دین و دموکراسی !

1392/01/09

تو دموکراسی میگند نباید دین و مذهب رو به دیگران تحمیل کرد ( تو اسلام هم همین حرف هست ) ،
اما آیا تو دموکراسی هم نگفتند نباید بی دینی خودتون رو به دیگران تحمیل نکنید ؟!
یه سری دوستان اینجا میاند و نمیدونم بر چه مبنایی به عقاید و مذهب سایر دوستان توهین میکنند و این نشون سطح پایین شعور و فرهنگ زندگی مدرن و اجتماعی هست.کمی این چیزارو بفهمید و بدونید هر کس رو تو قبر خودش میذارند . پس به عقاید دیگران کار نداشته باشید!

3228 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-03-30 04:54:48 +0430 +0430

اتفاقا در اسلام دین به مردم تحمیل میشه
ایه هایی در قران هست که میگه از غیر مسلمانان جزیه بگیرید،یا غیر مسلمانان کافر و دوزخی اند
از اول دبستان تا اخر تحصیلات باید قران بخونیم و سوره حفظ کنیم،این تحمیل نیست
در مورد احترام به عقاید و ادیان،مراجع ادیان اسلامی چرا شیطان پرستان و الت پرستان و گاو پرستان احترام نمیذاره و اونارو شرم اور میدونه
اینا قطره ای از دریای کثافت اسلام بود،خواستی بازم میگم

0 ❤️

2013-03-30 11:49:03 +0430 +0430

بین دوست عزیز شما اصلا موضوع رو متوجه نشدی.من گفتم دموکراسی این محث رو داره و کاری به دین ندارم اما شما داری بحث دین رو باز وارد میکنی.
باید بگم بازم اشتباهع میکنی.در اسلام تا جایی که من میدونم دین اجباری نیست بلکه تبلیغات واجب هست.یعنی اگه کسی دین دیگه ای داشته باشه نباید به زور مسلمانش کرد ( مثل همه مسیحی ها ، کلیمی ها و آشوری های مقیم ایران).اما اگه کسی مسلمان هست حق نداره از اسلام برگرده.
بعدشم اینکه تو مدارس چی به ما یاد میدن یا نمیدن که ربطی به اسلام نداره و این برمیگرده به نظام آموزشی ما.پس مقلطه نکنید

0 ❤️

2013-03-30 11:53:42 +0430 +0430

زیادبا شیشه ای بحث نکن!
از نظر عقلی مشکل داره!

0 ❤️

2013-03-30 12:01:11 +0430 +0430

[quote=مرد پیاده]بین دوست عزیز شما اصلا موضوع رو متوجه نشدی.من گفتم دموکراسی این محث رو داره و کاری به دین ندارم اما شما داری بحث دین رو باز وارد میکنی.
باید بگم بازم اشتباهع میکنی.در اسلام تا جایی که من میدونم دین اجباری نیست بلکه تبلیغات واجب هست.یعنی اگه کسی دین دیگه ای داشته باشه نباید به زور مسلمانش کرد ( مثل همه مسیحی ها ، کلیمی ها و آشوری های مقیم ایران).اما اگه کسی مسلمان هست حق نداره از اسلام برگرده.
بعدشم اینکه تو مدارس چی به ما یاد میدن یا نمیدن که ربطی به اسلام نداره و این برمیگرده به نظام آموزشی ما.پس مقلطه نکنید[/quote]
.
.

.
.
.
.
البته توی این حکومت کار و شغل مال مسلمونه حالا من زرتشتی دکترا هم داشته باشم بهم شغلی نمیرسه ولی یه مسلمون رو میشناسم با سیکلم ابتدایی شغل یه لیسانس رو داره
یک یا دوستان مسلمون بود میگفت پدر و مادرم مسلمون بودن من که نبودم حالا دوست دارم دینمو انتخاب کنم میگویند اگه این کار رو بکنی اعدام میشوی؟ جای سوال داره
خاله زندگیتون رو بکنید این قید و بندهای دین رو رها کنید ازاده باشید و همیشه ایرانی
حالم از این تاپیکها بهم میخوره یا مسلمون فحاشی میکنه ویا بقیه به مسلمونها

0 ❤️

2013-03-30 12:07:26 +0430 +0430

نمیفهمم چی میگی ،تو داری از اسلام دفاع میکنی یا رژیم

0 ❤️

2013-03-30 12:09:41 +0430 +0430

خاله میترا عنوان تاپیک مشخص میکنه من هم همین رو میگم که بحث دین و عقاید اصلا تو همچین سایتی جا نداره اما درباره حرفتون باید بگم منم یه درویش گنابادی میشناسم که پزشک هست و یک پزشک معتبر هست که خیلی ها از جمله من هش مراجعه میکنند.
اینکه شما لیسانس داری خوب باید بگم منم لیسانس دارم اما خوب شغلم ربطیم به رشتم نداره.
موضوع مملکت و مشکلات مملکتی رو نباید با چیزی به نام دین قاطی کرد.این مشکلات رو همه میینند و میدونند.اما نباید همه چیز رو به پای دین زد.
من نمیخوام بجثی در این باره بکنم چون جاش اینجا نیست اما درکل خواستم بگم حتی اگه دین ندارید حداقل به اصول دموکراسی پایند باشید و اینقدر به دین و اسلام توهین نکنید

0 ❤️

2013-03-30 12:16:33 +0430 +0430

منظور خاله از دکترا پزشکی نبود،منظورش مشاغل دولتی بود که تو همه ادارات نمازخونه هست و همه کارمندا باید مسلمان باشن
این که دین و سیاست نباید قاطی بشن و به مسیولین رژیم بگو که قوانین کشور بر اساس احکام 1400سال پیش اعراب جاهلی هدایت میکنن

0 ❤️

2013-03-30 12:23:39 +0430 +0430

من به مسئولین بگم ؟ چه ربطی به من داره ؟
شما چی درباره من فکر کردید دوست عزیز؟ من یه آدمم مثل همه شما ولی با افکار و عقاید خاص خودم.مشکلات مملکت داری یه چیزی هست که همه دارند میینند و کسی هم نیست دادش بالا نرفته باشه.هیچکسم از اوضاع فعلی راضی نیست.اما حرف من چیز دیگه بود.

0 ❤️

2013-04-01 19:33:19 +0430 +0430

تعقل باید کرد.
بحث وقتی خوبه که آدم بدون پیش داوری واردش بشه.یعنی بخواد چیزی یاد بگیره.اما اینجا دوستان فقط میخوان تخریب کنند و توهین.به هر حال باید به عقاید مذهبی هم احترام بگذاریم یا حداقل توهین نکنیم.
به هر حال حرف شما درسته تا حدودی اما با کم کردن این چیزهایی که من گفتم

0 ❤️

2013-04-03 04:44:49 +0430 +0430

چرا به نظر من هم توحش بود و استبداد که نذارند کسی دینش رو خودش انتخاب کنه.اما خوب یک مثالی برام زدند که تا حدودی قانع شدم.
هرچند اون بحث ما ساعتها طول کشید و جاش اینجا نیست اما خوب به طر خلاصه میگم.البته پیش فرض اون بحث من با اون شخص این بود که ذهنم رو از همه شک ها پاک کردم و فقط به دنبال حقیقت بودم و نه قانع کردن هم که متاسفانه این پیش شرط رو اصلا رعایت نمیککند دوستان.حالا بگذریم.درباره نذاشتن تغییر دین از اسلام به مسیحیت که خودت جواب دادی که میگند به خاطر اینه که اسلام کاملر از مسیحیت هست و اگه برید کشته میشید.خوب این یه تهدید هست و لزوما عملی نمیشه.مثل تهدید های یک مادر که به بچه خردسالش میگه اگه اینکارو کنی مثلا تنبیهت میکنم و بچه رو میترسونه.چون سلاحش رو میخواد.
من خودم هیلی از اشخاص رو دیدم و شنیدم که تغییر دین دادند ولی دوباره به اسلام گرویدند و حتی پیش مجتعهدها دوباره شهادتین گفتند و هیچ اتفاقی نیفتاده.این تهدید تا جایی که من میدونم حالت پیشگیرانه داره

0 ❤️

2013-04-03 05:01:08 +0430 +0430

آزادی لخت گشتن در خیابان نیست!
آزادی گشت و گذار با دوست پسر و دختر نیست!!
آزادی یعنی تو کافر هستی ولی به دین من احترام میگذاری!
آزادی یعنی یکی در خیابان با حجاب بود تو تمسخرش نمیکنی!
آزادی یعنی من پیکم را پر میکنم تو نمازت را سر وقت میخوانی…

0 ❤️

2013-04-03 06:51:47 +0430 +0430

حرفات درسته و تکمیل کننده همین بحث.منم همین رو میگم.اما اینکه بیایید دین رو تخریب کنید و بهش توهین کنید متاسفانه ضد آزادی هست.
متاسفانه به دلیل ترجمه کلمه به کلمه قرآن و اشتباه بد در برداشت از قرآن باعث شده که خیلی از غیر اسلامیون بیان از این موضوع سو استفاده کنند و بر ضدش بد بگند.
اینکه تو کشور ما دارند از اسلام سواستفاده میکنند و یکسری قدرت طل به اسم اسلام هر کثافت کاریی میکنند کاملا درسته اما این به ماهیت اسلام ربطی نداره.خودتم میدونی بودند و هستند انسان های زیادی که مسلمان هستند و مورد احترام همه اشخاص.پس استفاده ابزاری از تلویزیون یک حرکت سیاسی هست تا اسلامی.وگرنه منه مسلمان هم خیلی نقد به اینها دارم اما ماهیت خود اسلام فرق داره

0 ❤️

2013-04-03 07:20:01 +0430 +0430

[quote=شیشه ای]اتفاقا در اسلام دین به مردم تحمیل میشه
ایه هایی در قران هست که میگه از غیر مسلمانان جزیه بگیرید،یا غیر مسلمانان کافر و دوزخی اند
از اول دبستان تا اخر تحصیلات باید قران بخونیم و سوره حفظ کنیم،این تحمیل نیست
در مورد احترام به عقاید و ادیان،مراجع ادیان اسلامی چرا شیطان پرستان و الت پرستان و گاو پرستان احترام نمیذاره و اونارو شرم اور میدونه
اینا قطره ای از دریای کثافت اسلام بود،خواستی بازم میگم[/quote]
این آیه ها رو شما به قرآن اضافه میکنید.
غیر مسلمان کافر نیست و فقط کافر دوزخی ست چونکه خدا رو قبول نمی کنه و حکم خدا هم کاملا طبیعی ست.

0 ❤️

2013-04-03 09:10:51 +0430 +0430

پسر جنده من قصد نداشتم در این تاپیک نظر بدم اما محض اطلاع شما اومدم بگم شما خودتو خسته نکن من خیلی وقته دارم با این مسلمونا سروکله میزنم و در تاپیکای مختلف به مغلطه “به اعتقادات دیگران احترام بزارید” و “اسلام آخوندی فرق داره با اسلام واقعی” جواب دادم و حتی برای هرکدومش تاپیک جداگانه زدم و توضیح دادم اما کو گوش شنوا؟ به نظر میرسه این افراد با پیش کشیدن این بحثا سعی دارن به مانند تلویزیون و روزنامه ها و کتابخونه ها و دیگر رسانه ها صدای منتقدین و مخالفان دین رو در این سایت سکسی هم خفه کنند!!
اگه یه نگاه به تاپیکای انجمن دین بزنید تاپیکای زیادی با موضوع این تاپیک میبینید که خلاصه حرفشون اینه که دست از انتقاد یا توهین به اسلام بردارید اونم بدون هیچ دلیل قانع کننده ای!
حوصله تکرار مکررات قبلی رو ندارم فقط این تاپیکارو مطالعه کنید و ببینید جواب این افراد داده شده اما هیچکدوم نیومدن به شیوه منطقی و با استناد به همون دموکراسی که حرفشو میزنن جواب بدن.
‎به اعتقادات دیگران احترام نگذارید!‏‎
‎اسلام واقعی کجاست؟‎

0 ❤️

2013-04-03 09:22:50 +0430 +0430

‎[quote=‎مرد پیاده‎]
باید بگم بازم اشتباهع میکنی.در اسلام تا جایی که من میدونم دین اجباری نیست بلکه تبلیغات واجب هست.یعنی اگه کسی دین دیگه ای داشتهباشه نباید به زور مسلمانش کرد ( مثل همه مسیحی ها ، کلیمی ها و آشوری های مقیم ایران).اما اگه کسی مسلمان هست حق نداره از اسلام برگرده.‏
[/quote]
مسلمونا که هرجا میرسن میگن خدا در قرآن گفته تفکر کنید و دینتون رو بدون تحقیق و تفکر انتخاب نکنید پس چرا یه مسلمون حق نداره از دینش برگرده.کسی که تفکر و تحقیق میکنه این احتمال هم هست که مثل من تحقیقاتش به دروغ بودن اسلام و قرآن منجر بشه و اسلام رو رد کنه.پس کسی که گفته تفکر کنید لابد باید فکر اینجاشو هم میکرد پس چرا کسی که با استناد به همون آیات قرآن رفته تفکر کرده و از اسلام برگشته باید به حکم ارتداد گردن زده بشه؟
وانگهی دین رو از ابتدا چه کسی برای آدم تعیین میکنه؟کسی که روز اول به دنیا میاد که تو پیشونیش ننوشتن این مسلمان یا یهودی یا مسیحی و … هست.این جبر جغرافیایی،آموزش در مدارس پایه و درصد زیادی به دین پدر و مادر انسان برمیگرده.یعنی انسان قبل از اینکه به بلوغ برسه و تحقیق و تفکر کنه دینشو همه به غیر از خودش براش رقم میزنن.پس نمیشه گفت یک نفر که مسلمان هست نباید از اسلام برگرده چون خودش تا قبل از تحقیق نقشی در انتخاب دینش نداشته

0 ❤️

2013-04-03 11:17:45 +0430 +0430

توهین یه لغت عربیه و من از ریشه ش اطلاعی ندارم
اما ترجمه فارسی اون "ناسزا"میشه،
ناسزا در صورتی ناراحت کننده س که شخص مورد نظر لایقش نباشه
اگه اون حرف سزاوارت باشه حق نداری از خودت دفاع کنی(البته طبق ادبیات فارسی)
توهین یک لغت نسبی و بستگی به تعصبات و طرز فکر انسانها داره
خود من اگه بهم بگن جنده خیلی ناراحت میشم ،ولی چون برای تو توهین نیست ناراحت نمیشی،
در قران از کافران به عنوان زنازاده توهین شده،در حالی که کافران و دگر اندیشان چیزی به اسم زنا و زنازاده وجود نداره،چون مبنا و سند ازدواج عشق و علاقه س
هرگاه دو دییست یا بی دین به هم علاقه داشته باشن بدون هیچ صیغه و سندی بهم محرمیت دارن و سکس هم براشون مجازه و فرزندشون هم زنازاده نیست(یکی از خوی های انسانی قران)
طبق تجربه محققین همیشه روحانیون مهر تقدس رو بر مسایل مشکوک و دروغین میزنند تا اولا کسی جرات تفکر در موردشون نداشته باشه و اگر هم کسی در موردش فکر کرد و دروغین بودنشو اثبات کرد "مرتد "بدوننشو و باهاش برخورد کنن
اعتقاد به هر دینی موجب نقض احترام به ادیان دیگه میشه
اسلام به تمام ادیان توهین میکنه
کشیشان مسیحی قران سوزون راه میندازن(حق دارن)
یهودیان قران و اسلام ریشه تروریست میدونن(موافقم)چون محمد نصف قران از تورات نوشته و پیروان تورات رو هم نجس میدونه
حتی اگه به کسی بگی گوه بخور باز در بین قبایلی در هند کسانی هستند که مدفوع میخورن و بهش افتخار میکنن(توهین هم به حساب نمیارن) اما چون در ادیان دیگه گوه نجسه،پس توهین تلقی میشه
در کل توهین یک لغت ویژه ادیان و اعتقادات و کاملا بی معنیه
البته در مورد حرفام مطمین نیستم و شاید شما عقیده مخالفی داشته باشید و من اشتباه کنم

0 ❤️

2013-04-03 12:07:19 +0430 +0430

۱- امیدوارم شما کل پستای تاپیک رو خونده باشید.شاید عنوان تاپیک زیاد مناسب انتخاب نشده باشه .منظور من این نبود که به اعتقادات دیگران تا میتونید توهین کنید.هدف این بود که به کسانی که مرتب از به دموکراسی و حقوق بشر برای استناد به مغلطه احترام به عقاید استفاده میکنن توضیح بدم که با استناد به قطعنامه حقوق بشر آزادی بیان برای به چالش کشیدن عقاید داده شده
‏۲-‏‎ ‎من به طور کلی گفتم هیچ عقیده ای محترم و مقدس نیست که نشه به طنز و انتقاد کشید نه اینکه فقط عقاید “متخاصم” رو به نقد کشید.اصولأ هیچ کس نمیتونه به طور قطع بگه چه عقیده ای به قول شما متخاصم هست یا غیرمتخاصم.هر عقیده ای باید نقد بشه و به چالش کشیده بشه.نقد همواره بهترین و موثرترین وسیله برای پیشرفت و رسیدن به یک هدف ایده آل هست.جامعه ای که نقد رو نپذیره همیشه درجا میزنه و به جایی نمیرسه.من مخالف این هستم که دور یک عقیده بخصوص هاله ای از تقدس کشیده بشه و به دیگران گفت به این دست نزنید! مثلأ در مورد ادیان همین نقد و به چالش کشیدن اعتقادات پیشینیان(بت پرستان ) بود که باعث به وجود آمدن دینهای امروزی شد.مطالبی که در اون تاپیک نوشته شد شاید اکثرأ خطاب به عقیده اسلامی بود اما این رو به طور کلی میشه به هر عقیده و باوری تعمیم داد
‏۳-من در پست آخر اون تاپیک نوشتم که چه کارهایی به طور خاص مسلمانان(و به طور کل همه عقاید) باید انجام بدن تا کسی به اعتقاداتشون توهین نکنه.من نوعی که میام مثلأ از اسلام انتقاد یا توهین میکنم به این علته که از این عقیده ضربه خوردم.چون این عقیده روی زندگی من تاثیر گذاشته.در پستهای قبلی خودت مثال خوبی زدی.گفتی وقتی کسی تو خیابون اسلحه حمل میکنه این نقض حقوق دیگرانه و نمیشه به اعتقاد اون شخص مبنی بر حمل اسلحه احترام گذاشت چون مخل امنیت دیگران هست.در مورد اسلام هم همینطوره.عقیده اسلام داره بر دیگران حکومت میکنه و مخل زندگی دیگرانه.یک فرد بی دین یا مسیحی یا زرتشت چرا باید طبق دستورات اسلام در کشورش زندگی کنه؟مثلأ یک غیر مسلمان به حجاب اعتقاد نداره چرا باید در یک کشوری که طبق عقاید اسلام اداره میشه به زور حجاب رو رعایت کنه؟ یا بهتره یه جور دیگه بگم شما عقیده ات اینه که دوجنس گرا هستی و اعتقاد داری این عقیده ات درست و مقدسه و به زور دیگران رو مجبور میکنی که اونها هم دوجنس گرا بشن آیا من باید به این عقیده احترام بزارم؟آیا نباید کاریکاتور بکشم یا فحش بدم یا مقاله ای بنویسم و بگم این عقیده شما از نظر من اشتباهه؟در یه صورت من کاری به کار تو ندارم و اونم وقتیه که این عقیده رو پیش خودت نگه داری و دیگران رو مجبور به انجام چیزی که از نظر تو درسته نکنی.چون چیزی که تو بهش اعتقاد داری ممکنه بقیه هیچ اعتقادی بهش نداشته باشن.خلاصه کلام اینکه عقیده تا زمانی محترمه که در چهارچوب زندگی خودت خلاصه بشه و آزاری به دیگران نرسونه.
مسلمأ اگر کسی داخل خونش نماز بخونه یا اصلأ سنگ بپرسته یا یخچال خونشون رو بپرسته به کس دیگه ربطی نداره و هیچ آدم عاقلی نمیاد بگه چرا تو خونت یخچال میپرستی.اما وقتی کسی نماز میخونه و روزه میگیره اما وقتی میره توی خیابون از بقیه هم انتظار داره غذا نخورن این عقیده چون باعث آزار دیگرانه مسلمأ باعث میشه دیگران هم عکس العمل نشون بدن
۴- با این حرف شما که دین باعث مهار انسان ها میشه و وجود یک آقا بالا سر به اسم خدا لازمه شدیدأ مخالفم.اخلاقیات همواره قبل از به وجود آمدن دین وجود داشته.برای با اخلاق بودن نیازی به دین نیست. چیزی که ادیان گفتن اینه که کار بد نکنید،دروغ نگویید،دزدی نکنید و … که به نظر من ادیان کار شاقی نکردن در این مورد. هیچ انسان عاقلی نمیگه دروغ خوبه یا دزدی کنید.پس ادیان ارمغان خاصی برای بشریت نیاوردن بلکه یک چیز بدیهی رو گفتن.این یه اشتباهه که بگیم در دنیایی که همه بی دین هستن جرم و جنایت بیشتره.فرض کنیم من به دنیای بعد از مرگ و حساب و کتاب اعتقاد ندارم اگر بیام دزدی کنم و سر کس دیگه ای رو کلاه بزارم نفر بعدی هم که یک بی دینه همین کارو میکنه و نفر سوم هم همینطور پس کل جامعه دزد میشن.خب اینکار به ضرر من تموم میشه چون همه دارن سر هم کلاه میزارن.پس من نمیام سر دیگران کلاه بزارم تا دیگران هم اینکارو با من نکنن.یعنی جزای کار بد رو تو همین دنیا میبینم پس وقتی همه ببینن که کلاه گذاشتن سر دیگران به ضرر خودشون تموم میشه اینکارو نمیکنن.
از طرف دیگه جرم و جنایاتی که در طول تاریخ به خاطر دین و مذهب بر بشریت شده غیرقابل چشم پوشی هست.از جنگهای صلیبی تا کشتار یهودیان،حمله اعراب به ایران،قتل عام مسلمانان بوسنی توسط صربها،کشتارهای دهه 60 نظام جمهوری اسلامی و هزاران مورد دیگر ارمغان مذهب برای بشریت بوده.در همین سالهای امروزی گروهک تروریستی طالبان،گروهک القاعده که اعتقاد داره دنیا به دو دسته دارالکفر و دارالاسلام تقسیم شده و اسلام باید همیشه بر علیه کفر بجنگه،گروه جندالله عبدالمالک ریگی،اسلامگرایان تندرو کشور مالی،نظام دیکتاتوری جمهوری اسلامی و … همگی بر اساس مذهب و آرمان های اسلامی جنگیدند و بزرگ ترین جنایات رو مرتکب شدند
پس میبینیم شر مذهب به مراتب بدتر از خیرش بوده.خیری که حتی اگر هم نبود انسان ها اون اعمال خیر رو انجام میدادن در پایان یک سخن از دانشمند بزرگ ریچارد داوکینز ضمیمه میکنم :
برای درست کردن و تغییر دادن یک انسان ناپاک عوامل زیادی برای استفاده وجود دارد. ولی‌ برای یک انسان"پاک" فقط دین کافیست تا او را
وادار به انجام عملی‌ اشتباه کند و او از انجام کارش راضی‌ باشد.

0 ❤️

2013-04-04 01:53:03 +0430 +0430

حرفات منو یاد شریعتی میندازه که با تز به اصطلاح روشن فکری افکار قدیمی و پوسیده رو نو میکرد.من توضیح دادم که مرز بین توهین و انتقاد رو نمیشه مشخص کرد و همچنین نقد گاهی اوقات با طنز همراه میشه و ممکنه توهین آمیز تلقی بشه .پس اگه یک نفر بیاد و با جمله و کلمه مثلأ ازدواج یه پیامبر با دختربچه 6 ساله رو بیان کنه شاید کسی بهش نگه چرا توهین کردی اما اگه همون شخص بیاد این واقعیت رو با عکس و کاریکاتور نشون بده همه فکر میکنن توهین آمیزه در صورتی که هر دو روش یکی هستن.این به نوع برداشت ما بستگی داره.انتقاد در هر صورت اگه به اون شکلی که شما منظورته رو در نظر بگیریم پس همیشه معنی توهین میده.اینکه بیایم و به یه مسلمون بگیم قرآن دروغه در هر صورت توهین به اعتقادات اونه حالا فرق نداره بگیم “این کتاب آسمانی نیست” یا بگیم"چقد کس شر تو این کتابه".هر دوتاش یک چیز رو بیان میکنه.خودت در پست قبلی تایید کردی که نمیشه گفت فلان مطلب یا عکس انتقاد محسوب میشه یا توهین اما الان میگی نه توهین کردن خوب نیست! در هر صورت حتی اگه هم بشه توهین رو از انتقاد جدا کرد اعتقادی که باعث آزار دیگران میشه رو باید بهش توهین کرد.
در مورد اسلام و حکومت اسلامی شما هم که ظاهرأ مخالف اسلام هستی داری دقیقأ حرفای مسلمونا رو طور دیگری بیان میکنی.اسلام از لحظه پیدایشش همواره با سیاست آمیخته بوده این چیزی نیست که الان تو حکومت جمهوری اسلامی دیده باشیم.امامان همیشه به دنبال به دست گرفتن و برپایی حکومت اسلامی بودند و همشون با حاکمان وقت مشکل داشتن و توسط اونها کشته شدند.برپایی حکومت اسلامی یعنی اجرای قوانین اسلام در همه ابعاد جامعه.یعنی چیزی الان داریم در جامعه ایران میبینیم.اینکه امارات یا کویت حجاب اجباری نداره یا مشروب خوردن آزاده دلیل نمیشه بگیم اسلام دین آزادیخواهی هست.در واقع این کشورها از اصل اسلام دور شدن.مثلأ امارات به خاطر سیل گردشگران خارجی که وارد این کشور میشن و درآمد سرشار و هنگتی نصیب خانواده پادشاهی میشه یک سری تسهیلات و شرایط برای توریستهای خارجی در نظر گرفته که کاملأ مغایر با اصول اسلام هست. اسلام واقعی رو میشه در طالبان،عربستان و ایران دید.عربستانی که برخلاف گفته شما نه تنها حجاب اجباری هست بلکه زنها بدون همراهی و اجازه مرد حتی حق بیرون رفتن از منزل رو ندارن.ما اسلام مدرنیزه نداریم.این حرف واقعأ خیلی مضحک و خنده داره.اسلام یکی هست .اسلام کهنه و جدید یا قدیمی و مدرنیزه یا تر و خشک و ترش و شیرین نداریم .اسلام دستورات قرآنه و همونی هست که زمان محمد اجرا شده.هیچ مسلمانی حق نداره قرائت شخصی از اسلام داشته باشه.واقعأ نمیدونم رو چه حسابی این حرفا رو میزنی.حتی خود مسلمونا هم حرفای تو رو قبول ندارن.چه طور ممکنه یه نفر مسلمان باشه اما بگه خب اسلام اینجا اشتباه گفته من مشروب میخورم.یا اینکه بگه من حجاب رو رعات نمیکنم.این شخص مسلمان نیست چون که حکم ممنوعیت شراب و حجاب اجباری در قرآن اومده.
در مورد قوانین خشن مثل سنگسار و مخالفت مسلمانان باید بگم اصلأ اینطور نیست.حدود دو ماه پیش یک فرد مجرم در استادیوم ورزشی سبزوار در ملأ عام اعدام شد که با وجود اینکه حکم اعدام قبل ازطلوع آفتاب بود اما از ساعت 4 صبح مردم با اشتیاق فراوان راهی استادیوم محل اجرای حکم شدن و با سوت و هلهله و کف زدن به تماشا نشستن و آخر سر از مسولین به خاطر اجرای حکم تشکر کردن. و یا در شهرهای دیگه خودم شخصأ شاهد اجرای حکم اعدام در میدان اصلی شهر بودم و دیدم چه جور خیابانهای منتهی به محل اجرای حکم از ساعتها قبل به دلیل خیل عظیم جمعیت مسدود شده بود.پس این خود نشانگر توحش مسلموناست که نشأت گرفته از تفکر اسلامی و اصول وحشیانه اسلام هست.در همین سایت هم یکی از دوستان تاپیکی در مورد اعدام در استادیوم سبزوار زد که اسنادش موجوده و اگه بری نگاه کنی میبینی اکثر شرکت کنندگان در بحث موافق این حرکت بودند به جز عده اندکی مثل من که مسلمان نبودن و مخالف اجرای چنین احکام وحشیانه ای بودند.
در مورد واجب بودن خدا و آقا بالاسر من توضیحاتمو دادم و اصرار شما مبنی بر وجود نیروی بازدارنده منطقی نیست.شما طبق کدوم آمار و احتمال فکر میکنی اگه جمعیت دنیا بیخدا بشه جرم و جنایت بیشتر میشه.این صرفأ تخیل و برداشت شخصی شماست.شما داری تاریخ جنایات اتفاق افتاده توسط ادیان رو نادیده میگیری اما جنایات احتمالی انجام شده در صورت وجود نداشتن مذاهب رو بیان میکنی.این منصفانه نیست بی دینی رو به چیزی که اتفاق نیفتاده و احتمال اتفاق افتادنش خیلی کم هست متهم کنی.
در مورد وجود خدا به نظر من طرز تفکر یک انسان خشک مقدس و مذهبی خیلی از طرز تفکر شما بهتره.چون که اون شخص مذهبی چیزی رو میپرسته و بهش ایمان داری که اعتقاد داره وجود داره اما شما وجود داشتن چیزی رو واجب میکنی که خودت هم اعتقاد داری که اصلأ وجود خارجی نداره و صرفأ به عنوان یه ابزار بازدارنده قبولش داری.از یک طرف وجود خدا رو انکار میکنی و از طرف دیگه میگی خدا باید باشه. اگه اعتقاد داری وجود خدا لازمه خب بهتره به جای انکار،تبلیغشو بکنی. لولو خورخوره یا بچه دزد موجودیه که برای ترسوندن بچه ازش استفاده میشه .کاری که مذهبیون با استفاده از خدا و مذاهب با انسان بالغ میکنن.اما اینو باید در نظر گرفت انسان امروزی اون بچه کوچک نادان نیست که از چیزی بترسه.
اینکه امروزه برای انکار خدا و برچیده شدن مذاهب زوده به علت بی اطلاعی و سواد اندک مردم هست و باید سطح سواد و شعور مردم در این زمینه رو با آگاهی دادن افزایش داد.عمر انسان به میلیونها سال میرسه.مذاهب سابقه چند هزار ساله دارن و مطمئنا با پیشرفت علم عمر چند هزار سالشون دو رقمی نخواهد شد که همگی نابود خواهند شد.
به امید اون روز…

0 ❤️

2013-04-04 02:34:06 +0430 +0430

برای اینکه حرفام مستند باشه بد نیست یه نگاه به این تاپیک بندازی.مردمی که برای کشته شدن یک انسان همنوع ولو گناهکار اینطور جشن بگیرند حتمأ در اجرای حکم سنگسار هم تا میتونن سنگ پرت میکنن
‎اینجا استادیوم آزادی نیست!‏‎

0 ❤️

2013-04-04 02:47:41 +0430 +0430

ببینید کسی که اومده توی این تاپیک و میگه طبق دنیای متمدن و اصول دموکراسی به اعتقادات من توهین نکنید خودش رفته یه تاپیک زده رفته بالای منبر خودش رو حق دونسته و با ادبیاتی زشت دیگران رو مخاطب قرار داده.آیا این خلاف دموکراسی نیست؟چطور من عقیده ای (اسلام)رو به باعث استثمار و به بند کشیدن میلیاردها انسان شده و با قوانین وحشیانه اش مخل زندگی دیگران شده و به اسم این عقیده هزاران جرم و جنایت و قتل و آدمکشی و تجاوز و نسل کشی شده رو حق ندارم انتقاد کنم یا بهش توهین کنم اما تو عقیده یک نفر رو که برحسب علایق و فانتزی های سکسیش شکل گرفته و هیچ مزاحمتی برای دیگران ایجاد نکرده رو به این شکل مورد انتقاد قرار میدی و به چالش میکشی؟اینه اصول تمدن و دموکراسی؟ همونطور که گفتم امثال این آقای مرد پیاده نمیگن بیاید به اعتقادات هم احترام بگذاریم بلکه میگن بیاید فقط به اعتقادات من احترام بگذارید.خودتون این تاپیک رو ببینید تا به عمق فاجعه پی ببرید
‎من زنم جندس،کی میکنتش؟+ عکس‎

0 ❤️

2013-04-04 06:24:30 +0430 +0430

خیلی ذهنتون بستس.تعقل کنید و اینقدر از رو ظاهر هر چیزی قضاوت نکنید

0 ❤️

2013-04-04 07:13:36 +0430 +0430

به نظرت دنیای بعد از مرگ هم وجود دارد؟
روح را چطور؟ما تو وجودمون روح داریم؟

0 ❤️

2013-04-04 07:19:18 +0430 +0430

تاپیک رو اشتباه اومدی دوست عزیز.اینجا بحث درباره روح نیست

0 ❤️

2013-04-04 07:20:57 +0430 +0430

[quote=مرد پیاده]تاپیک رو اشتباه اومدی دوست عزیز.اینجا بحث درباره روح نیست[/quote]
چی کار کنم براش تاپیک درست کنم یا داره؟

0 ❤️

2013-04-04 07:35:56 +0430 +0430

داره.تو همین بحث دین هست

0 ❤️

2013-04-04 08:54:40 +0430 +0430

نخیر به روح اعتقاد ندارم.که باور به روح ریشه درخیالبافی های انسانهای پیشین داره و پایه و اساسی علمی و فلسفی نداره، و دلایل معتبر و یا شواهد علمی معتبری برای باور داشتن به آن وجود نداره،بنابر این در نظر یک انسان خردگرا باور به وجود روح تنها به دلیل اینکه این باور با عقل جور درنمیاد، باوری غیر عقلانیه
ضمن اینکه پیشرفت علم در زمینه نوروساینس که تلاش میکنه احساسات،ادراکات، حالت های روانی، تفکر، حافظه، هوشیاری و غیره را به مغز نسبت بده دیگر جایی برای اعتقاد به وجود روح برای بیشتر دانشمندان باقی نگذاشته

0 ❤️

2013-04-04 08:59:25 +0430 +0430

[quote=مرد پیاده]خیلی ذهنتون بستس.تعقل کنید و اینقدر از رو ظاهر هر چیزی قضاوت نکنید[/quote]
اینو نگی چی داری بگی.
دو تا تاپیک در جوابت زدم اینجا هم این همه برات تایپ کردم تو هم اگه راس میگی چار کلمه حرف حساب بزن که ذهن بسته ما رو باز کنی.اصلأ بعید میدونم پستای ما رو خونده باشی!

0 ❤️

2013-04-04 09:10:36 +0430 +0430

در کل موافق طرح مباحث دینی توی این سایت نیستم!! چه در دفاع از دین و چه علیه دین . چون اساسا افراد با اهدافی دیگه توی این سایت میان و تجربه هم نشون داده طرفدارای هر دو طیف کم نیستند اما هیچکدوم نمیتونند دیگری رو قانع کنند و فقط وقتشون رو هدر میدن و باعث ایجاد کینه و کدورت میشن . پس خواهشا بیخیال این حرفا بشید چون “هرسخن جایی و هر نکته مکانی دارد”

0 ❤️

2013-04-04 09:38:26 +0430 +0430

کیر جوون این حرفو نمیزدی سنگین تر بودی.تو و امثال تو که هرجا میرسید زرت و زرت میگید برید مطالعه کنید برید تحقیق کنید خودت که حوصله(یا به قول خودت کون) این چار خط ما رو نداری چه جور رفتی تحقیق کردی که از اسلام دفاع میکنی؟

0 ❤️

2013-04-04 15:21:46 +0430 +0430

فکر کنم در یک سری موارد حق با امید باشه شما از یک اهرم بازدارنده)خدا(گفتی اما این مورد در طول تاریخ امتحان خودش رو پس داده که نتونسته مانع از انجام بسیاری از شرارت ها بشه و بالعکس بسیاری از این شرارت ها را تشدید کرده .
عقاید هر فرد تا وقتی قابل احترامه که حقوق افراد دیگر رو نقض نکنه البته بعد این هم باز باید به مرحله نقد برسه نه بی احترامی.
و همچنین میتواند این اهرم بازدارنده تبدیل شده باشه به یک اهرم برای تحمیل زور و حکومت بر مردم مانند مردم ایران
و یا نمیشه گفت با ادامه ی جهالت مردم میشه از اونا در امان ماند بیخدایان الان هم درصدی از جمعیت دنیا را تشکیل میدهند شرارت اینان چه بوده؟فاجعه ای رخ داده؟
از ادیان کشتارهای فراوان دیده ایم اما از کجا معلوم اگر تعدادی از دینداران بیخدا شوند فاجعه است؟ بر سر چه جنگ خواهند کرد؟بر سر عقایدشان!؟
مسلمانان هم که نقد دینشون رو توهین میدونند !
ودر بعضی از موارد احترام یا سکوت در برابر بعضی از عقیده ها بی احترامی به خود است
البته من نظرمو گفتم ودر حد بحث با شما نیستم

0 ❤️

2013-04-04 16:28:40 +0430 +0430

زمستان نيز رفت اما بهاراني نمي بينم
بر اينن تكرار در تكرار پاياني نمي بينم

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «