معرفی چندکتاب که به تازگی خوندم _ نوبت اول

1402/09/11

سه یا چهار ماه پیش بود یا یکی از کاربرای خانوم اینجا اشنا شدم و یه کتاب معرفی کردم بهش. از اون زمان که باهم چت میکنیم یه کتاب صوتی رو انتخاب می کنیم و حداکثر تو ۱۵،۲۰ روز گوش میدیم. کتابای پایین رو تو این مدت باهم خوندیم. امیدوارم همچنان ادامه بدیم.

سه شنبه ها با موری:
یه استاد پیر که از کارافتاده شده و در حال مرگه با شاگرد قدیمی خودش “میچ” قرار میزاره تا هر سه شنبه هرچی که از زندگی درباره بخشیدن، حسرت هاش،مرگ،عشق، خونواده و… یاد گرفته رو به " میچ" منتقل کنه.
کتاب ساده و خوبیه. درسهایی که به میچ میده هرچند برای همه‌ی ما شعاری و تکراریه ولی زیباست.مفاهیم پیچیده‌ای هم قرار نیست مطرح کنه.به گمونم اگه کتابای این سبکی دوست دارین از این کتاب هم خوشتون میاد و دید شما رو به زندگی عوض میکنه.
اگر چگونه مردن رو یاد بگیری، چگونه زندگی کردن رو هم یاد می‌گیری

کتابخانه نیمه شب:
همه ی ما یک سری حسرت هایی تو زندگی داریم‌ که فکر میکنیم اگر جایی انتخاب دیگه ای داشتیم سرنوشت دیگه‌ای رقم میخورد.کتاب درباره همین موضوعه.دختری پس از خودکشی تو کتابخونه فرصت این رو داره که متوجه بشه اگر انتخاب های دیگه ای انجام میداد، چه اتفاقی پیش میومد؟ با کدوم انتخاب زندگی بهتری داشت و با کدوم انتخاب زندگی بدتری داشت!
با اینکه تعریف مثبتی از کتاب شنیده بودم برای خودم واقعا کتاب خسته کننده ای بود که با زحمت تمومش کردم.شاید چون مشخص بود کتاب قراره چی بگه!همون حرفای انگیزشی که شبانه روز به گوشت میخوره.
البته خودم دایم در طول خوندن کتاب به این فکر میکردم که اگه انتخابای دیگه ای داشتم تو دنیای موازی چی برام پیش میومد؟
میتونی درباره انتخاب هات تصمیم بگیری ولی درباره نتایج‌شون نه

زن تخم مرغی:
ماجرای یک زن روستایی که در حین جنگ جهانی، زمانیکه شوهرش به جنگ رفته، با مرد یهودی غریبه ای اشنا میشه و مرد رو در آغل مخفی نگه میداره. کتاب جالبی بود ولی تکلیف نویسنده مشخص با خودش مشخص نبود که قراره داستان جنگ رو تعریف کنه یا ماجرای یه سکس پنهانی لذت بخش!
البته که کتاب ساده و روان نوشته شده بود ولی خودم فکر میکردم این سوژه خیلی هیجان انگیز تر باشه ولی نبود.حتی پایان خوبی هم نداشت.گمونم مقداری هم سانسور شده

حاجی اقا:
حاجی ابوتراب یکی از قرمساق ترین پدرسوخته هایی هست که دیدم.یه بازاری حقه باز و ریاکار که یه خدمتکار داره که باهاش حرف میزنه و افراد مختلف میان با حاجی اقا دیدار می‌کنند تا کارشون راه بیافته.
دومین بار بود رفتم سراغ این کتاب ولی بازم باید سروقت برم سراغش.با این که حدود۸۰سال پیش نوشته شده ولی همچنان تازه‌ست. میتونه با زمان حاضر تطبیق بدی.طنز تلخی داره.پر از نیش و کنایه به شخصیت های مختلف داستان که شما هم متوجه میشین هر کدوم نماینده کدام گروه و دسته‌ هستند. داستان ساده‌ست و پیچیدگی هم نداره و قابل فهمه
برای اینکه مردم در خط نگه‌داشته شوند، آن‌ها باید گرسنه، نیازمند، بی‌سواد، و خرافی نگه‌داشته شوند. اگر فرزند بقال باسواد شود، او نه‌تنها به سخنرانی من انتقاد خواهد کرد، بلکه واژه‌های بدیعی را نیز بکار می‌برد که نه شما و نه من نمی‌توانیم آن را بفهمیم … چه اتفاقی می‌افتد اگر کودک علوفه‌فروش باهوش و توانا باشد و کودک من، پسر یک حاجی، تنبل و احمق باشد؟

سال بلوا:
داستان دختری به نام نوشا که پدرش سرهنگ پر نفوذیه. نوشا عاشق یه کوزه گر میشه ولی با تنها دکتر شهر ازدواج میکنه.سرنوشت دختر در داستان واقعا تلخ و غم انگیزه. پر از ناامیدی و حسرت. اتفاقات داستان ترتیب زمانی نداره که شاید یه خرده کار رو مشکل کنه. بهرحال اگه زندگی تلخ و زهرماری دارین و همیطنوری غمگین هستین، این کتاب حالت روبد تر میکنه، که البته این‌هم هنر نویسنده‌ست که اینطور جذاب و ماهرانه نوشته. اگر زن/ دختر هستید که بیشتر هم با نوشا همدردی می کنید . کارتون سخت تر میشه.
آه مظلوم خورشید رو می‌کشه

جهان باتلاقی گندیده و مرگبار است که نباید دست و پا زد، آرام آرام باید زندگی کرد و مرد و رفت.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2023-12-02 16:18:46 +0330 +0330

👏👏👏👌👌👌

1 ❤️

2023-12-02 16:23:40 +0330 +0330

امیدوارم ادامه دار باشه👍🏻🌹

2 ❤️

2023-12-02 16:24:15 +0330 +0330

↩ Violet♤
اگه دختر خوبی باشه چرا که نه 😂

1 ❤️

2023-12-02 16:31:54 +0330 +0330

↩ hojabr
اره خب ، زود زود درساشو بخونه 😁

2 ❤️

2023-12-02 20:52:09 +0330 +0330

شما انگیزه بالایی داری برا ادامه ، من کتاب عادات اتمی رو به پیشنهاد یکی از دوستان سایت دارم میخونم ولی خیلی کُند . طی روز که این قدر مشغول کار هستم یا استرس دارم که حتی حوصله پیامک خوندن هم ندارم ، شب هم میام خونه دیگه جنازه شدم ، غذا درست کنم یه استراحتی کنم دیگه چشمام یاری هیچی رو نمیکنه .

2 ❤️

2023-12-02 22:43:07 +0330 +0330

↩ dark_man00
https://shahvani.com/forum/topic/کتاب-عادتهای-اتمی-رو-بخونین-و-عادتهای-جدید-بسازین

۲بار خوندمش‌.
عادت کتاب خوندن رو از اون شروع کردم. هنوزم مطمینم حساب کنم.کلی وقت باطل دارم که میشه عادت خوب اضافه
کرد. من اینستاگرام ندارم.این خیلی تاثیر مثبتی گذاشته روم

2 ❤️

2023-12-02 23:50:45 +0330 +0330

↩ hojabr
خداروشکری من اینستاگرام و کل کانالهای تلگرام رو پاک کردم وقتم رو برای هیچ ، هدر نمیدم 😁

2 ❤️

2023-12-03 00:58:29 +0330 +0330

خیلی خوبه، سعی کنید رمان های کلاسیک هم بخونید، متاسفانه کتابهای جدید(مخصوصا آمریکایی)خیلی بازاری هستن و فقط اون لحظه که میخونید شما رو سرگرم میکنن و هیچ کاری با ذهن و روان شما نمیکنه

1 ❤️

2023-12-03 09:38:06 +0330 +0330

↩ mj.kirkoloft
من کلا رمان به زور میخونم، رمان کلاسیک که قطعا سخت تره و گمونم حوصله‌م نمی کشه بخونم

1 ❤️

2023-12-03 16:31:45 +0330 +0330

سلام
بچه ها کسی pdf کتاب " در میان سایه های خاکستری " رو داره برام بفرسته ؟
ممنون میشم.

1 ❤️

2023-12-03 18:31:14 +0330 +0330

↩ hojabr
آخه این کتابهای که معرفی کردی تقریبا همشون داستانی بودن، به این خاطر گفتم شاید به داستان و رمان علاقه داشته باشی

1 ❤️

2023-12-04 01:43:30 +0330 +0330

و اما نظرم در مورد پست جنابعالی و این کتب، اول اینکه خیلی ممنونم بابت معرفی🌹
دوم اینکه سه شنبه ها و کتابخانه و حاجی آقا رو خوندم؛ سه شنبه ها که انقدر کسالت آور و شعاریه که مثل خیلی از پرفروشهای نیویورک تایمز دلسردم کرد، نظرم در مورد کتابخانه هم باهات یکیه ، اما در مورد حاجی آقا، با وجود نفرت نویسنده از حاجی و تعاریف عجیب در همون ابتدا(حتی در مورد ظاهر،جایی که میگه چشماش مثل تغاره) اما من با حاجی حال کردم، اگه اشتباه نکنم یه جا خودش میگه بیله دیگ بیله چغندر

زن تخم مرغی رو نخوندم، از طاقچه رایگان گرفتمش و میخواستم بعدا بخونمش اما با این تعریف شما کلا منصرف شدم

در مورد سال بلوا هم که قبلا حرف زدیم، دو ساله میخوام بخونمش اما مود کتاب ایرانی غمگین رو ندارم یا پیدا نکردم

1 ❤️

2023-12-04 07:03:47 +0330 +0330

به نظر من مطالعه ، جزو ملزومات زندگی هستش ، من مطالعه رو به سکس هم ترجیح میدم ، شاید بگم مخم تاب داره ، اما واقعا مطالعه بیشتر از هر چیزی ارضام کرده و تنها لذت زندگیمه که خسته و دلزده م نمیکنه … مرسی بابت این تاپیک . موفق باشید .

2 ❤️

2023-12-04 09:39:54 +0330 +0330

↩ mj.kirkoloft
سال بلوا با اینکه تلخه ولی کتاب خوبیه 👍 👌

1 ❤️

2024-01-03 19:07:31 +0330 +0330

↩ نمی‌دانممممم

ببین مشکل اینجاست خیلی از این افراد این کتاب ها رو نمی خونند صرفا معرفی میکنند و چندصفحه‌ای ورق می‌زنند.
مثلا این ابله رو ببین.یه بلاگر که یه کتاب دم دستی احمقانه رو گرفته و قطعا هم قرار نیست بخونه ولی خب چون کلاس داره دستش گرفته.
اون یکی کتاب چی بود؟

0 ❤️

2024-01-03 21:08:05 +0330 +0330

↩ نمی‌دانممممم
من چند وقت پیش خلاصه " دلایلی برای زنده ماندن" رو گوش کردم الان کامل گرفتم میخوام ببینم چطوری کتابیه. کلا البته کتاب صوتی گوش میدم.

1 ❤️

2024-01-09 21:15:58 +0330 +0330

بنظرم نمیشه هر ژانر کتابی رو به هر سلیقه پیشنهاد داد.یکی رمان دوست داره یکی تاریخی یکی هم روانشناسی و …
البته خودم بنا به نیازم و کنجکاوی های مغزیم دو سه ژانر رو اخیرا گوش (کتاب صوتی) کردم…
1.پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
2.اثر مرکب - دارن هاردی
3.والدین سمی - سوزان فوروارد
4.پادکست آموزش بیان و اعتماد بنفس - بهامین دادرس

بابت معرفی کتاب هاتون هم ممنون…

1 ❤️

2024-01-09 21:29:01 +0330 +0330

عالي بود
دستت درد نكنه
👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «