نظرات پزشکان بزرگ جهان در رابطه با فواید روزه گرفتن

1392/04/19

سلام.در این تاپیک میخوام فواید روزه گرفتن رو از نقطه نظر علمی وتاثیراتش روی جسم و روح صحبت کنم.تاکید میکنم فقط از نظر علم .نه اسلام .نه دین .نه پیغمبر.از دوستانی که نظر میدن تقاضا دارم فقط از دیدگاه پزشکی صحبت کنن نه چیزه دیگه

12006 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-07-10 03:13:51 +0430 +0430

تیتر تاپیک شما اشتباهه
پزشکان جهان که احتمالا غربی و مسیحی هستن منظورشون از روزه روزه مسیحیت و زرتشتیت هست که به هم شبیه هستند
یعنی چند روز مث دوم و چهاردهم و بیست و چهارم هر ماه شیر یا گوشت نمیخورن
امیدوارم از دانشمندان مسیحی سند نیاری یا اگه میاری لزوما به روزه اسلام تاکید کرده باشه چون محاله روزه اسلامی برای سلامتی مفید باشه
سعی کن از منابع معتبر جهانی سند بیاری و تشریح کنی چطور مفیده
سپاس

0 ❤️

2013-07-10 03:13:51 +0430 +0430

اولین موضوعی که دربارش صحبت میکنم دربارهی لفظ روزه هست که برای ما ایرانی ها بد جا افتاده .وهمین که اسم روزه میاد ذهنمون میره به سمته دین و مذهب و اسلام واز اینجور حرفا.در اصل روزه نوعی استراحت به بدن وخالی شدن بدن از سمومی است که در طی 11 ماه در بدنمون رشد کرده.توجه شما را به نظرات پزشکان برتر جهان در این رابطه جلب میکنم.

0 ❤️

2013-07-10 03:17:57 +0430 +0430

[quote=ارش شیشه ای]تیتر تاپیک شما اشتباهه
پزشکان جهان که احتمالا غربی و مسیحی هستن منظورشون از روزه روزه مسیحیت و زرتشتیت هست که به هم شبیه هستند
امیدوارم از دانشمندان مسیحی سند نیاری یا اگه میاری لزوما به روزه اسلام تاکید کرده باشه چون محاله روزه اسلامی برای سلامتی مفید باشه
سپاس[/quote]
ارش باز اومدی نسازی.من که گفتم نه اسلام نه دین نه پیغمبر.فقط از نقطه نظر پزشکی وفقط سلامتی جسم و روح .همین نه چیز دیگه

0 ❤️

2013-07-10 03:19:53 +0430 +0430

[quote=Sousha]سلام
خب داداش خودت یه چندتا مقاله با سند و مدرک علمی در این باره میذاشتی تا بقیه هم بیان
آخه ما که پزشک نیستیم هر کیم مقاله ای بذاره از دیگری هست که خودتونم میتونستیم زحمتشو بکشین!!!
ببخشین مزاحم شدم[/quote]
چشم میزارم

0 ❤️

2013-07-10 03:22:17 +0430 +0430

[quote=بالی خان][quote=ارش شیشه ای]تیتر تاپیک شما اشتباهه
سپاس[/quote]
ارش باز اومدی نسازی.من که گفتم نه اسلام نه دین نه پیغمبر.فقط از نقطه نظر پزشکی وفقط سلامتی جسم و روح .همین نه چیز دیگه[/quote]
هزار جور روزه وجود داره
شما نگفتید منظورتون کدوم روزه س
اگه روزه اسلامی منظورتون بود چرا تیترش نوشتید پزشکان و دانشمندان جهان؟

0 ❤️

2013-07-10 03:22:51 +0430 +0430

من کاری ندارم که این پزشکان مسیحی هستن یا مسلمان یا هر دین دیگه.فقط نظراتشون برامون مهمه

0 ❤️

2013-07-10 03:30:58 +0430 +0430

[quote=ارش شیشه ای][quote=بالی خان][quote=ارش شیشه ای]تیتر تاپیک شما اشتباهه
سپاس[/quote]
ارش باز اومدی نسازی.من که گفتم نه اسلام نه دین نه پیغمبر.فقط از نقطه نظر پزشکی وفقط سلامتی جسم و روح .همین نه چیز دیگه[/quote]
هزار جور روزه وجود داره
شما نگفتید منظورتون کدوم روزه س
اگه روزه اسلامی منظورتون بود چرا تیترش نوشتید پزشکان و دانشمندان جهان؟[/quote]
همین دیگه.وقتی چیزایی رو که نوشتم درست نمیخونی همینه دیگه.همین که اسم روزه میاد سریع حالت تهاجمی میگیریم چون تو ذهنمون بد جاافتاده(پست دومو بخون).من کاری به هیچ دینی ندارم .دارم از نظر علم روز صحبت میکنم نه اسلام 1000 سال پیش.

0 ❤️

2013-07-10 03:31:01 +0430 +0430

[quote=بالی خان]من کاری ندارم که این پزشکان مسیحی هستن یا مسلمان یا هر دین دیگه.فقط نظراتشون برامون مهمه[/quote]
این چه استدلالیه
طرف فواید روزه خودشو تعریف کرده که در مسیحیت مرسومه
روزه در مسیحیت و زرتشتیت ذره ای شباهت به روزه دردناک اسلامی نداره
به این صورت هست که در چند روز از ماه مانند دوم و دهم و بیستم گوشت و در چند روز دیگه شیر نمیخورن
شما نمیتونید مطلقا بگید چون اونهارو روزه (مسیحی) رو مفید دونستن پس روزه اسلامی هم مفیده و تعریفاشون به روزه اسلامی نسبت بدید

یه جایی هم گفتید روزه موجب دفع سموم مانند اوره میشه و گویا کارکرد حجامت داره میشه توضیح بدید!

0 ❤️

2013-07-10 03:39:58 +0430 +0430

[quote=ارش شیشه ای][quote=بالی خان]من کاری ندارم که این پزشکان مسیحی هستن یا مسلمان یا هر دین دیگه.فقط نظراتشون برامون مهمه[/quote]
این چه استدلالیه
طرف فواید روزه خودشو تعریف کرده که در مسیحیت مرسومه
روزه در مسیحیت و زرتشتیت ذره ای شباهت به روزه دردناک اسلامی نداره
به این صورت هست که در چند روز از ماه مانند دوم و دهم و بیستم گوشت و در چند روز دیگه شیر نمیخورن
شما نمیتونید مطلقا بگید چون اونهارو روزه (مسیحی) رو مفید دونستن پس روزه اسلامی هم مفیده و تعریفاشون به روزه اسلامی نسبت بدید

یه جایی هم گفتید روزه موجب دفع سموم مانند اوره میشه و گویا کارکرد حجامت داره میشه توضیح بدید![/quote]
خب شما اصلا نذاشتی من چیزی بگم .از همون پست اول انتقادات شروع شد.به چه زبونی بگم مردشور اسلام رو هم که بردن .دارم در مورد سلامتی جسم روح صحبت میکنم.شما چرا اینقدر تند رو هستین .بزارین من حرفامو بزنم بعد اینقدر صریح صحبت کنین

0 ❤️

2013-07-10 03:52:22 +0430 +0430

باز هم تاکیید میکنم ما باید اول ذهن وافکارمونو عاری کنیم از اشتباهاتی که در مورد لفظ روزه وجود داره .بعد دربارش صحبت کنیم.یه عده کلا به اسم روزه حسایت دارن.

0 ❤️

2013-07-10 04:00:47 +0430 +0430

دکتر ژان فرموزان در باره فواید روزه داری(چون به این کلمه حسایت داریم میگیم نوعی رزیم غذایی چنین می گوید:

در آغاز روزه داری، زبان باردار است، عرق بدن زیاد می شود، دهان بو می گیرد، گاه آب بینی را می افتد و همه، علامت شستشوی کامل بدن است. پس از سه، چهار روز، بو برطرف می شود، اسیداُوریک ادرار کاسته می شود و شخص احساس سبکی و خوشی خارق العاده ای می کند و در این حال اعضا هم استراحتی دارند.

0 ❤️

2013-07-10 04:13:20 +0430 +0430

اخه دو روز شیر یا گوشت نخوری شد روزه !!!

روزه مسیحیت هم مثل روزه خودمون بوده در اصل ( شاید طولانی تر) ولی بعدها کشیشاشون اومدن دین رو براساس امیال شخصی خوشون تحریف کردن

11 ماه مثل … میخوریم بذار یه ماهشو کمتر بخوریم

0 ❤️

2013-07-10 04:13:46 +0430 +0430

کلنل درورشا (روانشناس) :روزه موجب حالت جزبه روحی می شود.

0 ❤️

2013-07-10 04:20:17 +0430 +0430

دکتر تومانیاس:فایده بزرگ کم خوردن و پرهیز نمودن از غداها در یک مدت کوتاه، آن است که چون معده در طول مدت یازده ماه مرتب پر از غذا بوده و در مدت یک ماه روزه داری، مواد غذایی خود را دفع می کند و همین طور کبد، که برای حل و هضم غذا مجبور است دائماً صفرای خود را مصرف کند. در مدت سی روز ترشحات صفراوی را صرف حل کردن باقیمانده غذای جمع آوری شده خواهد کرد.دستگاه هاضمه در نتیجه کم خوردن غذا اندکی فراغت حاصل نموده و رفع خستگی می نماید. روزه یعنی کم خوردن و کم آشامیدن در مدت معینی از سال و این بهترین راه معالجه و حفظ تندرستی است که طب قدیم و جدید را از این حیث متوجه خود ساخته، مخصوصاً امراضی را که به آلات هاضمه به خصوص کلیه و کبد عارض می شود و توسط دارو نمی توان آنها را علاج کرد، روزه بخوبی معالجه می نماید.چنانچه بهترین داروها برای برطرف کردن سوء هاضمه روزه گرفتن است، مرض مخصوص کبد نیز که موجب یرقان می گردد، بهترین طریقه معالجه اش همانا روزه گرفتن است، چه آنکه ایجاد این مرض اغلب اوقات بواسطه خستگی کبد است، که در مواقع زیادی عمل و فعالیت نمی تواند صفرا را از خون بگیرد.

0 ❤️

2013-07-10 04:24:59 +0430 +0430

[quote=hiva55]اخه دو روز شیر یا گوشت نخوری شد روزه !!!

روزه مسیحیت هم مثل روزه خودمون بوده در اصل ( شاید طولانی تر) ولی بعدها کشیشاشون اومدن دین رو براساس امیال شخصی خوشون تحریف کردن

11 ماه مثل … میخوریم بذار یه ماهشو کمتر بخوریم[/quote]
اخه من چی به تو بگم دستورات مسیح شباهت بی اندازه به احکام زرتشت داره،زرتشت روزه رو مکروه و ناپسند میدانست و غذارو منشا قدرت و کار میدونست فقط در چند روز از سال گوشت ممنوع کرده بود و عیسی هم گویا ارتباطی با اوستا داشته
2000 ساله که کشیشان به همین شکل روزه میگیرن
اسلام شما همش 1400 ساله که به وجود اومده
اونوقت تو میگی …با ادم باید شعور داشته باشه
این خزعبلات جاهلانه چیه بهم میبافی
چیزی که نمیدونی اظهار نظر نکن

0 ❤️

2013-07-10 04:36:15 +0430 +0430

ولی بهتر نیست اسامی رو به نام انگلیسی بنویسید تا بتونیم حداقل تو ویکی پدیا انگلیسی استعلامشونو بگیریم
اخه کی اسم یه دانشمند غربی رو فارسی مینویسه؟
ضمنا مطالب تشریح هم نکردن و ادعاهاشون در هاله ابهامه

مثلا نگفته بوی بد دهن که ناشی از تبدیل چربی به cetone هاست چطور نشانه پاکسازی بدنه
پاکسازی بدن از چی؟
به نظرم تاپیک خوبی نیست

0 ❤️

2013-07-10 04:44:27 +0430 +0430

دکتر کلوخ (پزشک مشهور آمریکایی) :سرطان از تماس زیاد میکروب های عفونی و سم های آنها با بدن پدید می آید، سرطان ابتدا دمل کوچکی است که در روده یا معده می روید، این دمل ها را می توانیم به آسانی با یکی دو هفته روزه، معالجه کنیم. معالجه کم خونی معمولی، سیلیس، مالاریا، کثافت و چرک ریه، دمل ها ی بسیار بد که بوسیله ترک غذا، ترک خورامهای گوشت دار ممکن می شود.

0 ❤️

2013-07-10 04:45:57 +0430 +0430

دکتر اتوبو خنگر در کنگره پزشکی بغداد : شخص روزه دار با سوزاندن رسوبات بیمارگونه و چربی های زائد بدن، کوره متابولیسم خود را می افروزد. در مدت پنجاه سال که از تأسیس کلینک اتوبوخنگر می گذرد، بیش از پنجاه هزار بیمار در این کلینیک، توسط روزه درمان شده امد.

0 ❤️

2013-07-10 04:49:18 +0430 +0430

باید ذكر كنیم كه درباره فواید روزه‌داری از نظر علم پزشكی بحث‌های زیادی شده است و امروزه با پیشرفت تكنولوژی و تحقیقات وسیع و عمیق ثابت شده است كه روزه‌داری،در مجموع برای سلامت بدن ضروری است، و حتی در كشورهایی كه اعتقادی به این مسأله ندارند، پزشكان برای درمان بعضی از بیماران از رژیم غذایی “چند ساعت ناشتابودن” برای مدت محدودی استفاده می‌كنند. روزه‌داری در واقع یك استراحت كلی برای بدن و همانند خانه‌تكانی و غبارروبی و پاكسازی و نظافت كل سیستمهای بدن انسان است. همانطور كه قلب انسان لحظه‌ای كار می‌كند و لحظه‌ای استراحت، بدن انسان هم بعد از 11 ماه كار مداوم، نیاز به یك استراحت یك ماهه دارد.

0 ❤️

2013-07-10 04:51:07 +0430 +0430

[quote=بالی خان]دکتر کلوخ (پزشک مشهور آمریکایی) :سرطان از تماس زیاد میکروب های عفونی و سم های آنها با بدن پدید می آید، سرطان ابتدا دمل کوچکی است که در روده یا معده می روید، این دمل ها را می توانیم به آسانی با یکی دو هفته روزه، معالجه کنیم. معالجه کم خونی معمولی، سیلیس، مالاریا، کثافت و چرک ریه، دمل ها ی بسیار بد که بوسیله ترک غذا، ترک خورامهای گوشت دار ممکن می شود.[/quote]
ترک خوراک های گوشت دار اشاره کرده که منظور روزه مسیحیه

0 ❤️

2013-07-10 04:53:17 +0430 +0430

در اين ماه، بدن تحت تأثير فشارهاي مختلف روحي و جسمي قرار مي‌گيرد و به اصطلاح استرس‌هاي مختلفي به بدن وارد مي‌شود و بدن عكس‌العمل‌هاي متفاوتي از خود نشان مي‌دهد. اين در تنگنا قرارگرفتن و دچارمضيقه شدن و تحمل استرسهاي مختلف، در واقع امتحان و محكي است براي انسان كه بنيه او خصوصا بنيه دفاعي‌اش چگونه است؟

در پاسخ به اين سوال بايد گفت كه: فقر و محروميت غذايي كه در اثر روزه ايجاد مي‌شود، تأثير بسيارمثبتي در تقويت قواي روحي ورواني دارد و به شخص اعتمادبه‌نفس و اطمينان مي‌دهد تا در مقابل بسياري از خطرات روحي ، جسمي و محروميت‌ها مقاومت نمايد و شخصي با ثبات و متكي به اراده به وجود آورد تا در مقابل استرس‌ها و فشارهاي روحي و اجتماعي تاب وتوان كافي را به دست آورد و دست به رفتارهاي نادرست وناهنجار نزند.

0 ❤️

2013-07-10 05:00:21 +0430 +0430

سلام دوست عزیز ممنون از تاپیک خوب و بموقعت
به نظر من به چند دلیل بحث نکنی بهتره

0 ❤️

2013-07-10 05:00:44 +0430 +0430

[quote=ارش شیشه ای][quote=بالی خان]دکتر کلوخ (پزشک مشهور آمریکایی) :سرطان از تماس زیاد میکروب های عفونی و سم های آنها با بدن پدید می آید، سرطان ابتدا دمل کوچکی است که در روده یا معده می روید، این دمل ها را می توانیم به آسانی با یکی دو هفته روزه، معالجه کنیم. معالجه کم خونی معمولی، سیلیس، مالاریا، کثافت و چرک ریه، دمل ها ی بسیار بد که بوسیله ترک غذا، ترک خورامهای گوشت دار ممکن می شود.[/quote]
ترک خوراک های گوشت دار اشاره کرده که منظور روزه مسیحیه[/quote]
برای بار هزارم میگم من کاری به مسیحیت و اسلام وهیچ دینی ندارم.در این مورد هم بله روزه مسیحیت منظورشون بوده.ولی باز هم میگم .اول سلامتی روح و جسم .دوم سلامتی روح وجسم.سوم سلامتی روح وجسم .نه چیز دیگه

0 ❤️

2013-07-10 05:04:48 +0430 +0430

[quote=پتروس قزوینی]سلام دوست عزیز ممنون از تاپیک خوب و بموقعت
به نظر من به چند دلیل بحث نکنی بهتره[/quote]
ممنون از شما دوست گرامی. از شما زیاد به ما رسیده. باز هم ممنون از تذکربه موقع وبجات

0 ❤️

2013-07-10 05:14:19 +0430 +0430

خب اگه بحث سلامتی چرا مضراتشو نمیگی

0 ❤️

2013-07-10 05:17:21 +0430 +0430
  • صفای نفس:

یکی از اثرات عجیب روزه صفای نفس است چرا که پرخوری باعث می‌شود که بخار مغز زیاد و چیزی شبیه مستی بر انسان عارض و قلب از فکر و سرعت انتقال سنگین شود. اما گرسنگی موجب صفا و رقت قلب می‌شود و آنرا برای استمرار فکر که نتیجه آن معرفت است مهیا می‌کند و نوری محسوس برای شخص از آن آشکار می‌شود

0 ❤️

2013-07-10 05:20:36 +0430 +0430

فروکش کردن شهوات و خواسته‌ها (عفت و پاکدامنی) از دیگر فواید روزه تأثیر آن در پاکدامنی و عفت است در انسان خواسته‌ها و شهواتی وجود دارد که موجب صدور گناهان بزرگ می‌گردند. چون روزه‌دار مدتی نفس را از خواهشهای نفسانی منع می‌کند، تدریجاً حالت تصمیم و اراده در وجود او پدید می‌آید و می‌تواند از جمیع خواسته‌های خود که احیاناً برای او زیانبخش است چشم بپوشد و حالت حیوانیت از او سلب و کم‌کم به حالت ملکوت و انسانیت واقعی نزدیک می‌شود

0 ❤️

2013-07-10 05:22:46 +0430 +0430

مبارزه با شیطان: بالاخره گرسنگی بهترین راه برای دفاع از حملات شیطان است و غضب و شهوت را تسکین می‌دهد و شیطنت و درندگی را تخفیف می‌بخشد. لذا بدرستیکه شیطان در مجاری وجود بنی‌آدم مانند خون در رفت‌و‌آمد است پس راه را بر او به وسیله گرسنگی تنگ کنید

0 ❤️

2013-07-10 05:28:51 +0430 +0430

دکتر روبرت بارتولو : روزه یکی از وسایل بسیار فعال برای نجات از میکروب‌ها به ویژه میکروب‌های پلید مسری زهرآگین؛ چرا که اتلاف سلول‌ها و بازساخت آن‌ها را از نو شامل می‌شود. مرحوم دکتر عبدالعزیز اسماعیل چنین می‌گوید: روزه در بیشتر موارد در کارهای پزشکی و بیشتر از آن در کارهای پیشگیری به کار می‌رود و بسیاری از دستورات دینی حکمت و فلسفه آن هنوز روشن نشده که در آینده پیشرفت علمی‌ آن را آشکار می‌سازد.
و البته این روشن است که روزه در اکثر موارد در مورد پزشکی مفید است و در حالاتی دیگر تنها راه علاج به شمار می‌رود. و در زمینه درمان برای اختلالات مزمن روده و ازدیاد وزن در اثر زیاد خوردن غذا و نیز بالا رفتن فشار خون به کار می‌رود و اما بیماری‌های قندی هنگامی که غالباً با ازدیاد وزن همراه است، روزه برای این بیماری هم بسیار مفید و مؤثر است و اگر با رعایت رژیم غذایی صورت بگیرد مهمترین راه علاج این بیماری به شمار می‌رود و هم روزه برای بیماری قلبی و کلیوی بهترین راه شفا و درمان می‌باشد. روزه یک ماه در سال بهترین مصونیت از همه این بیماری‌ها است.

0 ❤️

2013-07-10 05:31:40 +0430 +0430

روده‌ها جایگاه بسیار متعفن و گندیده‌ای است که سموم آن زود در مردم شیوع پیدا می‌کند. جسم و پوست بدن را آزار می‌دهد و بیماری‌های بی‌حد و حصری را هم موجب می‌شود. ماه روزه ماه آسایش و آرامش از این همه سم‌ها و زیان‌های آن است و نیز روزه درمانی برای بیماری‌های حساسیت و پوست‌های چربی‌دار است.
مشهورترین درمانگاه در جهان امروز شاید درمانگاه دکتر هنریج لاهمان در سکسونیا است که درمان در آن با روزه انجام می‌گیرد و هنگامی که تعداد بیماری‌ها از این نوع بیماری زیاد شد، چندین درمانگاه دیگری بر همین اساس همچون درمانگاه دکتر برشربنر و دکتر مولر و چندین درمانگاه‌های دیگر تأسیس شد.
که اساس درمان در این درمانگاه‌ها رهایی از فضولات و مواد زائد بر نیاز بدن است که برای همه اعضای بدن زیان‌آور است و هم ایجاد فرصت استراحت برای دستگاه گوارش که از غذا به تنگ آمده است و در این شیوه غالباً درمانی برای بیماری چاقی، قلبی و کبد و بیماری‌های کلیوی و قند و فشار خون بالا و غیره وجود دارد.

0 ❤️

2013-07-10 05:34:11 +0430 +0430

و اما از جهت اخلاقی و روحی روزه بهترین وسیله برای نسل جوان است که ریشه امانت‌داری را در روحیه آنان می‌کارد. مثلاً تربیت و آموزش جدید عملی بر این تکیه دارد که امانت‌داری را به اطفال بیاموزد و هیچ راهی بهتر از روزه برای این کار وجود ندارد؛ زیرا روزه دعوتی به سوی ترک خوردن و نوشیدن است و البته هیچ نگهبانی بر روزه‌دار به جز خودش وجود ندارد. هرگاه بخواهد می‌خورد و می‌نوشد و به خوبی می‌داند که به جز خداوند کسی او را نمی‌بیند. روزه در وجود انسان صبر می‌آفریند و صبر یک عادتی برای انسان می‌شود و هر کسی به صبر عادت گرفت، توانا است و همیشه توانایی خواهد داشت و صبورتر از انسان گرسنه کسی نیست. خوردنی‌ها را می‌بیند و به آن نزدیک نمی‌شود و در شدت گرما و تشنگی هم از نوشیدن آب خودداری می‌ورزد. علم جدید ثابت کرده است نشاط و شادابی برای عقل و بدن انسان با بیشتر گرسنه شدن زیاد می‌گردد و دستاوردهایی که در روزه برای انسان به دست می‌آید از دست آوردهای پرخوری بسیار بیشتر است، چون اگر شکم پر باشد تنبلی و سستی به همراه دارد.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «