مقایسه یه ادعای قرآنی و کلیپ نجومی

1400/06/27

نجوم به راستی علم گوزپیچ‌کننده و خفنی‌ست و حقایق علمی از گستردگی جهان بسی شگفت‌آور بخصوص اگر موجب خرافه‌زدایی هم بشود از همین روی یه ادعای قرآنی با یه کلیپ کیهانی مورد واکاوی قرار میگیرد و بد نی که مسلمین گرامی هم ببینند و در این مورد یوخوده فک کنن که به چه نتیجه‌ای میرسن.

در قرآن بارها و بارها ادعا شده که زمین و آسمون(ها) در شیش روز اجی‌مجی شدن:

• آفرينش در شش روز
    آیه ۵۷ سوره ۷
    آیه ۵۹ سوره ۲۵
    آیه ۴سوره ۵۷
    آیه ۷ سوره ۱۱
    آیه ۴ سوره ۳۲
    آیه ۴ سوره ۱۰
    آیه ۴۸ سوره ۵۰

در آیات ۱۰ و ۱۱ سوره فصلت چنین آمده که:

• وَجَعَلَ فِيهَا رَوَاسِيَ مِنْ فَوْقِهَا وَبَارَكَ فِيهَا وَقَدَّرَ فِيهَا أَقْوَاتَهَا فِي أَرْبَعَةِ أَيَّامٍ سَوَاءً لِلسَّائِلِينَ
    «و در [زمين] از فراز آن [لنگرآسا] كوهها نهاد و در آن خير فراوان پديد آورد و مواد خوراكى آن را در چهار روز اندازه‏ گيرى كرد [كه] براى خواهندگان‏درست [و متناسب با نيازهايشان] است»
  • ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاءِ وَهِيَ دُخَانٌ فَقَالَ لَهَا وَلِلْأَرْضِ ائْتِيَا طَوْعًا أَوْ كَرْهًا قَالَتَا أَتَيْنَا طَائِعِينَ
    «سپس آهنگ [آفرينش] آسمان كرد و آن بخارى بود پس به آن و به زمين فرمود خواه يا ناخواه بياييد آن دو گفتند فرمان‏پذير آمديم»

تا اینجا اینچنین برداش میشود که خدا اول زمین رو و بعدش آسمون(ها) رو خلق کرده.

درضم نتیجه‌گیری لینک نخست از سایت پارس‌قرآن نیز تمام و کمال نقل میشود:

• «به طور خلاصه مي توان اشاره كرد كه آفرينش در شش مرحله يا روز صورت پذيرفته است. در دو روز اول زمين و دنياي مادي آفريده شده است و بعد مواد مورد نياز حيات در دو روز بعدي خلق شده است. در نهايت در دو روز نهايي آفرينش آسمانها و حيات معنوي صورت پذيرفته است»

پس ایطو که پیداس خداوندگار اسلام، از این شیش روز، چار روزشو فقط وخ گذاشته روی زمین و مشتقاتش و دو روز بعدی رو به آسمان(ها) پرداخته.
این تموم اون چیزی‌ست که اسلام به ما میگوید.
ولی اونچه ستاره‌ شناسی و کشفیات علمی بشر تا امروز به ما میگوید چیست؟

این ویدئوی شگفت‌انگیز و زیبا، ابعاد زمین و سیاراتِ هم‌اندازه‌‌ش رو تا ستاره‌ها، سیاهچاله‌ها، کهکشانها و… رو نمایش میدهد:

پخش در PC: راس کیلیک روی تصویر ← Show controls

لینک دانلود از سرور شهوانی
◄ لینک تماشای آنلاین ویدئو در یوتیوب

کلیپ رو تا انتها ببینید و بفرمائید در مقایسه با اجرام آسمانی چگونه میشود این چس مثقال زمین چار روز زمان ببرد (حالا این «روز» هر معیار زمانی میخواد باشد) و سایر اونچه یکی‌یکی ملاحظه نمودید و از عظمت هر کودوم هی پشماتون بیشتر ریخ، فقط دو روز زمان برده باشد؟

اگر گمان میدارید عقایدتون موروثی نیس بسیار خب پس این تلنگری‌ست برای شما!
همچنین درصورتی که علاقه‌من به کلیپهای نجومی هسید میتوانید بنگرید به وسعت جهان را دریابید ۲ و وسعت جهان را دریابید درضم موزیکاشونم فوق‌العاده‌س!🤤

در حین دیدن اونام میتوانید بیاندیشید که آیا عقلانی‌ست اینهمه گستره‌ی گیتی فقط بران انسان در کره‌ی زمینی خلق شده باشد که درمقابل الباقی اجرام آسمانی، گوز هم حساب نمیشود؟ نتیجه‌گیری با خودتان!
(آیه ۱۲ سوره نحل / حدیث قدسی: «همه چیز را برای تو آفریدم و تو را برای خودم» / آیه ۵۶ سوره ذاریات)

⚠️ پس‌نوشت: از فحش و بد و بیراه به مسلمانان در این تاپیک خودداری کنید!

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-10-06 18:18:45 +0330 +0330

↩ هاینریش
مسخره کردن احساسات دیگران برای ۲ تا لایک واقعا جالبه
بعد آدمی مثل تو میاد در باره آفرینش حرف میزنع😂

0 ❤️

2021-10-06 18:20:15 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
متظرم کاملا فهمیدی اما فقط میخوای تعداد کامنتا و بازدید تاپیکت بره بالا عزیزم
بی خیال خدایی نیست

1 ❤️

2021-10-06 18:21:15 +0330 +0330

چوسلمون اگه میتونست فکر کنه بنطرت کوسشعری ب نام قران رو باور میکرد؟
چ انتظاراتی دارید شما

0 ❤️

2021-10-06 18:31:49 +0330 +0330

↩ Im satoren

متظرم کاملا فهمیدی اما فقط میخوای تعداد کامنتا و بازدید تاپیکت بره بالا عزیزم
بی خیال خدایی نیست
شیرین میزنی پسر جان اینجا اگر اینستاگرام بود لاقل با بازدید و کامنت و لایک تبلیغ هم میگرفتیم یه پولی هم به جیب هم میزدیم ولی تو شهوانی با این چیزا کیر خر هم نصیبت نمیشود…

1 ❤️

2021-10-06 18:36:57 +0330 +0330

↩ هاینریش
نمیدونم باگ بود یا خودم اشتب ریپلای زدم بهرحال اصلاح شد! خخخ

1 ❤️

2021-10-06 19:12:47 +0330 +0330

↩ هاینریش
بحث با امثال من؟
یعنی افرادی که به حرفای احمقانت نمیخندن و تاییدت نمیکنن و تو تواتایی جواب دادن نداری
آفرین به تو خیلی خاصی هیچیو قبول نداری با خوندن ۴ تا مقاله راز های آفرینشو کشف کرد
من یه آدم احمق چس دیگه حرفی نمیزنم ولی اگه یک ذره مردی وقتی مشکلی برات پیش اومد نگو خدایا به دادم برس 😘

0 ❤️

2021-10-06 19:20:28 +0330 +0330

↩ Im satoren

با خوندن ۴ تا مقاله راز های آفرینشو کشف کرد
ای کونبچه این مقاله‌ها که خوندی هیچ کودوم علمی نبوده چون تالا علم چیزی از آفرینش اثبات و کشف ننموده بلکه برعکس هر اونچه داده‌ی علمی از زیست‌شناسی موجوده همگی فرگشت رو اثبات میکند.

1 ❤️

2021-10-06 19:24:47 +0330 +0330

↩ هاینریش

توضیحی هم بدید که کونبچه یعنی فرد جوان و خوش هیکل…
یه وخ فکر نکند که منظور از این واژه یعنی وی کون است 🤷🏻‍♂️
آره این لفظ محبت‌آمیز رو چون ایشون خیلی مهربون به نظر میاد و عشخ و بوس از پستاش موج میزنه گفتم.

1 ❤️

2021-10-07 01:19:10 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری

اروم باش
سخت نگير
٢٧ سالته درسته؟ از ديدن اجرام اسماني هم تو اون كيليپ پشمات ريخته؟ يعني الان سفيد ميفيدي باس باشي؟ خوب پس كه اينطور! اين جملات كه نمي دونم همجنسگرايي و ميك بزني و اينجور برچسب ها رو براي چي ميزني؟ خوشت مياد؟ بيا تو هم ميك بزن!؟ ميخاي بگي بهتري تو چون ميك نميزني؟ بايد گفت سخت در اشتباهي و دعوتت مي كنم تو هم ميك بزني؟ ناراحت نشي ها؟ بالاخره گي بودن هم ميك زدن داره هم موك زدن(شنيدي ميگن كون موك) كي به كيه؟ تو اجتماع چي هستي؟ ادم كم مياره ديگه به هر دري نمي زنه! همجسنگرا باشي بي شخصيت و نفهمي نباشي خيلي حاليته؟ خوب ميشي ايشالا ادامه بده فشارت بالا رفته منم بيشتر از اين ادامه نمي دم چون معلومه مرحله ي بعد به حذف طرف مقابل ميخاد ختم بشه!
اما فقط دو جمله از خودت ميارم كه تناقض گويي هات براي ديگران مفهوم پيدا كنه
جمله ي اول(تو تاپيك): کلیپ رو تا انتها ببینید و بفرمائید در مقایسه با اجرام آسمانی چگونه میشود این چس مثقال زمین چار روز زمان ببرد (حالا این «روز» هر معیار زمانی میخواد باشد) و سایر اونچه یکی‌یکی ملاحظه نمودید و از عظمت هر کودوم هی پشماتون بیشتر ریخ، فقط دو روز زمان برده باشد؟
اينم يه جمله ي ديگه از خودت :
جمله ي دوم (پاسخ) توی سایت پارس قرآن نوشته «روز اول زمين و دنياي مادي آفريده شده است و بعد مواد مورد نياز حيات در دو روز بعدي خلق شده است»
حالا این شد چند روز؟

١)تو جمله ي اول ميگي ٤ روز فقط زمين ولي تو جمله ي دوم(كه با هر زحمتي بود به نظر جا خورده) دنياي مادي هم تو همون دوره يا روز خلقت زمين خلق شد يعني اون اجرام اسماني كه پشمات و ريزونده و الان سيفيد ميفيدت كرده هم جزو دنياي مادي هست
٢) تو جمله ي اول ميگي مهم نيست روز معني كنيم يا دوره! پس جاييت درد نگيره اگر دوره معني كنيم! پس معلومه الان روز معني كنيم چرب تره دردت نمي گيره داداش بحث كلفته، قرار نيست كه هرجور تو حال مي كني ما همونجور بكنيم، بحث البته،

اينقدر هم با برچسب ها تخفيف به حرف نده! حرفت و بزن، شما اگر ميگي حرفت مطلق هست نه بايد فلسفي بهش ايرادي باشه نه منطقي! اگر ميگي فقط تجربي بحث مي كنيم پس ديگه چرا رفتي سر بحث خدا؟

0 ❤️

2021-10-07 02:15:48 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
دوست گرامي، شما لازم نيست همه چيز و بفهمي،حالا يا لازم نبوده يا دركش برات سخت بوده! ميتوني بگي متوجه نشدم يا ربطش و نفهميدم
ساده تر توضيح مي دم
من به شما يك جمله ميگم كه واژه ي انسان توش هست، بدون اينكه اين انسان رو در ماهيت تشريح كنم شما ترسيمي از انسان در ذهنت نقش ميبنده! درسته؟(هرجار گير داشت بگو متوجه نشدم يا متناقض ميگي، ايرادي نداره ادم بگه متوجه نشدم! بحث كن اگر متوجه ميشي) بعد ميگم هاينريش رو ميشناسي؟ مثلا ميگي اره همون پسره كه يه خال كوچيك رو گونش هست درسته؟
حالا سوال: اگر هاينريش باشه يا نباشه شما از واژه ي انسان چيزي متوجه نميشي؟
اينجا ميگيم انسان اصيل هست و هاينريش با هر خلق و خويي كه داره حمل بر انسان هست، يعني ماهيت اصالت نداره چون بدون انسان معنايي نداره، حالا چه هاينريش باشه چه هاينريش نباشه،
در مورد ضربه هم حرف من اين هست، وقتي شما فقط ضربه رو اصالت مي بخشي، حامل اون رو نفي مي كني! اما من ميگم اينجور نيست ضربه اصالت نداره! بلكه ضربه حمل بر اراده و اراده حمل بر انسان شده يعني اگر انسان نبود، اراده نبود و وقتي اراده به ضربه نبود، ضربه اي هم وارد نميشد، تشخيص قتل عمد و غير عمد يا تصادف هم اينجا معني داره، چون هر ضربه اي رو نمي توني عمد بدوني، شما ميگي علم اين رو تشخيص ميده، من ميگم علم هم اراده رو اصيل ميدونه نه ضربه رو! وگرنه همه ي ضربه ها اتفاق بود چه اجر از دست شما بي افته رو كله هاينريش چه ضربه با چوب بخوره،
بحث هاينريش هم نوع ساده ي ساده اي از اصالت وجود يا اصالت ماهيت هست،

اما در خصوص بحث كودكانه اي كه تو عليت كردي، ما فرضي تو قانون عليت نداريم كه معقول نباشه اگر هست غير معقول رو بگو!
شما تو زندگي از اين قانون تبعيت مي كني، كه هر معلولي بي علت نيست، غذا روي گاز گرم ميشه، ايا اتفاقي اينجور هست؟ ايا شما هر براي گرم كردن غذا، يه بار ميزاري يخچال؟ يه بار ميزاري زيرزمين؟ يه بار ميزاري حمام بعد ميگي شايد اتفاقي گرم شد؟
پس عليت چه تجربي و چه عقلي براي عقل و ذهن شما كاملا منطقي هست، درسته؟
شما ميگي لزومي بر خدا نيست و خدا فرض هست! درسته؟ حالا تو عليت چي ميگيم، ميگيم اگر اين قانون بخاد استوار باشه بايد در ابتداي ابتداي خودش علتي وجود داشته باشه كه هيچ علتي پشت اون نباشه تا علت هاي بعدي متغير نشن! يعني چي؟

غذا روي اجاق گرم ميشه اما ايا گرم شدن غذا فقط به اجاق وابسطه هست؟ نه! چرا؟ چون اگر مثلا كبريت نباشه، يا مثلا گاز قطع باشه، غذا گرم نميشه!
در عليت هم همين هست، اگر اون علت اول به خودش در وجود متكي نباشه و احتمالات ديگه اي پشت اون باشه ديگه علت هاي بعدي هم اتفاق هست!
حالا اون علت اول رو تو بگو خدا يا بگو مادر طبيعت! بايد مجرد باشه بدون محدوديت، چون محدوديت علت داره،
اگر هم قبول نداري پس اثبات چيزي براي شما بي معني هست! چون همه چيز اتفاقيه! اتفاقي بيگ بنگ بدون دليل شد، اتفاقي انسان بوجود اومد، اتفاقي صبح شد، اتفاقي شب شد، اتفاقي هم شما يه حرفي ميزني !
منطقي بحث كن! البته اگر دنبال بحثي! ايراد بگير، نقد كن، اگرم كه گوزي درباد حواله ميدي چهارنفر خوششون بياد كه هيچ!
تو برنده ي جام گوزوها

موفق باشي

0 ❤️

2021-10-07 03:03:28 +0330 +0330

↩ V2

اروم باش
سخت نگير
اين جملات كه نمي دونم همجنسگرايي و ميك بزني و اينجور برچسب ها رو براي چي ميزني؟ميخاي بگي بهتري تو؟ باشه اينجا تو برتري! كي به كيه؟ تو اجتماع چي هستي؟ ادم كم مياره ديگه به هر دري نمي زنه! با اين حرف ها شخصيت پيدا مي كني؟ فشارت بالا رفته منم بيشتر از اين ادامه نمي دم چون معلومه مرحله ي بعد به حذف طرف مقابل ميخاد ختم بشه!
اما فقط دو جمله از خودت ميارم كه تناقض گويي هات براي ديگران مفهوم پيدا كنه
جمله ي اول(تو تاپيك): کلیپ رو تا انتها ببینید و بفرمائید در مقایسه با اجرام آسمانی چگونه میشود این چس مثقال زمین چار روز زمان ببرد (حالا این «روز» هر معیار زمانی میخواد باشد) و سایر اونچه یکی‌یکی ملاحظه نمودید و از عظمت هر کودوم هی پشماتون بیشتر ریخ، فقط دو روز زمان برده باشد؟
اينم يه جمله ي ديگه از خودت :
جمله ي دوم (پاسخ) توی سایت پارس قرآن نوشته «روز اول زمين و دنياي مادي آفريده شده است و بعد مواد مورد نياز حيات در دو روز بعدي خلق شده است»
حالا این شد چند روز؟
١)تو جمله ي اول ميگي ٤ روز فقط زمين ولي تو جمله ي دوم(كه با هر زحمتي بود به نظر جا خورده) دنياي مادي هم تو همون دوره يا روز خلقت زمين خلق شد
٢) تو جمله ي اول ميگي مهم نيست روز معني كنيم يا دوره! پس جاييت درد نگيره اگر دوره معني كنيم! پس معلومه الان روز معني كنيم چرب تره دردت نمي گيره داداش بحث كلفته، قرار نيست كه هرجور تو حال مي كني ما همونجور بكنيم، بحث البته،

اينقدر هم با برچسب ها تخفيف به حرف نده! حرفت و بزن، شما اگر ميگي حرفت مطلق هست نه بايد فلسفي بهش ايرادي باشه نه منطقي! اگر ميگي فقط تجربي بحث مي كنيم پس ديگه چرا رفتي سر بحث خدا؟

من که آرومم جنابالی شوخیت گل کرد بحث پفک نمکی پیش کشیدی ولی خودت با یه مثال نوشمک حسابی داغ کردی و به هم ریختی حالا اصرار داری بگی من فشارم رفته بالا؟ خخخ عجب!
البته فشار از جانب من رو درست گفتی ولی فشارم بالا نیومده، پائین اومده و وارد شده به خودت که اینچنین دردت گرفته چون دیدم خارش از خودته و فشار دوس داری گفتم چنان فشاری وارد کنم چشات از حدقه بزنه بیرون بلکه بهتر بخونی چی مینویسم الانم که داریم حالشو میبریم اگه بیزحمت یوخوده بیشتر شل کنی…
(خودت باب شوخیو وا کردی خب مام تا دسه جا میکنیم توش! دوشواری که نداره کسگم؟)

بحث چار روز وخ گذاشتن خدا روی زمین رو که توی پست قبلی و هم قبل‌ترش به زبان کودکانه و با منطق ابتدایی به حد کافی تا مرز جر خوردنت برات شکافتم با اشاره به همون سوره قرآن و مواد خوراکی و حیات. الان چیطو شد پس؟ اول که میگفتی چار روز نبوده من اشتبا خوندم، بعدش که با سند آیه از خود قرآن و معادله ابتدایی بهت دخول شد دیگه این دفه رو از فشارش فرار کردی رفتی چسبیدی به چیز دیگه؟ خخخ الان مثلاً از حرفای من تناقض پیدا کردی؟ ما که تناقضی نمیبینیم هراونچه گفتم طبق همون آیات بوده ولی حضرتعالی زور زدی یه معنی دیگه ازشون بکشی بیرون ولی دیدی هر چی زور میزنی بدتر میرینی. چی شد پس اون دوره‌های زمین‌شناسی و منطق دوبل خدا در تخسیم دوره‌هاش؟ جوابی که گرفتی خیلی عمیق بود هنو جاش درد میکنه که دیگه نصرفید بپردازی بهش؟

درضم اینهمه خودتو کشتی و آسمون ریسمون به هم بافتی آخر پاسخ این پرسش ساده که ازت کردم رو ندادی:
گیرم که عقل توی بنی بشر ناقص و فهمت از جهان ناچیز. از کجا مطمئنی هر اونچه یه بنی بشر دیگه به نام ممد هزار و چارصد سال پیش توی بیابون عربستان گفته و آخوندا تا الان همونو قرقره میکنن و به خوردت میدن درست و قطعی‌ست یا به قول خودت مطلقه؟
به همین فک کنی پاسخ بدی بسیار هنر کردی دیگه اون بحثای فلسفی پیشکش...

1 ❤️

2021-10-07 03:13:05 +0330 +0330

↩ V2

در خصوص بحث كودكانه اي كه تو عليت كردي، ما فرضي تو قانون عليت نداريم كه معقول نباشه اگر هست غير معقول رو بگو!
شما تو زندگي از اين قانون تبعيت مي كني، كه هر معلولي بي علت نيست، غذا روي گاز گرم ميشه، ايا اتفاقي اينجور هست؟ ايا شما هر براي گرم كردن غذا، يه بار ميزاري يخچال؟ يه بار ميزاري زيرزمين؟ يه بار ميزاري حمام بعد ميگي شايد اتفاقي گرم شد؟
پس عليت چه تجربي و چه عقلي براي عقل و ذهن شما كاملا منطقي هست، درسته؟
شما ميگي لزومي بر خدا نيست و خدا فرض هست! درسته؟ حالا تو عليت چي ميگيم، ميگيم اگر اين قانون بخاد استوار باشه بايد در ابتداي ابتداي خودش علتي وجود داشته باشه كه هيچ علتي پشت اون نباشه تا علت هاي بعدي متغير نشن! يعني چي؟

غذا روي اجاق گرم ميشه اما ايا گرم شدن غذا فقط به اجاق وابسطه هست؟ نه! چرا؟ چون اگر مثلا كبريت نباشه، يا مثلا گاز قطع باشه، غذا گرم نميشه!
در عليت هم همين هست، اگر اون علت اول به خودش در وجود متكي نباشه و احتمالات ديگه اي پشت اون باشه ديگه علت هاي بعدي هم اتفاق هست!
حالا اون علت اول رو تو بگو خدا يا بگو مادر طبيعت! بايد مجرد باشه بدون محدوديت، چون محدوديت علت داره،
اگر هم قبول نداري پس اثبات چيزي براي شما بي معني هست! چون همه چيز اتفاقيه! اتفاقي بيگ بنگ بدون دليل شد، اتفاقي انسان بوجود اومد، اتفاقي صبح شد، اتفاقي شب شد، اتفاقي هم شما يه حرفي ميزني !
منطقي بحث كن! البته اگر دنبال بحثي! ايراد بگير، نقد كن، اگرم كه گوزي درباد حواله ميدي چهارنفر خوششون بياد كه هيچ!
تو برنده ي جام گوزوها

اون که جام گوز و شقیقه‌س که به خودت تعلق میگیرد بدون شک!

بحث هاینریش رو فعلاً میذاریم کنار، درمورد بحث علیت همچنان واضحه اون کلیپ رو ندیدی که دوباره همون حرفای سابق رو سر هم میکنی. ببین دوست گرامی، شما از لوزالمعده‌ت نمیتونی تبصره بکشی بیرون ببندی به خیکِ علیت.
برهان علیت تعریفش واضحه؛ میگه «هر چیزی علتی داره»، پس در این صورت خدا هم باید علت داشته باشد، حالا امثال تو میگن خدا نیاز به علت نداره؟ پس اینجا قانون علیت به گا رف. نمیتونی دیگه بگی نه یه چیزی میتونه در اون ابتدای همه وجود داشته باشه که علت نداره چون این میشود تناقض در برهان علیت که میگه «هر چیزی علتی داره» و اینو یه بچه شیش ساله هم تشخیص میده که در این صورت برهان علیت اشتباس چون یه جای کارش لنگید.
درضم اگر چیزی میتواند از ابتدا وجود داشته باشد بدون نیاز به علت پس از کجا معلوم این خودِ جهان نباشد؟ چیطو اصرار داری بجاش یه موجود موهوم مث خدا رو قرار بدی که خودتم توی تعریفش موندی و میگی عقلتم نمیرسه بهش پی ببری ولی اعتقاد راسخ داری که وجود داره؟ در حال حاضر پرسش اصلی همینجاس که تویی که میگی عقل و فهمت قد نمیده این چیزا رو درک کنی پس رو چه حسابی انقد ازشون مطمئنی و این اطمینان مطلق رو کی بهت داده؟
بدون این که خودتو به در و دیوار بکوبی و به صحرای کربلا بزنی فعلاً به همین پاسخ بده...

درضم «وابسته» رو با این «ت» می‌نویسن و «گذاشتن» رو هم با این «ذ».

1 ❤️

2021-10-07 04:08:16 +0330 +0330

↩ V2

٢٧ سالته درسته؟ از ديدن اجرام اسماني هم تو اون كيليپ پشمات ريخته؟ يعني الان سفيد ميفيدي باس باشي؟ خوب پس كه اينطور! اين جملات كه نمي دونم همجنسگرايي و ميك بزني و اينجور برچسب ها رو براي چي ميزني؟ خوشت مياد؟ بيا تو هم ميك بزن!؟ ميخاي بگي بهتري تو چون ميك نميزني؟ بايد گفت سخت در اشتباهي و دعوتت مي كنم تو هم ميك بزني؟ ناراحت نشي ها؟ بالاخره گي بودن هم ميك زدن داره هم موك زدن(شنيدي ميگن كون موك) كي به كيه؟
آخی خیلی بهت فشار اومد آخر طاقت نیوردی ویرایش زدی این یه تیکه رو هم اضافه کردی؟
عرض شود خدمتت که بنده گی یا گی‌ستیز نیسم ولی با این حال از فرو کردن چوب تو نشیمنگاه افراد بلاتکلیفی چون تو که اسمشونو میذارن همجنسگرا و کونشونو میدن ولی از اونور از اسلام آخوندی نیز دفا میکنن بسیار استقبال میکنم با کمال میل! البته جنابالی هوس میک داری میتونی سرشم میک بزنی که یه وخ دلت نشکند. بعدشم دعای توسل بخون...

0 ❤️

2021-10-07 04:47:18 +0330 +0330

↩ snsfrnjd2
ببخشید میشه یک مثال بزنید؟ از مواردی که بین علم و قرآن بحث بوده است و بعد درستی نظر قرآن ثابت شده است؟ علم فروتن است، بزرگترین نقطه قوتش این است که می گوید نمی دانم اما پیدا می کنم، قشنگترین مثالش همین کنترل کورونا بود که جلوی چشم همه ما اتفاق افتاده است. حالا شما هم یک مثال را بفرمائید تا من یاد بگیرم.

0 ❤️

2021-10-07 08:47:01 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری

من نه از اسلام دفاع مي كنم نه از اخوند! و نمي دونم اخوندا چي جور بهت چپوندن كه هر چي ميبيني و ميشنوي نشييييمنگاااااهت كف ميكنه،
چوب چيه؟ ادم تو خونه زندگي خودش چوب ميكنه عايا؟ بيا برگرد تو نشيمنگاه من باقي زندگيت و بكن ؛ نگران ريده شدن هم نباش، چند بار بگم با تو مثل عن برخورد نمي كنم، كلي عن براي بازي هست تنها نيستي
واقعا ناراحت نشي ها! شوخيه :) باور كن شوخيه! اصل حرف و زدم و شنيدم، باور كن ادامه دادنش بي فايدس،
حالا اسلام بد، تو خوب،
دو ديدگاه متفاوت هم ميتونن رفيق شن ها!

0 ❤️

2021-10-07 08:52:55 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
حالا واقعا يه سوال
عليت و قبول داري يا نداري؟

0 ❤️

2021-10-07 13:00:59 +0330 +0330

↩ V2

من نه از اسلام دفاع مي كنم نه از اخوند! و نمي دونم اخوندا چي جور بهت چپوندن كه هر چي ميبيني و ميشنوي نشييييمنگاااااهت كف ميكنه،
چوب چيه؟ ادم تو خونه زندگي خودش چوب ميكنه عايا؟ بيا برگرد تو نشيمنگاه من باقي زندگيت و بكن ؛ نگران ريده شدن هم نباش، چند بار بگم با تو مثل عن برخورد نمي كنم، كلي عن براي بازي هست تنها نيستي
واقعا ناراحت نشي ها! شوخيه :) باور كن شوخيه! اصل حرف و زدم و شنيدم، باور كن ادامه دادنش بي فايدس،
حالا اسلام بد، تو خوب،
دو ديدگاه متفاوت هم ميتونن رفيق شن ها!
آخوندا که چهل و دو ساله به همه‌مون دارن میچپونن بزرگوار منتها این فرق بین من و توست که تو با کمال میل براشون کشیدی پائین و شل کردی داری حسابی حال میکنی با اونچه بهت فرو میگردد و هراونچه به خوردت داده میشود، منتها ما سف گرفتیم بلکه نتونن بچپونن.
درضم تا اینجا خودتو پاره کردی آیه قرآنی رو با تفاسیر آخوندی ماله کشی کنی بعد حالا میگی از اسلام و آخوند دفا نمیکنی؟ خودمونیم، کصخلی چیزی هسی؟

1 ❤️

2021-10-07 13:08:40 +0330 +0330

↩ هاینریش
دس کم با کسی میشود رفیق شد و تفاوت دیدگا رو تحمل کرد که لاقل یارو تکلیفش با خودش روشن باشد و از درک و فهم درست درمون نیز برخوردار باشه که حدقل بشود درمورد همون تفاوت دیدگا هم باهاش بحث کرد و نتیجه گرف. نه اونی که فازش معلوم نی و هنو نمیدونه با خودشم چن چنده. تا الان اینجا خودشو جر داده برا دفا از فلسفه‌ی آیه قرآنی و تفاسیر آخوندی و آخرشم میگه از اسلام و آخوند دفا نمیکند! عایا به سلامت روانی اینچنین کسی میشود اعتماد کرد به راستی؟ رفاقت که دیگه چه عرض شود!

1 ❤️

2021-10-07 13:34:48 +0330 +0330

↩ هاینریش

رفاقت اسلامی دیگر…
مگر نشنفته‌ای تاکنون؟
باید هر لحظه منتظر تقیه و خدعه و ماله کشی باشی…
به نظرت اینچنین رفیق به چه درد میخورد پس؟

1 ❤️

2021-10-07 16:02:59 +0330 +0330

↩ هاینریش
باور كن زن و شوهر هم اينقدر به هم تيتاپ نميدنا،

مباركه

به پاي هم پير شين

0 ❤️

2021-10-07 16:09:11 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
اين دروغي كه گفتي راسته حالا؟

0 ❤️

2021-10-07 16:44:40 +0330 +0330

↩ V2
قضاوتش با افکار عمومی‌ست و صد کیر

0 ❤️

2021-10-07 16:46:11 +0330 +0330

↩ V2
فعلاً که روی مهربونیِ تو سیخ کرده میخواد باهات اطفاء شهوت کند!😁

1 ❤️

2021-10-07 23:55:00 +0330 +0330

پوچ

0 ❤️

2021-10-08 00:04:58 +0330 +0330

خلاص

0 ❤️

2021-10-08 00:06:18 +0330 +0330

اتلاف وخ

1 ❤️

2021-10-08 00:14:52 +0330 +0330

خلاص

0 ❤️

2021-10-08 00:16:48 +0330 +0330

↩ هاینریش
من از شما عذر ميخام
بالاخره اگر علقه اي هست دو طرفه هست

1 ❤️

2021-10-08 00:17:23 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
از شما هم عذر مي خام
اقا ببخشيد

نيت بحث مودبانه بود نمي دونم چرا اينجور شد

1 ❤️

2021-10-08 00:20:24 +0330 +0330

اتلاف پست

1 ❤️

2021-10-08 00:39:43 +0330 +0330

↩ V2

از شما هم عذر مي خام
اقا ببخشيد
نيت بحث مودبانه بود نمي دونم چرا اينجور شد
خخخ میگم جنس ناب زدی زود فاز عوض میکنی برا همیناس! هرچن به راستی حیف وخ که برا تو صرف شود چون دو زار تعادل نداری ولی با این حال چون خودت عذخواهی کردی منم عذ میخوام که عمداً با اون قضیه نوشمک و میک جف پا رفتم تو اعصابت. صدالبته این انتقاد بهم وارد است!
پاینده باشی و صد کیر

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «