سینمای کره / خاطرات قتل

1400/07/19

اگر بعد از دیدن oldboy به سینمای کره بیشتر علاقه مند شدی فیلم هایی مثل خاطرات قتل از جمله فیلم هاییه که به خاطر فضای تاریکش شباهت خاصی به oldboy داره . البته بیشترین معروفیت سینمای اکشن کره بخاطر ساختن فیلم های سبک تاریکشه و انگار به خوبی بلده که چطور مخاطب رو تحت تاثیر خودش قرار بده اما نباید بازیگر های خوبش رو هم نادیده گرفت .
داستان جنایی فیلم درباره تحقیقات نیروی پلیس کره درباره سری قتل های سریالی در یک مکان دور افتاده است . با اولین قتل کارآگاه های محلی دست به کار میشن اما نیروی مرکزی هم سریعا یکی از کارآگاه هاش رو میفرسته تا به حل پرونده کمک بشه . کارآگاه های محلی دارن تمام تلاششون رو میکنن که قاتل رو پیدا کنن اما انگار هرچی بیشتر تلاش میکنن بیشتر ناامید میشن .
وقتی تلاش سرسختانه کارآگاه ها رو میدیدم انگار مردی رو میدیدم که تو باتلاق گیر کرده و میدونه که قراره بمیره اما ناامیدانه داره دست و پا میزنه که به یه چیزی برسه ؛ درحالی که بغضِ تمام سختی های زندگیش رو میشه تو چشماش دید به لحظه ای میرسه که با خودت میگی : آیا ناامید تر از این فرد در کل جهان وجود داره؟
هرچند با گذشت زمان بیشتر میفهمیدم که حل این پرونده غیر ممکنه اما حاضر شدم بخاطر تلاش شخصیت ها ببینم آخرش چی میشه . فیلم من رو یاد پرونده زودیاک که درباره یک قاتل سریالی مشابه در آمریکا بود انداخت . نقطه اوج فیلم پایان به شدت سنگینش بود . اونجا که کارآگاه در پرونده شکست میخوره اما بعد از سالها به جایی که اولین جسد پیدا شد برمیگرده . جایی که دختر بچه بهش میگه : چند روز پیش کسی رو دیدم که مثل تو اومد و زیر همین آب گذر رو نگاه کرد ؛ کسی که وقتی ازش پرسیدم چرا این کار رو میکنی گفت : کار بدی اینجا انجام دادم و حالا اومدم تا دوباره یک نگاهی بندازم . از اینجاست که کم کم اشک ها شروع میشه و جایی که کارآگاه ملتمسانه و ناامیدانه به دوربین نگاه میکنه و با غمی وصف نشدنی هنوز دنبال جواب معمای بی جوابی که زندگیش رو تغییر داد میگرده اشک ها اوج میگیرن . با خودم گفتم آیا کسی هست که بتونه بهتر از چیزی که میبینم بازی کنه . خیلی فکر کردم اما آیا واقعا کسی بود که بتونه نقش کارآگاه پارک دوو با تمام فراز و نشیب هاش رو بهتر از کانگ هو بازی کنه ؟

970 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-10-11 20:48:35 +0330 +0330

از شاهکارهای هنر سینماست این فیلم.

2 ❤️

2021-10-11 20:50:36 +0330 +0330

↩ Mr_behii
منم یه همچین حسی دارم .
ممنون بابت نظرت .

1 ❤️

2021-10-11 20:52:32 +0330 +0330

↩ Nobody999
فدات عزیزم.منم فیلمبازم مخصوص سینمای کره جنوبی.
فیلم a bittersweet life رو پیشنهاد میکنم

1 ❤️

2021-10-11 21:05:58 +0330 +0330

سینمای کره فوق العاده
Yellow sea
Bitrersweet life
A man from nowhere
Burning
Parasite
Oldboy
Chaser
I saw devil
خاطرات یک قتل
اینا واقعا شاهکار هستند
اگر i saw devil یا chaser یا yellow sea رو ندیدی حتما ببین فوق العاده اس

1 ❤️

2021-10-11 21:43:28 +0330 +0330

↩ Mr_behii
ممنون حتما چک می کنم .

0 ❤️

2021-10-11 21:46:45 +0330 +0330

کون دخترهاشون رو هم نشان می دهند؟ می میرم برای کون دختر های کره ای. یک ماساژور بود یادش خوش با کون ماساژ می داد. جوووووون.

1 ❤️

2021-10-11 22:00:49 +0330 +0330

↩ آیت-دوللا
البته سینمای قبل از انقلاب در ایران هم به دلیل تازگی که داشت انقدر درگیر صحنه های باز و نیمه باز بود که فیلمنامه هدفی نداشت و هدف کلی ، نمایش صحنه های طولانی بوسه بود ولی بعد از انقلاب چون فیلمنامه مهم تر شد فیلم هایی مثل ناخدا خورشید ساخته شد . البته محدودیت های ساخت صحنه و فشار سانسوری که در فیلم ها و سریال های الان هست ملموسه ولی نمیتونم از کشوری مثل ایران انتظار چیز فوق العاده ای داشته باشم . حقیقتش حتی کشوری به جمعیت چین هم نتونسته بیشتر از انگشتان دست فیلم خوب بسازه . فیلم ساختن در ایران باید از طرف دولت حمایت بشه و چون حمایت نمیشه و همه هدفشون محدود تر کردنه صنعت فیلم سازیه نباید بهش امیدوار بود .
کره جنوبی هم دوره تاریک و فشار حکومت خودش بر سینماش رو در دهه ۱۹۷۰ گذروند و تازه بعد از ۱۹۸۰ به بعد کم کم شروع به بهتر شدن کرد .

0 ❤️

2021-10-11 22:03:48 +0330 +0330

↩ amgamir
چند تا از مواردی که گفتی رو دیدم و واقعا خوب بودن اما بقیه اش رو که ندیدم برسی میکنم .
ممنون بابت نظرت .

0 ❤️

2021-10-11 22:06:36 +0330 +0330

↩ خرس هیز
فکر نمیکنم صحنه های برهنه و نیمه برهنه فیلم پاسخ گوی شما باشه اما به نظر میاد کتگوری
Japanese massage بهتر میتونه شما رو به خواسته تون برسونه .
ممنون بابت نظرتون .

1 ❤️

تاپیک‌های داغ

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «