آیا ریختن منی در کون خطر دارد؟

1399/04/22

پس از پایان رابطه‌ی جنسی مقعدی (سکس از کون) — تکلیف منی چیست؟

آلیس عزیز،
من و نامزدم مرتباً سکس مقعدی داریم و از انجام آن لذت می‌بریم. ما دیگر در سکس‌هایمان چه مقعدی باشد چه سکس از کُس از کاندوم استفاده نمی‌کنیم. او از این که پس از پایان سکس مقعدی آب کیرش را داخل کون من خالی کند لذت می‌برد من نیز با این موضوع مشکلی ندارم. همیشه بلافاصله پس از پایان سکس به توالت می‌روم و منی او را از کونم بیرون می‌ریزم. اما بعضی وقتها کمی طول می‌کشد تا همه‌ی آن بیرون بریزد. حالا پرسش این است که آیا انجام این کار بی‌اشکال است یا برای بدنم ضرر دارد؟ زیرا از سکس مقعدی لذت می‌برم و دوست دارم که این کار ادامه داشته باشد. چون کسی که سکس مقعدی داشته باشد نمی‌شناسم (هیچ کدام از دوستان و اطرافیانم سکس مقعدی ندارند) نمی‌توانم از کسی بپرسم و تردید دارم که آیا این کار می‌تواند به هر طریقی به سلامتی من صدمه بزند؟ این اواخر شک و تردید به قدری در من شدت گرفته است که به خاطر نگرانی (برای سلامتی‌ام) دیگر نمی‌خواهم سکس مقعدی داشته باشم...

خواننده‌ی گرامی،

عشق و سکس همیشه ترتمیز نیست (گاهی کثیف‌کاری دارد)، چه در یک رابطه‌ی مبتنی بر تعهد (نامزدی) باشید، چه نباشید.
یک امتیاز استفاده از کاندوم این است که در پایان سکس همه چیز تمیزتر است (از نظر اطمینان و حفظ بهداشت و نظافت فردی؛ سکس با کاندوم بهتر است). استفاده از کاندوم همیشه باید انتخاب اول باشد تا زمانی که هر دو شریک جنسی برای اطمینان از عدم ابتلا به انواع بیماری‌هایی که از راه سکس منتقل می‌شوند (S.T.D) آزمایش بدهند و در نتیجه‌ی آزمایش سلامتی هر دو طرف تایید شود.
این مرحله را که گذراندید، خبر خوب برای شما این است که منی در ذات خود خطرناک نیست، بیشتر آن از آب تشکیل شده و حاوی فروکتوز (نوعی قند)، ترشحات غده‌ی پروستات، ترشحات بیضه و سایر غدد و البته اسپرم است. همیشه این احتمال وجود دارد که بعضی‌ها به اسپرم شریک جنسیشان آلرژی داشته باشند. اما بدن اکثر مردم نسبت به آن واکنش بدی ندارد و منی که به دلیل ارگاسم درون آنها ریخته می‌شود بدون این که هیچ صدمه‌ای به بدن میزبان بزند به آن جذب می‌شود.
علامت‌های داشتن آلرژی به منی؛ قرمز شدن پوست، احساس سوزش، خارش و ورم کردن نقاطی است که منی روی آن ریخته است. کسانی که واکنش آلرژیک شدیدتری داشته باشند ممکن است کهیر بزنند، تمام بدنشان بخارد و دچار مشکلات تنفسی شوند. اگر شما هر کدام از این علائم را داشتید، حتماً بلافاصله به دیدن پزشک‌تان بروید تا با درمان به موقع حالتان بدتر نشود. اگر هنوز بابت ریسک ریختن منی داخل کونتان نگران هستید یکی از انتخابهایتان گفتگو با شریک جنسی‌تان است که راه دیگری برای تخلیه‌ی خود انتخاب کند، مثلاً فقط برای سکس مقعدی از کاندوم استفاده کند و آبش را درون کاندم بریزد. یا درست قبل از آمدن آبش، کیرش را از کون شما بیرون بیاورد و آبش را داخل نریزد. در ضمن این را هم به یاد داشته باشید که حتی وقتی مشغول سکس با شماست، منی از کیر او ترشح می‌شود، البته مقدار آن در طول سکس ناچیز است.

تا زمانی که هر دوی شما هیچ نوع عفونت یا بیماری جنسی نداشته باشید، ریختن منی او داخل کون شما در هنگام سکس مقعدی هیچ نوع صدمه‌ای به شما نخواهد زد.
البته در این که بلافاصله پس از پایان سکس مقعدی به دستشویی خانه‌تان بروید و منی را از کون خود تخلیه کنید نیز هیچ اشکالی وجود ندارد. با این وجود لازم است بدانید اصلاً مجبور به این کار نیستید.
برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر راجع به منی و کثیف کاری های آن میتوانید به بخش سوال و جواب در زیر همین مقاله [لینک اصلی] مراجعه نمائید، امیدواریم در تمیز نگه داشتن همه چیز موفق باشید!

آلیس

منبع:

goaskalice.columbia.edu/answered-questions/post-anal-sex-%E2%80%94-what-about-ejaculate

درواقع “آلیس” یک شخص نیست بلکه یک تیم پژوهشی‌ست.
سایت “goaskalice” (برو از آلیس بپرس) توسط متخصصان ارتقاء سلامت دانشگاه “کلمبیا” (واقع در نیویورک)، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و سایر متخصصان بهداشت به همراه دیگر پژوهشگران پشتیبانی می‌شود. اعضای این تیم در رشته‌های بهداشت عمومی، آموزش بهداشت، پزشکی، مشاوره و تعدادی رشته‌ی مرتبط دیگر دارای مدرک تحصیلی پیشرفته هستند

12544 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-11-05 13:39:29 +0330 +0330

ممنون از تحقیقات خوب شما
خیلی مفیده

2 ❤️

2020-11-06 18:17:13 +0330 +0330

عالیه لذتش حرف نداره

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «