وسعت جهان را دریابید!

1396/03/17

ویدئوی حیرت‌آور و در عین حال ساده و همه‌فهم راجب گستره‌ی گیتی و مقیاس کائنات نسبت به همدیگه [از کوچیک تا بزرگتراش]؛ از ماه گرفته تا مریخ،‌… زمین،… مشتری… خورشید… کهکشان راه شیری و الی فیــهاخالدون! (آخرین کشفیات تاکنون) که گفته میشود اخیرن ناسا (NASA) آن را منتشر کرده پیرامون عظمت و بی‌پایانی جهان، بهمراه این جمله:
«اگر در مشاهدۀ این ویدیو دچار بحران وجودی نشدید، از عناصر قوی‌تری ساخته شده‌اید!»

► لینک یوتیوب
► لینک آپارات

بعد از دیدن این ویدئو تا آخرش، حتمن نسبت به مفاهیمی مث (آفرینش انسان، اشرف مخلوقات، نبوّت و…) مجددن فک کنید!
درصورت تمایل احساس خود از تماشای این مطلب را اینجا با دیگر شهوانیون به اشتراک بذارید.

9 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-06-07 10:28:40 +0430 +0430

گستره گیتی به اندازه ای گسترده هستش که مخ آدم سوت میکشه

1 ❤️

2017-06-07 12:07:46 +0430 +0430

احساس هیچی و پوچی!! :|

0 ❤️

2017-06-07 14:24:08 +0430 +0430

همیشه آرزو داشتم بدانم انتهای آسمان در کجا به پایان می رسه و اگر به پایانی میرسه پشت و پس از آن پایان چیست! اما ظاهرا مانند حرکت دورانی بی انتهاست.

کاش دوستمان محمد هم اینجا عضو بود (احتمالا ادمین می شد) و این کشفیات را می دید.

1 ❤️

2017-06-07 14:34:33 +0430 +0430
نقل از: فامیل.دور

همیشه آرزو داشتم بدانم انتهای آسمان در کجا به پایان می رسه و اگر به پایانی میرسه پشت و پس از آن پایان چیست! اما ظاهرا مانند حرکت دورانی بی انتهاست.

اینطوری که به نظر میرسه هیچ پایانی در کار نیس.
منم آرزو دارم یه روزی بلخره با همسایه‌های دور و نزیکمون تو کیهان آشنا شیم...
البته بهتره عرض شود که آرزو دارم اون روز از عمر خودم فراتر نباشد.

1 ❤️

2017-06-07 17:34:25 +0430 +0430
نقل از: فامیل.دور

همونطور که قشنگیِ جهان هستی در لایتناهی و بدون محدودیت بودنش هست؛ انسان هم باید ذهنش رو از عقاید و خرافاتِ مذهبی پاک کنه تا بدون هیچ چهارچوبی و زمام گریخته؛ در جهانِ تفکراتِ خودش به سیر و تعقل بپردازه…

1 ❤️

2017-06-07 21:07:28 +0430 +0430
نقل از: sooooofi مردك جان عزيزم (inlove) بيار هم جالب ? ? (dash)

اینورا ?
0 ❤️

2017-06-07 21:09:59 +0430 +0430

این همه فکر کردید و این فیلم هم دیدید… ی سوال دارم…
خوب فکر کنید بعد جواب بدید… اگه انسان قابلیتی پیدا کنه از بعد زمان رد بشه… ینی زمان برای انسان بی معنا بشه چی پیش میاد؟

0 ❤️

2017-06-07 21:30:15 +0430 +0430

►یوتیوب

(از ماه؛ تا بزرگترین ستاره‌ی کشف شده تاکنون)

1 ❤️

2017-06-07 21:57:04 +0430 +0430

شگفت انگیز بود. فک کنم هر کس خودش رو مرکز دنیا می بینه یا درگیر دعواهای قومی قبیله ای یا مذهبیست باید این ویدیو رو ببینه.

0 ❤️

2017-06-07 22:01:27 +0430 +0430
نقل از: vandadst شگفت انگیز بود. فک کنم هر کس خودش رو مرکز دنیا می بینه یا درگیر دعواهای قومی قبیله ای یا مذهبیست باید این ویدیو رو ببینه.

البته مذهبیا این ویدئو رو ببینن این احتمالشم هس که صرفن یه «قربون خدا برم!» بگن و باز به همون کشمکشای بین خودشون و مخالفای عقیدتیشون همچنان ادامه بدن.

2 ❤️

2017-06-07 22:15:17 +0430 +0430

كليپ خيلى خوبى بود؛ ولى راستيتش خيلى شوكه نشدم! چون قبلا تجربه كرده بودم(شوكه شدنو مى گم!)/ كلا ب نجوم و مسائل مربوط ب فيزيك مدرن، علاقه دارم و كليپ هاى مشابه زيادى در اين رابطه، ديده بودم… در خصوصِ قسمت اخرِ توضيحاتت هم عارضم كه براى شخصِ من، آشنايىِ نسبى از اين موضوعات، مهم ترين دليل براى شك و ترديد و در نهايت، روى گردانى از دين بود و همچنان هست و احتمالا خواهد بود…

1 ❤️

2017-06-07 22:24:44 +0430 +0430
نقل از: DaveGilmour كليپ خيلى خوبى بود؛ ولى راستيتش خيلى شوكه نشدم! چون قبلا تجربه كرده بودم(شوكه شدنو مى گم!)/ كلا ب نجوم و مسائل مربوط ب فيزيك مدرن، علاقه دارم و كليپ هاى مشابه زيادى در اين رابطه، ديده بودم... در خصوصِ قسمت اخرِ توضيحاتت هم عارضم كه براى شخصِ من، آشنايىِ نسبى از اين موضوعات، مهم ترين دليل براى شك و ترديد و در نهايت، روى گردانى از دين بود و همچنان هست و احتمالا خواهد بود...

اگه کیلیپ اینچنینی تو دسو بالت هس که فک میکنی برا بقیه مفید واقع میشه به اشتراک بذا.
بشخصه این کیلیپو بیش از ده بار نیگا کردم، نجوم از علایق خودمم هس چون فرای جذابیت علمیش یکی از دلایلی بود که باعث شد مفاهیم مذهبی و خدای ادیان واسم بی‌اندازه کودکانه‌ و ابلهانه‌تر از اونی بیاد که بشه پذیرفتش و سرآغازی بود برا خط کشیدن رو باورای خرافی موروثی. صدالبته با چاشنی رباعیات خیام که خودشم یه منجم بود:

در دایره‌ای کامدن و رفتن ماست
آن را نه بدایت نه نهایت پیداست
کس می نزند دمی در این معنی راست
کاین آمدن از کجا و رفتن به کجاست
0 ❤️

2017-06-07 22:32:24 +0430 +0430

بعد مدتها نبودم ترجیح دادم اولین کامنت رو تو تایپیک یکی از عزیزام بزارم.و خداوند زمین را آفرید در شش روز و روز هفتم خسته شد سپس استراحت فرمود روز هفتم رو.خواستم بگم بقیه این کلیپ و ساختن گیتی غیر زمین رو مسعولیت ساختش رو داعش به عهده گرفته

1 ❤️

2017-06-07 22:37:15 +0430 +0430
نقل از: jack.sparr0w بعد مدتها نبودم ترجیح دادم اولین کامنت رو تو تایپیک یکی از عزیزام بزارم.و خداوند زمین را آفرید در شش روز و روز هفتم خسته شد سپس استراحت فرمود روز هفتم رو.خواستم بگم بقیه این کلیپ و ساختن گیتی غیر زمین رو مسعولیت ساختش رو داعش به عهده گرفته

اگه میدونسم این تاپیک راه غائبینو یکی‌یکی به سایت وا میکنه زودتر میزدمش!
که البته تو هم دراونصورت باید مطلبشو زودتر واسم میفرسادی! اینجاشو محاسباتم به همدیگه چفت و بس نمیشه خودت یه کاریش بکن.

0 ❤️

2017-06-07 23:14:58 +0430 +0430

شکسته نفسی نفرمایید خیلی چیزا از خودت و تایپیکات یاد گرفتم .آرزوی بهترین ها رو برات دارم

2 ❤️

2017-06-08 08:12:53 +0430 +0430
نقل از: Borhan.7090

‎وسعت جهان از اولین مقوله‌هایی بود که باعث شد به مذهب شک کنم... وقتی چند سال پیش برای اولین بار کلیپی با این مضمون رو دیدم، واقعا شگفت‌زده شدم و در حال تجربه کردن حس پوچی بودم که صدای حدیث شریف (!) کساء رو از بلندگوهای مسجد شنیدم:‏‎

‎فقال الله عزوجل: یا ملائکتی و یا سکان سماواتی، إنی ماخلقت سماء مبنیة و لا أرضا مدحیة و لا قمرا منیرا و لا شمسا مضیئة و لا فلکا یدور و لا بحرا یجری و لا فلکا یسری إلا فی محبة هؤلاء الخمسة...‏‎

‎پس خدای عزوجل فرمود: ای فرشتگان من و ای ساکنان آسمان‌های من! همانا آسمان بنا شده را و زمین گسترده را و ماه درخشان را و خورشید تابان را و افلاک گردان را و دریاهای جاری را و کشتی‌های سیرکننده را جز برای محبت این پنج نفر خلق نکردم...‏‎

‎و اینجا بود که اولین جرقه‌های تردید در من زده شد...‏‎

میشه گف آشنایی با وسعت جهان، وسعت افکارو هم توسعه میده.
بعید میدونم کسی بعد از درک گستره‌ی پهناور گیتی، بازم عقلش قبول کنه تموم اینا از چندین و چن میلیارد سال پیش فقط برا چن نفر رو یه نقطه کور از گوشه‌ی کهکشان راه شیری (کره‌ی زمین) و البته روی کیری‌ترین نقطه‌ش (صحرای عربستان!) بوجود اومده باشه.

0 ❤️

2017-06-08 09:57:24 +0430 +0430

اگه انسان ها به وسعت و عظمت جهان فکر میکردن ، هیچوقت درگیر این چیزای پوشالی و پوچ نمیشدن

بسیار عالی بود ولی قبلا دیده بودمش ، دمت گرم به هر حال

کانال
Supernoova
رو پیشنهاد میکنم برای عزیزان علاقه مند!

مستند کرم چاله های مورگان فریمن رو ببینید تا مختون منهدم بشه کلا

فضا خیلی عجیب و زیبا و نامحدوده

0 ❤️

2017-06-08 10:03:22 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb اگه انسان ها به وسعت و عظمت جهان فکر میکردن ، هیچوقت درگیر این چیزای پوشالی و پوچ نمیشدن

بسیار عالی بود ولی قبلا دیده بودمش ، دمت گرم به هر حال

کانال
Supernoova
رو پیشنهاد میکنم برای عزیزان علاقه مند!

مستند کرم چاله های مورگان فریمن رو ببینید تا مختون منهدم بشه کلا

فضا خیلی عجیب و زیبا و نامحدوده

جمله‌ی اول شدیدن تأیید میشود.
درضم سپاس از پیشناهاد مطلوبت ?

1 ❤️

2017-06-08 10:22:34 +0430 +0430

پس اين همه کبر وغرور و ظلم و کشت و کشتار براى چى؟؟؟؟؟!!! ?

0 ❤️

2017-06-08 10:51:19 +0430 +0430
نقل از: hot_hami_82 درود چه عجب بالاخره یه تاپیک درست و حسابی پیدا شد که ارزش وقت و خواندن و کامنت را دارد . دم شما گرم آلود

ممنون نظر لطف شماس ?
0 ❤️

2017-06-08 11:13:32 +0430 +0430

دوستان زیاد هم حیرت زده نشید! این عظمت و بزرگی فقط از نظر اندازه هست. اندازه و مکان هم چیزی جز زمان نیست و به گفته ی انیشتین مکان و زمان مثل تار و پود یک پارچه هستند و به هم تنیده شدند. از طرفی انیشتین بازم میگه “زمان صرفن توهم است!” یعنی ساخته “ذهن” بشره که حالا یا نتیجه طبیعی تفکره یا خاصیت جدا ناپذیر ذهنه. این یعنی این همه عظمت فقط از دریچه ی پنجره ی کوچیکی به اسم ذهن ماست که اینطوری باشکوه به نظر میرسه. ذهن ما اگر قابلیت فراتر از زمان بودن رو داشت و زمان رو مثل ابعاد دیگه ای مثل مکان لمس میکرد، دیگه هیچوقت شگفت زده نمیشد…(به قول دیالوگ مک کانهی توی true detective ) در ابدیت، جایی که زمان وجود نداره، هیچ چیز نه به وجود میاد و نه از بین میره. هیچ چیز عوض نمیشه. و “مرگ” بود که زمان رو تولید کرد…

0 ❤️

2017-06-08 11:29:50 +0430 +0430

همین مفهوم رو در تیتراژ پایانی مردان سیاهپوش ۱(men in black)خیلی قشنگ تر و با طنز نشون داد.اونجاش که کرات آسمانی در حکم یک فنگ هستند برای موجوداتی خارق العاده.یک زوم بک فوقالعاده هست.ببینیدش .که البته بخاطر همون طنزش تلویزیون همیشه سانسورش می‌کنه.

0 ❤️

2017-06-08 12:47:10 +0430 +0430

این کلیپو مث خودت چندین بار دیدم،کار خوبی بود که وسعت جهان و به صورت ویدیو دراوردن،اولین باری که با این مفاهیم اشنا شدم،باعث تردیدم به مذهب شد،ولی ایمانم به وجود خدا،یا خالق برتر تغییری نکرد،بیشترم شد.خدای ادیان همشون یکیه،اللّه من با خدای بقیه دینا فرقی نداره،این خودمون بودیم بینشون فرق و فاصله گذاشتیم.تاثیر مثبت این ویدیو اونجاست که باعث میشه طرف خودشو مرکز نبینه،دیگه سعی نکنه مذهب و عقیدشو به بقیه تحمیل کنه. شانس ما بود،لک لکه مارو انداخت اینجا،شدیم ایرانی،شدیم مسلمون.جنگ و دعوا نداره. لک لک گشاد یکم بیشتر نرفت بندازه سوییس ?

0 ❤️

2017-06-08 14:49:55 +0430 +0430
نقل از: Galactic

این کلیپو مث خودت چندین بار دیدم،کار خوبی بود که وسعت جهان و به صورت ویدیو دراوردن،اولین باری که با این مفاهیم اشنا شدم،باعث تردیدم به مذهب شد،ولی ایمانم به وجود خدا،یا خالق برتر تغییری نکرد،بیشترم شد.خدای ادیان همشون یکیه،اللّه من با خدای بقیه دینا فرقی نداره،این خودمون بودیم بینشون فرق و فاصله گذاشتیم.تاثیر مثبت این ویدیو اونجاست که باعث میشه طرف خودشو مرکز نبینه،دیگه سعی نکنه مذهب و عقیدشو به بقیه تحمیل کنه. شانس ما بود،لک لکه مارو انداخت اینجا،شدیم ایرانی،شدیم مسلمون.جنگ و دعوا نداره. لک لک گشاد یکم بیشتر نرفت بندازه سوییس ?

منظورتو نفمیدم بلخره.
ولی بهرحال امضات حرف خوبی میزنه در راستای همین تاپیک.

0 ❤️

2017-06-08 18:39:33 +0430 +0430

یه تناقضِ خییییلی کوچولو در دفتر خاطراتِ مَمَّد در رابطه با پیدایش هستی وجود داره که گفتنش خالی از لطف نیس:

بنا به گفته بسیاری از محققانِ اسلامی؛ تمام جهانی که ما می‌شناسیم تنها در ۸روزِ کاری توسط الله ساخته شده!!

• ۲روز برای ساخت زمین!
  • ۴روز برای استوار ساختن کوه ها!
  • ۲روز برای ساخت آسمانها !!!

یعنی واسه ساختنِ زمینِ به این کوچیکی(در مقایسه با جهان هستی)، مجموعا ۶روز وخت گذاشته…

ولی…

واسه ساختِ این همه ستاره و سیارات و کهکشان ها و کائنات آسمانی فقط ۲روز…!! ?

1 ❤️

2017-06-08 18:46:14 +0430 +0430

مَمَّد همین هم از ادیانِ یهودی و مسیحی کپی کرده و تو کتابش نوشته…
(ظاهرا هیچ علاقه ای به حفظ حق کپی رایت نداشتن ایشون!!)

1 ❤️

2017-06-08 19:49:50 +0430 +0430

با تشکر از این تاپیک زیبا

بسیاری از دانشمندان بر این عقیده اند که جهان کروی است ؛ به این معنا که اگر جسمی در جهتی از فضا تا بینهایت حرکت کند به نقطه ی اول خود میرسد!

علاوه بر این عده ای بر این باورند که به غیر از این جهان کروی ، جهان های دیگری هم وجود دارند …!

0 ❤️

2017-06-08 20:05:27 +0430 +0430
نقل از: دایی_جان_ناپلئون یه تناقضِ خییییلی کوچولو در دفتر خاطراتِ مَمَّد در رابطه با پیدایش هستی وجود داره که گفتنش خالی از لطف نیس:

بنا به گفته بسیاری از محققانِ اسلامی؛ تمام جهانی که ما می‌شناسیم تنها در ۸روزِ کاری توسط الله ساخته شده!!

• ۲روز برای ساخت زمین!

یعنی واسه ساختنِ زمینِ به این کوچیکی(در مقایسه با جهان هستی)، مجموعا ۶روز وخت گذاشته…

ولی…

راس میگی این سوتی فجیع قرآنو یادم نبود بش اشاره کنم!

تا جایی که من اطلا دارم حتا سوره داریم که «خدا اول زمینو ساخ بعد رف سراغ آسمونا!»

(حیف کونم نمیکشه دمبال آیه‌ش بگردم!)

0 ❤️

2017-06-08 20:05:31 +0430 +0430
نقل از: Black.Swan با تشکر از این تاپیک زیبا

بسیاری از دانشمندان بر این عقیده اند که جهان کروی است ؛ به این معنا که اگر جسمی در جهتی از فضا تا بینهایت حرکت کند به نقطه ی اول خود میرسد!

علاوه بر این عده ای بر این باورند که به غیر از این جهان کروی ، جهان های دیگری هم وجود دارند …!

بعله این ویدئو بر اساس نظریه‌ی دوم ینی همون "نظریه‌ی چن‌جهانی" یا "نظریه‌ی حباب" ساخته شده و منم البته یادم رف اشاره کنم که آخراش از قسمت Universe به بعد، رو حساب فرضیات پیش میره. ینی هنو معلوم نی این نظریه درست باشه یا نه ولی بهرحال احتمالش زیاده جهانای دیگه با قوانین طبیعی دیگه‌ای هم یاف بشن.

0 ❤️

2017-06-08 20:21:19 +0430 +0430
نقل از: اسکلت حشری
نقل از: دایی_جان_ناپلئون یه تناقضِ خییییلی کوچولو در دفتر خاطراتِ مَمَّد در رابطه با پیدایش هستی وجود داره که گفتنش خالی از لطف نیس:

• ۲روز برای ساخت زمین!

ولی…

تا جایی که من اطلا دارم حتا سوره داریم که «خدا اول زمینو ساخ بعد رف سراغ آسمونا!»

‎آیه‌ی ۲۹ سوره‌ی بقره (۲) : اول زمین سپس آسمان‌ها‎

‎آیات ۲۷ تا ۳۰ سوره‌ی النازعات (۷۹) : اول آسمان‌ها سپس زمین‎

خودشم نفمیده با خودش چن‌چنده.

0 ❤️

2017-06-08 21:02:14 +0430 +0430
نقل از: اسکلت حشری

• ۲روز برای ساخت زمین!

ولی…

‎آیه‌ی ۲۹ سوره‌ی بقره (۲) : اول زمین سپس آسمان‌ها‎

‎آیات ۲۷ تا ۳۰ سوره‌ی النازعات (۷۹) : اول آسمان‌ها سپس زمین‎

احتمالا مَمَّد خان موقه نوشتن، چیزی زده بوده و خودش هم در فضا و کائنات سیر و سیاحت میکرده>

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «