معجزات علمی قرآن و آپولو 11 !!!

1398/04/31

نمیدونم شما هم یادتونه یا نه! اما یه دوره ای خیلی باب شده بود که راجع به معجزات علمی قرآن صحبت بشه! کتابها نوشته میشد, سمینارها برگزار میشد…مثلا یه بابایی برداشته بود تعداد تکرار یک کلمات بخصوصی رو در قرآن شمرده بود و از اون نتیجه گرفته بود که مثلا چون تعداد تکرار این کلمه خاص 343 بار بوده و این برابر است با سرعت صوت در هوا به متر بر ثانیه! این نشون دهنده معجزه علمی قرآن هست! وقتی هم ازش میپرسیدی خوب بقیه کلمات چی؟ جواب این بود که در اونها هم رموزی هست, اما علم بشر هنوز به اون مرحله نرسیده که اونها رو کشف کنه…! خلاصه وضعی بود! یکی هم از این استاد نمیپرسید که اگر این “معجزات علمی” قراره “بعد” از اینکه بشر چیزی رو کشف کرد معلوم بشه, واقعا فایده اونها چه میتونه باشه! 😁

میدونین, من کاری به اعتقاد یا عدم اعتقاد به دین خاصی ندارم و این واقعا مسئله ای شخصی هست. اما اینکه بخوای “به زور” و “با سریش” چیزی رو به علم, که معیارهای مشخصی داره, ربط بدی و بچسبونی اونوقت هست که من باهاش مشکل پیدا میکنم!

توی مقطع راهنمایی, یه معلم امور تربیتی داشتیم که 2 جلسه در هفته میومد راجع به همین معجزات علمی قرآن صحبت میکرد! یکی از این موارد این بود که چی شد که آمریکاییها تا قبل از آپولو 11 موفق نشدن که انسان به ماه بفرستن اما بعدش تونستن! ایشون میگفتن که تا قبل از آپولو 11, اینها همه تلاشهاشون ناموفق بود و هر چه دانشمندان ناسا روی مشکلات فنی کار کرده بودن به جایی نرسیده بودن تا اینکه یکی اون وسط ناسا پا میشه میگه آقا! ما با علوم دنیوی خودمون نمیتونیم به جواب درستی برسیم! و باید بریم سراغ متون مذهبی! (حالا اینکه چطوری کسی وسط ناسا یه همچین فکر “بدیعی” به سرش میتونه زده باشه, بماند! اصلا آدم نگران پروسه استخدامی ناسا میشه که یه همچین “نوابغی” رو استخدام کردن!)

خلاصه زبور و تورات و انجیل… رو بررسی میکنن و باز هم به نتیجه نمیرسن, و مثل همه داستانای اینجوری, میگن بریم سراغ قرآن! روی قرآن که کار میکردن, یکدفعه یه نابغه دیگه ای اون وسط میگه یافتم! میگن چی؟ میگه که ما در قرآن داریم که معراج پیامبر از مسجدالحرام به مسجدالاقصی در شب اتفاق افتاده! در صورتیکه ما همه سفینه هامون رو روز پرتاب میکردیم! و با استفاده از این تکنیک بسیار علمی, آپولو 11 رو شب پرتاب میکنن و موفقیت آمیز میشه! من که عقل الانم رو نداشتم, دستمو بردم بالا ودر عین سفاهت سوال کردم که آقای فلانی! ما میدونیم که شب و روز ناشی از گردش زمین هستند و فقط روی زمین معنی دارند! وقتی شما سفینه ای رو فرستادی فضا که دیگه شب و روز نباید روش تاثیر داشته باشه…! که جاتون خالی; فحشی و کتکی و اخراج از کلاسی و … 😁 🙄

پ.ن. من دبستان که بودم هم گند مشابهی زدم! خانم معلممون خیلی داد سخن میداد که قبل از اسلام اعراب با زنا بد رفتاری میکردن و دخترا رو زنده به گور میکردن و …منم که بچه بودم, پرسیدم خانم, یعنی همه نوزادای دختر رو زنده بگور میکردن؟ با قاطعیت گفت بله! گفتم پس نسلشون چجوری ادامه پیدا کرد؟ 😁 طرف هنگ خفیفی کرد و منو از کلاس انداخت بیرون… 😁

2030 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-07-22 09:41:12 +0430 +0430
نقل از: .Salma. آخرش جالب بود 😁

کتک خوردن من؟ خانم شما دگرآزارین؟ 😁 🙄

4 ❤️

2019-07-22 09:44:13 +0430 +0430
نقل از: بانویِ سرگردان فقط اون (نابغه )که گفت (یافتم) !یجورایی چیز رو به شقیقه ربط داد انگار !

این داداشمون با آنچنان ایمان قلبی این داستان رو تعریف میکرد که آدم جدا تحت تاثیر قرار میگرفت! من نمیدونم تو اون سن چرا پیشمرگ شدم! 😁

3 ❤️

2019-07-22 09:45:12 +0430 +0430
نقل از: .Salma.
نقل از: axm432

نه دگر آزار نیستم ! دگر کتک خوردن دوست دارم ! 😁

تاپیک یه جرقه تازه برا یه تاپیک عالی انداخت تو ذهنم 🙄

پورسانت ما فراموش نشه خواهر!

1 ❤️

2019-07-22 09:46:53 +0430 +0430
نقل از: بانویِ سرگردان فقط اون (نابغه )که گفت (یافتم) !یجورایی چیز رو به شقیقه ربط داد انگار !

کلا توی این کلاسای امور تربیتی گودرز و شقایق همش رفت و آمد داشتن! 😁 🙄

2 ❤️

2019-07-22 09:47:39 +0430 +0430
نقل از: بانویِ سرگردان

این داداشمون با آنچنان ایمان قلبی این داستان رو تعریف میکرد که آدم جدا تحت تاثیر قرار میگرفت! من نمیدونم تو اون سن چرا پیشمرگ شدم! 😁

این دوستمون خیلی فرا نابغه بوده ! 🙄

امور تربیتیه یا من؟ 😁

2 ❤️

2019-07-22 09:50:33 +0430 +0430
نقل از: DR.KIRKOLOFT این حرفی که شما گفتی در این مورد من موافقم با هاش که از این ترویج کننده های دین برای این که جوونای امروزی رو به راه دین تشویق کنند یه همچین حرفای عجیبی میزنن،ولی من یه جا خوندم که توی قران داشته در مورد حضرت سلیمان صحبت میکرده که خدا به سلیمان میگه مبادا با سم اسب هاتون مورچه های روی زمین رو بشکنید از فعل له کنید استفاده نشده بعدا که تحقیق میکنن میبینن تو ساختار بدن مورچه یه جور حالت شیشه مانند داره.

والا دروغ چرا تا قبر آ آ آ آ !

1 ❤️

2019-07-22 09:51:35 +0430 +0430

نه دگر آزار نیستم ! دگر کتک خوردن دوست دارم ! 😁

تاپیک یه جرقه تازه برا یه تاپیک عالی انداخت تو ذهنم 🙄

پورسانت ما فراموش نشه خواهر!

پیامک بده به 2000085 پورسانتت رو بگیر 😁

میشه به صورت خدمات غیر حضوری نرم افزاری دریافت کرد؟ 😁 🙄

1 ❤️

2019-07-22 09:53:31 +0430 +0430

امور تربیتیه یا من؟ 😁

امور تربیتی !

آهان! گفتم بالاخره یکی این وسط به نبوغ بیکران من پی برده! نا امید شدم! 😁

2 ❤️

2019-07-22 09:54:58 +0430 +0430
نقل از: امیر_ تا تو باشی فضولی نکنی نوش جونت خخخخ

آقا دمت گرم! واقعا خوشم اومد که اصل داستانو گرفتی! 😁

1 ❤️

2019-07-22 10:07:01 +0430 +0430
نقل از: danial1382 شاید دین اسلام وجود داشته باشه ولی بنظر من قران نوشته شده ی همین اخوند ها هستش و یا حتی مسایلی که بیان میکنن مثلا غسل کردن بنظرم اون زمان هدفشون این بوده که اون کثیفی و بوی بد رو از بین ببرن ولی الان میگن تا غسل نکنی غذا و اب خوردنتم حرومه ولی از نظر من یه حموم ساده هم اینو از بین میبره

آقا دمت گرم! بالاخره برای پژوهش های فضایی از قرآن استفاده بکنیم یا نه؟ 😁

2 ❤️

2019-07-22 10:27:10 +0430 +0430
نقل از: danial1382
نقل از: danial1382 شاید دین اسلام وجود داشته باشه ولی بنظر من قران نوشته شده ی همین اخوند ها هستش و یا حتی مسایلی که بیان میکنن مثلا غسل کردن بنظرم اون زمان هدفشون این بوده که اون کثیفی و بوی بد رو از بین ببرن ولی الان میگن تا غسل نکنی غذا و اب خوردنتم حرومه ولی از نظر من یه حموم ساده هم اینو از بین میبره

آقا دمت گرم! بالاخره برای پژوهش های فضایی از قرآن استفاده بکنیم یا نه؟ 😁

بکنیم

تکبیر! 😁

1 ❤️

2019-07-22 10:34:23 +0430 +0430
نقل از: DR.KIRKOLOFT تو یه کتاب دیگه هم خوندم که میگفت تو قران نوشته و اون کافران نفس هایشان دشوار میشود و سینه هایشان سنگین گویا در اسمان هستند و همونطور که میدونید انسان هرچی ارتفاعش از سطح زمین زیاد بشه اکسیژن کمتری تنفس میکنه و نفس کشیدن سخت میشه

رفیق شما معلم امور تربیتی نیستی؟ 😁

0 ❤️

2019-07-22 10:43:47 +0430 +0430
نقل از: Kaguya آقا هی..یادمه یه سال سرم گرمه این بود که الله که قبل محمد نبوده چرا اسمه پدرش عبدالله ..منم گفتم شاید بعد اسلام اسمشو گذاشتن ...اینو یه بار سرکلاس جلو معلم پرورشیم گفتم اونم وا موند و واسه اینی که گندش درنیاد همین دلیل خودمو گفت ..که دوست کناریم بهم گفت نمیخواد تو ادای شرلوک هلمز دربیاری میبرنت اداره ازت تعهد میگرن گند میشه تو پروندت تازه الله هم نام یه بت بوده....

من دبستان که بودم گند مشابهی زدم! معلممون خیلی داد سخن میداد که قبل از اسلام اعراب با زنا بد رفتاری میکردن و دخترا رو زنده به گور میکردن و …منم که بچه بودم, پرسیدم خانم, یعنی همه نوزادای دختر رو زنده بگور میکردن؟ با قاطعیت گفت بله! گفتم پس نسلشون چجوری ادامه پیدا کرد؟ 😁 طرف هنگ کرد و…

0 ❤️

2019-07-22 10:52:15 +0430 +0430
نقل از: eyval123412341234 زدی یه تنه تظاهرات کردی گند زدی به اعتقادات طرف اونوقت انتظار داری با دسته گل ازت پذیرایی بشه؟ نکنید این کارارو! :-)

تقصیر من نبود که تقصیر آپولو 11 بود که از زمین جدا شد! 😁 🙄

2 ❤️

2019-07-22 11:15:07 +0430 +0430
نقل از: wrecked_erny چجوری رانندش تو شب میدیده ؟:)

عزیزم! سوالات زیادی مطرحه! به این پرسشگریت ادامه بده! 😁 🙄

1 ❤️

2019-07-22 15:14:21 +0430 +0430
نقل از: eyval123412341234 زدی یه تنه تظاهرات کردی گند زدی به اعتقادات طرف اونوقت انتظار داری با دسته گل ازت پذیرایی بشه؟ نکنید این کارارو! :-)

چشم, هرچی شادی بگه اصلا! 😁

0 ❤️

2019-07-22 17:56:22 +0430 +0430

امور تربیتیه یا من؟ 😁

امور تربیتی !

در نابغه بودن شما که شکی نیست ! ولی قبول کنیم اونم خیلی نابغه بود 🙄

اصلا قابل مقایسه نیست! 😁

0 ❤️

2019-07-23 04:15:09 +0430 +0430
نقل از: hotstar1980 من نه آتئیستم نه پوزیتویست و نه تئوکرات! منتهی با این کسشرا شدیدا مخالفم این همون راهیه که کلیسا رفت و سعی داشت به هر چیزی باور دینی بچسبونه! کسشر کسشر

آره رفیق! اینجا صحبت نحله فکری یا گرایش اعتقادی خاصی نیست. صحبت سر اینه که ما اعتقادات خودمون رو, حالا هر چی که هست, با “سریش” به علم نچسبونیم! 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-23 04:44:17 +0430 +0430
نقل از: hotstar1980
نقل از: hotstar1980 من نه آتئیستم نه پوزیتویست و نه تئوکرات! منتهی با این کسشرا شدیدا مخالفم این همون راهیه که کلیسا رفت و سعی داشت به هر چیزی باور دینی بچسبونه! کسشر کسشر

آره رفیق! اینجا صحبت نحله فکری یا گرایش اعتقادی خاصی نیست. صحبت سر اینه که ما اعتقادات خودمون رو, حالا هر چی که هست, با “سریش” به علم نچسبونیم! 😁 🙄

ما به یک رنسانس برای اسلام و ملا و آخودن و این مملکت نیاز داریم

عرض کردم، ما داریم همون راهی رو می ریم که اروپا چند صد سال پیش می رفت و حکومت مذهبی کلیسا ، هر جور که دلش می خواست حکمرانی می کرد

کاملا موافقم! متاسفانه ما داریم داستان Dark Ages اروپا رو با یه اختلاف فاز 500-600 ساله تجربه میکنیم!

1 ❤️

2019-07-23 04:47:31 +0430 +0430

امور تربیتیه یا من؟ 😁

امور تربیتی !

اصلا قابل مقایسه نیست! 😁

بله بله بر منکرش لعنت !

بر منکر کدوم؟ لطفا شفاف سازی بفرمایید! 😁

0 ❤️

2019-07-23 05:09:43 +0430 +0430

امور تربیتیه یا من؟ 😁

امور تربیتی !

اصلا قابل مقایسه نیست! 😁

بله بله بر منکرش لعنت !

برمنکر همون ! 😁

کدوم همون؟ خواهر داریم بحث علمی میکنیم ها! 😁

0 ❤️

2019-07-23 05:28:59 +0430 +0430

امور تربیتیه یا من؟ 😁

امور تربیتی !

اصلا قابل مقایسه نیست! 😁

بله بله بر منکرش لعنت !

برمنکر همون ! 😁

کدوم همون؟ خواهر داریم بحث علمی میکنیم ها! 😁

برادر معلوم شد که شما نابغه نیستی ! اگر به نقل های قبل توجه کنی در مورد نابغه شما بودن و دوستتون بود، که گفتی اصلا قابل مقایسه نیست ! منم گفتم برمنکرش لعنت ! ولی خو انگار قابل مقایسه بود !احتمالا شما خودتو دست کم گرفتی!

نه! من نگران شدم که نبوغم با اون دوستمون در یک سطح برآورد بشه! ناموسا! یه همچین نبوغی رو نخواستیم! 😁

0 ❤️

2019-07-23 05:47:31 +0430 +0430

ما به یک رنسانس برای اسلام و ملا و آخودن و این مملکت نیاز داریم

عرض کردم، ما داریم همون راهی رو می ریم که اروپا چند صد سال پیش می رفت و حکومت مذهبی کلیسا ، هر جور که دلش می خواست حکمرانی می کرد

کاملا موافقم! متاسفانه ما داریم داستان Dark Ages اروپا رو با یه اختلاف فاز 500-600 ساله تجربه میکنیم!

شاید به واسطه تکنولوژی و در دسترس قرار گرفتن اطلاعات ، این فاصله خیلی کمتر بشه ، ولی بهر حال این دوره گذار باید طی بشه! و ما تا این مرحله رو نگذرونیم ، نمی تونیم وارد ترقی و پیشرفت بشیم، مثل پریودی می مونه، الان تو پریودی هستیم تا پاک بشیم خخخخ

موافقم, ما حتما پروسه رو سریعتر طی میکنیم. اما همین که ما هنوز گرفتار داستانهای dark ages هستیم آدم رو بدجور به هم میریزه…

1 ❤️

2019-07-28 04:42:24 +0430 +0430
نقل از: wrecked_erny اگه رو مریخ شب نیس!!

اینجا چرا روزه؟

پسرم، من به این روح پرسشگرت افتخار میکنم!

0 ❤️

2019-07-28 04:43:41 +0430 +0430
نقل از: wrecked_erny چجوری رانندش تو شب میدیده ؟:)

همین! قراره این مشکل رو هم با رجوع به داستان معراج حل کنن! 😁

0 ❤️

2019-07-28 04:46:37 +0430 +0430
نقل از: wrecked_erny اسمون که 7 تاس!! (dash)

اون موقع که آپولو ها رو شماره گزاری میکردن، با متون مذهبی آشنایی نداشتن اخمخها!!! و‌گرنه خوب همون آپولو ۱ جواب میداد! اصلا ۱۱ تا میخواست به نظرت؟ 😁 🙄

0 ❤️

2019-07-28 04:49:35 +0430 +0430
نقل از: حیرتزده تمام این اختلافات و اکتشافات از صدر اسلام بود، لا کن تو قبل نمیکنی،من آمدم تا بگویم برق در صدر اسلام اختراع شده لا کن تو باید به اسلام رو بیاوری وگرنه این نمیشود که هی برای شما دلیل بیاوریم،باز قبول نکنید مثل بقیه سرت را همانند گاو بنداز پایین و مزخرفات بپذیر لا کن شاید سهمیه تو را قلب نکنیم، این روایت از پدر جنتی است، میگوید در مسجد بود وقتی ابن ملجم وارد شد و با شمشیر خود بر فرق سر علی کوبید، چنان برقی از کون ابن ملجم خارج شد که آن مسجد تا ده سال پول برق نداد، پس برق در صدر اسلام ساخته شد،

خواهشمندم به اراجیف ایمان بیاور، پدران ما در ۱۴۰۰ پیش رنجها بردند، تا این اراجیف را نوشته اند، لا کن باید احترام بگذاری

چشم رئیس! هر چی شما بفرمائید!

0 ❤️

2020-12-08 18:26:32 +0330 +0330

up

0 ❤️

2020-12-14 22:15:04 +0330 +0330

اگه شما هم خاطره مشابهی از این معجزات علمی دارین با ما در میان بذارین…

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «