ما ایرانیان هیچگاه دین نداشتیم و همیشه دین را یک یاوه میدونستیم

1393/04/19

زرتشت بزرگ هیچگاه نگفت من از سوی خدا امدم برای راهنمایی شما.زرتشت همیشه میگفت سخنان من رو بیکباره نپذیرید نخست با اندیشه و هوش خود بسنجید اگه خوب بود بپذیرید و اگه خوب نبود نپذیرید.اما کسانی که امدن همانند محمد مسیح و موسا. همه اینها به دروغ گفتن دما از سوی خدا امدیم و این ماتیکان(کتاب) خداست. ماتیکانی که خودشان با دستان خودشان نوشتند. و گفتند همه باید این دستورات را مو به مو انجام دهند. وگرنه بد خاهند دید. میبینی که سخن زرتشت بزرگ دانشمند ایرانی با سخنان اینان هیچگونه پیوستگی نداره.
ایرانیان ما زمانی که دیدن اینان با نام دین برای خودشون هر سخنی را به زور می چپونند به مردم. اونها هم امدن گفتند زرتشت پیامبر خدا بود. و دین زرتشت را بنیانگذاری کردند. ماتیکان(کتاب) زرتشت اکنون هست در بازار پر از سرودهای دلنشین. برو ببین کجا زرتشت گفته من از سوی خدا برای راهنمایی شما امدم.سخن زرتشت اینجا خیلی پر مایه زمانی که میگه هر سخنی که من میگم بیکباره نپذیرید نخست با اندیشه و هوش خود بسنجید اگه درست بود بپذیرید وگرنه نپذیرید.و آنها که خود را به دروغ از سوی خدا خاندن هرگز چنین سخن پخته ای نتوانستند بگند.
و چرا زرتشت آتش را گرامی میداشت.به دو انگیزه:
1.زرتشت هر زمانی که دور آتش مینشست به اندیشه فرو میرفت و همینجور که نگاه به آتش میکرد اندیشه های زیادی در سرش پدیدار می گشت و راههای برای خوشبختی.
2.زرتشت آتش را آتشدان گرم خانواده میدونست. چون ایرانیان آن زمان دور آتش گرد هم میشدند و می خندیدن و شاد و شاد بودند و پایکوبی میکردند.و هیچگونه پرخاشگری زمانی که دور آتش بودند به یکدیگر نمیکردند.
اما کم کم برخی ها امدن و آتش را میپرستیدن و آتشکده های بزرگی را ساختند و یاوه های که از خودشان پدید آوردند و همه اندیشه های زرتشت را خراب کردند و به زرتشت بزرگ انگ پیامبری زدن و نیز یاوه های که پس از آن پدید آمد

1577 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-07-10 06:19:06 +0430 +0430

سخنانت جدی زیبا بود و خوشم اومد!ولی اینایی که گفتی از کیه؟؟بر چه اساسیه؟؟از کجا میدونی؟؟
درسته!در باختر زرتشت بیشتر به یک فرزانه(فیلسوف)میشناسن تا پیامبر!از تابلوی(مجمع فیلسوفان)در واتیکان هم پیداست1اما خب به هر روی باید برای سخنانت شوند استوار بیاری!نه؟؟؟

0 ❤️

2014-07-10 06:21:00 +0430 +0430

[quote=takparam]zoba bood edame bede asheqe in matalebam agahi adamo mibare bala

tashakor[/quote]
در گذشته خیلی چیزا لاپوشونی شده.که آدما با کمی اندیشه به همه دروغها پی خاهند برد.
داستان گربه پرستشگاه بودا هم زمان بزاره بهتون میگم که با این جستار(موضوع) پیوستگی(ارتباط) داره.

0 ❤️

2014-07-10 06:26:49 +0430 +0430

[quote=آتشک]سخنانت جدی زیبا بود و خوشم اومد!ولی اینایی که گفتی از کیه؟؟بر چه اساسیه؟؟از کجا میدونی؟؟
درسته!در باختر زرتشت بیشتر به یک فرزانه(فیلسوف)میشناسن تا پیامبر!از تابلوی(مجمع فیلسوفان)در واتیکان هم پیداست1اما خب به هر روی باید برای سخنانت شوند استوار بیاری!نه؟؟؟[/quote]
ماتیکان(کتاب) زرتشت خودش بزرگترین استوارنامه(مدرک) برای این جستار (موضوع) هست.
کجای اون ماتیکان(کتاب) نوشته من از سوی خدا امدم؟ کجا؟ کجای اون کتاب نوشته که ما آتش را میپرستیم.تازه همیشه در پی این نباش که کسی بیاد ماتیکانی(کتابی) بنویسه و تو بش باور کنی. پس خرد و اندیشه رو برای چی گذاشتن؟ چه ماتیکانهای (کتابهای) دروغ و پوچ که این مسلمانان و یاوه گویان پس از زرتشت ننوشتن.آیا اونها را باید استوارنامه(مدرک)نهادن. که پر از دورغ است.آیا آنچه که میبینی بهترین استوارنامه (مدرک) نیست؟

0 ❤️

2014-07-10 12:46:02 +0430 +0430

[quote=00_pedram]عزیز دلم. پسر 16 سانتی. فرمایشاتت کاملا قبول و 100 درصد تایید میکنم.
ولی فکر نمیکنی که تو سایت سکسی درباره دین های مختلف حرف زدن خیلی کار خنده داریه؟
درسته تو اولینی نیستی که این کارو تو این سایت انجام میدی. و بارها همه انجام دادند. ولی این کار به کیفیت سایت خدشه وارد میکنه.[/quote]
این تنها یک تارنمای آمیزشی (سکسی) نیست. تارنماییست آزاد. شما میفرمایید من برم تو مسجد بگم تا گردنمو بزنند.یا اینکه برم تو گردهمایی ها بگم. هرکجا که آسوده تری و کاربران زیادتری توش است باید همونجا سخنت را بگی.هیجا پلید و ناپاک نیست. این ماییم که یکجا را پلید و جایی را پاک(مقدس) می نامیم.هر آدمی آمیزش(سکس) در درونش است و آمیزش چیز پلیدی نیست. وگرنه بچه ای بدنیا نمی امد. هرجا که آدمها خوش باشند باید همونجا سخنتو بگی

0 ❤️

2014-07-13 15:53:30 +0430 +0430

totam روزی چند تا لیوان شاش میخوری. واقعا شاش نامه برازندتونه

0 ❤️

2014-07-18 07:07:44 +0430 +0430

[quote=pesare16santi][quote=آتشک]سخنانت جدی زیبا بود و خوشم اومد!ولی اینایی که گفتی از کیه؟؟بر چه اساسیه؟؟از کجا میدونی؟؟
درسته!در باختر زرتشت بیشتر به یک فرزانه(فیلسوف)میشناسن تا پیامبر!از تابلوی(مجمع فیلسوفان)در واتیکان هم پیداست1اما خب به هر روی باید برای سخنانت شوند استوار بیاری!نه؟؟؟[/quote]
کجای اون ماتیکان(کتاب) نوشته من از سوی خدا امدم؟ کجا؟ کجای اون کتاب نوشته که ما آتش را میپرستیم.تازه همیشه در پی این نباش که کسی بیاد ماتیکانی(کتابی) بنویسه و تو بش باور کنی. پس خرد و اندیشه رو برای چی گذاشتن؟ چه ماتیکانهای (کتابهای) دروغ و پوچ که این مسلمانان و یاوه گویان پس از زرتشت ننوشتن.آیا اونها را باید استوارنامه(مدرک)نهادن. که پر از دورغ است.آیا آنچه که میبینی بهترین استوارنامه (مدرک) نیست؟[/quote]

کتاب زرتشت منظورت گاتاهاس دیگه؟؟؟(چون فقط گاتاها رو به شخص زرتشت نسبت میدن)
کسی که وحی مستقیم میگیره پیامبره!!کسی که با((خدا))گفتگو میکنه پیامبره!!کسی که از((خدا))پرسش میکنه تا پاسخ ها رو برای مردم بگه پیامبره!!کسی که مردم رو به باور به خدا و 7 فروزه ی مقدس و عالم جبروت و ملکوت فرا میخونه پیامبره!!کسی که از چینوت پل(پل صراط) و جهنم و بهشت از خدا میپرسه و مهر تایید بر اونها میگیره پیامبره!!
پیامبر دین داره!!
پیامبر به خاطر دینش به نزد کی گشتاسپ میره!!
پیامبر در کنار آتش مقدس شهید میشه!!
بعدها موبدان دین پیامبر رو با کتاب وندیداد الوده میکنن
قبل از اون اسکندر گجستک اوستای شاپیگان رو سوزونده بوده!!
توصیه میکنم:
1)مطالعه ی بیشتری داشته باش!کتاب و نه یه مشت سایت و بلاگ!!
2)یکبار دقیق گاتاها و یسنا رو بخون!!
3)تاریخ ایران پیش از اریاییان و پس از اریاییان رو بخون!
ایرانی بودن به تلاش در پارسی سره سخن گفتن نیست!!!به دانش زیاد از گذشته ی سرزمینته دوستم!
پیروز باشی

0 ❤️

2014-07-18 08:52:13 +0430 +0430

[quote=آتشک][quote=pesare16santi][quote=آتشک]سخنانت جدی زیبا بود و خوشم اومد!ولی اینایی که گفتی از کیه؟؟بر چه اساسیه؟؟از کجا میدونی؟؟
کجای اون ماتیکان(کتاب) نوشته من از سوی خدا امدم؟ کجا؟ کجای اون کتاب نوشته که ما آتش را میپرستیم.تازه همیشه در پی این نباش که کسی بیاد ماتیکانی(کتابی) بنویسه و تو بش باور کنی. پس خرد و اندیشه رو برای چی گذاشتن؟ چه ماتیکانهای (کتابهای) دروغ و پوچ که این مسلمانان و یاوه گویان پس از زرتشت ننوشتن.آیا اونها را باید استوارنامه(مدرک)نهادن. که پر از دورغ است.آیا آنچه که میبینی بهترین استوارنامه (مدرک) نیست؟[/quote]

کتاب زرتشت منظورت گاتاهاس دیگه؟؟؟(چون فقط گاتاها رو به شخص زرتشت نسبت میدن)
کسی که وحی مستقیم میگیره پیامبره!!کسی که با((خدا))گفتگو میکنه پیامبره!!کسی که از((خدا))پرسش میکنه تا پاسخ ها رو برای مردم بگه پیامبره!!کسی که مردم رو به باور به خدا و 7 فروزه ی مقدس و عالم جبروت و ملکوت فرا میخونه پیامبره!!کسی که از چینوت پل(پل صراط) و جهنم و بهشت از خدا میپرسه و مهر تایید بر اونها میگیره پیامبره!!
پیامبر دین داره!!
پیامبر به خاطر دینش به نزد کی گشتاسپ میره!!
پیامبر در کنار آتش مقدس شهید میشه!!
بعدها موبدان دین پیامبر رو با کتاب وندیداد الوده میکنن
قبل از اون اسکندر گجستک اوستای شاپیگان رو سوزونده بوده!!
توصیه میکنم:
1)مطالعه ی بیشتری داشته باش!کتاب و نه یه مشت سایت و بلاگ!!
2)یکبار دقیق گاتاها و یسنا رو بخون!!
3)تاریخ ایران پیش از اریاییان و پس از اریاییان رو بخون!
ایرانی بودن به تلاش در پارسی سره سخن گفتن نیست!!!به دانش زیاد از گذشته ی سرزمینته دوستم!
پیروز باشی[/quote]
کتاب اوستا که چندین پوسته. تو اون ماتیکان(کتاب) پر از چکامه و پند است.من خوندم دوست خوبم تو نخوندی. تو شاید رفتی یاوه های زرتشتیان امروزی رو خوندی.کارنامه زرتشت که هست تازه نیچه دانشمند بزرگ هم که سخنهاش درباره زرتشت هست.پس من پژوهش کردم اما تو تنها یه چیزایی بهت گفتند دوست خوبم. تو هم برو یکم آگاهیتو ببر بالا همچون من که رفتم بالا سپس میبینی که میای درست سخنه منو میگی

0 ❤️

2014-07-18 08:56:16 +0430 +0430

درود بر آزادی خواهان از زرتشت بزرگ تا همه ایرانیان واقعی

0 ❤️

2014-07-18 09:06:34 +0430 +0430

[quote=خاله میترا]درود بر آزادی خواهان از زرتشت بزرگ تا همه ایرانیان واقعی[/quote]
درود بر هر آزادی خواه در هر کشور و با هر نژاد و هر زبانی.

0 ❤️

2014-07-18 09:11:57 +0430 +0430

[quote=totam]بتواند برای دستگیری و شناسایی میترا , وحید کرال , ویکتور , ادمین , مهراد اطلاعات مناسبی را بمن بدهد یا به پلیس فتا و یا پلیس امنیت , هر گاه این شخص شناسایی شده و دستگیر شود در همان لحظه مبلغ دویست میلیون ریال را میپردازم و بعدها اگر مشکلاتم رفع شود به ازای هر یک کدامشان این مبلغ میپزدازم این اطلاعیه را در سایت ها و شبکه های فارسی زبان خواهید دید و حتی اگر من هم مانند دیگر انسانها روزی بمیرم این مبلغ را از دوست خوبم که ادامه دهنده این راه خواهد بود پرداخت میشود به شخصی که برای دستگیری این افراد بما کمک کند , این زا بدانید من یک شخص معمولی از بین ایرانیان هستم و اگر هم دوست ندارید باور نکنید و هرچه دوست دارید برداشت کنید فقط بدانید بجان بجه ام مبلغ را در جا به کسی که این کار را انجام دهد پرداخت میکنم چون میدانم این اشخاص دشمن کشور ما هستند و این را بگویم بزودی این مبلغ افزایش پیدا میکند توسط دوستانم در بازار که از همگی انان کمک میگیرم برای نابودی این دشمنان ایزان و همه ما مسلمانان زیرع فراموش نباید کرد که با همه مسلمانان دشمن هستند باید نلبودشان کرد[/quote]
کیر وحیدکرال و ویکتور و ادمین و مهراد تو دهن گشادت !‏

0 ❤️

2014-07-18 09:12:02 +0430 +0430

[quote=خاله میترا]درود بر آزادی خواهان از زرتشت بزرگ تا همه ایرانیان واقعی[/quote]
گفتی درود بر آزادی خواهان.یادم افتاد که آمریکا چگونه پدید آمد. آزادی خواهان زیادی از انگلستان از دست دینداران و آدمهای نادان گریختن و کشور آمریکا را پدید آوردند. و یک کشور نوپا را به یک کشور پیشرفته دگرسانی کردند. بماند که باز این انگلیسی های یاوه گو و از همه کشورها ریختن توش و دوباره خرابش کردن.اما اون زمان تنها آزادی خاهان توش بودن.ای کاش به همه میدون نمیدانند. و نمیزاشتن هرکسی بیاد تو آمریکا.که دوباره کشورداری رو بدن دست مردمان خودخاه.اما افسوس که هم اکنون تا پیشرفت و نوآوریشو ارتشش در دست گرفته.
ایران ما هم یه زمانی خوب داشت پیش می رفت و آزادی خاهان زیادی توش بودن.اما به همه میدون داد. گذاشت مسیحیان و یهودیان توش زندگی کنند. یهو چشمشو باز کرد دید آه یه مشت عرب هم با یه دین جدید امدن که میخان به زور سرزمین رو بگیرن.دیگه جایی برای پشیمون نماند.و درجا نابود شد

0 ❤️

2014-10-03 05:30:25 +0330 +0330

زرتشت فرمود من از جانب خدا آمده ام. حتی گفت به بهشت سفر کرده و چند چیز مقدس، از جمله درخت سرو و آتشدان پاک( نخستین آتش دین زرتشت ) را با خود از بهشت آورده. اینها قابل انکار نیست…

0 ❤️

2014-10-03 05:52:59 +0330 +0330

[quote=gay.tehran1990]اوه.بین علمای زرتشت اختلاف افتاده. dance4
حالا چرا اسمش زرتشت بوده؟نمیشد نقره تشت باشه؟یا مثلن اهن تشت؟
یعنی اینقد زر دوس داشته؟شایدم کاهنان معبد علاقه خاصی به زر داشتند که اسمشو گزاشتند زرتشت
mosking[/quote]

هر هر هر هر هر… چه با مزه.
میگم میدونی چرا اون عیسی بیشرف گفته بود پیامبری بعد از من میاد که اسمش احمده؟ جواب: چون اسم محمد اون موقع اختراع نشده بوده…
ریشه نام زرتشت: از بیشتر از دو هزار سال پیش تا به امروز، معانی بسیاری برای واژه زرتشت گفته‌اند. آنچه که مشخص است این است که این نام مرکب است از دو جزء «زرد» و «اُشترا» هرچند که در سر زرت اختلاف بسیار است. البته بیش‌تر تاریخ شناسان معتقدند زرد و زرین و پس از آن پیر و خشمگین معانی نزدیک تری هستند. کلمه زرد در خود اوستا «زیریت» است.البته «زرات» به معنی پیر آمده‌است ولی این‌که چرا در ترکیب با اشترا تبدیل به «زرت» شد باعث اختلاف نظر شده‌است.
در جزء دوم این نام اختلاف نظری نیست زیرا هنوز کلمه شتر و یا اشتر در زبان فارسی باقی است و هیچ شکی نیست که نام وی با کلمه شتر ترکیب یافته و «دارنده شتر» معنی می‌دهد و به همان معنی است که امروز در فارسی می‌باشد. در گذشته برای شتر از آن جهت که حیوان بسیار مفیدی بود ارج و منزلتی خاص قائل بودند و نام شتر را با پسوندهای خاص بر نوزادانشان مینهادند. همچنین در نوشته‌های تخت جمشید از شتر به عنوان هدیه‌ای که به داریوش اهدا می‌شد نام برده شده‌است. برای نمونه فراشتر به معنی دارنده شتر راهوار و یا تندرو است.

0 ❤️

2014-10-04 14:25:34 +0330 +0330

زرتشت فلان نگفته بسار نگفته
.
زرتشت کیه ممد کیه.
بعد معنی پیامبر و درک کن بعد بیا برا ما بحث فلسفی و دینی راه بنداز هر کسی که پیام صلح .خیر .شر .هر چی رو برای ملت بیاره میشه پیامبر حالا یا از فکر و ذهنش این پیام ها بیاد بیرون یا بقول مذهبیون فرستاده یه موجود ماوراء طبیعی باشه…

0 ❤️

2014-10-04 14:27:22 +0330 +0330

چرا زرتشت و اسلام را باهم مقایسه میکنید؟
مگر این دو هم سطح و همتراز هستند؟
زرتشت مقدس و پاکه لطفا کنار بعضی ادیان من دراوردی نگذارید.

0 ❤️

2014-10-04 14:30:54 +0330 +0330

[quote=رستم فرخزاد][quote=gay.tehran1990]اوه.بین علمای زرتشت اختلاف افتاده. dance4
یعنی اینقد زر دوس داشته؟شایدم کاهنان معبد علاقه خاصی به زر داشتند که اسمشو گزاشتند زرتشت
mosking[/quote]

میگم میدونی چرا اون عیسی بیشرف گفته بود پیامبری بعد از من میاد که اسمش احمده؟ جواب: چون اسم محمد اون موقع اختراع نشده بوده…
[/quote]
داداش من یه بی خدام ولی تاحالا نشده به عیسی توهین کنم میشه بگی چرا مثلا به عیسی توهین کردی؟ عیسی نه به تاج و تخت رسید که ادم بکشه و ظلم کنه نه چیز دیگه ای کلا تو تاریخ چهره مظلومیه دلیل توهینت چی بود؟

0 ❤️

2014-10-04 14:32:52 +0330 +0330

این 3 پیامبر کثیف ترین انسان های تاریخ بشریت هستند که دینشان جز جنگ و ننگ چیز دیگری برای جهان به ارمغان نیاورد: موسی، عیسی، محمد

0 ❤️

2014-10-04 14:43:06 +0330 +0330

[quote=رستم فرخزاد]این 3 پیامبر کثیف ترین انسان های تاریخ بشریت هستند که دینشان جز جنگ و ننگ چیز دیگری برای جهان به ارمغان نیاورد: موسی، عیسی، محمد[/quote]
خخخ یارو تا زمانی که زنده بود جنگی راه ننداخت حالا یسری کشیش اومدن تفکرش رو تغییر دادن و سو استفاده کردن
از نظر من زمین کم دیده مث عیسی چون چیزی برای خودش بدس نیاورد … تفکری که بدون جنگ بخواد به این شکل پخش بشه حد اقل تو زمان خودش ارزشمند بوده و برای همیشه قابله احترام هر چند اشتباه!

0 ❤️

2014-10-08 03:49:25 +0330 +0330

[quote=رستم فرخزاد][quote=gay.tehran1990]اوه.بین علمای زرتشت اختلاف افتاده. dance4
mosking[/quote]

ریشه نام زرتشت: از بیشتر از دو هزار سال پیش تا به امروز، معانی بسیاری برای واژه زرتشت گفته‌اند. آنچه که مشخص است این است که این نام مرکب است از دو جزء «زرد» و «اُشترا» هرچند که در سر زرت اختلاف بسیار است. البته بیش‌تر تاریخ شناسان معتقدند زرد و زرین و پس از آن پیر و خشمگین معانی نزدیک تری هستند. کلمه زرد در خود اوستا «زیریت» است.البته «زرات» به معنی پیر آمده‌است ولی این‌که چرا در ترکیب با اشترا تبدیل به «زرت» شد باعث اختلاف نظر شده‌است.
در جزء دوم این نام اختلاف نظری نیست زیرا هنوز کلمه شتر و یا اشتر در زبان فارسی باقی است و هیچ شکی نیست که نام وی با کلمه شتر ترکیب یافته و «دارنده شتر» معنی می‌دهد و به همان معنی است که امروز در فارسی می‌باشد. در گذشته برای شتر از آن جهت که حیوان بسیار مفیدی بود ارج و منزلتی خاص قائل بودند و نام شتر را با پسوندهای خاص بر نوزادانشان مینهادند. همچنین در نوشته‌های تخت جمشید از شتر به عنوان هدیه‌ای که به داریوش اهدا می‌شد نام برده شده‌است. برای نمونه فراشتر به معنی دارنده شتر راهوار و یا تندرو است.[/quote]
شما همچون مسلمانان نیاندیشید و همچون آنها درست به گمانه زنی نکنید. چرا چم زرتشت را اینگونه برای خود پیچیده میکنید. زرتشت زر +تشت. زر که هموم زر هست و تشت به چم پند هست. پس زرتشت رو هم میشه پند زرین و چون زر از زمانها دور تا به امروز خیلی با ارزش هست پس میشه پندهای با ارزش

0 ❤️

2014-10-08 04:29:16 +0330 +0330

دوستان ایرانی دوست چرا شما تلاش میکنید که زرتشت پیامبر بوده هست. پس شما باورتان همچون دیگران و هر دین داری پوچ است.
خب یکم ریزتر و مو شکافنه تر این جستار رو ببینید. پیام زرتشت چی بود و پیام اینها که میگم ما پیامبر از سوی خدا امدیم چی بود. همه میدونند زرتشت کسی بود که سالها پیش از اینکه موسا و عیسا و محمد بیاد اون بود.(پیش از اینکه به موسا و عیسا از دیده نوشتاری خورده بگیرید باید بگم که موسا و عیسا به زبان پارسی اینجوری نوشته میشه و اون زبون عربی هست که واژه (ی) آ خونده میشه و عیسا یا کبرا رو عیسی و کبری مینویسند).
خب هر کسی که امد گفت من پیامبر خدا میدونید چی گفت گفت خدا یکتاست که زرتشت هم همینو گفت. گفت بهشت و دوزخ هست که زرتشت هم همینه گفت اما زرتشت نگفت که خداوند ما رو در دوزخ می اندازد.این یک ناپیوستگی اما همه پیامبرا گفتن اگر نادرستی پیشه کنی خداوند در آنجا تورو با آتش دوزخش می آزارد.
اما زرتشت گفت در جهان یه خوبیست و یه پلیدی و این دوتا همیشه با هم میجنگند و ما باید به خوبی گرایش پیدا کنیم تا جهان رو به پستی و آلودگی نرود.
دیگری سخنی که زرتشت گفت این است که زرتشت گفت هر چه من میگویم نپذیر. نخست با خرد و اندیشه درست و ژرف آن رو در هوشت بررسی کن اگر سخن رو با خرد و اندیشه درست خوب پنداشتی پس آن را بپذیر و اگر خوب نپنداشتی آن را هرگز نپذیر. و اما دیگران همچون موسا عیسا و محمد چی گفتن. گفتن آنچه که ما میگویم از سخن خداست و همه شما باید آن را بپذیرید و چنانچه آن رو نپذیرید باید مزه دوزخ را بچشید.پس یکی از چیزا و بزرگترین چیزی که دروغهای همه انانکه میگن آره زرتشت هم پیامبر بود و همچنین ننگ و دروغی رو به زرتشت میزنید رو آشکار میکنه همینه. آیا کسی که اینچنین می گوید که همه باید آنچه رو که ما گفتیم بپذیرند و کسی که می گوید نه همه نباید آنچه رو که من گفتم بدون اندیشه بپذیرند سخنشان یکی است؟
شاید باز دوباره چند تا از دوستان بیاند و اندیشه دیگران را دوباره به نادرستی بکشند و بگند خب محمد یه دستوراتی داد و عیسا یه دستورات دیگه اما باید بگم اون دستورات دیگه ریز ریز (جزئی) میشه. و این دستورات رو با آن دستورات یکی نداید. چرا که همه آنها یکتا پرستی رو دارند.به مردم نشون میدن و همه آنها میگن این دستورات خداست به جز زرتشت؛ و زرتشت میگه این سخنای من است و نمیگه این از سوی خداست و تو ناچار به پذیرفت آنی.
پس میبینی که در اینجا دیگه سخن زرتشت با سخن آنها یکی نیست و همه آنها در اینجا سخنشان یکی هست به جز زرتشت.
پس ما میخایم با این گفتار به کجا برسیم؟ ما میخایم به اینجا برسیم که بشر همواره خاسته یکتاپرستی رو گسترش دهد. اما برخی امدن به دروغ رو آوردن برای گسترش یکتا پرستی چرا که مردمانشان آنچنان نادان بودند که اگر بهشون دروغ نمیگفتند شاید هنوز سنگ رو می پرستیدند و اما برخی هم امدن از رو راستینگی مردم رو به یکتاپرستی فرا خاندن همچون زرتشت.
دیگران امدن گفتند بزار ما بگویم از سوی آن خدا یگانه امدیم که اینها دست از نادانی و سنگ پرستی بردارند.اما زرتشت گفت من با باور و اندیشه ام به یکتاپرستی رسیده ام.
و در این بین هم اونا و هم زرتشت همواره تنها هدفشان این بود که یکتاپرستی رو گسترش بدهند.اما هیچکدامشون از سوی خدا نیامده اند.
آنها خیلی اندیشده اند و در این بین اندیشه هاشونو رو برگه آوردند. و اما بی راه نروید همه اندیشه های آنها درست نیست. شاید خیلی از باورهای خوده زرتشت نادرست باشه همانگونه که خود زرتشت گفته شما نباید بدون اندیشه باورهای او رو بپذیرید. اما دیگران آنچنان باورها و اندیشه هاشونو دوست داشتند و گمان میکردند دیگر هیچ اندیشه ای به این درستی نیست امدن گفتن تنها باید این اندیشه ها رو بپذیری چون از سوی خداست. اما نمیدانستند که با اینکار دیگران رو از اندیشیدن باز میدارند. و هرچند که پس از آن گفتند بشر باید بیاندیشد اما دیگر این سخن برای بشر سودی ندارد. چرا که تو زمانی که میگی این سخنهای خداست و باید بپذیری دیگر جای برای اندیشیدن بشرنمی ماند پس دیگر چنین سخنی بیهوده است که میگی خدا گفته باید بیاندیشید همواره.امیدوارم اکنون که این جستار رو بدرستی خوندید یکم اندیشه کنید و دیدگانتون رو درباره دین بازتر کنید.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «