باور به وجود نداشتن خدا چه تاثیری در زندگی خداناباوران داره؟

1392/05/23

من به عنوان کسی که در راه پیدا کردن سوالاتم در مورد وجود داشتن یا وجود نداشتن خدا قدم برداشتم به این مطلب رسیدم که خداباوری یا خدا ناباوری چه تاثیری در زندگی من میزاره. به طور ساده:
من به این نتیجه رسیدم که ثابت شدنه وجود داشتن یا وجود نداشتن خدا هیچ تاثیری در زندگی من نمیزاره یعنی اگه برای من ثابت بشه که خدا وجود داره هیچ تاثیری در زندگی من نمیزاره و از طرفی اگه برای من ثابت بشه که خدا وجود نداره باز هم هیچ تاثیری در زندگی من نمیزاره. ولی میخوام ببینم خداناباوری چه تاثیری در زندگی خداناباوران گذاشته؟ شاید باعث تغییر در نتیجه گیری من بشه. این موضوع در صدد نمیاد که ناخداباوران رو زیر انتقاد ببره بلکه میخواد تاثیر وجود نداشتن خدا رو در زندگی این افراد رو بررسی کنه.
از دوستان خداباور خواهش میکنم در این بحث شرکت نکنند.
دوستان خداباور به تاپیک زیر برید:
http://shahvani.com/forums/بحث-های-جانبی/دین

1108 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-08-14 12:01:33 +0430 +0430

الان فرض كنيم خدانيست آيامردم ازديوارهمديگه بالامي رن اصلن بلدن كه ازديوارهمديگه بالابرن ،اين زماني اتفاق مي افته كه آبرووانسانيت وجودنداشته باشه كه "قانون"وجودنداشته باشه ربطي به بودونبودخدانداره ،مرسي بابت تايپيك

0 ❤️

2013-08-14 12:07:20 +0430 +0430

كه باكوله باري ازدردونوستالژي بازهم دست ازتلاش براي آزادي ايران برنمي دارند.

0 ❤️

2013-08-14 12:13:57 +0430 +0430

[quote=Navid’e Azadi]الان فرض كنيم خدانيست آيامردم ازديوارهمديگه بالامي رن اصلن بلدن كه ازديوارهمديگه بالابرن ،اين زماني اتفاق مي افته كه آبرووانسانيت وجودنداشته باشه كه "قانون"وجودنداشته باشه ربطي به بودونبودخدانداره ،مرسي بابت تايپيك[/quote]

من اصلا نمیخوام وارد بحث در مورد وجود نداشتن یا وجود داشتن خدا بشم.بلکه هدف از طرح این موضوع میخوام تاثیر این مورد رو در زندگی افراد بدونم و با کنار گذاشتن علت های هر دو طرف به نتیجه ای برسم. برای من نظرات هر دو طرف قابل احترامه.ممنون از نظرت

0 ❤️

2013-08-14 12:20:54 +0430 +0430

من از وقتی خرافات مذهبی رو از ذهنم پاک کردم با آرامش بیشتری زندگی میکنم.یک انسان خداناباور آزادانه زندگی میکنه،از قید و بند و موانعی که دین سر راه انسان گذاشته راحت میشه و این باعث پیشرفت میشه .البته این به این معنی نیست که هرکاری دلش خواست بکنه آدم بکشه،دزدی کنه …نه شخص بی دین بر اساس وجدان،شرف و انسانیت با دیگران رفتار میکنه.
من به این پی بردم که انسان یک بار به دنیا میاد و از دنیا میره و هرگز برنمیگرده و اون دنیایی در کار نیست پس انسان باید از زندگی لذت ببره. یک انسان مذهبی اگر مثلأ سکس یا خودارضایی بکنه بعدش حس گناه و پشیمانی بهش دست میده و فکر میکنه بار گناهش سنگین شده و باید یه کاری بکنه.هر چند تو این زمونه از نظر رفتاری خیلیا هستن فقط اسمشون مسلمون یا دیندار هست یعنی هرکاری بخوان میکنن.سکس،مشروب خوردن،رابطه با جنس مخالف و … اما وقتی اسم مقدسات میاد رم میکنن

0 ❤️

2013-08-14 12:21:33 +0430 +0430

چون خالق اصليه ماهم همونه

0 ❤️

2013-08-23 02:53:31 +0430 +0430

من هم اعتقادى ندارم خودمو محدود نکردم يه جورايى الان حس بهترى دارم باعث ميشه چيزايى که قبلا برام عجيب بود تو اسلام الان مسخره و بچگونه به حساب بياد و بگم من واقعا اين چيزا رو قبول داشتم؟
ممنون تاپيکت مغز دار هستش

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «