سینمای برزیل / شهر خدا

1400/07/12

شهر خدا ، داستانی درباره شهری که همه چیز داره بجز خدا . داستانی که از زبان بوشکاپه و در چند دوره مختلف روایت میشه . فیلم از اونجا شروع میشه که بوشکاپه داستان سه مهربان که سه تا از اولین خلافکار های بزرگ شهر خدا بودن رو بازگو میکنه و کم کم تمام شخصیت های لازم فیلم تعریف میشن . رویای بوشکاپه عکاس شدنه و در شهر خدا ، جایی که همه آرزوی خلافکار شدن رو دارن و خلافکار ها قابل احترام هستن به جای اینکه دنبال کشتن و دزدی باشه سعی میکنه برای خودش دوربینی بخره و عکاسیش رو شروع کنه .
از اینکه آثار خوبی از کشوری بجز ایالات متحده میبینم به وجد میام . گاهی غیر قابل تصوره که فکر کنم فیلم های خوب در همه جای دنیا و در همه کشور ها ساخته شده . داستان حالت روایت داره و گاهی مستند گونه میشه اما همچنان به عنوان یک فیلم گنگستری محترمه .
شخصیت های فیلم به خوبی توصیف شدن ، نحوه توضیح داستان خسته کننده نیست و مهم تر از اینها خود داستان هم داستان خوبی برای روایته . اسم فیلم استادانه انتخاب شده : شهر خدا ، جایی که هر بچه ده ساله ای دزدی میکنه و مواد میکشه ؛ جایی که مرد شدن یعنی آدم کشتن و مواد کشیدن و دزدی ؛ جایی که پلیس و دزد و مواد فروش و دلال همشون با هم همدستن و مردم هم تلاشی برای درست کردن وضعیت نمی ‌‌کنن ، هرچند اگر هم تلاشی بکنن تاثیری نداره ؛ جایی که فقط بوشکاپه به حضور خدا اشاره میکنه وگرنه تنها چیزی که حس میکنی وجود شیطان یا چیزی شبیه به اونه .
ممکنه هر لحظه با یکی از شخصیت ها دوست بشی و یا بهشون علاقه پیدا کنی ولی لحظه بعدش ببینی که اون مُرده . وقتی میبینی ارزش جون آدم ها چقدر کم میشه ، وقتی میبینی سالها عمر یک نفر حروم میشه یا از ‌‌بین میره ، وقتی میبینی آدماهای ساده و مهربون چقدر راحت می میرن ؛ جلوی خودت رو برای اشک ریختن برای ((ند قوی)) یا ((بنی)) نگیر ، جلوی خودت رو برای احساساتی شدن نسبت به وضعیتشون نگیر ، غرق فیلم شو و نگرانی هات رو دور بریز چون قراره وارد دنیایی بشی که به نظر میاد پایانی نداره .دنیایی که بیشتر به نظر میاد جهنم زمینه.

عکس و مکث

1430 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-10-04 19:01:41 +0330 +0330

براوو
فیلم فوق العاده و زیبا و پر از خشونت بر اساس یک داستان واقعی
“شهر خدا” برگرفته از نام محله ای در ریودوژانیرو است که فیلم حول این محله میچرخه
دیالوگ زیبای فیلم که نشان از واقعیت این فیلم داره

ﺳﺎﻧﺪﺭﻭ: ‏ﻋﻘﻠﺘﻮ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩی؟؟؟؟
ﺗﻮ ﻓﻘﻂ ﻳﻪ ﺑﭽﻪ ﺍی!!!
ﭘﺴﺮﺑﭽﻪ : ﻳﻪ ﺑﭽﻪ؟
ﻣﻦ ﺳﻴﮕﺎﺭ ﻣﻴﮑﺸﻢ،،،،
ﻣﺴﺖ ﻣﻴﮑﻨﻢ،،،،
ﻭ ﻋﺮﺑﺪﻩ ﻣﻴﮑﺸﻢ…
ﺁﺩﻡ ﻫﻢ ﮐﺸﺘﻢ، ﺩﺯﺩی ﻫﻢ ﮐﺮﺩﻡ…
ﻣﻦ ﻳﻪ ﻣﺮﺩﻡ… ﯾﻪ ﻣﺮﺩ…!!!

1 ❤️

2021-10-04 19:04:13 +0330 +0330

باید قشنگ باشه دمت گرم

1 ❤️

2021-10-04 19:07:15 +0330 +0330

من چند ماه پیش دیدمش، واقعا ارزش دیدن داره

1 ❤️

2021-10-04 22:33:17 +0330 +0330

↩ Esn~nzr
آره واقعا فیلم قشنگیه ، ارزشش رو داره
یکی دیگه از سکانس هاش که گفت و گوی بین کابلیرا و برنیس هستش هم قشنگه که میگه :
کابلیرا: گوش کن برنیس، یه چیز خیلی مهم می خوام بهت بگم. بگو ببینم، تو تا حالا چیزی در مورد” عشق در نگاه اول” شنیدی؟
برنیس: آره، اما خلافکار ها عاشق نمی شن. اونا فقط حشری میشن.
کابلیرا: ای بابا، هر حرفی که زدم رو خراب کردی که.
برنیس: خلافکار ها حرف نمی زنن، اونا کلمات رو بالا میارن.
کابلیرا: ای خدا! انگار من دارم بیخودی حرف می زنم. من میخوام بیخیال خلاف بشم .
برنیس: خلافکارا بیخیال نمیشن، اونا فقط یه کم استراحت می کنن تا وقتی که برگردن سر کارشون.
کابلیرا: مثل اینکه صحبت کردن در مورد عشق با تو بی فایده هست. نه ؟
برنیس: عشق! شوخی می کنی؟ مزخرف نگو.
کابلیرا: اما همینه. این احمقی که اینجاس عاشقته “

ممنون از اینکه تایپیک رو تکمیل کردی
ممنون از نظرت

1 ❤️

2021-10-04 22:35:10 +0330 +0330

↩ سیب کال
امیدوارم به زودی ببینیش
ممنون از نظرت

0 ❤️

2021-10-04 22:37:21 +0330 +0330

↩ Berlinboy
همینطوره ، منم وقتی دیدمش تعجب کردم که چطور ممکنه کشوری مثل برزیل تونسته باشه همچین فیلم خوبی رو بسازه.
ممنون از نظرت

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «