خدایان ساختگی (واحد و یکی نبودن خدای معتقدین)

1397/04/30

اگر بخواهیم واقع بین باشیم و منطقی فکر کنیم!

ابتدا به باید این مسئله رو بدونیم که هیچ دو انسانی شبیه هم نیستند (پس عقاید هیچ ۲نفری کاملا شبیه هم نیست)

• پس اگر هیچ دو اعتقادی شبیه به هم نیست چطور ممکن است آن ها به یک خدای یکسان و واحد معتقد باشند؟

آیا شک دارید؟

• مثال :

۱- عده ای صرفا اعتقاد دارند که خدا وجود دارد!

۲- عده ای هم باور دارند خدایی وجود دارند و یک دین مشترک دارند! و خدای سایر ادیان را رد میکنند!

۳- عده ای هم دین دارند و هم میگویند که تمام خدای ادیان یکیست!

• در اینجا باید مسئله را باز تر کنیم :

پس تا اینجا عقاید مختلف و خدایان مختلفی وجود دارد!

چرا گفتم خدای ساختگی؟

زیرا ، ممکن است کسی صرفا وجود خدا را قبول داشته باشد ، اما با شخص دیگری که همین اعتقاد را دارد ، نوع تصورشان از خدا یکی نباشد!

• • • مثال : مسلمان ها به یک خدای واحد باور دارند!

اما تصور آن ها از خدا یکی نیست!

یکی میگوید اصلا جهنمی در کار نیست و خدا بخشنده است!

یکی متعصب است و میگوید اگر این کار را انجام ندهی عذاب نازل میشود!

دیگری فقط نماز میخواند و روزه میگیرد و میگوید بقیش را خدا می بخشد!

عده ای نه نماز میخوانند و نه روزه میگیرند و میگویند خیلی از مشکلات جامعه بخاطر آخوند هاست ، و میگویند خدا ما را بخاطر نماز و روزه به جهنم نمی برد!

یکی از اسم خدا سوء استفاده میکند و مردم را آزار میدهد!

و …

• پس میبینیم که تصورات هیچ ۲ فردی از خدا یکسان نیست!

در حقیقت هر کس خدای خودش را دارد!

و اگر خوشش بیاید سایر تصورات از خدا را به تصورات خود اضاف میکند که نتیجه آن یک دین میشود! (اشتراکات از تصور خدا)

• در نتیجه این خدا یا بهتر است بگویم خداها توسط مردم و انسان ها ساخته شده اند!

هر کس خدایی را برای خودش تصور میکند و میسازد و‌ دوستش میدارد!

• حقیقت چیست؟

آیا واقعیت غیر از این است؟

8 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-07-31 05:53:48 +0430 +0430
نقل از: king250
نقل از: Eshqe.Koon از نظر من شما کلا چرت و پرت گفتین و رسما به انگار خدا پرداختین و به عقاید دیگران توهین کردین!

این همه مطالبی که در مورد تکذیب خدا بعنوان دلیل آوردین هیچکدام قانع کننده نیست% یعنی نه تنها به نظر من بلکه یه بچه و یا نوجوان بی تجربه هم به این دلایل شما خندش میگیره.
درسته تمامی انسانها حتی دو یا چند قلو ها که از بیشتر جهات شباهت خاصی به هم دارند حتما در برخی افکار با هم تمایز دارند و درسته که نوع بینش انسانها نسبت به جهان هستی و خلقت تمامی موجودات متفاوت هست ولی این تفاوت افکار در هر مورد و زمینه ای دلیل بر عدم وجود خدا و خالق هستی نیست%%%

بنابراین با این وضعیت دو حالت وجود دارد:
یا
1- شما بیمارید و مشکل روانی دارید و بصورت جدی باید به پزشک مراجعه کنید و مداوا بشید %%%
و یا
2- شما باشیطان برای گمراه کردن مردم دست به یکی کرده اید که باید مورد لعنت قرار بگیرید %%%

ختم سخن

اولا اگر خدا باوری اینجا چه غلطی می کنی؟ مگه خدای ممد به تو دستور نداده کار حرام نکنی؟ دوما لطف می کنی وجود خدا را اثبات و ما را ارشاد کنی؟

اینجا بودن و یا نبودن من به شما هیچ ربطی نداره ولی چون ممکنه این سوال چه درمورد اینجا بودنم و چه در مورد عقایدم برای اشخاص دیگه پیش بیاد جوابش رو برای بقیه دوستان میدم.
1- توی این بحث صحبتی از هیچ نوع ادیانی نداشتم و از هیچکدام آنها دفاع نکردم که بخوام بفرموده جنابعالی گوش بدم و از دستورات اون دین هم پیروی کنم تا چیزی رو حروم بدونم و اینجا هم نیام، پس شما غلط اضافی نکن و دهنت رو کیر خودت باشه%
2- مطالب گفته شده فقط و فقط در مورد خدا بوده و همچنین درباره او هیچ دفاعی نکردم و فقط نظر خودم رو گفتم چون اگر لازم باشه خدای بزرگ نه تنها از خود بلکه توانایی دفاع از هر چیز دیگری رو دارد و مطمئن باش قدرتی به اندازه قدرت او نیست%%%
3- لازم نیست در مورد اثبات وجود خدا حرفی بزنم چون کل زندگی و خلقت نشان دهنده وجود اوست و اکثریت مردم جهان به استثناء اقلیت ناچیز به وجود او ایمان دارند و با توجه به گفته های شما و امثال گمرهانی همانند شما، باید اکثریت مردم جهان نادان باشند و شما عاقل! که این با هیچ نوع عقل و منطقی جور در نمیاد!
4- و در نهایت جواب آن دسته از کسانی که میگویند “انسان تنها بود و خدا را آفرید” نیز باید بگم انسانهایی که خدا باورند هیچ زمان تنها نبودند و این شماها هستید که بدون خدا تنهایید و خودتان را دور شده و تنها میدانید پس << کافر همه را به کیش خود پندارد >> %

0 ❤️

2018-07-31 10:19:14 +0430 +0430
نقل از: آلوچه حشری به دین اعتقادی ندارم و بنظرم ی دکان و وسیله اس واسه ی عده ک ب مردم حکومت کنن. اما به خدا اعتقاد کامل دارم و دلایل قلبی و علمی خودمو دارم و بیشتر دلایل قلبیمو اولویت قرار میدم و همیشه معتقدم ک هر چیزیو نمیشه با منطق و علم ثابت کرد ،چون علم ی چیز ناقصه

اما با قلبم خدا رو حس کردم همیشه ?

درود بر شما ، این هم یه نوع نگرشه ، حالا شما خدا باورید با دلایل خودتون و‌‌ من نه ، که دلایلم رو ارائه میکنم!

هدف من هم از ایجاد این تاپیک تفکر بیشتر برای دین دار ها بود ، وگرنه اگر کسی صرفا قبول داره خدایی هست و در زندگی دیگران دخالت نکنه و آسیبی به کسی نزنه این عقیده خداباوری ، هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه

ممنون که نظر دادید ، موفق باشید ?

1 ❤️

2018-07-31 10:23:58 +0430 +0430
نقل از: دکترجغوزیان هر آنچه که شما با دقیق‌ترین افکارتان تصور کنید، آن موجودی مثل شماست (مخلوق ذهن) و به عنوان خدا قابل قبول نیست.

آفرین چه جمله عالی ای!

و‌‌ دقیقا نمیدونم چرا بعضی ها میگن خدا فراتر از ذهنه!

خب اگر فراتر از ذهنه اصلا انسان نه میتونه درکش کنه نه بشناسه ، یعنی حتی عاقل ترین افراد هم شناختی نمیتونن ازش پیدا کنن !

بلکه خودش سازنده اس!

فلذا حتی خود کلمه خدا هم ساخته بشره نه فراتر از آن!

ممنون بابت این جمله ?

1 ❤️

2018-07-31 11:47:11 +0430 +0430

ممنون از تاپیکت امیدواریم که در اینده کسی دین و عقاید خویش را به دیگری تحمیل نکند و در ازادی کامل درکنار هم با دین انسانیت زندگی کنیم

1 ❤️

2018-07-31 16:16:36 +0430 +0430
نقل از: bayerni من خودم شخصا دوست داشتم بهشتی باشه خدایی باشه آخر که میمیریم بریم حال کنیم ولی هر چی تحقیق کردم دارم بیشتر به این میرسم که خدا وجود نداره دین و مذهب که از پایه یک چیز ساختگی هستش وسیله ی سواستفاده و کسب قدرت بوده از زمان همون یهودی ها و مسیحی ها و مسلمانان اولیه و... تا خود امروز که البته مسلمونا دیگه گند قضیه رو درآوردن و از همه بدترن. خدا یعنی کشک هر کسی یه ذهنیتی ازش داره یه شکل و قیافه ای برای خودش تو دهنش ترسیم کرده. فقط من میخوام بدونم انسان چطور به وجود اومده یعنی اولین بار چطور موجودی به نام انسان پاشو گذاشته رو زمین دوست عزیز صاحب تایپیک اگه اطلاعی داری تو این زمینه خوشحال میشم بشنوم.

آره ادیان فقط برای منفعت اشخاصه!

عزیز توی اینترنت سرچ کنید : فرگشت

یکی از نظریه های به وجود اومدن انسان فرگشته

0 ❤️

2018-07-31 16:25:46 +0430 +0430
نقل از: دکترجغوزیان
نقل از: DarkWeb
نقل از: دکترجغوزیان هر آنچه که شما با دقیق‌ترین افکارتان تصور کنید، آن موجودی مثل شماست (مخلوق ذهن) و به عنوان خدا قابل قبول نیست.

آفرین چه جمله عالی ای!

خب اگر فراتر از ذهنه اصلا انسان نه میتونه درکش کنه نه بشناسه ، یعنی حتی عاقل ترین افراد هم شناختی نمیتونن ازش پیدا کنن !

بلکه خودش سازنده اس!

ممنون بابت این جمله ?

خواهش میکنم

این جمله از امام صادق ع هست : «کُلٌّ ما مَیَّزتُموها بِاَدَقِّ اَوهامکُم هُوَ مُوجودٌ مِثلُکُم مَردود اِلَیکُم».

من میدونستم ولی بازم ممنون ?

قبلا که سرچ میکردم توی ویکی پدیا در مورد (مفهوم خدا) یه پیج داشت که اونجا خوندمش!

جالبه که اسلام‌ میگه نباید در چیستی و‌ چگونه بودن خدا فکر کرد (یا چیزی تو همین مایه ها ، چون یادم نیست متاسفانه)

و جالب تر از اون این بود که در ویکی پدیا در ادامه همین جمله نوشته بود ، فکر کردن در مورد چیستی خدا نتیجه مثبتی نداره!

از نظر منکه بلعکسه ، باعث میشه به‌ چیز های بیشتری فکر کنی و ذهن فراتر از یک بعد رو در نظر بگیره!

که شاید اسلام و سازندگانش میخواستن کسی مرتد نشه و برده دین و خرافات باشه تا اینکه فکر کنند!

0 ❤️

2018-08-01 15:32:10 +0430 +0430
نقل از: ghognos ممنون از تاپیکت امیدواریم که در اینده کسی دین و عقاید خویش را به دیگری تحمیل نکند و در ازادی کامل درکنار هم با دین انسانیت زندگی کنیم

ممنون که نظر دادید ?

این ذات دینه متاسفانه و قابل تغییر نیست ، باید همه بیشتر تفکر کنند تا دنیایی بهتر داشته باشیم

1 ❤️

2018-08-01 15:42:12 +0430 +0430

آفرین چه جمله عالی ای!

بلکه خودش سازنده اس!

ممنون بابت این جمله ?

خواهش میکنم

این جمله از امام صادق ع هست : «کُلٌّ ما مَیَّزتُموها بِاَدَقِّ اَوهامکُم هُوَ مُوجودٌ مِثلُکُم مَردود اِلَیکُم».

من میدونستم ولی بازم ممنون ?

قبلا که سرچ میکردم توی ویکی پدیا در مورد (مفهوم خدا) یه پیج داشت که اونجا خوندمش!

جالبه که اسلام‌ میگه نباید در چیستی و‌ چگونه بودن خدا فکر کرد (یا چیزی تو همین مایه ها ، چون یادم نیست متاسفانه)

و جالب تر از اون این بود که در ویکی پدیا در ادامه همین جمله نوشته بود ، فکر کردن در مورد چیستی خدا نتیجه مثبتی نداره!

از نظر منکه بلعکسه ، باعث میشه به‌ چیز های بیشتری فکر کنی و ذهن فراتر از یک بعد رو در نظر بگیره!

که شاید اسلام و سازندگانش میخواستن کسی مرتد نشه و برده دین و خرافات باشه تا اینکه فکر کنند!

دقیقا از ویکی پدیا کپی کردم.
و بله فکر کردن در مورد چیستی خدا، انسان رو به پوچی می رساند. چون قدرت این کار را نداریم و یا بهتر بگویم مغز گنجایش اش را ندارد. ضمنا برده که نه، بنده خدا بودن بهتر از بندگی پول و… سایر مادیات است.
موفق باشید
التماس تفکر

این تفکر اشتباهه ، چون من در مورد چیستی خدایان فکر کردم به این تفکر رسیدم ، و نه تنها پوچ نشدم بلکه زندگیم بهتر و تفکرات بهتری و مفید تری پیدا کردم!

اگر روی همین جمله دقت میکردید ، بیشتر فکر میکردید ، تا اینکه بگید آره مغز گنجایش نداره و بیخیال!

برده ادیان ، برده خدایان ، همه مادی هستند عزیز ، چیزی مادی نیست که ذهن شما حتی نتونه آن را تصور کنه یا در موردش فکر کنه (البته فقط در این مورد) ، اگر فکر می کنید خدا معنوی است ، پس برده تفکرات معنوی «فکر» خود هستید !

فلذا همه انسان ها برده مادیات هستند !

سپاس ، به امید تفکر بیشتر

1 ❤️

2018-08-02 14:18:08 +0430 +0430
نقل از: alaho خودآ ریشه تو ضعفهای بشر داره .بشر وقتی توی حل مشکلی به بن بست میخوره دچار ضعف میشه و برای پوشوندن ضعف دچار توهمی که مشکلاتش رو حل میکنه میشه اون توهم خودآ هست.من وقتی بخوام یکی رو تیغ بزنم به نقاط ضعفش میچسبم نه نقاط قوتش .اینجاس که دین و خرافات و مشابه اون گوش بری .تیغ زنی .رمالی.جادو .طلسم .امام غایب .حضرت عظمی بروز میکنه.دین همه جا عرصه نان آوری است.جهل بشر منشا دین باوریست.آنکه سفید است و سیاه برسرش .حیله گرو روبهه بنفش خاکستریس.

ممنون که نظر دادید

دین هم مثل سایر تجارت هایی که بشر به وجود آورده ، شده ابزار سوء استفاده از ضعف های انسانی

0 ❤️

2018-09-01 16:30:57 +0430 +0430
نقل از: Mulla به نظر من اگر چیزی به اسم دین وجود نداشت دنیا خیلی جای بهتری میشد. اصلا چه معنی میده خاخام کشیش اخوند. دین کلا ی جور ابزار برای به قدرت رسیدن. من یادم دوره دبیرستان کتاب دین زندگی نوشته بود*در زمان غیبت حضرت ولی عصر ولایت امر و امامت امت بر عهده فقیه عادل و با تقوا، آگاه به زمان، شجاع، مدیر و مدبر است*. حالا اگر دین نبود ما چه نیازی به فقیه عادل و با تقوا داشتیم. با ی مشت ریش و پشم لباس دین هر غلطی میکنن.

دقیقا ، این افراد با فریب مردم و با اسم خدا چه کارهایی که نکردن و چه منفعت هایی که نبردند!

دین ابزاریه دست این افراد!

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «