سایبر و امنیت(فتا در کمین)

1392/04/17

باسلام
همه ی شما ها میدانید که اینترنت دنیایی مجازی است و همانند دنیای حقیقی دارای مجرم و جنایتکار و در مقابلش هم پلیس و گشت و مجازات هست و میتواند در دنیای مجازی و حقیقی برای شماهایی که از فیلترینگ عبور میکنید مشکل ایجاد کند.
در اول باید یسری توضیحات مختصری درباره فضای سایبر و امنیت در آن برای کسانی که آن را دست کم میگیرند بدهم.
توصیه میکنم همه مطالعه کنید تا بعد دچار پشیمانی نشوید.
فضای سایبر چیست؟با پیشرفت علم و تکنولوژی جهانی دیگر به دست انسان ساخته شده به نام اینترنت-اینترنت یک کمیت کلی است و معمولا به بخش هایی از آن که مورد توجه پلیس سایبری و هکرهای اینترنتی هست فضای سایبری میگوین(مثل سایت شهوانی و یا سایت های فیلتر شده)
پلیس سایبری با قرار دادن فیلترینگ ها مانع بازدید کاربر از سایت ها و یا وبلاگ های فیلتر شده میشود که ممکن است به هر دلیلی فیلتر شده باشد.
عبور از این فیلترینگ ها جرم محسوب میشود و تا آنجایی که بنده اطلاع دارم 6ما حبس و جریمه نقدی دارد پس سعی کنید گیر پلیس سایبری نیفتید اما چگونه؟
خوب رایج ترین کار برای گیر انداختن شما هک و به دست آوردنIPشماست.
و اما IPچیست؟
IPمثل کد ملی هر رایانه است که توسط شبکه تعیین شده و مخصوص کاربر مورد نظر است.
این کد چند رقمی شامل نمامی اطلاعات کاربر است حتی آدرس منزل و شماره تماس و این چیزها که بنده اطلاع زیادی ندارم.
IPچند نوع دارد-IPفرعی و IPمرکزی-IPهای فرعی IPهایی هستند که توسط برنامه های مختلف تعیین میشوند و شامل اطلاعات نیستند-مثلا هنگام مشاهده پیام سیستم انتی اسپم شهوانی یکی ازIPهای فرعی خود را میبینید که بلوکه شده و معمولا هم تمامی IPهایی که توسط کاربران تازه عضو شده ارسال میشود بلوکه میگردد .
یک فرد هکر میتواند با به دست آوردنIPفرعی شما به IPمرکزی شما نیز دست یابد ولی کار بسیار مشکلی است اگر شما مسائل امنیتی که ذکر میکنم را رعایت کنید.
چگونه از IPمرکزی خود محافظت کنم؟
در چنین جاهایی محافظت از هویت خود در اولویت است-قصد ترساندن ندارم اما مطومئن باشید همیشه زیر نظر سایبری هستید.
برای محافظت ازIPمرکزی خود و حتی IPهای فرعی کارها و روش های گوناگونی وجود دارد.
یکی از ساده ترین روش ها استفاده از برنامه های جعلIPاست.
و اما شیوه کار این برنامه ها:
این برنامه ها IPهایی از کشور های مختلف برای شما درنظر میگیرند و آنان را برای کاربرمقصد میفرستند.
در چنین حالتی کاربر مقصد-پس از انجام تلاش های بسیار موفق به هک IPشما خواهد شد!اما IPجعلی که توسط برنامه فرستاده شده-پس از پیگیری IPمتوجه میشود که از ناکجاآباد سر در آورده است!!!
خوب فکر میکنم درباره یIPو مخفی سازی آن اطلاعات کافی را داشته باشید پس میرویم به سراغ دانلود آن:
www.MihanDownload.Com
(توجه کنید که سایت ارائه دهنده ی برنامه جعلIPهمیشه ایرانی و مجاز باشد)
تصویری از فضای برنامه جعلIP(ماسک مای آی پی)
Capture.PNG
-مورد بعدی استفاده از فیلترشکن است.
چون در این زمینه اطلاعات کافی را دارید توضیح خاصی نمیدهم فقط مواظب باشید که فیلترشکن ایرانی نباشد.
-فایر وال:
هکرها(چه فتا و چه هکرهای معمولی)همیشه درکمین شما هستند.
اولین کار هکرها پس از شناسایی سیستم امنیتی شما فرستادن جاسوس افزار به هر شکلی است.
برای مقابله با جاسوس افزار ها و هکرها از فایروال استفاده میکنیم.
واما فایروال چیست؟
فایروال در لغت نامه به معنای دیواره آتش است.
این برنامه اینطور کار میکنند:
1-قطع ارتباط برنامه های نصب شده بر روی سیستم از اینترنت باانتخاب کاربر
2-جلوگیری از ورود ناخواسته ی فایل های مشکوک
3-برسی اطلاعات دریافتی و ارسالی وچک آنان باتوجه به درخواست مطلب
4-کنترل ویندوز اینستالر
5-پشتیبانی وتامین امنیت عمومی شما در اینترنت
(با توجه به نوع فایروال-توانایی ها متفاوت است-موارد بالا مربوط به ویندوزفایروال7هستند)
برخی دیگر از توانایی های فایروال های عمومی:
1-کنترل ترافیک شبکه
2-مخفی سازی کاربر وIPشما
3-بلوکه کردن ارتباط های مشکوک
4-برسی و کنترل مداوم بر دانلودها و…
فایروال بر روی تمامی ویندوزها نصب شده و نیاز به نصب فایروال دیگری نیست فقط کافی است از کنترل پنل و سیکرتی سنتر خود آنرا روشن و به دلخواه خود نظیم کنید.(اگر سیکرتی سنتر شما ارور اوپن میده یعنی سیستم شما ویروسی و سیرتی سنترشما ازبین رفته و چاره ای جز نصب مجدد ویندوز ندارید)
در پایان:
شما میتوانید با رعایت تمامی این موضوعات و مسائلی که مطرح کردم کاملا آسوده خاطر باشید و از اتصال خود به نت ورک لذت ببرید.
هر سوالی دارید در همین جا و یا آگر اسپمر هستید در خصوصی مطرح کنید که جواب بدهم.
موفق باشید.

3654 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-07-08 18:52:51 +0430 +0430

حالا اگر عنوان تالار “عکس کسم” بود همه هجوم میآوردند-اما چون موسئله امنیتی هست همه میگن بی خیال
وقتی ماموران گمنام امام زمان گرفتند و جدوآبادتان را جلوچشمتان آوردند میگید ای کاش بیشتر دقت میکردم-من دیدم دیگه-طرف فایر وال خاموش/با پروکسی ایرانی آمده-حالا جعلIPپیش کش
بعد میگه-حالا کو؟من مگه چیکار کردم؟از کجا میفهمن
واقعا که-چی بگم

0 ❤️

2013-07-08 19:01:00 +0430 +0430

مثل اینکه بازدید میشود.
من هم سعی میکنم بالا نگرش دارم تا همه بازدید کنند.
واقعا این مسئله خیلی مهمه-لطفا دست کم نگیرید.

0 ❤️

2013-07-08 19:06:29 +0430 +0430

بعضی از دوستان در خصوصی درباره ی اسپمر بودن خود سوال کرده اند.
باید بگم که همانطور که قبلا هم گفتم-این مسئله مربوط به ادمین سایت هست که به نظرمن برای کنترل بهتر بر کاربران و شناسایی کاربران ثابت انجام میشود و به طور کلی تمامی کاربران جدید اسپمرشناسایی شده و ربطی بهIPشما ندارد.

0 ❤️

2013-07-08 19:06:56 +0430 +0430

با اجازه صاحب تاپيك يه موردم من اضافه ميكنم
هر دستگاهي كه بشه باهاش عكس گرفت چه گوشي موبايل باشه و چه دوربين عكاسي يه امضاي ديجيتال منحصر به خودش رو داره.
دقيقا مثل اثر انگشت انسانها كه هيچ كدوم شبيه به هم نيستن.
توي هر عكسي ميشه تاريخ دقيق عكس و ساعتش و از همه مهم تر شماره سريال دستگاهي كه با اون عكس انداخته شده رو پيدا كرد.
پليس و ساير ارگان هاي امنيتي و قضايي ميتونن با پيگيري شماره سريال گوشي يا دوربين به عكاس برسن.
از همه كاربرايي كه عكس مسزارن خواهش ميكنم به ابن قسمت توجه كنن:
راه حل اين قضيه اين هست كه اول يه اديت ساده به وسيله برنامه فتوشاپ انجام بدين. اين اديت ميتونه يه خط يا نقطه كوچيك تو يه جاي عكس باشه و يا اديت هاي پيشرفته تر مثل استفاده از فيلتر هاي برنامه فتوشاپ.
بعد از اين كار مراحل زير رو به ترتيب انجام بدين:
برنامه Photoshop رو نصب كنين
عكسي رو كه ميخواين Upload كنيد رو باهاش باز كنيد
تو نوار ابزار بالاي برنامه اولين گزينه File رو انتخاب كنيد
يه نوار ابزار باز ميشه گزينه Save For Web & Devices رو انتخاب كنيد
يه صفحه باز ميشه
شما نميخواد به تنظيماتش دست بزنين فقط گزينه Save رو بزنين
اين كار 2 مزيت داره
1: سايز عكس كم ميشه بدون افت كيفيت عكس و راحت تر Upload ميكنيد
2: به جاي مشخصات اوريجينال عكس كه بالا گفتم فقط تاريخ Edit عكس رو ميشه ديد با اسم نرم افزار Photoshop
نميدونم خوب توضيح دادم يا نه
اما اگه سوال داشتين من در خدمتم
ضمنا دوستان چه پسر چه دختر اگه انجام اين كار براتون سخته و يا به هر دليل نتونستين انجامش بدين اگر خواستين عكس هاتون رو برام بفرستين من بعد از اديت كردنشون دوباره براتون ميفرستم تا راحت Upload كنيد
موفق باشين و شادكام.

0 ❤️

2013-07-08 19:11:04 +0430 +0430

[quote=Ali Black]با اجازه صاحب تاپيك يه موردم من اضافه ميكنم
هر دستگاهي كه بشه باهاش عكس گرفت چه گوشي موبايل باشه و چه دوربين عكاسي يه امضاي ديجيتال منحصر به خودش رو داره.
دقيقا مثل اثر انگشت انسانها كه هيچ كدوم شبيه به هم نيستن.
توي هر عكسي ميشه تاريخ دقيق عكس و ساعتش و از همه مهم تر شماره سريال دستگاهي كه با اون عكس انداخته شده رو پيدا كرد.
پليس و ساير ارگان هاي امنيتي و قضايي ميتونن با پيگيري شماره سريال گوشي يا دوربين به عكاس برسن.
از همه كاربرايي كه عكس مسزارن خواهش ميكنم به ابن قسمت توجه كنن:
راه حل اين قضيه اين هست كه اول يه اديت ساده به وسيله برنامه فتوشاپ انجام بدين. اين اديت ميتونه يه خط يا نقطه كوچيك تو يه جاي عكس باشه و يا اديت هاي پيشرفته تر مثل استفاده از فيلتر هاي برنامه فتوشاپ.
بعد از اين كار مراحل زير رو به ترتيب انجام بدين:
برنامه Photoshop رو نصب كنين
عكسي رو كه ميخواين Upload كنيد رو باهاش باز كنيد
تو نوار ابزار بالاي برنامه اولين گزينه File رو انتخاب كنيد
يه نوار ابزار باز ميشه گزينه Save For Web & Devices رو انتخاب كنيد
يه صفحه باز ميشه
شما نميخواد به تنظيماتش دست بزنين فقط گزينه Save رو بزنين
اين كار 2 مزيت داره
1: سايز عكس كم ميشه بدون افت كيفيت عكس و راحت تر Upload ميكنيد
2: به جاي مشخصات اوريجينال عكس كه بالا گفتم فقط تاريخ Edit عكس رو ميشه ديد با اسم نرم افزار Photoshop
نميدونم خوب توضيح دادم يا نه
اما اگه سوال داشتين من در خدمتم
ضمنا دوستان چه پسر چه دختر اگه انجام اين كار براتون سخته و يا به هر دليل نتونستين انجامش بدين اگر خواستين عكس هاتون رو برام بفرستين من بعد از اديت كردنشون دوباره براتون ميفرستم تا راحت Upload كنيد
موفق باشين و شادكام.[/quote]
ممنون از توضیح شما
فکرکنم این مسئله مربوط به موبایل باشد.
متاسفانه در مورد امنیت موبایل اطلاعاتی ندارم.
ممنون از دوست خوبم که توضیحی کارآمد دادند.
0 ❤️

2013-07-08 19:17:05 +0430 +0430

اميدوارم مفيد باشه براي همه
ضمنا هم در موبايل و هم در دوربين هاي ديجيتال اين موضوع وجود داره

0 ❤️

2013-07-08 19:19:14 +0430 +0430

اگر سوالی دارید مطرح کنید.

0 ❤️

2013-07-08 19:21:51 +0430 +0430

[quote=Ali Black]اميدوارم مفيد باشه براي همه
ضمنا هم در موبايل و هم در دوربين هاي ديجيتال اين موضوع وجود داره[/quote]
به نظر من و وصل شدن موبایل به اینترنت غلط است-هرچند امروزه موبایل هایی هستند که از کامپیوتر من هم بالاترند!
خودمK750دارم.
پیامم به زور میفرستد-چه برسه اینترنت

0 ❤️

2013-07-09 00:41:47 +0430 +0430

[quote=zizo800]اون موقع شک داشتم شهوانی رو ترک کنم الان مطمعن شدم.[/quote]
پس یک تریپ خداحافظی راه بنداز اگه میخوای بری

0 ❤️

2013-07-09 00:51:19 +0430 +0430

دوست از طریق مک آدرس چه چیز های میشه به دست آورد؟

0 ❤️

2013-07-09 01:55:55 +0430 +0430

بسیار خوب بود ! خیلی خیلی ممنون

0 ❤️

2013-07-09 03:17:35 +0430 +0430

باید بگم که برنامه جعل ipکار vpnرا انجام نمیدهد.
بعضی ها فکرمیکنند چونipرا تغییر میدهد فیلترشکن نیز هست اما این ipشما را ازدید کاربران دور میسازند نه شبکه.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «