علی کیست؟

1399/12/24

علی بن ابی طالب پسرعموی محمد، داماد محمد، پدر زن عمر بن خطاب، خلیفه چهارم اهل سنت و امام اول شیعیان کسی بود که در طول تاریخ بشر رکورد دار قتل مستقیم به دست خودش است (با حساب سرانگشتی من عددی بین ۴ تا ۵ هزار نفر).
علی برخلاف تصاویر نقاشی شده مانکنی و شخصیت لطیف، مهربان، فقیر، … که ازش به ما نشون دادن آدمی بود قد کوتاه، کچل و چاق که خشونت و بیرحمی بی مانندی داشت و یکی از پولدارترین اعراب زمانه خودش بود و تا زمانی که فاطمه زنده بود همسر رسمی دیگه ای نداشت ولی بعد مرگ فاطمه مثل پسرعموش، محمد که بعد از مرگ خدیجه ۴۶ زن گرفت افسار پاره کرد و هرچند به رکورد پسرعموش نرسید ولی موفق شد خودش رو به عدد ۱۹ زن برسونه.
برخلاف چیزی که تو مغز ما کردن تعداد بچه های علی ۴ عدد نبود و حدود ۳۰ بود.
بر خلاف چیزی که تو مغز ما کردن علی هیچ دشمنی با عمر و عثمان و خلفای دیگه نداشت که هیچ، بلکه خودش پدر زن عمربن خطاب بود، به عشق خلفای دوم و سوم اسم دوتا از پسرهاش رو عمر و عثمان گذاشته بود و در طول خلافت اون دو خلیفه به عنوان مشاور ارشد در کنارشون بوده و چه بسا اگه راهنماییها و مشورتهای علی نبود اعراب شاید موفق به فتح ایران نمیشدن.
.
در مورد زن هم که به جرات میشه گفت هیچ شخصی تو دنیا به اندازه علی به زن توهین و بی احترامی نکرده.
تمام ادعاهای بالا تک تک به اسناد و مدارک معتبر و غیر قابل انکار اثبات خواهد شد.

تصویری که همیشه از علی به ما نشان داده اند

تصویر بازسازی شده علی از کتب معتبر تاریخی
.
همه چیز زن بد است و بدتر چیزی که در اوست این است که مرد را چاره ای نیست از بودن با او
(خطبه 230 نهج البلاغه)
.
اى مردم،ايمان زنان ناقص است
برخوردارى زنان از سهم الارث‏ ناقص است
عقول آنان ناقص است
دليل نقصان ايمان زنان بازنشست آنان‏در روزهاى قاعدگى از نماز و روزه است
دليل نقصان عقول آنان تساوى‏شهادت دو زن با يك مرد است
دليل نقصان برخوردارى آنان از سهم الارث‏ اين است كه نصف سهم الارث مردان است
از زنهاى پليد بترسيد و از خوبان‏ آنان برحذر باشيد، در كارهاى نيكو از زنان اطاعت مكنيد، تا در كارهاى‏زشت طمعى نورزند.

(خطبه ۸۰ نهج البلاغه)

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-03-14 22:57:19 +0330 +0330

↩ MKE313

هنوز منتظر جوابتونم

احتمالا رو پست اشتباهی نقل زدین ولی اگه دقت بکنین تمام پستها رو به ترتیب و تک به تک جواب میدم

1 ❤️

2021-03-14 23:03:27 +0330 +0330

↩ Aalijenab

متأسفانه پروپاگاندای دستگاه عریض و طویل خرافه پراکنی در ایران،
از چنین شخصیت سراسر لجنزاری، چنان قدیسی ساخته که حتی انسان محترم و ارزنده‌ای همچون استاد شهریار را هم به گمراهی محض کشانده!
و از چنین موجود کثیفی، همای رحمت یاد کرده که:
مانده است تا چه نامد شه ملک لافتی را

اتفاقا اون شعر شهریار باعث معروفیت قضیه ای شده که تحقیق در مورد اون موضوع شخصیت واقعی علی رو بیشتر و بیشتر مشخص میکنه که اگه مسلمین امان بدن حتما کاملش رو اینجا خواهم گذاشت
خلاصه اش اینه که علی در مقابل پهلوانی به نام عمر بن عبدود که موقع جنگ تن به تن به خاطر پیاده بودن علی از اسب میاد پایین تا تو شرایط مساوی باشن چنان نامردی میکنه که طرف وسط جنگ برمیگرده تف میندازه تو صورت علی

0 ❤️

2021-03-14 23:09:45 +0330 +0330

↩ شنل_قرمزی

وای چه زشت بوده بنده خدا

اونوقت من مدرسه که میرفتم عاشق یکی شده بودم شبیه همین علی بود که بهمون قالب کردن

وای وای نمیدونین وسط این بحث و جدل باعث چه خنده از ته دلی برای من شدین
خوبه نگفتین رو علی کراش داشتین
امیدوارم همیشه دلشاد باشین
😂 😂 😂

3 ❤️

2021-03-14 23:14:21 +0330 +0330

↩ 21behzad

حرف و که میندازی صاحابش برمیداره

همونی که گفتم.

صاحابشم (به قول خودت) در جوابت یه چیزی گفت که میدونم داری زور میزنی برش داری
هر جا هم کم آوردی یه یا علی بگو خودش کمکت میکنه که بتونی برش داری
😀

1 ❤️

2021-03-14 23:17:24 +0330 +0330

مسلمین عزیز اگه اجازه بدن دیگه کرکره فیضیه رو بیاریم پایین و بقیه بحث بمونه برای فردا
برای آدم فراخی مثل من اینقد تایپ کردن تو یه شب یه رکورد غیر قابل تکرار به حساب میاد
شبتون خوش
التماس تفکر
🙏 🌹

2 ❤️

2021-03-14 23:36:03 +0330 +0330

↩ Arrow11
سیدنا و امامنا،انیشتن بزرگ فرمودند:
تاریخ رو به کل دایورت کن روی تخمت،مگر چیزی که سنت بهش قد بده.علی هم هرچی بود و نبود،تاریخ مصرفش تموم شد و به قهقهرای تاریخ رفت…

1 ❤️

2021-03-15 01:48:50 +0330 +0330

↩ Arrow11
علی یه جمله جالب داشت که به فارسی میشه(ما عقایدمان را بر شمشیرهایمان حمل میکنیم)عملا خودش میفرمود که اسلام دین صلح(سلاح گرم)و دوستیه(قتل و ترور و جهاد)

3 ❤️

2021-03-15 02:08:15 +0330 +0330

↩ Zoj.m.s
خیلی باید ببخشیدا، اگر اینم نگی تخمای مبارک میترکید. برات متاسفم…

1 ❤️

2021-03-15 02:22:34 +0330 +0330

↩ تنها.50
همچنین

0 ❤️

2021-03-15 02:24:13 +0330 +0330

↩ Zoj.m.s
من تخمام سالم میمونه چون مثل همسال شما شر و ور نمیگم که بعد بخوام ماست مالیش کنم. برو یه کمی غیرت بازی الکی بزار کنار و کمی مطالعه کن.

1 ❤️

2021-03-15 02:58:20 +0330 +0330

کلا اسلام از آغاز یه تیکه آشغال بوده که رنگش کردن جای آبنبات به مردم فروختن

1 ❤️

2021-03-15 03:00:41 +0330 +0330

↩ MKE313
هیتلر یهودی ها رو قتل‌عام میکرده ولی همیشه ازش به عنوان یه دیوونه که جنگ جهانی دوم رو شروع کرد یاد میشه
اگر توی اسلام کشتن یهودی ها کار خوبیه الان هیتلر هم باید کنار علی جز امامان و بزرگان باشه

1 ❤️

2021-03-15 03:21:51 +0330 +0330

↩ MKE313
آخه علی که این همه در جنگهای مختلف زخم شمشیر بر دست و صورتش داشته و اون زمان هم هرکی زخم شمشیر میخورده، زخمهاش به زشترین وضع ممکن جوش میخورده، اینجوری پوست دست و صورتش لطیف و نرم توی عکس نقاشی میشه؟ خودت هم قبول داری این عکس رو؟ دستاش از دست یک زن هم که ظریفتره. عقل هم خوب چیزیه. این بابا بیشتر شبیه غلامعلی حداد عادله که گریمش کرده باشن تا تودلبرو بشه.

4 ❤️

2021-03-15 03:38:05 +0330 +0330

↩ تنها.50
شما فکرکنم هفت هشت تا کتاب نوشتی!!! واقعا شما تاپیکهای این آقا رو تایید میکنی؟؟؟

0 ❤️

2021-03-15 04:54:02 +0330 +0330

↩ Zoj.m.s
دوست من مسیله تایید نیست،بلکه پذیرش واقعیتی که تا بحال پنهان شده بوده و یافتن راهی جهت رهایی ازینگونه رمایشاتی که هر کدوم در زمان خودش به نفع گوینده اش گفته میشده.
کمی دور و اطرافتون رو نگاه کنید…
لطفا واژه عدالت رو برای من با مثالی مستند و بروز معنا کنید.
بدون تعصب…
روشن و بینا باشیم و بدون فکر حرفی نزنیم…
منو ببخشید این نظر شخصیه منه…
حالا شما بفرمایید در زمانی که بخشید مستراحی وجود نداشته، 1400 ساله به من و شما میگن با کدوم پا وارد مکانی بشیم که زمان این فرمایشات وجود نداشته…
و و و…

1 ❤️

2021-03-15 06:08:02 +0330 +0330

↩ Fucktous
گوزو جان! تو اگه واقعا اهل بحث کردن هستی همین جا گوهتو بخور مگه اینجا کسی جلو حرف زدنتو گرفته؟
تو به خیال خودت میخوای با گرفتن ایدی صاحب تایپیکو شناسایی کنی این کلکا قدیمی شده!
ضمنا حالا که دلت میخواد شمشیر ذوالفقار تا دسته تو کونت!
دوستان مراقب باشید به هیچ عنوان اطلاعاتی از خودتون من جمله شماره تماس، ایدی تلگرام،واتساپ و … اینجا به اشتراک نزارید.

1 ❤️

2021-03-15 07:01:48 +0330 +0330

سلاااام دوست من خوبی چه خبر؟
چقدر خوب شد از نهج البلاغه گفتی و مخصوصا این نامه زیبای علی به پسرش حسن که واقعا خواندنیست اونم از عرب ۱۴۰۰ سال پیش نامه تو سطح بسیار بالایی نوشته شده تو همین نامه به حسن میگه من اینقدر تاریخ مطالعه کردم گویی با گذشتگان زیسته ام سطح مطالعات یک انسان رو در اون زمان نشون میده اابته توصیه میکنم نامه علی به مالک اشتر و همچنین نامه ایشون به عثمان بن حنیف رو حتما مطالعه بفرمایید.

نمیدونم چقدر نهج البلاغه رو مطالعه فرمودید یا فقط به همین چند خط بسنده کردید ولی این خطبه ۲۳۰ وخطبه ۸۰ و خطبه شقسقیه و چند خطبه دیگه کلا با روح کتاب ساز گار نیست البته قضاوت با شماست.چون این کتاب جمع آوری یک انسان است و البته منصفانه بگم اسناد درستی ندارد و به تشخیص سید رضی در کتاب گنجانده شده است

بله علی از ثروتمندان بود ولی همیشه زندگی خود را در سظح پایین ترین مردم قرار میداد خود ایشون در نامه به عثمان لن حنیف اشاره به ای موضوع دارند بخونید

در مورد عکس ایشون بله ایشون فربه و کچل و قد تقریبا کوتاهی داشتند ولی اینکه این عکس عکس ایشون باشه خدا فقط میدونه شخصیت افراد از نوشته ها معلوم میشه.

توی نامه به امام حسن من مشکلی نمیبینم فقط شما بدونید زمان محمد و علی درها یک پرده بوده و زنها معمولا یک پارچه رد سوراخ میکردن و سرشون رو تو همون سوراخ میکردن و پارچه فقط جلو عقب رو میپوشونده از زمان محمد پوشش اعراب کمی تغییر کرد و درست شد و لباس ببشتر مخصوص اشراف بود

شما ببین آیا روایتی داریم که زمان خلفای راشدین مثلا حجاب اجباری بوده باشه
هر چیزی رو به زمان خودش ترجمه بفرمایید

بقیش هم که مشکلی نداره بله واقعا خانومها خیلی سریع تصمیم میگیرن و خیلی زود هم ناراحت میشن خیلی زود هم خوشحال نقطه ضعف نیست خاصیت زن همینه شما تو قهر و آشتی ها هم اینو میبینید

کاش همه متن رو با یک خط مینوشتی که همش خونده بشه چون خیلی از دوستان فقط همونهارو میخونن

در مورد تعداد کشته ها به دست علی والا تعداد دقیق رو فقط خدا میدونه ولی زندگی قوم و قبیله ای اون روزگار نوع روابط اون روزگار نوع جنگهای اون روزگار فرق میکرده با امروز

شما همین الان مثلا بری سیستان بلوچستان زندگی کنی احتمالا یک اسلحه باید تو خونت برای حفاظت از خودت داشته باشی همین الان میشنویم چطوری دعوای گروهی میکنن همدیگرو میکشن .

آیا خلبان های ما در جنگ عراق و ایران کم عراقی کشتن آیا در جنگ ایران و عراق ما کم عراقی کشتیم چرا کشتیم؟چون جنگ بود و گل و بلبل نبود. حالا شما به اون زمان نگاه کن بعد قضاوت کن.

به حساب سر انگشتی شما روزی ۳ نفر رو میکشته به عقل جور در نمیاد.

اینکه شما فرمودید هیچکس به اندازه علی به زن توهین نکرده فک کنم دنیای امروز ما بیشترین توهین رو و بیشترین ظلم رو به زن کرده نه فقط ما که همه دنیای سرمایه داری

2 ❤️

2021-03-15 07:16:50 +0330 +0330

↩ Arrow11
دوست حسین داشتم ولی حسن نه تا حالا.حالت عادی که بهش میگفتیم “مش حسین آقا” با یه لحن خنده داری(یه فیلم بود اوایل دهه 60 فخیم زاده و حسین گیل توش بودن.فخیم زاده مثلاً عقب مونده ذهنی بود و این اسم رو بصورت خنده داری میگفت).زن گرفته بود تلفن زدیم بهش گفتیم""سام علیک کُسین "(ایشون هم بعدش گفت “علیک سلام کسکش”) 😂
یه رفیقم داشتیم خسرو انقد بهش گفته بودیم کُسرو با دوس دخترش دیدیم تو خیابون بهش گفتیم سلام کسرو 😂

2 ❤️

2021-03-15 07:45:53 +0330 +0330

↩ MKE313
ببخشید یعنی ۷۰۰ مرد یهودی بودند که به زنها و دخترها تجاوز می کردند؟ زنده به گور کردن رسم عرب جاهلی نبود؟ یهودی ها هم داشتند این مراسم را؟ با حال میشید وقتی رگ دینی شما به جنبش در میاد.

2 ❤️

2021-03-15 07:47:40 +0330 +0330

↩ 21behzad
از بین تمام حرفهای شما فقط آن بخش که فرمودید محمدرضا پهلوی یک مسلمان معتقد بود، کامل درست است. به همین دلیل هم کشور را به آخوندها سپرد و تشریف برد.

1 ❤️

2021-03-15 12:54:34 +0330 +0330

↩ تنها.50
دوست گرامی
اینجا چندتا مساله است که فکرمیکنم لازمه کمی بیشتر شرح بدیم. درباره مساله توالت و موارد شبیه به این منم مشکل دارم اما به روز کردن احکام مشابه فوق وظیفه علمای هر عصر ودوره ایه که زندگی میکنند.و نمیشه این کم کاری به حساب بزرگان دین وامامان گذاشته بشه.
اما هممون میدونیم به دلایل متعدد صحت همه روایات مشخص نیست و کسانی بودن که هزاران هزار روایت جعلی رو وارد مباحث مسلمانان کردن که باز هم تشخیص صحیح از ناصحیح بسیار دشوار است.
پس به روز نبودن روایات یا صحیح غلط بودن روایات مساله ای نیست که بگیم این بزرگان دین مقصر بودن و همه اونها رو زیر سوال ببریم من فکرمیکنم درهر کاری رعایت انصاف مهمترین شرطه و حتی انسان کافر هم دوست داره انصاف در همه زندگیش جاری باشه. و من از نظر خودم تاپیک های این آقا رو کاملا غیر منصفانه و در کمال بغص و تخریب بزرگان دین دیدم.الله اعلم

1 ❤️

2021-03-15 13:37:39 +0330 +0330

↩ MKE313

شما به عکسی که بنده گذاشتم توجه کنید
اون عکس چیزی جز شایعه نیست

من برای عکسی که گذاشتم حدیث معتبر آوردم، شما چی؟

0 ❤️

2021-03-15 13:44:56 +0330 +0330

↩ 21behzad

پسر جون؛؛
کسی به ناموس کسی توهین نکرده، پرت و پلا کم تلاوت کن، این شعر بود؛
هر کس به ولایت علی شک دارد// با (((مادر ))))خود در میان بگذارد
گفتم آخر این تاپیک، حرف رو که بندازی صاحابش ور میداره و تا ته اش میخونه
ضمنا تاپیک دیشبتو یادآوری میکنم افسار پاره کرده بودی تو هر کامنت فحش خواهر و مادر میدادی، طنابتو گرفتم گفتم آروم، زشته فلان و بیسال
پس تو و امثال تو از ادب و احترام و این چیزا نباید حرفی بزنین
ضمنا بیشتر از هزار سال علی و اولاد علی دشمن داشته و تا آخر دنیا هم داره، دشمناشم امثال تو و رفیقات زیادن اما بدون بیضتین اسب مولا رو هم نمیتونین بخورین😃😃😃
تامام

شما وقتی معنی یه شعری رو نمیدونی خیلی بیجا میکنی ازش استفاده میکنی و وقتی معنی ساده ترین کلمات رو هم نمیدونی باز خیلی بیجا میکنی از دین و شریعت دفاع میکنی
در مورد بیضتین اسب مولاتونم ما چشم طمع نداریم، نوش جون خودتون

0 ❤️

2021-03-15 13:47:19 +0330 +0330

↩ MKE313

خیلی کم تحملی برادر من
ایشون که حرف بدی نزد

😀

1 ❤️

2021-03-15 13:51:30 +0330 +0330

↩ MKE313
شما پاسخ من را ندادی، همه آدمهایی که کشته شدند همین جرم را داشتند؟ هیچ مرد بیگناهی در آن قبیله نبود؟ همچنین هیچ زن گناهکاری؟ بعد توجیه به اسارت گرفتن بچه ها چیست؟ می دانی سنت کنترل مو در آوردن زهار برای تشخیص کشتن یا به اسارت بردن مردان که در عاشورا توسط لشکر یزید استفاده شد ریشه اش در کجاست؟

2 ❤️

2021-03-15 13:58:35 +0330 +0330

↩ خرس هیز

Arrow جان سلام، مدتی پیدات نبود دلم برات تنگ شده بود. جالب است که من و شما فقط در مورد تاریخ معاصر اختلاف نظر زیادی داریم، ولی در مورد ریشه های بدبختی ایران و ایرانی هم نظر هستیم. من فقط یک موضوع را متوجه نشدم، طرفداران این شخصیت تاریخی که شما نقد کرده ای چرا مثل خودش اینقدر زود از کوره در می روند؟ من در متن شما توهینی ندیدم. یک بخش تاریخی داشت و یک بخش هم که از کتاب خود ایشان بود. در مورد شک به ولایت هم با مادرم صحبت کردم، گفت برای نشان دادن فهم و شعور شیعیان همین یک بیت کافی است.

عرض به خدمت که چند وقتیه اهل و عیال رفتن ولایت و من موندم و گربه مون که این اواخر اصلا براش وقت نذاشته بودم، به خاطر همین چند روز روزه تکنولوژی گرفتم و اینترنتم قطع کردم و فول تایم وقتمو با گربم گذروندم 😁
در طول این سالها به بداخلاقیها و بددهنیهای مسلمین عادت کردم و اتفاقا باید بگم روز به روز اونام دارن متمدن تر میشن و بینشون در اومدن یه نخاله طفیلی طبیعیه. چند سال پیش تا یه پست میذاشتم سیل فحش خواهر مادر تو تاپیک و خصوصی سرازیر میشد.
تبریک هم میگم بابت مادر فرهیخته ای که دارین
🙏 🌹

1 ❤️

2021-03-15 14:04:10 +0330 +0330

↩ MKE313
چه دروغی گفتم؟

0 ❤️

2021-03-15 14:05:45 +0330 +0330
0 ❤️

2021-03-15 14:08:44 +0330 +0330

↩ MKE313
کدام شایعه؟یکی از معیارهای به بلوغ رسیدن پسران همین الان هم در دین شما مو در آوردن بالای آلت یا زهار است. این سنت پیامبر در برخورد به با مردان بنی قریظه بوده است. لشکر یزید هم در جنگ از همین روش استفاده کردند. شما الان طرفدار یزیدیان شدی؟

0 ❤️

2021-03-15 14:14:50 +0330 +0330

↩ MKE313

شما به جای جوسازی درست جواب بده
این عبارتی که شما اوردید تمام مراجع تقلید نقضش کردن و ردش کردن ضمن اطلاع شما
دوما شما از تمام احادیث که درباره فضل و علم و کمال و اخلاق ان بزرگوار که تمام جهان بر ان اقرار میکنن به این حدیث دروغین استناد کرده اید
خیلی جالبه😏

دوتا سوال:
متر و معیارت چیه که من که تمام ادعاهامو با ذکر منبع مشخص و معتبر مطرح میکنم حرفام میشه جوسازی ولی شما که تمام حرفات تراوشات ذهنی خودت هست و تا حالا برا ادعاهات حتی کدو قلقلی رو هم به عنوان منبع معرفی نکردی حرفات همه میشن مستند غیر قابل انکار تاریخی؟ ماذا فازا؟
بعدشم الان شیخ صدوق هم شد نامعتبر یا کلا هرکی برخلاف میل شما نوشته باشه نامعتبره؟
😀

0 ❤️

2021-03-15 14:15:45 +0330 +0330

↩ MKE313

همه افتخار میکنن که اون یهودی هایی که به زنان تجاوز میکردن و دختر ها رو زنده به گور میکردن و ذره ای انسانیت نداشتن رو حضرت علی این بلا رو سرشون اورد
هر انسانی ارزش زنده موندن نداره
مثل اینکه بگی قاتل صدام وهیتلر چه سنگ دل هایی بودن

تبریک میگم جیگر به اسلام راستین و اندیشه‌ی داعش خوش اومدی! خخخ اونام همین امروز با همین نگرش سر میبرّن که هر انسانی ارزش زنده موندن ندارد. پیامبر و امامانت نیز هزار و چارصد سال پیش همین کارو میکردن. حرفت منو یاد این کاریکاتور انداخ:

راسی بر اساس کودوم سند فرمودی اون هفصدنفر همه‌شون به زنان تجاوز و دختران رو زنده به گور میکردن و بخاطر این کارشون بود که علی اینچنین بلایی سرشون اورد؟
ایطو که پیداس ارزیابی دیگری برا این قضیه وجود داشته:

برای جدا کردن مردان از پسر ها، جوان ها را بررسی میکردند، اگر موی زهاری رویانده بودند، کافی بود که مرد به شمار آیند و گردن زده شوند.
سنن ابو داوود کتاب 38 شماره 4390
عطیه القریظی روایت کرده است:
من بین اسرای بنی قریظه بودم. آنها (پیروان محمد) مارا آزمایش کردند، و هرکس که موی زهار در بدن آنها روییده بود کشته شد، و آنهایی که در بدنشان موی زهار نروییده بود کشته نشدند. من جزو آنانی بودم که موی زهار نداشتم.

ناگفته نماند البته که حضرت علیت به خاطر چیزای خیلی ساده و پیش‌ پا افتاده‌ی دیگه هم دس به شمشیر میشد سر میبرید:

«مردی بنام “عتبه” که بخاطر عدم پخش مساوی غنایم بین لشکریان اسلام به صورت حضرت محمد تف کرده بود، بوسیله حضرت علی سر بریده شد.» (تاریخ طبری . جلد ۵ .صفحه ۱۱۰۳)

درضم قاتلان صدام و هیتلر نیز اگر ادعای امامت از سوی خداوندگار عالم داشته باشند باید بهشون خندید که اومدن گندی رو جعم کنن که خود خداشون با این خلقتش زده!😁
مث این میمونه جنابالی خودت یه فرزند رو با علم این که قاتل میشود تربیت کنی و بعد یه بچه دیگه بیاری بهش مأموریت بدی بره اونو بکشه که بیشتر از این قتل نکند!😂
امید است همین مثال کوچیک و ساده یه قلقلکی به مغزت بده.

2 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «