد تاپیک فلسفی ولی با مقاصد خاله زنک میزنه تا بتونه با چهار تا فرمول یکجوری عقدش رو نسبت به اون کسی که قبلا بهش ریده خالی بکنه و برای خاله زنک بازی خودش اویزون علم و فلسفه هم بشه هههههههههههه

دوست عزیز شما خودت دچار عقده خودکمبینی هستی اونقد که گشتی این قانون رو پیدا کردی که مرحم روی زخمت بذاری و چقدر جو سایت سخیف و خاله زنک شده که ما همش مجبور به خوندن اینجور اراجیف هستیم :)

#زارررررررررت

مرسی که یک مثال برای نشون دادن عملکرد این قانون ارایه کردی! دوستان عزیز! این دقیقا همونجاییه که بخش 0 قانون کار میکنه! 😁 😁 😁

0 ❤️

2019-10-03 17:56:42 +0330 +0330
نقل از: گوزوی خوشبخت بنده کنجکاو شدم یک نگاه گذرا به تاپیکهای گذشتتون هم انداختم

متاسفانه شدیدا از حقارت رنج میبرید دوست عزیز . چیزی که من میبینم از پستهای شما همش دست و پا زدن برای دیده شدن هست !

بهتره وقتتون رو برای چیز بهتری بذارید تا به درد زندگیتون بخوره نه این که خودتون رو اینجا برای توجه هلاک کنید

باز هم میل خودتون هست البته ولی چون خودتون رو انگار در جایگاهی میبینید که به بقیه درس بدید من هم لازم دیدم بهتون این درس مهم و اساسی رو بدم تا شاید خودتون رو از این وضعیت نجات بدید

با تشکر

زارررررررررت

ممنون! این هم یک مثال دیگه از بخش 0 قانون! لطفا مورد دیگه ای بیاد که بخش غیر 0 رو هم بشه به دوستان نشون داد! 😁 😁 😁

0 ❤️

2019-10-03 18:06:25 +0330 +0330
نقل از: گوزوی خوشبخت بنده کنجکاو شدم یک نگاه گذرا به تاپیکهای گذشتتون هم انداختم

متاسفانه شدیدا از حقارت رنج میبرید دوست عزیز . چیزی که من میبینم از پستهای شما همش دست و پا زدن برای دیده شدن هست !

بهتره وقتتون رو برای چیز بهتری بذارید تا به درد زندگیتون بخوره نه این که خودتون رو اینجا برای توجه هلاک کنید

باز هم میل خودتون هست البته ولی چون خودتون رو انگار در جایگاهی میبینید که به بقیه درس بدید من هم لازم دیدم بهتون این درس مهم و اساسی رو بدم تا شاید خودتون رو از این وضعیت نجات بدید

با تشکر

زارررررررررت

این دوستمون خیلی اصرار داشت که من عملکرد بخش 0 قانون رو نشون بدم که فکر میکنم به اندازه کافی نمایش داده شد! امیدوارم مورد خوبی پیدا بشه که بتونیم عملکردهای دیگه این قانون رو هم ببینیم! 😁

0 ❤️

2019-10-03 18:29:13 +0330 +0330
نقل از: مشتاقشما ویلهلم دیلتای (۱۹ نوامبر ۱۸۳۳–۱ اکتبر ۱۹۱۱) مورخ، جامعه‌شناس، روان‌شناس و فیلسوف آلمانی‌ست. او از بنیان‌گذاران جامعه‌شناسی تفهمی به‌شمار می‌رود.

«فهمیدن سطوح مختلفی دارد. این سطوح اساساً توسط علایق ما تعیین می‌شوند. اگر علاقهٔ ما محدود باشد، فهمیدن نیز چنین خواهد بود. ممکن است با بی‌حوصلگی تمام به یک بحث گوش دهیم؛ و فقط به یک نکته در آن توجه کنیم، نکته‌ای که برای خود ما اهمیت عملی دارد و کوچک‌ترین علاقه‌ای به زندگی درونی گوینده نداشته باشیم. حال آن که در جایی دیگر، با هر کلمه و هر نشانه‌ای، می‌کوشیم به زندگی درونی گوینده رخنه کنیم. اما حتی بیشترین توجه نیز می‌تواند فقط به فرایند ماهرانه‌ای بدل شود که در آن سطح قابل کنترلی از عینیت به دست می‌آید، به شرطی که این جلوهٔ زندگی ثابت باشد و ما بتوانیم بارها و بارها به آن رجوع کنیم. این فهم ماهرانهٔ جلوه‌های همیشه ثابت زندگی، تأویل یا تفسیر نام دارد.»

«پیدایش نظریهٔ هرمنوتیک»

ممنون. حرف جالبی زده. ندیده بودم…

0 ❤️

2019-10-03 18:50:47 +0330 +0330
نقل از: Clay0098 داشتم به این فکر میکردم چه قدر تاپیکای خوبی شما دارید. به هر حال شهوانی در حال حاضر ( بعد از از بین رفتن تام فروم و ...) تنها انجمن کامل ایرانه (با وجود مسایل سکسی) که توش مطالب مذهب و سیاست و هنر و عمومی هم دیده میشه.پس کارتون خیلی خوبه

اما در مورد موضوع: یاد یه حرف از یکی از اساتید خوبم تو دوران دانشکده افتادم(یادش خوش)

میگفت:
ببینید بچه ها اگه یه سگ پای شمارو گاز گرفت شما هم میتویند از روی عصبانیت و جبران پای اونو گاز بگیرید؟(قطعا نمیتونیم چون ذات اون سگ همینه، به قول شاعر نیش عقرب…)
پس یادتون باشه وقتی کسی شمارو با حرف و عملش اذیت کرد(خیانت،توهین و دروغ و…) بهتره به جای عصبانیت یاد بگیرید سری بعدی از این افراد دوری کنید و به جای ناراحتی درکش کنید چون رفتار اون فرد برایند تربیت خانواده و عقده هاش بوده) اگه ما هم جای اون بودین همین کارو میکردیم

دوست عزیز من ایمان دارم تقاص وجود داره(خودم یک بار پس دادم و ایمان آوردم) اما اینکه به قول شما دایورت علمی بکنیم خیلی بهتره چون فکر اون انتقام از اون شخص از ما انرژیو نبرو مصرف میکنه
مرسی از تاپیک خیلی خوبت
مخلصم

ممنون دوست من. من هم به سادگی به این قضیه نرسیدم و راستش همیشه هم نمیتونم بهش عمل کنم اما سعی خودم رو میکنم…

راستی عکس پروفایلتون جورج سوروس هست؟ من از این بشر همیشه خیلی خوشم میومده. چند تا کتاب هم ازش خوندم و به نظرم ایده های خیلی خاصی در مورد سرمایه گزاری داره که حتی سرمایه گزارهای خیلی معروف مثل وارن بافت…هم کمتر ایده هایی انقدر عمیق دارن…

0 ❤️

2019-10-04 04:50:52 +0330 +0330
نقل از: .Salma. در واقع همون دایورت خودمون میشود 😁 البته محترمانه تر (preved) موافقم 👌

درسته! اما دایورت معمولی سیاه و سفید هست و باینری! یعنی یا دایورت میکنی یا نمیکنی! اما قانون من خاکستریه! یعنی میزان دایورتش بر اساس کیس تحت بررسی قابل تنظیمه! برای همین فرمودیم که بنامندش "قانون دایورت هوشمند"! 😁

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «