دنیای قبل و بعد و منطق

1400/04/31

درود عزیزان
یه مثال میزنم :دو تا بچه تو شکم مادر حرف می‌زنند
اولی:میگن یه دنیای دیگه بعد از اینهم هست
دومی:نه بابا همش کسشعره کی میگه دنیای دیگه هم هست همش همینه کی تا حالا رفته کی برگشته؟
و…
دوستان همانطور که ما از زندگی قبل از تولدمون با توجه به اینکه میدونیم چطوری و کجا بدنیا اومدیم واقعا هیچی نمیدونیم
هیچی نمیدونیم
هیچی نمیدونیم
در مورد پس از مرگ هم هیچی نمیدونیم
همونطور که هیچکس بعد از تولد به جایی که ازش در اومده برنگشته بعد از مرگ هم امکان نداره برگرده و شعر تلاوت کنه
یکی نوردیده
یکی دالان دیده
یکی دوزخ دیده
با اینکه انسان متفکر هست و مثلا شعور داره اما دیدش به خیلی خیلی محدوده هر کسی هم چیزی میگه در فاز خودش و تخیلات خودش سیر میکنه
جوابی درست هست که منطقی باشه و همه با منطق قبول کنن
از دنیای قبل که چیزی نمیدونیم و دنیای بعد هم که بهشت و جهنم
علت حضور در این دنیا؟ امتحان الهی
این چه امتحانی هست که یکی یکسالگی یه بیست سالگی یکی صد سالگی و یکی… میمیره
یکی پولدار یکی فقیر
یکی قدرتمند یکی ضعیف
یکی تو سرما یکی تو گرما
و…
نظر دوستان رو دوست دارم بدونم اما به نظر من دو تا امکان هست یا یه زنجیره غذایی که انسان مثل سرطان افتاده بر جسم کره زمین و اینقد پیشرفت میکنه که با نابودی جسم خودش هم نابود میشه
و یا در این زندگی تکاملی هست که ذهن انسان از درکش عاجز هست
مطلب دوم بهشت و جهنم
کاملا بی معنی شما خوبید و قراره به شما اون دنیا حوری و شراب بدن حالشو ببرید
یعنی با اینهمه تواضع تشریف می‌برید اون دنیا مشروب بزنید به افتخار هم و یکی ده تا حوری بغل کنید؟
منکه روم نمیشه جلو انبیا الهی پام رو دراز کنم
اونوقت چقد؟؟؟ یه حوری صد حوری هزار تا…
چند سال… بینهایت؟؟؟؟
نه نمیشه امکان نداره اینهمه مه و خورشید و فلک اونوقت بریم خانوم بازی؟؟؟؟
اونوقت زنها چی میشن؟؟؟؟ به ما حوری و شراب میدن زنها چی میشن؟؟
جهنم
طبق معمول من آخری هستم هر چی هم هست سر من میاد قراره ببرن جهنم و از هر کجا سوراخ پیدا کردن سرب داغ برزن توش فقط بهم بگین چقد؟؟؟؟
یسال دو سال…؟ ؟
یه بشکه دو بشکه یه تریلی دو تریلی؟؟؟
لطفا نظرتون رو لطف کنید

530 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-07-22 18:25:36 +0430 +0430

مغز خودتون رو با این چیزا مشغول نکنید آخه این بهشتی که واسه مسلمونا تعریف شده اگه به یک نفر که تو برزیل یا اسپانیا زندگی میکنه وعده بدی تنها چیزی که بهت میگه اللهم اشف کل کساخیل چون تمام این چیزا رو همین جا داره اگه بجای فکر به بهشت و جهنم خیالی به فکر انسان بودن خودمون باشیم خیلی دنیای بهتری میتونیم داشته باشیم

1 ❤️

2021-07-22 18:36:41 +0430 +0430

↩ mohammad321
به قول دوستی میگفت اگه اینا بدونن واقعا بهشتی با این کیفیت در کار باشه به ما نمیگن که همش فقط مال خودشون باشه

0 ❤️

2021-07-22 18:39:14 +0430 +0430
0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «